forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Pojedynki » Battle - wnioski i komentarze :) Poprzedni temat :: Następny temat
Battle - wnioski i komentarze :)
Autor Wiadomość
KulMen
Początkujący

Wysłany: Wto Cze 12, 2007 22:54

Proponuje wyrazić swoje opinie co do fotek i formy zabawy. Możemy też tutaj zaproponować mały regulamin na przyszłość.

Czekam na posty

KulMen

Podpis użytkownika:

Łukasz:De
Bywalec

Osiedle: polne
Wysłany: Wto Cze 12, 2007 23:13

fajna sprawa forum sie troche ozywia w ten sposob :) ..i te cale intrygi niedociągnięcia i pomówienia hyh ;)

Podpis użytkownika:

rybolek
Stały bywalec
UNDERGROUND

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 01:51

wiec tak apropo zdjęć to wygrał KulMen, nie ?:) oczywiście oba zdjęcia mi się bardziej podobały:)

a co do pojedynku to regulamin mogliśmy wspólnie przemyśleć przed, choć nikt się nie spodziewał że tak się sprawa potoczy- mamy nauczkę na przyszłość :)

Podpis użytkownika:
Lepiej niech pada niż ma być błoto :)

Grupa trzymająca miotły :kosa:

nOF4Ce
Bywalec

Osiedle: Ustronie IV
Wysłany: Sro Cze 13, 2007 11:34

tak to prawda...regulamin jest potrzebny, a w ogole to sie zdziwilem ze nie ma jakiegos konkretnego regulaminu...osobiscie na digarcie organizuje photo battle i napisalem taki regulamin:

Cytat:
Digart photo battle to konkurs fotograficzny organizowany przez NoFace www i Franeq`a www na forum Digartu. W konkursie udział może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik DA. Konkurs polega na prezentacji fotografii odpowiadającej wcześniej podanemu tematowi. Po upływie określonego czasu prace zostają ocenione przez innych użytkowników w konkursie nie ma podziałów na amatorów i profesjonalistów. Ideą konkursu jest rozwój użytkowników i współzawodnictwo w przyjaznej atmosferze.

Zasady konkursu:

1. Czas
Od momentu pojawienia się tematu konkursu użytkownicy mają 14 dni na zamieszczenie swojej pracy w odpowiednim temacie na forum. Po upływie czasu organizatorzy konkursu tworzą nowy wątek, w którym podani są wszyscy uczestnicy konkursu wraz z odnośnikami do prac. W tym wątku użytkownicy Digartu, przez 4 dni, głosują na swoich faworytów. Po wyłonieniu zwycięzcy zostaje podany nowy temat.

2. Prace
Każdy użytkownik może zaprezentować jedną pracę w każdej edycji konkursu. Każda praca musi być zgodna z tematem edycji oraz z regulaminem Digartu www. Praca musi być uploadowana w czasie trwania konkursu. Praca zgłoszona do konkursu, może zostać usunięta przez moderatorów. Prace, które zostaną zgłoszone po upływie ustalonego czasu nie będą brane pod uwagę w konkursie. Praca musi być zgłoszona do konkursu w postaci odnośnika w odpowiednim wątku stworzonym przez organizatorów.

3. Głosowanie
Po upływie 14 dni w nowym wątku z podanymi wszystkimi pracami i ich autorami, rozpoczyna się głosowanie. Głosować może każdy użytkownik Digartu. Każdy użytkownik może głosować tylko raz. Zasady głosowania będą podawane w wątku na forum z pracami do oceny. Każde głosowanie w inny sposób niż został podany w regulaminie oceniania będzie nie ważne. Głosowanie trwa 4 dni. Po upływie tego czasu organizatorzy kontaktują się ze zwycięzcą w celu ustalenia nowego tematu konkursu. Jeśli laureat nie ustali nowego tematu w ciągu 1 dnia, to wówczas nowy temat podają organizatorzy.

Konkurs nie oferuje żadnych nagród poza satysfakcją i wyróżnieniem zwycięzcy możliwością wyboru tematu kolejnego konkursu.

calkiem mozliwe, ze jest on nie_doskonaly [ort!], ale na digu sie sprawdza :)

moze sie przyda :)

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez Dale Cooper Sro Cze 13, 2007 13:18, w całości zmieniany 1 raz

Dale Cooper
Weteran

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 13:17

Wszędzie biurokracja :/ Wystarczyłoby jedynie trochę uczciwości.

Podpis użytkownika:
www.gitara-online.pl - Alternatywne Forum Gitarowe

pitreo79
Początkujący

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 16:48

Fragmenty regulaminu z forum w którym się udzielam ;-)
Cytat:
§1. Podstawy konkursu
1. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba zarejestrowana na forum ...................
2. Jedna osoba może zgłosić jedno zdjęcie do konkursu.
3. Zgłaszając zdjęcie osoba potwierdza że jest jego twórcą i posiada wszelkie prawa do jego publikacji.
4. Zgłaszane zdjęcie nie może być publikowane w jakimkolwiek miejscu do czasu zakończenia danej edycji konkursu i ogłoszenia zwycięzcy. W szczególnych przypadkach, zdjęcie opublikowane może wziąć udział w konkursie przy zajściu innych okoliczności i poinformowaniu o tym fakcie prowadzącego konkurs. Decyzję o dopuszczeniu zdjęcia do konkursu w tym wypadku podejmuje prowadzący.
5. Zgłaszając zdjęcie do konkursu autor wyraża zgodę na nielimitowaną publikację jego przez administratorów i moderatorów na forum fotoexpert oraz po uzyskaniu zgody wykorzystanie jego do celów marketingowych forum .....................

§2. Aspekty techniczne zgłaszanych zdjęć
1. Zdjęcie zgłaszane do konkursu musi być wykonane w miesiącu w którym jest ono zgłaszane.
2. Zdjęcia zgłaszane do konkursu muszą mieć załączone EXIF i być nie większe niż 640 pikseli w najdłuższym boku.
3.a Na zdjęciu pozwala się wykonywać podstawowej obróbki, w którą zaliczamy: kadrowanie, zmianę ostrości, zmianę poziomów oraz krzywych, saturyzację.
3.b W szczególności zakazuje się dodawania ramek, używania filtrów, pracy na fragmentach zdjęcia, fotomontaży.
3.c W przypadku używania formatu RAW sposób wywołania jest dowolny.
3.d W przypadku, gdy zaistnieje podejrzenie o to, iż autor użył niedozwolonych technik, twórca zdjęcia musi przedstawić oryginał zdjęcia oraz opisać, na ile to możliwe, krok po kroku drogę do osiągnięcia efektu, pod groźbą usunięcia z konkursu.
4.a W terminie ustalonym w §3 pkt 2 będą ogłaszane "tematy wiodące" (TW). Nie zmuszają one do realizacji zadania w jego ramach, ale za połączenie zdjęcia z tematem są przewidziane dodatkowe punkty.
4.b TW będzie ustalany przez prowadzącego konkurs na podstawie Waszych propozycji tematów.
4.c O tym, czy zdjęcie jest zgodne z TW decyduje prowadzący konkurs, w oparciu o własne zdanie autora zdjęcia. Prowadzący konkurs który może oprzeć się na informacji dostarczonej od autora, a także odwołać się do innych osób w celu zaciągnięcia opinii.

Dziś osobiście wpadłem na pomysł pojedynku który moglibyście zorganizować kryje się on pod nazwą "10x10x10" jeśli będzieci zainteresowani podam Wam więcej szczegółów

pozdro...

Podpis użytkownika:

K100D|DA 18-55|REVUENON 35/2,8|PORST 55/2,8|WELTBLICK 135/2,8|

Soprano
Bywalec

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 18:36

Dale Cooper napisał/a:
Wszędzie biurokracja :/ Wystarczyłoby jedynie trochę uczciwości.

Glos rozsadku na puszczy.

Coz mozna powiedziec, ze pojedynek zakonczyl sie ... skandalem. Bywa.
Mysle, ze za wszystkie regulaminy wystarczylaby uczciwosc i honor, nie natomiast kolaboraty, ktorych nikomu sie nie chce czytac.

Choc przyznam szczerze, smutne jest to, ze jedynym bodzcem do aktywnosci jest pojedynek, zwykla "nawalanka" samcow, choc w nieco cywilizowanym wydaniu.
Ale widac to nas kreci. Ale mam nadzieje, ze "dorosniemy" jeszcze do tego, ze bedzie mozna bezkarnie zamiescic prace na forum i poczytac obiektywna ocene innych uzytkownikow, nie narazajac sie przy tym na "ataki" subiektywnych opinii.

W kazdym razie chcialem powiedziec, ze jestem przeciwnikiem pojedynkow, bo imho one nic nowego nie wnosza, wzmagaja tylko wrogosc pomiedzy pojedynkujacymi sie i ich poplecznikami. Fotografia nie jest obiektywna, a to zmniejsza jej wartosc w ... no wlasnie, moze w dowartosciowaniu siebie, poczuciu sie lepszym, czy co tam innego ma na celu pojedynek.

pozdrawiam

Podpis użytkownika:

vendro
Maniak

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 19:51

Soprano, co do wrogości się nie zgodzę. To raczej nastawienie obu lub jednej z osób "pojedynkujących się" - tutaj przydałaby się też wypowiedź Mariana odnośnie pierwszego pojedynku jaki miał miejsce na forum. Jak ktoś chce się dobrze bawić to i tak będzie.

Podpis użytkownika:

Marian
Weteran

Osiedle: U IV
Wysłany: Sro Cze 13, 2007 20:00

za glosem Vendra ... olac mozna wszystkie te regulaminy od gory do dolu, wystarczy tylko 'temat pojedynku' 'termin' 'zasady ze niepublikowane etc' a reszta jak sprawy etyczne typu 'bez przekretow, ze ktos robi mase kont dla siebie to juz sprawa oczywista.

have fun ... just have fun ;]

Podpis użytkownika:

KulMen
Początkujący

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 21:20

Chciałem zapytać jakim to skandalem sie zakończył pojedynek :) ??

To ze sie wcześniej skończył w związku z rozszyfrowaniem autorów zdjęć, przez co glosowanie stało sie nie obiektywne, nie uważam za skandal.

Poza tym nie rozumiem czemu wszyscy sie doszukują nieuczciwości. Wygląda na to, że każdy mierzy według własnej miarki i to jest smutne :( .

Ja się świetnie bawiłem, moi znajomi glosowali na zdjęcia nie wiedząc które są moje i mam całkowicie czyste sumienie.

Poza tym mogłem poznać bliżej noFace i stworzyć okazje do napicia się piwka :)

Co do samych fotek.
Zrobiłem pewien eksperyment. Jedna z fotografii z tematu ruch... która była mono i z szumem była zrobiona pod styl noFace z ciekawości jakie będą opnie.

Co do tematu jak nas widza... to ewidentnie podkoloryzowany gniot bez ladu i skladu :) ale trzymający sie kurczowo tematu :)

Pojedynek jednak zmusił mnie do ruszenia tyłka z domu i pooglądania miasta i otoczenia pod innym kątem ;)

Tak samo jak plener z chłopakami na strzelnicy lubinskiej.

Czasami chodzi po prostu o pretekst, bez szukania głębszego sensu przekazu :) i śmieszą mnie wszelkie teorie spiskowe :)

Pozdrawiam

KulMen

Podpis użytkownika:

Dale Cooper
Weteran

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 21:51

Oby wszyscy, którzy będą brali udział w pojedynkach, mieli tak zdrowe podejście do sprawy, jak KulMen.

pozdro667

Podpis użytkownika:
www.gitara-online.pl - Alternatywne Forum Gitarowe

Soprano
Bywalec

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 23:31

KulMen napisał/a:
Chciałem zapytać jakim to skandalem sie zakończył pojedynek :) ??

To ze sie wcześniej skończył w związku z rozszyfrowaniem autorów zdjęć, przez co glosowanie stało sie nie obiektywne, nie uważam za skandal.

Poza tym nie rozumiem czemu wszyscy sie doszukują nieuczciwości. Wygląda na to, że każdy mierzy według własnej miarki i to jest smutne :( .

Ja się świetnie bawiłem, moi znajomi glosowali na zdjęcia nie wiedząc które są moje i mam całkowicie czyste sumienie.

Poza tym mogłem poznać bliżej noFace i stworzyć okazje do napicia się piwka :)

Co do samych fotek.
Zrobiłem pewien eksperyment. Jedna z fotografii z tematu ruch... która była mono i z szumem była zrobiona pod styl noFace z ciekawości jakie będą opnie.

Co do tematu jak nas widza... to ewidentnie podkoloryzowany gniot bez ladu i skladu :) ale trzymający sie kurczowo tematu :)

Pojedynek jednak zmusił mnie do ruszenia tyłka z domu i pooglądania miasta i otoczenia pod innym kątem ;)

Tak samo jak plener z chłopakami na strzelnicy lubinskiej.

Czasami chodzi po prostu o pretekst, bez szukania głębszego sensu przekazu :) i śmieszą mnie wszelkie teorie spiskowe :)

Pozdrawiam

KulMen

Pozwole sobie miec odmienne zdanie, co nie znaczy, ze ktos je musi podzielac.

Tak.
Dla mnie to skandal, ze autorzy uczestniczacy w pojedynku (w tym przypadku jeden autor i to bynajmniej nie KulMan) robia sporo, zeby latwo bylo ich zidentyfikowac (choc nie upatruje tu jakiegos mocno perfidnego dzialania, a po prostu mlodziencza niecierpliwosc i odrobine braku dystansu do wlasnej tworczosci). Skandalem jest dla mnie to, ze jak juz wczesniej sugerowalem, nie jakosc zdjec, a ilosc "znajomych" zdecyduje o tym kto wygra.
Przerwanie pojedynku wczesniej, po ujawnieniu sie autora prac tu zamieszczonych, sugeruje ze administratorzy podzielaja moja opinie, ze glosowanie na prace "podpisane" bedzie w dalszym czasie nieobiektywne.
Przyznaje "skandal" to mocne slowo i moze warto je zamienic na "niesmak", co nie zmiena faktu, ze pierwszy pojedynek, ktory mialem przyjemnosc obserwowac zkonczyl sie ..... powiedzmy "mocno" przedwczesnie.

Ja nie doszukuje sie nieuczciwosci, ja tylko sugeruje, ze uczciwosc jest ponad wszystkie regulaminy itp. bzdury. Uczciwosc pozwala mi na oddanie glosu na lepsza prace bez znaczenia kto jest jej autorem.
Uczciwosc pozwala mi nie experymentowac i nie podszywac sie pod styl "przeciwnika" po to zeby zyskac .... nie wiem, sam sobie odpowiedz (na marginesie to nie podejrzewalem noFaca o takiego gniota, zostan lepiej przy swoim stylu).
Uczciwosc nie pozwala mi nie szanowac konkurenta i potencjalnych "kibicow" wystawiajac w pojedynku " Ewidentnie podkoloryzowanego gniota bez ladu i skladu ... ", ktorego (to fakt) jedyna zaleta jest to, ze jest na temat.

Tak wiec ja nie mierze wszystkich "wlasna miarka", a to jest dopiero smutne.

Ale ciesze sie, ze w jednym sie zgadzamy, mianowicie ze pojedynki "zmuszaja" nas do ruszenia sie z domu.

P.S. Mam prosbe prosze sie nie odnosic do tego posta, bo ja nie mam zamiaru sie tutaj "pojedynkowac" na slowa.
Sory za przydlugawy post, ale sugestia KulMana o mierzeniu wszystkich swoja "nieuczciwa miarka" naprawde mnie wk@#$$la.

pozdrawiam serdecznie
[/b]

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez Soprano Czw Cze 14, 2007 02:04, w całości zmieniany 2 razy

Soprano
Bywalec

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 23:36

vendro napisał/a:
Soprano, co do wrogości się nie zgodzę. To raczej nastawienie obu lub jednej z osób "pojedynkujących się" - tutaj przydałaby się też wypowiedź Mariana odnośnie pierwszego pojedynku jaki miał miejsce na forum. Jak ktoś chce się dobrze bawić to i tak będzie.

Moze masz racje, kilka zbyt mocnych slow z mojej strony. Ale sugerowalem sie troche porzednimi postami "chlopakow" wzgledem siebie w dziale "Pokaz sie..." i "Foto..", natomiast wypowiedzi Mariana nie czytalem, ale sprobuje znalezc.

Ja po prostu nie lubie pojedynkow, lubie za to popatrzec na zdjecia bez emocji i szukac w nich "tego" czegos, nawet jak "tego" tam czasami nie ma.

serdecznie pozdrawiam

Podpis użytkownika:

nOF4Ce
Bywalec

Osiedle: Ustronie IV
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 17:10

zamiast pisac co bylo tak a co nie chodzcie dzisiaj na wystawe ktora otwiera Paffel z digartu w muzie o 20.00

Podpis użytkownika:

KulMen
Początkujący

Wysłany: Pią Lip 20, 2007 13:35

Tia, juz sporo czasu po pojedynku ... i wypadało by się spotkac na piwku :)

Podpis użytkownika:

Strona 1 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu