forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Dobra zmiana Poprzedni temat :: Następny temat
Dobra zmiana
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Lis 12, 2017 17:56

Marcin Meller chce do Niemiec...

Marcin Meller, dziennikarz "Newsweeka" i stacji TVN24 w dość dobitnych słowach napisał jak ocenia niepodległość Polski.

– W następnych i jeszcze następnych wyborach wybierzemy czy chcemy być Rosją czy Niemcami. W tym miejscu świata nie ma trzeciej opcji. Reszta, czyli tak zwane programy to sranie w banię. Ja chcę do Niemiec – napisał na Facebooku Marcin Meller.

Auf wiedersehen Herr Meller!

Komentarze internautów:

#1000009871
Ten osobnik w przypływie szczerości wyjawił co tak naprawdę myśli zdecydowana większość podobnych sobie osobników z PO ,"kropkaeN" i innego planktonu politycznego przeciwnego istnieniu państw narodowych. Dlatego nikt od nich nie przedstawił i nie przedstawi sensownego planu gospodarczego, ani dalszego usprawnienia rozwoju społeczeństwa. Lata rządów "cudotusków" skupiły się właśnie na przygotowaniu kraju na wchłonięcie przez Niemcy pod hasłami "Jestem Europejczykiem nie Polakiem". Dlatego w przyszłych wyborach parlamentarnych PiS będzie musiał zmierzyć się z potęgą Niemiec w Europie i szarpaniu go za nogawki przez rodzimych bezpaństwowych kundelków. Jaśko.K

Piotr Wojtkowiak
Obiecanki cacanki. Juz kilku takich obiecywalo i jakos zaden jeszcze nie wyjechal.

#1000014238
W gruncie rzeczy chłop ma trochę racji. Opcja niemiecka jest bardziej atrakcyjna niż rosyjska. Oczywiście nie opcja niemiecko-islamska ani opcja niemiecko-faszystowska. Nie wiem tylko, czy opcja niemiecko-chrześcijańska jeszcze się ostanie na tym świecie. I wtedy najlepszą opcją będzie opcja rzeczypospolitej jagiellońskiej. Byle by tylko polskich dzieci wystarczyło. Na z dzietnością 400 tys. rocznie nie mamy co marzyć nawet.

Źródło:
http://telewizjarepublika...miec,56538.html

*Zakamuflowanej opcji niemieckiej robi się w Polsce duszno...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Lis 12, 2017 18:01

Sakiewicz: Polonia się budzi, Polonia czuje wsparcie państwa

Święto Niepodległości to nie tylko święto „40 mln Polaków mieszkających w kraju, ale też 20 mln mieszkających poza granicami Polski” – powiedział podczas sobotnich obchodów w Krakowie Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Tomasz Sakiewicz mówił o tym podczas uroczystego, wieczornego spotkania w hotelu Sheraton, w którym uczestniczyli lider PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz ministrowie i parlamentarzyści tej partii. Spotkanie uświetnił koncert polskich pieśni patriotycznych.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że konieczny jest proces odbudowy patriotyzmu, poczucia wspólnoty i dumy. W trakcie wieczoru głos zabrał także Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, który zwrócił uwagę, że w krakowskiej uroczystości uczestniczy, jak co roku, delegacja z Węgier zaproszona przez Kluby Gazety Polskiej. – W tym roku to wyjątkowo liczna delegacja, ponad 300 Węgrów – powiedział.

Święto w placówkach dyplomatycznych

Sakiewicz zwrócił uwagę, że Święto Niepodległości to nie tylko święto „40 mln Polaków mieszkających w kraju, ale też 20 mln mieszkających poza granicami Polski”. Jak mówił, w tym roku po raz pierwszy mogą oni świętować w polskich placówkach dyplomatycznych i konsularnych rozsianych po całym święcie, które z tej okazji otworzyły dla nich swoje drzwi.

– Polonia się budzi i Polonia czuje też wsparcie państwa. (…) To jest ich wielkie święto, bo Polska przyszła do nich, a czekali na nią całe życie. Doceńmy to i pamiętajmy, że byli ludzie, którzy doczekali się Polski, a jej nie znali, bo urodzili się tam ich rodzice czy dziadkowie. Doczekali się takiej Polski, z której są dumni – mówił w Krakowie redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Projekt Międzymorza

– Warto o tym powiedzieć przy okazji Święta Niepodległości, bo niepodległość Polski przyniosła też niepodległość wielu innym narodom Europy Środkowej. Gdyby Polska nie powstała, gdyby nie rozpadły się mocarstwa zaborcze, nie byłoby tych niepodległości, które rodziły się wokół nas. To wszystko wtedy stało się w jednym czasie, w jednym momencie. Wtedy mogły odrodzić się państwa Międzymorza, bo wtedy też istniał ten projekt. Niestety nie udało się, nie udało się z wielu powodów – waśnie były zbyt silne, zaszłości były zbyt silne. Jeżeli prezydent USA przyjeżdża dzisiaj i mówi o tym projekcie, i mówi do Polaków, to wie, że Polska może stać się liderem tego projektu. Czy to oznacza, że dzisiaj, jutro, pojutrze coś się zasadniczo zmieni? Nie – te więzi buduje się przez dziesiątki lat, ale to myśmy stworzyli pierwszą unię i zaczęliśmy właśnie od Węgrów – powiedział Tomasz Sakiewicz.

Źródło:
https://www.tvp.info/3478...sparcie-panstwa

*Polska przyszła do Polonii...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Lis 12, 2017 21:25

Małe browary wniebowzięte pomysłem rządu. "Dostaniemy inwestycyjnego kopa"

Kufel regionalnego piwa nie stanieje, ale browary zyskają możliwości rozwoju
Rząd chce obniżyć akcyzę dla najmniejszych browarów. Dzięki temu jeszcze mocniej mogłyby się u nas rozwijać producenci tak zwanych piw rzemieślniczych. Jak mówią money.pl przedstawiciele branży, to nie jedyny pomysł na pomoc dla tzw. piwnej rewolucji.

Choć Ministerstwo Finansów nie ujawniło, ile wynosić ma nowa stawka zwolnienia z akcyzy, to zdołaliśmy ustalić, jaki poziom jest analizowany. Z naszych informacji wynika, że przedstawiciele strony rządowej zasugerowali, iż możliwym jest odliczanie 50 proc. kwoty należnej akcyzy przez małe i średnie browary.

W tej kategorii mieszczą się zakłady, które produkują do 200 tys. hektolitrów piwa rocznie. Informację tę potwierdza zawarte w odpowiedzi na nasze pytania zdanie o "ujednoliceniu" stawek. Aktualnie w rozporządzeniu do ustawy obowiązują cztery progi zwolnień.

Nie liczmy na spadek cen, ale rozwój produkcji regionalnej

Jak pisaliśmy w money.pl, wprowadzenie obniżki akcyzy nie spowoduje odczuwalnego spadku cen piw regionalnych i rzemieślniczych, co wynika ze struktury kosztów ich uwarzenia. Zaoszczędzone na akcyzie środki największe z "najmniejszych", czyli browary regionalne, będą mogły przeznaczyć na inwestycje.

Gdy Mateusz Morawiecki informował o pracach nad nowymi regulacjami, przypomniał, że nasi południowi i zachodni sąsiedzi "bardzo sprawnie wspierają swój własny sektor browarniczy”, a my "nie potrafimy wniknąć regulacyjnie w tę branżę, by wspierać wzrost polskich małych browarów". - Tymczasem one same rosły bez tego wsparcia - dodał.

- Jeszcze kilka lat temu browarów w Polsce było 60, później liczba ta wzrosła do 90, a obecnie działa ponad 200 podmiotów warzących piwa - mówi w rozmowie z money.pl Paweł Błażewicz, przedstawiciel browaru Kormoran. W jego ocenie decyzja o obniżce akcyzy może być "kopem inwestycyjnym i rozwojowym" dla małych polskich browarów.

- To może być kolejna cegiełka w budowie siły sektora, który i tak dynamicznie się rozwija. Coraz więcej producentów "idzie na swoje". Z browarów kontraktowych zmieniają się w przedsiębiorstwa, które warzą piwa we własnych zakładach - dodaje.

(...)

Więcej:
https://www.money.pl/gosp...,0,2385429.html

*Rząd obniży podatek - "Kufel regionalnego piwa nie stanieje, ale browary zyskają możliwości rozwoju."

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 09:36

11 osób zatrzymanych za udział w grupie fałszującej olej napędowy

Jedenaście osób - m.in. kierowcy ciężarówek zajmujący się przewozem oleju smarowego sprzedawanego jako napędowy - zostali zatrzymani w śledztwie dotyczącym dużej grupy przestępczej

—dowiedziała się we wtorek PAP w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka potwierdziła PAP, że to kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem olejem napędowym oraz praniem pieniędzy. Grupa działała w kraju i na skalę międzynarodową - podała rzecznik.

Do zatrzymań jedenastu osób doszło w miejscach zamieszkania podejrzanych w woj. mazowieckim, małopolskim i warmińsko-mazurskim

—powiedziała PAP prok. Zabłocka-Konopka.

Część zatrzymań wykonał samodzielny pododdział antyterrorystyczny policji

—poinformowała prokurator.

Rzecznik zaznaczyła, że niektórzy z zatrzymywanych próbowali niszczyć dowody; próbowano też uniemożliwić wejście policjantów na teren posesji wypuszczając psy jednej z bardzo agresywnych ras.

Prokuratura zarzuciła zatrzymanym udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która popełniała przestępstwa dotyczące obrotu olejem smarowym, bezprawnej zmiany jego przeznaczenia na olej napędowy, uchylania się od zapłaty podatków akcyzowego i VAT oraz prania pieniędzy pochodzących z tych zabronionych czynów - wyjaśniła Zabłocka-Konopka.

Za takie czyny grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności oraz grzywna - łącznie na kwotę ponad 28 mln zł

—podała.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa miała nabyć i sprowadzić do Polski łącznie ponad 20 mln litrów oleju smarowego; poprzez sieć firm i nierzetelnych faktur fałszywie udokumentowano sprzedaż tego oleju przez co nie zapłacono podatku. Według prokuratury, cała grupa nie odprowadziła do budżetu państwa podatków akcyzowego i VAT na ponad 40 mln zł.

Grupa miała działać co najmniej od lipca 2016 r. do 22 czerwca 2017 r. w Polsce oraz w Niemczech, na Litwie, Łotwie, w Czechach i Rumunii - podała rzecznik. Odbiorcami fałszowanego towaru byli zarówno klienci indywidualni, jak i podmioty profesjonalnie zajmujące się sprzedażą oleju napędowego - wynika z ustaleń śledczych.

Rzecznik podała, że obecnie postępowanie dotyczy 37 podejrzanych. Co do części z nich sąd na wniosek prokuratury zdecydował o areszcie, wobec pozostałych prokuratura zastosowała wolnościowe środki - poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozór policji.

Zaznaczyła, że już na etapie śledztwa w ramach zabezpieczenia wykonania w przyszłości kar grożących podejrzanym, prokuratura zastosowała przepisy tzw. konfiskaty rozszerzonej. Zajęto m.in. luksusowe samochody podejrzanych, ciężarówki wraz z cysternami, pieniądze - złotówki, euro i dolary, złotą i srebrną biżuterię oraz złote monety. Zabezpieczono też udziały w produkującej wyroby mięsne i działającej w woj. mazowieckim spółce, którą kontrolowali członkowie tej grupy przestępczej - podała.

Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań, po analizie dowodów dla ustalenia pozostałych osób i podmiotów gospodarczych, mających związek z tymi przestępstwami - zaznaczyła rzecznik.

Prok. Zabłocka-Konopka podała, że śledztwo wydziału ds. przestępczości finansowo-skarbowej Prokuratury Regionalnej w Warszawie prowadzone jest wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Źródło:
https://wpolityce.pl/kryminal/366893-11-osob-zatrzymanych-za-udzial-w-grupie-falszujacej-olej-napedowy

CBA: kilkadziesiąt osób zatrzymanych w jednym z wątków sprawy SK Banku z Wołomina

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kilkadziesiąt osób w Warszawie i okolicach w śledztwie związanym z jednym z wątków sprawy wyłudzeń kredytów z SK Banku w Wołominie – potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Według Kaczorka doszło do zatrzymań na dużą skalę w jednym z wątków śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie. - Trwają czynności operacyjne, zatrzymania i przeszukania. Ten wątek śledztwa dotyczy wyłudzeń na 1,6 mld zł - powiedział Kaczorek.

Z nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do śledztwa wynika, że tym razem chodzi o wyłudzenia dokonane w związku z działalnością jednej z firm deweloperskich z podwarszawskich Ząbek.

Informację o akcji CBA jako pierwszy podał portal dorzeczy.pl.

Źródło:
http://wiadomosci.onet.pl...olomina/z9hyk5l

*Z działalności służb: zatrzymanie wołomińskich wyłudzaczy i rozpracowanie grupy przestępczej, która nie odprowadziła do budżetu państwa podatków akcyzowego i VAT na ponad 40 mln zł...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 09:49

Sędzia- łapówkarz za kratami

Janusz K., to sędzia, który został skazany na cztery lata więzienia. Przez kilka tygodni był poszukiwany listem gończym. Mimo nagłośnienia sprawy pozostawał nieuchwytny dla organów ścigania. Łapówkarz chyba jednak miał już dość ukrywania się. – Skazany stawił się do odbycia kary – potwierdziła „Codziennej” major Marzena Grochocka-Buchholz ze starogardzkiego aresztu.

Przed laty Janusz K. wymierzał sprawiedliwość – był sędzią, a nawet przewodniczącym wydziału karnego Sądu Rejonowego w Kościerzynie. Dziś można również opisać go jako skorumpowanego prawnika, bo zapadł wobec niego prawomocny wyrok skazujący.

Historia Janusza K. bulwersuje za każdym razem, gdy ją opisujemy. Sędzia nie tylko brał łapówki, ale wręcz się ich domagał. Przyjął ponad 100 tys. zł w gotówce, ale także słynny już półmisek ryby w galarecie. Nagrania zarejestrowane przez policję nie pozostawiały wątpliwości, mimo to bardzo długo trzeba było czekać na finał afery.

Sędzia został zatrzymany w 2008 r., a dopiero w 2016 r. uznano go za winnego (w powtórnym procesie) i skazano na 5 lat pozbawienia wolności. To orzeczenie zaskarżono, ale Sąd Okręgowy w Koszalinie wydał wyrok pod koniec kwietnia tego roku. Potwierdził, że Janusz K. brał łapówki, choć karę złagodził. Odsiadkę skrócono o rok.

Źródło:
http://telewizjarepublika...tami,56613.html

*Sędzia, którego ruszyło sumienie...? ;-)

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 10:02

Polska przystąpiła do europejskiej inicjatywy obronnej PESCO

Polska i 22 inne kraje unijne notyfikowały przystąpienie do PESCO, czyli Stałej Współpracy Strukturalnej. ma to być nowy wymiar współpracy w dziedzinie Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony Unii Europejskiej.

Państwa, które włączyły się w PESCO przyjęły konkretne zobowiązania mające podnosić ich zdolności obronne. Współpraca w ramach PESCO dotyczy współdziałania strukturalnego.

Notyfikacja podczas spotkania otwiera drogę do tego, by w grudniu na szczycie UE PESCO zostało formalnie uruchomione.

Jednocześnie portal tvp.info dotarł do listu notyfikacyjnego dotyczącego przystąpienie Polski do organizacji, który wspólnie przygotowali minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Zwarto w nim trzy postulaty: przyszła polityka obronna UE nie powinna być konstruowana jako dublowanie czy na zasadzie konkurowania z NATO; Unia powinna równie bacznie przyglądać się i reagować na zagrożenia zarówno na swych południowych granicach (ISIS i fala niekontrolowanej imigracji), jak i jej wschodnich obrzeżach; by we wspólnych projektach branży zbrojeniowej na równych zasadach mogły brać udział także małe i średnie przedsiębiorstwa.

Jak informuje portal tvp.info, propozycje te spotkały się z dobrą reakcją pozostałych państw, poza Francją oraz Włochami.

Źródło:
https://dorzeczy.pl/47087/Polska-przystapila-do-europejskiej-inicjatywy-obronnej-PESCO.html

*Łatwiej i skuteczniej będzie pilnować polskich interesów uczestnicząc w tej strukturze, czy będąc poza nią...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 10:33

Polska gospodarka rośnie najszybciej od 2011 roku. Przyrost PKB sięga 4,7 procent

Wzrost gospodarczy w Polsce przyspieszył z 4 do 4,7 proc. - informuje Główny Urząd Statystyczny. To najlepszy wynik od 2011 roku. Z takimi statystykami plasujemy się w ścisłej czołówce europejskiej.

Z pierwszych wstępnych wyliczeń wynika, że produkt krajowy brutto, czyli ogólniej wartość towarów i usług wytworzonych w Polsce w okresie od lipca do września, wzrosła w skali roku aż o 4,7 proc. Potwierdziły się tym samym wcześniejsze prognozy ekonomistów, którzy zakładali zdecydowane odbicie po stabilizacji w drugim kwartale.

Przypomnijmy, że po pierwszych trzech miesiącach rząd mógł się pochwalić 4-procentowym wzrostem, po czym nastąpiło spowolnienie do 3,9 proc. Obecnie jednak zrewidowano ostatni wynik do 4 proc. A to nie jedyna pozytywna niespodzianka.

Eksperci byli dosyć podzieleni w kwestii dokładnej skali przyspieszenia w trzecim kwartale. Piętnastu analityków ankietowanych przez agencję ISBnews typowało wynik na poziomie od 4,2 do nawet 4,8 proc. Nieco więcej wskazań było bliżej górnej granicy, stąd średnia dała 4,58 proc. Tymczasem wynik to aż 4,7 proc.

Źródło:
https://www.money.pl/gosp...,0,2388532.html

*Zaskakujący wzrost PKB w III kwartale - polska gospodarka rośnie szybciej niż zakładał rząd...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 20:42

Kontrole przedsiębiorstw przynoszą efekty. Budżet zyska dodatkowe 500 mln zł

W tym roku budżet może zyskać dodatkowe 0,5 mld zł. Tak wynika z analizy PwC, która wzięła pod lupę ceny transferowe i działania optymalizacyjne skarbówki. Ministerstwo Finansów zakłada, że wpływy podatkowe związane z cenami transferowymi wyniosą 2 mld zł.

Zdaniem eksperci PwC, to efekt coraz bardziej zaawansowanych narzędzi, którym dysponuje Krajowa Administracja Skarbowa, a także nowych wymogów dla przedsiębiorców.

Piotr Wiewiórka, lider zespołu ds. cen transferowych w PwC, powiedział:

Ministerstwo Finansów planuje z kontroli dotyczących cen transferowych i optymalizacji podatkowych ściągnąć 2 mld zł. (...) Naszym zdaniem dochody budżetu państwa związane z cenami transferowymi i optymalizacjami podatkowymi przekroczą te 2 mld zł i to przekroczą znacząco, bo o co najmniej 0,5 mld zł.

Coraz więcej kontroli firm

Według Wiewiórki jest coraz więcej kontroli cen transferowych i nie dotyczą one tylko dużych przedsiębiorstw.

To znaczy, że nie tylko duże firmy są objęte kontrolami, są to już w tej chwili przedsiębiorstwa średniej wielkości. Bardzo wiele podmiotów spośród tych, które są kontrolowane w zakresie cen transferowych, czy też optymalizacji, to podmioty o obrotach do 100 mln zł.

Ekspert z PwC zwrócił uwagę, że podatnicy nawet bez kontroli, które miałyby miejsce w ich firmach, sami decydują się na zmiany struktur albo bez zmiany struktur na inne, niepodatkowe traktowanie pewnych transakcji, które mają miejsce w przedsiębiorstwach.

Nie chodzi o to, że uważają, że te transakcje są niewłaściwe czy nieprawidłowe, tylko dlatego, że obawiają się, że taka struktura może być źle odebrana w razie ewentualnej wizyty organów podatkowych.

Dodał, że w tym roku wymogi stawiane przed przedsiębiorstwami są coraz większe, gdyż podatnicy muszą w obecnie przygotowywać już znacznie bardziej skomplikowane raporty.

Wiewiórka zwrócił uwagę, że w projekcie budżetu na rok 2018 założono zwiększenie dochodów z uszczelnienia podatków, ale nie z uszczelnienia VAT, jak to miało miejsce w odniesienie do tego roku, tylko z uszczelnienia w obszarze podatków dochodowych.

Źródło:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/efekty-walki-z-optymalizacja-podatkowa-raport-pwc/006fbnd

*Mniej optymalizacji podatkowych - dodatkowe dochody dla budżetu…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 20:45

PGE: Polska Grupa Energetyczna przejęła aktywa EDF, stając się największym producentem ciepła

PGE przejęła polskie aktywa EDF, stając się tym samym największym producentem ciepła w kraju i umacniając się na pozycji największego producenta energii elektrycznej. Według ministra energii, efektem przejęcia będzie większe bezpieczeństwo i więcej środków na inwestycje.

Jak poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej prezes PGE Henryk Baranowski, transakcję przejęcia elektrowni Rybnik i ośmiu elektrociepłowni zamknięto osiem tygodni przed terminem. Cena wyniosła 4,27 mld zł i była o blisko 250 mln niższa od wstępnie szacowanej rok temu. Różnica to efekt ostatecznego rozliczenia długu wewnętrznego Grupy PGE - wyjaśnił Baranowski.

Przejęte aktywa EDF Polska zmienią nazwę na PGE Energia Ciepła. W efekcie PGE o 25 proc. - do niemal 16 GW - zwiększy swoją moc zainstalowaną elektryczną i o ok. 113 proc. - do ponad 5,7 GW - moc zainstalowaną cieplną, co czyni ze spółki największego producenta ciepła w Polsce. PGE będzie też miała 22 proc. krajowego ciepła z kogeneracji (jednoczesnej produkcji ciepła i energii elektrycznej).

Baranowski poinformował też, że 14 grudnia PGE przedstawi zapowiadaną strategię ciepłownictwa dla całej grupy kapitałowej.

Jak podkreślał na konferencji minister energii Krzysztof Tchórzewski, przejęcie dochodowych aktywów daje PGE nowe możliwości inwestycyjne. Zaznaczył, że stało się to możliwe dzięki prowadzonej przez rząd polityce ograniczania wysokości dywidend ze spółek skarbu państwa, co pozostawiło do ich dyspozycji więcej pieniędzy.

(…)

Czytaj więcej na:
http://biznes.interia.pl/..._campaign=other

*Szkoda tylko, że w ogóle kiedyś elektrownie czy elektrociepłownie sprzedawano za psi grosz Francuzom i innym zagranicznym firmom…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 20:49

Dobra zmiana w 12 CYTATACH Beaty Szydło. Wobec tych argumentów opozycja jest bezradna

Prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz pani premier na półmetku kadencji mówili o dokonaniach i wyzwaniach na kolejne dwa lata. Beata Szydło bardzo dokładnie wyjaśniła, na czym polega fenomen wysokich notowań PiS, wobec których totalna opozycja jest totalnie bezradna.

Rodzina 500 plus i wiek emerytalny

"Ten zrównoważony rozwój, to żeby każdy poczuł się w Polsce, jak u siebie domu i mógł realizować swoje marzenia, to była podstawa wyjścia do napisania wielu projektów, wielu programów. Przywrócenie polskim rodzinom godnego życia. Przywrócenie polskiej gospodarce możliwości konkurowania, oddanie Polakom możliwości decydowania o własnych sprawach. Zapowiedzieliśmy, że przywrócimy poprzedni wiek emerytalny i to stało się faktem"

Bezpieczeństwo militarne

"Dzisiaj możemy ze spokojem powiedzieć, że NATO jest w Polsce obecne, że wschodnia flanka jest zabezpieczana i że możemy pod tym względem mówić o sukcesie, co nie oznacza oczywiście, że mamy i możemy pozwolić sobie na to, by dzisiaj już mówić o bezpieczeństwie, że to wszystko zostało zrobione, wręcz odwrotnie"

Terroryzm

"To, że Polska dzisiaj jest krajem postrzeganym również w Europie, jako państwo wolne od terroryzmu, to jest również nasze zobowiązanie i deklaracja premiera Jarosława Kaczyńskiego. Wtedy, kiedy rząd PO podjął decyzję, ówczesna premier Kopacz podjęła decyzję, aby zgodzić się na przyjmowanie do Polski migrantów, czyli wpisać się w błędną politykę migracyjną UE - wtedy premier Jarosław Kaczyński powiedział, że my będziemy postępować inaczej, będziemy pomagać, prowadzić intensywną pomoc humanitarną".

Polityka migracyjna

"Zasługą i sukcesem polskiego rządu jest to, że myślenie o polityce migracyjnej w UE jest dziś zupełnie inne. Wygraliśmy ten spór; będziemy konsekwentnie pokazywać jak ta polityka powinna być prowadzona by Europejczycy czuli się bezpiecznie".

Zbrojeniówka

"Te zmiany, które następują w polskiej armii, jej wzmocnienie, również i kładzenie nacisku na to, żeby polski przemysł zbrojeniowy produkował wyposażenie dla polskiej armii, to są przełomowe decyzje i to się również już dzieje".

Reforma edukacji

"To była ta reforma, która budziła wiele emocji, a nasi krytycy mówili, że się nie powiedzie. Ja dzisiaj mogę powiedzieć, że się powiodła, że z sukcesem wprowadziliśmy ją w życie"

Koniec z odbieraniem dzieci

"Rodziny dziś są bezpieczne nawet jeżeli mają gorszą sytuację materialną. Jeżeli są szczęśliwą i kochającą się rodziną, to nikt im dzieci nie odbierze".

Finanse

"Nie byłoby rozwoju, gdyby nie stabilna sytuacja finansowa. Dzięki mądrej polityce ministerstwa finansów dochody są realizowane wzorowo".

Energetyka

"Polska energetyka będzie bezpieczna, bo będzie oparta o surowiec, który mamy i który będziemy w kolejnych latach doinwestowywali, tak żeby ta gałąź gospodarki była konkurencyjna, nowoczesna i żeby również nie szkodziła środowisku"

Mieszkanie Plus

"Ten program zaczyna rzeczywiście ruszać i to jest wielkie wyzwanie na drugą część naszej kadencji (..), żeby polskie rodziny stać było na to, by swoje mieszkanie posiadać"

Sukcesy w zabezpieczaniu wielkich imprez

"Ogromny sukces odniósł minister Mariusz Błaszczak, który doprowadził do tego, że dzisiaj możemy powiedzieć, iż polskie służby, polska policja jest modernizowana i jest jedną z najlepiej działających służb".

Błędy? Zostaną wyciągnięte wnioski

"Z błędów staramy się wyciągać wnioski, będziemy starali się poprawić to, co do tej pory być może nie funkcjonowało tak, jak powinno."

Źródło:
http://niezalezna.pl/2086...a-jest-bezradna

*Krótkie podsumowanie/charakterystyka pierwszych dwóch lat działalności nowego rządu...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 20:56

Decyzje prezydenta Warszawy uchylone - bo wydane były z naruszeniem prawa!

Komisja weryfikacyjna uchyliła dzisiaj decyzję wydaną z upoważnienia prezydenta m.st. Warszawy w sprawie reprywatyzacji trzech działek na stołecznym pl. Defilad.

Komisja uznała, że przy wydawaniu decyzji rażąco naruszono prawo administracyjne - poinformował przewodniczący komisji Patryk Jaki. Brak było podstaw do prowadzenia sprawy i wydania decyzji merytorycznych - dodał.

Od wtorkowej decyzji strony postępowania mogą się odwołać do komisji, a potem do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Komisja 5 października przez 10 godzin badała sprawę reprywatyzacji trzech niezabudowanych działek na pl. Defilad pod dawnymi adresami: Złota 19, Zielna 7/Złota 17 i Chmielna 50, które mają "analogiczne stany faktyczne".

Komisja od początku czerwca br. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Uchyliła już decyzje wydane z upoważnienia prezydent Warszawy: o przyznaniu Maciejowi M. praw do dwóch działek przy ul. Twardej; o przyznaniu mec. Grzegorzowi M., Marzenie K. i Januszowi P. praw do Chmielnej 70; o przyznaniu Maciejowi M. praw do Siennej 29 oraz o przyznaniu spadkobiercom dawnych właścicieli praw do Poznańskiej 14 i Marszałkowskiej 43. Żadnej z tych decyzji nie badał jeszcze sąd administracyjny.

Komentarze internautów:

Hgw
Jak prof prawa HGw moze lamac prawo

Krakers
Jeżeli Hajke Grundbaum-Waltz naruszyła prawo co za to jej grozi? Bo ja jak wjechałem jednym kołem na kilka źdźbeł trawy to mnie ukarano dość dotkliwie a co grozi Hajce?

Źródło:
http://niezalezna.pl/2085...ruszeniem-prawa

*"Reprywatyzacja trzech działek z pl. Defilad uchylona"

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 21:08

Rząd przyjął Konstytucję Biznesu. Ma uwolnić potencjał polskich firm

Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone; działalność nierejestrowa; ulga na start dla początkujących przedsiębiorców; powołanie Rzecznika MŚP; osobna ustawa dla inwestorów zagranicznych – to niektóre założenia Konstytucji Biznesu, którą we wtorek przyjął rząd.

Konstytucja Biznesu to pakiet 5 projektów ustaw dot. zmian w prawie gospodarczym: Prawa przedsiębiorców; ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców; ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium RP; ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

Prawa przedsiębiorców

Najobszerniejszym z projektów składających się na Konstytucję jest projekt Prawa przedsiębiorców.

Prawo to ma ustalać podstawowe zasady prawne odnoszące się do przedsiębiorców. Mają to być zasady: wolności działalności gospodarczej, „co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone”, domniemania uczciwości przedsiębiorcy, przyjaznej interpretacji przepisów (in dubio pro libertate), rozstrzygania wątpliwości faktycznych na korzyść przedsiębiorcy, proporcjonalności, a także bezstronności i równego traktowania.

Obowiązujące zasady

Kolejne zasady w odniesieniu do przedsiębiorców mają dotyczyć: pewności prawa, uczciwej konkurencji oraz poszanowania dobrych obyczajów i słusznych interesów innych przedsiębiorców i konsumentów, profesjonalizmu i odpowiednich kwalifikacji, udzielania informacji, współdziałania organów oraz szybkości działania.

Prawo przedsiębiorców wprowadzi pojęcie działalności nierejestrowej – działalności na najmniejszą skalę (przychody miesięczne do 50 proc. minimalnego wynagrodzenia), która nie będzie uznawana za działalność gospodarczą i nie będzie podlegać rejestracji w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Ma ona dotyczyć zwłaszcza drobnego handlu, dorywczo świadczonych usług (np. sporadycznie udzielanych korepetycji) i urzeczywistniać zasadę wolności działalności gospodarczej.

Przedsiębiorca w kontaktach z urzędami ma posługiwać się wyłącznie numerem NIP (numer REGON będzie stopniowo wycofywany z obrotu).

„Ulga na start”

Innym rozwiązaniem ustawy ma być „ulga na start” – zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne dla początkujących przedsiębiorców przez pierwsze sześć miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej.

W ocenie Ministerstwa Rozwoju ma to być zachęta do podejmowania pierwszej działalności gospodarczej.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

Konstytucja Biznesu przewiduje też utworzenie instytucji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Planowany jest on jako organ interwencyjny w sprawach, gdzie naruszane są prawa przedsiębiorców. W przypadku skomplikowanych, niejednoznacznych przepisów, na wniosek Rzecznika urzędy mają być zobowiązane do wydawania „objaśnień przepisów”.

Rzecznik ma m.in. prowadzić mediacje między przedsiębiorcami a organami administracji i opiniować akty prawne dotyczące przedsiębiorców (jego opinia do projektu ustawy ma „towarzyszyć” projektowi na każdym etapie procesu legislacyjnego).

Źródło:
http://www.tvpparlament.p...h-firm/34807847

*Wchodzi w życie od 01.01.2018 r. w celu wzrostu "działalności inwestycyjnej, przedsiębiorczości i dobrobytu Polaków"...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Lis 15, 2017 11:26

Morawiecki podsumował 2 lata. "Rzucamy wyzwanie skolonizowaniu Polski, stajemy się równorzędnym partnerem"

- Stajemy się równorzędnym partnerem dla podmiotów zagranicznych. Budujemy polski kapitał - ocenił Mateusz Morawiecki, który na Giełdzie Papierów Wartościowych podsumował 2 lata swojej pracy w rządzie.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że głównym celem rozwoju polskiej gospodarki jest poprawa jakości życia oraz zatrzymanie tych, którzy rozważają emigrację. Wicepremier skrytykował model rozwoju stosowany przez poprzednie ekipy i wyjaśnił, w jaki sposób chce go zmienić.

- Przez 25 lat rozwijaliśmy się w oparciu o model kredytowo-konsumpcyjny. Sprzedawaliśmy majątek, srebra rodowe i zaciągaliśmy kredyt, by kluczowa stawała się konsumpcja. My chcemy przestawić gospodarkę na tory inwestycji, eksportu, innowacyjności i oszczędności – mówił minister rozwoju i finansów.
Walka z "kolonizacją"

- Rzuciliśmy rękawicę mainstreamowi ekonomicznemu, który nas zadłużał i popychał w kierunku konsumpcji. Poprzednie 100 lat to de facto powiększanie polskiego długu, a my go zmniejszamy. Mamy nadwyżkę handlową, dbamy o ekspansję polskiego kapitału, bo to doprowadzi do powolnego wyrównania szans. Cytując Bloomberga i Piketty'ego rzucamy wyzwanie skolonizowaniu naszego kraju. Chcemy być równorzędnym partnerem dla zagranicznych podmiotów. I stajemy się nim – zapewnił Morawiecki.

Zgodnie z przewidywaniami, jako jeden z sukcesów rządu, wicepremier przedstawił uszczelnienie systemu podatkowego. - Tylko w tym roku luka podatkowa zostanie zmniejszona o niespełna 1 proc. PKB, czyli około 20 mld zł. W kolejnym roku widzę perspektywę na zmniejszenie tej luki o około 0,5 proc. PKB. To "gamechanger". W kraju nagle pojawia się 30 mld zł i te pieniądze będą pojawiały się co rok. Przypomnę, że co roku do Polski wpływa netto 25-27 mld zł rocznie funduszy unijnych. Samo uszczelnienie daje niemal tyle samo, a my chcemy tę lukę podatkową domknąć – przekonywał Morawiecki.

Inwestycje powoli, ale w górę

Szef Ministerstwa Rozwoju przyznał także, że najnowsze dane dot. PKB pokazują, że inwestycje będą powoli rosły w kolejnych kwartałach, a to właśnie na brak inwestycji jako problem Polski wskazywało wielu analityków. - Chcemy, by inwestycje były mądre i nie spowodowały równocześnie "gierkowskiego długu" Mam nadzieję, że rok zakończymy z inwestycjami na poziomie 18 proc. w relacji do PKB. Jeśli trzeci kwartał urósł o 5 proc., jak mówią dane, to czwarty kwartał zakończy się na poziomie 7 proc. Wolę taki spokojny wzrost nakładów inwestycyjnych, niż gwałtowny, jak miało to miejsce w latach 2011-2012 – ocenił.

Morawiecki wyjaśnił także, że inwestycje mogą być stymulowane przez państwo bez obciążania finansów publicznych, ponieważ Polski Fundusz Rozwoju, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz spółki z częściowym udziałem Skarbu Państwa znajdują się poza sektorem finansów publicznym. Zatem inwestycje finansowane przez te podmioty, nawet jeśli zostaną oparte na kredytach, nie wpłyną na poziom zadłużenia (w dokumentach księgowych) państwa.

Co z przedsiębiorcami

Równocześnie Morawiecki stwierdził, że przedsiębiorstwa "uczą się przez osmozę", stąd inwestycje typu greenfield mają pozwolić na rozwój kooperantów zagranicznych, wchodzących na nasz rynek przedsiębiorstw. - Chcemy, by mikroprzedsiębiorcy stawali się małymi, mali średnimi, średni wielkimi, a wielcy ekspandowali na świat - tłumaczył obrazowo. Równocześnie przedsiębiorcy, w ocenie wicepremiera, mogą nie odczuwać pojedynczych zmian, które wprowadza z założeniem dla nich rząd. - Po ich całościowej analizie w połączeniu z nowymi przepisami upadłościowymi tenże przedsiębiorca zakrzyknie: wow, ten rządem jest rządem dla nas – mówił wicepremier.

Problemem przedsiębiorców, co przyznał Morawiecki, jest także brak rąk do pracy. Poza emigracją, problemem jest także obniżony wiek emerytalny. - Trochę boję się tego niskiego wieku emerytalnego, ale są takie zawody, gdzie w wieku 60-65 lat bardzo ciężko kontynuować pracę. Równocześnie są ludzie mający 70--75 lat, którzy mogą dalej pracować. Chcemy zachęcić do dłuższej pracy. To taki model holenderski – wiek emerytalny formalnie jest niższy, ale ten faktyczny już wyższy. Potrzebujemy siwych głów z doświadczeniem, bo rynek wchłania teraz wszystkie ręce i głowy - stwierdził.

Krytyka działania OFE

Przyszli emeryci zostali ujęci także w planie Mateusza Morawieckiego na kolejne 2 lata pracy. Przypomniał bowiem, że zgodnie z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, OFE to nie środki prywatne i rządzący chcą przesunąć zgromadzone w funduszach środki na indywidualne konta emerytalne. - Samo OFE polegało na zaciąganiu kredytu za granicą i składaniu depozytu w kraju. Byłem prezesem banku i nie miałem takiego klienta, który wziąłby kredyt w jednym oddziale i złożył go w drugim. My chcemy, by system emerytalny budował kapitał, ale zgromadzone środki mają być traktowane jako prywatne – wskazał.

Pojawiające się w minionych tygodniach informacje o wysokości deficytu budżetowego i długu państwowego, spowodowały niemałe zamieszanie w mediach. Wicepremier przyznał, że ma nadzieję, iż w ciągu 2 lat deficyt budżetowy zniknie, choć "1 proc. w tę czy tamtą stronę sytuacji nie zmieni”.

Wzrost zarobków i powrót z emigracji

Minister finansów i rozwoju zgodził się ze stwierdzeniem, że Polacy zaczną wracać z emigracji do kraju, gdy zarobki osiągną około 90 proc. pensji w zachodniej Europie. Równocześnie dodał, że nasze zarobki mogą być traktowane jako 90 proc. tego, co płaci się w Zjednoczonym Królestwie.

- Moment faktycznego osiągnięcia takiego poziomu nastąpi nie wcześniej niż za 10-15 lat, ale widziałem obliczenia, które ustalają koszty życia w Polsce na poziomie 43 proc. względem benchmarku. W Szwajcarii jest to 161, w Niemczech 125, a w Wielkiej Brytanii 130. Oznacza to, że jeśli zarabiamy 60 proc. tego, co w Wielkiej Brytanii, to wspomniane 90 proc. już jest osiągnięte - wyliczał Morawiecki.
Pensja minimalne wspomoże robotyzację?

Morawiecki odrzucał także krytykę podnoszenia pensji minimalnej, co uznał za element promowania idei godnej pracy za godną płacę. W jego ocenie nie doprowadza ona do spadku produktywności i konkurencyjności pracowników, ale zmusza przedsiębiorców do jej zwiększania poprzez automatyzację i robotyzację.

Od wicepremiera do superministra i konkurenta

Mateusz Morawiecki jest członkiem Beaty Szydło od dnia zaprzysiężenie, jednak jego pozycja nie od razu była tak silna, jak obecnie. W dniu powołania objął tekę wicepremiera oraz urząd nowo utworzono urząd ministra rozwoju. We wrześniu minionego roku został powołany na stanowisko ministra finansów, choć nie stracił wcześniej zajmowanych stanowisk. Jako twarz "superesortu" zaczął także przewodniczyć pracom Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Kolejne miesiące i przecieki ws. rekonstrukcji rządu regularnie przynoszą informacje o tym, jakoby był jednym z kandydatów do zastąpienia premier Beaty Szydło.

Dwa lata rządów Zjednoczonej Prawicy (Prawo i Sprawiedliwość oraz koalicyjne: Porozumienie i Solidarna Polska) jako pierwsza 14 listopada podsumowała szefową rządu w towarzystwie Jarosława Kaczyńskiego. Konferencja Mateusza Morawieckiego rozpoczyna maraton podsumowań dokonywanych przez poszczególne resorty.

Źródło:
https://www.money.pl/gosp...,0,2389098.html

*"Konferencja Mateusza Morawieckiego rozpoczyna maraton podsumowań dokonywanych przez poszczególne resorty."

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Lis 15, 2017 11:29

Resort obrony przejął pierwszego z trzech Boeingów dla VIP-ów

Boeing 737-800 to jeden z trzech nowych samolotów średniego zasięgu, którymi będzie dysponowało Ministerstwo Obrony Narodowej. 15 listopada maszyna została uroczyście przekazana resortowi na płycie Lotniska Chopina.

Samolot będzie nosił imię "Marszałek Józef Piłsudski". Jego matką chrzestną została st. szer. Oktawia Nowacka, pięcioboistka i mistrzyni olimpijska. Wizerunek Józefa Piłsudskiego jest umieszczony na ogonie samolotu i przy przednich drzwiach na pokład.

Boeing 737-800 ma wejść do służby w połowie 2018 roku. Do tego czasu resort obrony będzie nadal współpracował z PLL LOT, które wypożyczyły swoje samoloty do przewozu najważniejszych osób w państwie.

We flocie MON są już dwa mniejsze samoloty - Gulfstream G550.

Więcej:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/boeing-737-800-dla-mon-samolot-dla-vip-ow/g6vh4f5

*”Piłsudski” wylądował w Warszawie…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Lis 15, 2017 11:34

Inna szkoła jest możliwa

Ministerstwo Edukacji Narodowej podało, że po niecałych trzech miesiącach od startu reformy oświaty pojawiło się kilkanaście tysięcy nowych miejsc pracy w szkołach. To było do przewidzenia. Przecież jeżeli tylko są pieniądze (a pieniądze teraz są), pracy przy kształceniu oraz rozwijaniu dzieci i młodzieży nigdy nie może zabraknąć. Zawsze są jakieś wyzwania, zawsze coś można i trzeba poprawić.

To w sumie niby oczywistości, ale jakoś takiego pozytywnego podejścia do oświaty i edukacji brakowało przez wiele lat III RP. Zarządzanie oświatą oznaczało zamykanie szkół, zagęszczanie klas, odchudzanie programów, zwalnianie nauczycieli itd. Stąd też brała się moim zdaniem obawa przed tą reformą, jak i jej krytyka oraz kasandryczne zapowiedzi bezrobocia wśród nauczycieli. Po prostu krytykom nie przyszło do głowy, że można inaczej.

Autor: Marcin Herman

Źródło:
http://niezalezna.pl/2086...la-jest-mozliwa

*Nie tylko inna szkoła jest możliwa - inne państwo jest możliwe…

„Polakom żyje się lepiej i o to nam chodzi”. Podsumowanie dwóch lat rządu

– Najważniejszym założeniem programu PiS było nastawienie na to, by wszyscy Polacy – bez względu na miejsce zamieszkania, czy wykonywaną pracę - mieli równe szanse – mówiła we wtorek premier Beata Szydło na wspólnej konferencji z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim z okazji dwulecia rządu. – Polakom żyje się lepiej i o to nam chodzi – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Premier przypominała, że program PiS powstał dzięki podróżom i rozmowom polityków PiS z Polakami przez wiele, wiele lat. – Kiedy jeździliśmy i spotykaliśmy się z Polakami, tam słyszeliśmy o wielu sprawach, bolączkach, o tych kwestiach które uważaliśmy, że powinny się znaleźć w naszym programie, bo tego nasi rodacy oczekiwali – tłumaczyła szefowa rządu. Wskazywała, że program PiS jest programem napisanym przez Polaków.

– Za dwa dni przypadnie rocznica dwóch lat, kiedy rząd PiS otrzymał zaufanie od parlamentu i przystąpiliśmy do pracy. Ta praca mogła być szybko realizowana, ze względu na to, że my mieliśmy dobrą diagnozę i dobry program, i od razu, na początku, wielu ministrów miało ułatwione zadanie, w tym sensie, że mogli usiąść i od razu zacząć pisać projekty ustaw a wiele takich ustaw już było wcześniej przygotowanych – mówiła Szydło.

Premier wskazywała, że najważniejszym założeniem programu PiS, było nastawienie na to, by wszyscy Polacy – bez względu na miejsce zamieszkania, czy wykonywaną pracę – mieli równe szanse.

– Ten zrównoważony rozwój, to żeby każdy poczuł się w Polsce, jak u siebie domu i mógł realizować swoje marzenia, to była podstawa wyjścia do napisania wielu projektów, wielu programów. Przywrócenie polskim rodzinom godnego życia. Przywrócenie polskiej gospodarce możliwości konkurowania, oddanie Polakom możliwości decydowania o własnych sprawach – podkreśliła szefowa rządu.

(...)

Więcej:
http://www.tvpparlament.p...-rzadu/34806280

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 258 z 324  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.