forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Life in Lubin czyli co mnie zachwyca a co martwi ... Poprzedni temat :: Następny temat
Life in Lubin czyli co mnie zachwyca a co martwi ...
Autor Wiadomość
DuDu
Nowy(a) na forum

Osiedle: Ustronie III
Wysłany: Pią Maj 13, 2005 15:40

rozyczkaaaa, buehehehe... to fakt

co do dresiarzy to też uważam że ich jest za dużo... ale według mnie i moich obserwacji :) to się powoli zaczyna zmieniać... Raczej młodzież (w tym też ja) teraz zaczyna zauważać potęge w wiedzy w nie w mięśniach... "Bo warto jest wiedzieć... nie wiedzieć, jest nie warto" :) chociaż może to jest poprostu moje zbyt optymistyczne nastawienie... no cóż, ja tak to widze ;)

Podpis użytkownika:
Kryzbi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Maj 13, 2005 18:17

No ogólnie ktoś wygina pałe tam na domkach koło reala :P hehehe w mieście ktos sobie wioske zrobił :D Niech taki ktoś się przeprowadzi na obore a nie bedzie zasyfiać miasto :P

Podpis użytkownika:
polar21
Weteran

Wysłany: Sob Maj 14, 2005 13:20

Kryzbi napisał/a:
No ogólnie ktoś wygina pałe tam na domkach koło reala :P hehehe w mieście ktos sobie wioske zrobił :D Niech taki ktoś się przeprowadzi na obore a nie bedzie zasyfiać miasto :P

bo to jest dzielnica willowa :) zauważ że praktyczne ostatnio oddano do użytku tylko kilka domów wielorodzinnych (czytaj: bloków) i to głównie na Ustroniu IV budowanych przez SM Inwestor
Za to z wielkim rozmachem ruszyło budownictwo jednorodzinne.

Poza tym nie jest to taka najgorsza lokalizacja. Do taniego sklepu (real) mają blisko tak więc już budżet domowy troche zaoszczędzi. :)

Podpis użytkownika:
atn
Stały bywalec

Osiedle: Ustronie IV
Wysłany: Sob Maj 14, 2005 15:42

Czy taniego to nie wiem, dzisiaj byłem to ogórki na promocjy były o ile dobrze pamiętam po 3,99 PLN, a w zwykłym kiosku o 1 PLN tańsze. :P Chociaż niektóre towary mają rzeczywiście tańsze. :)

Podpis użytkownika:
roots.bloody.roots :kosa: roots.linux.roots
rozyczkaaaa
Bywalec

Osiedle: Polne.
Wysłany: Sob Maj 14, 2005 22:02

tak więc martwi nas liczba dresiarzy lubińskich, ale o wiele bardziej ceny i asortyment reala. ostatnio byłam kupić trampki i nie było mojego rozmiaru!!! oczywiście skargę napisałam, wrzuciłam do skrzyni, co i Tobie atn polecam. ;p

Podpis użytkownika:
Impossible is nothing! :)
polar21
Weteran

Wysłany: Nie Maj 15, 2005 07:42

atn napisał/a:
Czy taniego to nie wiem, dzisiaj byłem to ogórki na promocjy były o ile dobrze pamiętam po 3,99 PLN, a w zwykłym kiosku o 1 PLN tańsze. :P Chociaż niektóre towary mają rzeczywiście tańsze. :)

no tak. lidl jest tanszy. ale jakbys robil codzienne zakupy w osiedlowym sklepiku, to na pewno wiecej bys wydal na miesiac, niz kupujac codziennie w realu

Podpis użytkownika:
Kryzbi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Nie Maj 15, 2005 08:36

Jak w realu kupisz pełny koszyk TIP-a to chyba zaplacisz 150 zł. Tak pisało kiedyś na ulotkach.

Podpis użytkownika:
vendro
Maniak

Wysłany: Nie Maj 15, 2005 12:30

Kaufland i tak wymiata :D

Podpis użytkownika:
polar21
Weteran

Wysłany: Pon Maj 16, 2005 14:27

Vendro napisał/a:
Kaufland i tak wymiata :D

ano wymiata.

http://miasta.gazeta.pl/w...51,2708106.html

""""
Kauflandowy system wyzyskowy

Renata Grochal 13-05-2005 , ostatnia aktualizacja 13-05-2005 20:45

Państwowa Inspekcja Pracy oskarża zarząd Kauflandu o stworzenie systemu wyzysku pracowników. W piątek do wrocławskiej prokuratury wysłała doniesienie o popełnieniu przestępstwa

To będzie drugie w Polsce śledztwo dotyczące wyzysku pracowników przez zarząd wielkich sieci handlowych. Od kilku miesięcy podobne postępowanie dotyczące Jeronimo Martins Dystrybucja - właściciela Biedronek - prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Wrocławscy prokuratorzy będą musieli przesłuchać setki świadków. Andrzej Rola, wiceszef Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu: - Postępowanie w sprawie Kauflandu obejmiemy szczególnym nadzorem. Trzeba dokładnie zbadać, czy pracownicy byli krzywdzeni przez pracodawcę.

Z ustaleń PIP wynika, że w prawie wszystkich sklepach niemieckiej sieci Kaufland w Polsce (jest ich 63) było łamane prawo pracy i przepisy BHP. Pracownice, tak jak w Biedronce, musiały dźwigać wózki z towarami ważącymi 200 kg, podczas gdy dopuszczalny ciężar to 80 kg.

Ponadto w 50 sklepach Kauflandu fałszowano ewidencję czasu pracy. Dokumenty przygotowane dla inspektorów PIP nie zgadzały się z raportami kasowymi i raportami otwarcia i zamknięcia sklepów. Na użytek kontrolerów prowadzono podwójną ewidencję czasu pracy szeregowych pracowników i kierowników.

W blisko połowie sklepów nie płacono za pracę po godzinach.

Rzecznik sieci Marcin Knapek po opublikowaniu wyników kontroli zapewniał, że nigdy nie słyszał o tych nieprawidłowościach.

Po kontroli Inspekcja Pracy skierowała do prokuratur w różnych miastach siedem zawiadomień o popełnieniu przestępstw przez dyrektorów poszczególnych sklepów. Niezależnie od tego kontrolerzy uznali, że prokurator powinien zająć się również zarządem całej sieci.

- Łamanie praw pracowniczych nie mogło się odbywać bez wiedzy i zgody zarządu Kauflandu - tłumaczy Zdzisław Kowalski, wicedyrektor wrocławskiej Inspekcji Pracy, która koordynowała kontrole w całym kraju. - Dowodem na to może być choćby zatrudnianie pracowników. Przyjmowano ich na pół lub ćwierć etatu, choć zakładano, że pracy będzie więcej.

Dlatego Kaufland korzystał z agencji pracy tymczasowej. Ludzie zatrudnieni w sklepie do południa byli pracownikami Kauflandu, później - już za mniejsze pieniądze - agencji.
""""

W Lubinie pewnie jest tak samo.

Podpis użytkownika:
vendro
Maniak

Wysłany: Pon Maj 16, 2005 14:36

Moze i wyzyskuja jak Biedronka, ale tanio jest - przyznasz:)

Podpis użytkownika:
polar21
Weteran

Wysłany: Pon Maj 16, 2005 16:34

Vendro napisał/a:
Moze i wyzyskuja jak Biedronka, ale tanio jest - przyznasz:)

No dokładnie. Między innymi dzięki oszczędzaniu (lub wyzyskiwaniu) na pracownikach. Żadne bojokty nic tu nie dzadzą, bo ludzie i tak będą chodzić gdzie jest najtaniej.

Podpis użytkownika:
Strona 2 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu