forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Fotoreportaże » Blokowisko zwane Lubin Poprzedni temat :: Następny temat
Blokowisko zwane Lubin
Autor Wiadomość
Matts
Nowy(a) na forum

Osiedle: CentruM
Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 13:42

Rewelacja, wysoki poziom prac i trudny temat. W szczegółności tych brudnych i ciemnych klatek na przylesiu...

Podpis użytkownika:
Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć powoli...
"Pan mnie pewnie nie pamięta, ale służyliśmy razem na wojnie..."
www.mtblubin.republika.pl

surgeon
Stały bywalec

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 20:28

Do galerii się nadają. ;-)

Podpis użytkownika:
Masz fajną fotkę naszego miasta? Pochwal się nią ->

Pełen obiektywizm tylko w:
Obrazek wycięła cenzura na forum.lubin.pl

Dagmara
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sob Kwi 26, 2008 18:05

Fantastyczne zdjęcia! Serio, pełen profesjonalizm :usmiech:

Podpis użytkownika:

Seba
Bywalec

Wysłany: Sob Kwi 26, 2008 21:26

Świetne! :) Ale w tym ostatnim to błyskawice dodane ;)

Podpis użytkownika:

"Do Lubinia?" Swoją drogą, nigdy w Lubiniu nie byłem, nawet nie wiem gdzie to jest...

Komin
Nowy(a) na forum

Osiedle: centrum
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 20:21

Świetne! :-o Gratuluję.

Podpis użytkownika:
Can you see my eyes? No? So why did you say that you know me?

Soprano
Bywalec

Wysłany: Sob Maj 10, 2008 23:54

Mi troche przeszkadza lekka niespojnosc tematu. Tak to troche sprawia wrazenie jakbys po prostu swoje najlepsze fotki z Lubina pokazal. Troche mi sie to gryzie z reportazem, niby temat wszedzie ten sam, ale ... . I o to "ale" wlasnie chodzi. Tu bloki, tu znowu ludzie, za chwile wnetrza klatek schodowych ... tu znowu kolor, tu czern i biel ... , troche za duzo jak dla mnie.

pozdrawiam

Podpis użytkownika:
"Dzięki internetowi dowiedziałem się, jak wielu idiotów jest na świecie" - St. Lem 1921-2006

Komin
Nowy(a) na forum

Osiedle: centrum
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:09

Ale gdyby na wszystkich zdjęciach były czarno-białe klatki schodowe, reportaż byłby zwyczajnie nudny i monotonny.

Jak dla mnie jest ok.

Podpis użytkownika:
Can you see my eyes? No? So why did you say that you know me?

Soprano
Bywalec

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 13:33

Komin napisał/a:
Ale gdyby na wszystkich zdjęciach były czarno-białe klatki schodowe, reportaż byłby zwyczajnie nudny i monotonny.

Jak dla mnie jest ok.

Gdyby na wszystkich zdjeciach byly czrno-biale klatki schodowe to bylby nudny.

Jak dla mnie jest niespojny.

Podpis użytkownika:
"Dzięki internetowi dowiedziałem się, jak wielu idiotów jest na świecie" - St. Lem 1921-2006

Lizard
Nowy(a) na forum

Osiedle: Liban południowy
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 18:03

Owszem, pomysł na szumnie zwany 'fotoreportaż' powstał na kwadrans przed wysłaniem posta, czyli ograniczyłem się do wybrania kilku zdjęc których tematem jest geometria bloków, syf, który kryje się w środku i kto tam żyje.
Niespójnośc tematu? Nie wiem o reportażu tego, co wiedziec powinienem przystępując do powyższej próby, ale z tym bym się nie zgodził. Niespójnośc formy owszem i to dośc rażąca, ale temat realizowany kosekwentnie; bloki w różnym oświeltleniu, ludzie, którzy tam żyją i wnętrza - to absolutne minimum jakie musi się znaleźc pod takim tytułem.
...a błyskawice oczywiście prawdziwe i w ogóle większośc zdjęc photoshopa nie widziała.
Pozdrówki.

Podpis użytkownika:

Soprano
Bywalec

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 18:57

Faktycznie mozna to potraktowac, jako naduzycie z mojej strony. Dla mnie w slowie temat zawiera sie zarowno forma, jak i tresc. Temat traktuje jako stwierdzenie ogolne, opisujace calosc. W fotografii czesto tresc realizuje sie za pomoca formy wlasnie, jest ona integralna, dla mnie, czescia tematu. Zgadzam sie wiec, ze z Twojego punktu temat zrealizowales. Pytanie tylko, czy pokazanie blokowisk w twoj sposob cos sugeruje. Trudno byc obiektywnym reportazysta, zawsze bede zawarte uczucia autora. Nie wiem jakie miales intencje tworzac ten reportaz, z jednej strony, jak piszesz syf, z drugiej blyskawice, z trzeciej geometria, lub geometria w krzywym zwierciadle.

Nie bede sie jednak madrzyl, wlasciwie jesli jestes zadowolony ze swojego reportazu to ok. Jak widzisz wszystkim, z moim skromnym wyjatkiem, sie podoba, czyli jestem w mniejszosci. :)

Natomiast zupelnie inna bajka bedzie, jesli zaczniemy rozpatrywac zdjecia, lub grupy zdjec jako osobne elementy, wtedy moja "krytyka" bierze w leb. Wtedy jest znacznie ciekawiej.

pozdrawiam

Podpis użytkownika:

Lizard
Nowy(a) na forum

Osiedle: Liban południowy
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 23:03

Znajomy namówił mnie, żebym wrzucił tu jakieś zdjęcia związane z miastem, 'żeby ludzie mogli zobaczyc'. Zamiast 'wrzucic', postanowiłem połączyc kilka wybranych pod kątem tematu zdjęc w całośc, bo nie wymagało to wiele czasu.
A zatem to chyba dobrze że się podoba, ale jedna (słuszna) opinia krytyczna warta jest więcej niż tysiąc pochwał.
Prawdą jest że technicznie odmienne zdjęcia, nieważne jak dobre (a niewątpliwie nie wszystkie są dobre), psują wrażenie i nie wprowadzają odpowiedniego klimatu... nie sprzyjają ciągłości całości, pomimo pozornego trzymania się tematu. Gdybym poświęcił więcej czasu na selekcję i pochodził jeszcze po okolicy, myślę, że zrobiłbym coś, co faktycznie zasługiwałoby na miano reportażu. byc może powinienem tak zrobic, ale nie traktowałem tego na tyle poważnie. Może znajdę ciekawy temat i zrobię to lepiej, to wydaje się byc ciekawym wyzwaniem.
Obiektywizm? ja bym powiedział, że to subiektywne pojęcie w naszych czasach :-)

Podpis użytkownika:

Veldrin
Weteran

Wysłany: Nie Maj 18, 2008 10:06

za duzo na jeden raz

Podpis użytkownika:
Michał Stangret - fotoblog / galeria

nOF4Ce
Bywalec

Osiedle: Ustronie IV
Wysłany: Sro Lip 30, 2008 23:10

osobiscie uwazam, ze jest tutaj duza mieszanka zdjec zebrana w jeden ogolny temat, poza ktory i tak niektore prace wykraczaja. Zdjecia nie trzymaja sie kupy i niektore z nich sa poprostu bez sensu, bo nie przedstawiaja nic konkretnego np. tutaj

jeszcze jedna rzecz, ktora mnie drazni w ogladaniu to taka, ze wiekszosc zdjec masz bardzo przestrzennych, a nagle wyjezdza mi zdjecie strasznie plaskie i plytkie(?) np. te "oszczezaj swiatlo" itp. napewno wiesz o co mi chodzi.

osobiscie nie lubie takich zdjec i jest mi ciezko ocenic od strony kompozycyjnej itp. bo nie ogladam i nie robie takich zdjec. Nie potrafil bym sie wyrzyc w tym temacie...

To tyle ode mnie, pozdrawiam.

Podpis użytkownika:

realista
Weteran

Wysłany: Czw Lip 31, 2008 17:11

Lizard, czy mogę wykorzystać niektóre zdjęcia na wiki które opracowuję? (linki w podpisie)

Podpis użytkownika:
Inicjatywa dla Lubina - www.inicjatywa.elubin.pl/dokuwiki

Portal tematyczny poświęcony rozwojowi Lubina.

realista
Weteran

Wysłany: Pon Sie 18, 2008 18:05

Dzięki :)

Teraz wybrane fotki z tego tematu zdobią główne "wejścia" do zasobów inicjatywy :)

http://inicjatywa.elubin.pl/

Podpis użytkownika:
Inicjatywa dla Lubina - www.inicjatywa.elubin.pl/dokuwiki

Portal tematyczny poświęcony rozwojowi Lubina.

Strona 1 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu