forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Forum » Informacje dot. forum » Błędy ortograficzne i żale pokrzywdzonych. Poprzedni temat :: Następny temat
Błędy ortograficzne i żale pokrzywdzonych.
Autor Wiadomość
Soprano
Bywalec

Wysłany: Wto Sie 21, 2007 03:15

NEVIL napisał/a:
Cytat:
Cytat:
Znam tez wiele kawalow o bladynkach

? chyba jakis blad sie wkradl

Veldrin, nie tłumacz Soprano, bo i tak dalej nie będzie wiedział o co chodzi. ;-) To jest pole do działania dla moderatora.

Wedle obiegowej opinii pewien znany psychoanalityk mawial, ze kazde przejezyczenie ma podtekst seksualny, mysle ze i ja jestem tutaj przykladem na slusznosc jego teorii. Pewnie piszac tego posta myslalem sobie o bladych blondynkach i stad napisalem bladynki.
I dodam, ze bardzo mi sie to spodobalo. Takie male slowotworstwo na wlasne potrzeby.

NEVIL ten psychoanalityk nazywal sie Freud. Nastepnym razem bede pisal wprost to co mam na mysli.

Natomiast wracajac do tematu rasistowskich dowcipow, powiem tylko, ze niestety moderatorzy tego forum pozbawiaja nas przyjemnosci czytania calego "dzialu" fajnych dowcipow do ktorych przyznam, mam slabosc. Nawet tych kilka zamieszczonych w pozamykanych watkach rozbawilo mnie do lez.

Sam znam kilka niezlych o czarnoskórych zamieszkujacych tereny afryki poludniowej ale strach je zamieszczac, bo sie zaraz jakas " IDEALISTKA WALCZACA O ROWNOSC RAS I NARODOW WZGLEDEM SIEBIE, A MOZE NAWET I WIATRAKOW ... ", czy kto tam inny odezwie, a moderatorzy doglebnie poruszeni misja "Oficjalego forum Lubina", podwina ogony i wykozystujac [ort!] pelnie nadanej im " WLADZY ", watek zamkna.

A moze tak ankieta i niech sie uzytkownicy tego forum wypowiedza czy chca czytac dowcipy o "bambusach" i rumunach, czy jednak tylko o policjantach i ekologach.

Z drugiej strony jesli to komu przeszkadza to wlasciwie nie musi tych watkow zawierajacych ten typ humoru czytac. Mozna je przeciez oznaczyc np: "Uwaga watki te zawieraja tresci ... " etc. Mnie np. kompletnie nie interesuja bociany i watki bocianowe, dokladnie zreszta opisane, wiec do nich nie zagladam. Nie trabie przy tym, ze podgladanie "kopulujacych" bocianow jest dla mnie obrzydliwe i nieetyczne.

Chcialem tym samym zaprotestowac przeciwko zamykaniu watkow w dziale Humor, przez "cenzorow" mieniacych sie obroncami moralnosci. Jakie oni maja kwalifikacje do oceniania tego, czy cos jest nieetyczne, czy nie ? To pytanie traktuje jako retoryczne.

serdecznie pozdrawiam

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez Dale Cooper Wto Sie 21, 2007 11:42, w całości zmieniany 1 raz

Dale Cooper
Weteran

Wysłany: Wto Sie 21, 2007 08:59

Soprano, zapraszam do wprowadzenia w google hasła netykieta.

edit

Cytat:
Chcialem tym samym zaprotestowac przeciwko zamykaniu watkow w dziale Humor, przez "cenzorow" mieniacych sie obroncami moralnosci.

A ja protestuję od jakiegoś czasu przeciwko gubieniu liter w postach oraz robieniu błędów ortograficznych. I co? I nic.

Podpis użytkownika:
www.gitara-online.pl - Alternatywne Forum Gitarowe

Soprano
Bywalec

Wysłany: Wto Sie 21, 2007 23:32

Dale Cooper napisał/a:
Soprano, zapraszam do wprowadzenia w google hasła netykieta.

Wprowadzilem, zapoznalem sie i nie widze zwiazku, jedyne pytanie, ktore w mojej wypowiedzi padlo bylo, jak zreszta zaznaczylem, retoryczne i nie widzialem potrzeby odnoszenia sie do FAQ.

edit
Cytat:

Chcialem tym samym zaprotestowac przeciwko zamykaniu watkow w dziale Humor, przez "cenzorow" mieniacych sie obroncami moralnosci.

Dale Cooper napisał/a:
SopranoA ja protestuję od jakiegoś czasu przeciwko gubieniu liter w postach oraz robieniu błędów ortograficznych. I co? I nic.

Mam prosbe, przyznaj publicznie ale szczerze, czy Ty dbajac o czystosc jezyka polskiego nie kozystasz aby z jakiegos wspomagajacego cie oprogramowania, czy tez sam z zacietoscia Syzyfa wypatrujac sobie oczy tak bezblednie potrafisz kazdy blad literowy, jak i ortograficzny wyluskac. Znam jednego goscia, ktory jest korektorem z zawodu i potrafi znalezc literowki w kazdym czytanym przez siebie tekscie (dotyczy oczywiscie tekstow maszynowych pisanych bez pomocy komputera), ty bylbys drugi o ktorym wiem, bo ciebie nie znam.

Pewnie i tutaj znajdzie sie kilka bledow, moze i ortograficznych, ale nie chce mi sie tego po raz wtory czytac, nadmieniam jednak, ze wszystkie ew. bledy powsatly w sposob niezamierzony. Wynikac one moga jedynie z niewidzy, zmeczenia lub zbyt slabej sily oddzialywania na klawiature komputera. Osobiscie przychylam sie do apel pana Dale Cooper'a i obiecuje sie bardziej starac, co nie znaczy, ze w przyszlosci uda mi sie uniknac podobnych wpadek.

Do tej pory zawsze swoje bledy post factum edytowalem, ale mysle ze tym razem nie powinienem tego robic, pozbawiajac tym samym "merytorycznych" argumentow innych uzytkownikow tego forum.

serdecznie pozdrawiam

Podpis użytkownika:

realista
Weteran

Wysłany: Wto Sie 21, 2007 23:53

offtop:

O widzę, że przedmówca pisze z Mac'a (a Mac to w końcu prawie jak Linux), czy może stąd problem z polskimi czcionkami? Kiedyś dawno znajoma użytkowniczka Mac'a skarżyła się na słabe wsparcie dla Polaków a właściwie żadne (i przy okazji mamy rasizm :P ). Jak to wygląda teraz?

Swoją drogą w imię czego kolega moderator miałby NIE używać programów pomagających sprawdzanie pisowni? To tylko środek do celu, którym jest czystość języka. Moderator miałby pominąć takie narzędzia i setki postów miałby sprawdzać ręcznie????

Ja sam używam całego pakietu SeaMonkey.pl z pełnym wsparciem dla PL :)

Podpis użytkownika:

Soprano
Bywalec

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 00:42

Ja nie mam problemu z polskimi znakami, ani czciąkami. Nie stosuję ich, bo mi się nie chce, ot i cała Heca, zadnego innego powodu nie ma. Mac prawie jak Linux ... no niech bedzie.

Nie wiem jak jest z tym wsparciem dla Polakow, bo maca mam po angielsku, a ze nie specjalnie mam kompleks na tym punkcie (bycia polakiem) nie doszukuje sie i nie obrazam, ze dla Amerykanow jestesmy narodem malo znaczacym.

Ja tez nie widze powodu dla ktorego moderator mialby nie uzywac oprogramowania do poprawiania bledow, ale robienie z siebie "jedynego sprawiediwego nie robiacego bledow walczacego o czystosc jezyka polskiego postepujacego wedle zasad netykiety etc. ... ", a poslugujacego sie sie prostym programem sprawdzania pisowni imho jest nie fair.

Takich personalnych wycieczek nie toleruje. Moderator jesli chce poprawic bledy jego sprawa (choc, gdyby tu byla tylko dbalosc o czystosc jezyka ojczystego, wystarczy tylko blad poprawic bez dopisywanie ort, ostatni raz takie cudo widzialem w ogolniaku na sprawdzianie, a tam nikt nie poslugiwal sie programami do sprawdzania pisowni).

damian napisał/a:
realista Gdybyś żył z czarnoskurymi [ort]! na co dzień, to nie reagowałbyś tak jak opisują w tych niby badaniach. Jeśli wyglądasz inaczej niż inni lub odbiegasz od jakiegoś standartu [ort]! w wyglądzie to masz przerypane zycie..

//Jeżeli kasujesz moje poprawki,
//popraw chociaż swoje błędy!

Dale Cooper

Imho w tym przypadku moderator przekroczyl dobry smak upominajac uzytkownika, ingerujac swoim komentarzem w jego post. Nie wszyscy uzywaja programow ulatwiajacych im pisanie bez bledow (mniejsza o powody), co nie znaczy, ze robia je z premedytacja i zla wola, czasami (mysle, ze wiekszosc) bledy powstaja ze zwyklego przeoczenia i nie ma powodu robienia z tego "afery".

pozdrawiam serdecznie

Podpis użytkownika:

Dale Cooper
Weteran

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 09:45

Panie Soprano, jest Pan z nami od niedawna. Temat poprawiania błędów był omawiany na forum dość dawno. Odświeżyliśmy tutaj:

http://forum.lubin.pl/viewtopic.php?t=3151

Czy używam programów? Raczej moich oczu, choć sama mozilla podkreśla mi błędy. Jeżeli to jest problem dla Ciebie, to też sobie zainstaluj ten skomplikowany program.

Co do ingerencji, damian narobił byków w poście, poprawiłem je, a on skasował moje upomnienie, niestety nie udało mu się już poprawić błędów.

Zresztą, nie muszę się spowiadać z tego co robię. I nie buntuj się tak bo nie masz racji.
Poprawiamy błędy, żeby było czytelnie i logicznie, a nie z powodów bycia:

Cytat:
jedynego sprawiediwego nie robiacego bledow walczacego o czystosc jezyka polskiego postepujacego wedle zasad netykiety

Podpis użytkownika:
www.gitara-online.pl - Alternatywne Forum Gitarowe

realista
Weteran

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 10:54

Soprano napisał/a:
Ja nie mam problemu z polskimi znakami, ani czciąkami. Nie stosuję ich, bo mi się nie chce,

Sorki kolego, ale to co powiedziałeś pokazuje, że masz tak naprawdę nas forumowiczów głęboko w d***e.

Ja rozumiem problemy sprzętowe, dysleksje i inne ważne powody. Ale to co piszesz to czyste buractwo i brak szacunku do nas - ludzi, którzy z tobą dyskutują i jednocześnie innych użytkowników języka polskiego.

Jeśli chcesz aby chciało nam się z tobą rozmawiać - okaż nam szacunek - włóż odrobinę wysiłku w to, aby twoje posty były dla nas czytelne i prawidłowe.

Podpis użytkownika:

pbonja
Nowy(a) na forum

Osiedle: MCK
Wysłany: Sro Sie 22, 2007 11:09

Co dzieli człowieka od małpy?
-Morze Śródziemne

LOL rewelacyjny dowcip :D

Czemu chcecie (o! wszechwladni i wszechwiedzacy, stojacy na strazy naszego ojczystego jezykam moeratorzy) zlikwidowac jedyny zabawny i jeden z kilku(!) fajnych watkow na calym forum? Apeluje: wiecej luzu, mniej napinania sie, bo to tylko swiadczy o waszych (realista i Dale Cooper) kompleksach na tle pochodzenia - ktore nie wiem z czego wynikaja. Byc moze jestesscie od 3 pokolenia gornikami (tez obraza innej grupy spolecznej?) i macie tego dosc, a nie specjalnie macie pomysl jak to zmienic? Jesli tak, to wyluzujcie, niektorzy wam zazdroszcza darmowych karnetow na WIELKIE ZAGLEBIE LUBIN.

Pozdrawiam.

Podpis użytkownika:
WIELKIE ZAGLEBIE LUBIN.

Azius
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 11:14

Zawsze na kazdym forum ktore przegladam widze sprawiedliwych ktorzy chca zmieniac reszte na wlasne podobienstwo. Ja nie zycze sobie, aby ktokolwiek ingerowal w moje wpisy, moje wpisy sa wyrazem mojej osoby, moich przemyslen i przede wszystkim sa moja wlasnoscia. Przeczytalem watek, skladajacy sie z jednego wpisu, na temat zasad pisowni ustalonych na tym formum przez moderatorow. Przezylem juz ogolniak i studia i etap oceny moich wypowiedzi mam juz za soba. Poza tym pamietajcie o tym, ze wlasnosc w tym kraju jest swieta, szeroko rozumiana wlasnosc, a w szczegolnosci wlasnosc intelektualna, a taka sa moje wypowiedzi zamieszczone tu jak i gdzie indziej. Na drugi raz wytykajac komus bledy pamietaj, ze osoba piszaca moze celowo popelniac bledy zarowno ortograficzne jak i stylistyczne i interpunkcyjne.

Podpis użytkownika:

Azius
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 11:24

realista napisał/a:
Soprano napisał/a:
Ja nie mam problemu z polskimi znakami, ani czciąkami. Nie stosuję ich, bo mi się nie chce,

Sorki kolego, ale to co powiedziałeś pokazuje, że masz tak naprawdę nas forumowiczów głęboko w d***e.

Ja rozumiem problemy sprzętowe, dysleksje i inne ważne powody. Ale to co piszesz to czyste buractwo i brak szacunku do nas - ludzi, którzy z tobą dyskutują i jednocześnie innych użytkowników języka polskiego.

Jeśli chcesz aby chciało nam się z tobą rozmawiać - okaż nam szacunek - włóż odrobinę wysiłku w to, aby twoje posty były dla nas czytelne i prawidłowe.

I tutaj mamy przyklad prywatnych opinii na temat osoby forumowicza. Jezeli sie nie zgadzasz z kims podyskutuj z nim, ale jezeli oczekujesz od kogos szacunku sam mu go okaz. Czystym buractwem sam siebie przedstawiles i pokazales szacunek jakiego sam oczekujesz.
Dyskusja polega na wymienie opinii stron bioracych w niej udzial i byc moze komus kogos uda sie przekonac do swojego zdania.
Pamietaj, ze zawsze mozesz na czyjes wpisy nie odpowiadac, a jezeli nie wszystkie wpisy rozumiesz to zostaw je w spokoju.

Podpis użytkownika:

pbonja
Nowy(a) na forum

Osiedle: MCK
Wysłany: Sro Sie 22, 2007 11:44

"Ja rozumiem problemy sprzętowe, dysleksje i inne ważne powody. Ale to co piszesz to czyste buractwo i brak szacunku do nas - ludzi, którzy z tobą dyskutują i jednocześnie innych użytkowników języka polskiego."

Nie ladnie obrazac innych... Wyglada na to, ze po prostu nie wiesz co napisac i walisz swoja frustracja w innych. W zasadzie nie moja sprawa, ale czemu mam sie nie wypowiedziec, skoro tez (chociaz dale cooper chyba jest z wro) jestem z lubina i troche wstyd mi za ludzi (moderatorow), ktorzy powinni dbac o jakosc forum (chyba od tego sa), a nie o to kto i ile robi bledow ortograficznych. W koncu to oficjalna storna naszego (chociaz dale cooper chyba jest z wro) miasta i chcialbym, zeby miala fajne, przyjemne forum, a nie prywatne podworko dla moderatorow. Wiec apeluje ponownie: lubinianie! (nawet ty, dale cooper, chociaz ty akurat chyba jestes z wro) naprawde potrzeba wiecej dystansu do niektorych spraw.
Realisto, a kimze ty jestes, zeby ludzie mieli cie blagac o to, zebys zechcial z nimi porozmawiac? I kimze ty jestes, zeby mlieli wkladac wysilek w to zeby post byl - wg ciebie prawidlowy? I co to w ogole znaczy prawidlowy? Byc moze ktos sie rzeczywiscie przejal tym, zeby jego wypowiedz byla prawidlowa wedle twoich standardow i celowo wlozyl kilka bledow do posta, uznajac, ze bedzie to dla ciebie bardziej prawidlowe i czytelne nizli bez nich?
W sumie koncze, bo zaraz okaze sie, ze moja wypowiedz skonczy sie w takim samym tonie w jakim byla napisana twoja realisto.

JEszcze raz pozdrawiam.

Podpis użytkownika:
WIELKIE ZAGLEBIE LUBIN.

if_ona
Stały bywalec

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 11:57

pbonja napisał/a:
powinni dbac o jakosc forum (chyba od tego sa), a nie o to kto i ile robi bledow ortograficznych.

jakość oficjalnego forum miasta = (m. in.) poprawna polszczyzna

do modów: chyba offtopicowo się zrobiło w tym idealistycznym wątku?

do adminów: tradycyjnie zapytam - dlaczego forum to jest oficjalnym forum Lubina?

Podpis użytkownika:

obserwator
Bywalec

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 12:17

...czytam i czytam...i nie bronię nikogo, ani nie neguję nikogo w tej "off topic'owej" dyskusji. Powodów do pisania z polskimi znakami i polską interpunkcją i ortografią lub bez tego, powodów popełniania błędów lub ich nie popełniania jest wiele - ba, bardzo wiele...Dla mnie osobiście najważniejsze jest to, co przeciwnik w dyskusji ma do powiedzenia.

Nie mniej jednak tok myślenia moderatorów i kółka wajemnego poklepywania nasuwa mi jedno pytanie:
Czy osobom na wózkach inwalidzkich także zakazać startowania w maratonie? A może pozwolić im uczestniczyć i na głowę nakazać założyć kogut świetlny aby były naznaczone.. Czy one (te osoby na wózkach) by tego od organizatorów oczekiwały?
Pozdrawiam

Podpis użytkownika:

realista
Weteran

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 12:23

Zauważcie:

Dziwnym trafem Azius (nowo zarejestrowany użytkownik) korzysta z tego samego komputera co Soprano (obydwoje: Mac i Mozilla) a zarówno Azius, Soprano jak i Pbonja (też nowo zarejestrowana) mają identyczny styl pisania i brak polskich czcionek.

Kwestia jednak cudownego i nagłego rozmnożenia użytkowników o identycznym "zachowaniu" niech będzie przemyślana we własnym zakresie.

A oto moja oficjalna odpowiedź do triumwiratu Soprano, Azius, Pbonja

Cała długa produkcja i wiązanka sprowadza się do jednej prostej zasady, oczywistej dla kulturalnej osoby wychowanej w tzw. "cywilizacji łacińskiej":

Jeśli wchodzisz do cudzego domu - zachowujesz się zgodnie z oczekiwaniami gospodarza. Jeśli wchodzisz na czyjś okręt - musisz przestrzegać poleceń kapitana.
Tutaj okrętem/domem jest Forum i jeśli moderator (kapitan/gospodarz) prosi o przestrzeganie zasad prawidłowej polszczyzny - to nie ma dyskusji - albo się tych zasad przestrzega, albo droga wolna (są inne fora)
- pełna wolność i dobrowolność.

My tutaj, w tym gronie, staramy się przestrzegać zasad i jeśli ktoś celowo i z premedytacją łamie je, uzasadniając tym, że mu się nie chce no to....... (tutaj też niech każdy dokończy we własnym zakresie).

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez realista Sro Sie 22, 2007 12:28, w całości zmieniany 1 raz

obserwator
Bywalec

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 12:28

realista napisał/a:
Zauważcie:

Dziwnym trafem Azius (nowo zarejestrowany użytkownik) korzysta z tego samego komputera co Soprano (obydwoje: Mac i Mozilla) a zarówno Azius, Soprano jak i Pbonja (też nowo zarejestrowana) mają identyczny styl pisania i brak polskich czcionek.

Hm...Mac'i są dość popularne...natomiast zauważyłem także i ja pewien spisek dziejowy - wiele osób ma podobny styl pisania i do tego używa tej samej przeglądarki - Internet Explorer -hm....hm....- czyżby...no właśnie (to tak Twoim tokiem rozumowania Realisto:) )
Pozdrawiam wszystkich

Podpis użytkownika:

Strona 1 z 3  
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi