forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » PRACA Poprzedni temat :: Następny temat
PRACA
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17063
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Wrz 04, 2020 22:10

Komentarz:
Anonim
Pracuję w domu od 20 lat. W jednym z urzędów zadano mi kiedyś pytanie, to taki obszerny projekt, jak duży macie zespół. Śmiać mi się zachciało bo odpowiedź to 2 - ja i mąż, a oceniających było kilka razy więcej. Powiedziałam kilkanaście - to zrozumiałe, może uruchomią Państwo filię u nas. A, i oglądam telewizję, jem też i gotuję. Ha ha ha
=================================
Praca w domu nie taka wydajna jak w biurze
55% badanych pracowników wskazało, że w trakcie home office najbardziej rozprasza ich przeglądanie Internetu lub oglądanie telewizji. Wiele firm planuje przedłużyć pracę zdalną do jesieni, dlatego przed managerami stoi trudne zadanie. Zadbać o pracowników, aby byli oni tak samo efektywni i zaangażowani w pracę, jak przed pandemią. Warto postawić na różne techniki, które nie tylko odstresują zespół, ale też zmobilizują do pracy.

Jednym z efektów pracy zdalnej jest wielozadaniowość, która od kilku miesięcy stała się nową rzeczywistością. Dotychczas skupieni na realizacji obowiązków zawodowych pracownicy musieli w tym samym czasie pilnować dzieci, sprzątać w domu, gotować, a przede wszystkim – efektywnie pracować. 61% osób, które pracują z domu w wyniku pandemii, przyznaje, że ich uwagę rozprasza surfowanie po Internecie, oglądanie tv, ale także wizyty u lekarza w godzinach pracy, czy zajmowanie się dziećmi. Łącząc obowiązki zawodowe z prywatnymi nie lada wyzwaniem może stać się zachowanie work-life balance, czyli równowagi między tymi obszarami. Pracownikom zdalnym, w przeciwieństwie do osób przychodzących do biura, jest o wiele trudniej postawić wyraźną granicę i jej nie przekraczać.

Po pierwsze: zadbaj o swoje dobre samopoczucie (wellbeing)

Więcej: https://niezalezna.pl/349120-praca-w-domu-nie-taka-wydajna-jak-w-biurze

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17063
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Wrz 07, 2020 20:22

10 najgorszych odpowiedzi, których ludzie udzielili w czasie rozmowy o pracę
Rozmowa o pracę zazwyczaj wiąże się ze stresem. Większość kandydatów przygotowuje się do niej, snuje w głowie możliwe pytania i odpowiedzi. Robi wszystko, by zaprezentować się w jak najlepszym świetle. Nie dotyczy to jednak wszystkich - niektórym zdarza się udzielić wyjątkowo nietrafionych odpowiedzi.

Business Insider poprosił specjalistów HR, rekruterów oraz dyrektorów generalnych, by podzielili się swoimi doświadczeniami z rozmów kwalifikacyjnych. W ten sposób stworzył zestawienie najgorszych odpowiedzi kandydatów do pracy.

1. "Wygląda na to, że są gorsze firmy"

Więcej: https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/kariera/rozmowa-kwalifikacyjna-czego-nie-mowic/z51jy9n

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17063
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Paź 01, 2020 20:54

Pracowników w Polsce czeka pułapka, z której niezwykle trudno się wydostać
Polski rynek pracy ma dwa oblicza. Jedno z nich ma twarz osoby dobrze wykształconej, z dużego miasta, pracującej w korporacji na umowę o pracę. Drugie jest znacznie bardziej niepokojące. Osoby słabsze, gorzej wykształcone, z mniejszych miejscowości są często wypychane na umowy cywilnoprawne, bądź fikcyjne samozatrudnienie. W takim środowisku czeka ich pułapka, z której później trudno się wydostać - przekonuje Jakub Sawulski, ekonomista Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Polski Instytut Ekonomiczny postanowił przyjrzeć się, jak wygląda polski rynek pracy w dobie pandemii COVID-19

Wnioski są jasne. Osoby zatrudnione na umowy cywilnoprawne, tzw. "śmieciówki", przeszły przez kryzys znacznie gorzej niż osoby zatrudnione na umowy o pracę
Co gorsza, jak wskazują najnowsze badania, osoby młode, jeśli zaczną swoją przygodę zawodową z umowami cywilnoprawnymi, znacznie dłużej będą musiały poczekać na stałą umowę o pracę oraz częściej trafią na bezrobocie

Eksperci są zdania, że najlepszym rozwiązaniem dla takich pracownikom jest obniżenie klina podatkowego dla najgorzej zarabiających, który obecnie jest jednym z najwyższych wśród państw rozwiniętych na świecie

Więcej: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/umowy-cywilnoprawne-pulapka-polskiego-rynku-pracy/zrdn112

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17063
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Gru 04, 2020 16:45

Coraz więcej wad pracy zdalnej. Ale firmy już zobaczyły wielkie oszczędności


Praca zdalna zaczyna obniżać morale pracowników, wyczerpują się rezerwy, panuje huśtawka nastrojów w gospodarce i niepewność otoczenia biznesu. Tak wynika z raportu „Polski biznes w sytuacji pandemii” przygotowanego przez ekspertów od zarządzania z Akademii Leona Koźmińskiego. Problem w tym, że firmy już odkryły, ile mogą zaoszczędzić na pracy zdalnej i nie są to małe pieniądze. Jaka czeka nas rzeczywistość po pandemii?– Koszty spadły, bo samochody firmowe stały – sprzedażowcy zaczęli pracować online. W bardzo wielu miejscach zatrudnienie i czynsze zostały zmniejszone. W korporacjach międzynarodowych trzecim lub czwartym najwyższym kosztem są delegacje – za przeloty, diety i hotele płacono olbrzymie kwoty i nagle ta pozycja zniknęła – mówi prof. Krzysztof Obłój z Akademii Leona Koźmińskiego.

Mamy więc sytuację, w której przy niższych przychodach można realizować podobne zyski, dzięki zmniejszeniu kosztów i wyższym marżom. To oznacza, że firmy, zwłaszcza duże międzynarodowe korporacje, mogą nie chcieć powrotu do stanu sprzed pandemii.

Zdaniem respondentów obieg informacji w firmach w warunkach pracy zdalnej jest utrudniony, a procesy decyzyjne wydłużają się. Poważnym problemem staje się utrzymanie więzi pracowników z organizacją. – Tracimy więzi społeczne, tracimy możliwości podróżowania, tracimy możliwości poznawania ludzi. Ale także bardzo wielu menedżerów w dużych firmach straci swoją władzę, wpływy i autorytet. Gdy przyjeżdża do pana szef, to pokazuje pan swój dział z jak najlepszej strony. Online tego nie ma – mówi prof. Obłój.

„Kontakt zdalny – często z uwagi na słabą jakość połączenia bez video – znacząco utrudnia możliwość wyczucia nastroju. Telekonferencje dają możliwość ukrycia pewnych emocji, co z punktu widzenia pracodawcy utrudnia podjęcie właściwych działań na czas” – napisał jeden z menedżerów w ankiecie.

Z jednej strony powtarzającym się w wypowiedziach wątkiem jest większa efektywność wykorzystania czasu pracy, w którego ramach nie ma już rozmów na korytarzu, wspólnych obiadów czy przerw kawowych. Z drugiej strony badani uważają, że w warunkach pracy zdalnej łatwiej o konflikty, a procesy decyzyjne wydłużają się. Zdalne formy kontaktu – telekonferencje, rozmowy telefoniczne – są jedynie niedoskonałym substytutem spotkania. – Badania pokazują, że zarządzanie w pandemii jest bardzo trudne. Traci się więzi. One murszeją, bo ludzie, z którymi dotychczas byłem blisko zawodowo, są fizycznie niedostępni. Nie mogę wpaść do nich do pokoju i o coś zapytać. Mogę ich zapytać online, ale nie wiadomo, kiedy odpowiedzą – mówi Obłój.

„Kreatywność pracowników spada, ponieważ jest ona zazwyczaj stymulowana w wyniku bezpośredniej wymiany myśli i emocji. A bez kreatywności praca staje się nudna i demotywująca (…)” – czytamy w jednej z opinii. „Młode osoby tracą wiarę w to, że nauczą się czegoś nowego, ponieważ nie przebywają z bardziej doświadczonymi pracownikami. Starsi pracownicy z kolei tracą możliwość doszkalania młodszych. Rodzi to pewnego rodzaju frustracje z obu stron” – uważa jeden z menedżerów, biorących udział w badaniu.

Część osób badanych wskazuje na atuty pracy zdalnej – elastyczność organizacji czasu pracy, możliwość swobodnego wyboru lokalizacji, wzrost sprawczości pracowników, uwolnionych od „pilnującego oka szefa” oraz od poczucia bycia ocenianym przez współpracowników, brak konieczności „udawania”, że się jest w pracy. – Online ułatwia wszystko – można łatwiej zabrać głos, ale można także łatwiej się wyciszyć. Jest tu duże bogactwo strategii. Można pisać na czacie indywidualnie lub grupowo, milczeć, a można zabrać głos w dyskusji – mówi Obłój.

Firmy nie muszą chcieć wracać do stanu sprzed pandemii. – Szacuję, że duże korporacje międzynarodowe w ciągu roku – półtora rozpoczną duże restrukturyzacje mające na celu redukcję kosztów, aby się przygotować do nowego etapu konkurencji, w którym przychody będą niższe, a więc i koszty muszą być obniżone – podsumowuje Obłój.

źródło: https://www.forbes.pl/kar...do-biur/pqhkc49

Podpis użytkownika:
   
glamko
Nowy(a) na forum


Dołączył: 12 Sie 2016
Posty: 15
Wysłany: Pon Sty 11, 2021 11:08

Dla mnie praca jest bardzo ważna i dlatego jak się za coś wezmę, to trzymam się tego jak najdłużej. Od jakiegoś czasu pracuję za granicą, a przelewy do polski wykonuję poprzez ranking ze strony https://tanieprzelewy.com/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17063
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Mar 08, 2021 21:07

Jawność wynagrodzeń coraz bliżej. Unia daje sobie na to 3-4 lata


Jedna praca, to samo wynagrodzenie. Tak według Komisji Europejskiej powinna wyglądać sprawiedliwa siatka płac w firmach. Środkiem do tego miałoby być wprowadzenie obowiązkowej jawności wynagrodzeń. To byłaby rewolucja. Eksperci zauważają, że dziś do rzadkości należy podawanie przez pracodawcę widełek płacowych w ogłoszeniu.

Nowy pomysł można streścić w kilku zdaniach. Jeśli pracuję w firmie X, to mam prawo wiedzieć, jakie są średnie wynagrodzenia na analogicznych do mojego i innych stanowiskach. Dzięki temu mogę przyjrzeć się, czy moi koledzy i koleżanki zarabiają więcej lub mniej ode mnie.

Jeśli firma X jest małą organizacją, to będzie musiała udostępnić dane tylko na wyraźne polecenie pracownika. Jeśli zaś sprawa dotyczy dużej organizacji, to tu będzie obowiązek publikowania corocznych raportów. Co, jeśli firma będzie próbowała się wymigać od swojego obowiązku? Wtedy, zgodnie z propozycją, zapłaci karę, której wysokość będzie ustało każde państwo indywidualnie.

A teraz najciekawsze – jeśli pracownik poczuje, że jest dyskryminowany pod kątem płacowym, będzie mógł domagać się zadośćuczynienia. Wszystkie te zabiegi mają jeden cel: usunięcie nierówności w wynagrodzeniach pomiędzy kobietami a mężczyznami. Według Unii nie może być tak, że kobieta, która ma takie samo stanowisko, kompetencje i doświadczenie co mężczyzna, zarabia od niego mniej.

Więcej: https://www.money.pl/gosp...423015968a.html

Podpis użytkownika:
   
razmus
Nowy(a) na forum


Wiek: 33
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 40
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Mar 17, 2021 11:31

Jeśli potrzebujemy pracy, to zdecydowanie nie powinniśmy wybrzydzać i chociaż na jakiś czas możemy na przykład sprzątać. Coraz częściej w firmach stosuje się ekologiczne środki czystości, więc nie zagrażają nam jak zwykłe środki.

Podpis użytkownika:
   
moniaxx
Nowy(a) na forum


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lut 2015
Posty: 35
Wysłany: Sro Mar 17, 2021 22:40

Myślę, że praca zdalna ma wiele plusów, trzeba jednak zapewnić pracownikowi odpowiednie warunki pracy :) Bardzo ważne jest by pracownik miał dostęp do Internetu, który działa , a przepływ danych jest możliwy i szybki :) Świetną ofertę, która to ułatwi przygotowała netia: https://www.netia.pl/pl/s...oud/data-center :) Rozwiązanie pozwalające na używanie ich serwerów w biznesie jest świetne :)

Podpis użytkownika:
   
Tinian
Nowy(a) na forum


Wiek: 42
Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: Pon Mar 22, 2021 10:12

Niektóre rodzaje pracy mogą być niebezpieczne, dlatego warto się do nich odpowiednio przygotować. Przykładem może być praca w przemyśle, gdzie czasami trzeba stosować sorbenty przemysłowe w celu neutralizacji niebezpiecznych substancji jak kwasy.

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 17063
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Maj 03, 2021 20:50

Komentarz:
~Piter-
Bulwersujące jest nie nawet to, że pracodawcy nie chcą pięćdziesięciolatków. Takie ich zbójeckie prawo. Bulwersujące są te jojczenia, że brak ludzi do pracy, że obcokrajowców trzeba na gwałt ściągać, że rynek pracownika. Jaki rynek pracownika? To trzeba się zdecydować. Albo zacząć ich normalnie jako w pełni zdolnych do pracy traktować, albo o obniżce, a nie podwyżce wieku emerytalnego zacząć mówić. Albo niezdatni już do pracy emeryci, albo pełnowarciościowi pracownicy.
================================
GUS: Spada liczba pracujących powyżej 50. roku życia


W Polsce spada aktywność zawodowa osób powyżej 50. roku życia. W ciągu roku liczba pracujących powyżej 50. roku życia zmniejszyła się o 27 tys.Polsce w 2019 r. aktywność zawodowa osób powyżej 50. roku życia była mniejsza niż przed rokiem. W tej grupie wiekowej zmniejszyła się liczba aktywnych zawodowo i zwiększyła się liczba osób biernych zawodowo. Przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej. Stopa bezrobocia spadła, ale jednocześnie odnotowano nieznaczny spadek wskaźnika zatrudnienia. W ciągu roku liczba pracujących powyżej 50. roku życia zmniejszyła się o 27 tys.

Sytuacja demograficzna

Uwarunkowania demograficzne takie jak wydłużanie się życia Polaków, spadek dzietności, wzrost średniego wieku kobiet rodzących dzieci, a także wzrost udziału osób starszych w ogólnej liczbie ludności rodzą istotne konsekwencje dla podaży pracy, takie jak zmniejszenie i "starzenie" się zasobów pracy. Specyfika trendów demograficznych oraz skala ich oddziaływania wpływają tak na wielkość, jak i na strukturę wiekową zasobów siły roboczej.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/praca/news-gus-spada-liczba-pracujacych-powyzej-50-roku-zycia,nId,5198472#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
Tobiasz88
Nowy(a) na forum


Dołączył: 31 Paź 2019
Posty: 9
Wysłany: Czw Wrz 23, 2021 05:53

Otrzymałeś propozycje pracy w innym mieście i nie wiesz czego oczekiwać od pracodawcy? Żyjemy w czasach gdzie specjalistów brakuje w poszczególnych dziedzinach i często trzeba zmieniać miejsce zamieszkania, żeby się rozwijać lub poprawiać sytuację finansową. Takie oraz inne informacji można znaleźć w artykule https://hrk.pl/pl/baza-wiedzy/artykuly-eksperckie/relokacja-czego-mozesz-oczekiwac-od-pracodawcy, do którego już teraz odsyłam.

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 31 z 31  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.