forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Komputery i internet » Gdzie w Lubinie kupujemy sprzęt Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie w Lubinie kupujemy sprzęt
Autor Wiadomość
/|\Atari
Nowy(a) na forum

Osiedle: Naprzeciw Tesco:P
 Wysłany: Czw Sie 17, 2006 03:11

Witam

W tym poście chciałbym, abyście podzielili się swoimi wrażeniami z zakupu sprzętu komputerowego w różnych lubińskich sklepach. Ogólnie do tego pytania zmobilizował mnie fakt, iż salon TPC prawdopodobnie kończy swoją działalność, a co za tym idzie, tracimy jeden z punktów sprzedaży lepszego jakościowo sprzętu (takie jest moje zdanie). Prosiłbym Was użytkownicy abyście wypisali tu typ sprzętu, ewentualne problemy z nim, jakość realizacji usług gwarancyjnych, jakość obsługi i ewentualnie własne spostrzeżenia. Warto też, abyście wytypowali komisy, co często jest wyjściem dla mniej zasobnych użytkowaników. Celem tego postu jest wybranie źródła sprzętu, w którym kupując nie będziemy musieli się obawiać, że za miesiąc, dwa, wrócimy z blaszakiem i pretensjami.

Zaczne więc jako pierwszy.

W sławnym ProLinie zakupiłem ok 2 miesiące temu nagrywarke DVD LG GSA4167B. Pierwszy egzemplarz miał problemy z tańszymi nośnikami, po i przed wymianą biosu co jest niby rozwiązaniem problemu. Znam się na swoim sprzęcie i wiem że nie u mnie leżał problem. Nagrywarka cięgiem popsuła 7 platinumów R+. 2 nagrała w miare poprawnie, lecz miała problemy z odczytem. Dopiero 3 nagrywarka spisuje się bez problemów. Musiałem się w międzyczasie nabiegać do nich i nagadać. Rarzący jest tu fakt, że personel jest nieco niezorganizowany a do sklepu nie idzie się poprostu dodzwonić pomimo 2 numerów. Mają obszerną oferte handlową, ale niewiele sprzętu z tej oferty dostaniemy od ręki.

3 lata temu stworzyłem tam konfiguracje dla mojej dziewczyny. Płyta Asus A7V8X-X miała ubity kontroler FDD. Drugi egzemplarz spisywał się bez zarzutu. Wentylator do obudowy (Arctic Cooling z czujnikiem) również dostałem "fabrycznie" ubity (wył) drugi był wporządku. Problemy z realizacją zamówienia.

Kolega kupił tam kiedyś płyte MSI (jakaś na układzie VIA KT600) w wersji OEM (prawdopodobnie demontowane z jakichś zestawów) o tym, że płyta jest zubożona (w mosfety zasilające CPU) dowiedział się dopiero po własnych dochodzeniach i cogorsza na koniec gwarancji. NIE było informacji w ofercie handlowej.

Procesor Athlon XP 2200 spisuje się bez problemów

Pamięci: Elixir 256Mb, TwinMOS 256Mb, 512Mb spisują się bez problemów

Dyski: Maxtor 80Gb 7200rpm po 3 latach pracy zaczął wykazywać stan agonalny
Maxtor 40Gb 5400rpm po 4.5 roku intensywnej pracy w moich rękach - śmiga

Grafika: Palit GeForce FX 5200 śmiga

Swój pierwszy szybszy komputer kupiłem w 2001 roku w ESKOMIE. 3 razy wymieniono mi płyte główną, lecz była to kwestia mojego wyboru (ECS, więc nie dziwne) przechodziło to niestety bardzo ciężko. Ostatnia płyta (MSI KT880 Delta FSR) śmiga bez problemów do dziś. Było to też dawno, więc nie wiem, jak jest obecnie. Domeną ESKOMU jest świetny serwis własny, który trudni się elementarnymi naprawami pojedyńczych podzespołów komputerowych. Jak na mój gust dobre podejście do klienta.

Po przejściach z ProLinem zacząłem robić zakupy w TPC. Zakupiłem tam między innymi Semprona 3000+ na socket A w wersji box oraz Radeona 9550 Sapphire. 128Mb DDR Blitz, GeForce 4 Ultra, GeForce 6600LE PCI-E, płyta Epox 9npa-j, TwinMOS 1Gb, dysk Samsung 250Gb s-ata, zasilacz E-Power 350W (klon tagana), nagrywarka DVD Benq 1650. Z niczym nie było problemów i nie zapowiada się na to. Sprzęt zawsze w terminie i zgodnie z umową.

Ostatnim zakupem był dysk 200Gb Samsung SpinPoint SP2004C. Zakupu dokonałem ponad miesiąc temu w sklepie Cuprum, ponieważ nikt oprócz nich nie miał tego modelu. Realizacja zamówienia w terminie, przyzwoita obsługa.

Komputery z TESCO ( :D )
Nigdy tam nic nie zakupiłem z tego typu sprzętu i napewno nie zakupie. Temat "Komputer z hipermarketu" często poprostu nadaje się do działu "na wesoło". Ostatnio jednak, gdy patrzyłem co nam tam opchnąć próbują, dostrzegłem fakt, że zasilacze (FEEL) mają ZAMAZANY MARKEREM STICKER DOTYCZĄCY MOCY! Sprawa poprostu śmierdzi i nawet wrogowi nie polecałbym takiego zakupu. Choć fakt faktem kupiony 5 lat temu w Realu monitor NEC MultiSync V520 do dziś wyśmienicie służy młodszemu bratu (pewnie dlatego, że w gotowym już produkcie nie mogli ingerować, wybrałem dobrą marke no i miałem po części farta).

Zapraszam do udziału w dyskusji!.

Podpis użytkownika:
if_ona
Stały bywalec

Wysłany: Czw Sie 17, 2006 10:46

/|\Atari napisał/a:
Ogólnie do tego pytania zmobilizował mnie fakt, iż salon TPC prawdopodobnie kończy swoją działalność, a co za tym idzie, tracimy jeden z punktów sprzedaży lepszego jakościowo sprzętu (takie jest moje zdanie).

TPC zakończył działalność (nie tylko w Lubinie) w "pieknym" stylu - oszukując klientów i pracowników. Wiele osób w czerwcu miało problem z odzyskaniem sprzetu oddanego do serwisu - drzwi salonów zamkniete na głucho, brak kontaktu z właścicielem.. Sama jestem ciekawa jak dzis przedstawia sie sytuacja poszkodowanych..

http://www.wroclaw.naszem...nia/618573.html

Podpis użytkownika:
/|\Atari
Nowy(a) na forum

Osiedle: Naprzeciw Tesco:P
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 22:48

Fakt, nieciekawa sytuacja. Ale w naszym TPC facet dokładał jednak starań, aby wszystko było na poziomie. Jakościowo komputery z naszego Lubińskiego TPC też prześcigały te np. z ProLine'u. Poprostu w swoich ofertach nie zawierali produktów najtańszych, jak to jest w większości w ProLinie.

Podpis użytkownika:
grzeskowik
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Mar 19, 2007 16:12

OMEGA
tam za realem i za BP po drugiej stronie w domkach
porzadny sklepik

Podpis użytkownika:

Veldrin
Weteran

Wysłany: Pon Mar 19, 2007 23:06

fakt, omega jest wporzo :D

Podpis użytkownika:
Michał Stangret - fotoblog / galeria

pax
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 13:30

ja tam kupuje w Proline
Vobis jest fajny ale wszystko drogie gdzie za połowę ceny kupię taki sam sprzęt na allgro

Podpis użytkownika:

surgeon
Stały bywalec

Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 17:09

Ja polecam zakupy w Galerii Rynek :oops:

Podpis użytkownika:
Masz fajną fotkę naszego miasta? Pochwal się nią ->

Pełen obiektywizm tylko w:
Obrazek wycięła cenzura na forum.lubin.pl

m_krzywy
Początkujący

Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 13:08

Proline ew. internet - apollo, komputronik :)

Podpis użytkownika:

tomek238
Nowy(a) na forum

Osiedle: Polne
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 22:59

Zdecydowanie ProLine ;] od wielu ladnych lat :) niezawodna obsluga no i znizki i czasami za friko cos naprawia :) pozdrooo dla ludkow z proline :P

Podpis użytkownika:
Puć Puć!Ktoć tam? Nić ktoć tam..Jak Nić ktoć tam jak ktoć puć puć? :)

Seba
Bywalec

Wysłany: Pią Lis 30, 2007 23:49

A co sądzicie o firmie SPACE? Jest ona niedaleko ratusza...

Podpis użytkownika:

eMeF
Nowy(a) na forum

Osiedle: ^.^
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 18:46

Space?
Jak tam wchodzę, to ten łysy człowiek gapi się, jakby pierwszy raz w życiu widział człowieka.
Do tej pory kupiłem tam taniuchną kartę microSD, która sprawia się znakomicie
i toner incore'a do hp'a, tusz dobry, nie rozmazuje się.

ProLine... Zamówiłem tam laptopa i czekałem 2 tygodnie... I się nie doczekałem

Na Kamiennej jest taki sklep z notebookami... Nie pamiętam, jak on się nazywa. Naprzeciwko obecnego Noviko, dawniej Lambdy, potem Lambdy 2.
Kupiłem tam porządnego Asusa w dosyć dobrej cenie.

Podpis użytkownika:
Witam witam i o zdrowie pytam :)

Włóczykij
Nowy(a) na forum

Osiedle: Polne
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 13:33

Ja też miałem przygodę z ProLinem.
2 lata temu to było, wybierałem się na studia i potrzebowałem kompa sobie złożyć. Konfigurację sam wybrałem, w poniedziałek poszedłem zamówić, dowiedziałem się, że w piątek mogę odebrać, bo tylko kartę graficzną muszą sprowadzić.
W piątek dzwonię, pytam czy komputer gotowy, a oni na to, że ktoś tam zapomniał zamówić wspomnianą kartę graficzną, i że komputer będzie na za tydzień, bo przez weekend nie przywiozą. Ręce opadają.

Faktem jest, że komputer do dnia dzisiejszego śmiga bez zarzutu.

Natomiast brat składał sobie kompa w tym roku - w okolicach lutego i dostał monitor z wypalonym pikselem. Jakkolwiek to już chyba nie ich wina, tylko LG, którzy nota bene monitor wymienili na nowy :)
I również pięknie działa.

Wcześniej jeszcze korzystaliśmy z usług Seven, którzy chyba troszkę przeginają z cenami i Eskomu, którzy mieli wtedy ubogą ofertę, nie wiem jak z tymi firmami jest teraz.

Podpis użytkownika:

alespy
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Maj 18, 2009 22:31

ja raczej jestem z avobisem, moze dlaego ze tam dostalam lapka którego chcialam w ratach 0% mało gdzie teraz sa takie prawdziwe raty zerowe, i to mi sie tam spodobało

Podpis użytkownika:

surgeon
Stały bywalec

Wysłany: Wto Maj 19, 2009 09:21

W vobisie mają raty 50% wliczone w cenę. :)

Podpis użytkownika:
Masz fajną fotkę naszego miasta? Pochwal się nią ->

Pełen obiektywizm tylko w:
Obrazek wycięła cenzura na forum.lubin.pl

Ajti
Nowy(a) na forum

Osiedle: Rynek
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 16:49

Ja polecam sklep SPACE w rynku. Zloza kompa sporo taniej niz w proline i jeszcze go podkreca na zyczenie klienta- i to GRATIS!

Sam kupilem tam sprzet- jestem mega zadowolony. Doradzili co lepiej sobie odpuscic a co warto kupic (w proline niestety w zaden sposob nie wyrazaja opinii na temat Twojego wyboru- ja sie przynajmniej z tym nie spotkalem). Dzieki temu za taka sama cene kupilem duzo lepszy komputer na markowych czesciach (OCZ glownie, kto wie co to jest ten zrozumie).
Polecilem koledze ten sklep i rezultat jak u mnie. Wymiana karty graficznej bezproblemowa! Nie zeby sprzedali mu wadliwa- po prostu po tygodniu stwierdzil ze chce lepsza :)
W tej chwili kumplowi z Wroclawia zamawiam sprzet bo nikt nie sklada takich kompow jak SPACE. A jesli juz skladaja, to za wieksza kase i bez podkrecenia.

Laptopy tez maja... nawet same kadlubki.

Pozdrawiam

Podpis użytkownika:

Strona 1 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu