forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Dobra zmiana Poprzedni temat :: Następny temat
Dobra zmiana
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 14:31

Izraelski dziennikarz kłamał Morawieckiemu? Zablokował Ogórek po niewygodnym pytaniu na Twitterze

Ronen Bergman to dziennikarz, który podczas konferencji w Monachium opowiedział historię swojej matki z czasów II Wojny Światowej. Wiele osób wyłapało jednak, że wypowiedź Bergmana jest sprzeczna z jego wcześniejszymi artykułami. „Szanowny Panie Bergaman, jak to jest możliwe, że twoja matka miała 5 lat podczas II wojny światowej, jeżeli przed wojną otrzymała medal od ministra edukacji? Proszę, wytłumacz mi to” – napisała na Twitterze Magdalena Ogórek. Izraelski dziennikarz w odpowiedzi… zablokował ją.

– Moi rodzice urodzili się w Polsce. Moja matka otrzymała przed wojną nagrodę od ministra edukacji narodowej. Później zaczęła się wojna i część rodziny zginęła. Ich polscy sąsiedzi wydali ich gestapowcom, a moja matka uratowała niektórych, bo podsłuchała nocną rozmowę, podczas której Polacy donosili na Żydów do gestapo. Po wojnie moja matka przyrzekła, że nigdy nie wypowie ani słowa po polsku – mówił dziennikarz "New York Times".

Z kolei w jednym ze swoich wcześniejszych artykułów Bergman twierdził, że podczas wojny jego matka miała 5 lat.

„Moja matka, niech będzie błogosławiona jej pamięć, musiała pochować swojego ojca w śniegu, po cichu, tak by naziści ich nie nakryli. Miała wtedy 5 lat” – pisał dziennikarz.

Szanowni Państwo, Pan Ronen Bergman „odpowiedział” mi na moje grzeczne pytanie o losy jego Mamy. Chciałam uściślić kwestie, które Pan Ronen podaje, a które niestety rozmijają się z historyczną rzeczywistością. Jak widać, jest z tym pewien kłopot. pic.twitter.com/vdMAVIGcnK
— Magda Ogórek (@ogorekmagda) 19 lutego 2018

(...)

Komentarze internautów:

Tomek
A co zydzi potrafia robic jak nie klamac od wojny graja udreczonych i poszkodowanych tylko po to aby kase zbijac jak nie od jednych to od drugich zalatwienie sprawy ich nie jest w ich interesie tylko wielki szum brawo panie Premierze wrescie ktos powiedzial prawde .

judasz
jestescie naprawde podli !
to jest dno !
to nie było kłamstwo !
żydzi nigdy nie łgaja !

Więcej:
https://dorzeczy.pl/kraj/56645/Izraelski-dziennikarz-klamal-Morawieckiemu-Zablokowal-Ogorek-po-niewygodnym-pytaniu-na-Twitterze.html

*Tym sposobem "dziennikarz" przyznał się do prostackiego łgarstwa...

Winnicki: To Żydzi powinni przestać kłamać i zacząć przepraszać

– Trzeba jasno powiedzieć: Żydzi przeproście i Żydzi przestańcie kłamać – powiedział na antenie Polsat News Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

Polityk ocenił, że w sprawie Izraela "obóz rządowy biega trochę jak kurczak bez głowy". – Rozdrapujemy, że Morawiecki coś niezręcznie powiedział, a od kilku tygodni trwa jednoznaczna jazda po Polsce na arenie międzynarodowej ze strony Izraela i środowisk żydowskich i my teraz mamy się kajać? – pytał.

Winnicki stwierdził, że "to Żydzi powinni zacząć przepraszać i powinni przestać kłamać". Pytany, za co mają przepraszać, odpowiedział: – Za antypolskie kłamstwa o obozach, które szerzą się w Izraelu, za kłamstwa, że Polacy, jako naród, są współsprawcami Holokaustu.

Z kolei zdaniem Krzysztofa Gawłowskiego z SLD premier Mateusz Morawiecki, mówiąc o "żydowskich sprawcach" na Konferencji Bezpieczeństwa Monachium "chciał dobrze", lecz zabrakło mu "subtelności" i "mądrości". – To jedno słowo "przepraszam" powinno jednak paść – przekonywał Gawłowski.

Źródło:
https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/56601/Winnicki-To-Zydzi-powinni-przestac-klamac-i-zaczac-przepraszac.html

*Gawłowski z SLD by przeprosił...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 14:41

O czym ta rozmowa? kolaboracja to jeszcze coś gorszego, niż szmalcownictwo!

Tak się wypierają, tak się wybielają, tak się zapierają, tak się wysilają… i

powiedzieli, że kolaboracja, a właściwie mała niewinna kolaboracyjka, to przecież nic takiego; można i tak. Dla mnie kolaboracji zdradzieckiego żyda Rumkowskiego, z łódzkiego getta, nijak się nie zdrobni.

Wysłał 240 000 osób do pieca, żeby trochę dłużej pożyć… ohyda nie do wypowiedzenia, a dla nich to tylko usprawiedliwiona kolaboracja, bo życie swoje wyjątkowe biedaczek ratował… wyjątkowo haniebne i [...] warte jak widać.

A czym jest szmalcownictwo? to po prostu wojenna bandyterka, pospolity bandytyzm kryminalistów czasu wojny, których Państwo Podziemne traktowało jak bandytów, czyli kulką w łeb.

Kolaboracja, to coś dużo poważniejszego – to zinstytucjonalizowana współpraca; nawet jeśli instytucjonalizuje współpracę jednej osoby (a tak nie było). Szmalcownictwo zaś, to przestępczy wybryk instytucjonalnie ścigany. Jest różnica w jakości? no ja myślę.

A czym praktycznie była ta niewinna kolaboracja, czyli współpraca? no współpraca, jak współpraca – kolaboranci stawali się współpracownikami niemieckich dzieł. Ich sztandarowym dziełem społecznym na terenach okupowanej Polski była eksterminacja obywateli polskich – Polaków i później Żydów. Niewinni współpracownicy więc, z miejsca stają się najbardziej winni.

A kim jest szmalcownik? jest wolnym strzelcem wyjętym spod prawa, którego każdy może i powinien zabić. Kolaborant posiada ochronę swego protektora, dla którego współpracuje.

Można więc jedynie rozważać, co jest bardziej ohydne i odczłowieczone, lecz nie jest to żadnym usprawiedliwieniem, a oskarżeniem.

Żydzi oficjalnie więc przyznali się do zinstytucjonalizowanego udziału w ludobójstwie polskiej ludności – przyznali się do kolaboracji.

Ich niezrozumienie tego co powiedzieli nie umniejsza win ich przodków – zawsze mogli umrzeć za swoich braci, tak jak godzi się przyzwoitym ludziom. Zamiast tego, z tchórzostwa i obłudy, woleli żyć kosztem śmierci innych

– krew ich ofiar spada na ich głowy i na ich dzieci aż do ostatniego pokolenia, które nie odżegna się od zbrodni swoich przodków.

(...)

Komentarz internauty:

Askalek

Drogi Autorze, dwieście procent racji, podpisuję się wszystkimi czterema kończynami!!!

Ale warto przy okazji wspomnieć to, co tak pięknie tłumaczy pani dr Ewa Kurek:

Dla nas fatalne i nieludzkie, ale u Żydów obowiązujące prawo mówi, że można poświęcić życie innych ludzi dla ochrony swojego życia. Tyle, że Żydzi stosują podwójną moralność Kalego: oni niby mogą posyłać innych na śmierć, by chronić swój egoistyczny tyłek, ale my - według nich - "za mało się poświęcaliśmy w ich obronie". Nie wolno nam przyjąć tej płaszczyzny.

Dla nas obowiązuje wykładnia chrzescijańska, europejska: odpowiadasz za spowodowanie lub przyczynienie się do czyjejś śmierci. Na tej płaszczyźnie żydowska kolaboracja z niemieckimi hitlerowcami i wydawanie na śmierć Polaków i Żydów to ogromna zbrodnia, której się Izraelczycy oraz bogate, utuczone środowiska żydowskie w USA (które nie chciały pomagać swoim pobratymcom z Europy, a do tego jeszcze na wojnie zarabiały) chcą WYPRZEĆ, bo to zakłócałoby ich "religię holocaust". I to jest cała prawda.

Ohydna moralność żydowska: moje życie najważniejsze, mój interes najważniejszy, moje pieniądze i zyski ważniejsze od życia innych ludzi - jest obrzydliwa, ohydna, nieludzka. I oni mają czelność nas pouczać!!! Nas, Polaków, którzy przez kilkaset lat dawali im schronienie, możliwości rozwoju i dobrego życia w Polsce, którzy masowo pomagali im podczas wojny i ginęli za to. To jest skandaliczne i nie do przyjęcia!!!

Oni chyba mają głęboko ukryte poczucie własnej winy i strach w oczach - dlatego nas tak nienawidzą, bo przyznając się do prawdy, musieliby nas całować po rękach i gęsto się tłumaczyć. Znana jest taka prawidłowość w psychologii, że winowajca nienawidzi ofiary. A ja mam wciąż wyraźne wrażenie, że oni nas - poza wyjątkami - nienawidzą

Więcej:
http://kontrowersje.net/o..._szmalcownictwo

*Co robi "drobną" różnicę pomiędzy kolaboracją a szmalcownictwem...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 20:21

Koniec z przywozem dużych ilości tańszego paliwa do Polski bez cła i akcyzy

Koniec z wwozem tańszego paliwa w zbiornikach samochodowych z Białorusi, Rosji i Ukrainy. Ministerstwo Finansów chce, by bez należności celnych i akcyzy można było przywieźć do Polski maksymalnie 200 litrów paliwa. Zmiany mają wejść w życie 1 czerwca 2018 r.

Projekt został opublikowany na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

Obecnie – w przypadku należności celnych – nie ma limitu 200 litrów paliwa.

W przypadku podatku akcyzowego zwolniony jest import do 600 litrów paliwa w zbiorniku standardowym i do 200 litrów w tzw. pojemniku specjalnego przeznaczenia. Ograniczenia te nie dotyczą paliw objętych wiążącymi Polskę międzynarodowymi umowami o przewozach drogowych.

W uzasadnieniu do projektu ustawy napisano:

„Celem projektu jest uszczelnienie systemu celnego i podatkowego poprzez wprowadzenie ograniczeń w ilości paliwa przywożonego w standardowych zbiornikach pojazdów samochodowych ze zwolnieniem z należności celnych przywozowych i akcyzy.”

Podstawowe zmiany

Zgodnie z projektem bez cła i akcyzy będzie można przywieźć – w standardowym zbiorniku – do Polski do 200 litrów paliwa.

Inna zmiana dotycząca prawa celnego przewiduje wprowadzenie takiego samego sposobu naliczania i poboru odsetek pobieranych od należności celnych, jaki obowiązuje w Ordynacji podatkowej wobec zaległości podatkowych.

Po co taki krok? W uzasadnieniu czytamy:

„Jednolitość sposobu naliczania i poboru tych dwóch rodzajów odsetek pobieranych od należności importowych. Wprowadzenie proponowanych zmian przyczyni się do zwiększenia wpływów budżetowych z tytułu akcyzy i opłaty paliwowej.”

Zdaniem resortu finansów limit na poziomie 200 litrów nie pozbawi firm transportowych możliwości realizacji przewozu, a równocześnie uwzględnia oczekiwania polskich producentów i dystrybutorów paliw:

„Zmniejszenie limitu stanowić będzie ochronę polskiego rynku paliw oraz polskich firm transportowych przed napływem taniego paliwa sprowadzanego z państw trzecich - głównie Białorusi i Rosji oraz zwiększenie konkurencyjności na rynku transportu drogowego.”

Kto zyska, kto straci?

Ministerstwo przyznaje jednak, że właściciele przedsiębiorstw transportowych będą mieli do dyspozycji mniejszą ilość paliwa, co w przypadku obowiązywania projektowanej regulacji w całym 2018 r. stanowiłoby równowartość kwoty ok. 339 mln zł.

W uzasadnieniu można przeczytać:

„Szacuje się więc, że od planowanego dnia wejścia w życie projektowanej zmiany w 2018 r. właściciele przedsiębiorstw transportowych będą mieli do dyspozycji mniejszą ilość paliwa, co stanowi równowartość kwoty ok. 197,8 mln zł. Przewiduje się jednak poprawę sytuacji legalnie działających podmiotów prowadzących działalność w zakresie transportu międzynarodowego poprzez wyeliminowanie nieuczciwej konkurencji.”

Według fiskusa wprowadzenie proponowanego rozwiązania zwiększy dochody budżetu państwa i przyczyni się do ochrony interesów krajowych i unijnych producentów paliw.

Zgodnie z Oceną Skutków Regulacji dodatkowe wpływy do budżetu przewidziane w ciągu 10 lat od wejścia w życie zmiany oszacowano na kwoty od 220-490 mln zł rocznie.

Źródło:
https://businessinsider.com.pl/firmy/podatki/ograniczenie-przywozu-tanszego-paliwa-w-zbiornikach-samochodow/sh1g25d

*"(...) Koniec z wwozem tańszego paliwa w zbiornikach samochodowych z Białorusi, Rosji i Ukrainy. (...)"

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 20:38

Sędzia Topyła okradł staruszkę z roztargnienia, a prezes Gersdorf podejmowała kroki bezrefleksyjnie. Czas wprowadzić szczególne badania zawodowe sędziów

Sędzia Mirosław Topyła, który na stacji benzynowej zgarnął 50 zł, należące do stojącej obok staruszki został uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Mimo, że sąd dyscyplinarny zdecydował o odsunięciu go od orzekania, koledzy z SN puścili sprawę w niepamięć. Dlaczego? Uznali, że jest roztargniony. Ile razy w stanie roztargnienia wydał krzywdzące wyroki?

Niedobrze ze stanem psychicznym sędziów. Co gorsza, stan ich wewnętrznego dygotu, który prawdopodobnie wpływa na jakość orzeczeń, nie jest powodem do odsunięcia ich od zawodu. Mirosław Topyła wziął swoich kolegów z Sądu Najwyższego na litość. Rozpłakał się także jego obrońca. Jak widać skutecznie. Człowiek, który zgarnął z lady 50 zł należące do stojącej obok staruszki, nie został uznany za winnego kradzieży, choć wydarzenie zarejestrowały kamery. Na jego rzecz miało świadczyć to, że immanentną cechą sędziego jest roztargnienie. Spóźnił się nawet na własną sprawę w SN, nie potrafiąc znaleźć sali rozpraw. Klamka zapadła. Topyła pozostaje w zawodzie. Nadal będzie sądził innych.

Czy w stanie permanentnego roztargnienia można przytomnie analizować skomplikowane sprawy prawne? Czy nie istnieje tu ryzyko pomylenia faktów i wydania niesprawiedliwego wyroku? Czy dotychczas wydane orzeczenia wydawane były w stanie przytomności umysłu czy może w swym roztargnieniu sędzia Topyła mógł przeoczyć jakieś fakty i skrzywdzić niewinnych ludzi?

Niepokojące pytania mnożą się, a przypadek nie jest odosobniony. Nadzwyczajna kasta nie dostrzega jednak problemów. Sięga po swój ulubiony argument „pomroczności”, czy roztargnienia. W podobny sposób rzecznik Sądu Najwyższego tłumaczył obecność prezes SN na uroczystości ślubowania sędziego Trybunału Konstytucyjnego, Justyna Piskorskiego, które odbyło się w pałacu prezydenckim.

W trudnym okresie stresów i przepracowania, każdemu z nas zdarzają się kroki bezrefleksyjne

— napisano w komunikacie rzecznika prasowego Sądu Najwyższego.

Skoro „nadzwyczajną kastę” sędziowską dopadła plaga nieprzytomności umysłu, może należałoby zaostrzyć badania okresowe i podnieść poprzeczkę zdrowotną dopuszczającą sędziów do zawodu? W przeciwnym razie nawet reforma sądownictwa nie zatrzyma lawiny krzywdzących i niesprawiedliwych wyroków.

autor: Marzena Nykiel

Komentarz internauty:

Yan@Yan
Super wyrok. Od dzisiaj każdy kto coś ukradnie, powinien mówić, że był roztargniony i wcale nie UKRADŁ tylko ZABRAŁ. A jeszcze do tego niech się rozpłacze tak jak Sawicka czy Topyła. Biedny chłopak zjadł w sklepie batonika za 99gr, bo był głodny, to został skazany za kradzież, a SN uznał że sędzia nie ukradł tylko zabrał w roztargnieniu więc należy go uniewinnić. Nie reformować, tylko ZAORAĆ.

Źródło:
https://wpolityce.pl/polityka/382432-sedzia-topyla-okradl-staruszke-z-roztargnienia-a-prezes-gersdorf-podejmowala-kroki-bezrefleksyjnie-czas-wprowadzic-szczegolne-badania-zawodowe-sedziow

*"Sędzia uniewinniony. Dobrze, że nie skazano właścicielki pięćdzisięciozłotowego banknotu" - można kraść, ale trzeba być roztargnionym sędzią...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 20:52

Kolejni młodzi Polacy biorą sprawy w swoje ręce. Instytut Zmian zadba o pamięć o historii Polski z II wojny światowej przez Wikipedię

Działacze Instytutu Zmian sami przetłumaczą w internetowej encyklopedii na kilka języków hasła takie jak rodzina Ulmów, „Żegota”, czy Jan Karski.

Młodzi chcą wykorzystać internetową encyklopedię do budowania wizerunku Polski za granicą. Projekt „Patriot” to tłumaczenie informacji dotyczących relacji polsko-żydowskich i publikowanie ich w zagranicznych edycjach Wikipedii.

To kolejna już oddolna akcja Polaków, którzy sami postanowili szerzyć polską historię za granicą. I w ten sposób, nie czekając na rząd, bronić dobrego imienia Polski.

Stronę o szkodliwej dla Polski amerykańskiej ustawie 447 założyła już tamtejsza Polonia. Bez grosza wsparcia. Na portalach społecznościowych uaktywnili się także internauci, którzy za pomocą zdjęć i krótkich haseł w języku angielskim szerzyli prawdę m.in. O Narodowych Siłach Zbrojnych, czy przeżyciach własnej rodziny.

Akcja organizowana teraz przez Instytut Zmian, to tłumaczenie haseł o polskiej historii, zabytkach, kulturze oraz gospodarce i publikowanie ich w zagranicznych edycjach Wikipedii. Projekt ma popularyzować polską kulturę, przeciwdziałać przekłamaniom historycznym i zwiększać atrakcyjność turystyczną Polski.

Dotychczas, w ramach projektu, w angielskiej edycji internetowej encyklopedii znalazły się tłumaczenia haseł poświęconych Powstaniu Warszawskiemu. Jak wskazywali organizatorzy, inspiracją do ich wyboru było przemówienie, które prezydent USA Donald Trump wygłosił w lipcu ubiegłego roku w Warszawie.

Koordynator akcji Tomasz Gontarz powiedział, że głównym celem projektu ma być walka z przekłamaniami historycznymi, w tym z określeniem „polskie obozy zagłady”.

W związku z międzynarodowymi kontrowersjami po przyjęciu noweli ustawy o IPN, chcemy wziąć sprawy we własne ręce i aktywnie włączyć się w obronę wizerunku naszego kraju poprzez przekazywanie prawdy historycznej osobom, które języka polskiego nie znają

— wskazywał.

Dlatego - jak mówił Gontarz - kolejnym etapem projektu będzie przetłumaczenie na inne języki oraz rozbudowywanie istniejących już notek encyklopedycznych poświęconych: rodzinie Ulmów, Irenie Sendlerowej, Janowi Karskiemu, „Żegocie”, Antoninie Żabińskiej, a także informacji poświęconych niemieckim represjom wobec Polaków pomagających Żydom.

Mamy nadzieję, że pozwoli to nam uwrażliwić zagranicznych internautów, że Polacy nie byli współsprawcami Holocaustu, tylko osobami ratującymi w tamtym czasie swoich sąsiadów

— podkreślił Gontarz.

I takie społeczne ruszenie jest równie ważne, jak międzynarodowe stosunki dyplomatyczne. Zwłaszcza wśród ludzi młodych, którzy aktywnie korzystają ze stron internetowych.

Obserwując obecnie debatę publiczną w sprawie polskiej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej można bowiem odnieść wrażenie, że o polskiej historii świat wie zbyt mało. Oczywiste, że przez lata zaniedbaliśmy naszą politykę historyczną, ale ważne jest także, jak w tym momencie na ten brak informacji odpowiemy.

I taka odpowiedź w internecie dla Izraela jest równie potrzebna, co ta rządowa. Szczególnie w momencie, kiedy opinia publiczna słyszy jedynie o pojedynczych przypadkach polskich kolaborantów. Rozdmuchanie takich jednostkowych przypadków nie tylko nasz naród obraża, ale przede wszystkim jest przejawem braku jakiejkolwiek wrażliwości na cierpienie polskich ofiar II wojny światowej.

To przejaw właśnie takiego samego braku wrażliwości, na który tak bardzo wyczulona jest strona izraelska.

autor: Edyta Hołdyńska

Komentarze internautów:

ewa lew
powinniście jeszcze przetłumaczyć pamiętniki Żydów z getta którzy opisywali jak zachowywała się policja żydowska w gettach...

MatkaPolka72@MatkaPolka72
Gliński i sellin do natychmiastowej dymisji. Antypolscy szkodnicy rozrzucający BARDZO HOJNĄ ręką pieniądze polskich podatników na antypolskie, polakożercze żydowskie organizacje i instytuty. Zabrać pieniądze przeznaczone na kirkuty i przekazać na cmentarze kresowe np: na Rossie. TO JEST POLSKA RACJA STANU. Kogo reprezentują ci panowie ????

oko
Nie mogę uwierzyć, że Izrael jest tak bezczelny i zakłamany, o niewdzięczności nie wspomnę. Kto dopuścił do rozpowszechniania ich kłamstw. Okazali się podstępnymi wrogami

Źródło:
https://wpolityce.pl/polityka/382380-kolejni-mlodzi-polacy-biora-sprawy-w-swoje-rece-instytut-zmian-zadba-o-pamiec-o-historii-polski-z-ii-wojny-swiatowej-przez-wikipedie

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 20:57

Retoryka opozycji legła w gruzach! Beata Mazurek: Sankcji wobec Polski nie będzie

- Rezolucja parlamentu węgierskiego pokazuje, że nie będzie mowy o żadnych sankcjach wobec Polski - powiedziała dziś wicemarszałek sejmu Beata Mazurek. Polityk skomentowała przyjęcie przez parlament Węgier rezolucji „o poparciu Polski wobec presji Brukseli” podkreśliła, że bardzo ją to cieszy.

Parlament węgierski przyjął dziś rezolucję „o poparciu Polski wobec presji Brukseli”. Zaapelował w niej do rządu Węgier, by nie popierał propozycji, które ograniczyłyby wykonywanie podstawowych praw Polski wynikających z jej członkostwa w UE. Węgierscy parlamentarzyści zaapelowali też do węgierskich posłów Parlamentu Europejskiego, by nie popierali takiej wysuniętej przez instytucję Unii Europejskiej propozycji, która opowiada się za postępowaniem przeciw Polsce wszczętym na podstawie artykułu 7. Traktatu UE lub się z nim zgadza.

Bardzo cieszy mnie ta rezolucja parlamentu węgierskiego, bo ona pokazuje jednoznacznie, że nie będzie mowy o żadnych sankcjach wobec Polski

- podkreśliła Mazurek.

Ta retoryka opozycji uderzająca we własny kraj i w polski rząd legła w gruzach

- zaznaczyła.

Pytana, czy spodziewa się podobnych rezolucji w innych parlamentach państw członkowskich UE, np. spośród krajów Grupy Wyszehradzkiej, odpowiedziała, że chciałaby przyjęcia takich rezolucji.

Natomiast mamy świadomość tego, że w UE toczy się gra różnych interesów i czy inne kraje zdecydują się na to, by nas wesprzeć, tego nie wiem

- powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Mazurek przypomniała, że w sobotę w Wilnie prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą zapewniła, że Litwa nie poprze żadnych „przymusowych metod przeciwko żadnemu krajowi w UE, w tym również przeciwko Polsce”.

Jesteśmy za wzajemnym dialogiem i poszukiwaniem rozwiązań. Litwa nie będzie popierała głosowania przeciwko państwu polskiemu, będziemy jednak starali się doprowadzić do porozumienia

- mówiła prezydent Litwy.

Źródło:
http://niezalezna.pl/2175...lski-nie-bedzie

*Odważniejsza Litwa i Węgry - kto następny...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 21:01

Premier Morawiecki podpisał ważne rozporządzenie. Zostanie powołany specjalny zespół

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie powołujące Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość.

Prace zespołu będą się toczyć niezależnie od pracy poszczególnych prokuratur czy sądów. Podkreślamy jednak, że działania podjęte przez zespół będą miały charakter międzyresortowy. Ich celem będzie wypracowanie propozycji zmian przepisów, tak aby służby i instytucje miały jeszcze lepsze narzędzia do walki z przestępstwami polegającymi na publicznym propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz nawoływaniu do nienawiści.

Dla zespołu istotne będą wskazania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokuratora Krajowego, policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Na posiedzenia zespołu będą zapraszani również przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Pierwsze posiedzenie zespołu odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, po najbliższym Posiedzeniu Rady Ministrów.

Komentarz internauty:

Antoni
Dokładnie taki sam zespół istniał jeszcze 2 lata temu, ale w 2016 roku został zlikwidowany przez Beatę Szydło.

Źródło:
http://niezalezna.pl/2175...pecjalny-zespol

*Powrót do wcześniejszego pomysłu...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 21:04

Szybki kurs obrony dobrego imienia

Po 1989 r. pan Tusk i jego obóz polityczny zainteresowani byli jedynie odkrywaniem ciemnych kart polskiej najnowszej historii.

Kryzys na linii Warszawa–Jerozolima zmobilizował instytucje państwa do rozpoczęcia dynamicznych działań w obronie dobrego imienia naszego kraju. Bo choć Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów z zapowiedzią aktywnej polityki historycznej, to po przejęciu władzy postulat ten był realizowany dość rachitycznie. Więcej było emocji i szumnych (niekiedy niestety także nierozsądnych) wypowiedzi, a mniej efektywnej pracy na tym polu. Po zamieszaniu wywołanym nowelą ustawy o IPN nagle okazało się, że trzeba się wziąć do roboty, bo walec narracji drugiej strony ruszył bezwzględnie do przodu. Na szczególnie dobre noty zasługują służby szefa rządu – materiały przez nie przygotowane były rzeczywiście bardzo dobre. Sęk w tym, iż w tej akcji nie można ustawać – nie można uznać, że skoro sytuacja trochę przycichła, to można zwolnić. Otóż nie można ani spuścić z tonu, ani zrezygnować z rozszerzania strumienia polskiego przekazu. Widać gołym okiem, że podczas lat 80., kiedy mówiono za nas, pisano nam historię, swobodnie manipulowano faktami, stworzono nam na świecie wizerunek, którego nawet większość z nas sobie nie wyobrażała. Paradoksalnie nieporozumienie z Izraelem może skończyć się dla nas korzystnie. Przy tej okazji znaczna część międzynarodowej opinii publicznej ma szansę usłyszeć, że obozy zagłady były tylko niemieckie, a Polacy to obok osób narodowości żydowskiej najliczniejsza grupa ofiar III Rzeszy. Kilkanaście dni temu Tusk ironizował w jednym ze swych twitterowych wpisów, że wchodząc w konflikt z Izraelem, rząd PiS promuje określenie „polskie obozy śmierci”. Jest zupełnie inaczej: rozpowszechnienie tego kłamstwa to w dużej mierze zasługa byłego premiera RP i jego środowiska politycznego. I to nie tylko w czasie dwóch kadencji sprawowania władzy, lecz także przez niemal wszystkie lata po 1989 roku. Przez ten cały czas pan Tusk, jego obóz polityczny – pod jakimkolwiek szyldem by działał – zainteresowany był jedynie odkrywaniem ciemnych kart polskiej najnowszej historii, wręcz ubarwieniem ich wszelkimi odcieniami nikczemności czy okrucieństwa. W tym samym czasie dobrodusznie zapominaliśmy winy innych, z podziwem kibicowaliśmy zakłamywaniu przez nich choćby historii II wojny światowej. Bo jakże inaczej nazwać emisję w mediach publicznych serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”? Jak określić przeznaczanie milionów złotych ciężko zarobionych przez Polaków na filmy, które ukazywały ich przodków jako żądną krwi dzicz? Równocześnie sylwetki polskich bohaterów, ich niewyobrażalny wprost heroizm albo pozostawały poza zainteresowaniem instytucji państwa, albo wręcz dominujące w Polsce środowisko polityczne dwoiło się i troiło, by dołożyć swą cegiełkę do piramidy kłamstwa, którą zbudowali przed 1989 r. komuniści – choćby o Żołnierzach Niezłomnych. Trzeba zatem na poważnie zakasać rękawy.

Nieporozumienie z Izraelem najpewniej uda się wkrótce wyprostować, ale przed nami długa i trudna droga opowiedzenia światu naszych najnowszych dziejów i odkłamanie wersji, którą za nas rozgłaszali inni. Nikt nie jest zwolniony z tej misji. Trzeba wywierać stałą presję na rządzących, by nie odpuścili tego zadania, ale bezcenna jest także aktywność obywateli. Taka akcja jak choćby „Stań w obronie Polski” – musi trwać.

Autor: Katarzyna Gójska

Źródło:
http://niezalezna.pl/2175...dobrego-imienia

*Dobre strony kryzysu...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 21:11

Wynik, który pogrążył Schetynę. „Czym lepiej go ludzie poznają, tym gorsze ma notowania”

Z najnowszego badania CBOS wynika, że liderem rankingu nieufności jest szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. – Nie wróży mu to sukcesów na przyszłość – mówi portalowi Niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała.

Sondaż Centrum Badania Opinii Społecznej pokazał, że w lutym z największą nieufnością ankietowanych – aż 48 proc. – spotykał się lider PO Grzegorz Schetyna. Ufało mu 22 proc. badanych, a obojętność wobec szefa Platformy wyraziło 20 proc.

Tak jak do każdego sondażu, do tego również nie należy przywiązywać przesadnej wagi, ale jest to w jakimś wymiarze podsumowanie działalności pana Grzegorza Schetyny

– komentuje wyniki badania poseł Marcin Horała.

Jak zauważył polityk PiS, szef totalnej opozycji jeszcze jakiś czas temu w takich sondażach nie prowadził.

Dlatego, że jednak dość spora grupa osób – szczególnie tych niezbyt zainteresowanych polityką – słabo go kojarzyła. Ale odkąd został liderem opozycji, to coraz więcej ludzi go rozpoznaje, a czym lepiej go poznają, tym gorsze ma notowania

– uważa parlamentarzysta.

Jego zdaniem, wyniki sondaży mogą być w przyszłości jeszcze mniej korzystne dla Grzegorza Schetyny.

Nie wróży mu to sukcesów na przyszłość, ale nie powiem, żeby jakoś specjalnie mnie to martwiło

– podsumowuje poseł Marcin Horała w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Źródło:
http://niezalezna.pl/2175...ze-ma-notowania

*Grzegorz z Chetyna w coraz lepszej formie...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 21:15

Filia Muzeum Polaków Ratujących Żydów na Manhattanie? "Tam żyje najwięcej Żydów na świecie"

Rząd zapowiada bardziej ofensywna politykę historyczną, co ma stanowić odpowiedź na coraz liczniejsze ataki na Polskę w kontekście nowelizacji ustawy o IPN. Jednym z elementów tej ofensywy ma być otwarcie filii Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów na Manhattanie w Nowym Jorku.

Muzeum w sercu Nowego Jorku

– Planujemy w Nowym Jorku – bo to jest miasto, gdzie żyje najwięcej Żydów na świecie, wcale nie w Jerozolimie czy Tel Awiwie – budowę filii Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów, w godnym miejscu – w centralnym miejscu Manhattanu, by ta opowieść była blisko tej społeczności – poinformował wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin na antenie programu pierwszego Polskiego Radia.

Sellin wskazał także na inne aspekty budowania polityki historycznej przez Polskę. Inaczej mają być „zadaniowane” instytuty polskie rozsiane po świecie – których jest 26 – by promowały nie tylko polską kulturę czy polską dyplomację publiczną ale także polską pamięć historyczną. Miałoby to być realizowane, jak wyjaśnił, m. in. poprzez wystawy, pokazy filmów i spotkania z ciekawymi ludźmi.

"Polska historia zasługuje na opowieść"

Wiceminister kultury zaznaczył, że do stworzenia polskiej narracji historycznej potrzebne są prężnie działające instytucje: – Dlatego to jest ważne, by było ich więcej niż dziś; dlatego budujemy te wszystkie muzea – Muzeum Historii Polski, Muzeum Józefa Piłsudskiego, Muzeum Jana Pawła II, Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, bo i ta historia światu kompletnie nie jest znana, że Polska jest jedną z najstarszych demokracji w Europie, że miała potężne państwo.

– Uważam, że opowieść o tym, jak wyglądał los Polaków w czasie drugiej wojny światowej, zarówno w pierwszej fazie tej wojny – rozdrapania państwa przez Niemcy hitlerowskie i przez sowietów, jak i w drugiej fazie, kiedy całe terytorium ziem polskich było pod okupacją niemiecką zasługuje na taką opowieść i pokazanie tego straszliwego losu światu – powiedział polityk w "Sygnałach dnia".

Komentarz internauty:

misio rysio
Myślę ,że rząd Polski powinien wystąpić do rządu Izraela z propozycją (żądaniem) utworzenia w Tel-Avivie - bądź w Jerozolimie Polskiego Instytutu Historycznego (na podobieństwo ŻIH w Warszawie) i finansowania go z budżetu państwa Izrael - również na ww podobieństwo. Zadaniem owego Instytutu byłoby rzetelne przedstawianie historii lat 39-45 (i dalszych aż do współczesności) i prezentowanie społeczeństwu Izraela polskiego spojrzenia na historię. W przypadku odmowy - no wiadomo....

Źródło:
https://dorzeczy.pl/56664/Filia-Muzeum-Polakow-Ratujacych-Zydow-na-Manhattanie-Tam-zyje-najwiecej-Zydow-na-swiecie.html

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 21:26

Wojna o pracownika trwa. Sieci prześcigają się w podnoszeniu płac

Najwięksi konkurencji na rynku walczą o ręce do pracy. Od marca większe pensje czekają na pracowników Lidla. Każda taka informacja elektryzuje pozostałych graczy z sieci handlowych. Znów rozpocznie się wyścig pod hasłem "kto da więcej".

- Jak widać, wprowadzona już od 1 stycznia 2018 roku podwyżka płac dla pracowników Biedronki, ma wymierny wpływ na rynek pracy w całym sektorze handlowym – tak marcową podwyżkę pensji w Lidlu skomentował Arkadiusz Mierzwa, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska S.A., firmie będącej właścicielem sieci Biedronka i największej konkurencji niemieckiej sieci.

Mechanizm ścigania się największych konkurentów na polskim rynku obserwujemy i opisujemy od lat. Wprowadzenie promocji w jednej sieci momentalnie skutkuje obniżkami cen w drugiej, nie inaczej jest z akcjami specjalnymi, czy otwarciem kolejnych sklepów. Tak więc również podwyżki płac nie mogły pozostać bez odpowiedzi.

Pensje w sklepach oraz centrach dystrybucyjnych Biedronki od początku roku wzrosły od 200 zł do 550 zł brutto, w zależności od lokalizacji, stażu pracy i konkretnego stanowiska – o czym informowaliśmy w money.pl.

- Była to już czwarta podwyżka pensji w Biedronce w ciągu dwóch lat. W sumie podwyżkami tymi objęto ponad 60 tys. osób zatrudnionych w JMP, co wskazuje na ich niespotykaną skalę

– zaznaczył Arkadiusz Mierzwa.

Ale także sygnał dla całego sektora. Od marca również pracownicy Lidla będą zarabiać od 2800 zł do 3550 zł brutto czyli o 250 zł więcej niż przed rokiem - wynika z informacji, do których dotarł money.pl. Taką pensję dostaną już przy podpisywaniu pierwszej umowy. Po roku zatrudnienia niemiecki pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu 2950-3750 zł brutto, a po dwóch latach od 3150 do 4050 zł brutto. To jak sprawdziliśmy więcej niż pracownik banku czy pielęgniarka.

Wcześniej o swoich pracowników postanowił zatroszczyć się Kaufland, który przy podpisywaniu pierwszej umowy, daje pensję w wysokości 2600 zł brutto miesięcznie. Po dwóch latach pracy podnosi zarobki o 300 zł. O symboliczne 2 proc. podniosło wynagrodzenia również Tesco.

Jak pisaliśmy w money.pl, podobnie było w sieci Carrefour. Co prawda pracownicy domagali się podwyżek w wysokości 350 zł, jednak pracodawca się na to nie zgodził. Pensje podniósł. O ile? Tego sieć nie chciała ujawnić.

Rynek pracownika

Na rynku brakuje rąk do pracy, a firmy dziur kadrowych nie potrafią załatać nawet Ukraińcami. Trudno się dziwić kolejnym podwyżkom płac. Kto nie podnosi pensji swoim pracownikom, po prostu ich traci.

Rynek odmienił się na tyle, że dochodzi do sytuacji, w których pracowników "podkrada się" już pod bramą zakładu – co opisywaliśmy w money.pl.

- Nikt dzisiaj w Polsce nie ma najmniejszej wątpliwości, że mamy rynek pracownika – przyznała to sama minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku badania Instytutu Keralla Research na zlecenie BIG InfoMonitor, wskazywały, że co najmniej jedna trzecia firm w Polsce narzeka na problemy związane z pozyskiwaniem pracowników.

Tymczasem z ostatnich danych Work Service wynika, że już co druga firma w Polsce ma niedobory kadrowe, a odsetek przedsiębiorców, którzy mają trudności rekrutacyjne wzrósł o 18 p.p. na przestrzeni ostatniego roku.

Polacy chcą zarabiać więcej

Zwiększa się wiec liczba ofert pracy, na które nikt nie odpowiada. Brakuje już ponad 120 tys. etatów, a bez pracy jest zaledwie 6,9 proc. Polaków. Również pracujący w Polsce Ukraińcy naszej gospodarce nie wystarczają.

Wszystko to przekłada się na wzrost płac w kraju. W styczniu wysokość wynagrodzenia w średnich i dużych firmach wzrosła o średnio 311 zł brutto w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jeśli sytuacja się utrzyma i wzrost wynagrodzeń będzie co roku 7-procentowy tak jak w 2017 roku - to na wymarzoną obecnie pensję 6 tys. zł brutto, czyli 4,2 tys. zł netto trzeba będzie kilka lat poczekać.

Źródło:
https://www.money.pl/gosp...,0,2398866.html

*Zachodnie (francuskie, niemieckie, portugalskie, angielskie) markety coraz więcej środków finansowych muszą przeznaczać na wynagrodzenia dla polskich pracowników...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 21:41

Sakiewicz: W interesie Polski i Izraela leży, abyśmy się dogadali. Rozgrywkę przeciw nam prowadzą Rosja i Niemcy

– W interesie Polski i Izraela jest to, żebyśmy się po prostu dogadali. Tę rozgrywkę przeciwko nam prowadzą Rosjanie i Niemcy. Widać ogromną aktywność rosyjskiej dyplomacji, wszystko to pokrywa się w czasie – spotkanie Ławrowa z Putinem, aktywność niemieckiej prasy. Oni nas po prostu rozgrywają. My musimy stanąć ponad to – mówił w TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Tomasz Sakiewicz, w programie Michała Rachonia "Minęła 20" na antenie TVP Info, odnosząc się do konfliktu na linii Polska-Izreal ocenił, że "jesteśmy skazani na to porozumienie, o ile będzie dużo środowisk mądrych i patriotycznych, które potrafią stanąć ponad emocje".

W interesie Polski i Izraela jest to, żebyśmy się po prostu dogadali. Tę rozgrywkę przeciwko nam prowadzą Rosjanie i Niemcy. Widać ogromną aktywność rosyjskiej dyplomacji, wszystko to pokrywa się w czasie – spotkanie Ławrowa z Putinem, aktywność niemieckiej prasy. Oni nas po prostu rozgrywają. My musimy stanąć ponad to

– mówił redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Tomasz Sakiewicz podkreślił, że "w interesie Polski jest to, żeby sojusznik Izraela – USA – pozostał w Polsce, a w interesie Izraela jest to samo – żeby prorosyjskie siły w Izraelu nie wygrały, a one właśnie wymachują flagą i nakręcają tę wojnę i przymuszają obecnego premiera, żeby był bardziej stanowczy wobec Polski".

W naszym interesie musimy bronić godności Polaków, ale sprowadzić to do poziomu debaty, która musi się toczyć

– zauważył.

Komentarze internautów:

kawaleria
Słuszna diagnoza problemu. Gdzie się dwóch bije tam trzeci korzysta.

Półnapół
Normalni to wiedzą od początku. Pytanie tylko ilu nas jest.

jcieszkowska
Jeśli izrael będzie odgrywał się na nas w imieniu i robił dobrze berlinowi i moskwie to ie możemy się dogadać. Powinniśmy utrzymywać normalne stosunki jak z innymi krajami, natomiast jak widać dzsiaj nie możemy wierzyć izraelowi nigdy bo mamy inna moralność. Zydzi muszą zrozumieć błąd w swojej strategii przetrwania.

Źródło:
http://niezalezna.pl/2175...-rosja-i-Niemcy

*Do tanga trzeba dwojga...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Lut 21, 2018 09:50

Szef MON złożył u prezydenta wniosek o wręczenie nominacji generalskich

Złożyłem do prezydenta wniosek ws. nominacji generalskich. Termin ich wręczenia zależy od Andrzeja Dudy – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Błaszczak był pytany w radiowych Sygnałach Dnia, czy możliwe jest wręczenie nominacji generalskich 1 marca - w Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". - Termin zależy od pana prezydenta, ale rzeczywiście rozmawialiśmy. Ja wniosek odpowiedni złożyłem - odparł szef MON.

Zapewnił też, że w tej sprawie resort obrony narodowej pozostaje w stałym kontakcie z prezydenckim Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. - Przede wszystkim zmieniło się podejście; jest porozumienie. Uważam, że tak należy działać, aby zwierzchnik sił zbrojnych miał możliwości konsultacji tych spraw, bo to prezydent RP konstytucyjnie jest odpowiedzialny za te sprawy (nominacje generalskie) - zaznaczył szef MON.

Mariusz Błaszczak objął stanowisko ministra obrony 9 stycznia, zastępując Antoniego Macierewicza. Wcześniej między ośrodkiem prezydenckim a MON zarysowały się rozbieżności w poglądach na przyszły system kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi. Obie instytucje zgadzały się np. w kwestii przywrócenia odrębnych dowództw rodzajów sił zbrojnych, różnice dotyczyły m.in. prerogatyw prezydenta, ale i samej struktury dowódczej. Brak uzgodnień w sprawie przyszłego systemu kierowania i dowodzenia armią były powodem odłożenia nominacji generalskich 15 sierpnia i 11 listopada 2017 r.

Źródło:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-mon-zlozyl-u-prezydenta-wniosek-o-wreczenie-nominacji-generalskich/qth3rsv

*Koniec przeciągania liny na linii MON - BBN...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Lut 21, 2018 09:58

Miotła wymiata dyrektorów z państwowych spółek

Odejścia wstrząsają właśnie Orlenem, Energą i PGE Energia Ciepła – pisze środowy "Puls Biznesu" o państwowej miotle, która po zmianach prezesów wymiata dyrektorów.

Dziennik przypomina, że Daniel Obajtek, nowy prezes PKN Orlen, zaczął pracę 6 lutego i tego samego dnia zwolnił szefów działów marketingu, komunikacji, HR, biura zarządu, a do dziś z koncernem rozstali się także dyrektorzy IT, relacji inwestorskich i zarządzania finansami.

"Większość wakatów w koncernie Daniel Obajtek wypełnia jednak menedżerami, których ściągnął wcześniej do Energi" – czytamy w "PB", który podaje przykłady menedżerów marketingu, komunikacji, biura prawnego, biura zarządu i działu kadr. Obajtka w Enerdze zastąpiła – jako "pełniąca obowiązki" – Alicja Klimiuk, wiceprezes i była prezes spółki.

"Równie głębokie wydają się dyrektorskie zmiany kadrowe przeprowadzane właśnie przez Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa PGE Energia Ciepła (PGE EC), czyli dawnego EDF Polska" – zauważa "Puls Biznesu" i ocenia, że "wymiana dyrektorów zajęła Wojciechowi Dąbrowskiemu wprawdzie więcej czasu niż prezesowi Orlenu, ale efekt jest podobny". Na liście zmian wymienia szefów biura prawnego, komunikacji, kadr, rozwoju i zakupów.

PKN Orlen nie skomentował decyzji kadrowych w spółce na łamach "PB"., Energa zapewniła o "nadmiarze chętnych na zwolnione miejsca", również w wyniku awansów wewnętrznych. PGE EC stwierdziło, że procesy inwestycyjne wymagają jednostkowych zmian kadrowych, które "w żadnym razie nie są celem samym w sobie".

Komentarze internautów:

Tomasz Wojnarowski
PIS ma wielu działaczy takich jak wójt Obajtek. Każdy zostaje prezesem na kilka miesięcy, potem zostaje zwolniony z odpowiednią odprawą. Energa miała już 6 prezesów przez 2 lata oraz odpowiednią ilość wiceprezesów i dyrektorów i żaden z nich nie był energetykiem. Każdy w PIS chce się załapać bo nie wiadomo jak długo potrwa koryto+

Anna Lopin
W PKN od wielu lat NIE zmiania się tylko i wyłącznie członek zarządu ds produkcji i dyrektorzy od produkcji BO to najważniejszy pion , spółka PKN produkuje przecież głównie paliwa. Cała reszta jest zupełnie niepotrzebna i przypadkowa, to czy dyrektorem IT lub Marketingu w tej spółce jest Zenek z Pcimia czy franek brat szwagra Tuska NIE MA KOPLETNIE ŻADNEGO ZNACZENIA, ani dla dzialania ani dla wyników spółki.

PKN miał HISTORYCZNIE rekordowe wyniki za 2016 r. natomiast za 2017 r. już całkowicie rozbił bank i jest tylko i wyłącznie zasługą wprowadzonego przez PIS pakietu paliwowego, który zlikidował szarą strefę w paliwach, która za rzadów PO urosła do skali 20 MLD wyludzeń ROCZNIE. (oficjalne raporty NIK, POPIH i wszelkie inne podają skalę wyłudzeń od 15 do 20 MLD za 2015 rok).

Źródło:
https://businessinsider.com.pl/firmy/zarzadzanie/zmiany-kadrowe-w-spolkach-pkn-orlen-energa-pge-ec/nx92c9t

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Lut 21, 2018 10:05

KAS odzyskała 17 mln zł. Rozpracowała mechanizm wyłudzeń VAT

Polska firma zaniżała należne podatki poprzez fikcyjne dostawy na Słowację do Czech i Niemiec. W rzeczywistości towar nie opuszczał kraju.

Polski producent artykułów do pakowania deklarował w zeznaniach podatkowych wewnątrzwspólnotowe dostawy swoich artykułów – podała Polska Agencja Prasowa. Miał je wysyłać do Niemiec, Czech i na Słowację.

Towar jednak zamiast za granicę trafiał do odbiorców w Polsce. Ten mechanizm pozwolił znacznie obniżyć należny podatek nieuczciwemu przedsiębiorcy. Jednocześnie spowodował znaczny uszczerbek w finansach publicznych.

W wyniku działań operacyjnych i kontrolnych Krajowej Administracji Skarbowej udało się rozpracować mechanizm fikcyjnych dostaw.

Firma musiała wpłacić ponad 17 mln zł do budżetu państwa. Kwota ta, to zarówno zaległy podatek VAT, jak i odsetki.

Źródło:
https://www.money.pl/gosp...,0,2398854.html

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 308 z 324  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.