forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Nasze dzieci Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze dzieci
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lut 01, 2017 13:46

lubinka, nie strasz forumowiczów. Dlaczego ,,strasznie", a nie ,,bardzo" ?

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Cze 20, 2017 12:21

Komentarze:

ha

Takie patologie trafiają do prywatnych placówek i jest cyrk,a właścicielki twierdzą ,że muszą zwolnić nauczycielkę ,bo dziecko płaci i kasa potrzebna-autentyczna wypowiedź z prywatnej placówki w Redzie.

---------------------------

adorfhtyouk

"Nie jest to ani jego wina ani nikogo z otoczenia" :D Zestresowany byl poprostu i juz. Jak rodzicom kiedys poderznie gardla, tez nie bedzie niczyja wina. Dzieci musza miec prawo odreagowac stres :)

----------------------------

Diana

Dziecko na pewno oglądało popisy sławnych dzięki (między innymi )telewizji gimnazjalistek i też zechciało ,aby go pokazywano w TV,a co każdy ma parcie na to "szkło " ;)

=======================

"Ty ku***". 5-latek zwyzywał i kopnął w krtań przedszkolankę

Kilkuletni chłopiec użył wulgarnych słów i kopnął przedszkolankę w gardło. Kobieta trafiła do szpitala z objawami duszności.

Sytuacja zdarzyła się w przedszkolu „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach (woj. wielkopolskie). Rodzice 5-latka przyszli do przedszkola i jak podaje portal ostrow24.tv byli przerażeni zachowaniem syna i wyrazili chęć pomocy ze strony psychologa.

Sprawę skomentowała dyrektorka przedszkola: "dzieci nie bardzo zdają sobie sprawę z tego co mówią i nie odpowiadają za swoje słowa. Te zasłyszane gdziekolwiek, np. w telewizji, dzieci przyjmują bezkrytycznie. Jeżeli dziecko użyło takiego słowa, to nie jest to ani jego wina ani nikogo z otoczenia, ponieważ dzieci powtarzają najróżniejsze słów" - stwierdziła w rozmowie z portalem Ostrow24.tv Anna Walczak.

źródło: https://wiadomosci.wp.pl/ty-ku-5-latek-zwyzywal-i-kopnal-w-krtan-przedszkolanke-6135386761090689a

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Lip 03, 2017 20:15

Wszyscy to znamy: Mama jeszcze tylko odbierze maila, tata sprawdzi coś na fejsie. Dziecko w tym czasie sobie pogra

Jestem matką dziecka internetu. Matką pochyloną nad swoim telefonem, która poucza syna: „Świat wirtualny to nie życie". A potem odpisuję na SMS mówiąc: „Zaraz dziecko, zaraz się pobawimy, coś zaraz obejrzymy. ZARAZ". Wstydzę się tego.

Na szkolnym zebraniu wychowawczyni dziewięciolatków mówi:
„Proszę Państwa, dzieci za dużo grają w minecrafta. Kochają wirtualny świat. Nie potrafią się skupić na zwyczajnej zabawie. Bywają agresywne, wciąż szukają bodźców, łatwo się nudzą".

Jeden z ojców, pedagog: „Pilnujmy tego, to ważne. Znałem kiedyś mężczyznę, który przyszedł do mnie zrozpaczony, bo jego syn był uzależniony od gier. Było już za późno. W sumie dobra rodzina. Ich błąd? Brak czasu."

Tak, wszyscy to znamy. Mama jeszcze tylko odbierze służbowego maila, tata sprawdzi coś na fejsie, obejrzy wiadomości. Dziecko w tym czasie sobie pogra. Tak to się właśnie zaczyna.

Pani K., matka jednego z uczniów, denerwuje się: „Proszę nie przesadzać! Przecież Minecraft to edukacyjna, rozwojowa gra. Rozwija wyobraźnię".

Wbijam wzrok w podłogę. Znam syna pani K. Kocha minerafta tak sam samo, jak kocha go mój syn.„Pobawcie się" proszę chłopców. „Mamoooooo, ciociu……, dasz nam kompa?".

Więcej: http://matkazonaiklopoty....cko-sobie-pogra

Podpis użytkownika:

marta22
Początkujący

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 10:24

Niesety ale takie cos zdarza się coraz częściej. Ostatnio lubię przygladać się ludziom na ulicy i co widzę? To,e bardzo wiele z nich chodzi zapatrzonych w telefony Dziwne, że się nie potyają i ze nie wpadają pod samochody ;)
Dzieci tak samo.

Jestem zdania, ze ludzie powinni ze soba spędzać o wiele więcej czasu na świezym powietrzu:
https://rodzinazdrowia.pl/jak-aktywnie-spedzic-z-rodzina-czas-na-swiezym-powietrzu
Co jest lepsze i dla dziecka i dla rodzinnej więzi.....

Podpis użytkownika:

agatakar
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 14:15

Właśnie! To jest zmora naszych czasów, ludzie za bardzo są przyklejeni do ekranów. Moim zdaniem dobre rozwiązanie to inwestycja w różne analogowe formy spędzania czasu. Mało kto pamięta o tym, żeby wyjść rodzinnie na spacer, pograć z dzieckiem w grę planszową albo wspólnie ułożyć puzzle. Ostatnio kupiłam swojemu maluszkowi puzzle na tej stronie: https://www.maskotkowo.pl/ i układaliśmy razem. Trzeba się po prostu postarać.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Nie Paź 01, 2017 21:55

Komentarz:

adekwatny komentarz

Gdy nie ma świadomego poczęcia, dziecko jest produktem ubocznym kopulacji. Taki produkt może być chciany, lub nie. Uprawianie seksu jest prastare i prastare są środki antykoncepcyjne do aborcji włącznie. A mamy święte nie wiadomo jak i kiedy poczęte. Wytresowani przez kapłanów rodzice nie potrafią wychować własnych dzieci. A gdy im się to uda, to wrażliwe dzieci zostaną zaszczute przez wychowanków treserów kapłanów każdej religii i aktualnej mafii przy korycie.

=============================

Dziecko to nie przedmiot, wychowanie to nie tresura

„Niemowlę nie jest własnością lekarzy i szpitala”, „Rodzice wiedzą, co jest dobre dla ich dzieci”, „Prawa rodziny są konstytucyjnym fundamentem”. Takie głosy pojawiały się przy okazji sprawy noworodka zabranego przez rodziców ze szpitala w Białogardzie. Z tego sporu przebija jedno: dziecko jest rzeczą, przedmiotem, tłem.

Bywa, że w słuchawce słyszę: mam dość swojego domu, coraz częściej czuję, że nie mam po co żyć – mówi Lucyna Kicińska, koordynatorka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Niektóre nastolatki z myślami samobójczymi trafiają nawet do gabinetu specjalisty, ale rodzice robią zdziwione miny: to niemożliwe, zauważylibyśmy na pewno. Bo gdy ich syn czy córka złamią rękę, idą z nim do lekarza. Gdy jednak chodzi o zdrowie psychiczne, posługują się władzą rodzicielską, by zasłonić problem, którego źródło tkwi w rodzinie. Wariat, w naszym domu? Co inni powiedzą? Zabierają więc ze szpitala na własne żądanie dziecko po próbie samobójczej, po płukaniu żołądka albo z pozszywanymi ranami na nadgarstkach. I choć na wypisie jest wyraźne wskazanie do leczenia farmakologicznego, wolą go nie widzieć. Takie dziecko dosłownie znika sprzed oczu lekarzy, bo mama i tata wiedzą lepiej.

Ktoś powie: to patologia, która mnie nie dotyczy. – Nie pamiętam wielu rozmów, w których o myślach samobójczych mówiły dzieci z rodzin z marginesu. A przecież temat zdrowia psychicznego pojawił się w rozmowach i wysyłanych do nas wiadomościach blisko 40 tys. razy w samym tylko 2016 r. Jasne, depresja może pojawić się u każdego. Czasem to organiczna choroba, ale bywa też skutkiem doświadczeń dziecka, krańcowej bezradności, stresu, samotności. Bo najbliżsi bagatelizują jego potrzeby, bo liczą się tylko wyniki w nauce. Bo mówią: weź się w garść, nie przesadzaj, jak dorośniesz, to dowiesz się, co to znaczy mieć problemy – mówi Lucyna Kicińska.

Więcej: http://prawo.gazetaprawna...ie-tresuja.html

Podpis użytkownika:

kociszcze
Bywalec

Wysłany: Sro Paź 04, 2017 13:17

Niby oczywistości, a niektórzy rodzice zdają się nie zdawać sobie z tego sprawy.

Podpis użytkownika:

krastin
Bywalec

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 12:34

Nauka kosztuje i to sporo, dlatego warto szykując wyprawkę czytać poradniki w stylu: http://celnie.pl/zaoszcze...adnik-5-krokach , zawsze można kupić używane podręczniki i inne akcesoria szkolne.

Podpis użytkownika:

PatiNowak
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Paź 24, 2017 13:00

Dokładnie , ale nauka to nie wszystko ważne żeby dziecko czuło sie bardzo dobrze w swoim mieszkaniu a także pokoju , dziecko to tylko dziecko trzeba ubarwiać mu świat. Mój syn miał pokój biały i meble i łóżko , postanowiłam z https://mietowysklep.pl/fototapety-dla-dzieci-na-wymiar , zamówic mu foto tapetę na wymiar z samochodami.

Podpis użytkownika:

Strona 3 z 3  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu