forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Dobra zmiana Poprzedni temat :: Następny temat
Dobra zmiana
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 18:54

Oto co napędza polską gospodarkę

Polską gospodarkę dalej napędza konsumpcja - powiedział prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak, komentując piątkowe dane GUS. Dodał, że wszystko wskazuje na to, że również 2018 będzie rokiem dobrej koniunktury.

Kaźmierczak skomentował dzisiejsze dane GUS, według których produkcja przemysłowa w grudniu wzrosła o 2,7 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 10,2 proc. Z kolei sprzedaż detaliczna w grudniu 2017 r. wzrosła o 6,0 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 16,6 proc. Sprzedaż detaliczna realnie wzrosła o 5,2 proc. rok do roku.

Dane o produkcji przemysłowej w grudniu są troszeczkę niższe niż miesiąc wcześniej, ale wynika to z większej liczby dni wolnych w grudniu. Dalej są to bardzo dobre wyniki, ale widać wyraźnie, że w tej chwili polską gospodarkę napędza konsumpcja

- wyjaśnił Kaźmierczak.

Dodał, że "wszystko wskazuje na to, że rok 2018 będzie również rokiem dobrej koniunktury". Zauważył, że "nie ma żadnych twardych przesłanek, aby przypuszczać, czy podejrzewać, że ta koniunktura nie będzie dalej trwała".

Komentarz internauty:

Anonim 19.01.2018 18:12
Na dłuższą metę konsumpcja nie może być kołem zamachowym gospodarki. Bez pobudzenia inwestycji za dwa lata będzie twarde ladowanie.....

Źródło:
http://niezalezna.pl/2146...lska-gospodarke

*Efekt 500+ w gospodarce nadal odczuwalny...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 19:01

46 proc. badanych z nadzieją patrzy na nowy rząd. To najlepszy wynik od 11 lat [SONDAŻ]

Z najnowszych badań CBOS wynika, że 46 proc. ankietowanych patrzy na nowy rząd z nadzieją. Z kolei wśród 13 proc. respondentów budzi on obawy. Jest to najlepszy wynik od 11 lat.

Według ostatnich badań opinii publicznej 46 proc. ankietowanych patrzy z nadzieją na nowy rząd, 15 proc. odczuwa zawód i jest przekonanych, że nic się nie zmieni, 13 proc. odczuwa lęk. Z kolei obojętnych na zmianę na szczytach władzy jest aż 18 proc. badanych, a 8 proc. respondentów wskazało opcję „trudno powiedzieć”.

Rząd Mateusza Morawieckiego osiągnął lepszy wynik niż ostatnie 3 gabinety. Zarówno rząd Beaty Szydło, Ewy Kopacz, jak również i drugi rząd Donalda Tuska cieszyły się niższym zaufaniem.

Ostatni gabinet, który może poszczycić się lepszym wynikiem, był w 2007 roku i przewodził mu wtedy Donald Tusk.

Więcej:
https://dorzeczy.pl/53609/46-proc-badanych-z-nadzieja-patrzy-na-nowy-rzad-To-najlepszy-wynik-od-11-lat-SONDAZ.html

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 19:15

Jedna z największych firm pożyczkowych w Polsce zamyka swoje placówki!

Zarząd spółki Pośrednictwo Finansowe KREDYTY-Chwilówki zamyka placówki w całej Polsce - dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Chodzi o jedną z największych w Polsce firm pożyczkowych.

Zadłużonych może być w niej nawet kilkaset tysięcy Polaków. Jak wynika z informacji dziennikarzy RMF FM, zarząd spółki podjął dziś decyzję o sprzedaniu działalności innej spółce, a równocześnie zwolnił kilkaset osób.

Z wewnętrznego pisma od zarządu, do którego dotarliśmy wynika, że biura tej firmy pożyczkowej mają działać do końca stycznia. Zwalniani pracownicy są w tym dokumencie proszeni o pomoc w zamykaniu placówek.

Dlatego prosimy Was o pomoc w zamykaniu każdego punktu w sposób bezpieczny, o szczegółach poinformują Was kierowcy. Klienci otrzymają informację o tym, że spłata należności będzie odbywała się tylko poprzez rachunek bankowy - prosimy już o informowanie o tym każdego klienta. Priorytetem dla nas jest zabezpieczanie wypłat dla pracowników oraz zwrot kapitału dla inwestorów - czytamy.

Klienci firmy dalej będą musieli spłacać swoje pożyczki. Jutro mają dostać informacje o nowych numerach konta.

Dzisiaj w większości spłacają swoje pożyczki przynosząc pieniądze do oddziałów. Teraz będą musieli dokonywać wpłat na konto.

Komentarz internauty:

~tak
Lichwiarze urośli za Tuska i zwijają się za Kaczyńskiego. To jest wyznacznik dobrobytu Polaków którzy nie muszą już zadłużać się na zbójeckich warunkach. Brawo PIS!!

Czytaj wię™cej na:
http://biznes.interia.pl/..._campaign=other

*Gorsze czasy dla firm pożyczkowych...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 19:26

Szef rządu o walce z przestępcami podatkowymi: Wygrywamy tę batalię! "To pozwala inwestować nie tylko w gospodarkę, ale i w społeczeństwo"

Walka z przestępcami podatkowymi powoduje, że wpływy do budżetu państwa są o kilkadziesiąt miliardów większe, co pozwala inwestować nie tylko w gospodarkę, ale i w społeczeństwo

—powiedział w piątek w Ostrołęce premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu spotkał się w tamtejszym urzędzie miasta m.in. z kombatantami, samorządowcami, harcerzami, strzelcami kurpiowskimi. Wcześniej premier odwiedził Dzienny Dom Pobytu dla osób starszych „Senior+”.

To, że państwo polskie dzisiaj stać na finansowanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych, że stać nas na finansowanie domu seniora takiego jak ten, w którym byłem przed chwilą, że stać nas na ogromny program społeczny 500+, dzięki któremu rodziny - głównie w miastach takich jak Ostrołęka (…) - mogły trochę odżyć, to się mogło stać tylko dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy i instytucje państwa polskiego zaczęliśmy traktować z szacunkiem, ale też z ogromnym ich użyciem dla celów zbudowania silnej bazy podatkowej w Polsce

—powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył, że rząd polski potraktował instytucje państwowe z „najwyższą powagą” dzięki czemu „wygrywamy wielką batalię z przestępcami podatkowymi, +mafiami vatowskimi+”.

Jest rzeczywiście kilkadziesiąt miliardów złotych więcej w naszym budżecie, które pozwalają nam zarówno inwestować w gospodarkę, ale też inwestować w społeczeństwo czyli oddawać pewną elementarną sprawiedliwość naszym seniorom, naszym bohaterom

—powiedział.

(...)

Więcej:
https://wpolityce.pl/polityka/377390-szef-rzadu-o-walce-z-przestepcami-podatkowymi-wygrywamy-te-batalie-to-pozwala-inwestowac-nie-tylko-w-gospodarke-ale-i-w-spoleczenstwo

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 20:23

Krystyna Pawłowicz oburzona decyzją Senatu ws. Stanisław Koguta: "Co robicie z naszą Dobrą Zmianą?"

Co robicie z naszą - Polaków - Dobrą Zmianą?

— pyta na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Posłanka Pawłowicz odnosi się do kwestii głosowania w Senacie nad sprawą senatora Stanisłąwa Koguta.

W tajnym głosowaniu Senat zdecydował, że nie daje zgody na zatrzymanie senatora PiS, podejrzewanego o korupcję.

Koledzy Senatorowie! Co robicie z naszą - Polaków - Dobrą Zmianą ? Przecież panu senatorowi nie groziła śmierć, tylko uczciwe postępowanie…

Komentarz internauty:

Ano
Z chwilą odejścia pani Beaty Szydło dobrą zmianę szlag trafił i pomyśleć źe to wszystko zafundowała osoba która tą dobrą zmianę wymyśliła, ech życie, życie.

Więcej:
https://wpolityce.pl/polityka/377433-krystyna-pawlowicz-oburzona-decyzja-senatu-ws-stanislaw-koguta-co-robicie-z-nasza-dobra-zmiana

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 20:33

Nadchodzą nawróceni

Jak tak dalej pójdzie, to ani się obejrzymy, a w kolejnych miesięcznicach smoleńskich zobaczymy rozpychających się łokciami dzisiejszych działaczy PO i Nowoczesnej, którzy będą zadeptywać się nawzajem, pozując do zdjęć. Pomniki Żołnierzy Wyklętych już za chwilę utoną w wieńcach ze wstęgami głoszącymi, że ten i ów dotychczasowy przeciwnik nadania skwerowi czy ulicy imienia bohaterów podziemia niepodległościowego dziś „Pamięta” i składa „Cześć i Chwałę”.

Kolejni działacze z resortowych rodzin będą doszukiwać się w swoich drzewach genealogicznych przodków walczących ze wszystkimi możliwymi okupantami, a dotychczasowe feministki zaczną głosić potrzebę rozciągnięcia programu „Rodzina 500+” także na nienarodzone dzieci. Wymyślam sobie? A skąd. Wraz z degrengoladą opozycji i wyraźnym przesunięciem się PiS po rekonstrukcji w stronę centrum rośnie zastęp „nawróconych”, dla których owo nagłe nawrócenie staje się ostatnią deską ratunku przed nadchodzącą z dużym prawdopodobieństwem klęską w wyborach (póki co samorządowych). Już teraz nie brak takich, którym „zawsze przeszkadzał skręt na lewo” i dziś gorączkowo szukają, jak odbębnić czyściec polityczny i odnaleźć się (koniecznie jeszcze przed wyborami) w obozie Dobrej Zmiany. Wyraźnie widać, że służy temu partia „Porozumienie”, której założycielem jest Jarosław Gowin, a do której co rusz przechodzą kolejni „nawróceni” politycy Platformy i Nowoczesnej z politycznego centrum i regionów. Przechodzą, bo widzą, że brak jakiegokolwiek pomysłu na siebie może za chwilę ograniczyć wpływ partii opozycyjnych do minimum. A minimum wszystkich nie pomieści. To oczywiście wyzwanie dla kierownictwa PiS. Otorbienie obozu Dobrej Zmiany kolejnymi „nawróconymi” może poskutkować sytuacją, w której wszystkie te nowe, dziś chwalące w niebogłosy „dobre zmiane”, często przecież rozpoznawalne gęby trzeba będzie wykarmić i znaleźć im zajęcie. Co wówczas ze wszystkimi, którzy na sukces prawicy ciężko pracowali i pracują?

Warto pamiętać, że polityka „otwartych drzwi” nie sprawdza się także w wypadku uchodźców politycznych.

Autor: Wojciech Mucha

Komentarz internauty:

żbik
Na pewno nie powinni być na równi. Chcą coś ocalić - niech się cieszą że mogą siedzieć u stóp w ciepłej izbie i jeść co spadnie ze stołu. Zawsze to lepsze niż być głodnym i na mrozie. I dłuuugi okres próbny, a nie od razu na członka !!!!!

Źródło:
http://niezalezna.pl/214584-nadchodza-nawroceni

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 09:28

Departament Stanu: demokracja w Polsce ma się dobrze

Polska to jedna z najstarszych demokracji w Europie. Ta demokracja jest żywa i ma się dobrze – stwierdził przedstawiciel Departamentu Stanu USA na spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się przed wizytą Rexa Tillersona m.in. w Polsce.

Jeden z pytających poruszył kwestię stanu demokracji w naszym kraju. Przedstawiciel Departamentu Stanu odpowiedział, że "Polska to demokratyczny i suwerenny sojusznik USA". - Mamy wspólne interesy strategiczne. Skupiamy się na wzmocnieniu współpracy. Polska to jedna z najstarszych demokracji w Europie. Ta demokracja jest żywa i ma się dobrze. Politykę wewnętrzną pozostawiamy Polakom – dodał.

Spotkanie i stanowisko przedstawiciela Departamentu Stanu skomentował m.in. wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

"Dzisiejsze stanowisko Departamentu Stanu USA w odpowiedzi na pytanie o stan demokracji w Polsce (w związku z wizytą Rexa Tillersona w przyszłym tygodniu). Jutro zapewne „jedynka” w @gazeta_wyborcza oraz @FaktyTVN 😉"

Więcej:
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/departament-stanu-demokracja-w-polsce-ma-sie-dobrze/fmfff4k

*Nie tak miało być...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 09:33

Prof. Zoll rekomendował kiedyś Lecha Kaczyńskiego, dziś żałuje. A mogło być tak pięknie…

Historia jest pełna rozmaitych przypadków, które decydowały o sukcesie, lub klęsce. Prof. Andrzej Zoll przypomniał w krakowskiej prasie o swym udziale w kształtowaniu ważnych wydarzeń Polski, lecz z owej partycypacji dziś nie jest zadowolony. Było tak – Jerzy Buzek poszukiwał kandydata na stanowisko ministra sprawiedliwości. Zapytał więc Andrzeja Zolla, czy Kaczyński się nadaje. Odpowiedź padła natychmiast - jeśli nie Jarosław, to tak. No i stało się. Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, późniejszy prezes Trybunału Konstytucyjnego i rzecznik praw obywatelskich bardzo prędko uznał, że było to - jak określił – fatalne zdanie, albowiem nominacja ministerialna otworzyła na nowo karierę polityczną braci po ich wcześniejszych politycznych klęskach. W konsekwencji mamy to, co każdy widzi – upadek demokracji na każdym kroku!

Popatrzcie umiłowani w prawdzie i zakochani w demokratycznym porządku, jedno nieopatrznie rzucone zdanie i narodowa katastrofa u bram państwa. Gdzie tam zresztą u bram! Po bramach już ani śladu, zaraza wtoczyła się na zdradzieckich rydwanach wszędzie i wokół. Jedno zdanie, a tyle nieszczęść!

Szanowny Panie Profesorze! Może się Pan przedtem mylił, a może teraz, a może i przedtem i teraz. Ja coś tam skromnie podejrzewam, ale nie śmiem niczego sugerować. Wiem tylko, że nawet taki Wergiliusz tkwił w błędzie, wypierając się swego głównego uczynku w postaci „Eneidy”. Uznał, że to dzieło kiepskie i testamentalnie nakazał go zniszczyć. Na szczęście cesarską mocą August nie pozwolił na wykonanie woli magistra heksametrów, i możemy ich melodią radować oczy i uszy po dziś dzień. A ile będzie tych dni jeszcze po nas? Ho, ho, ho, jak mawiał były prezydent. Ho, ho, ho!

autor: Tomasz Domalewski

Źródło:
https://wpolityce.pl/polityka/377444-prof-zoll-rekomendowal-kiedys-lecha-kaczynskiego-dzis-zaluje-a-moglo-byc-tak-pieknie

*Praźródło dobrej zmiany...? A mogło być tak pięknie...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 09:55

Sprawa Stanisława Koguta. Senat zmieni regulamin, Stanisław Karczewski wydał "pilne polecenie"

Senat nie wyraził zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta. Głosowanie było tajne. Na reakcje nie trzeba było czekać długo. Marszałek Senatu zaapelował do części senatorów PiS, żeby odeszli z polityki. I wydał polecenie przygotowania projektu pilnej nowelizacji regulaminu.

W Senacie, w którym 66 senatorów należy do klubu PiS, upadł wniosek prokuratury dotyczący Stanisława Koguta. Chodziło o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowego aresztowanie senatora. W tej sprawie apelował nawet sam Jarosław Kaczyński.

- Byłem przekonany, że dojdzie do uchwały, która pozwoli na zatrzymanie senatora Koguta - stwierdził po zakończeniu obrad marszałek Senatu. - To decyzja zła, także przykra dla mnie. Nie będę ukrywał, że namawiałem senatorów do głosowaniem za poparciem wniosku, by pokazać, że wszyscy są równie prawa. Niestety, zabrakło 19 głosów - dodał.

"Kierownictwo PiS bardzo krytycznie ocenia decyzję Senatu ws. senatora Koguta. Prezes PiS wystosuje list do członków partii w tej sprawie" - napisała na swoim profilu na Twitterze wicemarszałek Sejmu, a jednocześnie rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Ostre słowa Karczewskiego. "Niech odejdą z polityki"

Decyzja ws. głosowania już pociągnęła za sobą konsekwencje. Stanisław Karczewski w rozmowie z "Super Expressem" powiedział, że "senatorowie, którzy głosowali w obronie Stanisława Koguta powinni odejść z polityki".

"Poza tym nie powinno być tajnych głosowań w Senacie. Wszystko powinno być transparentne i przejrzyste" - dodał Marszałek Senatu. I wydał już odpowiednie polecenia.

Szef kancelarii Senatu otrzymał polecenie przygotowania projektu pilnej nowelizacji regulaminu znoszącej tajność głosowań personalnych.

Komentarz internautki:

gosia
Czyżby w senacie byli sami złodzieje i kryją kumpla z tej niepotrzebnej mafii?????

Więcej:
https://wiadomosci.wp.pl/sprawa-stanislawa-koguta-senat-zmieni-regulamin-stanislaw-karczewski-wydal-pilne-polecenie-6211137533404801a

*Ujawniła się kolejna kasta...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 10:06

"Światełko w tunelu", "realny dialog". Po pierwszym spotkaniu nowego ministra zdrowia z rezydentami

Piątkowe spotkanie w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” trwało ok. pięć godzin. Strony nie przekazały szczegółów jednak zaznaczyły, że omawiano wszystkie postulaty młodych lekarzy.

– Pojawiło się światełko w tunelu. Mam nadzieje, że kolejne spotkania i kolejne rozmowy będą owocowały dalszym postępem tych rozmów i efekcie uda się wynegocjować nowe rozwiązania dla dobra pacjenta, które będą satysfakcjonowały obie strony – powiedział po zakończonych rozmowach minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Pojawiła się propozycja dotycząca punktu brzegowego, która była warunkiem przejścia do dalszych rozmów tzn. przyspieszenie wzrostu nakładów na ochronę zdrowia. (…) Omówiliśmy wszelkie nasze postulaty – wskazał Jarosław Biliński
wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL.

Termin kolejnego spotkania ma zostać ustalony w poniedziałek.

Źródło:
https://dorzeczy.pl/kraj/53639/Swiatelko-w-tunelu-realny-dialog-Po-pierwszym-spotkaniu-nowego-ministra-zdrowia-z-rezydentami.html

*"Młode wilczki medycyńskie" - i ich mocodawcy - lekko zbite z tropu...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 10:15

Zakaz pracy na uczelniach dla byłych ubeków i esbeków? Propozycja resortu Ziobry

Trwają prace nad Konstytucją dla Nauki, za której przygotowanie odpowiedzialny jest wicepremier Jarosław Gowin i kierowane przez niego Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Konstytucja zakłada m. in. zmianę w kształceniu doktorantów oraz większą autonomię uczelni.

Resort Sprawiedliwości postuluje, aby do ustawy dodać zapis uniemożliwiający pracę na uczelniach osobom, które pełniły służbę, pracowały lub współpracowały z organami bezpieczeństwa państwa PRL.

"Projektowane przepisy umożliwiają, by w dalszym ciągu na uczelni wyższej były zatrudniane osoby powiązane z reżimem komunistycznym. Nie ulega wątpliwości, że zmiana takiego stanu rzeczy winna stanowić priorytet reformy ze względu na szczególną rolę przypisaną nauczycielowi akademickiemu" – pisze wiceminister sprawiedliwości Michał Woś w stanowisku wystosowanym do MNiSW.

Jak podaje portal rp.pl, resort Gowina chce zaostrzyć przepisy w tym zakresie, ale nie w tak głębokim stopniu, jak to proponuje ministerstwo sprawiedliwości.

Obecnie obowiązkowe jest składanie oświadczeń lustracyjnych przez m.in. rektorów, prorektorów i dziekanów. W Konstytucji dla Nauki ten krąg ma być rozszerzony o kolejne osoby pełniące funkcje kierownicze na uczelni. A w przypadku m.in. rektora, członka rady uczelni lub senatu fakt braku współpracy będzie konieczny do objęcia funkcji. Projektowana ustawa przewiduje też, że byłym funkcjonariuszom i współpracownikom bezpieki nie będzie mógł być nadawany tytuł profesora.

Komentarz internauty:

Chanuka
Wreszcie!
Bezwzględnie dokończyć lustrację we wszystkich dziedzinach i odebrać byłym resortowym bandytom prawo do wykonywania zawodu i wszelkie świadczenia zdrowotne i emerytalne. Zwyrodnialcy służyli Moskwie, niech im Moskal płaci emerytury!

Źródło:
https://dorzeczy.pl/kraj/53642/Zakaz-pracy-na-uczelniach-dla-bylych-ubekow-i-esbekow-Propozycja-resortu-Ziobry.html

*"Stare wilki akademicko-bezpieczniackie" w lekkim zagrożeniu...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 10:23

Budżet na 2018 przyjęty przez Senat. Założenia są optymistyczne

Senat przyjął bez poprawek ustawę budżetową na 2018 r. Zgodnie z założeniami rządu deficyt w tym roku ma nie przekroczyć 41,5 mld zł.

"Za" zagłosowało 60 senatorów, przeciwko było 25, a jeden wstrzymał się od głosu.

Według założeń przyjętej w piątek przez Senat ustawy budżetowej dochody państwa w 2018 roku powinny wynieść 355,7 mld zł. Planowane wydatki będą jednak znacznie większe. Jak szacuje rząd, z budżetu państwa do końca 2018 roku zostanie wydanych 397,2 mld zł.

Jak pisaliśmy w money.pl, po stronie wydatków w projekcie budżetu zapewniono m.in. środki na kontynuację dotychczasowych, priorytetowych działań rządu (program 500+, emerytury dla osób korzystających z obniżonego wieku emerytalnego), jak również na realizację nowych zadań.

Oznacza to, że tegoroczny deficyt budżetowy będzie wynosił 41,5 mld zł i ma być niższy niż założony w roku poprzednim o 18 mld zł. Natomiast deficyt sektora finansów publicznych przewidywany jest na 2,7 proc. PKB.

Zgodnie z prognozami rządu nasza gospodarka będzie rosła w tempie 3,8 proc. Z budżetowych założeń średnioroczna inflacja wyniesie 2,3 proc.

W ubiegłym tygodniu ustawę budżetową na 2018 r. przegłosował Sejm. - W 2018 roku dokonujemy przełomu po stronie podatkowej i dzięki temu zaplanowane deficyty są najniższe w historii ostatnich 28 lat. Jednocześnie możemy mieć środki na całą politykę społeczną, bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego - komentował wówczas w Sejmie założenia budżetowe premier Mateusz Morawiecki.

(...)

Więcej:
https://www.money.pl/gosp...,0,2396582.html

*Budżetowe "założenia są optymistyczne", ale oczywiście nie dla totalniaków...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 10:38

Dr Targalski: Czy Polska skapitulowała przed Niemcami?

W dzisiejszym programie dr Jerzy Targalski skupił się na dwóch tematach. W pierwszej części programu opowiedział o tym, dlaczego jego zdaniem polski rząd skapitulował przed Niemcami i jakie błędy popełniają polscy politycy w negocjacjach z Unią Europejską. W dalszej części programu poruszy temat kontrowersyjnej amerykańskiej ustawy 447, która ma ułatwić odzyskiwanie majątków żydowskich utraconych w trakcie II wojny światowej.

Na początku doktor odpowiedział na pytanie czy Polska jest w stanie skutecznie prowadzić politykę geopolityczną. - Nie można prowadzić polityki zagranicznej jeżeli jedna trzecia społeczeństwa, czy jak kto woli mieszkańców Polski popiera Targowice. - Jakie metodę na rozwiązanie tego problemu zasugerował. - Można starać się pozbawić Targowicę zaplecza kadrowego, a co za tym idzie również zaplecza wyborczego. I to się robi w ten sposób, że się po prostu przejmuje kadry Targowicy mamy z tym w tej chwili do czynienia. Takie postępowanie rodzi bardzo poważne niebezpieczeństwo, a mianowicie, że im bardziej będziemy przejmowali te kadry to wprawdzie Targowica straci oparcie i zostanie zmarginalizowana, ale my stracimy naszą tożsamość.

Zdaniem doktora polski rząd obawia się Niemców.- Moim zdaniem ze strachu przed Niemcami wkroczyliśmy na równie pochyłą kapitulacji. - Zaznacza, że Polska jeszcze nie skapitulowała, ale decyzje jakie rząd podejmuje do tego prowadzą. Jego zdaniem Polska zbytnio ustępuje i stopniowo i godzi się na coraz więcej. - Taka polityka wynika z kilku przyczyn, przede wszystkim potworny strach przed Niemcami w pałacu prezydenckim. - Zaznacza, że obawy są w pewien sposób uzasadnione, ale w ten sposób następuje demobilizacja opinii publicznej. - Dowódcy naszej obrony zostali poświęceni. Timmermans dostał na tacy głowy Beaty Szydło, profesora Szyszki, Antoniego Macierewicza. - Poprzez te decyzje jego zdaniem Niemcy dostali to co chcieli, a teraz żądają jeszcze więcej.

Uważa, że polityka, która ma prowadzić do ocieplenia stosunków z Niemcami i Unią Europejską poprzez ustępstwa jest po prostu kapitulacją. - Niemców to my nie musimy przekonać, Niemców my musimy pokonać. [...] My tymczasem bez pierwszej bitwy od razu padliśmy na kolana, dlatego obawiam się, że bardzo szybko z kolan przejdziemy do pozycji leżącej na twarz.

(...)

Komentarze internautów:

#1000008736
niestety znów ma rację, PiS wycofuje się rakiem, oddał rząd partii gowina, tak jak oddali rząd tuskowi 10 lat temu.

Leo Neumann
Dyplomacja wygrala i Polska wygrala na tym to polega.

Więcej:
http://telewizjarepublika...cami,59548.html

*Jeszcze Polska nie skapitulowała...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 14:31

Soloch: Nasi partnerzy zmienili swoją postawę

- Nastąpiła widoczna zmiana linii naszych partnerów europejskich; z ich strony padają zupełnie inne sygnały, niż było to jakiś czas temu, my wychodzimy tym sygnałom naprzeciw - mówił w sobotę szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Pytany w radiowej Trójce, czy coś się zmienia w polskiej polityce zagranicznej, Soloch podkreślił, że się nie zmienia "stała linia, która od początku przejęcia władzy przez obóz dobrej zmiany podkreśla kwestie podmiotowości państwa polskiego jednocześnie we współdziałaniu z sojusznikami zachodnimi".

Dodał, że "ta linia w tym sensie się zmieniła, że nastąpiła również widoczna zmiana linii naszych partnerów europejskich".

"W pewnych obszarach naciski, takie jak związane np. z kwestią relokacji cudzoziemców, one w tej chwili wyglądają inaczej" - mówił. Jak zaznaczył, "czas pokazał, że to myśmy mieli rację".

"Czas pokazał, że takie inicjatywy jak: współpraca regionalna, inicjatywa Trójmorza spotkały się nie tylko z ciepłym przyjęciem, ale widać, że dynamicznie się rozwijają" - ocenił szef BBN.

Jego zdaniem można było się o tym przekonać, np. podczas ostatniej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w "ONZ-ecie i spotkaniu, śniadaniu z ambasadorami Unii Europejskiej (...), gdzie właśnie te kwestie, kwestia Trójmorza, bardzo mocno wybrzmiała nie tylko w ustach polityków regionu".

Zaznaczył, że z naszymi partnerami europejskimi, "gdzieś w połowie drogi zapewne się spotkamy". "Nasi partnerzy zmienili swoją postawę. Jeżeli porównamy ich postawę rok temu, pół roku temu i dzisiaj, z tamtej strony padają zupełnie inne sygnały, nie takie ostre, nie takie zdecydowane, jak to było jakiś czas temu" - ocenił.

Soloch podkreślił, że deklaracje osób odpowiedzialnych za polską politykę zagraniczną i bezpieczeństwo wychodzą "tym sygnałom naprzeciw".

9 stycznia br. prezydent powołał na stanowisko ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza, odwołał Witolda Waszczykowskiego.

Komentarz internauty:

~ab
Kto wierzy EU sam sobie jest winny. Przypominaja mi sie slowa Lenina o linie ......

Czytaj więcej na:
http://fakty.interia.pl/p..._campaign=other

*Lekkie ocieplenie relacji RP - UE...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9802
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 16:35

Inwestują wbrew "prognozom" opozycji

Dla Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) miniony rok był rekordowy. Podobnie jest w innych specjalnych strefach ekonomicznych w Polsce. Miniony rok można zaliczyć do najlepszych od 2011 r. pod względem liczby kredytów zaciągniętych przez polskie firmy.

Z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że listopad był kolejnym miesiącem, który przyniósł wzrost zysku netto sektora bankowego. Dzięki temu w całym ubiegłym roku banki mogą liczyć aż na 14 mld zł zysku – i to pomimo podatku bankowego, tak krytykowanego do niedawna przez opozycję i samych bankowców.

Zyski banków mogą być o blisko 15 proc. wyższe niż w 2016 r. Zdaniem ekspertów to głównie zasługa szybko rosnącej akcji kredytowej. Komisja Nadzoru Finansowego podaje, że wartość kredytów w złotych, których banki udzieliły przedsiębiorstwom w Polsce, była już pod koniec listopada ub.r. o ponad 10 proc. wyższa niż rok wcześniej. Rodzime firmy pożyczyły w tym okresie ponad 27 mld zł – i jest to najlepszy wynik od 2011 r. Co ważne, KNF podkreśla, że najszybciej rosną kredyty inwestycyjne.

Te „papierowe” dane znajdują potwierdzenie w praktyce. W specjalnych strefach ekonomicznych zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu – to aż 55 obszarów zlokalizowanych w dziewięciu województwach – ubiegły rok był rekordowy, a z 5,5 mld zł nakładów inwestycyjnych większość wniosły podmioty z polskim kapitałem. Katowicka SSE w 2017 r. też osiągnęła najlepszy w swojej historii wynik, pozyskując 58 nowych projektów o rekordowej dla strefy łącznej wartości ponad 3,4 mld zł.

Komentarz internauty:

Anonim
Uwaga, kiedy PIS dojdzie do władzy, to będzie koniec świata, średniowiecze, armagedon, wszystko co dobre miało się skończyć i zawalić, wielu w to uwierzyło i wierzy do tej pory, bo słyszeli to tysiąc razy w polskojęzycznych mediach głównego ścieku...

Źródło:
http://niezalezna.pl/2146...gnozom-opozycji

*A banki wciąż mają się dobrze...

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 287 z 312  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.