forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Muzyka » Zespoły muzyczne MDK Poprzedni temat :: Następny temat
Zespoły muzyczne MDK
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Gru 08, 2006 22:15

ZESPOŁY MUZYCZNE MDK 2006/2007

Od początku roku szkolnego 2006/2007 w MDK zgrupowanych jest 7 zespołów muzycznych: „ARETE”; „BITTERSWEET TASTE”; „C#DD#”; „PUNKT KONTROLNY”; „SIMPLE DUO” oraz dwa zespoły bez nazwy.

I. Aktualny skład osobowy zespołów:

„ARETE”

1. Tomasz Stachnij – perkusja, instrumenty perkusyjne;
2. Grzegorz Dyrba – gitara elektroakustyczna;
3. Paweł Lenda – gitara elektroakustyczna.

* Do współpracy zespół poszukuje: basisty, skrzypka, klawiszowca, wokalu.

„BITTERSWEET TASTE”

1. Grzegorz Wielgosik – gitara elektryczna;
2. Łukasz Semik – gitara elektryczna;
3. Jerzy Wiśniewski – perkusja;
4. Daniel Majeryk – wokal.

* Zespół poszukuje basisty.

„C#DD#” (rock)

1. Rafał Kukiełko – gitara basowa;
2. Jerzy Wiśniewski – perkusja;
3. Łukasz Dawidowicz- gitara elektryczna.

* Zespół poszukuje wokalu.

„PUNKT KONTROLNY” (street punk)

1. Łukasz Bagiński – gitara basowa;
2. Tomasz Chuchla – gitara elektryczna, wokal;
3. Tomasz Harabień – perkusja.

„SIMPLE DUO” (blues, smooth jazz, pop, latin, blues-rock)

1. Zbigniew Łuszczakiewicz – saksofon altowy;
2. Wojciech Królikowski – gitara elektroakustyczna;
3. Andrzej Ossowski – gitara elektroakustyczna, elektryczna.

* Zespół podejmie współpracę z każdym ciekawym muzykiem/wokalistą.

Zespół bez nazwy (1)

1. Kamil Shaikh – gitara elektryczna;
2. Michał Olchawa – perkusja;
3. Tomasz Szuszkiewicz – gitara elektryczna.

* Zespół poszukuje basisty

Zespół bez nazwy (2)

1. Łukasz Semik – gitara elektryczna;
2. Agnieszka Kukier – wokal;
3. Karol Zieniewicz – gitara basowa;
4. Michał Koźmiński – gitara elektryczna.

II. Warunki pracy i rozwoju:

1.Zespoły mają do dyspozycji 5 wyodrębnionych sal prób, ćwiczeniową aparaturę nagłośnieniową, wzmacniacze gitarowe (koncertowe), instrumenty perkusyjne oraz szerokie możliwości doboru terminów i wymiarów czasowych swoich prób.

2.Oprócz stałych prób w MDK, członkowie zespołów uczestniczą w systematycznych zajęciach warsztatowych pn. „Szkółka Blues-Rockowa” i „Studium Gitary Akustycznej”, prowadzonych przez doświadczonego instruktora i pedagoga.

W ramach zajęć warsztatowych uczestnicy:
-doskonalą umiejętności gry w wybranych kierunkach i stylach muzyki gitarowej;
-zapoznają się z podstawami wiedzy o teorii muzycznej oraz zasadach notacji muzycznej/gitarowej;
-tworzą małe grupy ćwiczeniowe i przygotowują wspólny repertuar koncertowo-jamowy.

3.Zespoły mają możliwość uczestniczenia w cyklicznych koncertach organizowanych w sali MDK (ostatni koncert odbył się dnia 02.12.2006 r.)

III. Prezentacje muzyczne:

Od początku roku szkolnego 2006/2007 zespoły MDK występowały w koncertach na terenie Lubina i w okolicznych miastach:

„PUNKT KONTROLNY”
-06.10.2006 r., Polkowice, „Buena Vista Club” (konc. z zespołem „Meltdown” – HC/Metal/Punk);
-12.10.2006 r. Lubin, pub Cest`la Vie (konc. z zespołem „Rewizja” – punk rock);
-04.11.2006 r. Lubin, Klub „Pod Muzami” (support przed konc. KSU – punk rock);
-19.11.2006 r., Lubin, Pub Cest`la Vie ” (konc. z zespołami: „59Garasz300” – punk rock; „Ostatni Krzyk Mody” – punk rock; „Cohortis” – death metal; „Dreary Mower” – metal);
-02.12.2006 r., Lubin, MDK (konc. z zespołami: „CisDeDis”; „59Garasz300”; „Artimus Anonimus - progresive metal, „Bukkake” oraz grupą taneczną „Grotto”).

„BITTERSWEET TASTE”
-04.11.2006 r., Głogów, Klub „Mayday” (występ w ramach Koncertu Finałowego „Mayday Rock Festiwal”).

„C#DD#”
-02.12.2006 r., Lubin MDK (konc. z zespołami: „Punkt Kontrolny”, „59Garasz300”, „Artimus Anonimus”, „Bukkake” oraz grupa taneczną „Grotto”).

„SIMPLE DUO”, trio „ARETE” (oraz pojedyncze osoby z innych zespołów MDK)
-24.10.2006 r., Lubin, Klub „Pod Muzami” (występ w ramach koncertu „Piano-Forte i Przyjaciele”);
-28.11.2006 r., Lubin, Klub „Pod Muzami” (występ w ramach koncertu „Piano-Forte i Przyjaciele” – Ustanowienie „Gitarowego rekordu Lubina” ).

Stan na dzień: 08.12.2006 r.

Podpis użytkownika:
djpluki
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Gru 11, 2006 20:40

Chicialem zauwazyc, ze Bittersweet Taste zagral mnostwo innych koncertow... M.in. trzy razy w glogowie ( w tym tez final Mayday). W boleslawcu itd. Tak samo jak Punkt Kontrolny wystapili w telewizji... Mam nadzieje, ze zasulgi wszystkich zesplow MDK zauwaza... W co chyba watpie...

Podpis użytkownika:
chuchla
Bywalec

Wysłany: Pon Gru 11, 2006 21:06

Punkt Kontrolny to wogóle zajebisty jest!!!!!!:)
Te stada fanek na koncertach...
Członkowie zespołu to po ulicy nie mogą normalnie chodzić bo są napiętnowani przez nieletnie fanki:)
Ale cóż takie życie gwiazd...
A MDK wporzo jest (sie podliże to potem będzie łatwiej coś załatwić):D

Podpis użytkownika:
To że ja wami gardzę, a Wy się mnie boicie, to nie powód żeby się na siebie obrażać:D
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pon Gru 11, 2006 22:32

djpluki, chyba przesadziłeś z tymi wątpliwościami...

MDK nie tylko „zauważa” ale i „uważa” zespoły muzyczne Lubina, jak żadna inna instytucja kultury w tym mieście !!!

W której to instytucji kultury Lubina młodzieżowe zespoły muzyczne mają do dyspozycji (za zupełną darmochę) pięć osobnych sal prób ?

Gdzie mogą swobodnie ćwiczyć przez 7 dni w tygodniu (w dni powszednie od rana do 22.00 a w weekendy od rana do 18.00) ?

Która instytucja kultury w mieście:
- umożliwia zespołom doskonalenie swoich umiejętności w ramach systematycznych warsztatów muzycznych prowadzonych przez doświadczonego instruktora i muzyka;
- organizuje koncerty muzyczne, których współorganizatorami są same zespoły tu ćwiczące (specjalnie w tym celu zakupiła aparaturę nagłośnieniową oraz kilka profesjonalnych wzmacniaczy gitarowych, zatrudniała akustyka);
- przygotowuje muzycznie i organizuje wspólne muzykowanie dla najzdolniejszych uczestników zajęć muzycznych w MDK (np. ostatnio 9 osób z młodzieżowych zespołów muzycznych MDK uczestniczyło w ustanowieniu „Gitarowego rekordu Lubina”).

Poza tym powyższy rozdział „Prezentacje muzyczne” obejmuje koncerty od września br., więc nie ma tu wcześniejszych koncertów ani Bittersweet Taste, ani innych kapel.

Myślę, że we wspieraniu zespołów muzycznych MDK na tym nie poprzestanie...

A jeżeli masz wątpliwości, to zapraszam do MDK...

Podpis użytkownika:
chuchla
Bywalec

Wysłany: Pon Gru 11, 2006 22:55

Ale djpluki gra w MDKu:) Mało tego od samego początku.
hehe i nie wiem czego się czepia!
Mi tam w MDKu dobrze...
Kilka rzeczy bym zmienił ale na wszystko przyjdzie czas...
Póki co nie ma na co narzekać

Podpis użytkownika:
To że ja wami gardzę, a Wy się mnie boicie, to nie powód żeby się na siebie obrażać:D
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Wto Gru 12, 2006 10:45

djpluki gra w MDK...a to ciekawe...teraz domyślam się nawet w jakim zespole...czasem odnoszę wrażenie, że niektórzy wymagania mają ambitne, ale wstydzą się, iż reprezentują "tylko" MDK...

chuchla, w MDK o zmianach ostatecznie decyduje Dyrektor, ale jest to placówka otwarta, której nie obce są działania polegająca z grubsza na udoskonalaniu (zmianie na lepsze) oraz na ciągłości (kontynuacji procesu). W tych działaniach każdy pracownik oraz uczestnik może mieć swój udział...zapraszam do dyskusji i przedstawienia swoich propozycji zmian...

Podpis użytkownika:
chuchla
Bywalec

Wysłany: Wto Gru 12, 2006 11:31

andros napisał/a:
chuchla, w MDK o zmianach ostatecznie decyduje Dyrektor, ale jest to placówka otwarta, której nie obce są działania polegająca z grubsza na udoskonalaniu (zmianie na lepsze) oraz na ciągłości (kontynuacji procesu). W tych działaniach każdy pracownik oraz uczestnik może mieć swój udział...zapraszam do dyskusji i przedstawienia swoich propozycji zmian...

Właśnie to miałem na myśli:)

Podpis użytkownika:
djpluki
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Gru 12, 2006 16:25

Nie wiedzialem, ze chodzi tylko o bierzacy rok, od wrzesnia. Zwracam honor:) A tak gralem w BS, to raz. Dwa zastanawialem sei czy ktos zauwaza sukcesy zespolow, bo bylem nawet kiedys oskarzony o dzialanie przeciw MDK-owi- zupelna nieprawda. A tak poza tym wszystkim, to mi tez jest bardzo dobrze w mdku. I to co mowi Andros to prawie wysztko prawda. I tez poweim, wielkie dzieki dla MDKu- w poprzednim poscie nie chodzilo mi o krytykowanie. Mimo dawniejszych paru niescislosci, to na prawde wszytstko jest suuuper:)

Podpis użytkownika:
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Wto Gru 12, 2006 20:53

djpluki,

1. Napisałem, że „...od początku roku szkolnego 2006/2007 w MDK zgrupowanych jest 7 zespołów...” ponieważ z ramienia Placówki w październiku przejąłem opiekę pedagogiczną, organizacyjną i merytoryczną nad działalnością tychże zespołów.
2. Na czym, Twoim zdaniem, ma polegać zauważanie sukcesów zespołów ?
3. Nic konkretnego nie słyszałem o oskarżeniach, a „nieścisłości” trudne są do uniknięcia, szczególnie na początku każdego działania.
4. Gdzie w tym, co pisałem, jest to „prawie” ?

Podpis użytkownika:
djpluki
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Gru 12, 2006 22:00

Na niczym, Pan przeciez byl w MDKu od samego poczatku projektu z zespolami. I to chyba nawet Pan to zapoczatkowal, ale rozumiem, ze w tym roku Pan przejal to "wladze" czy jak to nazwac. A co do "prawie" i innych sytuacji, nie bede pisal, poniewaz MDK naprawde duzo nam dal, wiec nie ma sensu narzekac.... Dzieki:PP oby bylo jak najdluzej tak jak jest i oby zespoly niosly chwale MDKowi:P

Aha, do wczesniejszego posta... Zapomnialem, o tym wstydzeniu sie. To tez bezpodstawne stwierdzenie... Ja sie nigdy tego nie wstydzilem i zawsze mowilem, ze gram dzieki MDKowi.

Podpis użytkownika:
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sro Gru 13, 2006 11:41

Od pewnego czasu zabiegam aby w MDK stworzyć „zagłębie” młodzieżowych zespołów muzycznych...bo są ku temu pewne możliwości i sprzyjający klimat.

Do tej pory osobiście angażowałem się w:
-uruchomienie 3 z 4 sal prób (aby zespoły miały dobre warunki do systematycznej pracy);
-zakup sprzętu nagłośnieniowego (aby MDK mógł samodzielnie organizować koncerty zespołów młodzieżowych);
-zaopatrzenie sali dydaktycznej w instrumenty perkusyjne (bongosy, conga) i wzmacniacze gitarowe małej mocy - aby członkom zespołów (grający na gitarach elektrycznych) stworzyć warunki umożliwiające uczestnictwo w systematycznych zajęciach warsztatowych....

Powoli przychodzi czas na działania promujące zespoły... Są one niezbędne m.in. po to, jak się wyraziłeś „żeby było jak najdłużej tak, jak jest...”
I nie ma co ironizować z tą „chwałą”, bo byt i funkcjonowanie takiej instytucji jak MDK w dużym stopniu zależy od tego, jak ona jest postrzegana w środowisku lokalnym...Ludziom postronnym (mało zorientowanym, mało interesującym się) niejednokrotnie bardzo łatwo przychodzi stwierdzać, wydawać opinie, że tu czy tam nic się nie dzieje, albo nic ciekawego...

...Widziałem kilka relacji z występów zespołów MDK i wywiadów telewizyjnych (również BS) ale gdybym ich nie znał to z wywiadu tego bym się nie dowiedział...wiem, wiem, to też zależy od samej TV, od redaktorów itd., ale przy aktywnej postawie samych zespołów to nie powinno stanowić problem.

Doskonale wiem, że warto zauważać sukcesy zespołów i liczę na współpracę w tej materii...
Na początek potrzebne są systematycznie aktualizowane informacje o składach osobowych zespołów (i brakach w tym zakresie), aktywności koncertowej zespołów, o własnych pomysłach zespołów na promocję itp.

Tak na marginesie:dla mnie stwierdzenie „prawie wszystko prawda” oznacza, że w danej wypowiedzi zawarta jest też nieprawda...

Podpis użytkownika:
Łukasz:De
Bywalec

Osiedle: polne
 Wysłany: Sro Gru 13, 2006 11:54

Witam witam jaki temat. Na samy poczatku napisze, ze C#DD# to experimental rock z elemantami progresu, ale nie sam rock :) .

Ale ja tu wiele zostalo napisane, ale gdziesa czyny???....Zaglebie muzyczne w MDK'u fajna sparwa, tylko zamiasta pisac to robic. Ja mam juz taka sugestie jesli chodzi o sprzet, nie o piece tylko o MDK'owski mikser itp. Jesli jakis zaspol ma sie wybic musis miec demo. Niech MDK w ramach "przygraniania" lubinskich kapel i dawania im mozliwosci rozwoju, pozwoli im sie nagrac w specjalnie wcysiszonej salece..nawet wytlaczanki. Sila robobcza sie znjadzie (ludzie z kapel), pewno kazdy by na tym skorzystal. Natomiast jelsi chodzi o salki i cala reszte to jest nawet dobrze, bo reszta estytki w pomieszczeniach i dokola nich to nasza wlasna sparawa, tu MDK dobrze sie spisuje(procz dyzurki :P ).

Ale by nie byc peseymista to anpisze, ze sie zobaczy jak to bedzie dalej szlo..oby na lepsze :) )))) :)

//wiecej literówek nawalić się nie dało?:P
//zanim klikniesz 'wyślij' przeczytaj swojego posta, zrób innym przyjemność płynnego czytania..
//rybolek
//:kosa:

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sro Gru 13, 2006 12:48

Czyny ? Czy znowu trzeba powtarzać ?

...W ciągu 1,5 roku ... 7 kapel, 5 sal prób, specjalnie zakupiona profesjonalna aparatura nagłośnieniowa, ekstra zatrudniony akustyk, specjalnie cyklicznie organizowane koncerty w MDK, systematyczna praca na zajęciach warsztatowych...to krasnoludki zrobiły ?

...Najlepiej żeby jeszcze w ramach tego projektu „kombinackiego” MDK zbudował super salę koncertową, zakupił TIRa, luksusowy autokar, profesjonalne studio nagraniowe...i to natychmiast! ...To tak trochę żartobliwie...

Szanowny kolego gitarzysto, trochę więcej obiektywizmu i realizmu...

Taki mixer i salka to właściwie kierunek – studio nagrań. Na dziś nie wiem, czy MDK na to będzie stać, ale...

są w Lubinie większe firmy i o wiele większych możliwościach, działające w sferze kultury, które w statutach też mają zapisane „przygarnianie” lubińskich kapel (i nie tylko), „...dawanie im możliwości rozwoju...” i może też tam warto poszukiwać realizacji swoich oczekiwań, zaproponować współpracę, swój wkład, bo sam MDK nie da rady... Lata zaniedbań w tej materii robią swoje...

P.s.
Rock to też „experimental rock z elementami progresu”, a najlepiej ustalcie to we własnym gronie i podajcie jedną charakterystykę...

Dzięki dyżurce kapele np. mogą swobodnie ustalać swoje próby nawet w niedziele i niemal o każdej porze dnia... „Kombinat” na tyle się rozwija, że niezbędne są ustalenia organizacyjne, które muszą być respektowane przez kapele. Na razie nie potrzeba też służby ochrony...

Chyba nie jest trudno przyjeżdżać z Wrocławia na weekend, pograć sobie na próbie w gotowej sali, mieć ambitne potrzeby, spore oczekiwania i ponarzekać...

Podpis użytkownika:
Jogi
Bywalec

Wysłany: Sro Gru 13, 2006 13:56

Wesolo tu... Dla mnie w MDK jest wporzadku. Szczerze mówiac to lepiej trafic nie moglem.
Fakt, sa wady i zalety. Ale nie mozna miec wszystkiego.
Wada: Koledzy w sali nr 10 czekali bardzo dlugo na wstawienie szyby w okno. Nie wiem czy juz zostal wstawiona. Sprzed jednak byl lub wciaz jest narazony na wilgoĆ i mroz (w nocy). Podziwiam ich, ze jeszcze tam stoja te piece.
Zaleta: Sala za free, duzo dostepnego czasu na granie, recepcjonisci(zawsze to jakas kontrola heh), opiekunowie zespolow( kilka rzeczy im sie zawdziecza), KLIMAT, pewnie o czyms tez zapomnialem.
Widac wiec, ze zalet chyba jest wiecej. Faktycznie w ciagu 1.5 roku to MDk rozwinal sie bardzo. Najciekawsza dla mnie sprawa bylo zorganizowanie koncertow i oczywiscie sale prob.

Pozdrowienia dla MDK...

Podpis użytkownika:
"Wiem, że czesto mi odbija. Ale co z tego skoro mnie się to podoba."
Łukasz:De
Bywalec

Osiedle: polne
Wysłany: Sro Gru 13, 2006 16:33

Z dyzurka to byla ironia

1 ktora czesc mojeje wypowiedzi to narzekania?? Moze ta, w kotrej napisalem, iz MDK tylko dobrze spisal sie w kwestii salek??

2 Mikser z 2 mikrofonami i salka z parmoa wytlaczankimi to jest profesjonalne studio nagran?? Nigdzie nawet nie wspomnialem o robieniu studia, tylko rzucilem pomyslem, ze udostepnienie takiego sprzetu dalo by mozliwosc nagrania 2 kawalkow, bez ktorych czesto nie da sie zalatwic koncertu w lokalu w lubinie i poza miastem.

3 jesli bede chcial porozmawiac o mioch przyjazdach z wroclawai na weekend, ambicjach itp to mozemy zrobic to przy herbatce

4 wracajac do salek....sa to zwykle pomieszczenia w piwnicy, o ktore sami dbamy i jak juz napisalem MDK w tej kwestii dobrze sie spiasl

natomiast kwestie tira itp pomine, bo jest to zwykle wyolbrzymienie

PS warsztaty, warsztatami..o nich nie wspominalem, bo sie nimi nie interesuje. Zreszta ich temat jest offtopic, bo to jest temat o kapelach, a nie warsztatch organizowanych przez MDK,ale zapytam sie z czystej ciekawosci ile osob zwiazancyh z kapelmi w MDK uczeszcza na warsztaty??

Podpis użytkownika:

Strona 1 z 15  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu