forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Wrz 25, 2021 21:52

Koniec zmiany czasu na zimowy? Ustawa już w Sejmie. Polacy mają jasne zdanie


W tym roku nie przestawimy już zegarków na czas zimowy? Takich zmian w prawie chce Polskie Stronnictwo Ludowe. Do Sejmu wpłynął projekt ustawy, który pod obrady może trafić już w środę.

Do laski marszałkowskiej w piątek wpłynął poselski projekt ustawy o czasie urzędowym w Polsce. Proponowany akt jest dość krótki, liczy zaledwie jedną stronę. Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego chcą, aby przyjąć przepis, mówiący o tym, że "czasem urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej jest czas letni środkowoeuropejski".

Zmiana czasu. W tym roku nie przestawimy już zegarków?

- Stosowny projekt ustawy leży już w Sejmie. Będę zabiegał, by pani marszałek wprowadziła go pod obrady w pierwszym dniu posiedzenia, czyli w środę - tłumaczył w rozmowie z Radiem ZET poseł wnioskodawca, Marek Sawicki.

"Dwukrotna zmiana czasu w każdym roku nie znajduje obecnie ani uzasadnienia społecznego, ani ekonomicznego. (...) Zmiana czasu prowadzi do rozregulowania zegara biologicznego, którego rytm stanowi fundamentalne znaczenie dla zdrowia każdego człowieka i wpływa niekorzystnie na samopoczucie, objawiając się m.in. kłopotami ze snem czy problemami z koncentracją" - czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Więcej: https://wiadomosci.wp.pl/zmiana-czasu-psl-chce-pilnych-zmian-w-prawie-6687025287854720a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Wrz 28, 2021 20:43

Brunatny trójkąt. Górniczy biznes działa po sąsiedzku z Turowem u Czechów i Niemców


Negocjacje w sprawie kopalni i elektrowni w Turowie trwają. Polska mierzy się z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości UE, który nakazuje jej natychmiastowe wstrzymanie działalności kopalni, a w przeciwnym razie zapłatę kary w wysokości 500 tys. euro dziennie. Okazuje się, że polska kopalnia może być swego rodzaju kozłem ofiarnym polityki, bo odkrywki, które wpływają na system cieków wodnych, znajdują się zarówno po stronie niemieckiej jak i czeskiej. Akademia Górniczo-Hutnicza w najnowszej analizie na ten temat ostrzega, że zamknięcie Turowa wywoła katastrofę ekologiczną.

Więcej: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/czesi-i-niemcy-maja-odkrywki-a-turow-sola-w-oku/h1lh6lw

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Paź 02, 2021 21:11

Beata Kozidrak prowadziła po pijaku. Broni jej... Durczok. "W d*pie mam opinię kilku milionów baranów"


Problemy z alkoholem nie są obce byłemu dziennikarzowi TVN Kamilowi Durczokowi. Sam się do tego przyznaje. Podobnie jak niedawno Beata Kozidrak, Durczok również został przyłapany na prowadzeniu auta pod wpływem alkoholu. Dziś postanowił wziąć w obronę piosenkarkę. Przy okazji też samego siebie. Stwierdził, że "przepłacają za swoje błędy".

Więcej: https://niezalezna.pl/411349-beata-kozidrak-prowadzila-po-pijaku-broni-jej-durczok-w-d-pie-mam-opinie-kilku-milionow-baranow

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Paź 03, 2021 20:50

Puste strzały w stronę patroli, symulowanie rzutów granatami... Coraz więcej prowokacji na granicy


- Na polsko-białoruskiej granicy coraz częściej identyfikowane są różnego rodzaju prowokacje i incydenty organizowane przez stronę białoruską - powiedział rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Wspomina się również m.in. o oddawaniu na widok polskich patroli strzałów w powietrze. Jak dodał, Polacy są wciąż oświetlani "w sposób agresywny, złośliwymi latarkami". - Są obrażani i w wulgarny sposób nazywani. Oskarża się ich również o stosowanie metod faszystowskich - zaznaczył.

Żaryn podkreślił w poniedziałek podczas posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, że coraz częściej na granicy polsko-białoruskiej identyfikowane są różnego rodzaju prowokacje i incydenty organizowane przez stronę białoruską.

- Wspomina się o coraz częstszej praktyce oddawania na widok polskich patroli strzałów w powietrze przez stronę białoruską, symulowania rzutów granatami na polską stronę, a także oddawanie pustych strzałów w kierunku Polaków, co wiąże się z celowaniem z karabinów w polskich żołnierzy i naciskaniem na spust

- powiedział rzecznik koordynatora służb specjalnych.

Więcej: https://niezalezna.pl/412691-puste-strzaly-w-strone-patroli-symulowanie-rzutow-granatami-coraz-wiecej-prowokacji-na-granicy

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Paź 06, 2021 21:11

Projekt ustawy o symbolach państwowych RP. Będzie zamiana zwrotek w hymnie narodowym


Druga zwrotka hymnu Mazurka Dąbrowskiego będzie zaczynała się od słów "Jak Czarniecki do Poznania", a nie jak dotychczas "Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę" - wynika z projektu ustawy o symbolach państwowych RP. Zmiana ta jest powrotem do źródłowej postaci Mazurka Dąbrowskiego, którego słowa napisał Józef Wybicki.
Celem nowej ustawy będzie uporządkowanie symboli państwowych /© Panthermedia


Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-projekt-ustawy-o-symbolach-panstwowych-rp-bedzie-zamiana-zwr,nId,5563340#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Paź 07, 2021 21:35

Brutalna prawda o autach na prąd. W Polsce nie mają sensu!


Samochody elektryczne w Polsce bardziej szkodzą środowisku niż spalinowe. Tak wynika z przygotowanego przez Warsaw Enterprise Institute raportu "Pod prąd - elektromobilności".

Z raportu WEI wynika, że oszczędności emisyjne w kontekście całego cyklu życia auta elektrycznego w warunkach polskiego miksu są marginalne. Jak przypominają eksperci, promocja aut elektrycznych ma być jednym ze sposobów na ograniczanie emisji CO2, a Komisja Europejska chce zakazu sprzedaży aut spalinowych począwszy od 2036 r. na terenie całej Wspólnoty. Zauważają, że każdy kraj ma inny miks energetyczny i to od niego zależy faktyczny ślad węglowy aut elektrycznych.

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-samochody-elektryczne/samochodyelektryczne/news-brutalna-prawda-o-autach-na-prad-w-polsce-nie-maja-sensu,nId,5565275#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Paź 08, 2021 20:13

Polskie rezerwy złota – mamy dużo, a będziemy mieć jeszcze więcej


Polska jest na 11. miejscu w Europie oraz na 23. na świecie pod względem ilości posiadanego złota, a Prezes NBP prof. Adam Glapiński zapowiada dalsze zakupy. Dysponowanie znacznymi rezerwami dewizowymi ‒ w szczególności rezerwami złota ‒ w ocenie agencji ratingowych, inwestorów zagranicznych i instytucji międzynarodowych zwiększa zaufanie do kraju. To także zasób, który możemy przekazać kolejnym pokoleniom Polaków.

W latach 2018-2019 zasoby złota Narodowego Banku Polskiego zostały zwiększone o 125,7 tony. Na koniec sierpnia 2021 r. zasób złota NBP wyniósł 7,402 mln uncji, tj. 230,2 tony.

‒ Zwiększenie zasobów złota to realizacja naszego konstytucyjnego, ustawowego i po prostu patriotycznego zobowiązania – mówi prof. Adam Glapiński, Prezes NBP.

Pomimo zakupu znacznej ilości złota NBP nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tej sprawie. Strategia zarządzania rezerwami walutowymi przyjęta przez Zarząd Narodowego Banku Polskiego w 2020 r. zakłada dalsze zwiększanie zasobów złota, a skala i tempo tego procesu będą zależały od dynamiki oficjalnych aktywów rezerwowych i uwarunkowań rynkowych.

Więcej: https://gazetawroclawska.pl/polskie-rezerwy-zlota-mamy-duzo-a-bedziemy-miec-jeszcze-wiecej/ar/c3-15830573

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Paź 09, 2021 20:25

Zapomnij o lokatach. Banki liczą na miliardowe zyski. Klienci nic nie dostaną


W końcu po ponad roku zerowych stóp procentowych RPP podniosła stawki. Niestety zawiodą się ci, którzy liczyli na atrakcyjniejsze lokaty. Banki i tak mają za dużo pieniędzy. Eksperci zgodnie twierdzą, że na razie zyskają tylko instytucje finansowe. Mowa o miliardach złotych.

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) przy NBP niespodziewanie zdecydowała w środę o podniesieniu stóp procentowych. Główna stawka wzrosła z 0,1 do 0,5 proc. Niemal z automatu w górę pójdzie oprocentowanie kredytów. A co z oszczędnościami? No i tu jest problem.

Eksperci pytani przez money.pl zgodnie twierdzą, że minęły już czasy, gdy banki podnosiły i obniżały oprocentowanie rachunków i lokat wraz ze zmianami stóp procentowych w NBP. Wskazują, że w tej chwili instytucje finansowe mają wręcz za dużo pieniędzy, z którymi nie mają co zrobić. Tym samym nie ma co liczyć na większe zyski z oszczędności trzymanych na kontach.

Więcej: https://www.money.pl/pien...836511904a.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Paź 12, 2021 18:48

Chińskie kamery nie tylko wokół willi Andrzeja Dudy. MSWiA ujawnia


Okazuje się, że kamery chińskiej firmy Dahua, którą amerykański rząd umieścił na biznesowej czarnej liście, zamontowane są nie tylko na prezydenckiej willi Andrzeja Dudy, ale również w innych obiektach strategicznych instytucji państwowych związanych ze służbami i obronnością. Eksperci od lat ostrzegają, że produkowany przez chińskie firmy sprzęt elektroniczny może być używany przez Pekin do szpiegowania przeciwników, choć polski rząd zapewnia, że ryzyka inwigilacji nie ma.

O chińskim sprzęcie zamontowanym wokół krakowskiej willi szykowanej dla prezydenta Andrzeja Dudy zrobiło się głośno w połowie tego roku. Najpierw dziennikarze "Faktu" opublikowali zdjęcia nowej rezydencji głowy państwa, a do "Gazety Wyborczej" zgłosili się informatorzy, którzy wykryli, że monitoring wokół apartamentu Dudy pochodzi od firmy Dahua. Polityk ma w nowym domu zamieszkać po zakończeniu kadencji.
\
Więcej: : https://wiadomosci.wp.pl/chinskie-kamery-nie-tylko-wokol-willi-andrzeja-dudy-mswia-ujawnia-

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Paź 14, 2021 21:59

Sopot: Kierowca z promilami. Był tak pijany, że nie mógł stać na nogach


45-letni mieszkaniec Sopotu uderzył autem w mur posesji i uciekł. Mężczyzna był kompletnie pijany. Po wyjściu z samochodu nie był w stanie ustać na nogach. Po badaniu okazało się, że miał 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/pomorskie/news-sopot-kierowca-z-promilami-byl-tak-pijany-ze-nie-mogl-stac-n,nId,5579513#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Paź 16, 2021 21:27

Skarga na TV Trwam do KRRiT. Stacja pokazała zoofilię


Krzysztof Luft przekazał w mediach społecznościowych, że złożył na Telewizję Trwam skargę do przewodniczącego KRRiT. Chodzi o rozpowszechnianie treści pornograficznych. "Tego, że katolicka stacja prezesa Rydzyka będzie eksponować sceny zoofilii, to się jednak nie spodziewałem" - skomentował Luft.

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na TV Trwam skierował jej był członek - Krzysztof Luft. Na Twitterze opublikował również treść pisma.

Krzysztof Luft przekazał, że zarzuca nadawcy działanie, które zagraża rozwojowi osób małoletnich przez rozpowszechnianie treści pornograficznych. Według niego mogą one mieć negatywny wpływ na psychiczny oraz moralny rozwój małoletnich.

"W głównym wydaniu 'Informacji dnia' nadanym 27.09 o godzinie 20, w 3-ej minucie tej audycji zaprezentowane zostało pornograficzne zdjęcie sceny zoofilii, przedstawiające stosunek płciowy mężczyzny z krową. Zdjęcie eksponowane było nieprzerwanie aż przez 15 sekund, co w audycjach informacyjnych jest wyjątkowo długim czasem ekspozycji nieruchomego obrazu i świadczy o wyjątkowej determinacji nadawcy w chęci dotarcia z tym bulwersującym obrazem do wszystkich widzów" - przekazano w piśmie.

Więcej: https://wiadomosci.wp.pl/skarga-na-tv-trwam-do-krrit-stacja-pokazala-zoofilie-6688449653209728a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Paź 18, 2021 19:10

Coraz więcej uczniów w Kielcach rezygnuje z lekcji religii


Już prawie co trzeci uczeń szkoły średniej w Kielcach nie chodzi na religię. Tak wynika z danych, jakimi dysponuje Urząd Miasta. W podstawówkach rezygnacji jest dużo mniej, chociaż zdarzają się placówki, w których taką decyzję podjęło już ponad 30 dzieci i ich rodziców.

W 21 szkołach średnich na terenie Kielc uczy się dokładnie 12 911 osób. Okazuje się, że na lekcje religii nie uczęszcza 3 686 uczniów – to blisko 30 proc.
Najwięcej rezygnacji jest w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego. W tej szkole na 800 uczniów na katechezę nie chodzi aż 499
- To, że w liceach dużo osób nie uczęszcza na zajęcia religii, to tak dzieje się od dawna – mówi Onetowi Waldemar Pukalski, dyr. I LO w Kielcach
Nieco inaczej te dane wyglądają w kieleckich podstawówkach. W 28 szkołach na terenie stolicy woj. świętokrzyskiego uczy się 12 877 dzieci, z czego na katechezę nie chodzi tylko 504 – około 4 proc.


Dane dotyczące rezygnacji z lekcji religii w szkołach przygotował Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kielcach. Pochodzą one z końca września. Jasno wynika z nich, że w placówkach ponadpodstawowych coraz więcej uczniów nie chodzi na katechezę.

Kielecka młodzież rezygnuje z lekcji religii

Wiecej: https://www.onet.pl/infor...q6p8q2,79cfc278

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Paź 20, 2021 20:21

Lech Wałęsa: Nigdy żaden wróg nie podzielił tak narodu jak ta władza


- Dziś musimy walczyć z ludźmi, którzy psują ten system. Ci ludzie, którzy obecnie kierują państwem, to wielkie nieszczęście dla Polski. Nigdy żaden wróg, który kierował Polską, nie podzielił narodu jak ta władza podzieliła - mówił Lech Wałęsa podczas wiecu w Gdańsku.

Więcej: https://wiadomosci.wp.pl/trojmiasto/lech-walesa-nigdy-zaden-wrog-nie-podzielil-tak-narodu-jak-ta-wladza-6692385581030048a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Paź 21, 2021 22:03

Mur na granicy zatrzyma każdą migrację. Zwierząt też


Zasieki na granicy polsko-białoruskiej wkrótce zastąpi betonowa bariera - taką decyzję podjął w czwartek Sejm. O szczegółach budowy wiadomo niewiele. Nie ma jednak wątpliwości, że inwestycja wpłynie na środowisko naturalne. - Cały proces migracji zwierząt zostanie teraz wstrzymany i po obu stronach zapory zmniejszy się ich populacja - wyjaśnia w rozmowie z WP prof. Wanda Olech-Piasecka z SGGW. - Jest to ogromne zagrożenie dla populacji wielu gatunków - dodaje Stefan Jakimiuk z WWF Polska.

Mur na granicy z Białorusią. Ustawa przeszła przez Sejm


Projekt zapory na wschodniej granicy Polski to pokłosie trwającego od sierpnia kryzysu migracyjnego. Szacowany koszt inwestycji wyniesie ok. 1 mld 615 mln złotych. Jak wskazano w uzasadnieniu projektu ustawy, jest to konieczność, bo tymczasowo przyjęte rozwiązania okazały się nieskuteczne. Zasieki - ponad 123 891 metrów - rozwinięte wzdłuż wschodniej granicy "nie pozwoliły wyeliminować niekontrolowanego napływu migrantów".

Więcej: https://wiadomosci.wp.pl/mur-na-granicy-zatrzyma-kazda-migracje-zwierzat-tez-6693887993793344a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17090
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Paź 24, 2021 19:56

Zmiana czasu w październiku 2021. Nowe przepisy już powstają


W nocy z 30 na 31 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Niewykluczone, że dojdzie do tego po raz ostatni. Polska Agencja Prasowa przekazała, że Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad nowymi przepisami w tej sprawie. Zobowiązane do tego zostały wszystkie kraje Unii Europejskiej.

Więcej: https://www.o2.pl/informa...97295202630208a

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 464 z 467  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.