forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Dobra zmiana Poprzedni temat :: Następny temat
Dobra zmiana
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 11:25

Co jest ostoją Rzeczypospolitej?

Tomasz Komenda siedzi osiemnaście lat za morderstwo i gwałt, którego nie popełnił. Dopiero teraz prokuratura rozwikłała sprawę, ale nie wróci to człowiekowi zmarnowanego życia.

Inna sprawa. W Malborku sąd skazał ochroniarza, który podczas interwencji ws. włamania do domu jednorodzinnego, oddaniu dwóch strzałów ostrzegawczych, strzelił do uciekającego włamywacza – kula, rykoszetując, trafiła bandytę w plecy. Nie dość, że ochroniarz został skazany i zamiast medalu nie może już wykonywać zawodu, do którego jest jak najbardziej predysponowany, to jeszcze złoczyńca pozwał go cywilnie, domagając się miliona złotych odszkodowania. Fakt, że były już włamywacz jeździ teraz na wózku, to tylko jego ryzyko zawodowe, ale dzisiaj w Polsce możliwe jest, że sąd to odszkodowanie mu przyzna i zrujnuje człowieka, który dobrze wykonywał swoje obowiązki służbowe. Jeśli te dwa przykłady z ostatnich dni nie przekonują opornych do pogodzenia się z koniecznością pilnej zmiany prawa i sądów, to już nic ich nie przekona… Krzewienie niesprawiedliwości przez sądy i sędziów z pewnością nie jest ostoją Rzeczypospolitej.

Autor: Igor Szczęsnowicz

Źródło:
http://niezalezna.pl/2195...zeczypospolitej

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 11:30

Coraz więcej wniosków o areszt. "Rz": To efekt rządów Ziobry

Od kiedy ministrem sprawiedliwości został Zbigniew Ziobro, przybywa tymczasowych aresztowań – informuje "Rzeczpospolita".

Gazeta pisze, że w ubiegłym roku aresztowano o blisko 40 proc. więcej osób niż dwa lata wcześniej. "W 2017 r. prokuratorzy wystąpili do sądu o areszt w ponad 18 tys. 700 spraw. Sądy aresztowały na ich podstawie ponad 17 tys. osób" – czytamy.

"Rz" podkreśla, że areszty są też coraz dłuższe. Z danych Prokuratury Krajowej, które przytacza dziennik, wynika, że o 20 proc. wzrosła liczba aresztów trwających od pół roku do roku. Z kolei liczba zatrzymań dłuższych niż dwa lata wzrosła o 40 proc.

Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej, powiedziała w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że prowadzonych jest coraz więcej spraw dotyczących przestępczości zorganizowanej i wyłudzeń VAT. Wyjaśniła, że zgodnie z poleceniem szefa PK Bogdana Święczkowskiego w tego typu sprawach prokuratorzy mają wnioskować o surowe kary bezwzględnego więzienia.

Komentarz internauty:

manro
Nie którym żurnalistom demokracja się nie podoba targowica zamykała tych od batoników a dobra zmiana wsadza prawdziwych tych od pierwszego ukradzionego miliona a że było ich jak szarańczy to też wasza wina . Widocznie mieliście profity od targowicy by cicho siedzieć . To teraz nagonka na pana Zbyszka może to zlecenie od tych co mają konta za granicą .

Źródło:
https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/58680/Coraz-wiecej-wnioskow-o-areszt-Rz-To-efekt-rzadow-Ziobry.html

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 11:36

Neumann: Samorządowcy Platformy będą startować w wyborach z zarzutami

Szef klubu PO Sławomir Neumann zapowiedział, że w najbliższych wyborach samorządowych wielu działaczy Platformy będzie startować z zarzutami prokuratorskimi.

Wielu samorządowców czy kandydatów Platformy, startując w najbliższych wyborach samorządowych, będzie miało zarzuty prokuratorskie. Tego jesteśmy pewni i to żeśmy zakładali – mówił Neumann na antenie Polsat News.

Jak stwierdził, dzisiaj "prokuratura Zbigniewa Ziobry jest narzędziem politycznym partii rządzącej, wykorzystywana jest w wielu przypadkach politycznych i będzie wykorzystywana w kampanii wyborczej".

Szef klubu PO skomentował również sytuację wokół prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, której prokuratura zarzuciła poświadczenie nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania 200 tys. zł kredytu przez jej partnera Włodzimierza G.

W poniedziałek łódzki sąd zdecydował, że Zdanowska ma zapłacić 20 tys. zł grzywny, a jej partner – 25 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

– Sąd nałożył grzywnę na panią prezydent. Ona chce się od tego odwołać. Myślę, że w Łodzi ci mieszkańcy, którzy będą głosować na Hannę Zdanowską, znają tę sprawę, bo była wielokrotnie opisywana i mają zaufanie do swojej prezydent – ocenił Neumann.

Komentarz internauty:

Śmiech na sali
Tak to już jest u przestępców z Polskojęzycznej Zjednoczonej Partii Drogich Zegarków Cygar Kamienic i Działek im.Ryśka Cyby

Źródło:
https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/58704/Neumann-Samorzadowcy-Platformy-beda-startowac-w-wyborach-z-zarzutami.html

*"Samorządowcy Platformy będą startować w wyborach z zarzutami" - nieskazitelne ofiary "kaczyzmu"...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 11:40

Po odejściu Macierewicza jest "lepiej i milej"? Minister Dera: To są fakty

– Lepiej wam i milej z Błaszczakiem niż z Macierewiczem? – dopytywał dziennikarz prezydenckiego ministra Andrzeja Derę. – Takie są fakty – odparł polityk. Jego zdaniem z ministrem Błaszczakiem o wiele łatwiej budować porozumienie.

– Minister Błaszczak jest politykiem koncyliacyjnym i mogę powiedzieć tyle, że poziom kontaktów, uzgodnień jest na bardzo wysokim poziomie – przekonywał Dera na antenie Radia Zet. Na pytanie prowadzącego audycję Konrada Piaseckiego, czy w resorcie po odejściu Antoniego Macierewicza naprawdę zrobiło się "milej", Dera odparł: "Pan prezydent nawet powiedział, że porozumienie z panem ministrem Błaszczakiem jest na bardzo dobrym poziomie i nie ma tutaj żadnych problemów".

(...)

Komentarz internauty:

Mikolaj
Niedobry to ptak. który kala własne gniazdo. Zalecam politykom więcej powściągliwości i rozsądku. Zacznijcie pracować głową a nie emocjami.

Więcej:
https://dorzeczy.pl/58692/Po-odejsciu-Macierewicza-jest-lepiej-i-milej-Minister-Dera-To-sa-fakty.html

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 20:52

PiS znów mądrzejsze od wyborców – w Warszawie anonimowy Dworczyk zamiast Jakiego

Zaprzyjaźnione redakcje otrzymały przekazy dnia od zwalczających się frakcji PiS, jest to zjawisko powtarzalne i zawsze oznacza jedno. Konflikt to nie medialna sensacja, ale rzeczywistość, natomiast media są przez polityków używane do celów wojennych. Poznaję te wszystkie spektakle, ponieważ w PiS chyba wszyscy mnie lubią i każdy coś ode mnie chce, ale jeszcze nikt niczego nie dostał. Mnie interesuje tylko jedno, co Polacy będę mieli z wewnętrznej szarpaniny i jeśli zbieram głos, to po własnej wojnie serca i rozumu. Nie inaczej podchodzę do wyłonienia kandydata na prezydenta Warszawy.

Wyjątkowo głośnego podkreślenia wymaga, że kandydatura Dworczyka i kopanie dołów pod Jakim to smutne realia, potwierdzone w kilku źródłach, zatem nie ma co pisać o „judzeniu”, czy innej propagandzie wrogich sił. Rzecz jest prosta Mateusz Morawiecki nienawidzi Zbigniewa Ziobro i odwrotnie. Wzajemne antypatie dwóch liderów frakcji przekładają się na wybory polityczne i tutaj jeszcze nie ma dramatu, ponieważ tak działa polityka i tylko naiwni myślą, że jest inaczej. Gorzej się stało, że do wojny użyto brudnej amunicji, z ustawą o IPN na czele. Patryka Jakiego atakuje się odpowiedzialnością za kryzys z Izraelem, ale nie tylko, bo PiS nagle przestała się podobać ustawa reprywatyzacyjna autorstwa Jakiego. Prócz tego poszły do mediów wycieki ewidentnie szkodzące Polsce, a służące poszczególnym frakcjom. Plotka, że MSZ miało materiały ostrzegające przed awanturą w Tel Awiwie i nie przekazało ich do MS Ziobry, to oczywiście obciążenie dla frakcji Morawieckiego, ale autorem ustawy jest Jaki, któremu cały pasztet podrzucono.

Takich wojenek podjazdowych jest wiele i wszystkimi nie ma sensu się zajmować, najgorsza rzecz to coraz głośniejsze oceny PiS, że nowelizacja ustawy o IPN doprowadziła do kryzysu politycznego i gigantycznych strat, co wymaga korekty ustawy i przekreśla Jakiego w roli kandydata na prezydenta Warszawy. Jedna wielka blaga! Polska nie może się wycofać, jeśli chce być poważnym państwem, a Patryk Jaki tą ustawą, podobnie jak komisją weryfikacyjną, zdobył sobie wielką popularność i sympatię. Sondaże to nie wybory, ale kilku punktowa strata Jakiego do Trzaskowskiego, w takim mieście jak Warszawa jest wynikiem rewelacyjnym na starcie kampanii. Z połączenia podstawowych informacji wyłania się przygnębiający obraz, na którym widzimy kupczenie nowelizacją ustawy o IPN, czym frakcja Morawieckiego chce odstrzelić konkurenta z Solidarnej Polski. Polacy mają wewnętrzną szarpaninę w najgłębszym poważaniu i nie ma takiej opcji, aby prawicowy wyborca zganił Patryka Jakiego za dwie wielkie zasługi dla Polski. Rzekłbym nawet, że ogromna cześć elektoratu, zwłaszcza po histerii i agresji Żydów, bardziej zapamięta Jakiemu ustawę o IPN, niż reprywatyzację, która póki co dotyczy tylko Warszawy.

W efekcie do elektoratu kolejny raz popłynął fatalny komunikat. Jesteś jak Beata Szydło, tyrasz dzień i noc, wygrywasz dwie kampanie, bierzesz na siebie odpowiedzialność za „Beata publikuj”, jesteś sama w całej UE i bronisz Polski, no to cię przeczołgamy na oczach Polaków i „awansujemy” na wicepremiera bez teki. Jesteś Patrykiem Jaki, walczysz z mafią, która zabijała ludzi dla mieszkań, doprowadzasz do zatrzymania złodziei i odzyskujesz majątki, no to cię weźmiemy za łeb, bo za bardzo urosłeś. Obóz prawicy notorycznie cierpiący na brak kadr, dyskredytuje jednego z bardziej wyrazistych i skutecznych polityków, żeby na jego miejscu postawić niemal anonimowego Dworczyka. Czegoś takiego nie zrozumie trzeźwy obywatel, który nie jest związany z żadną frakcją PiS. Dworczyk nic mi nie zrobił, wygląda na poczciwego i być może ma jakieś ukryte talenty, ale w starciu z Trzaskowskim wypadnie jak ciocia przyzwoitka, przy nowoczesnym luzaku „jarajacym zioło”. Patryk Jaki prócz skuteczności w działaniu dorobił się jeszcze wizerunku swojego chłopaka, młodego, normalnego człowieka, znającego życie i potrafiącego odnaleźć się w każdej sytuacji.

Polacy tę naturalną cechę Jakiego dostrzegli i docenili, na 100 zapytanych 90 będzie wiedziało kim jest Jaki, a może 20 kim Dworczyk. Do wyborów zostało pół roku i wystawianie człowieka ledwo rozpoznawalnego jest naprawdę totalną aberracją. I tylko proszę tego nie porównywać do kampanii Dudy, bo Dworczyk nie ma nic z Dudy, to żaden amerykański „szołmen”, ale solidny urzędnik państwowy, czyli bohater dowcipów sporej części wielkomiejskich wyborców. Z drugiej strony cześć komentatorów nieuczciwie wskazuje na słabe punkty Dworczyka, czym nie pomagają Jakiemu. Argument, że Dworczyk dostał w Warszawie 4 tysiące głosów jest beznadziejny, gdy się rozumie, że walczył z Kaczyńskim, Tuskiem i innymi gigantami. Łatwo też odbić ten zarzut wynikiem Jakiego na poziomie 3 tys. i nikt nie będzie sprawdzał, że w Brzegu głosowało 30 tys., a wynik Jakiego był poza zasięgiem konkurencji. Nie zmienia to faktu, że porównywanie Dworczyka do Dudy jest zwyczajnym absurdem. W obozie prawicy nie ma lepszego kandydata od Jakiego, widzą to wyborcy, widzą komentatorzy, nie widzi PiS, zaślepione wewnętrznymi wojenkami.

Komentarz internauty:

zmb
Moim zdaniem Patryk Jaki jest świetnie rozpoznawalny, ma kręgosłup moralny, osobowość, naturalność, pracowitość i pasję tego co robi, a u Dworczyka nie zauważyłem żadnej z tych cech.

Prawdopodobnie PiS dostanie ostro po dupie, bo ludzie nie mają już bezgranicznego zaufania do decyzji płynących z Nowogrodzkiej, a Warszawa nie była i nie jest matecznikiem PiS_u.

Źródło:
http://kontrowersje.net/p...zamiast_jakiego

*Dworczyk zamiast Jakiego...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Mar 14, 2018 12:31

Michał Dworczyk o premiach: to moje niedopatrzenie, przepraszam

- To było moje niedopatrzenie, za które przepraszam - tak szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk skomentował na antenie RMF FM przyznanie nagród ministrom.

W styczniu kilkunastu osobom z KPRM zostały przyznane nagrody. Trafiły one m.in. do Jacka Sasina, Marka Suskiego oraz rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej.

Dworczyk w RMF FM przyznał, że była to niezręczność. Tłumaczył, że takie nagrody dla ministrów przyznawane były niemal automatycznie.

Wczoraj Kopcińska dopytywana, czy ona sama dostała taką nagrodę i czy ją przyjęła, odparła: "Ja konkretnie miałam na koncie (pieniądze) przez krótki czas - zwróciłam". - Nie mam nagrody. Została zwrócona natychmiast - zaznaczyła. Rzeczniczka rządu zapytana, komu zwróciła pieniądze, powiedziała: "Zrobiłam: kliknij i zwróć przelew".

Na pytanie, czy dostała dużą kwotę, powiedziała: "Dla niektórych pewnie dużo, ale nie była to kwota, która mogłaby wzbudzić gigantyczne emocje".

Rzeczniczka rządu podkreślała również, że jako poseł zarabiała "więcej" niż teraz. - Ale nie narzekam. Mam satysfakcję z tego, co robię - pracuję dla Polski - powiedziała Kopcińska.

W poniedziałek rzeczniczka rządu oświadczyła, że premier - co do nagród i premii - dał "czytelny sygnał", że "nie ma ich". Jak uzasadniała, Morawiecki zlikwidował nagrody i premie dlatego, "żeby już więcej nie było w przestrzeni publicznej niepotrzebnych emocji z tym związanych".

Komentarze internautów:

Michał Keradio
Niedopatrzenie na setki tysięcy złotych. Czy ten pajac ma nas za idiotów?

Krzysztof Sulimowski A w nagrodę: kandydatura na prezydenta W-wy. I złotousty karczeski coś dziś pieprzył o uczciwości.

Źródło:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/michal-dworczyk-o-premiach-to-moje-niedopatrzenie-przepraszam/8mens4w

*Dworczyk przez niezręczność zostanie zgłoszony jako kandydat PiS w wyborach na prezydenta Warszawy...?

Stanisław Karczewski: nie będę kandydował na prezydenta Warszawy

Stanisław Karczewski poinformował dziś, że nie zamierza kandydować na prezydenta Warszawy w zbliżających się wyborach samorządowych.

"Nie będę kandydował na prezydenta Warszawy. W ostatnim czasie przeprowadziłem wiele rozmów z Warszawiakami, którzy przynosili wiele dobrych inicjatyw i projektów" - czytamy w dzisiejszym wpisie marszałka Senatu na jego profilu na Twitterze.

Karczewski podkreślił, że wszystkie przyniesione mu dobre pomysły i projekty przekaże kandydatowi PiS, który - jak przekonany jest marszałek - wygra wybory.

- Na "stole" leżą dwie dobre kandydatury: Patryk Jaki oraz Michał Dworczyk. Obaj są młodzi, rzetelni i bardzo uczciwi. Będę wspierał tego, który ostatecznie zostanie kandydatem - zaznaczył Karczewski.

Więcej:
https://warszawa.onet.pl/stanislaw-karczewski-nie-bede-kandydowal-na-prezydenta-warszawy/4pl9vjf

Kłopoty PiS z Warszawą

Prawo i Sprawiedliwość wciąż się waha na kogo postawić w wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy. Z wewnętrznych sondaży wynika bowiem, że ani Patryk Jaki, ani Michał Dworczyk nie dają gwarancji koalicji rządzącej na odbicie z rąk PO stolicy i pokonanie Rafała Trzaskowskiego – twierdzą źródła w partii rządzącej.


Nasze źródła twierdzą, że władze PiS doskonale zdają sobie sprawę, że wygranie w niektórych miastach jest praktycznie niemożliwe. Takim miastem jest m.in. Warszawa

Obecnie na stole leżą dwa nazwiska, które są przedmiotem wielu dyskusji zarówno w gronie najbliższych współpracowników Kaczyńskiego, jak i w rządzie – Dworczyk czy Jaki?

Na razie nikt w PiS, w przeciwieństwie do kandydata PO i Nowoczesnej, nie myśli na poważnie o przygotowywaniu kampanii w Warszawie

(...)
Kto z największym poparciem partii?

Największym obecnie poparciem władz partii cieszy się szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. To on – jak mówi się o nim w PiS – uważany jest za "czarnego konia", o którym pisaliśmy już w połowie lutego. Kandydatura Dworczyka jest lansowana w mediach już od kilku dni. Dworczyk, który stosunkowo niedawno zaistniał w ogólnopolskiej polityce (od marca do grudnia ub.r. był wiceministrem w MON, kierowanym przez Antoniego Macierewicza; potem trafił do KPRM), może liczyć na pełne poparcie premiera Mateusza Morawieckiego. Jego kandydaturę wspiera także prawa ręka szefa PiS Joachim Brudziński. Patrząc choćby na tę listę "promotorów” stojących za jego plecami, nominację partyjną Dworczyk powinien mieć w kieszeni.

Czarny koń PiS na Warszawę

Problemem są jednak dość słabe wyniki wewnętrznych sondaży, które wcale nie dają mu większych szans na zwycięstwo w Warszawie niż jego rywalowi o stolicę wiceministrowi sprawiedliwości Patrykowi Jakiemu. - W partii wszyscy byli pewni, że Dworczyk będzie miał podobny wynik, co Jaki lub nawet lepszy. Okazało się jednak, że tak nie jest – mówi nam wpływowy polityk obozu władzy.

Powód niższych niż oczekiwała partia notowań Dworczyka może wynikać z dość słabej rozpoznawalności w samej Warszawie. Choć jako samorządowiec ma za sobą kadencje zarówno w radzie dzielnicy, radzie miasta, jak i w sejmiku wojewódzkim, to dwukrotnie nie zdołał wywalczyć w wyborczej walce mandatu do Sejmu właśnie z Warszawy. Zdobył go dopiero, startując z Wałbrzycha, co otworzyło mu drzwi do dużej krajowej polityki. Ponadto wielu w PiS uważa Dworczyka za sprawnego urzędnika, a nie fightera, który jest w stanie pociągnąć za sobą wyborców i wygrać niełatwą i brudną kampanię, która szykuje się w stolicy.

Alternatywą Patryk Jaki

Alternatywą jest raptem 32-letni Patryk Jaki. Szef komisji weryfikacyjnej dał się poznać jako szeryf walczący z patologią dzikiej reprywatyzacji, na którą latami pozwalali obecni włodarze stolicy z prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz na czele. Dzięki temu wizerunkowi zyskał popularność, stał się rozpoznawalny zwłaszcza w Warszawie, co w PiS odnotowano jednak z niechęcią. Bo Jaki to człowiek Zbigniewa Ziobry, a więc osoba spoza PiS, nad którą nie ma do końca kontroli. Do tego wewnętrzny wróg Morawieckiego, z którym co prawda zawiązał pakt o nieagresji, lecz nikt w obozie władzy nie ma wątpliwości, że sojusz ten jest tylko chwilowy. Oczywiste jest zatem, że Kaczyński i Morawiecki widzieliby w stolicy kogoś ze swojego ugrupowania, a nie z partii koalicyjnej.

Ostatnio jednak passa Jakiego nie jest najlepsza. To na jego konto spadła krytyka związana z uchwaleniem ustawy o IPN, która wywołała burzę w relacjach nie tylko z Izraelem, ale także ze Stanami Zjednoczonymi. Poza tym naraził się w partii rządzącej otwartą krytyką trzymania w fotelu wiceprezesa Orlenu Mirosława Kochalskiego, do którego komisja ds. reprywatyzacji miała poważne zastrzeżenia z okresu, kiedy był komisarzem Warszawy z ramienia PiS. W efekcie Kochalski stracił stanowisko, lecz atak Jakiego niektórzy w partii odebrali jako atak na PiS i akt nielojalności.

Sam Jaki, który dość długo wahał się, czy powinien wystartować w wyborach samorządowych, jeśli PiS postawi na niego, w ubiegłym tygodniu mówił: "Są sondaże, które pokazują, że ja bym wygrał wybory w pierwszej turze. Dlatego punkt wyjścia jest (w Warszawie) dużo lepszy, niż np. punkt wyjścia Andrzeja Dudy, który startował z Bronisławem Komorowskim i uważam, że tutaj mądra kampania może wiele zmienić.

Na razie jednak nikt w PiS, w przeciwieństwie do kandydata PO i N., nie myśli na poważnie o przygotowywaniu kampanii w Warszawie. Cała uwaga skupia się obecnie na pogodzeniu partyjnych interesów w regionach. Do 15 marca z terenu mają spłynąć do siedziby PiS na Nowogrodzkiej propozycje nazwisk, które mogłyby znaleźć się na listach wyborczych. Później będą one weryfikowane. Realne działania przedwyborcze rozpocząć się mają dopiero po 10 kwietnia, kiedy liderzy Zjednoczonej Prawicy mają ruszyć w objazd po Polsce.

Więcej:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/klopoty-pis-z-warszawa/9q7zk7t

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Mar 14, 2018 12:54

I kto tu wyszedł na durnia? Rex Tillerson pożytecznym idiotą amerykańskiego establishmentu

W grudniu ub. roku napisałam w komentarzu pt. „Rex Tillerson, adieu”, powołując się na zazwyczaj dobrze poinformowaną agencję Reutersa, że los sekretarza stanu USA Rexa Tillersona jest już przesądzony i wkrótce zostanie pozbawiony swego stanowiska. Tillerson zaprzeczył i powiadomił opinię publiczną, że „lubi swoją pracę” i nie zamierza ustępować. Jego odwołanie, które prezydent Trump ogłosił na Twitterze ponoć zaskoczyło polski ściek medialny, a osoba Tillersona w ostatnich miesiącach, była szczególnie eksponowana, z podkreśleniem połajanek, jakie ten miliarder kierował pod adresem Warszawy, za pośrednictwem swojej rzeczniczki, wywodzącej się z establishmentu Heather Neuert. To z nią korespondent TVN 24 Marcin Wrona ustalał treść oświadczeń, krytykujących łamanie praworządności w Polsce. Pomocny był w tym dziele był ambasador USA w Warszawie Paul W. Jones, mianowany jeszcze przez Baracka Obamę. Jones wyróżnił się tym, że odwiedził posłów Platformy Obywatelskiej w Sejmie, zaznaczając swoją obecność po „właściwej” stronie polskiej polityki. Jones wkrótce kończy swoją kadencję i na polu walki lewactwa amerykańskiego z prawicowym prezydentem ubędzie wrogów polskiej „dobrej zmiany”, amerykańskiej również.

Po wyborach polski rząd jak i amerykańska administracja znalazła się w sytuacji tzw. krótkiej ławki. Szczególnie daje się to we znaki w dziedzinie dyplomacji. Trzeba wymienić i to w krótkim czasie szefa dyplomacji, jego rzecznika, cały korpus dyplomatyczny, czyli tysiące urzędników, wśród których obok uczciwie wykonujących swoją pracę na placówkach nie brak ludzi dawnego systemu, wrogo nastawionych do nowego rządu i kopiących dołki pod jego sojusznikami, czego przykładem jest właśnie amb. Jones. W takim natłoku koniecznych zmian nie trudno jest o pomyłkę czy po prostu brak rozeznania w poglądach i talentach dyplomatycznych kandydatów, w tym kandydatów na szefów dyplomacji. Tak się stało w USA, podobnie było w Polsce.

Trzeba przyznać, że posądzany przez swoich wrogów o ataki szaleństwa Donald Trump wykazał się nadzwyczajną cierpliwością w stosunku do byłego szefa koncernu ExxonMobil, który dla odmiany wykazał się niebywałym luzem, nazywając prezydenta najpotężniejszego państwa świata i swego szefa „durniem”. Poza tym wyróżnił się daleko posuniętą samodzielnością, demonstrując odmienne od prezydenta zdanie w wielu kwestiach, m.in na temat Nord Stream 2, a także swoją przychylność wobec Rosji, z którą jako szef ExxonMobil robił korzystne interesy. Kwestii dzielących obu polityków było mnóstwo, Tillerson miał w swojej działalności wsparcie Brukseli, nic więc dziwnego, że sprzeciwił się wystąpieniu USA z paktu klimatycznego.

Na „słusznych” portalach III RP redaktorów zatkało, bo ci żurnaliści, podobnie jak ich patroni polityczni są oderwani od rzeczywistości i stąd to zaskoczenie wylaniem Tillersona z pracy, którą przecież lubi. Nic dziwnego, że potraktowali to niesłychanie ważne dla polityki międzynarodowej posunięcie Trumpa jako wydarzenie drugorzędne, a były ambasador w Waszyngtonie, Ryszard Schnepf, który nie ukrywa, że nienawidzi rządu Prawa i Sprawiedliwości zauważył, że tym twittem od prezydenta Tillerson „został upokorzony”. Czyli zwyczajnie wyszedł na durnia. Odejście Tillersona z funkcji szefa dyplomacji to jeszcze nic wobec zastąpienia go przez byłego szefa CIA Mike’a Pompeo. On się zna, w przeciwieństwie do Tillersona na polityce zagranicznej, w służbie której działa CIA, wie co w wywiadowczej trawie piszczy i na dodatek jest gorącym patriotą. Na domiar złego jest gorliwym chrześcijaninem wyznania ewangelickiego, czego nie ukrywa i udowodnił stwierdzając publicznie: „Jezus Chrystus, nasz zbawca, jedynym rozwiązaniem dla świata”. Jego i Trumpa łączy ta sama chemia, jest wieloletnim działaczem partii Republikańskiej, człowiekiem lojalnym wobec prezydenta, którego wielokrotnie bronił przed rozhisteryzowanymi atakami ze strony elity liberalnej.

O tym, że Tillerson to najgorszy szef Departamentu Stanu w całej historii USA, mówiło się od miesięcy. Zarówno w obozie Trumpa jak i w obozie jego politycznych przeciwników. Ale nie w obozie „totalnej opozycji”, gdyż nie ważne co sobą reprezentuje „nasz człowiek” w Moskwie, Waszyngtonie czy Brukseli, może być durniem, a nawet łachudrą, byle był po naszej stronie. Lewactwo liberalne obfituje w takich pożytecznych idiotów pozostających na wzajemnych usługach. Ręka Verhofstadta myje rękę Petru, ręka Róży Thun rękę Angeli Merkel. A na końcu wszyscy oni wychodzą na durni.

autor: Krystyna Grzybowska

Źródło:
https://wpolityce.pl/polityka/385835-i-kto-tu-wyszedl-na-durnia-rex-tillerson-pozytecznym-idiota-amerykanskiego-establishmentu

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Mar 14, 2018 13:04

Polska jednym z liderów UE w nakładach na politykę rodzinną

– Jesteśmy wśród liderów w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o nakłady na politykę rodzinną. W 2017 roku było to ponad 3,1 PKB – mówiła szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Minister podkreśliła, że teraz wyzwaniem jest mobilna legitymacja osoby z niepełnosprawnością.

W Warszawie trwa konferencja podsumowującą konsultacje społeczne zmian w ustawach wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem".

Minister Rafalska przypomniała, że od stycznie br. wprowadzono Mobilną Kartę Dużej Rodziny. Jak mówiła, wyzwaniem jest teraz mobilna legitymacja osoby z niepełnosprawnością.

Może ta aplikacja w smartfonie, ta nowoczesna wersja dla osób niepełnosprawnych, powinna być też uruchomiona. Dlaczego te technologiczne nowinki nie mają dotyczyć nas wszystkich i bardzo proszę, to jest takie publiczne zobowiązanie, żeby nad tym popracować – dodała.

Podkreśliła, że w tym roku zwiększono trzykrotnie środki na rozwój miejsc opieki dla najmłodszych dzieci.

W tym roku może powstać 24,5 tys. nowych miejsc opieki, dofinansujemy 56 tys. już istniejących miejsc, w tym prawie 640 dla dzieci z niepełnosprawnością – mówiła Rafalska.

Więcej:
http://niezalezna.pl/2196...lityke-rodzinna

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Mar 14, 2018 13:08

Przełom ws. zabójstwa Jaroszewiczów. Ziobro: Zarzuty dla trzech osób, dwie przyznały się do winy

Trzy osoby usłyszały zarzuty w związku z zabójstwem małżeństwa Piotra i Alicji Jaroszewiczów - poinformował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Zbrodnia została popełniona 26 lat temu.

Z informacji przekazanych przez Zbigniewa Ziobrę wynika, że dwie osoby przyznały się do winy. – Dwóch sprawców zabójstwa, którym ogłoszono zarzuty i przesłuchano jako podejrzanych w tej sprawie, przyznało się do popełnienia tej zbrodni i opisało szczegóły przebiegu przestępstwa zabójstwa oraz rabunku – poinformował prokurator generalny. Jak dodał, trzecia osoba nie przyznała się i odmówiła składania wyjaśnień.

Jak informowaliśmy dziś rano, Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w związku z tą sprawą trzy osoby.

Małżeństwo Jaroszewiczów zostało zamordowane w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku w ich willi w warszawskim Aninie. Były premier przed śmiercią był torturowany, a następnie zabójcy zacisnęli na szyi rzemienną pętlę. Z kolei jego żona, Alicja Solska-Jaroszewicz, zginęła od strzału w głowę z bliskiej odległości.

W kwietniu 1994 roku zatrzymano czterech podejrzanych o dokonanie tej zbrodni. W 1998 r. ówczesny Sąd Wojewódzki w Warszawie uniewinnił ich z braku dowodów. W 2000 r. wyrok uniewinniający utrzymał Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Komentarze internautów:

z netu
Tomasz Sekielski
‏ @sekielski

Gdy w lutym zeszłego roku chciałem przekazać odnalezione dowody w sprawie zabójstwa Jaroszewiczów ministrowi sprawiedliwości, ani pan Ziobro, ani jego zastępcy nie byli zainteresowani spotkaniem. Dziś słyszę, że to ich wielki sukces 😂😂🙃
02:33 - 14. März 2018

--------------
Jest dobry dokument Sekielskiego na Onet VOD.
Kawał dobrej roboty, a pan Zbyszek i spółka to przykład praktyczny powiedzenia:
Przyczepiło się g... okrętu i mówi płyniemy :)

Buaahhaaa
Zamiast matołów z prokuratury sprawę rozwiązali dziennikarze!

Źródło:
https://dorzeczy.pl/kraj/58807/Przelom-ws-zabojstwa-Jaroszewiczow-Ziobro-Zarzuty-dla-trzech-osob-dwie-przyznaly-sie-do-winy.html

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Mar 14, 2018 13:18

W PiS tęsknią za Beatą Szydło?

Jako polityk jest mniej dojrzały od Szydło. Zgubiła go pewność siebie - mówi jedna z posłanek PiS, a polityk z otoczenia Kaczyńskiego dodaje, że w Morawieckim usnął polityk, a obudził się publicysta. Tygodnik "Polityka" przypomina, że wymiana Szydło na Morawieckiego miała na celu poprawienie wizerunku Polski w świecie. Dziś tygodnik stawia tezę, że w PiS narasta zmęczenie nowym premierem.

"Polityka" oddaje Morawieckiemu sprawiedliwość, stwierdzając że broni on się przed etykietką marionetki prezesa. Partia pracuje też na wizerunek Morawieckiego jako sprawnego menadżera. - Jest inaczej niż za czasów pani premier. Morawiecki zamiast długich narad robi krótkie odprawy. Zarządza też za pomocą esemesów i mail. Zrobiło się bardziej korporacyjnie - mówi "Polityce" polityk rządowy PiS.

Morawiecki - w ocenie "Polityki" - musi się wymyślić na nowo. Koncepcja deradykalizacji PiS się nie powiodła. Owszem zażegnano konflikt o wycinkę w Puszczy Białowieskiej, ale rozgorzał konflikt wokół IPN. Jak wskazuje tygodnik, Morawiecki do tego pożaru dolewa paliwa. Były bankowiec okazał się radykalnym ideologiem - czytamy. A jego wystąpienia przypominają wstępniaki redaktora Sakiewicza do "Gazety Polskiej". W otoczeniu premiera zaś słychać narzekania na bałagan wokół tematu ustawy.

Jeśli chodzi o pozycję premiera, to nie wydaje się ona zagrożona - przynajmniej jak na razie. Nikt nie myśli na razie o dymisji Morawieckiego, ale w PiS panuje przekonanie, że jeśli by do niej doszło, to byłaby to łatwiejsza operacja niż w przypadku Szydło, jak pisze "Polityka" powołując się na źródła w partii. Kto miałby ewentualnie zastąpić Morawieckiego? Jeden z wiceministrów snuje przypuszczenia, że mógłby być to Mariusz Błaszczak - celowo przesunięty do resortu obrony, by nabrać doświadczenia w dyplomacji.

Komentarz internauty:

Jan Kowalski
Wszystkie niemieckie media krytykują Polakow za PIS...jak krytykują to znaczy wszystko idzie w dobrym kierunku....kilka lat temu na onecie same pochwały dla ryżego jak okradał Polaków ...

Źródło:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/w-pis-tesknia-za-beata-szydlo/jmn21jb

*"Partyjni koledzy niezadowoleni z Morawieckiego?"

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Mar 14, 2018 13:34

Spada import gazu ze Wschodu!

Spada import gazu z kierunku wschodniego. W 2015 r. sprowadzaliśmy z tego kierunku 87 proc. surowca, w 2017 było to 70 proc. - powiedział wiceprezes PGNiG ds. handlowych Maciej Woźniak.

Jak mówił podczas konferencji podsumowującej wyniki spółki za 2017 r., 13 proc. gazu, jakie trafiło do Polski, to gaz LNG, który odbieramy w terminalu w Świnoujściu. Kolejne 16 proc. pochodzi z kierunku zachodniego, 1 proc. trafia do Polski z południa.

Zdaniem Woźniak to, co jest szczególnie ważne dla wyników spółki w 2017, to wzrost sprzedaży gazu (wzrost wolumenu o 2,5 mld m sześc., co oznacza 10-procentowywzrost rok do roku).

Źródło:
http://niezalezna.pl/2196...dliwosci-ws-krs

*Za ostatnie dwa lata więc rachunek jest prosty: 87 - 17 = 70

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Mar 14, 2018 22:04

W poniedziałek Angela Merkel przyjedzie do Polski. Pierwsza po Francji zagraniczna wizyta nowego szefa MSZ Niemiec - również w naszym kraju

Jak ustalił portal wPolityce.pl, w poniedziałek z wizytą do Warszawy przyleci Angela Merkel. Kanclerz Niemiec pojawi się w Polsce tuż po tym, jak doszło - po niemal pół roku negocjacji - do podpisania umowy koalicyjnej za naszą zachodnią granicą i do zaprzysiężenia Merkel na czwartą kadencję w fotelu kanclerza.

Wraz z Merkel w Warszawie pojawi się Heiko Maas, nowy szef niemieckiej dyplomacji. Będzie to druga - po Francji - oficjalna wizyta tego polityka w roli ministra spraw zagranicznych. Maas wywodzący się z socjaldemokratycznej SPD był dotychczas ministrem sprawiedliwości.

To kolejne potwierdzenie, że Berlin chce z nami rozmawiać, że ten dialog istnieje. Pośrednio to również wskazanie, że dialog w sprawie praworządności i rozmowy z Komisją Europejską przynoszą realne rezultaty

— słyszymy od naszych rozmówców zbliżonych do rządu.

Niemiecka delegacja pojawi się w Polsce w poniedziałek; w planach wizyty kanclerz Merkel jest spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim oraz prezydentem Andrzejem Dudą.

Komentarze internautów:

am
Przyjedzie z nowymi instrukcjami dla histerycznej opozycji? W ambasadzie Niemiec już pewnie szykują przytulny "pokój zwierzeń" i kanapki.

nie podniecajcie się
to wizyta gospodarza na swoich włościach. Nikt normalny nie traktuje Polski poważnie !

Źródło:
https://wpolityce.pl/polityka/385836-nasz-news-w-poniedzialek-angela-merkel-przyjedzie-do-polski-pierwsza-po-francji-zagraniczna-wizyta-nowego-szefa-msz-niemiec-rowniez-w-naszym-kraju

*Coś przypiliło Niemców...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Mar 14, 2018 22:22

Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt nowelizacji ustawy o KRS

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa autorstwa PiS. Zgodnie z projektem, pierwsze posiedzenie KRS po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego zwoła prezes Trybunału Konstytucyjnego. Do czasu wyboru nowego przewodniczącego obradom przewodniczyć będzie członek rady wskazany przez prezesa TK.

Więcej:
http://telewizjarepublika...-krs,62021.html

*Gersdorf i ferajna krótko karmili się nadzieją...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Mar 15, 2018 13:50

Nowelizacja ustawy o IPN okazała się potrzebna. "Rz": Złożono już 44 doniesienia o znieważanie narodu polskiego. Jeden dotyczy BBC

Złożono już 44 doniesienia na podstawie znowelizowanej ustawy o IPN – informuje „Rzeczpospolita”. Wnioski dotyczą znieważania i szkalowania narodu polskiego i wpływają do Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Jeden z wniosków dotyczy brytyjskiego serialu. O losie wniosków zdecydują prokuratorzy pracujący w komisji.

Kilka wniosków dotyczy stwierdzeń, jakie pojawiły się w filmach – wynika z ustaleń gazety. Jeden z nich dotyczy serialu, który ma upamiętnić 60. rocznicę tzw. wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz, zatytułowanego „Auschwitz – fabryka śmierci”. W produkcji BBC pojawiło się stwierdzenie „polskie getto żydowskie”.

Na podstawie znowelizowanej ustawy o IPN, która obowiązuje od 1 marca, za znieważanie narodu polskiego np. przez używanie określeń „polskie obozy koncentracyjne” może grozić grzywna, a nawet kara bezwzględnego pozbawienia więzienia do trzech lat więzienia.

Nie zapadła jeszcze decyzja, czy śledczy zajmą się sprawą. Mogą odmówić wszczęcia śledztwa, rozpocząć albo zawiesić je do czasu wydania wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Prawnicy przyznają, że jak na dwa tygodnie działania ustawy 44 wniosków to dużo

— pisze „Rzeczpospolita”.

Komentarz internauty:

kilim
Wszyscy ci którzy szkalują naród polski i zostaną ukarani, nie przebywają na terenie Polski z chwilą wjazdu do Polski zostaną ukarani za szkalowanie Polaków i Polski.

Źródło:
https://wpolityce.pl/polityka/386033-nowelizacja-ustawy-o-ipn-okazala-sie-potrzebna-rz-zlozono-juz-44-doniesienia-o-zniewazanie-narodu-polskiego-jeden-dotyczy-bbc

*Ustawa działa... w Polsce...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9978
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Mar 15, 2018 13:59

Dziwna propozycja ws. przesłuchania Tuska. Sąd pojedzie do Brukseli?

Pełnomocnik Tomasza Arabskiego chciał, by Donald Tusk – będący świadkiem w procesie przeciwko Arabskiemu, był przesłuchiwany poza granicami Polski. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, wniosek ten został oddalony. – Prawdopodobnie Donald Tusk boi się zeznawać przed polskim sądem. Boi się tej publiczności, która się pojawi, jak i zainteresowania sprawą – uważa mecenas Stefan Hambura.

Donald Tusk ma być przesłuchiwany 23 kwietnia br. jako świadek w procesie przeciwko Tomaszowi Arabskiemu i czterem innym osobom. Obrońca Arabskiego złożył wniosek, by przewodniczący Rady Europejskiej był przesłuchiwany poza granicami Polski, ze względu na jego nie do końca przewidywalny grafik - tłumaczy nam mecenas Stefan Hambura.

Miałoby się to odbyć w ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Brukseli z wykorzystaniem środków internetowego połączenia lub w ramach pomocy prawnej udzielonej przez lokalny sąd

– mówi nasz rozmówca.

Taki wniosek rozpatrywał dziś sąd okręgowy. Nie przychylił się do niego.

Dziś sąd okręgowy nie przychylił się do tego wniosku, ten wniosek pełnomocnika Tomasza Arabskiego został przez sąd oddalony

– powiedział w rozmowie z niezalezna.pl mec. Stefan Hambura.

Widać, że są pewne obawy, ażeby Donald Tusk był przesłuchiwany przez sąd w Polsce i myślę, że to był duży taktyczny błąd, gdyż teraz, jeżeli były premier nie pojawi się na rozprawie 23 kwietnia, to już wiemy, że nie chciał się pojawić. Jeżeli jakieś nagłe sprawy wynikną, to możemy stawiać pytania, czy aby one takie nagłe wtedy będą. Uważam, że to ze strony obrońcy pana Arabskiego, czy osób z tym powiązanych był błąd taktyczny. To świadczy tylko o tym, że Donald Tusk – jeżeli taki wniosek został złożony – boi się zeznawać jako świadek przed polskim sądem. Zaznaczam, że chodzi o zeznawanie przed sądem, ponieważ do tej pory zeznawał przed prokuraturą

– tłumaczy mecenas.

Jak się dowiedzieliśmy, zarezerwowane są już dwie sale na przesłuchanie 23 kwietnia.

Sędzia przewodniczący podał, że zarezerwowana jest zarówno sala główna, jak i ta sala, gdzie zapoznajemy się z materiałami niejawnymi, gdyby ktoś chciał zadać świadkowi pytania dotyczące materiałów nieogólnie dostępnych

– powiedział mec. Hambura.

Prawdopodobnie Donald Tusk boi się zeznawać przed polskim sądem. Boi się tej publiczności, która się pojawi, jak i zainteresowania sprawą

– dodał.

Komentarze internautów:

Anonim
Już sąd chodził do pałacu do Bronka.

norka
Ma się k***a czego bać

Źródło:
http://niezalezna.pl/2197...zie-do-brukseli

*"Słońce Peru" trzęsie portkami...

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 322 z 324  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.