forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Dokąd zmierza KGHM ? Poprzedni temat :: Następny temat
Dokąd zmierza KGHM ?
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14735
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 18:00

Komentarze:

nowy stary dyro

Wysokie odprawy się szykują. znowu co roku trza płacić presudo dyrektorom co tylko się zmieniają na stanowiskach i co roku biorą extra kase.

-------------------------------

do 3

.. a co ? POpaprańce mają decydować ?

=========================================

Wielka czystka w zarządzie Polskiej Miedzi


Gorąca sobota w KGHM-ie
Radosław Domagalski-Łabędzki nie jest już prezesem spółki KGHM Polska Miedź S.A. Jego miejsce ma zająć tymczasowo Rafał Pawełczak, dotychczasowy wiceprezes spółki do spraw rozwoju. Swoją posadę stracił także Michał Jezioro - wiceprezes zarządu ds. aktywów zagranicznych. Takie decyzje zapadły na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Nadzorczej miedziowego holdingu. Są to jeszcze jak na razie informacje nieoficjalne, niepotwierdzone przez służby prasowe spółki.

Decyzję o zwołaniu posiedzenia Rady Nadzorczej KGHM w trybie pilnym podjęto wczoraj. Głównym punktem porządku obrad, które rozpoczęło się dzisiaj w samo południe, było odwołanie z funkcji prezesa zarządu KGHM Polska Miedź

S.A.. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że decyzją członków RN, Radosław Domagalski-Łabędzki został odwołany ze stanowiska szefa Polskiej Miedzi. Jak dowiedziało się Radio Elka, jego miejsce ma tymczasowo zająć Rafał Pawełczak, dotychczasowy wiceprezes spółki ds. rozwoju.

To niejedyna podjęta dzisiaj decyzja personalna w ścisłym kierownictwie KGHM. Z funkcją wiceprezesa zarządu pożegnał się Michał Jezioro, który w firmie odpowiadał za aktywa zagraniczne.

Na oficjalny komunikat w sprawie decyzji personalnych na najwyższych szczeblach zarządzania spółką KGHM musimy poczekać. Taką informację służby prasowe spółki mają opublikować jeszcze dzisiaj, po zakończeniu posiedzenia Rady Nadzorczej.

Radosław Domagalski-Łabędzki pełnił funkcję prezesa KGHM od października 2016r. Zastąpił wówczas odwołanego Krzysztofa Skórę.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/86887/495/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14735
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Mar 12, 2018 16:09

Nowy prezes KGHM ma pozbyć się Quadry
Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź oczekuje zmiany linii działania za granicą oraz pomysły rozwojowe, które byłyby realizowane w Polsce, wynika z wypowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego

Rada nadzorcza oczekuje zmiany linii działania za granicą. Nadal mamy duże straty z inwestycji za granicą z jednoczesnym niedosytem inwestycji w Polsce - powiedział Tchórzewski dziennikarzom w kuluarach XXV Welconomy Forum w Toruniu.

Dodał, że osoba, która zostanie wybrana w konkursie na stanowisko prezesa KGHM powinna mieć jakiś pomysł i przedstawić plan, gdyż „spółka ta stoi w miejscu, a powinna wyjść do przodu”.

Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź w sobotę odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego ze stanowiska prezesa oraz Michała Jezioro ze stanowiska wiceprezesa. Jednocześnie rada powierzyła obowiązki prezesa wiceprezesowi ds. rozwoju, Rafałowi Pawełczakowi na czas do dnia powołania prezesa spółki, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. W 2016 r. grupa wyprodukowała 677 tys. ton miedzi płatnej i 1,2 tys. ton srebra metalicznego. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

źródło: http://wgospodarce.pl/inf...zbyc-sie-quadry

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14735
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Mar 12, 2018 21:55

Komentarze:

"układ hutniczy"?

Jeśli były prezes nie ma najmniejszego pojęcia ani o KGHM ani o hutach (mimo 1,5 roku "urzędowania")to nasuwa się pytanie: kto "karmił" Pana Prezesa takimi bzdurami i w jakim celu (co chciał osiągnąć)? Możliwe, że chciał "wypuścić" Pana Prezesa na przysłowiową minę albo nic rozsądnego nie miał do podpowiedzenia...
Efekty są opłakane niestety. Ludzie w KGHM a w szczególności w hutach wiedzą kim jest "podpowiadacz". Można jeszcze próbować zrozumieć Prezesa (byłego), który bez koncepcji na zarządzanie słuchał "podpowiadacza". Trudno jednak zrozumieć "podpowiadacza bzdur", który trochę dłużej w KGHM pracuje. Rozgrywki personalne ponad dobro firmy?
Feeee


------------------------------------

KISIEL

Generalnie nic do niego nie mam, ale własnego szwagra to mu chyba układ polityczny nie kazał zatrudniać? A sam nie miał problemu aby zwalniać niektórych dyrektorów naprawdę fachowców?

=========================

Nerwowo na GPW po odwołaniu szefa Polskiej Miedzi


Akcje KGHM poszły w dół


Sobotnie odwołanie Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego ze stanowiska prezesa spółki KGHM Polska Miedź S.A., nie sprzyjało dzisiaj akcjonariuszom. Akcje miedziowego giganta na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spadały blisko 2,5 procent. To zdecydowanie najgorszy wynik w WIG20 - poinformował branżowy portal Money.pl. Klimatu wokół Polskiej Miedzi na pewno nie ocieplił wywiad Domagalskiego-Łabędzkiego w ostatnim dniu swojego urzędowania. Były szef KGHM-u mówił o "układzie hutniczym" wskazując na Hutę Miedzi Głogów i licznych błędach w programie modernizacji hut należących do KGHM.

Wywiad z byłym już dzisiaj prezesem Polskiej Miedzi ukazał się dzisiaj na łamach Gazety Prawnej, ale został przeprowadzony w piątek, czyli w przeddzień odwołania Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego ze stanowiska. Czy ujawniając dziennikarzom pewne mechanizmy w zarządzaniu miedziową spółką i procesy zachodzące w hutnictwie, prezes wiedział, co czeka go w sobotę? Tego zapewne się już nie dowiemy. Domagalski-Łabędzki powiedział m.in., że: "Huta Miedzi Głogów jest bardzo specyficznym miejscem, w którym podejmowano ostatnio wiele wątpliwych decyzji, ja je nazywam „układem hutniczym”. Mam na myśli błędy w programie modernizacji hut, dziwne tryby wyborów dostawców i mam wrażenie, że podobny mechanizm powtarza się w przypadku arsenu. Stwarza się atmosferę, że pod presją czasu niezbędne są inwestycje i decyzje na już, najlepiej z wolnej ręki, bez przetargu, co jest skrajnie niekorzystne dla spółki, a dobre dla lokalnych układów. Musimy wyeliminować w KGHM patologie, które wytworzyły się w ostatnich latach".

Były szef KGHM chętnie mówił także o aspekcie politycznym rzutującym na miedziową spółkę. "Dlatego, żeby zapanować nad KGHM, trzeba być spoza Dolnego Śląska. Siła przyzwyczajeń i zaszłości w Polskiej Miedzi jest duża. Spółka jest daleko od Warszawy, więc nadzór nad nią nie jest tak mocny. A źródełko się wyczerpuje - czas beztroski dla KGHM się skończył. Dlatego wprowadziliśmy kadry biznesowe, a nie polityczne. Nawet moi przeciwnicy, a tacy pewnie są, nie zarzucają mi błędów biznesowych czy braku determinacji. Presja jest cały czas, ja byłem odwoływany chyba po trzy razy w miesiącu, ale od półtora roku jestem prezesem. To nie jest zdrowy model, ale jest częścią biznesu KGHM. Wprowadzamy fundamentalne zmiany. Nie nadużywam słowa „układ”, ale gdy widzę zawyżanie kosztorysów i realizację miliardowych inwestycji poprzez spółki zależne pozostające bez kontroli, to coś jest nie tak", mówił Radosław Domagalski-Łabędzki.

Na odwołanie szefa Polskiej Miedzi nerwowo zareagował dziś warszawski parkiet. Akcje KGHM spadły średnio o 2,5 procent, co odbiło się niekorzystnie dla Skarbu Państwa. "Z pozoru 2,5 proc. przeceny akcji nie robi większego wrażenia, ale przy wszystkich papierach daje to blisko 500 mln zł straty w wartości rynkowej całej spółki. Blisko jedna trzecia wszystkich udziałów przypada na skarb państwa, dla którego oznacza to blisko 170 mln zł na minusie", czytamy na łamach portalu money.pl.

Jutro ponownie zbiera się Rada Nadzorcza spółki, natomiast w czwartek zaplanowano nadzwyczajne walne posiedzenie akcjonariuszy, podczas którego dojdzie do wymiany części członków Rady Nadzorczej KGHM.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/86915/495/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14735
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 22:29

Pierwsze zmiany kadrowe w kopalniach


Cała dyrekcja ZG Lubin odwołana
Są już pierwsze poważne decyzje kadrowe tymczasowych władz spółki KGHM Polska Miedź S.A. Dzisiaj odwołano całą dyrekcję kopalni ZG Lubin. Ze swoimi stanowiskami pożegnali się Marek Marzec, dyrektor naczelny, Jan Czaja - dyrektor ds. technicznych oraz Andrzej Kowal, który był odpowiedzialny za utrzymanie ruchu. Jak dowiedziało się Radio Elka, nowym dyrektorem naczelnym ZG Lubin został dzisiaj Dariusz Jach, główny inżynier górniczy, a wcześniej dyrektor ds. technicznych w kopalni ZG Rudna.

Po sobotnim trzęsieniu kadrowym w zarządzie miedziowego holdingu, gdzie z funkcją prezesa KGHM pożegnał się Radosław Domagalski-Łabędzki i wiceprezes ds. aktywów zagranicznych, Michał Jezioro,, dzisiaj podjętokolejne kluczowe decyzje personalne. Tym razem padło na kopalnię ZG Lubin. Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio Elka, odwołano całą dyrekcję kopalni. Stanowisko dyrektora naczelnego stracił Marek Marzec i jego dwaj bliscy współpracownicy: Jan Czaja, dyrektor ds. spraw technicznych oraz Andrzej Kowal, dyrektor ds. utrzymania ruchu.

Nowym dyrektorem naczelnym ZG Lubin został Dariusz Jach, który do tej pory był głównym inżynierem górniczym, a wcześniej dyrektorem ds. technicznym na ZG Rudna. Czy to początek wielkich kadrowych zmian w oddziałach górniczych KGHM-u? Wydaje się, że tak. Niewykluczone, że do głębokich zmian kadrowych dojdzie także w hutach miedzi w Legnicy i Głogowie. Wiele też wskazuje na to, że personalne trzęsienie obejmie także spółki z Grupy Kapitałowej Polskiej Miedzi.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/86930/495/

Czytaj też: http://www.lubin.pl/kghm-...adem-hutniczym/

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 37 z 37  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.