forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Imprezy i wydarzenia » LuPA Poprzedni temat :: Następny temat
LuPA
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Gru 02, 2011 10:13

Do wygrania sesja nagraniowa

Stowarzyszenie Viribus Unitis wraz z Urzędem Miejskim, Młodzieżowym Domem Kultury i Centrum Kultury Muza zapraszają lubinian na Przegląd Lokalnej Twórczości Muzycznej. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 grudnia o godz. 19 w Muzie. Bilet wstępu kosztuje jedynie 5 zł.
http://www.lubin.pl/aktua...nagraniowa.html

Czy jest to może zwiastun nowej formuły lokalnego partnerstwa wykonawczego w dziedzinie kultury, mającego na celu prezentowanie i promowanie lokalnych twórców kultury i sztuki?
http://forum.lubin.pl/vie...der=asc&start=0

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sob Lut 18, 2012 15:55

Koniec LuPy

-Zatrudniliśmy już świetnego kucharza. Przygotowujemy kuchnię, która właściwie w dużym stopniu już dawno temu została wyposażona. Chcemy uruchomić restaurację z prawdziwego zdarzenia. Nie będzie to lokal z najwyższej półki, ale przyjazny wszystkim ludziom. To wszystko spowoduje, że zespoły rockowe i hip-hopowe nie będą mogły już grać na klubowej scenie - powiedziała M. Życzkowska-Czesak.
http://miedziowe.pl/content/view/54700/459/

*Wobec powyższego można rzec, że realizowany z małymi przerwami przez okres niemal 4 lat projekt pn.” Lubińskie Prezentacje Artystyczne – LuPA” (w wersji otwartej i rockowej) definitywnie zostaje zamknięty.

Podpis użytkownika:

chuchla
Bywalec

Wysłany: Pon Lut 20, 2012 10:21

Jeszcze ostatniego zdania nie powiedziałem :)
Więc póki co bym nie skreślał całkowicie LUPY.
Na pewno potrzeba chwilkę czasu na organizację kilku spraw, ale temat powróci mam nadzieję dość szybko :)

Podpis użytkownika:
To że ja wami gardzę, a Wy się mnie boicie, to nie powód żeby się na siebie obrażać:D

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Nie Lut 26, 2012 10:55

Tomku, z tej naszej LuPy, moim zdaniem, pozostała jedynie idea, która z pewnością powraca/powracać będzie zmutowana, pod różnymi realizacyjnymi postaciami i nazwami...
Krótkie przypomnienie, jak to z LuPą bywało dotychczas – mniej więcej...

W zamierzeniu organizatorów LuPA to były comiesięczne prezentacje sceniczne uzdolnionych artystycznie dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Projekt ten powstał z inicjatywy pracowni muzycznej MDK i zakłada budowanie lokalnego partnerstwa wykonawczego w dziedzinie kultury mającego na celu prezentację i promocję lokalnych twórców kultury i sztuki.
Partnerami projektu byli: Młodzieżowy Dom Kultury, Centrum Kultury „Muza”, Rura Jazz Klub PSJ Wrocław, Sklep muzyczny „Piano-Forte” oraz w końcowej fazie Stowarzyszenie Viribus Unitis.
W ramach LuPy wystąpiło wiele zespołów muzycznych działających w Lubinie i regionie oraz liczna grupa utalentowanych solistów – m.in. aktorów, wokalistów i instrumentalistów – laureatów przeglądów, konkursów i festiwali artystycznych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.
Dzieci i młodzież przygotowywali do występów scenicznych animatorzy kultury skupieni przede wszystkim w MDK – opiekunowie dzieci i młodzieży: Anna Piwowarczyk, Malwina Tkaczyk, Tadeusz Stojek, Przemysław Tryniszewski, Andrzej Ossowski.

Oprócz ww pozytywnych efektów LuPY zauważalna była również aktywizacja (związana z LuPą) i udane powroty na scenę artystyczną starszych muzyków, którzy w latach 80/90 stanowili lubińską czołówkę (Artur Błaszkowski, Mariusz Nawalicki, Jarek Saniewski, Mariusz Wilanowski, Bogdan Feliczak).
Komentarz internautki:
Moim zdaniem LuPa powinna być imprezą gdzie osoby muzykujące w Lubinie mogą się spotkać i pograć razem;) Coś w stylu jam session;) Tak jak kiedyś odbywały się spotkania 'Piano- forte i Przyjaciele'. Według mnie to była bardzo dobra forma
Przez ostatnie miesiące brakowało tego Ponieważ w Lubinie raczej nigdzie nie organizują jammów.
W 2008 r. po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Bluesa w Lubinie dzięki inicjatywie założycieli grupy Midnight Blues, Artura Błaszkowskiego i Mariusza Wilanowskiego.

LuPA (6) – III Ogólnopolski Dzień Bluesa
"Koncert zainicjowali i doprowadzili do skutku młodzi ludzie, którzy słuchają bluesa, grają go i potrafią zarażać nim swoich bliskich - czego dobitnie dali dowód wczoraj. Udowodnili niektórym, że trzeba umieć odróżniać znaczenie słowa „bywać” od słowa „mieszkać”. Wczoraj przed rozpoczęciem koncertu na sali zabrakło miejsc siedzących dla wszystkich chętnych posłuchania dwóch młodych stażem lubińskich grup bluesowych oraz z nimi zaprzyjaźnionych grup znanych w środowisku Nowej Soli i Poznania.

I ja tam byłem, bo wybieram rzeczy dla mnie najważniejsze i najwartościowsze, i byli tam moi uczniowie, bo to są wolni ludzie i też wybierają to co jest dla nich ważne, a nie to co im podsuwają handlujący kulturą muzyczną...Impreza trwała 6 godzin i bardzo długo przy pełnej sali, i nie wydaje mi się, żeby tu ktoś kogoś szukał i trzymał na siłę...

Dzięki tej inicjatywie Lubin po raz pierwszy znalazł sie w doborowym/ekskluzywnym gronie miast polskich, w których mieszka blues. Osobiście niczego nie mogę obiecać, mogę jedynie mieć nadzieję, że z tego grona miast Lubin tak długo nie wypadnie, jak długo będą mieszkali w nim i w jego okolicach tacy ludzie, jak: Michał Baka, Artur Błaszkowski, Jakub Chomiak, Rafał Duszyński, Kamil Kulczycki, Mariusz Nawalicki, Jakub Saniewski, Jarek Saniewski, Sławomir Staniecki, Paweł Wawrzyniak (Polkowice), Mariusz Wilanowski.
Wielki Szacunek dla Panów !!! Dla lubińskich grup bluesowych – Midnight Blues i The Moher`s Band.
Serdeczne podziękowania dla grupy Gedia Blues Band i Reed Vibration za świetną muzykę, atrakcyjne show, dużo zabawy.
Uznanie dla licznej publiczności i moja satysfakcja z jej wyrobienia koncertowego.
Osobne, serdeczne podziękowania przekazuję dla wszystkich partnerów projektu LuPA za pomoc w realizacji tego koncertu. Szczególne podziękowania należą się głównemu sponsorowi – Centrum Kultury Muza i jego Dyrektorowi, Panu Markowi Zawadce; sponsorowi – Rura Jazz Klub PSJ Wrocław, Panu Marcinowi Giemzie; sponsorowi - właścicielowi sklepu muzycznego „Piano-Forte”, Panu Mirosławowi Gurgulowi; ekipie akustyków i jej szefowi, Panu Robertowi Bużowi (z góry przepraszam jeśli niepoprawnie odmieniłem nazwisko)."
Granty lupowe
Nie udało się uzyskać akceptacji komisji udzielającej wsparcia finansowego na organizację zajęć pozalekcyjnych w jednostkach oświatowych Powiatu Lubińskiego w 2009 r. dla realizacji specjalnych edycji Lubińskich Prezentacji Artystycznych – LuPA, ani dla zorganizowania kolejnych rozszerzonych lubińskich obchodów Ogólnopolskiego Dnia Bluesa.
LuPA (8) – Lubińska Scena Rockowa
(25 XI 2008 r. , Klub „Pod Muzami”, godz. 18:30, wstęp wolny)
Zaproszenie do współpracy w ramach LuPY przyjął Tomek Chuchla – lider Punktu Kontrolnego i kilku innych lubińskich kapel alternatywnych. Podstawą tej współpracy był pomysł kontynuowania cyklu koncertów realizowanych w 2006 i 2007 r. w sali MDK.
http://forum.lubin.pl/viewtopic.php?t=1636
http://forum.lubin.pl/vie...?t=2632&start=0
http://forum.lubin.pl/vie...er=asc&start=15

Celem było poszerzenie LuPY o nowy nurt stałych prezentacji ciekawych zarówno nowych, jak i starszych zespołów sceny rockowej z Lubina i okolicznych miejscowości.
Dzięki staraniom Tomka pierwszy koncert tego typu w ramach LuPY (8) wypełniła muzyka jeszcze mało znanych zespołów tworzących w naszym mieście – APPROACH, THE mol-K i BEER ZOMBIES.
Od dnia 01.03.2009 r. Tomek Chuchla oficjalnie (na mocy stosownego porozumienia), z ramienia Młodzieżowego Domu Kultury, prowadził działania przygotowawcze i wykonawcze związane z realizacją kolejnych koncertów zespołów muzycznych w ramach LuPy rockowej.
Dzisiaj Tomek działa (chyba) samodzielnie...

Powodzenia Tomku !
http://forum.lubin.pl/vie...der=asc&start=0

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Nie Maj 13, 2012 10:19

chuchla napisał/a:
Jeszcze ostatniego zdania nie powiedziałem :)
Więc póki co bym nie skreślał całkowicie LUPY.
Na pewno potrzeba chwilkę czasu na organizację kilku spraw, ale temat powróci mam nadzieję dość szybko :)

Tomek, czy słychać coś nowego/optymistycznego w tej sprawie?

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sob Lip 02, 2016 13:41

Dawnych wspomnień czar…?

Dzisiaj zmierzymy się z tematem kultury w mieście Lubinie. Obecnie kultura w Lubinie jest produktem, który ma się sprzedać.

Dominuje kultura masowa (przykład CK Muza, hala RCS), łatwa w odbiorze, nie wymagająca większego wkładu intelektualnego czy zaangażowania. Dziś nawet śpiewają kwiaty, albowiem organizuje się Festiwal Kwiatów i festiwal kultury mieszczańskiej propagowania picia, czyli Festiwal Piwa.

Niestety prowadzi to do osłabienia naturalnych zdolności lubinian takich jak wyobraźnia czy myślenie twórcze. Lubinianie coraz rzadziej i mniej aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym swojej społeczności lokalnej.

Naszym zdaniem trzeba to zmieniać, bowiem przez kulturę człowiek może wyrazić siebie, współistnieć z innymi ludźmi, rozwijać się. Kultura pośredniczy pomiędzy człowiekiem a zamieszkiwanym przez niego środowiskiem, więc współtworząc ją, integruje się ze społecznością lokalną. W dobie globalizacji musimy uważać, by przypadkiem nie zatracić naszej własnej, narodowej i lokalnej kultury, która sama w sobie jest wartością.

Do pewnego czasu Lubin potrafił się zorganizować kulturalnie, Teatr Świerszcz, Teatr Lalki i Aktora, ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej, Dom Kultury Żuraw, dwa amfiteatry (obecnie jeden zarasta na Małomicach i stał się symbolem kultury lokalnej, a drugi pogrzebano, czy zagrzebano w Parku Wrocławskim), aż przyszedł czas i ludzie, którzy rozumieją kulturę po swojemu, czyli po mieszczańsku.

Jeszcze udało się na rzut taśmą przemycić ostatni projekt Lubińskie Prezentacje Artystyczne LuPa, który prezentował lokalny dorobek kulturalny, ale i on też został uśmiercony i pogrzebany bez wsparcia tych do czego zostali przecież powołani.

Zniszczyć lokalną kulturę jest łatwo, ale odbudować jest bardzo trudno. Tu trzeba prowadzić edukację i uwrażliwiać naszą społeczność już od dziecka, od przedszkola, tak jak to robił nieżyjący już Tadeusz Stojek, lubiński animator kultury.

Ja osobiście nie widzę już możliwości wskrzeszenia lokalnej kultury na nowo, takich ludzi jak Stojek już nie ma. Obym się mylił.

Dawno, dawno temu powstała Inicjatywa dla Lubina, zachowaliśmy tą stronę dla potomnych, którym by przyszło na myśl wskrzeszenie lokalnej kultury w Lubinie i nie tylko. Są tam pomysły z których można czerpać wiedzę i ciekawe pomysły.
ps. Zabito i zniszczono, w sposób celowy świadomy nie tylko lubińską KULTURĘ ale i wiele innych lokalnych inicjatyw, pomysłów. Następnym produktem, który pójdzie pod młotek miasta są nieliczne ZABYTKI. Ale to jest moja i tylko moja smutna refleksja.

Zapraszam do lektury: http://inicjatywa.elubin.pl

Źródło:
http://naszlubin.pl/kultu...taa-zabita.html

Podpis użytkownika:

Marek Zawadka
Bywalec

Wysłany: Nie Lip 03, 2016 00:55

Czytam co pewien czas. Pisać nie zamierzałem. Niemniej jednak ostatni tekst mnie powalił. pozwoliłem sobie odpowiedzieć

andros napisał/a:
Dawnych wspomnień czar…?

Dzisiaj zmierzymy się z tematem kultury w mieście Lubinie. Obecnie kultura w Lubinie jest produktem, który ma się sprzedać.

Dominuje kultura masowa (przykład CK Muza, hala RCS), łatwa w odbiorze, nie wymagająca większego wkładu intelektualnego czy zaangażowania. Dziś nawet śpiewają kwiaty, albowiem organizuje się Festiwal Kwiatów i festiwal kultury mieszczańskiej propagowania picia, czyli Festiwal Piwa.

Dominuje wszędzie. Proszę przeanaliować ofertę kanałów TV i stacji Radiowych. Nic tu nie zrobimy. Środowisko disco ma swoje dojścia, rock (i inne ) nie

andros napisał/a:

Niestety prowadzi to do osłabienia naturalnych zdolności lubinian takich jak wyobraźnia czy myślenie twórcze. Lubinianie coraz rzadziej i mniej aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym swojej społeczności lokalnej.

Na jakiej podstawie Pan to twierdzi? Na podstawie tego, że nie ma Lupy? Proszę Pana. Piątkowe granie - 9 koncertów w godzinę się rozeszło. I o co Panu chodzi? o to, że grają czy słuchają? Czy społeczność lokalna chce słuchać swoich zespołów?

Mam wrażenie, że nie śledzi Pan tego co się dzieje. Fakt, zmiana geografii sal koncertowych a i pewne wyczerpanie się formuł zespołów lubińskich (dziwne, że Pan się do tego nie odnosi) spowodowało, że jest to trochę inne.

andros napisał/a:

Naszym zdaniem trzeba to zmieniać, bowiem przez kulturę człowiek może wyrazić siebie, współistnieć z innymi ludźmi, rozwijać się. Kultura pośredniczy pomiędzy człowiekiem a zamieszkiwanym przez niego środowiskiem, więc współtworząc ją, integruje się ze społecznością lokalną. W dobie globalizacji musimy uważać, by przypadkiem nie zatracić naszej własnej, narodowej i lokalnej kultury, która sama w sobie jest wartością.

Serio? a źródło? Widział Pan Park Pomysłów? a może widział Pan co robią dziweczyny z Art Punktu? widział Pan wystawy LUBINIAN i w Galerii i w Parku? Foto, grafika, dużo warsztatów.
Plus wystawy Stowarzyszeń?
Widział Pan?
andros napisał/a:

Do pewnego czasu Lubin potrafił się zorganizować kulturalnie, Teatr Świerszcz, Teatr Lalki i Aktora, ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej, Dom Kultury Żuraw, dwa amfiteatry (obecnie jeden zarasta na Małomicach i stał się symbolem kultury lokalnej, a drugi pogrzebano, czy zagrzebano w Parku Wrocławskim), aż przyszedł czas i ludzie, którzy rozumieją kulturę po swojemu, czyli po mieszczańsku.

Ta... Piosenka Francuska miała wpływ na rozwój kultury lokalnej.. fascynujące. jak Pan wyjaśni to, ze mie∂zy 1985 a 1995 liczba klas z tym językiem zmalała z o 80%?
Do I LO przyjeżdżają Amerykanie... nikt nie robi z tego Piosenki Amerykanskiej.. ale się dzieje.
A inne zarzuty? Czas się zmienił, otoczenie i warunki. A amfiteatr we wrocławskim? Jak Pan to widzi? Teraz? Bo nie rozumie? Tam są teraz wystawy foto. Panu chodzi tylko o muzykę Niestety.
andros napisał/a:

Jeszcze udało się na rzut taśmą przemycić ostatni projekt Lubińskie Prezentacje Artystyczne LuPa, który prezentował lokalny dorobek kulturalny, ale i on też został uśmiercony i pogrzebany bez wsparcia tych do czego zostali przecież powołani.

Znaczy Piątkowe Granie to nie lokalne projekty? znaczy wystawy lubińskich fotografów i fotografików to też nie? Znaczy prace nad albumami zdjęć Kosińskiego i Raczkowiaka to też nie?
Znaczy te warsztaty robione w wielu ośrodkach i wielu okazjach to też nie? Serio?
JAKIM PRAWEM Pan dezawuje prace osób z MDK, Wzgórza i Stowarzyszeń? Jakim?
Widział Pan ile jest zajęć w Parku? Nawet MPWiK robi tam warsztaty plastyczne.

andros napisał/a:

Zniszczyć lokalną kulturę jest łatwo, ale odbudować jest bardzo trudno. Tu trzeba prowadzić edukację i uwrażliwiać naszą społeczność już od dziecka, od przedszkola, tak jak to robił nieżyjący już Tadeusz Stojek, lubiński animator kultury.

wielu ludzi to robi. Nikt nie ma do dyspozycji gazety Polska Miedź na których lamach Pan Stojek pisał donosy na swojego szefa...

andros napisał/a:

Ja osobiście nie widzę już możliwości wskrzeszenia lokalnej kultury na nowo, takich ludzi jak Stojek już nie ma. Obym się mylił.

Myli się Pan. I straszne jest to, ze Pan tych ludzi nie zauważa. Nie wspiera ich żadna partia (jak Stojka PZPR).

andros napisał/a:

Dawno, dawno temu powstała Inicjatywa dla Lubina, zachowaliśmy tą stronę dla potomnych, którym by przyszło na myśl wskrzeszenie lokalnej kultury w Lubinie i nie tylko. Są tam pomysły z których można czerpać wiedzę i ciekawe pomysły.

Bo jedynie Pan ma pomysł na kulturę w Lubinie. Dziwne, ze nie zauważyliście wielu fajnych fotografów, fotografików... Nowych muzyków. Żenujące. Wpisaliście tam przepisy zerżniete z jakiś strategii i opracowań kujonów którzy nic nie zrobili poza opracowaniami SWOT

andros napisał/a:

ps. Zabito i zniszczono, w sposób celowy świadomy nie tylko lubińską KULTURĘ ale i wiele innych lokalnych inicjatyw, pomysłów. Następnym produktem, który pójdzie pod młotek miasta są nieliczne ZABYTKI. Ale to jest moja i tylko moja smutna refleksja.

Proszę. Odnowiono Portal na Wzgórzu. Wzgórze się remontuje, kościoły też. Zna Pan jakieś inne zabytki? Tak też znam. Problem leży zupełnie gdzie indziej. Pan żąda by to wszystko utrzymało miasto (bądź KGHM - który ma 4 literach wszystkie miasta wokół).
Zniszczono? Zbrodnia Lubińska ma swoją dokumentację, Mapy historyczne Lubina też... Pojawia się wiele nowych inicjatyw... fakt, że niektóre giną, są likwidowane. Wyczerpuje się formuła (Miłosna, Diaporama, Francuska, MZOM) , pojawiają sie nowe - Piątkowe Granie, Kwiaty (Piwo niestety nie - tu Pan o mieszczaństwie przesadził) itd...
Zastraszające jest to, że Pan się wypowiada, pisze banały a niestety nie uczestniczy Pan w życiu kulturalnym miasta.
Życiu w innych okolicznościach przyrody. Bez plastyki, muzyki i zetpetu w szkołach.
Życiu w okolicznościach TV - 100 kanałów, FB i innych..
Życiu w okolicznościach innych niż lata 80 XX wieku. Tam Pan został.
Nawet nie zauważył Pan szacunku dla tej historii...
Płyty zespołów które Pan współtworzył My wydaliśmy. Niestety nie wpadł na to Pan będąc dyr MIK. Tak... wiem... inne to były uwarunkowania... Ale Tak do końca to znaczy jakie?

Czy wystawy historyczne robione przez LUBINIAN to jest kultura? czy zabawa grafiti? czy skład książek i ich projektowanie to Kultura? czy wystawy to kultura?
Nigdy Pana nie rozumiałem...a teraz już wiem.
Został Pan gdzieś w analogowym czasie... Smutne to... Niemniej rozumiem.
Nie rozumiem tego dlaczego Pan nie docenia pracy LUBINIAN podczas warsztatów, i innych działań...
Nie rozumiem Pana niechęci do nieuczestniczenia w ich działaniach. Nawet jako obserwator.

[quote="andros"]

Zapraszam do lektury: http://inicjatywa.elubin.pl

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Nie Lip 03, 2016 10:59

A ja zapraszam Pana do uważniejszego czytania wpisów na tym forum… ;-)

Chciałbym delikatnie zauważyć, że ode mnie pochodzi tylko tytuł całego powyższego tekstu, do którego tak namiętnie się Pan odnosi – to nie są moje twierdzenia, opinie i... nawet nie chce mi się z nimi polemizować (jak również i z Pana odniesieniami)...

Źródło podałem i jeszcze raz proszę zauważyć, że nie ja jestem autorem tegoż tekstu!!!

I tak na koniec, to co się dzisiaj dzieje w kulturze lubińskiej jest mi po prostu (prawie) całkiem obojętne… :usmiech:

Podpis użytkownika:

Marek Zawadka
Bywalec

Wysłany: Nie Lip 03, 2016 19:48

andros napisał/a:

I tak na koniec, to co się dzisiaj dzieje w kulturze lubińskiej jest mi po prostu (prawie) całkiem obojętne… :usmiech:

Fascynujące. Dlatego Pan ponowił tekst...

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Nie Lip 03, 2016 23:11

Pan to chyba jednak nie potrafi przyznawać się do własnych wpadek… :usmiech:

Nic to, że nie zauważył Pan iż w swojej galopującej fascynacji samym sobą poprzypisywał mojej osobie wszystkie zawarte w artykule opinie, twierdzenia... Obsesja jakaś, czy co? W swej bystrości nie zauważył, że to wszystko napisał ktoś inny; nawymądrzał się Pan przy okazji co nie miara, delektując się swoim przerośniętym ego… :obled:

… I jeszcze te Pana insynuacje wobec mnie, typu:

„JAKIM PRAWEM Pan dezawuje prace osób z MDK, Wzgórza i Stowarzyszeń? Jakim?”
„Bo jedynie Pan ma pomysł na kulturę w Lubinie.”
„Nie rozumiem tego dlaczego Pan nie docenia pracy LUBINIAN podczas warsztatów, i innych działań... Nie rozumiem Pana niechęci do nieuczestniczenia w ich działaniach. Nawet jako obserwator.”

Czy raczej nie powinien Pan bardziej się postarać i zainteresować kto to napisał, dlaczego, w jakim celu? Dotrzeć do niego i po prostu zapytać:

-„Na jakiej podstawie Pan to twierdzi?”
-„I o co Panu chodzi?”
-„Serio? a źródło? Widział Pan Park Pomysłów? a może widział Pan co robią dziewczyny z Art Punktu? widział Pan wystawy LUBINIAN i w Galerii i w Parku? Foto, grafika, dużo warsztatów.
Plus wystawy Stowarzyszeń?
Widział Pan?”
-„A amfiteatr we wrocławskim? Jak Pan to widzi? Teraz? Bo nie rozumie?”
„Znaczy Piątkowe Granie to nie lokalne projekty? znaczy wystawy lubińskich fotografów i fotografików to też nie? Znaczy prace nad albumami zdjęć Kosińskiego i Raczkowiaka to też nie?
Znaczy te warsztaty robione w wielu ośrodkach i wielu okazjach to też nie? Serio?”

I jeszcze kilka Pana złotych myśli:

„Został Pan gdzieś w analogowym czasie... Smutne to... Niemniej rozumiem.”
„Zastraszające jest to, że Pan się wypowiada, pisze banały a niestety nie uczestniczy Pan w życiu kulturalnym miasta.”
„Pan żąda by to wszystko utrzymało miasto (bądź KGHM - który ma 4 literach wszystkie miasta wokół).”
„Życiu w okolicznościach innych niż lata 80 XX wieku. Tam Pan został.
Nawet nie zauważył Pan szacunku dla tej historii...”

Koniecznie więc chyba trzeba dotrzeć do tego biednego, zagubionego człowieka i ratować go, no nieprawdaż…? ;-)

… Urzędowo i formalnie to jest Pana człowiekiem ze sfery "wielkiej kultury", ale słowo „przepraszam” nawet w tak ewidentnej sytuacji nie może Panu przejść przez gardło?! I jeszcze, jak tonący chwyta się brzytwy - dla odwrócenia uwagi od istoty sprawy tradycyjnie czepia się więc Pan dalej i udaje chociażby, że nie rozumie znaczenia słowa „prawie”…
Czasami bardziej „fascynujące” bywa to, jak jakiś „tuz kultury” zaprezentuje się niejako „od zaplecza”…

Podpis użytkownika:

krastin
Bywalec

Wysłany: Czw Sie 11, 2016 13:55

super sprawa

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 10:43

krastin napisał/a:
super sprawa

Tyle, że dziś należy już ona tylko do kategorii historycznych... :usmiech:

Podpis użytkownika:

garwolin3278
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Wrz 30, 2016 18:00

andros napisał/a:
krastin napisał/a:
super sprawa

Tyle, że dziś należy już ona tylko do kategorii historycznych... :usmiech:

no dokladnie wystarczy na daty spojrzec

Podpis użytkownika:

lubinka
Bywalec

Wysłany: Wto Sty 31, 2017 08:57

No widze rozmowy na poważne tematy tutaj są ;)

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Lut 03, 2017 10:24

lubinka napisał/a:
No widze rozmowy na poważne tematy tutaj są ;)

Dla niektórych mogą to być rozmowy na poważne tematy, dla innych niekoniecznie... :usmiech:

Podpis użytkownika:

Strona 12 z 12  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu