forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Pytania do rzecznika prasowego » Pytania do Rzecznika Prasowego- Inwestycja na Osirze Poprzedni temat :: Następny temat
Pytania do Rzecznika Prasowego- Inwestycja na Osirze
Autor Wiadomość
Artur Witkowski
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Mar 09, 2006 12:17

Od jakiegoś czasu sporo się słyszy o planie budowy nowoczesnej hali i basenu, przy lubińskim OSIRZE. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że coś takiego jest w Lubinie potrzebne (chyba, że ktoś lubi z dziećmi ciągle jeździć do Polkowic). Zastanawia mnie tylko fakt czy ta inwestycja dojdzie kiedyś do skutku, przy takim nastawieniu naszych radnych. Dlatego mam pytanie do Pana Tymoteusza- co robi Prezydent aby jednak przekonać wszystkich do potrzeby tej inwestycji.

Podpis użytkownika:
artur
Tymoteusz Myrda
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Mar 10, 2006 12:18

Zgadzam się z Panem, że obiekt taki, jak hala sportowa z basenem jest Lubinowi potrzebna. Potrzeba ta nie wynika tylko z obecności w naszym mieście dwóch zespołów grających w ekstraklasie piłki ręcznej (kobiet i mężczyzn) ale również drużyny siatkarzy coraz lepiej radzących sobie w lidze, a także odnoszących sukcesy bokserów. Obiekt taki wpłynie znacząco na rozwój sportu w szczególności wśród młodzieży poprzez organizowane tam wydarzenia sportowe różnych dyscyplin odnoszących coraz większe sukcesy nie tylko w regionie ale i w kraju.
Ostrze Pana pytania spróbowałbym skierować w inną stronę. Kto jest nie przekonany o potrzebie istnienia takiego obiektu w naszym mieście? Odpowiedzieć na to pytanie może każdy obserwując rozwój wydarzeń szczególnie ostatnich dni.
Pan Prezydent nie jest zainteresowany długotrwałym nic nie wnoszącymi rozmowami. Lubin ma duże zaległości w rozwoju w porównaniu do miast w regionie dlatego jego działania są nakierowane na efekty. Szczególny nacisk kładzie na rozwój zaplecza sportowego, które jego zdaniem, jest jednym z nielicznych narzędzi w walce z narkotykami wśród młodzieży (po to m.in. wprowadzono monitoring w szkołach). Projekt Regionalnego Centrum Sportowego OSiR to nie tylko hala widowiskowa z basenem. To także nowe lodowisko i tor do szybkiej jazdy, wyremontowany stadion lekkoatletyczny a w przyszłości nowy kompleks basenów odkrytych (basen pływacki oraz 2 niecki) oraz hala do gry w tenisa ziemnego.
W przypadku hali na OSiRze przetarg na projekt i wykonawstwo został rozstrzygnięty pod koniec 2005 r. a w grudniu została podpisana umowa z wykonawcą. Obecnie trwają uzgodnienia projektu. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjać a ludzie o niespełnionych ambicjach politycznych nie będą szkodzić już nie długo mam nadzieję, że lubinianie będą mogli być dumni z posiadania obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. :)

Podpis użytkownika:
Tymoteusz Myrda
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Lubina
tomi
Przyjaciel Forum

Osiedle: Staszica/Zalesie
Wysłany: Sob Mar 11, 2006 23:44

Panie Tymoteuszu Myrda, jestem zażenowany pana brakiem szacunku do ludzi, którzy zadają pytanie, na które pan nie raczy odpowiedzieć przez ponad 3 miesiące, odpowiada pan tylko na pytania, które są panu wygodne, a rolą rzecznika jest informowanie o wszystkim. Zarówno pytanie jak i błyskawiczna odpowiedź są wielce tendencyjne, i jeszcze jedna sprawa, niech pan nie jątrzy - "ludzie o niespełnionych ambicjach politycznych" nie ładnie, pan ma informować a nie uprawiać czarny pijar. Co z odpowiedzią choć na ostatnie pytanie z 17 lutego androsa, Czy koncepcja z wybudowaniem podziemnego parkingu pod „Galerią Rynek” jest nadal aktualna ? jest trudne?. Domagam się szacunku dla wszystkich forumowiczów!!!

Podpis użytkownika:
CARPE DIEM ET MEMENTO MORI
Artur Witkowski
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Mar 13, 2006 00:27

Przede wszystkim bardzo chciałbym podziękować Panu Tymoteuszowi Myrdzie, za szybką i rzeczową odpowiedź! Myślę, że jest ona w stanie zadowolić każdego, kto z nadzieją patrzy i myśli o naszym mieście! Przykro mi Tomi, że czujesz się poszkodowany, ale chyba niektóre osoby na tym forum nie szukają konkretnej odpowiedzi, na pytania które dotyczą naszego miasta i jego rozwoju, ale zwyczajnie w świecie szukają zaczepki i konfliktu. Jest gro osób którym może nie podobać się obecna władza miasta i jej decyzje, ale to chyba normalne. Wśród trzech głów może być nawet pięć ideii, ale główna zasada polega na tym, żeby wyszukać to co jest najlepsze i najpotrzebniejsze dla miasta. Więc może przestańcie wszystko krytykować i szukać "dziury w całym", tylko zwyczajnie w świecie pytajcie o to co Was interesuje (tak jak ja to zrobiłem), ale nie z podtekstem ironicznym i szukającym zaczepki. Ja jestem nowym uczestnikiem, ale przeczytałem 80% Waszych tekstów i śmiem sądzić, że Waszym głównym celem jest skompromitowanie i poniżenie władz tego miasta! Wbrew pozorom nie jestem ani przyjacielem Pana Myrdy, ani Pana Raczyńskiego, ale jestem od 30-stu lat mieszkańcem tego miasta i jestem zupełnie pewien tego co widzę- to miasto się zmienia i ma szansę się jeszcze bardziej zmienić, tyko należy dać mu szansę!!!!!

Podpis użytkownika:
artur
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pon Mar 13, 2006 20:09

masz rację czuję się poszkodowanyale gdyby to dotyczyło tylko mnie to "pal licho" - trudno. co do twojego pytania to odpowiedź jest oczywista i nasuwa się sama, i tylko do tego miałem uwagę, ale co do odpowiedzi rzecznika to sam powinieniś przyznać że ignoruje trudne lub niewygodne pytania i to jest żenujące. odczułem osobiście jak działa PPR i jego otoczenie i niestety nie podzielam twego optmizmu mimo iż mieszkam tu równie długo jak ty to wiem że gorzej jeszcze nie było. niechce tu rozwijać wątku bo będzie nie na temat.

// wielkie dzieki Tomi.
// Veldrin

Podpis użytkownika:
Artur Witkowski
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Mar 14, 2006 12:28

Przykro mi Tomi, ale zupełnie nie zgadzam się z Twoją opinią co do tego, że nasze miasto jeszcze nigdy nie było w tak złym stanie! Otóż było w dużo gorszym za czasów prezydentury naszego obecnego Pana Senatora. Za jego błędy będziemy jeszcze długo płacić, a on dzięki imunitetowi może tylko czakać na przedawnienie spraw. Nie wiem co miałeś na myśli, że jest gorzej, ale ja widz, że Pan Raczyński jest pierwszym prezydentem który realizuje sprawy które są "drzazgą w oku" dla każdego, ale nikt nie odważył się za to brać, aby nie stracić szacunku i nie narazić się jakiejś tam grupce osób. Jako przykład przytoczę choćby sprawę naszego bazaru. Otóż jestem pewien, że 75% mieszkańców jest za jego przeniesieniem, no i zrobieniem porządku na tym placu- przecież to jest centrum miasta! A jednak nikt nie miał wystarczająco dużo odwagi, aby ostatecznie rozwiązać ten problem, bo każdy doskonale wiedział, że spotka się to z ogólnym oburzeniem i protestami ze strony bazarowiczów!
Jeśli chodzi natomiast o Pana Tymoteusza, to uważam, że on jest swojego rodzaju indywidualistą i stara się realizować zamierzony plan i cel. Ale jeśli widzi, że ktoś stara się mu rzucać kłody pod nogi- to zwyczajnie w świecie go omija, żeby się nie narazić! I tak prawdę mówiąc, to ma rację, bo te Wasze pytania na które nie otrzymaliście odpowiedzi są na swój sposób rodzajem zaczepki i próbą obrzucenia kogoś błotem! Ale nie wnoszą nic konkretnego, co by mogło rozwiązać dany problem. Przykro mi Tomi, ale mam wrażenie, że Twój upór i niechęć do obecnych władz wcale nie są związane z ich nieskutecznością, ale ma to zupełnie inne podłoże- może bardziej osobiste?

Podpis użytkownika:
artur
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Wto Mar 14, 2006 21:45

Ja właśnie szukam konkretnej odpowiedzi w tej sprawie, która mnie dotyczy, a w której dotarły do mnie dwie sprzeczne informacje.

1.Najpierw w programie TKL Prezydent, indagowany przez redaktorkę prowadzącą program, deklarował wyprowadzenie ruchu samochodowego z Rynku.

2.Później, dnia 27.01.2006 r. Prezydent wystąpił z wnioskiem do Marszałka Województwa Dolnośląskiego w sprawie uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie zespołu budynków usługowo-handlowo-mieszkalnych wraz z parkingiem podziemnym i przyłączami, przewidzianej do realizacji przy ul. Rynek na działkach nr 60 i 546 w obrębie 5 miasta Lubina.

W świetle powyższych faktów zapytałem więc grzecznie, czy budowa podziemnego parkingu pod Galerią Rynek jest nadal aktualna?

Podpis użytkownika:
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sro Mar 15, 2006 00:42

Arturze Witkowski, mylisz się lecz zgodnie z obietnicą nie kontynuowania dyskusji w tym dziale moja odpowiedź jest tu - http://forum.lubin.pl/viewtopic.php?p=14413#14413

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu