forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » BOCIANY W BORNHEIM Poprzedni temat :: Następny temat
BOCIANY W BORNHEIM
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 18:23

crazyhenry, witaj ! Dobrze , że potrafisz oddzielić ziarno od plew i chwała Ci za to. Mamy na tym naszym lubińskim forum kilku ,,politykierów", którzy do utraty tchu będą się spierali o ,,cień osła". Ale mniejsza z tym i róbmy swoje... Dodam jedynie , że moja dwutygodniowa nieobecność nie była spowodowana przemieszczeniem się poza granice kraju, lecz wyjazdem do Pszczyny za Tychami. Bardzo urocze miasteczko godne zwiedzenia, szczególnie latem.
Co do gniazd w Bornheim, to też zauważyłem, że różnica temperatur w chwili obecnej między Polską a Niemcami jest znaczna. Ale to chyba nic dziwnego, bo przecież i u nas między Suwałkami , a Lubinem czy Wrocławiem, jest duża różnica temperatur.. Pozdrawiam Cię serdecznie.
Przypominam adres do gniazd w Bornheim : http://www.pfalzstorch.de/bilder/live2.html i zachęcam do wpisywania komentarzy i wklejania fotek.

Do gniazda Bornheim 1 znoszona jest nowa ściółka .

[ Dodano: Sob Lut 24, 2007 10:52 ]

[ Dodano: Nie Lut 25, 2007 12:23 ]

[ Dodano: Pon Lut 26, 2007 10:39 ]
Na tej mapce pokazana jest lokalizacja gniazd w Bornheim

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Pon Lut 26, 2007 18:23, w całości zmieniany 1 raz

crazyhenry
Bywalec

Osiedle: dr Jana Wyżykowskiego
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 13:31

Serwus Stary "Bocianiarzu" Nevilu !. Jak jest gołębiarz to ten facio od bocianów jak ? Mi akurat nie musisz tłumaczyć co z tą Pszczyną, bo rokrocznie jadę przez nią i Tychy - w których mam szwagra z familią - do Zakopca poszlajać się trochę po górkach. Zastanawia mnie wysoka jakość fotek przy małej pojemność w kb. Np. ostatnia ma 640x433 pix i tylko 70 kb. Muszę to rozpracować. A bociany już się kryją, parzą, kopulują, tokują, no co robią bociany ? I to w lutym . Całkiem są po......he,he. A może to odmiana polarna ? Sam sobie odpowiedziałem. Jakby nie były takie dziwolągi toby żadnych kamer internetowych nie miały, prawda ? A ja też jestem "dziwny" i w gronie kolegów nazywany "crazy" ale mi nikt kamerek nie proponuje z 24-godzinną transmisją. Ot i przykrość. Idę gotować obiad, synek przyjeżdża z Zakopca to trzeba jakiegoś bociana ugotować. W tej roli u mnie występują elementy indyka z TESCO, che,che. Pozdrawiam Cię serdecznie.

Podpis użytkownika:
Quo vadis Domine ? Czy byt określa świadomość a niebyt jest nicością ?

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Lut 26, 2007 18:10

Cześć crazyhenry. Miłośników bocianów zwą bocianolubami :-) . Hodowcę gołębi gdy nazwiesz gołębiarzem, to się obrazi. Mam kolegę, który tak się każe nazywać, a gdy powiem inaczej, to patrzy na mnie spode łba... :-) . Jeszcze tylko wkleję dwa zdjątka i na dzisiaj chyba starczy. Teraz tylko patrzeć, kiedy bocianowe zaczną znosić jajka.

[ Dodano: Wto Lut 27, 2007 09:10 ]
Bocianie ,,akrobacje"... :usmiech:

[ Dodano: Sro Lut 28, 2007 09:06 ]
Stanie na jednej nodze, to ulubiona poza bociana... :usmiech:

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Sro Lut 28, 2007 19:09, w całości zmieniany 1 raz

crazyhenry
Bywalec

Wysłany: Sro Lut 28, 2007 14:08

Witaj Nevilu! A te "akrobacje" to zwą chyba deptaniem ? ciekawe, jakiej wielkości jaja mają bociany, tzn. znoszą ? Chyba znacznie większe od kurzych, nawet tych XXXL ? Czekam z niecierpliwością. A taki otwarty sex... to nie wiem czy to nie urazi czyichś uczuć ?

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 14:02

Witaj crazyhenry ! Widzę, że tylko nam obu bociani temat przypadł do gustu... ;-) . Reszta forumowiczów woli dociekać sedna sprawy w innych sprawach. W kwestii wielkości bocianich jaj odpowiem Ci, iż ich rozmiar przypomina jaja kacze, czyli nieco większe od kurzych. ,,Gabaryty" bociana (ciconia ciconia) mogłyby wskazywać, że ich jaja są znacznie większe, ale tak nie jest. Widziałem już te jaja w ubiegłych latach będąc zalogowanym na bocianim forum w Chybach pod Poznaniem. Co innego jednak oglądać jaja i gniazdo z przekazu kamery, a co innego widzieć takie jaja w rzeczywistości. O tym jakie są rozmiary bocianich jaj i nie tylko to, dowiesz się z linku do tej strony :
http://bocian.polska.pl/

Co zaś do tego, czy fotki kopulacji bocianich par nie obrażają czyichś uczuć, to mam nadzieję że nie, gdyż sądzę, że rydzykowe moherowe berety tutaj nie zaglądają :usmiech: Poza tym należałoby zapytać taką nosicielkę moherowego beretu, w jaki sposób znalazła się na tym świecie ! Oczywiście za sprawą bocianów, za co im chwała !!! Za sprawą bocianów, a nie kapusty, bo jak napisałem na samym początku tego tematu, kapustę można ukisić, a z bocianem nie można tego zrobić :usmiech: .

[ Dodano: Pią Mar 02, 2007 08:29 ]

[ Dodano: Sob Mar 03, 2007 09:38 ]

[img]http://img152.images...r="0" alt="" />

[ Dodano: Sob Mar 03, 2007 09:38 ]

[ Dodano: Nie Mar 04, 2007 14:41 ]

[ Dodano: Pon Mar 05, 2007 09:09 ]

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Pon Mar 05, 2007 11:18, w całości zmieniany 1 raz

crazyhenry
Bywalec

Wysłany: Pon Mar 05, 2007 09:47

Witaj Nevilu. wiem, żeś człowiek po 30-tce, więc światły i otrzaskany, ale teraz to dałeś małego ognia. Jak to, nie można bocianków zakisić ? Ja wiem doskonale, że można zakisić w niebieskich plastikowych beczkach razem z kapustką uprzednio ukiszoną. Przypomnę Ci makabryczny wypadek pokazywany w TV jak to rodzice zakisili kilka swoich maleńkich dzieci w takich beczkach. Przerażający horror, wprost nie do pojęcia przez normalnego człowieka. A tu są tylko "głupie" bocianki. A co do moherów z antenką, to radzę ci uważaj. Jakbyś miał trochę czasu to zapraszam do moich wypowiedzi o moherach i innych sprawach na forum górskim. kopiowałem cały adres ale nie wchodzi więc ręcznie :www.odyssei.com>forum turystyczne>Polska>Polska>góry>Bieszczady -Jasło-wyciąg narciarski . moje posty #42 i #45. No i bardzo chciałbym abyś zerknął też w "spotkania z ludźmi gór" i w tym temacie coś bąknął tam na tym forum. Z góry dzięki.
Wylewnie jak zawsze z wiosennym klekotem pozdrawiam Cię Nevilu "serdelecznie".

Podpis użytkownika:

tomi
Przyjaciel Forum

Osiedle: Staszica/Zalesie
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 13:30

NEVIL,
Kod:
Widzę, że tylko nam obu bociani temat przypadł do gustu

nie tylko wam :) nie tylko, miło popatrzeć na bociany, i bardzo to fajny wątek :)

Podpis użytkownika:
CARPE DIEM ET MEMENTO MORI

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Mar 06, 2007 16:48

crazyhenry, witaj ! Ty mi tutaj nie rób wody z mózgu, bo trochę na kulinariach się znam :usmiech: Wiem, że można ukisić kapustę, ogórki, grzyby i inne warzywa, ale o kiszeniu mięsa dostępna literatura kulinarna nie wspomina. Gdy dodamy do ukiszonej kapusty podsmażone mięso plus inne dodatki, to powstanie bigosik, że palce lizać... Co zaś do tych dzieci w beczkach, to służyły one (beczki) jako miejsce ukrycia, a nie kiszenia.
Widzę, że i Tomi tutaj zagląda, a więc jednak nie jesteśmy osamotnieni w podglądaniu życia bocianów.
Kilka fotek z dzisiejszego dnia :

Ale się nastroszyły...!

Miękkie lądowanie ;-)

[ Dodano: Sro Mar 07, 2007 08:42 ]

Podpis użytkownika:

crazyhenry
Bywalec

Wysłany: Czw Mar 08, 2007 07:18

Heja! Kle,Kle!
No to witamy trzeciego ornitologa ze specjalizacją bociany. Tomi, Nevil, crazyhenry. we trzech przyczajmy się na dachu budynku opodal, otwórzmy sobie piwko i popatrzmy na wiosnę którą tu obrazuje piekna para bocianków budująca, a właściwie naprawiająca swoje gniazdo. Dobrze Nevilu, że pisząc o bigosiku dodałeś " plus inne dodatki" bo w tej materii - zwłaszcza bigisu - uważam się za wybitnego /he,he/ specjalistę. kle ,kle, lecęęęęęęęęę.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Mar 08, 2007 12:38

Nie mogę się doczekać, kiedy bocianowe zaczną znosić pierwsze jaja, bo sexu tu tyle było na wcześniejszych fotkach, że tylko patrzeć... Zwykle tych jaj jest od trzech do pięciu. Jeżeli któreś z piskląt jest słabsze od innych, bocianowa brutalnie wyrzuca je poza gniazdo. Podobnie dzieje się w przypadku, jeżeli w okolicy jest za mało pokarmu i nie jest w stanie wszystkich wyżywić. Takie są prawa natury.

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Czw Mar 08, 2007 19:08, w całości zmieniany 2 razy

tomi
Przyjaciel Forum

Osiedle: Staszica/Zalesie
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 13:44

crazyhenry, ja się pisze na to piwko :) a wiosna zaczyna atakować, piękny jest śpiew ptaków przed świtem .... niestety bociany tylko na forum ......

Podpis użytkownika:
CARPE DIEM ET MEMENTO MORI

crazyhenry
Bywalec

Wysłany: Czw Mar 08, 2007 16:21

Dobrze Tomi. Tylko musiał będziesz gazetką przykryć butelkę czy puszkę, w zależności co nam przyniesiesz, no bo wybacz, ja mogę dać kasę, ale tu są prawa natury i Ty jako najmłodszy z siedzących na dachu musisz zleźć i pójść na drugą stronę ulicy Bornheim i poprosić drei bier albo od razu "aine klaine zgrzewkę bier", co będziesz tak właził i złaził, jeszcze się potkniesz. A Nevil będzie snuł nam opowieści o świecie bez tych kretynków polityków, bez wojen, bandziorstwa i całej zgnilizny tego świata. posiedzimy "se", pogadamy, popijemy piwka w spokoju, nevil pusci bąka bo to wiosna, ty bekniesz, ja smarknę. Będzie sielsko i anielsko. I głęboko w dupie będziemy mieli te problemy świata. No co, fajnie ?

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Mar 09, 2007 08:47

crazyhenry, gdyby na tym świecie miało być sielsko i anielsko, to byłby to zdecydowanie nudny świat. Musi być jakieś urozmaicenie... ;-)

W tym gnieździe (Bornheim 1) został poruszony wysięg kamery (przez bociana, przez wiatr ?) i w przyszłości będzie ograniczona możliwość zobaczenia ile jaj znajduje się w gnieździe.

,,Gimnastyka poranna"... ;-)

Ten bocian kiedyś sobie na tej bocianowej nogi połamie... ;-)

W powietrzu w tle widać bociany. Może to te, które zmierzają do Polski ?

Przyleciał poplotkować ? :usmiech:

Podpis użytkownika:

crazyhenry
Bywalec

Wysłany: Sob Mar 10, 2007 09:33

Zgoda Nevilu, ale urozmaiceniem wcale nie musi być przemoć, mordy,gwałty, wojny. Przez "sielsko i anielsko" rozumiem taką sytuację, gdzie ludzie nie będą marnotrawić czasu na całkowicie niepotrzebne, a wręcz bardzo szkodliwe działania destrukcyjne szeroko rozumiane, poświęcą się samokształceniu, rozwijaniu swoich zainteresowań, hobby, realizowaniu wszelkich zamierzeń i pragnień. idzie wiosna, a co za tym idzie, będę bardziej aktywny na działce i w terenie, a mniej na forach. Poza tym mam cel, schudnąć 15 kg, które mi przybyły po rzuceniu palenia. Siedzenie na dachu z bociankami i piwkiem tego efektu mi nie przyniesie,he,he, niestety. Pozdrawiam.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Mar 10, 2007 12:13

Witaj crazyhenry ! Też mam działkę i z nastaniem wiosny przybędzie mi obowiązków. W kwestii rzucenia palenia, to też się noszę z takim zamiarem, ale wiem, że będzie trudno... :usmiech:

[ Dodano: Pon Mar 12, 2007 07:22 ]

W gnieździe Bornheim 1 kąt nachylenia kamery został już poprawiony i widać całe gniazdo.

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Wto Kwi 17, 2007 19:02, w całości zmieniany 2 razy

Strona 2 z 93  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu