forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » CK Muza » 50 lat Historii Poprzedni temat :: Następny temat
50 lat Historii
Autor Wiadomość
tomi
Przyjaciel Forum

Osiedle: Staszica/Zalesie
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 23:34

Może Muza pokusiła by sie o zorganizowanie jakiegoś turnieju wiedzy o KGHM-ie, eliminacje w szkołach a finał w Muzie.
Gdy usłyszałem ostatnio że w Lubinie są jakieś kopalnie węgla to się zdziwiłem, tym bardziej iż powiedziała to osoba tu mieszkająca.

Podpis użytkownika:
CARPE DIEM ET MEMENTO MORI

polar21
Weteran

Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 07:45

hehehe...niezle jaja. KWK w Lubinie :)

Tomi czy wiesz moze czy KGHM wydalo jakis album z trej okazji?

Zyczyłbym sobie właśnie jakiegos albumu o historii Polskiej Miedzi, ale ogólnie dostępnego (lub na zapisy?), a TVL mogłaby pokusić się o puszczenie filmów o histrorii Zagłebia, które wyświetlano na festynie.

Podpis użytkownika:

hemik
Weteran
Enter a Uh.

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 14:52

albo TKL ( ;

Podpis użytkownika:
.MODEL SMALL .STACK .DATA
SHOW DB 'Lubin',0AH,0DH,'$'
.CODE START:
MOV AX,@DATA MOV DS,AX MOV AH, 9 MOV DX, OFFSET SHOW INT 21H MOV AH, 4CH INT 21H
END START

tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 20:45

mam gdzieś jakąś płytke wydaną na 35 leci ZG Lubin ale o całokształcie to nie słyszałem ...

Podpis użytkownika:

polar21
Weteran

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 20:52

tomi napisał/a:
mam gdzieś jakąś płytke wydaną na 35 leci ZG Lubin ale o całokształcie to nie słyszałem ...

ten film juz dawno mam...ale jak zauwazyles byl on wydany kilka lat temu na 35-lecie kopalni, a nie na 50-lecie odkrycia zloz miedzi. Myslalem moze ze powstanie tak jakby zaktualizowane wydanie ksiazki "Kronika Polskiej Miedzi".

Podpis użytkownika:

tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 21:01

będę miał na uwadze, jakby co :) ...

Podpis użytkownika:

lul
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 01:57

Swego czasu Krzysztof Kieślowski nagrał 2 krótkie filmy o KGHM-ie. Z chęcią bym je obejrzał, tylko skąd je wytrzasnąć?

Edit[13.04.07 11:50]
Pierwszy film to był Między Wrocławiem a Zieloną Górą. Zachęcał młodych ludzi do podejmowania pracy w uprzemysłowionym regionie.
Drugi nosił tytuł Podstawy BHP w kopalni miedzi. Był to film instruktażowy.

Może Muza zorganizuje przegląd tych filmów? :usmiech:

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez lul Pią Kwi 13, 2007 11:57, w całości zmieniany 1 raz

Marek Zawadka
Bywalec

Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 09:23

dwa lata temu w Muzie robilismy przeglad kronik filmowych poswieconych Lubinowi

W tym roku mamy w planach:

konferencje w Legnicy, Lubinie, Głogowie i Polkowicach z udziałem (... ale o tym po potwierdzeniu;)
zbior dokumentow poswieconych roznym aspektom tworzenia Zaglebia i spolecznosci
(IPN, Archiwum Akt Nowych, Archiwum Zakladowe) Pewnie wiekszosc stwierdzi ze nieciekawe:) np. dokument mowiacy o tym ze pierwsza wydobyta miedz musiala jechac do ZSRR na badania jakosci albo jak to specjalistom z NRD nasi specjalisci nie chcieli pokazac nic:) Albo jak budowano Przylesie, Piekary, Kopernika - pełny Bareja

projekcje filmow do ktorych uda nam sie dotrzec a mysle ze uda

i w trakcie koncowej realizacji sa programy dwoch projektow - jeden zwiazany z fotografiami a drugi ze wspomnieniami

Mamy w planach wykonanie i wydanie zeszytu ćwiczen dla uczniow

To tyle poki co.

PS. Pierwsze zdanie mi sie podoba "A moze Muza" (czy cos w tym stylu:) Pokłady wiary w możliwości Muzy są ....:)

Podpis użytkownika:

if_ona
Stały bywalec

Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 16:26

"W związku z 50. rocznicą odkrycia miedzi Powiatowe Centrum Edukacji w Lubinie zaprasza zorganizowane grupy młodzieży na pokazy archiwalnych kronik filmowych poświęconych historii przemysłu miedziowego oraz na film dokumentalny o Janie Wyżykowskim - zapisy telefonicznie pod numerem tel. 076 846-21-47.

Pokazy możliwe są dzięki uprzejmości Departamentu Promocji i Public Relations KGHM Polska Miedź S.A."

http://pce1.home.pl/nowosci-tresc.html

Podpis użytkownika:

polar21
Gość
Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 16:29

Marek Zawadka napisał/a:
W tym roku mamy w planach:

konferencje w Legnicy, Lubinie, Głogowie i Polkowicach z udziałem (... ale o tym po potwierdzeniu;)
zbior dokumentow poswieconych roznym aspektom tworzenia Zaglebia i spolecznosci
(IPN, Archiwum Akt Nowych, Archiwum Zakladowe) Pewnie wiekszosc stwierdzi ze nieciekawe:) np. dokument mowiacy o tym ze pierwsza wydobyta miedz musiala jechac do ZSRR na badania jakosci albo jak to specjalistom z NRD nasi specjalisci nie chcieli pokazac nic:) Albo jak budowano Przylesie, Piekary, Kopernika - pełny Bareja

projekcje filmow do ktorych uda nam sie dotrzec a mysle ze uda..

no ja rowniez mam taka nadzieje. ciekawie sie to zapowiada. A filmy [mam nadzieje] bedziecie puszczac w weekend, bo w tyg. ciezko by mi bylo sie wybrac.

Cytat:
Mamy w planach wykonanie i wydanie zeszytu ćwiczen dla uczniow

zeszty cwiczen? a z czego? z historii Zagłebia?

Podpis użytkownika:

tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 21:42

W jakiej formie będą prezentowane wymienione dokumenty??
Czy będą do wglądu podczas konferencji czy też będzie to w formie wystawy?? wcale nie musi to być nieciekawe.
Słyszałem o tym jak dyrektor Zastawnik bardzo podpadł 'towarzyszom' ponieważ uparł się na maszyny nie radzieckie, one mają działać (tak podobno uzasadniał swój sprzeciw) ciekawe czy to prawda. na pewno jest więcej takich ciekawostek :)
Czy jest rozważane udostępnienie materiałów w formie elektronicznej - można się porozumieć z jednym z adminów na tym forum i jednocześnie założycielem (chyba) stronki eLubin [niejaki ;-) vendro ] byłoby to bardzo pożądane(choć pracochłonne - wiem wiem), zarówno jeśli chodzi o filmiki jak i dokumenty.
budowe przylesia pamiętam ... jak przez mgłę ...
Pokłady wiary w możliwości Muzy są ... na wysokim poziomie :)

Podpis użytkownika:

Marek Zawadka
Bywalec

Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 09:14

Kilka odpowiedzi - przepraszam ze w punktach:

1. Filmy w sieci? Prawa autorskie dla tych ktore sa w Wytworni Filmow Dokumentalnych
KGHM zdigitalizowal kroniki ktore były na taśmie 16 mm. Może coś da się upublicznić jako załącznik do materiałów źródłowych. Upublicznić tutaj to znaczy wypuścić masowo. Wówczas można myśleć dalej

2. Strony. www.ckmuza.pl jak dla nas jest dobra strona:) poza tym będziemy wspolpracowlai z kilkoma innymi witrynami lubińskimi

3. Jak bedą publikowane dokumenty. Priorytet ma zestaw poświęcony zbrodni lubińskiej.
Wg stanu na dzien dzisiejszy. Zostanie wydana publikacja tradycyjna, a w wersji elektronicznej (jpg? pdf?) odostępnimy czesc dokumentow plus spisy treści

4. Filmy będą prezentowane w cyklu zarówno dla szkół jak i dla osób indywidualnych. I także w dni świąteczne. To jest kewstia konca sierpnia i poczatku wrzesnia a także prawdopodobnie października

5. Co do zawartości dokumentów? Są różne tematy. Lubin był stolicą województwa do marca 1975:) ale 1 czerwca to Legnica została stolicą. Co robiła 14 osoba Grupa Operacyjna SB na terenie KGHM i dlaczego można stwoerdzić że działalność tajnych współpracowników SB na terenie KGHM w jej warstwie gospodarcze wymyka się jasnym ocenom działalności tychże współpracowników na polu zwalczania opozycji. Pewnie koledzy z IPN ujawnią kto z ważnych postaci KGHM do 1989 r. był tw. Ług. Pewnie też w dokumentach Zjednoczenia Metali Nieżelaznych w Archiwum Państwowym w Katowicach znajdziemy walke o samodzielność Lubina względem Katowic. Niby nudne te dokumenty... ale...

Weekendowo pozdrawiam

Podpis użytkownika:

polar21
Weteran

Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 19:07

tomi napisał/a:
Słyszałem o tym jak dyrektor Zastawnik bardzo podpadł 'towarzyszom' ponieważ uparł się na maszyny nie radzieckie

jesli Cie interesuje wiecej szczegolow z zycia dyr. Zastawnika oraz budowa Zagłębia Miedziowego polecam książkę "Tadeusz Zastawnik – człowiek Polskiej Miedzi” do kupienia m.in. w Muzeum Ziemii Lubińskiej

Marek Zawadka napisał/a:
Może coś da się upublicznić jako załącznik do materiałów źródłowych. Upublicznić tutaj to znaczy wypuścić masowo.

dokładnie, np. w forme płyty DVD dla chętnych (liczbę by można było określić np. przez subskrypcję - tak jak kiedyś trzeba było zapisywać się na encyklopedie:) )

Marek Zawadka napisał/a:
Niby nudne te dokumenty... ale...

właśnie...ale tylko pozornie nudne :) a w rzeczywistośąci mogą się okazać bardzo ciekawe

Podpis użytkownika:

JasioJasio
Weteran

Wysłany: Sob Cze 14, 2008 12:24

Czy jest na sali jakiś mod któy powycina powyższe śmieci?

Podpis użytkownika:

Dale Cooper
Weteran

Wysłany: Sob Cze 14, 2008 20:13

Moderatorem tego forum jest Muza : ]

Podpis użytkownika:
www.gitara-online.pl - Alternatywne Forum Gitarowe

Strona 1 z 2  
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi