forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Kolejne kino ? Poprzedni temat :: Następny temat
Kolejne kino ?
Autor Wiadomość
z lubinka
Gość
 Wysłany: Nie Lis 21, 2004 11:41

w lubinie powinno funkcjonować jeszcze jedno kino. jedyne to muza.

Podpis użytkownika:
Junglos
Administrator

Osiedle: Ustronie 4
Wysłany: Nie Lis 21, 2004 12:46

raczej nie bedzie 2 kina poniewaz nasze miasto jest za male to raz a dwa to nie przyniesie nikomu korzysci ani muzie ani temu drugiemu .. wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem bylo by dobudowac jeszcze z 1 - 2 sale kinowe :)

Podpis użytkownika:
Marian
Weteran

Osiedle: U IV
Wysłany: Nie Lis 21, 2004 13:20

Junglos: chyba nie bardzo ... chodzisz czasami do Muzy na seanse? sale prawie nigdy nie sa pelne ... wiec szkoda pieniedzy ... pozatym kto powiedzial, ze Muza ma monopol na seanse? nikt z was nie chodzi do MDK'u?

Podpis użytkownika:
Junglos
Administrator

Wysłany: Nie Lis 21, 2004 18:09

baa nawet niewiedzialem ze mdk ma jakies kino ? :P

[edit]
zreszta muza ma duze zystki .. na 10 osob zarabia 100 - 120 zl .. to duzo .. jak zorbie z 5 seansow dziennie to ma 500-600zl na czysto + club pod muzami i barek zyski maja .. zreszta mieli by wieksze jakby w kazdej sali puszczali cos innego(chodzi mi oto gdyby zrobili jeszcze 1 -2) .. bo na przyklad puszczaja 2 nowe filmy .. a jest 3 bardziej oczekiwany ktory wyszedl ciut pozniej .. no i trzeba czekac na ten 3 mies. az seanse innych sie skoncza ..

Podpis użytkownika:
vendro
Maniak

Wysłany: Nie Lis 21, 2004 18:52

Taak. To jest troche wkurzające. Czasami są tygodnie gdzie lecą na zmiane dwa filmy... Esch...

Podpis użytkownika:
elektryk
Administrator

Wysłany: Nie Lis 21, 2004 19:12

Junglosiq zazdroscisz muzie pieniedzy ? mamy najladniejsze centrum kultury w regionie i faktycznie prezentuje sie bardzo kulturalnie wiec mysle ze nie ma czego zazdroscic ... pieniadze ktore muza zarobila widac na co wydaje i slusznie ... poza tym wiesz ile kosztuje "kupienie" filmu w wersji szpulowej i to jakiejs nowosci w dzien premiery ? ja tez nie ale z cala pewnoscia kina sa takie drogie nie dlatego ze im sie chce ale ze filmy sa drogie ...

Ja z kolei zrobilbym porzadek z MDKiem ... szczeze mowiac coraz mniej slychac o aktywnosci tej instytucji a ciagle niedofinansowanie napewno odpowiednio nie wplywa na rozwoj kulturalny naszej mlodziezy ;) wystarczy popatrzec na MDK - brudne, popisane sciany, odpadajace tynki, powyrywane lawki w "amfiteatrze" w srodku zdewastowane sprzety ... ogolnie - porazka ...

Podpis użytkownika:
Wyświetl mój profil Wyświetl profil użytkownika Jacek Wieczorek
Ostatnio zmieniony przez elektryk Pon Lis 22, 2004 03:22, w całości zmieniany 1 raz
Junglos
Administrator

Wysłany: Nie Lis 21, 2004 20:48

ja nie zazdrosze kasy muzie tylko mowie ze maja pieniadze i zyski nawet jesli na niektore seanse miejsca sa puste jak to Marian napisal ..

Podpis użytkownika:
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sro Gru 15, 2004 13:42

Odpowiadając Elektrykowi w sprawie MDK...

Może ceszyć fakt zauważania tej placówki wychowania pozaszkolnego w Lubinie...

Martwić może natomiast jej systematyczne marginalizowanie i eliminowanie z edukacyjnej i kulturalnej mapy miasta i powiatu (m.in. zaniedbany bydynek i jego otoczenie, skromne środki finansowe w ogóle, ograniczona działalność merytoryczna).

Niemniej jednak MDK funkcjonuje i ma szanse na rozwój !

Zainteresowanych tematyką zapraszam na stronę internetową MDK:

www.mdklubin.republika.pl

oraz na forum GLC:

www.grupaludzicienia.webpark.pl

Zainteresowanych działalnością MDK zapraszamy do naszych pracowni, kół i sekcji.

Dla przykładu pozwolę sobie na zaprezentowanie aktualnych i perspektywicznych działań placówki w dziedzinie edukacji muzycznej dzieci i młodzieży.

MDK - pracownia muzyczna / koło gitarowe w roku szkolnym 2004/2005 oferuje:

1. KURS NAUKI GRY na różnych typach gitar akustycznych i na różnych poziomach zaawansowania technicznego – techniką klasyczną, akordową i solową (nauka indywidualna oraz w grupach 2-osobowych).

Zajęcia: od poniedziałku do piątku (od godz. 16.00)

*** W roku szkolnym 2005/2006 planowane są podobne zajęcia na gitarach elektrycznych.

2. ZABAWY RYTMICZNE I ĆWICZENIA na instrumentach perkusyjnych (bongosach), które służą nabywaniu podstawowych umiejętności gry na instrumencie oraz pomagają w rozwijaniu poczucia rytmu muzycznego i koordynacji ruchowej.

Zajęcia: od poniedziałku do piątku (od godz. 16.00)

*** W roku szkolnym 2005/2006 planowane są podobne zajęcia na innych instrumentach perkusyjnych (marakasach, tamburynie, timbalesach, congach).

3. ZAJĘCIA WARSZTATOWE – doskonalenie umiejętności gry w wybranych kierunkach i stylach muzyki gitarowej – zajęcia indywidualne dla zaawansowanych.

Według indywidualnego harmonogramu

4. PUNKT KONSULTACYJNY – wskazówki dotyczące techniki gry na gitarze, porady fachowe dotyczące eksploatacji i konserwacji instrumentów, pomoc praktyczna, np. w wyborze i zakupie instrumentu, w strojeniu instrumentów, wymianie strun itp.

Według indywidualnych potrzeb

5. ZESPÓŁ „SIMPLE DUO” – próby „otwarte” zespołu muzyki instrumentalnej.

Zajęcia: czwartek, g. 18.00

*** W roku szkolnym 2005/2006 planowane jest rozszerzenie działalności koła o dodatkowe formy pracy grupowej, tj.:

- Instrumentalne zespoły gitarowe (duety, tria)
- Młodzieżowe zespoły wokalno - instrumentalne (różne style)
- Zespół instrumentów perkusyjnych

6. NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE:

a) profesjonalne opracowywanie i realizowanie akompaniamentów gitarowych - dla potrzeb solistów, zespołów wokalnych, zespołów tanecznych, grup teatralnych i in. działających na terenie miasta, gminy i powiatu lubińskiego;

b) realizowanie background, czyli muzyki tła - dla potrzeb organizowanych przez osoby fizyczne, lokalne instytucje i organizacje wernisaży plastycznych, spotkań i innych imprez okolicznościowych (muzyka gitarowa solo, w duecie lub w trio - muzyka w stylu pop, latin, ballad, blues, swing, smooth-jazz).

Oferta jest aktualna do końca roku szkolnego 2004/2005.

Zgłoszenia, zapytania, wnioski można składać w sekretariacie placówki (codziennie, oprócz weekendów, w godzinach: 9.00-15.30) bądź u instruktora (codziennie, oproćz weekendów - sala nr 16, w godzinach: 16.00 - 18.00).

Podpis użytkownika:
vendro
Maniak

Wysłany: Sro Gru 15, 2004 13:53

Cytat:
Zainteresowanych tematyką zapraszam na stronę internetową MDK:

www.mdklubin.republika.pl

Ekhm... Wtrące swoje trzy grosze i powiem, że aż mi się przykro zrobiło jak zobaczyłem tą stronę...

1) dlaczego lubin.pl nie zrobi poddzialu, mdk - zeby wszystkie informacje byly w czytelniejszej formie ?
2) dlaczego lubin.pl nie zrobi aliasu mdk.lubin.pl :\ ?

Przykre.

// Elektryk: a nam ktos robil jakies aliasy? poddomeny regionalne sa platne i lubin.pl czy LSI jak kto woli nie moze ich sobie tak po prostu zakladac :) podddzial o MDKu rowniez by sie przydal bo raczej nie zauwazylem aktywnosci tej instytucji wiec przez to moje niedinformowanie ale widze, ze jednak w MDKu wciaz sie cos dzieje i to mnie bardzo cieszy :)

Podpis użytkownika:
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sro Gru 15, 2004 19:01

Cóż, strona MDK jaka jest, każdy widzi... Placówka stawia w tej materii pierwsze kroki i "zawodowców" może to razić... Nikt nie rodzi się mistrzem...

Ale myślę, że tu oprócz formy ważna jest również treść i chęć docierania do szerszej grupy osób.

Zapraszam też na stronę GLC

Pozdrawiam

Podpis użytkownika:
vendro
Maniak

Wysłany: Sro Gru 15, 2004 19:24

Nie, ja sie wcale nie naśmiewam, nie uważam się za "zawodowca", a moje początki w tworzeniu www były co najmniej komiczne :D Szanuje również to, że MDK się stara docierać do ludzi poprzez internet. Kłują mnie jednak, sprawy związane z lubin.pl a to chyba bezpośrednio jest związane z UM Lubina.

Podpis użytkownika:
elektryk
Administrator

Wysłany: Czw Gru 16, 2004 00:27

Mimo wszystko jak widac na stronie MDK z roku na rok jest coraz gorzej ... coraz mniej kol i mlodziezy kozysta z uslug tej instytucji ... a szkoda ... pamietam ... to bylo baaardzo dawno temu ... bodajze lata 1994-6 gdy jeszcze za przeproszeniem gowniarzem bylem chodzilismy cala klasa do MDKu na filmy w swietlicy, potem bralem udzialy w roznego rodzaju kolach muzycznych we wspolpracy ze szkola muzyczna i ... cos sie dzialo a przynajmniej dostrzegalem oczami malolata ze cos takiego istnieje ... a teraz ? ni widu, ni slychu ... szkoda :(

Podpis użytkownika:
Wyświetl mój profil Wyświetl profil użytkownika Jacek Wieczorek
Junglos
Administrator

Wysłany: Czw Gru 16, 2004 00:50

rzeczywiscie szkoda ..

Podpis użytkownika:
vendro
Maniak

Wysłany: Czw Gru 16, 2004 14:00

koło muzyczne, tzn. wokalne istnieje :)

Podpis użytkownika:
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Gru 16, 2004 14:03

Analizując dane o działalności MDK do roku szkolnego 2003/2004, widać rzeczywiście tendencje spadkowe.
I nic dziwnego, dzisiaj niektórzy traktują tego typu placówki jako przeżytek PRL-u, który powinien jak najszybciej odejść w zapomnienie.
Nie wiem, czy pamiętacie...? Nie tak dawno lubiński MDK de facto miał być zlikwidowany...

Rok szkolny 2004/2005 jest chyba - jak mi się wydaje - pierwszym rokiem odbijania się placówki od dna.
Z pewnością jednym z pól, na którym MDK czeka sporo pracy, to PR (reklama, promocja)

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu