forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Pytania do rzecznika prasowego » [Przesunięty] Pytanie do Rzecznika Prasowego Poprzedni temat :: Następny temat
[Przesunięty] Pytanie do Rzecznika Prasowego
Autor Wiadomość
tomi
Przyjaciel Forum

Osiedle: Staszica/Zalesie
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 16:14

ŚW, gadka jest słuszna ale raczej daremna, a może urlop ma :mrugniecie:

Podpis użytkownika:
CARPE DIEM ET MEMENTO MORI
ŚW
Początkujący

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 07:28

W tv go widziałem

Podpis użytkownika:
Piotruś
Stały bywalec

Osiedle: Ustronie
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 13:21

Może poprośić adminów o sprawdzenie ostatniej wizyty na forum pana Tymoteusza??

Podpis użytkownika:
-> www.a-sport.pl / www.forum.a-sport.pl <-

Polska moim krajem
Lubin moim miastem
Zagłębie moim życiem
Radio Maryja moją miłością
ŚW
Początkujący

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 14:31

Piotruś napisał/a:
Może poprośić adminów o sprawdzenie ostatniej wizyty na forum pana Tymoteusza??

Nie wiem czy tak można :) nie znam się , ale jak by mogli i by się okazało że go nie było tyle czasu to przeprosze.

Podpis użytkownika:
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 15:37

mogą :) tylko czy zechcą hej :D

// ostatnie logowanie mozna sprawdzic w profilu uzytkownika. W przypadku pana Tymoteusza jest to: Wto Sie 09 :kosa:

Podpis użytkownika:
Piotruś
Stały bywalec

Osiedle: Ustronie
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 19:53

A więc trzeba wysłać maila z zachętą częszczego zagladania na forum, co wy na to??

Podpis użytkownika:
-> www.a-sport.pl / www.forum.a-sport.pl <-

Polska moim krajem
Lubin moim miastem
Zagłębie moim życiem
Radio Maryja moją miłością
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 20:06

Kod:
// ostatnie logowanie mozna sprawdzic w profilu uzytkownika. W przypadku pana Tymoteusza jest to: Wto Sie 09
no niewiem jego ostatnia odpowiedż jest z "Wysłany: Czw Sie 11, 2005 15:44"
chyba sobie odpuścił :|

Podpis użytkownika:
Veldrin
Weteran

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 20:13

byc moze w profilu zapisuje tylko logowanie na stronie glownej, a nie zlicza tych logowan bezposrednio przed wyslaniem postu.
Badz co badz, tego watku nie bedziemy juz w tym temacie poruszac.

prosze grzecznie czekac na odpowiedz RPPM lub zadawac nowe pytania skierowane do tej wlasnie osoby.

:kosa:

Podpis użytkownika:
Michał Stangret - fotoblog / galeria
Yaro
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Paź 03, 2005 22:32

tomi napisał/a:
Tymoteusz Myrda napisał,
Cytat:
Ponadto zaistnieje konieczność wycinki ok. 8 drzew, gdzie opłata za decyzję na wycinkę tych drzewa to ponad 100.000 zł
osiem drzew za taką kase??? fiu fiu
Cytat:
Wstępny kosztorys realizacji tej inwestycji zakłada koszt na poziomie ok. 5.000.000 zł. Do tego należy dodać koszty wycinki drzew (dla porównania koszt termomodernizacji 1 szkoły to ok. 2.000.000 zł, a remontu i modernizacji stadionu lekkoatletycznego na OSiRze to ok. 2.500.000 zł).

Panie rzeczniku prosiłbym żeby nie manipulował pan kwotami, bo ja też mogę. Skąd taka cena? To jakbym chciał kupić do mieszkania willę z basenem, choć wystarczyłaby mi kawalerka. Można podać przykłady wielu innych ekranów dużo tańszych, są też z pewnością droższe, kto zlecił taki kosztorys?
Cytat:
W dniu 15 kwietnia 2005 r. GDDKiA we Wrocławiu uzgodniła warunki projektowanych ekranów dźwiękochłonnych

A z kim uzgodniła :?:
Cytat:
W budżecie na 2005 r. jest zapisana kwota 32.000 zł na realizację zadania związanego z ekranami dźwiękochłonnymi.

A zapisy budżetowe z zeszłych lat? Gdzie jest te 800 000 i 500 000 PLN? I dlaczego wtedy nie rozpoczęto działania tylko dopiero w dniu 25 października 2004 r. :?:

sory Tomi - ale ty chłopie nie masz pojecia o procesach inwestycyjnych np. pytanie skąd taka cena !! polecam kilka ustaw i rozporządzeń - tam jest mowa jak taki podmiot jak gmina robi wycenę !!!

lub w "zapisy budżetowe z zeszłych lat ? gdzie jest kwota 800 000 i 500 000 PLN" ! - a napewno ktoś ją "zeżarł" te dwie kwoty czyli łącznie 1 300 000 PLN - Chłopie jak ta kasa jest nie wydana to wraca do budżetu (do wora) na nastrępny okres budżetowy !!!!! poczytaj trochę - a później się doktoryzuj ! sory' poniosło mnie - nie jestem fanatykiem jakiś tam władz (bynajmniej obecnych) - ale znając ustawę o finansach i samorządzie gminnym -jak to czytam to mnie skręca z GŁUPOTY - sory' ale wychodze z założenia "lepiej sie nie odzywać i uchodzić za głupka - niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwośći !"

podam przykład:
tomi napisał/a:
Panie rzeczniku prosiłbym żeby nie manipulował pan kwotami, bo ja też mogę. Skąd taka cena? To jakbym chciał kupić do mieszkania willę z basenem, choć wystarczyłaby mi kawalerka. Można podać przykłady wielu innych ekranów dużo tańszych, są też z pewnością droższe, kto zlecił taki kosztorys?

a skąd wiesz czy ten Rzecznik manipuluje jakimiś kwotami ??
powiedz skąd takie wnioski (ale merytorycznie) a przeproszę Cie tu publcznie na forum - przy takim zadaniu nie jesteś w stanie tego skalkulować - po pierwsze:
- nie znasz przepisów
- nie jesteś w stanie tego zrobić bez projektu
- nie wiesz jakie wymagania ma GDKiA
- teoretycznie to taki ektan można wykonać ze słomy !@! hehehe lub trawy
- po któreś-tam - a dlaczego miasto ma robić ekran na nie swojej drodze ??? za własne (nasze) pieniądze ?? - skoro ta droga jest nie miasta a Państwa - więc to ono nich za to zapłaci - skoro ta droga jest uciążliwa !

Yaro

[ Dodano: Pon Paź 03, 2005 22:53 ]
Tymoteusz Myrda napisał/a:

W budżecie na 2005 r. jest zapisana kwota 32.000 zł na realizację zadania związanego z ekranami dźwiękochłonnymi.

chyba ściema jak nic - :oops: jutro pogrzebie w tym waszym BIP-ie i podam ile jest ??

Podpis użytkownika:
Pozdrawiam LUBIN
Yaro
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Wto Paź 04, 2005 18:21

Yaro, ale mi dowaliłeś hoho :o
a tak na poważnie:
Cytat:
sory Tomi - ale ty chłopie nie masz pojecia o procesach inwestycyjnych np. pytanie skąd taka cena !! polecam kilka ustaw i rozporządzeń - tam jest mowa jak taki podmiot jak gmina robi wycenę !!!

nie muszę się znać na wszystkim, po to stawiam pytanie żeby usłyszeć odpowiedź, i podaj mi gdzie jest napisane żeby wybierać drogi projekt??
Cytat:
"zapisy budżetowe z zeszłych lat ? gdzie jest kwota 800 000 i 500 000 PLN" ! - a napewno ktoś ją "zeżarł" te dwie kwoty czyli łącznie 1 300 000 PLN - Chłopie jak ta kasa jest nie wydana to wraca do budżetu (do wora) na nastrępny okres budżetowy !!!!! poczytaj trochę - a później się doktoryzuj ! sory' poniosło mnie

to fakt poniosło cię i nie poczytałeś dokładnie, to, że niewykorzystana kwota przechodzi na następny rok to ja wiem, ale nie wiem, dlaczego była niewykorzystana, i tu ponawiam pytanie do rzecznika!, skoro tak znasz paragrafy to uświadom mnie, kto jest odpowiedzialny za wykonanie budżetu?? bo rzecznik chyba mi nie odpisze?
Cytat:
"lepiej sie nie odzywać i uchodzić za głupka - niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwośći !"

kto pyta nie błądzi, kto nie pyta grzeszy niewiedzą, człowiek się uczy całe życie :)
Cytat:
a skąd wiesz czy ten Rzecznik manipuluje jakimiś kwotami ??

jest to logiczne:
po pierwsze - a jakie przepisy masz na myśli??
po drugie - trochę wiem o tym projekcie: projekt zakłada wytłumienie dźwięku (najdroższa opcja, niczym logicznym nieuzasadniona [moje zdanie]) mogło być np odbijanie dźwięku (wiesz, co to fale dźwiękowe czy też muszę precyzować :) )
po trzecie - GDKiA z kimś ustaliła warunki projektowanych ekranów dźwiękochłonnych, z kim i dlaczego takie mogę tylko się domyślać, bo nikt nie odpowiedział na proste pytanie
po czwarte - czy ty widziałeś kiedyś ekrany?? jeździsz coś poza Lubinem? teoretycznie wykonywane jest tylko KILKA rodzajów ekranów
po któreś tam - jak byś przeczytał uważnie wcześniejsze posty to byś wiedział, dlaczego to jest ważne.

Podpis użytkownika:
ŚW
Początkujący

Wysłany: Pią Paź 07, 2005 12:20

tomi napisał/a:
ŚW, gadka jest słuszna ale raczej daremna, a może urlop ma :mrugniecie:

Tomi on cały czas zagląda tutaj. Był z nim wywiad w telewizji i miał otwartą stronę WWW.lubin.pl :)

Mam do ciebie pytanie Tomi ?? Ty to jesteś ten tomi ??wiesz o czym mówie. Jak tak to przepraszam za niektóre słowa

Podpis użytkownika:
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Paź 07, 2005 17:01

ŚW,
Cytat:
Tomi on cały czas zagląda tutaj. Był z nim wywiad w telewizji i miał otwartą stronę WWW.lubin.pl

ciekawe czy sprawdził ten temat a mógł choćby jako gość :)
ps: Tak to ja, ten tomi, wporzo nie żywie urazy, ja po prostu troszkę jestem złośliwy i cięty na pewne sprawy :)

[ Dodano: Pią Paź 07, 2005 17:12 ]
Ja mam jeszcze jedno pytanie jak teraz będzie z terminami, bo na ubiegły wrzesień to się chyba nie wyrobimy??
"Kogo ukarali - prezydenta, czy dzieci? Fundacja „Polska Miedź” wycofała się z przyznania darowizny na rzecz budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Lubinie".....itd. http://www.lubin.pl/?exid=2810
swoją drogą to skandal, szkodzić nie tyle prezydentowi co uczniom :( pamiętajmy prezesem fundacji jest Leszek Hajdacki

Podpis użytkownika:
Franz
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Lis 09, 2005 22:24

Nie wiem czy pan rzecznik jeszcze zagląda na to forum, ale pytanie zadam - może odpowie. Interesuje mnie, czy miasto ma zamiar dofinansować budowę nowych placów zabaw przy Miejskich Przedszkolach? Podam przykład tragicznego wyglądu placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 2 przy ulicy Staszica. Mnie chyba jeszcze nie było na świecie, jak te drabinki stawiali. Nowoczesne wyposażenie placów zabaw stanęło już na lotnisku, na "strzelnicy", na wielu podwórkowych placach zabaw - i bardzo dobrze. Ale czy nie czas pomyśleć o odnowieniu placów zabaw przy placówkach wychowawczych, gdzie dzieci przebywają codziennie? Przedszkola są niedofinansowane, a bezpieczeństwo dzieci powinno być na pierwszym miejscu. Wydaje mi się, że miasto powinno sfinansować taką inwestycję, szczególnie że popołudniu z tego placu zabaw korzystają dzieci z okolicznych bloków ulic Mickiewicza i Staszica. Nowoczesne wyposażenie placów zabaw jest nie tylko bezpieczniejsze, ale również wyjątkowo trwałe, o czym świadczy praktycznie niezmieniony stan tych urządzeń na lotnisku i strzelnicy - a więc w punktach, które nocą "żyją swoim życiem".
Proszę o odpowiedź, czy miasto ma w planach taką inwestycję?

Podpis użytkownika:
August Oktawian
Początkujący

Wysłany: Sro Lis 09, 2005 22:28

No właśnie. Zapomiona się o drobnych sprawach, a wydaje się pieniądze na wielkie. Życie składa się z drobnych spraw. Planuje się budowę hali, a plac zabaw przy przedszkolu to nie temat wyborczy. Wstyd.

Podpis użytkownika:
August Oktawian
Tymoteusz Myrda
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Lis 21, 2005 11:50

czasami zaglądam na forum ;-) chociaż faktem jest, że ostatnio długo tutaj nie byłem... obiecuję poprawę :!:
co do sprawy przedszkoli będą dobre wiadomości. Jak na pewno wszystkim wiadomo kończy się termomodernizacja obiektów szkolnych, w zeszłym tygodniu oddane zostało Gimnazjum Nr 3, na dniach oddany zostanie Zespół Szkół Sportowych. W grudniu skończone zostaną Szkoły Podstawowe Nr 5, 10 oraz 12 a także Gimnazjum Nr 5. W przyszłym roku zostaną zrobione Szkoły Podstawowe Nr 8 i 9 oraz Gimnazjum Nr 1. Oprócz tego jeszcze w grudniu zostaną ukończone prace termomodernizacyjne żłobka miejskiego na ul. Orlej oraz Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego na ul. Jastrzębiej.
Na bazie tych inwestycji Prezydent kazał przygotować projekt termomodernizacji wszystkich przedszkoli miejskich (jest ich 13 w całym Lubinie) oraz modernizacji placów zabaw znajdujących się na ich terenie. W projekcie budżetu na 2006 r. zostały ujęte odpowiednie kwoty na realizację tych zadań. Jeżeli radni uchwalą budżet w przyszłym roku tematu nie będzie. :D

Podpis użytkownika:
Tymoteusz Myrda
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Lubina
Strona 3 z 4  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu