forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Do wszystkich którzy kupili mieszkanie w Fdm-2 Poprzedni temat :: Następny temat
Do wszystkich którzy kupili mieszkanie w Fdm-2
Autor Wiadomość
hugo
Początkujący

Wysłany: Sob Maj 09, 2009 22:11

No fakt, przyznaje Ci racje co do konfiguracji na globo, piszac mialem na mysli wlasnie HD.

Podpis użytkownika:

joy496
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Maj 13, 2009 22:14

witam człowiek pesymista jest ok ,śmietniki są ...super i tylko 2szt na tyle mieszkań byliscie tam w nocy... k... nic nie widać ,bloki widno ale ogólnie jest ...wesoło i bedzie coraz weselej aha zapomniałem o garazach [fajne maja wjazdy co niektóre ] no i piwnice sa super pozdrawiam wszystkich mieszkańców bloków przy ul kochanowskiego

Podpis użytkownika:

pesymista
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 19:17

w tym tygodniu podpisałem akt notarialny,jeszcze tylko ,gaz i prąd i za dwa tygodnie się wprowadzę ,na razie mnie ganiają za media ,które jeszcze nie zapłaciłem.czy ktoś może mi powiedzieć czy te śmietniki musimy sobie sami wykończyć w ramach oszczędności m4plus od tygodnia nikt tam nic nie robi ,budowlańców nie widać ,w środę widziałem jednego to oparł się o garaż i żłopał piwsko ,jak tak dalej pójdzie to chyba będziemy sami kończyć tą budowę .podobno jest wybrany jakiś zarządca wspólnoty ,jak ktoś wie jaki to niech napisze jaki? i jakie stawki bierze za m2-ja się dowiadywałem u znajomych to te stawki wahają się od 50gr. do 70gr. za m2 np rtbs bierze 50gr. za m2 a taka spółka na F..... to koszt 70gr. za m2 zarządzania wspólnotą .Swoją drogą to nic trudnego ,jakbyśmy sami między nami wybrali kogoś wśród nas to wystarczy wybrać prezesa ,który zatrudni księgową,sprzątaczkę ,konserwatora i oczywiście ubezpieczyć budynek,być może wszystkie osoby mogły by być od nas ,znależli by zatrudnienie a i koszty by zmalały .

Podpis użytkownika:

hasta la vista Nevil

cezix
Nowy(a) na forum

Wysłany: Nie Maj 31, 2009 14:17

Nie chcę zakładać nowego postu więc swoimi spostrzeżeniami podziele się tutaj.

Niedawno na Zalesiu pokazał się billboard pewnej wrocławskiej firmy - developera...
Jak sami piszą są rzetelni i budują od 18 lat...podobno...
Tymczasem na bilbordzie i ich stronie internetowej zachwalają mieszkania na Osiedlu "Zielony Zaułek"...
Wszystko byłoby ok. gdyby nie to, że budują na Zalesiu... w tej chwili najbardziej betonowym osiedlu w Lubinie, gdzie miasto pokazało, że ma w d... swoich mieszkańców a liczy się tylko kasa ("mało eleganckie" podnoszenie cen przez RTBS, dzielenie każdego skrawka gruntu na działki pod budownictwo, zero terenów zielonych, jeden plac zabaw-własności jednej ze wspólnot, gdzie inni mieszkańcy są niemile widziani, idiotycznie zaprojektowane parkingi na środku drogi na zakręcie - szczególnie niebiezpieczne koło galerii Indomo itp.)
Wracając do tej "rzetelnej" firmy z Wrocławia, to oferuje mieszkania na "kameralnym osiedlu w cichej i spokojnej okolicy". Tymczasem ich działka jest przy ruchliwej Piłsudskiego, zaraz za Kauflandem, a zatem sąsiedztwo ruchliwej drogi i sklepu wielkopowierzchniowego, który dostawy zaczyna przyjmować o 4-5 rano, który generuje duży ruch klientów i hałas... trudno uznać za spokojną i cichą okolicę...:)
Zieleń na osiedlu też jest tylko na billboardach tej firmy..i RTBS-u ")))

Czy tak teraz wygląda ..rzetelność developerów?

Podpis użytkownika:

Joanna79
Nowy(a) na forum

Osiedle: Zalesie
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 07:33

cezix napisał/a:
Czy tak teraz wygląda ..rzetelność developerów?

A jak wygląda Twoja rzetelność?

Zalesie nie jest najbardziej betonowym osiedlem w Lubinie. Miasto wcale nie ma w d... mieszkańców Lubina o czym świadczą zapisy w planie zagospodarowania miasta na tym terenie. Jeśli chodzi o idiotycznie zaprojektowane parkingi na środku drogi, to akurat nie mają one nic wspólnego z RTBS-em czy z innym deweloperem, bowiem to nie ich "działka". Jeśli chodzi o plac zabaw na terenie Zalesia, to nie ma problemów z innymi mieszkańcami - jeśli oczywiście ich wspólnota zgodziła się partycypować w niewielkich przecież kosztach utrzymania placu zabaw. Gęstość zabudowy na Zalesiu jest stosunkowo niewielka - dodatkowo zabudowa do 3 piętra - tak więc w porównaniu do Przylesia - czy innych osiedli w Lubinie - jest to z pewnością osiedle kameralne. No i wreszcie kwestia zieleni - teren przy budynku jest własnością jego mieszkańców - zawsze można coś na nim posadzić nowego - nikt nikogo nie skazuje tylko i wyłącznie na trawę. Bilboardy wrocławskiego dewelopera obrazujące osiedle otoczone gęstym lasem rzeczywiście mocno odbiegają od rzeczywistości, jednak jeśli chodzi o bilboardy RTBS-u, to jakoś nie przypominam sobie żadnego, który prezentowałby budynki w gąszczu zieleni.

Zresztą - od kiedy marketing i reklama ściśle związane są z rzetelnością? Natomiast Ty, tak bardzo zrażony/a rzetelnością innych, zwróć wpierw uwagę na swoją...

Mieszkańcom FDM-2 życzę powodzenia i rychłego rozwiązania problemów.

Podpis użytkownika:

el_Toro
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Cze 04, 2009 19:50

Gratulacje dla dewlopera.
Dotrzymał (chyba po raz pierwszy) wyznaczonego przez siebie terminu. Powiedzieli, że skrzynki z prądem budowlanym znikną pierwszego czerwca i tak było. Niestety na niekożyść tych co jeszcze nie mają podłączonych liczników. Ponoć poszli im na rękę w inny sposób...
Co do wspólnoty, to nie jest taka łatwa sprawa. możemy zrezygnować z CZN ale chyba sami nie będziemy mogli sobie naszym majątkiem gospodarować.
Niestety są uregulowania prawne, które trzeba spełniać, żeby zarządzać.
Nie mniej jednak, wybór mół być gorszy dla nas (bazuje na znanych mi opiniach o innych wspólnotach). Tak czy inaczej ich podstawowym celem jest zarabianie pieniędzy poprzez zarządzanie.

Podpis użytkownika:

adi123123
Nowy(a) na forum

Osiedle: Kochanowskiego
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 19:09

Witam!
ja w sumie to powiem tak :) ,usmialem sie jak nigdy na tym spotkaniu wspolnoty.najbardziej mnie rozbawil "pan w ryżawych wlosach" co sie o skrzynki wyklucal.a co do pradu el_Toro to ci powiem,ze nie masz racji :) .Ostatnie klatki ciagna prad az milo haha.kartke sam kiedys z klatki sciagnalem bo zeby im sie nie przypomnialo :P .Pozdro dla wspolnoty! aha i niech ci co im smietnik juz nawet tam na uboczu nie pasuje to moze zamieszkaja gdzies na wsi,tam beda mieli cisze i spokoj

Podpis użytkownika:

pesymista
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Cze 09, 2009 18:17

adi123123,na którym byłeś zebraniu,bo byśmy wymienili wnioski i porównali czy nam czasem czegoś nie wykręcili? .kurw.. najbardziej mnie wkurza to ,że tam już nikt nic nie robi .jako ostatnia ,która pracowała za okłapy wycofała się ekipa słynnego pana K........// bo już ich tam nie widzę .nie wiem czego czepiają się człowieka ,który zamocował satkę na kominie przecież nic nie uszkodził ma ją przymocowaną na taśmy.A I OSTATNI NEWS TYGODNIA ,''KTOŚ''RZEKOMO UKRADŁ NAM DRZWI WEJŚCIOWE DO PIWNICY!!!!.JAK KTOŚ COŚ WIDZIAŁ TO NIECH DA CYNK PRZECIEŻ TO NASZA WSPÓLNA WŁASNOŚĆ ,wydaje mi się ,że upomniał się o swoje kolejny wierzyciel a jak kasy nie dostał to swoje wziął ,ale to tylko sugestia ,a zarząd nic nie wie ,a stało to się w sobotę w biały dzień jak ustalono po południu

Podpis użytkownika:

hasta la vista Nevil

pesymista
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Cze 23, 2009 18:01

JUŻ NIEDŁUGO WIELKA UPADŁOŚĆ FDM (M4PLUS) PRZYKRE ,ALE PRAWDZIWE .KOMORNIK PRZEJMIE WSZYSTKIE NIE PODPISANE JESZCZE MIESZKANIA . :kosa: :smutny:

Podpis użytkownika:

hasta la vista Nevil

adi123123
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Lip 01, 2009 18:55

Cytat:
adi123123,na którym byłeś zebraniu,bo byśmy wymienili wnioski

No jak na jakim??na zebraniu wspolnoty,a co ty nie wiedziales o tym.no a co do drzwi to sie firma upomniala no i dobrze.w sumie nie codzienne podejscie,ale jaki im nie placa to sie nie dziwie nawet.no ostatnio zauwazylem istotne postepy w pracach haha,tj. koncza fugowac murki klinkierem oblozone no i zaznaczyli miejsce na smietnik :)pozdrowienia!

Podpis użytkownika:

pesymista
Nowy(a) na forum

Wysłany: Nie Lip 05, 2009 11:16

adi pierwsze zebranie było o 16,00 tego pierwszego bloku ,a drugie o 18,00 klatek 5A DO F .A NA ZEBRANIU BYŁEM .wiesz że powstaje nowe osiedle FDM-4 ,na końcu hutniczej .link do tej strony;http://www.fdm-lubin.pl/fdm-4/lokalizacja.php.swoją drogą nie wiem czy im to wyjdzie bo reklamę mają nie najlepszą ,pewnie pod koniec budowy przekształcą się w spółkę M5-PLUS -I ULUBIONE HASŁO NA KONIEC '' CO ZŁEGO TO NIE MY'' POZDRO

Podpis użytkownika:

hasta la vista Nevil

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 22:23

Ty,pesymista, jak będziesz tak dalej ,,pesymiścił", to przyjdzie Ci mieszkać w namiocie... ;-)

Podpis użytkownika:

adi123123
Nowy(a) na forum

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 15:50

Witam
By nie dodawac niepotrzebnie nowego watku zapytam tutaj,byl ktos moze na ostatnim zebrabniu wspolnoty?bo nie wiem co mnie ominelo :) moze padly jakies nowe wazne wiadomosci?pozdro

Podpis użytkownika:

pesymista
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Paź 30, 2009 19:39

witam.dla zainteresowanych m4plus przeniosło się z platynowej na leśną 14 do nowego ,bardzo ładnego budynku ,ktoś się zwolnił ,kogoś wykopali szczegółów nie znam ,jedno jest pewne baranowa będzie miała blisko do roboty he...he...

Podpis użytkownika:

hasta la vista Nevil

adi123123
Nowy(a) na forum

Wysłany: Nie Lis 01, 2009 20:13

Co do nowej siedziby FDM-u to chyba Baranowa tak blisko nie bedzie miala ;-) bo przeciez ona na Kochanowskiego wlasnie sobie mieszkanie ponoc kupila.Ale mniejsza o nia ;-) .jestem za to ciekaw jak sobie FDM poradzi z oswietleniem na osiedlu.Bo ziemia juz twarda ;-) a do konca pazdziernika przeciez tak zapewniali ,ze sie wywiaza z tych inwestycji nieskonczonych.Zal serce sciska jak patrze na te niedorobki...smietniki stoja i strasza nieskonczone ,choc tu musze powiedziec ,ze ostatnio cos zaczeli robic .Prawie sciany skonczyli ;-) .Zycze powodzenia nam wszystkim na tym nowym osiedlu ... I wpisujcie jak cos wiecie nowego w sprawie zwiazanej z naszym osiedlem.Pozdrawiam

Podpis użytkownika:

Strona 5 z 7  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu