forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Dobra zmiana Poprzedni temat :: Następny temat
Dobra zmiana
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Paź 21, 2017 22:14

Europosłanka PO jak lwica broniła HGW. Po tym wpisie mina może jej jednak zrzednąć

Wczoraj w rozmowie w RMF FM europosłanka PO, Julia Pitera broniła Hanny Gronkiewicz-Waltz twierdząc, że prezydent Warszawy postępuje słusznie nie stawiając się przed Komisją Weryfikacyjną. Okazuje się jednak, że wezwanie do stawiennictwa otrzyma również sama Pitera.

- Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz słusznie robi nie stawiając się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji

- twierdziła Julia Pitera. Dodała także, że nie zrozumie ewentualnej decyzji PO o usunięciu HGW z władz partii:

- Nie będę rozumiała z bardzo prostego powodu:, jeżeli był absolutnie podzielony pogląd, że komisja reprywatyzacyjna, którą powołano ustawą, jest niezgodna z przepisami prawa, to nie wolno przed taką komisją stawać.

Tymczasem okazuje się, że niedługo w podobnej sytuacji znajdzie się sama Julia Pitera. Dziś na Twitterze Sebastian Kaleta, członek Komisji Weryfikacyjnej, napisał, że wezwanie do stawiennictwa trafi z pewnością również do Pitery.

Czy eurodeputowana przyjmie zatem "taktykę" HGW?

Komentarz internauty:

januszewski1
Julię P. uważam za POdejrzaną osobę. Za co ona brała pieniądze, za wykrycie nieprawidłowości w opłacie rach. za dorsa w cenie 8zł z czymś? Ile pieniędzy zarobiła w czasie swojego "urzędowania" i co dobrego zrobiła dla Polski i Polaków? Pytam czy prawdą jest, że uczestniczyła w przykrywaniu przekrętów??? Tak, uważam, że rozliczenie tej Pani jest konieczne, zresztą jak wszystkich każdego PO kolei ministrów III RP. Ende!

Więcej:
http://niezalezna.pl/2064...jednak-zrzednac

*Może i Pitera też się w końcu doigra...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Paź 21, 2017 22:22

ABW zatrzymała 2 osoby podejrzane o udział w karuzeli podatkowej

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby podejrzane o przestępstwa skarbowe przy wykorzystaniu mechanizmu tzw. karuzeli podatkowej. Grupa przestępcza, w ramach której działali, naraziła Skarb Państwa w 2014 r. na straty o łącznej wartości co najmniej 23 milionów złotych.

Zatrzymanie Jacka P. i Marka M. miało miejsce 18 października. Obaj mężczyźni są podejrzewani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Proceder miał miejsce na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego, gdzie utworzono podmioty gospodarcze zajmujące się obrotem paliwami płynnymi.

W wyniku przeszukania mieszkań i pojazdów zatrzymanych, a także miejsc, w których prowadzili działalność gospodarczą, zabezpieczono ponad 1,5 mln zł w gotówce.

W lipcu tego roku funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali właściciela stacji paliw Jarosława K. Mężczyzna współpracował z rozbitą grupą przestępczą i świadomie nabywał po zaniżonej cenie dla sieci swoich stacji paliwo pochodzące z procederu przestępczego. Z działalności tej czerpał korzyści finansowe, które zależały od ilości nabytego towaru. Jego działalność skutkowała sprowadzaniem do Polski większych ilości paliwa od litewskich i łotewskich firm. Przeszukanie zajmowanych przez niego lokali doprowadziło do zabezpieczenia 13 milionów zł w gotówce i dwóch pojazdów o wartości blisko miliona złotych.

Dotychczas w sprawie tej Prokuratura Okręgowa w Olsztynie postawiła zarzuty 10 osobom. W toku postępowania zabezpieczono mienie w wysokości ponad 18 mln zł.

Źródło:
https://dorzeczy.pl/kraj/44944/ABW-zatrzymala-2-osoby-podejrzane-o-udzial-w-karuzeli-podatkowej.html

*Z działalności służb: rozbita grupa przestępcza, która naraziła Skarb Państwa na stratę 23 mln zł...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 10:26

Absurdy totalnej propozycji, czyli kilka uwag po konwencji PO

Na wczorajszej konwencji samorządowej Platformy odbywającej się o dziwo w Łodzi (nie można było się pochwalić sukcesami w Warszawie ze względu na stwierdzenie samej prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, że w jej urzędzie działała grupa przestępcza zajmująca się reprywatyzacją), Grzegorz Schetyna zapowiedział przejście z totalnej opozycji do totalnej propozycji programowej - pisze Zbigniew Kuźmiuk.

Nie bardzo wiadomo, dlaczego przewodniczący Schetyna na konwencji samorządowej przedstawiał propozycje programowe, które powinny być raczej zaprezentowane w kampanii parlamentarnej, bo przecież do tych wyborów jeszcze dwa lata. Być może, mimo, że była to konwencja samorządowa, nie za dużo mówiono o samorządach, ponieważ ludzie Platformy kierujący nimi od wielu lat, mają poważne kłopoty, które być może skończą się stawianiem zarzutów przez prokuratorów i procesami sądowymi (w takiej sytuacji jest już obecny prezydent Gdańska, czy obecna prezydent Łodzi).

2. Przewodniczący Schetyna zaproponował, więc rozszerzenie programu 500 plus o finansowanie pierwszych dzieci w rodzinach, choć doskonale wie, że do obecnych 25 mld zł finansujących ten program, trzeba by było dołożyć co najmniej kolejne 20 mld zł (obecnie w ramach programu jest finansowanych blisko 60% wszystkich dzieci w wieku od 0 do 18 lat).

Zaproponował także przeniesienie wpływów z podatków PIT i CIT z budżetu państwa na poziom samorządowy (w warunkach roku 2018 to odpowiednio 55,5 mld zł i 32,5 mld zł), choć powinien wiedzieć, że wszystkie samorządy już dysponują wpływami rzędu 50% z obydwu tych podatków) i taki ruch oznaczałby pozbawienie budżetu państwa dochodów rzędu 90 mld zł.

Mówił także o przeniesieniu majątku obecnych spółek skarbu państwa na konta emerytalne ubezpieczonych Polaków, a więc zaproponował kolejny Program Powszechnej Prywatyzacji, jaki w latach 90-tych przeprowadził już ówczesny minister Janusz Lewandowski, po którym niektórym z nas zostały świadectwa udziałowe, a majątek blisko 1000 przedsiębiorstw państwowych, które zostały do niego skierowane „rozpłynął się we mgle”. Już te 3 propozycje programowe skłaniają do bicia na alarm, choć okazuje się, że na przykład prof. Balcerowicz na jednym z portali społecznościowych, poparł wystąpienie Grzegorza Schetyny i dostrzegł w nim interesujące propozycje programowe (duża część komentarzy pod tym jego wpisem stwierdzała, że przekazał on Schetynie pocałunek śmierci).

3. Ale były i inne kuriozalne i bardzo groźne pomysły przedstawione przez przewodniczącego Schetynę. Taką propozycją była powtórzona już kolejny raz likwidacja urzędów wojewódzkich i stanowisk wojewodów i przekazanie ich kompetencji marszałkom województw, co oznacza kolejną próbę zwijania państwa albo wręcz jego federalizację i „puszczenie samopas” samorządów.

Wiadomo, bowiem, że oprócz reprezentowania rządu w terenie, wojewodowie mają podstawowy obowiązek, badania czy uchwałodawcza działalność samorządów jest zgodna z prawem, co jest podstawową gwarancją sprawnego funkcjonowania polskiego państwa.
Schetyna wprawdzie nie powtórzył już o zamiarze likwidacji CBA i IPN (mówił o tym na poprzedniej konwencji programowej Platformy), ale z całego wystąpienia wyzierała koncepcja poważnego osłabienia państwa, (co robiła koalicja PO-PSL przez 8 lat swoich rządów), choć w większości krajów europejskich dominuje w ostatnich latach tendencja dokładnie odwrotna.

4. Platforma to największa partia opozycyjna, więc program prezentowany przez jej przywódcę powinien być dokładnie analizowany, ale już jego pobieżne omówienie pokazuje, że przygotowywano go na kolanie, a jego myślą przewodnią był chaos.

Pośród tych propozycji programowych są jednak nie tylko te absurdalne, które oznaczają zrujnowanie finansów publicznych, ale także te wręcz groźne dla funkcjonowania państwa, bo oznaczają jego zwijanie i to w obszarach, który zapewnia spoistość i trwałość.

Totalna opozycja chce przejść do totalnej propozycji, ale w przedstawionym przez przewodniczącego Schetynę kształcie, jest ona nie tylko absurdalna, ale i groźna dla przyszłości naszego kraju.

Komentarze internautów:

Joanna Rozman
Totalna propozycja potwornej to likwidacja IPN, żeby ubecy i komunistyczni konfidenci czuli się bezkarnie. Zlikwidować CBA, żeby złodzieje i mafia działały bez obaw. Oraz obalimy rząd, bo musimy dorwać się do kasy. Mamy zaufanie do ludzi więc nie będziemy kontrolować mafii paliwowej czy vatowskiej. A jakie są standardy potwornej widać gołym okiem, bronią grupy przestępczej w ratuszu, nie widzą patologii w funkcjonowaniu państwa, które pozwoliło na bezkarne okradanie ludzi przez Amber Gold. Takie są ich standardy, a wręcz norma. Jak dorwą się do kasy państwowej to tylko kurz pójdzie i nic ich nie zatrzyma, bo pokazali do czego są zdolni i jakie w tej potwornej partii rządzą zasady.

#1000012919
Program wyborczy PO do samorządów: 1. obiecujemy, że jak wygramy wybory, to nie będziemy zwalniać żadnych urzędników, za wyjątkiem tych z PiS 2. Obiecujemy, że samorządowców /burmistrzów, prezydentów, starostów/ nie będziemy zmuszać do zatrudniania na fikcyjnych etatach naszych partyjnych kolesiów oraz pociotków. 3. Obiecujemy, że - tym razem - będziemy realizować składane przez nas obietnice wyborcze, itd. Tak mi dopomóż Tusk!

Roman M.
Jest ok! Platforma tonie.

Źródło:
http://telewizjarepublika...i-po,55530.html

*PO proponuje dobrą zmianę… :usmiech:

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 10:34

Repatriacja. Rośnie zainteresowanie przyjazdami z Kazachstanu

Jeszcze w tym miesiącu Sejm może zakończyć prace nad projektem nowelizacji ustawy repatriacyjnej. Drugie czytanie poselskiej propozycji znalazło się w roboczym porządku obrad najbliższego posiedzenia. Projekt zgłosiła grupa posłów PiS. Do rządu zgłoszono potrzebę urzędniczego wzmocnienia konsulatów polskich w Kazachstanie, gdyż rośnie tam zainteresowanie przyjazdami do Polski.

Nowelizacja zakłada zwiększenie mieszkaniowej pomocy finansowej dla repatriantów i objęcie nią także członków ich rodzin. Do momentu znalezienia lokum repatrianci mogą przez pół roku mieszkać w adaptacyjnym ośrodku w Pułtusku. Po przyjęciu nowej ustawy repatriacyjnej, od maja, na północ Mazowsza przyjechało 156 osób - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw repatriacji, minister Henryk Kowalczyk.

"Ponad połowa z nich ma już gdzie mieszkać, mają też ustalone terminy przeprowadzek. Wygląda na to, że 3 miesiące na adaptację w Polsce i dodatkowe 3 na poszukiwanie mieszkania jest dla repatriantów wystarczającym okresem" - stwierdził.

Nowelizacja dotyczyć ma również uproszczeń w sprawie wiz repatriacyjnych - zapowiedział minister Kowalczyk.

"Mam nadzieję, że prawnie będzie to teraz tak rozwiązane, że nie trzeba będzie składać ponownych wniosków. Tym sposobem mamy już tysiące repatriantów gotowych do przyjazdu i oni nie muszą wnioskować ponownie o takie wizy. To jest rzecz, którą też chcemy w tej nowelizacji naprawić" - nadmienił Kowalczyk.

W projekcie zapisano, iż należy też wzmocnić wsparcie dla samorządów przyjmujących repatriantów, niezależnie od tego, czy osoby te przyjmowane są "imiennie", czy też nie.

Pełnomocnik rządu dodał, że zgłaszano do rządu potrzebę urzędniczego wzmocnienia konsulatów polskich w Kazachstanie, gdyż rośnie tam zainteresowanie przyjazdami do Polski.

Czytaj więcej na:
http://fakty.interia.pl/p..._campaign=other

*Lepszy repatriant z Kazachstanu niż imigrant z Afryki…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 10:38

Na posterunku propagandy! Lis wraz z byłym rzecznikiem Sikorskiego atakują... TVN: "Ktoś przestawił wajchę!", "To tvpisizm!"

Brak wystarczającego entuzjazmu i cień krytyki wobec Platformy Obywatelskiej - wystarczyło, by skrajnie antyrządowe „Fakty TVN” zamieściły w swoim materiale z sobotniej konwencji PO odrobinę ponadpartyjnej refleksji, a już na redakcję z Wiertniczej posypały się gromy.

Gromy ciskali zasłużeni na odcinku propagandy III RP. Najpierw były rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych (w czasach Radosława Sikorskiego) oświadczył, że TVN zmienia się w „tvpisizm”.

Marcin Bosacki

Fakty TVN z przełomowej programowo konwencji PO robią materiał o kłopotach prezydent Wawy.
To nie symetryzm, to tvpisizm

Jeszcze dalej poszedł Tomasz Lis, oświadczając, że - jego zdaniem - „ktoś w TVN przestawił wajchę”.

Tomasz Lis

Zdaje się w TVN przestawiono wajchę. Coraz więcej materiałów jak pod przekazy z Nowogrodzkiej. Wygląda to smutno i coraz żałośniej.

Niezwykle interesujące i cenne uwagi. Warto zapamiętać, gdy znów zaczną moralizować i rozliczać z obiektywizmu i krytycyzmu wobec ekipy rządzącej. Zbyt mało entuzjazmu wobec PO? Tvpisizm i przestawiona wajcha! Ależ mają sposób myślenia…

Komentarze internautów:

Jack
"TVP stała się przeciwwagą dla TVN i Polsatu, które zajmują się zwalczaniem obozu rządzącego".

K7@kisiu7.58
TVN się podlizuje , myślą o kolejnym przedłużeniu koncesji bo zbliża się czystka.

Więcej:
https://wpolityce.pl/polityka/363469-na-posterunku-propagandy-lis-wraz-z-bylym-rzecznikiem-sikorskiego-atakuja-tvn-ktos-przestawil-wajche-to-tvpisizm

*Lis atakuje TVN. Koniunkturaliści aktywizują się bo czują się zagrożeni - TVN chociaż by chciał czasami być troszeczkę mniej jednowymiarowy, to i tak nie da rady…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 10:48

Kurtyna w górę, karty na stół. Ujawnienie poprawek ws. zmian w KRS i SN zakończyłoby teatr półcieni i wyciszyło emocjonalne oskarżenia z obu stron

Ministrowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zapowiedzieli na poniedziałek przedstawienie projektu ustawy o jawności życia publicznego. Z pierwszych sygnałów, jakie pojawiają się w tej sprawie w kuluarach można mieć nadzieję, że będzie to naprawdę dobry, propaństwowy ruch, który mocno ograniczy możliwości „robienia dealów” na publicznych złotówkach.

Wspomnianym projektem szczegółowo zajmiemy się jutro, gdy poznamy jego założenia, ale skoro ekipa rządowa chce postawić na jawność w życiu publicznym (chwała im za to), to warto zastosować tę zasadę również przy dyskusji o reformie wymiaru sprawiedliwości. Nie tylko poprawiłoby to jakość naszej debaty, ale również wpłynęło na zmniejszenie napięcia w całym obozie „dobrej zmiany” (i jego sympatyków).

Nieco naiwnie mam na myśli ujawnienie poprawek i spornych punktów, które uniemożliwiają - na dziś - wypracowanie kompromisu między Pałacem Prezydenckim a obozem rządowym. Prezydent spotkał się z prezesem PiS już cztery razy - porozumienia wciąż nie ma, a obie strony - zakulisowo, poprzez swoich ministrów i doradców - sugerują swoim partnerom albo złą wolę, albo wręcz grę poniżej pasa. Problem w tym, że opinia publiczna jest zdana wyłącznie na medialne przecieki, niedomówienia i ogólną aurę tajemnicy. Szczegółów założeń, co do których trwają rozmowy, nie znają nie tylko wyborcy, ale nawet najważniejsi politycy. Zabawnie wyglądają sceny, gdy naprawdę istotni posłowie PiS pytają o szczegóły zmian… dziennikarzy, którzy często są lepiej poinformowani w temacie. Nie wygląda to poważnie.

Efekt kilkutygodniowego przeciągania liny jest taki, że ocena tych rozmów jest uzależniona wyłącznie od prywatnych sympatii i zaufania do poszczególnych polityków. Jedni więc krzyczą niemal już otwarcie, że prezydent jest głównym hamulcowym, przeszedł na stronę III RP i nie chce głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości, drudzy zaś - że PiS chce ograć prezydenta, stosując ciosy poniżej pasa. I jedni, i drudzy sympatycy nie mają bladego pojęcia o tym, czego dziś dotyczą rozmowy, bo te pozozstają tajne. Rozumiem, że w rozgorączkowanej dyskusji sprawy merytoryczne schodzą na drugi, trzeci plan, ale jednak wypadałoby oprzeć się o jakieś konkrety.

Nie jestem uprawniony do tego, żeby te szczegóły upubliczniać. Powtórzę, że są pewne poprawki, co do których prezydent nie ma uwag, ale są i takie do których ma zasadnicze, fundamentalne zastrzeżenia

— mówi rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Rzecz jasna rozmowy prezydenta z prezesem PiS są o wiele bardziej szerokie niż tylko konkretne zapisy w ustawach o KRS i Sądzie Najwyższym. Chodzi o całościowe ułożenie relacji Pałacu Prezydenckiego z obozem rządowym i plany na przyszłość. Ale jednak opinia publiczna zasługuje na to, by sama wyrobić sobie zdanie na temat zmian forsowanych przez obie strony. Jaki mechanizm zaproponowało PiS w sprawie wyborów sędziów do KRS? Czy rzeczywiście na ponad 20 stronach poprawek była próba „nieczystego ogrania” prezydenta przez Nowogrodzką? Czy faktycznie prezydent jest hamulcowym w sprawie realnych zmian w sądownictwie? Jeśli prezes Kaczyński przyjechał do Belwederu z 20 stronami poprawek, to przecież nie dotyczą one tylko mechanizmu przy wyborze sędziów. Jeśli prezydent mówi „nie”, to trzeba powiedzieć jasno w jakich sprawach. Publiczne określenie fundamentów i choćby absolutnych podstaw dyskutowanych zmian pomogłoby w uzyskaniu odpowiedzi na te pytania, bez emocjonalnych odniesień.

Z tego punktu widzenia dobrym ruchem prezydenta jest prośba, by wszystkie poprawki i dyskutowane zmiany pojawiły się na piśmie. Jeśli Pałac nie dogada się z PiS, będzie to dobra podstawa do tego, by wytropić najważniejsze problemy i postawy, które zablokowały kompromis. Ale to tylko pewien sygnał, a wyborcy zarówno prezydenta i PiS, jak również opozycji zasługują na pełną wiedzę w zakresie tak ważnej reformy.

Na marginesie - zakulisowe przeciąganie liny przeciąga się na tyle długo, że - jak celnie zauważył Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego - czasu wystarczyłoby na pełne całkiem szerokie konsultacje społeczne.

Dodam tylko od siebie, że sytuacja w której losy (i szczegóły) najważniejszej reformy tej kadencji toczą się w atmosferze półcieni, nie jest, delikatnie mówiąc, propaństwowa. Co prawda to i tak krok do przodu od czasów tworzenia ustaw na stacjach benzynowych, cmentarzach i dogadywania nocnych „dealów” pod śmietnikami, ale „dobra zmiana” ma tutaj jeszcze spore pole do popisu. Byłoby rewelacyjnie, gdyby za ustawą, którą przygotowują Kamiński i Wąsik poszły również zmiany obyczajów. Bo nawet najlepszy i najbardziej precyzyjny zapis w ustawie nie zmieni wiele bez realnej zmiany pewnej kultury politycznej.

Autor: Marcin Fijołek

Komentarze internautów:

Kuba
Brawo! Taką ustawą wreszcie zlikwidowano by te wszystkie lobbingi i innych diabłów które mieszają w polskim kotle już od wieków!

K.M.
Nareszcie jakiś sensowny komentarz do tego horroru!

Więcej:
https://wpolityce.pl/polityka/363485-kurtyna-w-gore-karty-na-stol-ujawnienie-poprawek-ws-zmian-w-krs-i-sn-zakonczyloby-teatr-polcieni-i-wyciszylo-emocjonalne-oskarzenia-z-obu-stron

*Ustawa o jawności życia publicznego - realna szansa na większą jawność w życiu publicznym...?

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez andros Nie Paź 22, 2017 11:07, w całości zmieniany 1 raz
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 11:06

Świat się kończy! Jarosław Kaczyński również przeciwko ujawnieniu mitycznego aneksu. On również zaprzaniec i zdrajca?

Jak pamiętamy, niewiele potrzeba było internautom po umownej prawej stronie, by Andrzej Duda z Pana Prezydenta chroniącego, by hostia nie spadła na ziemię, Wielkiego Polaka i Patrioty, który odbił Pałac z rąk „Komoruskiego”, stał się Dudusiem, Dudahauserem i w ogóle zdrajcą o imieniu Adrian. Na Twitterze, Facebooku i wśród komentarzy można było znaleźć całą masę wyzwisk wobec Andrzeja Dudy, których nie wymyśliliby nawet najbardziej zacietrzewieni lewacy.

Po tym jak prezydent zawetował rządowe ustawy dotyczące reformy sądownictwa, prędko też pojawiły liczne teorie spiskowe. Co spowodowało, że Prezydenta Andrzej Dudę zastąpił w Pałacu Adrian Duduś? Jedną sformułował pewien zabawny publicysta, perorujący o metodach bezpieki kreującej serial „Ucho prezesa”. Inni z kapelusza wyciągnęli innego trupa, co leżał w szafie – jak by pewnie powiedział Rysiek Petru. Aneks do raportu z likwidacji WSI.

Tadam! Teraz w kreskówkach biją werble i kamera robi szybki zbliżenie na wielkie oczy postaci.

Aneks do raportu z likwidacji WSI! Dlaczego prezydent Duda go nie publikuje? Po dwóch latach urzędowania w Pałacu niektórzy prawicowi wyborcy przypomnieli sobie, że nie ma aneksu! No, ale gdzie ten aneks? Wiadomo. Andrzej Duda okazał się być jak prezydent Bronisław Komorowski, który z aneksem pewnie spał pod poduszką. Ba, na sto procent bezpieka „Dudusia” podstawiła do Pałacu, by tego aneksu pilnował. „Toć to panie kochany najpilniej strzeżony dokument na świecie! Panie drogi toć tarapaty nas dopadły, bo aneks w rękach wroga!”

Co na to prezes Jarosław Kaczyński? Jak rozwiąże problem uzurpatora, który podstępem został prezydentem RP? Przecież ś.p prezydent Lecha Kaczyński nie zdążył aneksu ujawnić i obowiązkiem jego prawowitego następny (no bo przecież Komorowski prezydentem nie był) było go opublikować!

Ja należę do nielicznych ludzi, którzy czytali aneks. Naprawdę lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany

— mówił na spotkaniu klubów Gazety Polskiej Jarosław Kaczyński.

Co? WTF - jakby napisał internauta. LOL! Co ja słyszę?!!!! Prezes PiS wpisał się tym samym w narracje płynącą ze strony rzecznika PAD Krzysztofa Łapińskiego (ostatnio czytałem u jednego znajomego na Facebooku rozważania na temat kształtu nosa tego „zdrajcy i gnoma”) , który przyznał, iż „Prezydent i prezes stoją na stanowisku, że nie na potrzeby ujawniania tego aneksu”.


Naprawdę lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany. Nie dlatego, że tam są jakieś interesujące nazwiska. Z innych powodów. Mój brat nie podejmował takich decyzji pochopnie. Ja tę decyzję popierałem i popieram.

— stwierdził cytowany przez portal TVP Info Kaczyński.

Co teraz z narracją o „Dudusiu” co jest takim zdrajcą, że nie tylko nie podpisuje wszystkich ustaw rządowych, ale nawet aneksu do raportu o likwidacji WSI nie chce pokazać? Cóż, odpowiedzi są dwie. Albo trzeba przyznać się do pomyłki ( nie oczekuję nawet przeprosin pana prezydenta), albo dojść do innego prostego wniosku- może również Jarosława Kaczyńskiego WSI i bezpieka wstawiła na miejsce lidera prawicy by chronić swoje interesy. On również jest zaprzańcem?

No, bo przecież nie może być tak, że ten aneks naprawdę nie zasługuje na publikację i prezes Kaczyński oraz prezydent Duda nie chcą szkodzić interesom Polski. Niemożliwe. Musi być spisek!

PS. Warto czasem dać na wstrzymanie, jeśli chodzi o jednoznaczne tezy. Poniższe zestawienie pokazuje to dość dobitnie…

Więcej:
https://wpolityce.pl/polityka/363487-swiat-sie-konczy-jaroslaw-kaczynski-rowniez-przeciwko-ujawnieniu-mitycznego-aneksu-on-rowniez-zaprzaniec-i-zdrajca

*Zasadnicza volta prezesa PiS...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 18:59

Budowa trasy Via Carpatia. Polska i Ukraina będą współpracować

Memorandum o współpracy przy projekcie budowy trasy Via Carpatia podpisali w niedzielę w Przemyślu (woj. podkarpackie) minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz jego ukraiński odpowiednik Wołodymyr Omeljan.

Dokument został podpisany w obecności marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Adrija Parubija.

Jak podkreślił w trakcie uroczystości Adamczyk, podpisanie memorandum przybliża do realizacji Via Carpatia.

Wielki projekt PiS nabiera rozpędu

- To memorandum to potwierdzenie wsparcia ze strony partnera naszego wielkiego projektu, jakim jest budowa Via Carpatia. To projekt życia państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej, tych regionów, które będą korzystały z dobrodziejstwa tegoż projektu - dodał.

Minister przypomniał, że o budowie tej trasy politycy PiS mówili od wielu lat.

Zdaniem Adamczyka wsparcie tego projektu przez Ukrainę umożliwi wpisanie trasy Via Carpatia do sieci TEN-T (transeuropejskiej sieci transportowej).

Od Bałtyku aż po Morze Czarne

- To jest niezmiernie ważne i to jest nasz cel, bo to daje szanse na realizację tego projektu, który połączy Bałtyk z Morzem Egejskim i poprzez odnogi z Adriatykiem i Morzem Czarnym. Via Carpatia połączy nasze regiony i da im nadzieję na dynamiczny rozwój gospodarczy - powiedział minister.

Minister infrastruktury Ukrainy podkreślił w swoim wystąpieniu, że kraje, które są nieufne, budują mury. - My budujemy drogi i mosty i to memorandum to krok w przyszłość. Dziękuję, że wspólnie patrzymy w kierunku Europy. Chciałbym, aby Polska dobrze myślała o Ukrainie, bo tylko w ten sposób możemy zbudować dobrą przyszłość naszych narodów - dodał.

Via Carpatia to planowany szlak międzynarodowy, który ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Ma docierać m.in. do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym oraz greckich Salonik nad Morzem Egejskim.

Źródło:
https://www.money.pl/gosp...,0,2380028.html

*"(...) podpisanie memorandum przybliża do realizacji Via Carpatia."

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 08:51

Wyłudzenia podatku VAT. Morawiecki: nasze motto to "bez przebaczenia"

W tym roku zobaczymy więcej ściągniętego VAT o dwadzieścia kilka mld zł - powiedział w niedzielę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Morawiecki był pytany w TVP Info o największe sukcesy rządu PiS. Jak podkreślił, należy do nich uszczelnienie luki VAT. - W tym roku zobaczymy więcej ściągniętego VAT o dwadzieścia kilka mld zł. To jest tyle, ile wpływa netto do Polski z funduszy unijnych - zaznaczył.

- Wiem, że różni prześmiewcy mówią, że to kreatywna księgowość, niech poczekają jeszcze dwa, trzy miesiące, myślę, że wtedy będzie im po prostu bardzo radośnie, bo to chyba jednak dla dobra całej ojczyzny działamy, z związku z tym nikt nie będzie się martwił, że osiągnęliśmy taki wielki sukces. Mam nadzieję, że przyznają to również politycy opozycji - stwierdził.

Morawiecki odniósł się także do zarzutu wygłoszonego przez lidera PO Grzegorza Schetynę, według którego "PiS dokręca podatkową śrubę". Jak ocenił wicepremier, "jest to konwencja łapać złodzieja". - Jak ktoś już widzi, że czapka gore na złodzieju i jest wielki problem to stosuje taką taktykę pokazania, że to my zaczęliśmy ściągalność. Dla nas takim podstawowym mottem () wobec mafii vatowskiej i wszystkich tych kombinatorów jest bez przebaczenia - stwierdził.

Na uwagę prowadzącego, że niebawem minie siódma rocznica podwyższenia podatku VAT odparł, że "nie odpowiada za to, co działo się w poprzednich rządach". - W tamtych czasach deficyt budżetowy sięgał 7,5 proc., a nawet prawie 8 proc., 110 mld zł. W naszych czasach, mimo wielkich wydatków społecznych, o 50 kilka mld większych niż nasi poprzednicy, porównując 2018 r. do 2015 r. mimo wszystko my tę lukę domykamy i deficyt budżetowy jest niższy - powiedział.

Pytany, czy to właściwy czas na powrót do 22 proc. stawki VAT powiedział, że rząd "za każdym razem waży różne cele". - W takim przypadku byłby to koszt ok. 7 mld zł. Myślę że podatnicy, Polacy, ludzie, rodziny widzą wielką wartość tego, co zrobiliśmy - ocenił.

Źródło:
https://www.money.pl/gosp...,0,2380085.html

*W kasie państwa - zamiast u złodziei - coraz więcej kasy z VAT...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 08:56

Patryk Jaki dla "Rzeczpospolitej": raz na zawsze przetniemy patologie

Jestem zdeterminowany, aby państwo parło jak czołg na mafię reprywatyzacyjną. Nawet jeśli na drodze staną mi znani politycy, prawnicy - to nikt mnie nie powstrzyma przed wymierzeniem sprawiedliwości - mówi dzisiejszej "Rzeczpospolitej" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Na pytanie, o co chciałby zapytać Hannę Gronkiewicz-Waltz, gdyby stanęła przed komisją weryfikacyjną, wiceminister powiedział: "Jak przez ponad dekadę mogła patrzeć, jak ludzie starsi, rodziny z dziećmi byli wywalani do piwnic jak śmieci. Jak mogła, tym bardziej że jedna z firm, które miały czyścić kamienice, znajduje się w... zreprywatyzowanej przez jej rodzinę kamiennicy".

Dodał, że komisja weryfikacyjna podniesie poziom kary dla prezydent Warszawy za notoryczne niestawianie się przed komisją.

Zapytany, o jaką konkretnie chodzi kwotę, Jaki powiedział: "Są osoby w komisji, które chcą i 100 tys. zł. Ja staram się tonować nastroje. Natomiast dla mnie najważniejsze jest to, aby państwo było poważne. Komisja ma realny problem. Skoro prezydent Warszawy może lekceważyć komisję, to biorą z niej przykład osoby, które mogą być odpowiedzialne za czyszczenie kamienic. Po prostu postawa Hanny Gronkiewicz-Waltz psuje państwo i to jest realny problem".

Pytany, dlaczego w myśl zaproponowanej przez niego ustawy zwrot za utraconą nieruchomość ma dotyczyć tylko 20 proc. jej wartości, wyjaśnił, że "trzeba wyważyć dobro indywidualne z dobrem państwa". - Nie jesteśmy w stanie zapłacić za wszystkie szkody. To nie my wywołaliśmy wojnę. Każdy w czasie II wojny światowej coś stracił. Dziś jednak Polski nie stać na nieuchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej. I tak płacimy, często w naturze i rzadko prawdziwym spadkobiercom. Polska traci miliardy każdego roku przez brak ustaw, a doliczyć trzeba jeszcze koszty społeczne, czyli niesprawiedliwość i tragedie wielu ludzi. Trzeba to przeciąć na zawsze - podkreślił Jaki.

Więcej:
http://wiadomosci.onet.pl...tologie/dvv6339

*Będą wyższe kary dla HGW i ustawa reprywatyzacyjna…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 09:06

Przełom ws. katastrofy smoleńskiej?

Z analizy zamówionej przez kancelarię premiera Donalda Tuska wynika, że ws. katastrofy smoleńskiej nie trzeba było stosować prawa, które oddało śledztwo Rosjanom - informuje tygodnik "Do Rzeczy", który dotarł do dokumentów w tej sprawie. Jednym z nich jest pismo z 19 września 2011 roku skierowany przez byłego szefa KPRM Tomasza Arabskiego do warszawskiej prokuratury okręgowej. Jest ono częścią materiału dowodowego w śledztwie dot. "zdrady dyplomatycznej", które prowadzone jest równolegle z głównym postępowaniem katastrofy smoleńskiej.

Z dokumentu wynika, że przez kilka tygodni po katastrofie smoleńskiej ekipa Donalda Tuska "nie pokusiła się o przygotowanie żadnej analizy prawnej, która wskazywałaby na to, że Polska była bezwolnym wykonawcą rosyjskich poleceń, a wszystkich ustaleń dokonywano "na słowo honoru".

"Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie posiada informacji, z jakich uregulowań wynikała decyzja Federacji Rosyjskiej o wdrożeniu śledztwa w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M" - można przeczytać w piśmie podpisanym przez Tomasza Arabskiego. Arabski podkreślił też, że KPRM nie jest w posiadaniu opinii prawnych dotyczących ustalenia, w oparciu o jakie procedury powinny być badane okoliczności katastrofy smoleńskiej lotu Tu-154M sporządzonych na dzień 10 kwietnia 2010 r.

"Do Rzeczy" podkreśla, że prawne analizy ws. śledztwa smoleńskiego, współpracownicy Tuska zaczęli zlecać wiele tygodni po tragedii, kiedy cały materiał dowodowy został przejęty i zabezpieczony przez stronę rosyjską. Odpowiedzialna za to była Kancelaria Prawna K&L Gates. "Należy w szczególności wskazać, że według dostępnych publicznie informacji samolot Tu-154M pozostawał do dyspozycji jednostki sił zbrojnych, był wpisany do rejestru samolotów wojskowych MON i traktowany był na gruncie prawa krajowego jako statek powietrzny państwowy, nosił stosowne oznaczenia samolotu wojskowego, zaś dowództwo nad nim sprawowała osoba wchodząca w skład personelu sił zbrojnych(...) - czytamy w jednym z dokumentów.

Komentarz internauty:

Kazimierz Malewski
Tffusk nie tylko dawno powinien siedzieć ale za oszukanie narodu powinien wisieć. To nie tylko kwestia Smoleńska ale całokształtu oszustw i przekrętów.

Źródło:
http://telewizjarepublika...kiej,55560.html

*"Nowe dokumenty ws. katastrofy. Obciążają Tuska?"

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 09:23

W listopadzie Kaczyński zostanie premierem? "Szydło leci ze stanowiska"

Już w listopadzie Jarosław Kaczyński zastąpi Beatę Szydło na stanowisku premiera. Taka informacja znalazła się w najnowszym numerze tygodnika "Sieci Prawdy".

Te sensacyjne doniesienia znalazły się w rubryce "Z życia koalicji, z życia opozycji". Według Igora Zalewskiego i Roberta Mazurka do takiej zmiany miałoby dojść 11 listopada lub w drugą rocznicę powołania rządu Beaty Szydło, czyli kilka dni później. "Beata Szydło leci ze stanowiska. Dokąd poleci? Tak jak kiedyś pisaliśmy - chyba do Brukseli. Ma startować do europarlamentu. A na razie sobie trochę odpocznie" – czytamy na łamach tygodnika.

Według dziennikarzy, powodem zmiany na stanowisku premiera mają być problemy z decyzyjnością. "W PiS krąży mnóstwo historyjek, jak to skonfliktowani ministrowie albo wiceministrowie szli do szefowej rządu, prosząc, by rozstrzygnęła spór między nimi. Szydło słuchała, robiła mądre miny, a następnie mówiła: 'Panowie, musicie się porozumieć'. I wychodziła. A ministrowie zgrzytali zębami i pielgrzymowali do Kaczora, błagając o przywódcę w rządzie. No i wybłagali" – piszą Mazurek i Zalewski.

Jak czytamy, swoje stanowiska stracić mają także Witold Waszczykowski, Jan Szyszko, Andrzej Adamczyk. Wciąż nie została jednak podjęta decyzja ws. ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Komentarze internautów:

Gryzli
Zmiana na stanowisku premiera byłaby początkiem końca PiSu. Pamiętamy karuzelę stanowisk za rządów AWS. Traumatycznie pamiętamy. Co do zmian ministerialnych - jeżeli miałoby to wpłynąć na jakość rządu (a nie tylko służyć efektowi wizerunkowemu), to jestem za.

jurekw
Najbardziej interesujące byłoby wyśledzić źródło tej informacji.
Nie ulega wątpliwości, że taka zmiana byłaby najbardziej na rękę Niemcom.
Mogliby odkurzyć stare teksty o kartoflach ...

Lee51
Do rzeszy - i wszystko wiadomo.

Źródło:
https://dorzeczy.pl/kraj/45028/W-listopadzie-Kaczynski-zostanie-premierem-Szydlo-leci-ze-stanowiska.html

*11 listopada początek zwijania dobrej zmiany...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 09:26

Niemiecka prasa nie może przeboleć czeskich wyborów. "Die Welt" porównuje Babisza do Kaczyńskiego, którego nazywa "zażartym nacjonalistą"

Zwycięstwo Andreja Babisza oznacza, że Czechy poszły w ślady Polski i Węgier, dołączając do bloku „nieliberalnych demokracji”

— twierdzą niemieccy komentatorzy.

Zdaniem „Die Welt” wyniki czeskich wyborów świadczą o tym, że rozszerzenie UE było przedwczesne.

Jeszcze jeden zwrot na prawo

— ocenia Florian Hassel na łamach poniedziałkowego wydania „Sueddeutsche Zeitung”, określając wynik wyborów parlamentarnych w Republice Czeskiej mianem wydarzenia „epokowego”.

Publicysta zaznacza, że Babisz, przywódca zwycięskiej partii ANO, „bierze na celownik UE i cudzoziemców oraz szuka zbliżenia z Rosją”.

Po Węgrzech, Polsce i Austrii do zwrotu na prawo doszło w Czechach. Populiści i demagodzy wzmocnili się, dlatego należy uznać to wydarzenie za epokowe

— pisze Hassel.

Zwycięzca wyborów Babisz nie jest zażartym nacjonalistą z ugruntowanym programem, jak Jarosław Kaczyński w Polsce. Pomimo tego jest jednak niebezpieczny

— ocenia komentator.

Hassel prognozuje, że Babisz wzmocni swoją antyunijną politykę, przede wszystkim ze względu na „populistyczne i skrajnie prawicowe” ugrupowanie Wolność i Demokracja Bezpośrednia (SPD).

Władimir Putin może się cieszyć: zarówno Babisz, jak i SPD są przeciwne sankcjom wobec Moskwy

— zauważa niemiecki dziennikarz.

Po Polsce i Węgrzech populizm zwyciężył teraz w Czechach

— pisze Thomas Schmid w „Die Welt” zastrzegając, że wiele zależy od tego, z kim kontrowersyjny miliarder Babisz zawrze koalicję.

Przywódca ANO wygrał wybory dzięki swojej determinacji, by „nie wpuścić do Czech ani jednego migranta”

- podkreśla.

Czechy zbliżają się tym samym do krajów takich jak Polska czy Węgry, które od dłuższego czasu kroczą drogą prowadzącą do nowego (bądź dawnego) nacjonalizmu. W Europie Środkowej powstaje blok nieliberalnych demokracji. Wschodnioeuropejski wyjątek staje się wschodnioeuropejską regułą

— czytamy w „Die Welt”.

Kto z zasady odrzuca migrantów i sprzeciwia się przyjęciu uchodźców, ten odrzuca liberalną demokrację

— pisze Schmid podkreślając, że nie da się jej uzasadnić etnicznie, lecz tylko za pomocą konstytucji.

Autor przypomina, że w unijnych traktatach zapisane jest, że do Wspólnoty może wstąpić kraj, który przestrzega reguł UE - kryteriów kopenhaskich.

Blok „nieliberalnych demokracji” byłby „frontalnym atakiem na UE jako wspólnotę prawa”

— uważa komentator.

Zdaniem Schmida obecna sytuacja jest dowodem na to, że „rozszerzenie UE na Wschód było zbyt pochopne”.

Zwracano zbyt dużą uwagę na ustne zapewnienia, a za mało na to, czy kraje kandydackie przyswoiły sobie ducha europejskich ustaw

— konkluduje Schmid na łamach „Die Welt”.

Populizm w natarciu?

— pyta Reinhard Mueller w „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Tak

— odpowiada zastrzegając jednak, że w ten sposób nie opisze się całościowo sytuacji w Europie.

(...)

Komentarze internautów:

Ika
No tak a czemu tu się dziwić, narody zaczynają mieć dość polityki Merkel. Najwyższa pora na bunt i to jest jakaś jaskółka. Europa jest niszczona przez nieodpowiedzialne rządy Brukseli !!!!!!!!!!!!

qwerty
Niemieckim mediom generalnie podobają się demokratyczne wybory tylko wtedy gdy wygrywają partie programowo usłużne Niemcom.

Więcej:
https://wpolityce.pl/swiat/363609-niemiecka-prasa-nie-moze-przebolec-czeskich-wyborow-die-welt-porownuje-babisza-do-kaczynskiego-ktorego-nazywa-zazartym-nacjonalista

*Niemiecka prasa nie może przeboleć węgierskich, polskich, amerykańskich, austriackich, czeskich wyborów...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 10:52

Jurek Owsiak skazany za przekleństwa na festiwalu Woodstock

Prezes Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak otrzymał naganę oraz karę 100 zł. Wyrok Sądu Rejonowego w Słubicach dotyczył wypowiedzenia przez niego przekleństw podczas tegorocznej edycji festiwalu Woodstock.

Zaraz po opuszczeniu sali sądowej Owsiak skomentował całą sprawę.

- Biorę ten wyrok na klatę - przyznał szef WOŚP. Dodał również, że jego sprawa pokazuje, żeby zważać na język, którego używamy publicznie.

Dziś przed sądem zorganizowano pikietę w obronie Owsiaka. Udział brali w niej m.in. gorzowski KOD oraz Słubicka Inicjatywa Demokratyczna. Kiedy szef WOŚP wchodził do sądu, zgromadzeni skandowali: "Jesteśmy z tobą!".

Niecenzuralne słowa

Podczas tradycyjnej mowy pożegnalnej i wspólnego odśpiewania kilku piosenek na zakończeniu Przystanku Woodstock, szef WOŚP mówił o Polsce oraz więzi łączącej woodstockowiczów. Nie obyło się też bez nawiązań do polityki. "Pierd** polityków, fałszywy kraj, fałszywa rzeczywistość", "Chcę ich zapytać o jedno, czy wy macie kur** serce do ludzi?" – to niektóre ze zdań, jakie mogli usłyszeć uczestnicy festiwalu z ust Owsiaka. I to właśnie one wzbudziły czujność gorzowskiej policji.

Dowodem w sprawie przeciwko Owsiakowi jest m.in. naganie z kamer umieszczonych na terenie festiwalu. Jak mówił sam szef WOŚP, policja przyjechała tuż po zakończeniu imprezy i zabrała wszystkie taśmy z monitoringu. Kilka dni później przyszło wezwanie na policję, a następnie zawiadomienie, że sprawa została przekazana do Sądu Rejonowego w Słubicach, gdzie 23 października odbędzie się rozprawa, podczas której sąd ma zdecydować, czy Jerzy Owsiak złamał prawo.

Źródło:
http://wiadomosci.onet.pl...odstock/dy5hrmd

*Jedna święta krowa lekko naruszona...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9713
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 11:07

Polska rozwijała się szybciej, niż zakładano. Jest rewizja wzrostu PKB i zadłużenia

PKB w 2016 roku wzrósł realnie o 2,9 proc. To więcej niż podawano w kwietniu br., gdy dane wskazywały na 2,7 proc. wzrostu. Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał zrewidowane dane za 2016 rok.

Niższy jest też dług sektora finansów publicznych. W 2016 roku wyniósł 54,1 proc. PKB, a nie 54,4 proc., jak informowano w kwietniu. GUS podał także, że deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2016 roku wyniósł 2,5 proc. To wzrost o 0,1 pkt. proc. w stosunku do kwietniowych danych.

GUS w komunikacie tłumaczy:

„Zanotowano większy pozytywny wpływ eksportu netto na tempo wzrostu gospodarczego +0,7 pkt. proc. (wobec +0,3 pkt. proc.); zmniejszył się pozytywny wpływ popytu krajowego +2,2 pkt. proc. (wobec +2,4 pkt. proc.)."

GUS rewiduje dane po uwzględnieniu bardziej pełnych rocznych informacji dotyczących finansów przedsiębiorstw, handlu zagranicznego i usług.

Źródło:
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/gus-pkb-za-2016-rok-dlug-sektora-finansow-publicznych/k9lrkhs

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 248 z 306  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.