forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Lubin w si@ci » wypowiedz sie Poprzedni temat :: Następny temat
wypowiedz sie
Autor Wiadomość
elektryk
Administrator

Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 22:17

andros - lepiej bym tego nie ujął. Generalnie forum na którym masz zwyczaj bywać powstało na skutek spontanicznego, społecznego zrywu wtedy jeszcze bardzo młodychi, entuzjastycznych ludzi, o nikłej i niesprecyzowanej orientacji politycznej, którzy w reakcji na poziom prezentowany przez ówczesną jeszcze redakcję lubin.pl postanowili w czynie społecznym zaprezentować lubin i lubinian na współczesnym technologicznie poziomie. Wiążę nadzieję, iż udało nam się zrealizować tę misję nie tracąc ideałów którymi się wtedy kierowaliśmy. Zresztą zmieniło się od tamtego czasu wiele. Każdy rozszedł się w swoją stronę, ja sam od dwóch lat w lubinie nie mieszkam a mimo wszystko chcę po sobie pozostawić coś w tym mieście i pozwalam temu trwać ponad wszelkimi podziałami.

Podpis użytkownika:
Wyświetl mój profil Wyświetl profil użytkownika Jacek Wieczorek

elektryk
Administrator

Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 22:23

Niemniej jednak próbuję z własnej, nieprzymuszonej, niekomercyjnej ani politycznej inicjatywy nawiązywać współpracę często z wszelkimi w tym nowo powstałymi serwisami miejskimi a moim jedynym celem jest to, by zapewnić mieszkańcom lubina miejsce do dyskusji, jednocześnie walcząc przy tym z anonimowością, biernością i "odmużdżaniem" społeczeństwa. Staram się dzielić z każdym możliwością rozwinięcia skrzydeł i rozpromowania swoich dzieł, bo przecież to działa w obie strony... Wierzę, iż konstruktywna dyskusja może przyczynić się do powstania kolejnych, spontanicznych dzieł społecznych analogicznie jak w przypadku tego forum. Marzyciel i nieposkromiony optymista ze mnie ;)

Aj aj ... rozpisałem się i spłodziłem chyba najdłuższego Off Topa w historii tego forum za co serdecznie przepraszam. Za kilka dni wymoderuję sam siebie :) Może po prostu ponowię propozycję współpracy z tym serwisem co też na łamach czynię ... w końcu forum to coś, czego tam nie ma a widzę, że skromnym linkiem gdzieś nas tam mimo wszystko promują :D

Podpis użytkownika:
Wyświetl mój profil Wyświetl profil użytkownika Jacek Wieczorek

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 09:42

elektryk, tak sobie myślę, że wyrażając się za pomocą słowa pisanego, treść naszej wypowiedzi często wzbogacamy czynnikami niewerbalnymi takimi, jak np. stan emocji. One to z kolei mogą powodować, że czujemy wenę twórczą i piszemy, piszemy... ;-)

Poza tym, witaj w klubie pasjonatów... ;-)
To podobno są takie stworzenia ludzkie, które:
-są aktywne, ciekawe świata, często przedsiębiorcze, odpowiedzialne, potrafiące współpracować, pomagać innym;
-poszukujące ludzi o podobnych zainteresowaniach/planach i realizujące swoje plany razem z innymi zainteresowanymi;
-poszukujące środków finansowych i innych niezbędnych zasobów koniecznych do realizacji swoich zamierzeń. :pomysl:

Podpis użytkownika:

Saracen
Stały bywalec

Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 05:43

Andros, jeszcze tak na marginesie, który tak do końca marginesem nie jest.

Nasz Lubin i Maddogowo mają różne profile. Po prostu. Są zaadresowane do innych adresatów i miejsc. Nie jest to próba różnicowania, pokazywania, kto jest jaki.

Nasz Lubin jest po prostu inny, nie mówię, że gorszy. Inne są założenia.

Jasne, że chętnie wykorzystałbym jakieś materiały własne, tylko...Andros, czy ty jako dziennikarz obywatelski stworzyłeś tekst, który można swobodnie, bez ingerencji redakcyjnej umieścić w Maddogowie, patrząc na to, jak ono wygląda? Odpowiedz sobie sam.

Spytaj Marioli i Romka, spytaj chłopaków z e-Lubin, czy z tego forum, czy łatwo jest prowadzić coś takiego, jak własny serwis internetowy. Nieważne z jaką tematyką. Jak ciężko znaleźć własne materiały, autorów, którzy napiszą tylko dla ciebie.

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 09:30

Przemek, tak do Twojego marginesu.

1.Zgoda, że Nasz Lubin i Maddogowo są różne i wobec tego piszą do nich różni ludzie. Można się tylko zastanawiać, czy dla obu grup piszących istnieje tzw. wspólny mianownik - żeby na obu serwisach/stronach chciały/mogły pisać te same osoby...

2.W akapicie o wykorzystaniu jakichś własnych materiałów, nie bardzo Ciebie zrozumiałem...

3.Poza tym, chyba sam wiesz dobrze, co to znaczy prowadzić również coś takiego, jak animacja kultury z pozycji karła lubińskiej kultury i...też nieważne w jakiej tematyce szczegółowej...

Podpis użytkownika:

Saracen
Stały bywalec

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 16:03

Ad. 1.
To raczej pytanie do osób, które nawet nie odpowiedziały na zaproszenie do publikacji w Maddogowie, a ja nie będę milion razy prosił i łasił się, by ktoś zrobił mi łaskę w momencie, gdy mam na pokładzie m.in. zawodową recenzentkę filmową oraz zawodowego recenzenta literackiego.

A dziennikarz sejmowy Jan Osiecki wolał, by w Maddogowie opublikowano jego wspomnienie o ofiarach katastrofy tu-154, niż gdzie indziej. Coś na rzeczy musi, być, że wybrał akurat to miejsce...

Zwróciłem się z prośbą do szeryfa Muzy o możliwość wykorzystania materiałów przystających do kształtu Maddogowa, otrzymałem zgodę, żadnego problemu nie było. Jasne, że wolałbym, by lokalne media oraz instytucje linkowały do Maddogowa, zawsze to większa klikalność [:-D], ale również satysfakcja, że tu, na miejscu ktoś docenia to co robię.
Nie dziwi mnie, że tak nie jest.
Jasne, że wolałbym opracowywać merytorycznie stronę muzową, mikową, oraz ich periodyki, bo wiem, że zrobiłbym to na naprawdę wysokim poziomie. Ale tak nie jest, a mi się nawet nie chce wnikać, dlaczego tak jest...
Jest to wg mnie chore, ale tak jest.

Jasne, że wolałbym, aby o Maddogowie wspomniały lokalne media z bożej łaski, skoro mówią o tym, że do redakcji zadzwoniła pani Ziuta z pytaniem o bożą krówkę. No ale co zrobię...Nic nie zrobię...

"2.W akapicie o wykorzystaniu jakichś własnych materiałów, nie bardzo Ciebie zrozumiałem... "

Przeczytaj jeszcze raz, bo wyrazilem się w miarę precyzyjnie.

"3.Poza tym, chyba sam wiesz dobrze, co to znaczy prowadzić również coś takiego, jak animacja kultury z pozycji karła lubińskiej kultury i...też nieważne w jakiej tematyce szczegółowej..."

Nie wiem. Chętnie dowiem się, jakie są przyczyny. Merytoryczne, nie wzięte z powietrza.

Podpis użytkownika:

romano
Nowy(a) na forum

Osiedle: Ustronie
Wysłany: Pon Sty 10, 2011 23:34

Do elektryka
Dopiero dziś przeczytałem, ze próbowałeś nawiązać z nami kontakt.
Niestety nic do nas nie dotarło.
Nasz Lubin jest otwarty na współpracę z forum.lubin.pl, jesteśmy otwarci na niezależną inicjatywę.

Pozdrawiam
romano

Podpis użytkownika:

Saracen
Stały bywalec

Wysłany: Nie Sty 23, 2011 14:48

Nic nie dotarło, bo mail odbija. Może coś z konfiguracją.

Podpis użytkownika:
www.PrzemoSaracen.pl

Strona 3 z 3  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu