forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Forum » Pytania do administratorów » Ostrzeżenie i co dalej...[+offTopic] Poprzedni temat :: Następny temat
Ostrzeżenie i co dalej...[+offTopic]
Autor Wiadomość
tomi
Przyjaciel Forum

Osiedle: Staszica/Zalesie
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 22:23

A więc dostałem ostrzeżenie, zainteresowałem się tym wątkiem i mam następujące pytania.
1. Czy to nie powinno być na przykład tak, że jak nie poprawisz swego występku, (który mogłeś uczynić nieświadomie) to dostaniesz ostrzeżenie?
2. Czy to trochę nie w porządku, że ostrzeżenia się nie przedawniają?
3. W jaki sposób można dostać 4, 5, 6, ostrzeżenie skoro nie można pisać postów (nie logiczne moim zdaniem).
Ja tylko pytam mam nadzieję, że moje wątpliwości zostaną rozwiane, pozdrowienia :) .

Podpis użytkownika:
CARPE DIEM ET MEMENTO MORI
Devik Crazystar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 17, 2005 04:03

...

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez Devik Crazystar Czw Mar 17, 2011 15:26, w całości zmieniany 1 raz
Veldrin
Weteran

Wysłany: Czw Lis 17, 2005 07:07

Ad2. Mod nie moze :P

Podpis użytkownika:
Michał Stangret - fotoblog / galeria
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Lis 17, 2005 10:20

Devik Crazystar,
Cytat:
Ad. 2. Ostrzeżenie może wykasować mod/admin. I chyba można każdemu ostrzeżeniu ustawić czas wygaśnięcia, ale tego nie jestem pewien.
no właśnie pisze "Ostrzeżenia nie wygasają z upływem czasu", i to u wszystkich jest tak samo, moim zdaniem bez sensu, ostrzeżenie powinno mieć charakter wychowawczy a nie dożywotni. A co do 3pkt to teraz jasne, dzięki.

Podpis użytkownika:
Marian
Weteran

Osiedle: U IV
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 10:46

bedzie dozywotni niestety. dlaczego? a dlatego, ze nie jest dla nikogo obraza a ciaglym rpzypomnieniem . coraz czesciej mozna spotkac na forach to rozwiazanie i jest ono (tak mysle) bardzo dobreym wyjsciem.

wiadomo, ze jesli ktos sie "dobrze" zrehabilituje to istnieje opcja zniesienia.

poki co userow, ktorzy "przegieli" oznaczamy wlasnie ostrzezeniem.

Podpis użytkownika:
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Lis 17, 2005 15:25

nie no wpożo, tylko wyraziłem swoje wątpliwości (i milej byłoby gdybym wiedział kiedy to zniknie, reszta pewnie też), co rozumiesz przez "ktos sie "dobrze" zrehabilituje"?

Podpis użytkownika:
Piotruś
Stały bywalec

Osiedle: Ustronie
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 18:58

Marian - co do mojego ostrzeżenia - Nie obraż się ale przegiałeś. Ano dlaczego: Czy uważasz że wątek off topicowy w temacie o ortografii zasługuje na oddzielny topic czy też napisanie oddzielnego posta. Otóż zawarłem tam pewną ironię której raczej nie załapałeś. Nie będe teraz rozwijął tamtego wątku bo dostanie kolejne ostrzeżenie za OT. A co do tomiego - presadziłeś.

Pozdro

Podpis użytkownika:
-> www.a-sport.pl / www.forum.a-sport.pl <-

Polska moim krajem
Lubin moim miastem
Zagłębie moim życiem
Radio Maryja moją miłością
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Lis 18, 2005 13:41

Piotruś,
Cytat:
A co do tomiego - presadziłeś.
A ja nie chcę negować tego, że dostałem ostrzeżenie, (choć znajdź w moich wypowiedziach osobistych, chociaż dwa ominięcia cenzury) starałem się nie redagować otrzymanych dowcipów i historyjek, bo uważałem, że nie powinienem Marian twierdzi inaczej, mógł mi to wysłać (np.: jeszcze raz i ostrzeżenie) na priwie albo dać ostrzeżenie, dowalił odrazu - jego święte prawo, tylko pytam czy to dożywotnio?? i co to znaczy "ktoś się "dobrze" zrehabilituje"? bo ja teraz już wiem, że niektórych to razi nawet w dowcipach i po prostu albo takiego nie umieszczę albo go zredaguję, i tyle.
ps: uważam się za osobę stroniącą od wulgaryzmów (i trochę mnie to ostrzeżenie rozdrażniło), ale na codzien stykam się z ludźmi używających często, co drugie słowo nieparlamentarne, dlatego mnie to tak nie razi. Mam nadzieję że Ci wytłumaczyłem Marian, co?? :)

Podpis użytkownika:
Marian
Weteran

Wysłany: Pią Lis 18, 2005 14:57

nie no chlopaki ja Was doskonale rozumiem. nie jestem bezduszna istota, ani czlowiekiem, ktory za cel w zyciu stawia sobie tepienie ludzi na forach.

Piotrus: dyskusja na temat "a dlaczego? // przesadziles // nie powinienem miec ostrzezenia" nie bedzie podejmowna nawet, juz nie raz bylo to pisane, ale mozna napisac i jeszcze jeden raz (;/) skoro ktos ma status moderatora lub administratora to znaczy, ze ma predyspozycje i potrafi oceniac sytuacje , jesli by tego nie umial to raczej by sie zdjelo takiego fanatyka ;]

To czy przegiolem czy nie ... nie ma to znaczenia. ostrzezenie to ostrzezenie, poprostu machniecie reka a nie kara cielesna, wiec prosze nie robcie z tego niewiadomo jakiej kleski.

Swoja droga Piotrus, na ciebie jestem wyjatkowo ciety, ciety jak nie powiem co, i smialo moge powiedziec, ze nie omine kazdej okazji zeby ci przyslowiowo "dokopac" i zrozum, ze nie znaczy to iz bede naciagal swoje mozliwosci i dorzucal Ci nowe ostrzezenia, znaczy to tylko, ze jesli nagniesz choc minimetr to ja to wykorzystam przeciwko tobie. A ze jestes mlodszy to moze nie podejmujmy niepotrzebnej dyskusji na ten temat ... tak wiem , jestem chamem i egoista.

Tomi a wracajac do Ciebie i Twojego pytania to pozwole sobie odpowiedziec, bo wychodzi (moze i sluszenie) ze to ja Was tak gnebie ;]

Co to znaczy, ze sie ktos dobrze zrehabilituje ... nie da sie okreslic jednoznacznie, ale mysle, ze sytuacja kiedy ktos z osob "ostrzezonych" w jakims temacie wykarze sie naprawde zdrowym umyslem to mozna ostrzezenie cofnac ... ale bedac biernym i wciaz wypominajac NIC sie nie osiagnie, co najwyzej wskoczy sie na .... czarna liste :diabel:

Ja ze swojej strony moge Wam obiecac .... nie odpuszcze nigdy.

Pozdrawiam

Podpis użytkownika:
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Lis 18, 2005 19:13

Marian,
Cytat:
ktos z osob "ostrzezonych" w jakims temacie wykarze sie naprawde zdrowym umyslem to mozna ostrzezenie cofnac ale bedac biernym i wciaz wypominajac NIC sie nie osiagnie, co najwyzej wskoczy sie na .... czarna liste
sugerujesz że mam nie pytać więcej? sam zmieniłem swój post, jak zwróciłeś mi uwagę na niestosowność zwrotu, wyjaśniłem okoliczności i poprostu nie rozumiem co twoim zdaniem można więcej zrobić.
co do odpuszczania, bardzo dobrze nie odpuszczaj ktoś musi pilnować porządku tylko mała prośba, odróżniaj błędy niezamierzone od celowych i zamierzonych.

Podpis użytkownika:
Piotruś
Stały bywalec

Osiedle: Ustronie
Wysłany: Pią Lis 18, 2005 20:06

Cytat:
Swoja droga Piotrus, na ciebie jestem wyjatkowo ciety, ciety jak nie powiem co, i smialo moge powiedziec, ze nie omine kazdej okazji zeby ci przyslowiowo "dokopac" i zrozum, ze nie znaczy to iz bede naciagal swoje mozliwosci i dorzucal Ci nowe ostrzezenia, znaczy to tylko, ze jesli nagniesz choc minimetr to ja to wykorzystam przeciwko tobie. A ze jestes mlodszy to moze nie podejmujmy niepotrzebnej dyskusji na ten temat ... tak wiem , jestem chamem i egoista.

... zaczynam Cię cenić za szczerość. Ale...

1) to że sie nie lubimy nie powinno stanowić jakiejś specjalnej bariery co do oceniania mego postępowania na OFICJALNYM forum
2) czy to że jestem młodszy może stanowić o tym że jesteś w stosunku do mnie niesprawiedliwy
3) co do wątku zamykającego mam włąsne zdanie ale się nie wypowiem chociaż słowo egoista jakoś mi tu nie pasuje

oprócz tego sądze że się nie zrozumieliśmy:

Może gdy zadam pytanie retoryczne coś Ci się rozjaśni: "Czy gdybym założył do wątku OT to nie dałbyś mi ostrzezenia za bezsensowne tematy?"

A co do wcześniej wspomnianej ironii - nawet wulgaryzmy mogą mówić coś - co nie jest ani obrażliwe, ani gorszące, ani nie wyraza "emocji" więc w niektórych przypadkach (takich jak u tomiego) należy sprawę traktować indywidualnie.

PS: Skoró mówisz takie rzeczy - to mam poważne wątpliwości czy zasługujesz na funkcje administratora :oops:

Podpis użytkownika:
-> www.a-sport.pl / www.forum.a-sport.pl <-

Polska moim krajem
Lubin moim miastem
Zagłębie moim życiem
Radio Maryja moją miłością
Marian
Weteran

Wysłany: Pią Lis 18, 2005 20:13

uzylem stwierdzenie "wciaz wypominajac" a to wcale nie znaczy to samo co "pytac sie wiecej' (Ty tego uzyles), wiec nie myl pojec.

ciesze sie, ze zmieniles, ciesze sie tez, ze wiesz za co poszlo to ostrzezenie i mam to na uwadze.

ja niczego od Ciebie nie oczekuje, nie wymagam ani nie prosze. powiedzialem tylko, ze z pewnoscia bedzie milion okazji do zrehabilitowania sie piszac na forum, czego Ci zycze bo widze, ze zrozumiales oco mi chodzilo i bardzo bys chcial miec zdjete ostrzezenie ... niestety poki co tego nie zrobie ... dla zasady ;]

PS: mila dyskusja sie zrobila mimo wszystko. co jest ostatnio rzadkoscia na tym forum. Nie koncze tematu, chetnie odpowiem na pytania ;] tylko w granicach rozsadku ;] bo pozniej robie sie wredny i maja do mnie pretensje ;]hehe

pozdrawiam!

[ Dodano: Pią Lis 18, 2005 8:22 pm ]
piotrus: to, ze mam ta funcke administratora nie jest zadnym wyznacznikiem . ja to forum poprostu zalozylem wraz reszta adminow (pozdro!;]) .

nie jestem tu od wazeliny, nikt nie pwiedzal, ze admin musi byc mily czy wchodzacy w "pupe" uczestnikom dyskusji. ja taki nie jest i nie bede.

i dalej jedziesz bo banale. To, ze jestem na ciebie ciety nie znaczy, ze oceniam cie niesprawiedliwie ... powtarzam ... oceniam cie bardziej sprawiedliwie niz innych ! innym nie dalbym ostrzezenia za rzeczy, ktore sa wystarczajacym powodem bys dostal je ty.

wulgaryzmy to inny temat. nas tu nie interesuje co ktos chcial przez nie wyrazic. mam to generalnie ... interesuje mnie to, ze ktos ZNA ten regulamin a mimo to tez ma go w ... tak samo jak ja jego postepowanie .. czy to nie jest logiczne ? ja nie bede sie nad nikim milowac, zasluzyles i kropka.

to, ze jestes mlodszy nie znaczy, ze jestem wobec ciebie niesprawiedliwy. to, ze jestes mlodszy swiadczy o tym, ze mowiac delikatnie nie biore ciebie pod uwage wogole jako partnera do dskusji na poziomie. nie obrazajac cie .. poprostu twierdze, ze miedzy nami jest taka duza granica iz nie da sie jej przeskoczyc ... ja nawet tego nie chce robic.

wiesz ja ci powiem prawde. jest nas tu 5 adminow + moderator i nie podejmujemy sami wazniejszych decyzji, ale takie rzeczy jak ostrzezenie nie wymaga rozmow miedzy nami, kazdy z nas ma do tego prawo i jesli ma tylko powod (ja mam i mialem) to ma prawo je komus "wreczyc w prezencie".

a jesli chcesz sie sprzeczac to ok ... siedziales kiedys na IRC'u ? tu panuje taka sama zasady.

1) administrator ma zawsze racje
2) moderator ma zawsze racje
3) a jesli ich nie maja to patrz pkt. 1 i pkt. 2

i tak zostanie.

a do bana nikt jeszcze nie dozbieral ... ale kto wie kto wie, kiedys musi byc ten pierwszy raz ;] tego niech nikt osobiscie nie bierze do siebie ;]

pozdrawiam

Podpis użytkownika:
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Lis 18, 2005 20:48

generalnie to niezgodzę się z jednym (nie wnikając w meritum) skoro między Piotruś, i Marian, jest 6 lat róznicy i nie jesteście partnerami w dyskusji to co mają powiedzieć inni, trochę nieładnie, zresztą to forum wkońcu.
Jeżeli chodzi o mnie to nie jestem usatysfakcjonowany ale rozumiem i przyjmuję, dla zasady :D

Podpis użytkownika:
if_ona
Stały bywalec

Wysłany: Pią Lis 18, 2005 20:59

tomi napisał/a:
generalnie to niezgodzę się z jednym (nie wnikając w meritum) skoro między Piotruś, i Marian, jest 6 lat róznicy i nie jesteście partnerami w dyskusji to co mają powiedzieć inni, trochę nieładnie, zresztą to forum wkońcu.

Też chciałam o tym napisać ;)

A Piotruś jak na 13-latka sensownie pisze ;) - początkowo sądziłam, że jest starszy a wiek podał tak dla żartu ;)

Podpis użytkownika:
Marian
Weteran

Wysłany: Pią Lis 18, 2005 21:23

Nikt poza mna nie moze mi mowic kto jest dla mnie partnerem do rozmowy ;]

znacie piotrusia z forum , ja znam go tez z innej strony i nie bede ukrywal jaki mi do tego czlowieka stosunek. I zostaje przy swoim ... NIE JEST ON PARTNEREM DO ROZMOWY DLA MNIE.

to nie jego wiek jest przeszkoda, tylko ... nie wiem jak to nazwac ... nie da sie tego okreslic. poprostu sie kogos ma za osobe, nie nadajaca sie do rozmowy i tyle. skonczmy ten temat bo to nie jest mila rozmowa, nie chce rozmawiac na te tematy. zreszta wbiega to z okregu ukochanych ostrzezen!;]

pozdrawiam !;]

Podpis użytkownika:
Strona 1 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu