forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14167
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Lis 13, 2017 22:15

Komentarze:

Anonim

Panie Ministrze - podpowiadam inaczej: to jest mniej więcej tak samo, jakbym dostał za przekroczenie prędkości mandat, a musiałby zapłacić go za mnie... mój szef - właściciel auta.

------------------------------

Piter


Panie ministrze jaki proszę złożyć zawiadomienie do prokuratury na HGW . Bo skoro ma obowiązek stawić się przed komisją, a nie stawia się. To celowo naraża skarb państwa na straty.

--------------------------------

Kondor

Prywatny folwark elit sądownictwa ...Jeżeli nie boją się komisji to znaczy , że nikogo się nie boją , czyli pusty śmiech nad grobami tych , którzy stworzyli sytuację ,w której Gronkiewiczowa i jej klika zasiadają dzisiaj na tych stanowiskach . A ja chciałem zapytać panią profesor - czy pani rodzina walczyła w powstaniu Warszawskim? Na pewno nie,bo byście wyszli kominem . dlaczego więc tak się pani mści na rodowitych Warszawiakach ?Tfu - z tą sitwą jak najszybciej do paki !!!

=============================

Wiceminister Jaki o decyzji sądu ws. grzywny dla HGW: To dziwna sytuacja
– Niestety, nie mogę zgodzić się z interpretacją, że jeśli prezydent Warszawy nie stawi się przed komisją, to musi płacić miasto, a nie ona. To jest dziwna sytuacja, dziwny pogląd prawniczy – powiedział portalowi Niezalezna.pl wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki, komentując dzisiejszą decyzje WSA.

Dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił drugą grzywnę w wysokości 3 tys. zł, nałożoną na prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz przez komisję weryfikacyjną za nieusprawiedliwione niestawiennictwo.

Dzisiejsza decyzja jest analogiczna do poprzedniej. Sąd uznaje, że pani prezydent musi się stawić przed komisją i że jest stroną – wbrew temu, co twierdziła
– powiedział portalowi Niezalezna.pl wiceminister sprawiedliwości.

Niestety, nie mogę zgodzić się z interpretacją, że jeśli prezydent Warszawy nie stawi się przed komisją, to musi płacić miasto, a nie ona. To jest dziwna sytuacja, dziwny pogląd prawniczy. To jest mniej więcej tak samo, jakbym dostał mandat, a zapłaciłby go za mnie budżet państwa

– podkreślił Patryk Jaki.

Natomiast nie zmienia to faktu, że pani prezydent musi się stawić przed komisją. Nie jako strona, a jako świadek. I jako świadek będzie wzywana. Jeśli wtedy się nie stawi, będzie musiała zapłacić grzywnę
– dodał.

Zwrócił na to również uwagę inny członek komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji – Sebastian Kaleta.

Istotne jest to, że sąd po raz kolejny potwierdził obowiązek stawiennictwa Hanny Gronkiewicz-Waltz przed komisją. Krótko mówiąc, prezydent stolicy łamie prawo nie przychodząc na komisję
– zaznaczył w rozmowie z Niezalezna.pl Kaleta.

źródło: http://niezalezna.pl/2085...dziwna-sytuacja

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14167
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Lis 13, 2017 22:51

Komentarze:

minsect@minsect

"W końcu dochodzimy tutaj do muru, do stwierdzenia, że każda forma protestu przeciwko islamowi, islamizacji czy islamistom może być poczytana za nawoływanie do nienawiści na tle religijnym".

I o to chodzi by postawić społeczeństwo pod murem. Wystraszeni i nawet bez prawa do protestu przeciw islamizacji. Co na to PiS - Kaczyński, Ziobro? Czy prezydent Duda jest zadowolony z wymiaru sprawiedliwości, z akcji gnębienia Polaków w Polsce, protestujących przeciw sprowadzaniu wrogich "kultur"?


-------------------------------------------

simply@simply

Ci sędziowie powinni być wypier....ni z pracy z wilczym biletem.... ich działania to działania przeciwko własnemu narodowi który ich utrzymuje za wielkie pieniądze... obleśni niegodziwcy.....

---------------------------

kama

Jeszcze jeden powód do reformy głębokiej sądów. Kasta oszalała ze swojej nieomylności poprawno-politycznej.

==============================

Gdański sąd chce ukarać za protest przeciw islamizacji?! Adw. Sawicki: „Próba obrony własnej cywilizacji uważana jest za nawoływanie do nienawiści”
Dwa lata temu – 13 listopada 2015 r. – w stolicy Francji doszło do serii tragicznych ataków, dokonanych przez islamskich terrorystów. Zginęło 130 osób, a setki zostały rannych. Czy można się dziwić, że wielu Europejczyków odebrało to jako fiasko polityki migracyjnej i efekt pobłażliwości wobec muzułmańskiego radykalizmu?

Tydzień po tych tragicznych wydarzeniach w Paryżu w wielu miejscach w Polsce zorganizowano pochody przeciwko islamizacji, której krwawe owoce były widoczne jak na dłoni. Można oczywiście dyskutować, czy ostre hasła, jakie podnieśli ich uczestnicy, nie były przesadzone, ale nie ma wątpliwości, że wymiar sprawiedliwości przekroczył granicę absurdu. Niektórym manifestantom, którzy wyrażali swój sprzeciw wobec islamizacji w Europie, postawiono bowiem zarzuty… „nawoływania do nienawiści na tle wyznania religijnego”!

Adwokat Bartosz Sawicki – obrońca jednego z uczestników gdańskiego pochodu - w rozmowie z portalem wPolityce.pl opowiedział o tej kuriozalnej sprawie, w której polityczna poprawność zdaje się być ważniejsza niż zdrowy rozsądek.

Nie możemy przecież abstrahować od kontekstu sprawy – mieliśmy tu do czynienia z reakcją na przekazywane za pośrednictwem mediów krwawe obrazy z zamachów terrorystycznych w Paryżu. Można oczywiście twierdzić, że jedyną formą protestu w takiej sytuacji winno być rysowanie kredkami ulic i czekanie na następny zamach, ale moim zdaniem nie można odmówić obywatelom prawa do głośniejszego i dosadniejszego wyrażania swojego sprzeciwu. Nawet jeśli mamy tu jakąś wulgarność, to czy w kontekście krwi i zabitych, których pokazywano w mediach parę dni wcześniej, nie jest to wulgarność w pewien sposób uzasadniona emocjami?

— mówił adw. Bartosz Sawicki.

wPolityce.pl: Czy mógłby Pan Mecenas opowiedzieć, jak to się stało, że Panu klientowi postawiono zarzuty nawoływania do nienawiści na tle religijnym?

Adw. Bartosz Sawicki:
Przede wszystkim chciałbym spojrzeć na temat bardziej ogólnie, bo gdyby dotyczył jedynie mojego klienta, nie byłby chyba godny uwagi. Sytuacja ma jednak charakter powszechny, wydaje mi się że jest to już jakaś zorganizowana akcja. Mój klient uczestniczył w demonstracji, która została zorganizowana po zamachach w Paryżu, które miały miejsce 13 listopada 2015 roku. Podczas tej demonstracji, w której notabene uczestniczyły przeróżne środowiska – od fanów Korwin-Mikkego, przez zwykłych mieszkańców, czy kibiców, po narodowców z ONR – wznoszono między innymi hasła „J…ć islam” oraz „A na drzewach zamiast liści, będą wisieć islamiści”. To, że policja zainteresowała się treścią tych haseł, byłoby może śmieszne, ale takie działania, jak się okazało, mają charakter powszechny. Co chwilę dowiaduję się o kolejnych osobach ściganych za udział w tej demonstracji, jak i o innych analogicznych sprawach, które miały miejsce na przykład w Olsztynie czy w Gorzowie. To zaczyna być przerażające.

Więcej: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366816-nasz-wywiad-gdanski-sad-chce-ukarac-za-protest-przeciw-islamizacji-adw-sawicki-proba-obrony-wlasnej-cywilizacji-uwazana-jest-za-nawolywanie-do-nienawisci

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14167
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 16:36

Komentarze:

gość

To jest zdumiewające, jak ci ludzie występują przeciwko własnemu pracodawcy. Oni chcą istnieć obok społeczeństwa? Funkcjonować jako niezależna od nikogo trupa objazdowa sędziów?

---------------------------------

rkgg

Brzydko to sformułuję wieprze w togach kwiczą. Reformować tą patologię. Nie pasuje im wypad do demokracji za odrę

=========================

Kasta atakuje prezydencki projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Czego boją się sędziowie z „Iustitii”? Oczywiście utraty bezkarności!
Koniec udawanej przyjaźni między prezydentem Andrzejem Dudą, a sędziowską kastą, która liczyła,że weta w sprawie ustaw o SN i KRS, pozwolą jej na zachowanie nienależnych jej przywilejów. Stowarzyszenie sędziów „Iustitia” atakuje prezydencki projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Łatwo się domyślić, że sędziom ze stowarzyszenia najbardziej nie podobają się zapisy o postępowaniu dyscyplinarnym i słynnej już Izbie dyscyplinarnej, która ma być młotem na liczne patologie w środowisku sędziowskim.

Proponowane rozwiązania rozbudowują aparat ścigania przewinień dyscyplinarnych oraz podporządkowują prowadzenie postępowań dyscyplinarnych przeciwko sędziom Ministrowi Sprawiedliwości, jak również zapewniają temu przedstawicielowi władzy wykonawczej znaczący wpływ na sądy dyscyplinarne. Wynikające z projektu standardy dotyczące prawa sędziów do obrony są niższe niż stosowane w postępowaniach sądowych wobec pozostałych obywateli.

– histeryzują przedstawiciele „Iustitii”.

„Iustitii” nie podobają się też zmiany dotyczące wprowadzenia trybu przyspieszonego dla rozpoznania wniosku o zezwolenie na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej lub tymczasowego aresztowanie sędziego ujętego na gorącym uczynku w przypadku poważnych przestępstw. Chodzi o te występki i zbrodnie, które zagrożone są karą co najmniej 8 lat pozbawienia wolności.

Przyspieszony, specjalny tryb postępowania immunitetowego wymaga zakończenia go w ciągu 24 godzin. (…)Termin 24-godzinny jest zbyt krótki. Należy podzielić pogląd, że albo spowoduje to powierzchowność realizacji gwarancyjnej funkcji sądu immunitetowego, albo będzie sprzyjać „ostrożnościowemu” oddalaniu wniosków. Obie hipotezy są bardzo niewskazane z punktu widzenia rzetelności posługiwania się postępowaniem immunitetowym w celu oczyszczenia „aparatu sprawiedliwości” i wiążą się z narażeniem na szwank jego prestiżu.

– twierdzą sędziowie, dla których „prestiż” jest wyraźnie ważniejszy niż skuteczne ściganie przestępstw popełnianych przez kolegów w togach.

Stowarzyszenie krytycznie ocenia wybór Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych oraz dwóch jego zastępców przez Ministra Sprawiedliwości wyłącznie według jego swobodnego uznania (zmiana art. 112 § 3 u.s.p.) oraz wybór zastępców rzeczników działających przy sądach okręgowych i apelacyjnych przez Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych spośród trzech kandydatów wskazanych przez zgromadzenia odpowiednio sądów apelacyjnych i okręgowych.

– piszą sędziowie w swojej opinii.

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/366981-kasta-atakuje-prezydencki-projekt-ustawy-o-sadzie-najwyzszym-czego-boja-sie-sedziowie-z-iustitii-oczywiscie-utraty-bezkarnosci

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14167
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 23:32

Komentarze;

NSZ

Władziu...jest wycie ? Znakomicie ! A Jarkowi to do pięt nie dorastasz obłąkańcu !

-------------------------------------

max

TVN znowu podkręciło tego oszołoma Frasyniuka a wszystko aby dokopać Kaczyńskiemu! Powinno się odebrać koncesje tej szczujni!

----------------------------------

xc

Gdy brakuje argumentów tylko chamstwo

===============================

Haniebne słowa Frasyniuka do lidera PiS: "Jarku, jak się spotkasz z bratem, to ci napluje, tak jak faszysta napluł w twarz tej kobiecie"
Jarku, jak się spotkasz z bratem, to ci napluje, tak jak faszysta napluł w twarz tej kobiecie

—mówił w „Faktach po Faktach” w TVN24 Władysław Frasyniuk, który winą za pojawienie się na Marszu Niepodległości rasistowskich haseł obarcza Jarosława Kaczyńskiego.

Opozycjonista z czasów PRL przyzwyczaił nas do tego, że z kulturą języka ma na bakier, ale jego słowa powinny raz na zawsze wykluczyć go z możliwości zabierania głosu w debacie publicznej.

Jarku, z przykrością muszę powiedzieć, że znam cię osobiście i z całą pewnością nie jesteś człowiekiem, który nosi w sobie poglądy faszystowskie czy rasistowskie. Niestety, stałeś się twarzą tego marszu. Niestety, to ty ponosisz za to odpowiedzialność, cynicznie grając tymi ludźmi, ich słabościami, brakiem wykształcenia, brakiem identyfikacji. To ty ponosisz odpowiedzialność, dlatego że to ty przemawiasz przed panią premier, to ty decydujesz o tym, kiedy wejdzie, a kiedy wyjdzie prezydent państwa polskiego. Pełna odpowiedzialność spada na ciebie. Twarzą Polski staje się twarz Jarosława Kaczyńskiego o poglądach faszystowskich i rasistowskich. Jak się spotkasz z bratem, to ci napluje, tak jak faszysta napluł w twarz tej kobiecie

—histeryzował Frasyniuk.

Powiedzieć, że Frasyniuk swoją wypowiedzią sięgnął dna, to nie powiedzieć nic… Czy, ktoś z jego piewców, potępi te słowa? Czekamy.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/367051-haniebne-slowa-frasyniuka-do-lidera-pis-jarku-jak-sie-spotkasz-z-bratem-to-ci-napluje-tak-jak-faszysta-naplul-w-twarz-tej-kobiecie

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14167
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lis 15, 2017 18:03

Marsz Niepodległości był "marszem 60 tys. nazistów", tak samo jak Przystanek Woodstock był "zlotem gwałcicieli i narkomanów"
Ilość czarnego pijaru, jaka globalnie wylała się na nasz kraj w ciągu ostatnich kilku dni jest chyba bez precedensu. Na Zachodzie rzeczywiście uwierzyli w fake-newsa rozsyłanego przez byłego doradcę Hilary Clinton, jakoby 11 listopada na ulice Warszawy wyszło 60 tys. nazistów. Oczywiście - Marsz Niepodległości był marszem "60 tys. nazistów" w takim samym stopniu, jak Przystanek Woodstock jest zlotem "200 tys. gwałcicieli i narkomanów". Kłamliwa propaganda jednak chwyciła, a stąd już prosta droga do odpowiedzialności za Holocaust i całe zło świata. Czy ktoś jest w stanie to powstrzymać?

Jesse Lehrich to były rzecznik Hillary Clinton ds. zagranicznych. Tuż po zakończeniu Marszu Niepodległości opublikował on tweeta, z którego wynika, iż 11 listopada na ulice Warszawy wyszło 60 tys. nazistów. Niestety, ta kłamliwa informacja obiegła cały świat. 12 listopada tweet Lehricha był najbardziej komentowanym i rozpowszechnianym tweetem w całym internecie. Tysiące (a może miliony?) osób uwierzyło, że w Warszawie rzeczywiście doszło do największej w powojennej historii świata manifestacji nazistów.

Na początek słowo wyjaśnienia - to, że pod marsz organizowany przez narodowców podpinają się idioci wyznający ideologie nazistowską (których populacja nie przekracza 0,5 proc. uczestników Marszu) nie oznacza, że to "Marsz nazistów". Marsz Niepodległości to marsz Polaków, którzy czują się po prostu dumni z faktu bycia Polakami i chcą godnie świętować Dzień Niepodległości. A z racji tej, że tego dnia nie ma innej alternatywy, idą w marszu organizowanym przez narodowców.

Twierdzić, że 11 listopada ulicami Warszawy przeszedł pochód 60 tys. nazistów, to tak jakby twierdzić, że Przystanek Woodstock to zlot 200 tys. gwałcicieli i narkomanów. Obie narracje są oczywiście zupełnie kłamliwe. Wyciąganie wniosków na podstawie kilku transparentów jest tak samo niesprawiedliwe, jak ocenianie imprezy Jerzego Owsiaka tylko i wyłącznie przez pryzmat kryminalnych incydentów, które w konfrontacji z liczbą uczestników tego wydarzenia stanowią jakiś drobny ułamek wszystkich interakcji.

Niestety, w dobie mediów społecznościowych na kłamliwych narracjach można budować fałszywe przekazy o danym wydarzeniu lub sprawie, które dotrą do wielu milionów odbiorców. Tak właśnie było z tweetem Jesse Lehricha. W efekcie ilość czarnego pijaru, jaka globalnie wylała się na nasz kraj w ciągu ostatnich kilku dni, była bez precedensu. Zaryzykuje stwierdzenie, że jeszcze nigdy nikt nie przysporzył nam tyle złej prasy co były doradca Hilarii Clinton swoim tweetem.

Powstaje pytanie - czy w tych okolicznościach Polska jest w stanie wygrać globalną wojnę informacyjną? Odpowiedź jest prosta: Tak. Wystarczy tylko narzucać innym skuteczne narracje/kontrnarracje oraz - broń Boże - nie obrażać się na tych, którzy zostali przez kłamliwe narracje zmanipulowani. Syndrom "oblężonej twierdzy" jest w tych okolicznościach najgorszym co sami sobie możemy zrobić.

Eryk Mistewicz w jednym ze swoich tekstów publicystycznych celnie zauważył, że Polska po 1989 roku nie potrafiła skutecznie opowiedzieć światu swojej historii. Nie potrafiła zarządzać swoją przeszłością dla osiągnięcia własnych, bieżących celów - choćby dla stworzenia poczucia jedności i godności narodu. Pozwoliliśmy, aby inni w sposób dowolny rysowali naszą historię, zgodnie z fundamentalną w tym przypadku zasadą, że niedopilnowane mity i narracje zostają w końcu przejmowane. Jesse Lehrich przejął naszą narrację dotyczącą święta niepodległości i przedstawił ją w nowym, nazistowskim wydaniu. Stulecie niepodległości, które będziemy obchodzić w przyszłym roku będzie idealną okazją, aby tę utraconą narrację nie tylko odzyskać, ale napisać ją na nowo - w jednoznacznie korzystnym dla nas świetle. Wymaga to oczywiście dużego poświęcenia oraz współdziałania na wielu frontach, ale nie jest niemożliwe. Zróbmy to wspólnie. Na złość Lehrichowi i jemu podobnym.

źródło: http://niewygodne.info.pl...podleglosci.htm

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14167
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lis 15, 2017 19:04

Fabryka śniegu na polskim biegunie
Globalne ocieplenie wymusiło produkcję własnego śniegu, nawet na polskim biegunie zimna – Warmii i Mazurach. Jak coś budować - to z przytupem. Mamy więc teraz największą fabrykę śniegu w Europie

Największa fabryka śniegu powstała właśnie na polskim biegunie zimna – Warmii i Mazurach. Widać i tutaj dotarło globalne ocieplenie. A wszyscy chcemy białego puchu na święta i ferie.

Nowoczesny obiekt został wczoraj uruchomiony w ośrodku narciarskim Kurza Góra, w położonym w województwie warmińsko-mazurskim Kurzętniku. To największy ośrodek narciarski w północnej Polsce, zlokalizowany na ok 50ha gruntów i ma najdłuższą trasą zjazdową w tej części kraju - 770 m.

Dysponuje dwiema trasami narciarskimi o łącznej długości blisko 1,5 km. Obiekt ma sztuczne oświetlenie i trzy wyciągi orczykowe. Może obsłużyć ok. 3,5 tys. narciarzy na godzinę. W ośrodku jest też szkółka narciarska z wyciągiem taśmowym dla początkujących i dzieci, lokale gastronomiczne, wypożyczalnie i serwis sprzętu narciarskiego. Od najbliższego sezonu będzie też zadaszone lodowisko i trasa zjazdowa do snowtubingu.

Wydajność urządzenia wspomaganego przez wymiennik ciepła to 200 m sześciennych sztucznego śniegu wyprodukowanego na dobę. Te parametry pozwalają się całkowicie uniezależnić od kaprysów pogody. Bo to właśnie zmienność aury wpłynęła na decyzję dyrekcji ośrodka o wyposażeniu stoku we własny „śnieg”.

Grudniowe temperatury w ostatnich latach były na tyle wysokie, że „magiczne święta” w białym puchu nie mogły zostać urzeczywistnione w sposób naturalny. Od wczoraj narciarze mają dostępne trasy zjazdowe niezależnie od temperatury powietrza.

Dyrektor ośrodka planuje również odsprzedaż śniegu np. organizatorom zawodów – nawet w odległych krańcach kraju, dokąd można by go przetransportować specjalną chłodnią.

Producentem instalacji jest firma TechnoAlpin. Za uruchomienie urządzenia i naśnieżenie stoków odpowiada Geir Olsen, który wcześniej przygotowywał m.in trasy narciarskie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Nowoczesna fabryka opiera się na najnowszych technologiach. Wykorzystując technikę efektywnego wymiennika ciepła, produkuje się śniegu nawet przy temperaturze plus 30 stopni Celsjusza. Także jakoś śniegu jest nieporównywalnie lepsza od tego ze zwykłych armatek śnieżnych.

Pneumatyczny system przenośnikowy umożliwia rozrzucanie śniegu na odległość 200 m przy różnicy poziomów do 50 m.

Liczy się również aspekty ekologiczny. Śnieg powstaje z wody, bez konieczności dodawania środków chemicznych. Śnieżynki mają średnicę 1 mm i temperaturę minus 5 st. C. To spowalnia proces topnienia.

W Polsce pierwsze tzw. fabryki śniegu (Snow Factory) wspomagające tradycyjne systemy naśnieżania, powstały przed rokiem w Karpaczu i Szczyrku.

źródło: http://wgospodarce.pl/inf...olskim-biegunie

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14167
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lis 15, 2017 22:51

Komentarze:

mrówa

Zgadzam się z Kukizem. Won z Polski peowskie łajdactwo.


---------------------------------

alfa

Też byłbym za tym, by tę totalną targowicę en bloc skazać nie tylko na infamię, ale też i banicję, a wcześniej zdrowo wybatożyć....

----------------------------------

nikczemnicy za eurosy w EU


Co to za ptak ,który kala swoje gniazdo! Zostańcie zdrajcy na zawsze, u swoich mocodawców.W Polsce nie macie już czego szukać.

============================

Ostro! Kukiz do totalnej opozycji: Kapusie platformiane, hańba wam! "Skoro nie potraficie załatwiać spraw w kraju - won z Polski"
Choć uważam, że PiS przekroczył granice arogancji, pychy i chciwości - powiem Wam jedno, kapusie platformiane. Hańba Wam! Sprawy polskie załatwia się w Polsce. A skoro nie potraficie - won z Polski

— w tak ostrych słowach Paweł Kukiz zwrócił się na Facebooku do przedstawicieli tzw. opozycji totalnej.

Lider ruchu Kukiz‘15 nie krył swojej irytacji postawą polityków PO i Nowoczesnej, którzy wspierali wysiłki, by Parlament Europejski przyjął nieprzychylną dla Polski rezolucję.

Postarajcie się o azyl polityczny, status uchodźcy czy co tam chcecie i zostańcie w tej Brukseli czy Strasburgu. Mieliście, uchole, osiem lat na zmianę ustroju. Więc teraz nie płaczcie

— czytamy.

Kukiz dodaje też, że „nigdy nie pogodzi się z targowickim sposobem załatwiania problemu”.

Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania „bratniej pomocy” od obcych Państw- czy to w postaci rezolucji czy czołgów

— napisał poseł.

Całość wpisu poniżej.

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/367220-ostro-kukiz-do-totalnej-opozycji-kapusie-platformiane-hanba-wam-skoro-nie-potraficie-zalatwiac-spraw-w-kraju-won-z-polski

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14167
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Lis 18, 2017 18:04

Wyprzedawali polski majątek za śmieszne pieniądze. Dziś są elitą eurokratów w Brukseli
Donald Tusk na początku lat 90-tych powiedział: "Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane". Okazało się, że czołobitnym realizatorem tych słów był nie kto inny, jak Janusz Lewandowski. "Kupić tanio od państwa - drogo sprzedać zagranicznym inwestorom" - zastosowanie tej przynoszącej gigantyczne zyski zasady przez Jana Kulczyka w stosunku do np. Browarów Wielkopolskich było możliwe tylko dlatego, że Lewandowski pełnił wówczas funkcję ministra ds. przekształceń własnościowych.


Janusz Lewandowski to niezwykle kontrowersyjna postać w historii III RP. Szczególnie jeśli spojrzymy na jego dokonania w zakresie przekształceń własnościowych z początku lat 90-tych. Funkcje ministra przekształceń własnościowych pełnił dwukrotnie - pierwszy raz w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991), a drugi raz w rządzie Hanny Suchockiej (1992 - 1993).

To za kadencji Lewandowskiego dochodziło do budzących duże wątpliwości prywatyzacji polskich przedsiębiorstw, które według dzisiaj obowiązujących standardów mogłyby być przez niektórych uznane za działania o charakterze kryminalnym. Przypomnijmy, że w 1992 roku doszło do głośnej prywatyzacji należących do Skarbu Państwa Zakładów Celulozowo-Papierniczych w Kwidzynie. Zakłady te zostały wielkimi nakładami zmodernizowane i na początku lat 90-tych stanowiły prawdziwą perłę wśród wszystkich zakładów produkcyjnych w Polsce. Lewandowski zgodził się je sprywatyzować za 120 mln USD, mimo iż niektóre szacunki mówiły, iż są warte dwukrotnie więcej.

Innym przykładem jest prywatyzacja Browarów Wielkopolskich z 1993 roku. Nabywcą w tym przypadku okazał się być Jan Kulczyk, który w tym przypadku chyba po raz pierwszy o zastosował zasadę: kupić tanio od państwa - drogo sprzedać zagranicznym inwestorom. Za pakiet 40 proc. akcji zapłacił wówczas 20 mln zł. Na transakcję zgodził się Janusz Lewandowski, który później tłumaczył się, że sądził, iż sprzedaje browary kapitałowi polskiemu. Kulczyk jednak do kooperacji zaprosił South African Breweries International (później SABMiller). Kiedy spadkobiercy Kulczyka w 2016 roku żegnali się ostatecznie z przemysłem browarniczym, zainkasowali łącznie na sprzedaży posiadanych przez siebie akcji SABMillera ok. 10,5 mld zł. To, że akcje światowego giganta produkcji piwa trafiły do Kulczyka, to w linii prostej konsekwencja przejęcia Browarów Wielkopolskich za śmieszne 20 mln zł.

Wszystko w myśl tego, co powiedział swego czasu Donald Tusk, że: "Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane". Wyprzedaż zakładów w Kwidzynie i Browarów w Poznaniu, to tylko dwa z wielu przykładów tego jak wyglądała "dzika" prywatyzacja w latach 90-tych. Aby była jasność - nie mam nic przeciwko inwestorom, którzy wykorzystując okazje postanowili wyłożyć określone środki finansowe, by przejąć dany biznes i zarabiać na nim pieniądze. Pretensje (i to uzasadnione) można mieć za to do neoliberalnych polityków, którzy uznali, że jedną szansą dla polskiej gospodarki jest jej wyprzedaż poniżej rzeczywistej wartości odpowiadającej potencjałowi i mocom wytwórczym.

źródło: http://niewygodne.info.pl...is-sa-elita.htm

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 296 z 296  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.