forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Forum » Propozycje i uwagi » Zabawa w Miodka Poprzedni temat :: Następny temat
Zabawa w Miodka
Autor Wiadomość
crazyhenry
Bywalec

Osiedle: dr Jana Wyżykowskiego
 Wysłany: Wto Gru 12, 2006 12:43

Witam Wszystkich w tym nowym temacie.
Proponowałbym wspólną zabawę w takiego malutkiego prof Miodka, polegającą na radosnym wyszukiwaniu rażących błędów ortograficznych i innych w postach pisanych przez Nas na forach Lubin.pl. Żeby to była forma miłej, przyjacielskiej samopomocy w doskonaleniu posługiwania się językiem ojczystym, a nie w kpiarskim i szydzącym tonie wytyki np. ty cymbale, ośle, gamoniu, ćwoku itp. Przeglądając posty na forum.lubin.pl widzę, że aż się roi od "byków", o stosowaniu klawiatury polskiego programisty nie wspominając. Ja siebie nie uważam za wielkiego polonistę i nie zawsze uda mi się ustrzec błędu, ale pisząc uważam, by tekst był poprawnie zredagowany. Przecież forum to nie jest gadu gadu, gdzie szybko, bez namysłu stukamy w klawisze. Tu, na forum, jest czas do namysłu, czas na wzięcie słownika i powtórne przeczytanie napisanego postu przed wysłaniem. Serdecznie pozdrawiam Wszystkich ambitnych.
ps: ciekawe, czy będzie to kij w mrowisko, nowy, żywy temat forum, czy też następna cegła nie odwiedzana latami.

Podpis użytkownika:
Quo vadis Domine ? Czy byt określa świadomość a niebyt jest nicością ?
Veldrin
Weteran

Wysłany: Sro Gru 13, 2006 02:07

Dawno, dawno temu, za gorami i lasami padla taka propozycja:
http://forum.lubin.pl/viewtopic.php?t=777

Tak tez sie dziwnie zlozylo, ze propozycja ta przypadla adminom do gustu i dostalem posade moderatora, sprzatalem od czasu do czasu, kolorowalem bledy upiekszajac je tagiem [ort!].
Swego czasu czerwono bylo na forum, oj bylo... :kosa:

Co do ogonkow - kwestia przyzwyczajenia do netykiety grup dyskusyjnych ;)
Z drugiej strony: gdyby sie uprzec to firefox 2.0 wyposazony jest w modul slownikowy sprawdzajacy wpisywany tekst (nawet podkresla na czerwono [niczym MS word] bledy ;) )

pzdr.

Podpis użytkownika:
Michał Stangret - fotoblog / galeria
crazyhenry
Bywalec

Wysłany: Sro Gru 13, 2006 13:10

Witam Cię Veldrinie wylewnie!
Poszedłem za góry i lasy w/g Twojego adresu i ze smutkiem stwierdzam, że generalnie młodzi ludzie serdecznie olewają język ojczysty. Nikt im nie zaszczepił pragnienia bycia bardziej elokwentnym, poprawnie piszącym i wysławiającym się Polakiem. A tak przykładowo, przeczytaj wolno i dosłownie swój post powyżej, czy nie chce Ci się śmiać jak na głos mówisz np. "zlozylo", "upiekszajac bledy" itd. Przecież taki doświadczony szpenio PC-towy jak TY to ma klawiaturę polskiego programisty. No, chyba, że masz w dupci wszystkie niuanse naszej pięknej mowy ? To tak na wesoło, nie spieniaj się, ja z dobrego serca i humorystycznie to piszę. A Mozilla ver.2,0 w której piszę sama podkreśla "byki".
A propos. W ubiegłym roku w maju miałeś 21 lat, teraz jest grudzień 2006 i dalej masz 21. Jak Ty to robisz, że czas zatrzymujesz, zdradź mi, staremu zgredowi ten sekret a beeru stawianego nie przepijesz, he, he. Szkoda, że "Miodek" na forum Naszego Miasta kiedyś przepadł i powtórnie przepadnie z kretesem. Serdecznie Cię pozdrawiam i wszystkich piszących na amerykańskiej klawiaturze. A może to jest trendy??? "Swienta idom, bede jat makofca i popijau pifkiem" [ort!], he,he,ha,ha,hi,hi. :D :( :denat:

Podpis użytkownika:
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Gru 13, 2006 13:46

crazyhenry, zwróć uwagę, że klikając na podany przez Veldrina link, można również zauważyć, że ilość jego postów od maja 2005 do dnia dzisiejszego nie uległa zmianie. Mówi Ci to coś ? Bo mnie tak.... :D

Podpis użytkownika:
crazyhenry
Bywalec

Wysłany: Sro Gru 13, 2006 15:19

Nevil - Nevil !!
Toś mi zabił ćwieka. Coś ciężko myślę. Jak ilość czyichś postów się nie zmienia, a ten X jednak pisze coś to ...........ni cholery nie kumam. Jak znajdziesz czas to wytłumacz mi to, bo ciekawość mnie zżera. W tej całej technice "forumowej" nie jestem zbyt tęgi. Nie wiem np. jak i w co kliknąć żeby był cytat z czyjegoś postu małymi literkami. Ja to robię zaznaczając czyjś tekst, kopiuj i używam przycisku z prawej strony "code". Wychodzi mi takie coś jak na stronie forum "co to za centrum kultury". Będziesz miał czas to zerknij i może coś pomożesz. Dzięki za to, że piszesz po polsku, z tymi wszystkimi ą,ę,ć,ż,ł,ó itd. bo brak tychże mnie rusza. Pozdrawiam

Podpis użytkownika:
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Gru 13, 2006 17:56

crazyhenry, postaram Ci się to zrozumiale wytłumaczyć. A więc ilość postów napisana przez forumowicza, jest zawsze aktualna na dzień dzisiejszy. Znaczy to, że jeżeli teraz zajrzysz do swoich postów sprzed roku , czy dwóch, to zawsze pod Twoim nickiem będzie podana aktualna ilość postów wg stanu na dzisiaj. Podobnie ma się sprawa z wiekiem forumowicza. Jeżeli Veldrin zdecydował się podać pod swoim nickiem wiek i Ty teraz czytasz, że on ma 21 lat, to znaczy, że nasz miły kolega w maju ubiegłego roku miał lat 20 (urodził się 23.V.1985), a w maju tego roku skończył lat 21. Reasumując , przy wszystkich forumowiczach zawsze jest podawana aktualna ilość postów i aktualny wiek, jeżeli ktoś zdecydował się podać datę swego urodzenia.
A teraz sprawa cytowania tekstu. Dla zobrazowania tego co chcę przekazać, posłużę się Twoim postem, napisanym powyżej. Jeżeli chcesz zacytować urywek tekstu, to zaznaczasz go lewym przyciskiem myszy na niebiesko i później klikasz na ,,cytowanie selektywne", które znajduje się w prostokątnym okienku pod pisanym właśnie postem. Efekt masz poniżej:
Cytat:
Toś mi zabił ćwieka. Coś ciężko myślę. Jak ilość czyichś postów się nie zmienia, a ten X jednak pisze coś to ...........ni cholery nie kumam

Cytowanie selektywne znajduje się również w małym okienku , w prawym górnym rogu, między ,,ignoruj" a ,,cytat". Powodzenia życzę i pozdrawiam... :)
Polecam również zapoznać się z BBCode, które znajduje się w ,,opcjach", po lewej stronie u dołu.

Podpis użytkownika:
crazyhenry
Bywalec

Wysłany: Sro Gru 13, 2006 19:49

Hellou Nevilu. Możesz robić za wykładowcę w Cambridge lub innej Sorbonie, tak zrozumiale i zwięźle wytłumaczyłeś mi te zawiłości.
Cytat:
Cytowanie selektywne znajduje się również w małym okienku , w prawym górnym rogu,
Dopiero jak poczytałem o BBCode zrozumiałem swój błąd. Odpowiedzi na forum pisałem w w oknie "szybka odpowiedź" a nie "napisz odpowiedź" i dlatego żadne podświetlanie i klikanie w dymki nic nie dawało. Pozdrawiam serdecznie. Na Sylwestra w Rynku masz u mnie piwko, dobrze schłodzone. he,he.

Podpis użytkownika:
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Gru 13, 2006 20:06

crazyhenry, gdybyś nie miał z kim, to podsyłam Ci towarzysza do degustacji chmielowego napoju... :D

Podpis użytkownika:
crazyhenry
Bywalec

Wysłany: Sro Gru 13, 2006 20:14

NEVIL - To chyba Pilsner Urquell, bardzo też go lubię, ale w domu wolę beer przelać do szkła, wtedy też oczami piję. Zrasztą narobiłeś mi smaku, zamykam maszynerię, lecę do kuchni, tam w kąciku stoi sobie żywczyk, o cholerka, ośliniłem klawiaturę polskiego programisty, he,he. Pozdrowionka.

Podpis użytkownika:
Veldrin
Weteran

Wysłany: Sro Gru 13, 2006 22:59

crazyhenry napisał/a:
No, chyba, że masz w dupci wszystkie niuanse naszej pięknej mowy ? To tak na wesoło, nie spieniaj się, ja z dobrego serca i humorystycznie to piszę.

Nie mam niczego w dupci szanowny crazyhenry, błędy ortograficzne na forum bardzo mnie rażą, ale cóż począć - niektórzy są nieedukowalni chyba. Ile było próśb o używanie dowolnego edytora tekstu z wbudowanym słownikiem ortograficznym przed wysłaniem posta, później wystarczyłaby kombinacja klawiszy ctrl+c -> ctrl+v

A ogonków nie używam z przyzwyczajenie, może częściowo z lenistwa. Przywykłem do odczytywania wszelakiej treści rozmów, postów itd których autorzy nie używają kombinacji alt+samogłoska.
Tak naprawdę człowiek jest w stanie odczytać wyraz, z którego wycięto wszystkie samogłoski. Bez ogonków też można sobie nieźle radzić :kosa:

pzdr

Podpis użytkownika:
crazyhenry
Bywalec

Wysłany: Czw Gru 14, 2006 08:04

Witaj Veldrinie! Nie przyzwyczajaj się i nie leń. Dlatego właśnie, że piszesz poprawnie budujesz pozytywny swój wizerunek w sieci. Przecież Ciebie nie znam, mam deczko, hm, ładne deczko- mógłbyś być moim synem- lat więcej, ale właśnie przez staranność wypowiedzi na forum widzę, że jest duża grupa młodych Lubinian na poziomie europejskim. Taki jest też JasioJasio, chociaż podstarzały /33wiosenki/ i wielu innych. Niestety, są też kmiotki i gówniarze rwący się do zaistnienia na forach ale bez znajomości i umiejętności posługiwania się pomocami słownikowymi. Tyle porannego ględzenia. Cześć.
ps: ale co ma oznaczać :kosa: śmierć na koniec Twojego postu,tego nie mogę rozgryźć.

Podpis użytkownika:
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Gru 14, 2006 08:37

Cytat:
Bez ogonków też można sobie nieźle radzić

Veldrin, ja bym nie był tego taki pewny. Niektóre kobity bez ,,ogonków" nie wyobrażają sobie życia... :D

Podpis użytkownika:
Veldrin
Weteran

Wysłany: Czw Gru 14, 2006 09:40

A inne owszem :P

Podpis użytkownika:
crazyhenry
Bywalec

Wysłany: Czw Gru 14, 2006 12:02

Nevil i Veldrin. Jako stary, doświadczony erotoman stwierdzam, że Obaj macie rację. Ile jest ludzi, tyle odmian w orientacjach seksualnych. Ogonki, jakie by nie były, zawsze są potrzebne, choćby do siusiania i zabawy, he,he, mniam, mniam, chlap, chlap, bzyk, bzyk. Łech, szkoda, że nie ma tematu na forum o TYCH sprawach, byłoby się z czego pochichotać i wymienić doświadczenia. Zauważyliście, że na stronie "co to za centrum kultury" moderator Nas przywołał do porządku ? Ale tu, pisząc tekst już bawimy się w prof.Miodka. i chyba wszystko jest OK. Chciałbym, żeby chociaż na tej stronie każdy zabierający głos w dyskusji starał się zachować minimum poprawności językowej. Za złapanie mnie na błędzie ortograficznym stawiam "krzynkę" wirtualnego żywca i na kolanach będę prosił o wybaczenie. W piątek mam karczmę zakładową INOVY w Legnicy, to możecie mi pozazdrościć darmowego jadła i napitku. Relację po powrocie zdam, no chyba, że wyląduję w Hospital lub nie daj Boże w Oborze, brrr.
Wasz stary /dosłownie/ przyjaciel z forum.
ps: ale czuję się Waszym rówieśnikiem, za co ciągle mnie strofuje moja stara żona. Ale Ją kocham i szanuję, chociaż mój światopogląd jest bardzo, bardzo odmienny. Takiego uczucia Wam życzę, bo chyba jeszcze jesteście singlami, prawda ? :D

Podpis użytkownika:
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Gru 14, 2006 13:08

crazyhenry, Czy życzysz sobie, żeby Ci pokazać mego wnuka ? Jestem dziadkiem. To tak dla Twojej informacji... :D I nie musisz się wcale czuć, bo przypuszczalnie jesteś moim rówieśnikiem... :)

Podpis użytkownika:
Strona 1 z 3  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu