forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Pytania do rzecznika prasowego » [Przesunięty] Pytanie do Rzecznika Prasowego Poprzedni temat :: Następny temat
[Przesunięty] Pytanie do Rzecznika Prasowego
Autor Wiadomość
tomi
Przyjaciel Forum

Osiedle: Staszica/Zalesie
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 18:33

Tymoteusz Myrda,

Cytat:
jeśli pozwolisz...?? :)

pozwalam... :)

Podpis użytkownika:
CARPE DIEM ET MEMENTO MORI
Franz
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 01:43

Tymoteusz Myrda napisał/a:

Wydatki na zadania inwestycyjne w samym Urzędzie Miejskim wzrosły z 6.848.852 zł w 2002 r. do 53.775.337 zł w 2005 r. Są to pieniądze, które poprzez przetargi (m.in.: modernizacja boisk szkolnych, lodowisko, modernizacja stadionu lekkoatletycznego na OSiRze, termomodernizacja szkół, park na Ustroniu IV i osiedlu D) wpłynęły na miasto umożliwiając firmom zwiększenie zatrudnienia.

Mam pytanie odnośnie modernizacji stadionu OSiR. Kiedy ona nastąpi i co obejmie ta modernizacja? Narazie jest lato i biegam w plenerze, ale zimą gro osób uprawia biegi właśnie na stadionie, a nawierzchnia tartanowa jest w okropnym stanie - tej wiosny nasiąkała wodą jak gąbka...

Podpis użytkownika:
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 14:56

Tymoteusz Myrda z "Wto Sie 09, 2005 17:25" ,

Cytat:
tomi, na pytanie z 6 sierpnia pozwolę sobie udzielić odpowiedzi jutro, jeśli pozwolisz...??

dziś już 11 Sie 2005, a ja czekam i czekam :)

Podpis użytkownika:
Tymoteusz Myrda
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 15:28

Przetarg rozstrzygnięto pod koniec czerwca 2005 r., a na początku lipca podpisano umowę na przygotowanie projektu remontu i modernizacji płyty stadionu lekkoatletycznego na OSiRze. Plac budowy przekazano na początku sierpnia 2005 r.
Podczas przygotowywania projektu przeprowadzono badania geotechniczne aby zainstalować nawadnianie i odwadnianie stadionu.
Zakres remontu stadionu na OSiRze obejmować będzie:
- nawadnianie i odwadnianie stadionu
- rozebranie płyty, tartanu i podbudowy oraz wykonanie nowych,
- wymiana nawierzchni trawiastej
- podniesienie klasy stadionu z III na II (umożliwia to rozgrywanie mityngów międzynarodowych oraz mistrzostw Polski)
Z nieoficjalnych informacji wiem, że wykonawca zamierza jutro, tzn. 12 sierpnia, rozpocząć prace na OSiRze.

[ Dodano: 11 Sierpień 2005, 3:29 pm ]
Właśnie kończę pisać odpowiedź dla ciebie tomi :D

[ Dodano: 11 Sierpień 2005, 3:30 pm ]
Właśnie kończę pisać odpowiedź dla ciebie tomi :D

Podpis użytkownika:
Tymoteusz Myrda
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Lubina
Franz
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 15:33

Dziękuję za odpowiedź

Podpis użytkownika:
Tymoteusz Myrda
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 15:44

W dniu 25 października 2004 r. zgodnie z procedurą zamówień publicznych zlecono a wykonanie projektu budowlano-wykonawczego do zadania pn. budowa ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż drogi nr 3 na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Mickiewicza w Lubinie. Faktycznie prace projektowe objęły odcinek od ul. Paderewskiego do ul. Szkolnej. Jest to odcinek prawie 950 m.
Projektowane ekrany muszą spełniać warunki jakie narzuci jej zarządca, a zarządcą drogi nr 3 jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.
W dniu 15 kwietnia 2005 r. GDDKiA we Wrocławiu uzgodniła warunki projektowanych ekranów dźwiękochłonnych. Jednym z warunków uzgodnienia to odległość w jakiej mają się znajdować ekrany od krawędzi jezdni drogi krajowej. Wynika to stąd, że teren, który stanowi drogę krajową nr 3 to nie tylko jezdnia. To także pas drogowy, czyli wszystkie elementy przyległe do jezdni: chodniki, pasy zieleni itp. W tym przypadku pas terenu zielonego przylegający do jezdni (ok. 5 m od krawędzi jezdni) również należy do drogi krajowej nr 3, czyli GDDKiA we Wrocławiu.
W dniu 17 maja 2005 r. GDDKiA zmieniła swoje uzgodnienie zwiększając odległość lokalizacji ekranów od krawędzi jezdni. Taki zapis powoduje, że wykonany projekt jest nieaktualny, ponieważ odsuwając ekran od krawędzi jezdni automatycznie wzrośnie jego wysokość oraz głębokość posadowienia pali fundamentowych. Ponadto zaistnieje konieczność wycinki ok. 8 drzew, gdzie opłata za decyzję na wycinkę tych drzewa to ponad 100.000 zł. Od tego sprostowania projektant odwołał się i do chwili obecnej trwają rozmowy z GDDKiA.
Dodatkowym utrudnieniem jest duże zagęszczenie sieci podziemnych. Powoduje to, że kolejne zmiany w projekcie wymagają ponownych konsultacji i uzgodnień z właścicielami tych sieci.
W budżecie na 2005 r. jest zapisana kwota 32.000 zł na realizację zadania związanego z ekranami dźwiękochłonnymi. Wstępny kosztorys realizacji tej inwestycji zakłada koszt na poziomie ok. 5.000.000 zł. Do tego należy dodać koszty wycinki drzew (dla porównania koszt termomodernizacji 1 szkoły to ok. 2.000.000 zł, a remontu i modernizacji stadionu lekkoatletycznego na OSiRze to ok. 2.500.000 zł).

Podpis użytkownika:
Tymoteusz Myrda
Franz
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 15:50

Jeszcze tylko z ciekawości zapytam, kiedy planowane jest zakończenie modernizacji stadionu OSiR?

Podpis użytkownika:
Tymoteusz Myrda
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 16:11

zgodnie z umową zakończenie inwestycji planowane jest na 30 września 2005 r.

Podpis użytkownika:
Tymoteusz Myrda
Franz
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 21:22

Dziś przejeżdżałem obok stadionu OSiR i faktycznie rozpoczęto już prace. Niezmiernie mnie to cieszy. Mam nadzieję, że prace zostaną ukończone w zaplanowanym terminie (albo przynajmniej przed listopadem)

Podpis użytkownika:
tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Wto Sie 16, 2005 14:48

Tymoteusz Myrda napisał,
Cytat:
Ponadto zaistnieje konieczność wycinki ok. 8 drzew, gdzie opłata za decyzję na wycinkę tych drzewa to ponad 100.000 zł
osiem drzew za taką kase??? fiu fiu
Cytat:
Wstępny kosztorys realizacji tej inwestycji zakłada koszt na poziomie ok. 5.000.000 zł. Do tego należy dodać koszty wycinki drzew (dla porównania koszt termomodernizacji 1 szkoły to ok. 2.000.000 zł, a remontu i modernizacji stadionu lekkoatletycznego na OSiRze to ok. 2.500.000 zł).

Panie rzeczniku prosiłbym żeby nie manipulował pan kwotami, bo ja też mogę. Skąd taka cena? To jakbym chciał kupić do mieszkania willę z basenem, choć wystarczyłaby mi kawalerka. Można podać przykłady wielu innych ekranów dużo tańszych, są też z pewnością droższe, kto zlecił taki kosztorys?
Cytat:
W dniu 15 kwietnia 2005 r. GDDKiA we Wrocławiu uzgodniła warunki projektowanych ekranów dźwiękochłonnych

A z kim uzgodniła :?:
Cytat:
W budżecie na 2005 r. jest zapisana kwota 32.000 zł na realizację zadania związanego z ekranami dźwiękochłonnymi.

A zapisy budżetowe z zeszłych lat? Gdzie jest te 800 000 i 500 000 PLN? I dlaczego wtedy nie rozpoczęto działania tylko dopiero w dniu 25 października 2004 r. :?:

Podpis użytkownika:
ŚW
Początkujący

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 06:47

Czy do końca sierpnia pan PM nie miał czasem podać kto zainwestuje w naszej strefie ekonomicznej??

Podpis użytkownika:
arek1974
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 20:39

Mam pytanie do Pana Rzecznika - czy jest Pan w stanie powiedzieć mi co się stanie z handlowcami, jaki będzie ich los po sprzedaniu terenu na którym jest bazar.
Nikt nic nie mówi handlowcom, co dalej, gdzie się podzieją. Z góry dziękuję.

Podpis użytkownika:
arek
ŚW
Początkujący

Wysłany: Sob Wrz 10, 2005 17:05

Nasz rzecznik milczy:)

Za duzo pytań dostał i nie ma nic do powiedzenia.

Podpis użytkownika:
sphere14
Nowy(a) na forum

Wysłany: Nie Wrz 11, 2005 15:52

a ja mam takie pytanie do rzecznika...czy na OSIRZE ktory obecnie jest remontowany, jest planowane wybudowanie hali sportowej i kiedy ewentualnie mialoby to nastapic bo chodza takie plotki ze ma tam powstac hala :?:

Podpis użytkownika:
ŚW
Początkujący

Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 15:02

Panie Rzeczniku. Zachowanie pana jest śmieszne!!!!!
Jak chciał sie pan czymś pochwalić to bardzo często pan się tutaj pojawiał i się chwalił. Ale jak już dostaje pan pytania to milczysz. Ty jestes dla nas, a nie my dla Ciebie.

Podpis użytkownika:
Strona 2 z 4  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu