forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Forum » Propozycje i uwagi » Ankieta dotycząca cenzury. Poprzedni temat :: Następny temat
Ankieta dotycząca cenzury.

Czy popierasz panującą na forum.lubin.pl cenzurę wycinającą posty?
TAK
36%
 36%  [ 4 ]
NIE
36%
 36%  [ 4 ]
Nie mam zdania
27%
 27%  [ 3 ]
Głosowań: 11
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
surgeon
Stały bywalec

Wysłany: Nie Lip 31, 2005 11:16

Taka mała ankieta.

Podpis użytkownika:
Masz fajną fotkę naszego miasta? Pochwal się nią ->

Pełen obiektywizm tylko w:
Obrazek wycięła cenzura na forum.lubin.pl
ssylwia_
Nowy(a) na forum

Wysłany: Nie Lip 31, 2005 11:34

Nie wiem co wycinacie, więc trudno oceniać;) jeśli tylko wulgaryzmy i posty pisane po to by obrazić kogoś to jestem za, w każdym innym wypadku przeciw;)

Podpis użytkownika:
vendro
Maniak

Wysłany: Nie Lip 31, 2005 13:38

surgeon, o co Tobie chodzi?
O to, że po wpisie w ktorym było napisane "lubin.pl" ty dodajesz (poc zym jak zobacyzłem to esunalem.) "lubin.pl - nie ma takiego portalu". I po co takie głupie wywody w każdym temacie wktórym pojawi się tekst "lubin.pl" ?
Załóż nowy temat i napisz o tym adresie i niech tam się toczy rozmowa, a nie.

A tak poza tym dziwne, że cenzurę tylko Ty zauważasz, bo nie widziałem, żadnej wypowiedzi na forum o jakiejś durnej i w dodatku wymyślonej cenzurze, którą napisał inny użytkownik niż Ty.

Poza tym, ta ankieta jest troche nie taka. Tam powinna byc tez opcja. "nie zauwazam nic takiego"

Pozdrawiam.

Podpis użytkownika:
dekadent
Bywalec

Wysłany: Pon Sie 01, 2005 20:23

Głosuję na NIE.
Z przekory :p

Podpis użytkownika:
Piotruś
Stały bywalec

Osiedle: Ustronie
Wysłany: Pon Sie 01, 2005 21:33

Ja również na nie, a to dlatego że jej poziom na forum sięgnął zenitu - cenzurowane są wszystkie prezekleństwa, może ograniczyć "cenzurownik" jedynie do ostrzych przekleństw bo jedna qrwa to nie tragedia.

Podpis użytkownika:
-> www.a-sport.pl / www.forum.a-sport.pl <-

Polska moim krajem
Lubin moim miastem
Zagłębie moim życiem
Radio Maryja moją miłością
dekadent
Bywalec

Wysłany: Wto Sie 02, 2005 00:41

Piotruś, cenzura wulgaryzmów, zwłaszcza na forach pragnących być oficjalnymi, musi być. I powinny być ostrzeżenia za jej wymijanie.

Podpis użytkownika:
Piotruś
Stały bywalec

Wysłany: Wto Sie 02, 2005 10:23

Ok ale bez przesady, jeszcze dojdzie do tego że cenzurowane będzie słowo "[...]"... dajmy przykład (OFICJALNEGO) forum Zagłębia, tam wycinane są słowa naprawde niecenzuralne pokroju ch**ów oraz fragmenty gdzie forumowicz wyzywa forumowicza, moderatorzy przymykają oko na przekleństwa np. takie jak w poście poprzednim. Tak ja widzę to forum, więcej powie JasioJasio który piastuje tam rolę moderatora.

Edit: No proszę ja ciebie - ocenzurowali mi cho***rę :obled:

Podpis użytkownika:

Polska moim krajem
Lubin moim miastem
Zagłębie moim życiem
Ostatnio zmieniony przez Piotruś Wto Sie 02, 2005 14:49, w całości zmieniany 1 raz
Devik Crazystar
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 02, 2005 13:14

...

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez Devik Crazystar Czw Mar 17, 2011 16:18, w całości zmieniany 1 raz
Veldrin
Weteran

Wysłany: Wto Sie 02, 2005 17:53

Moze wypowiem sie jako jedyny moderator tego forum :)
Sytuacja w moim wypadku wyglada nastepujaco:

* usuwam wybitne off-topic'i (choc jak Devik slusznie zauwazyl, jest ich wiele, wiele wiecej. Nie chce jednak zbytnio ingerowac w prowadzone debaty...)
* poprawiam ortografy :diabel:

Innej cenzury, modyfikowania postow nie uzywam...
Prawde mowiac, nie bardzo wiem o czym mowa.

Co do przeklenstw zgodze sie z przedmowcami, ktorzy byli za ich cenzura.
Oficjalne forum powinno utrzymywac odpowiedni poziom wypowiedzi forumowiczow...

A "ku**ami"(za przeproszeniem) i innym miesem to mozna sobie na stadionie rzucac.
(jak komus malo to jeszcze na forum Zaglebia)

pzdr.
:kosa:

Podpis użytkownika:
Michał Stangret - fotoblog / galeria
Mila
Początkujący

Wysłany: Wto Sie 02, 2005 18:49

Veldrin, śwęta racja. Słowa typu k..wa, ch.. są nie na miejscu. Oczywiście nie mam nic przeciwko: kurcze, cholercia itp przecież nic w nich złego nie ma. Ale rzucanie mięsem w "publicznych miejscach" jest nie wporządku bo to że ktoś ma ochote rzucić sobie k..wą, to nie znaczy że inny ma ochote tej k..wy "wysłuchiwać".

Podpis użytkownika:
" Nie pytaj mnie o jutro... to za tysiąc lat..."
Piotruś
Stały bywalec

Wysłany: Wto Sie 02, 2005 19:15

Dobra, forium to publiczne miejsce ale mam doskonały przykład że cenzura sięgnęła zenitu: otóż w moim powyższym poście ocenzurowano słowo "Chol*ra", jak dla mnie to nie przekleństwo, zresztą zachęcam do przeczytania wykładu Miodka o qrwie (dział: Humor) jak dla mnie słowo "Chole*a" wyraża uczucia a nie dąży do obrażenia kogokolwiek czy czegokolwiek. (tak samo jak qrwa ale tutaj mogę ustąpić)

Podpis użytkownika:

Polska moim krajem
Lubin moim miastem
Zagłębie moim życiem
elektryk
Administrator

Wysłany: Sro Sie 03, 2005 00:16

Po pierwsze po co komu wylgaryzmy ... jezyk polski zna 3000 slow okreslajacy stany i odczucia ... po co sie ograniczac do tych marnych 20 - 30 najpopularniejszych?
Po drugie ... poziom jest wazny .... jakby nikt nie moderowal postow to by sie zrobil jeden wielki bajzel ... wiec wg. mnie cenzura jest wazna ...
Po trzecie dzieki komu jak nie veldrinowi nauczycie sie ortografii na forum ? :)
Zauwazcie drodzy forumowicze ze jestesmy apolityczni ... wiec wypowiedzi na temat a nawet roznych opcji politycznych nie sa moderowane ... zreszta popieramy wszystko co na temat ... bo jak nie na temat to jest bajzel :) a bajzlu nam nie trzeba ...
Poza tym ile bylo odstepstw od reguly tematycznej gdy dyskusja na inny temat byla rownie produktywa jak topik offtopikowany ? przeciez nic wartosciowego nie wyrzutamy z forum! :)
Cenzury jako takiej nie ma ... jest walka ze smieciami ... cenzura skonczyla sie w erze PRLu!

Podpis użytkownika:
Wyświetl mój profil Wyświetl profil użytkownika Jacek Wieczorek
Devik Crazystar
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 03, 2005 01:16

...

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez Devik Crazystar Czw Mar 17, 2011 16:19, w całości zmieniany 1 raz
tomi
Przyjaciel Forum

Osiedle: Staszica/Zalesie
Wysłany: Sro Sie 03, 2005 23:12

ja stawiam na: nie mam zdania bo podzielam pogląd vendro, "nie zauwazam nic takiego" ale elektryk, ty to chyba przegiołeś z tą ortografią, a co jak ktoś jest dysortografem tak jak ja? możesz mnie poprawiać a ja i tak przywale byka. a jeśli chodzi o wulgaryzmy to też przyłączę się do większości - powinny być cięte. Piotruś, jak cię coś męczy zawsze możesz to podkreślić pogrubić itp. popracuj nad samokontrolą to się przydaje - czasem :)

Podpis użytkownika:
CARPE DIEM ET MEMENTO MORI
Marian
Weteran

Osiedle: U IV
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 10:33

tak jak napisal elektryk, jestesmy apolityczni, nie kasujemy tego co niepodoba sie urzedowi, czy tez komus innemu, kto postawiony jest wyzej ranga. JEstes samodzielni i tak tez bezdiemy dzialac.

Piotrus: zanim zacznie sypac takie wywody pamietaj jedno: nikt tu nikogo na sile nie trzyma, zalezy nam na ludziach, zalezy zeby ich ilosc siegala praktyznie zenitow, ale na sile nie bedziemy sie zmieniac ... ku..w i innych tu nie bedzie ani dzis ani nigdy.

Nie potrafisz wyrazi swoim emocji na pomoca innego slowa? zapraszam by siegnac po slownik jezyka polskiego, z pewnoscia znajdziesz tam odpowiednie synonimy.

Na pocieszenie, powiem, ze slownik cenzury wciaz sie powieksza , a to dzieki Wam ;] niektorzy wymysla takie 'nowomowy' , ze az sie w glowie nie miesci jak mozna to wymyslec ;].

Co do ortografii ... to czyste strategiczne podejscie, ze ort. sa na czerowono podkreslanie, moze wkoncy ktos zwroci uwage na to jak pisze i co pisze ( i tu podziekowania dla Veldrina). JEsil ktos ma dysortografie to ok ... przeciez my nikogo w ten spsob nie obrazamy, nawet z dysortografia mozna walczyc tym bardziej jak seidzisz przed komputerem ... masz worda, sa spelcjalne wtyczki itp itd. .... nie tlumacz sie dysotrografia bo to smieszne. Ja sam czasami wale takie byki, ze glowa boli, a jak mnie Veldrin zlapie to tocze sie po ziemi ze smiechu , ze kurcze mu sie wkoncu udalo ;] (bo nie ukrywamy, ze On poluje tez na adminow ! ;D ).

mysle, ze to tyle na teraz odemnie. Cenzura jest i bedzie jeszcze wieksza jesli bedzie takowa potrzeba . Trzeba miec jakis poziom , nawet jesli juz walnie sie tego byka to milo jest gdy widzisz, ze user w nastepnym poscie nie popelnil juz ani jednego, choc zwykle tak nie jest ;]

chcecie klnac? nie ma sprawy, tyle, ze cenzura to zamarze. bedzie kombinowane ze spacjami, kropkami ? ok, doda sie odpowiednie slowa do cenzury. Checie robic byki ;]? no to robcie ;] albo je Veldrin wylapie, albo nie ;] Wybor nalezy do Was ;]

Podpis użytkownika:
Strona 1 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu