forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 12:42

Komentarze:
sypie się...

Pędzelki z uszu odpadły temu Rysiu.

--------------------------------------

piśor

Jest mega promocja na przeloty na Maderę. 400 zł w obie strony

-----------------------------------------------

wert

A mówili, że skóra rysia wisi na ścianie u szyszki.

=========================

Tak Nowoczesna traktuje dialog! Petru: Nie będziemy popierać prezydenckich projektów. Spotkanie z Andrzejem Dudą to tylko teatr
Nowoczesna nie będzie popierać prezydenckich projektów dot. SN i KRS - zapowiedział w czwartek w TVN24 lider partii Ryszard Petru. W jego ocenie, są one „nieakceptowalne”. Petru ocenił środowe konsultacje z Andrzejem Dudą jako „tylko teatr”.

W środę prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami klubów parlamentarnych, w tym z politykami Nowoczesnej. Rozmowy dotyczyły projektowanych w Kancelarii Prezydenta ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. O rozmowie z prezydentem mówił w czwartek w TVN 24 lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Zdaniem Petru wszystkie prerogatywy, które wedle projektów PiS miał uzyskać w ustawach (zawetowanych przez prezydenta) minister sprawiedliwości, „przeniesione zostaną na prezydenta”.

Z informacji, którą pan prezydent przekazał, ja wnioskuję jednak, że to w dużym stopniu będą podobne ustawy do tych PiS-owskich, które zawetował, tylko zamiast Zbigniewa Ziobry będzie Andrzej Duda

— zaznaczył lider Nowoczesnej.

Petru uważa, że proponowane zmiany doprowadzą do „upolitycznienia sądów”. Podkreślał, że sądy należy reformować nie poprzez - jak mówił - „nacisk polityczny, tylko poprzez procedury”.

Zapowiedział, że Nowoczesna nie będzie popierać prezydenckich projektów, które w jego opinii są „nieakceptowalne”.

Trudno poprzeć projekt, który jest niekonstytucyjny

— mówił. Dodał, że nie spodziewa się, aby Andrzej Duda zmodyfikował projekty pod wpływem Nowoczesnej.

Petru ocenił środowe spotkanie z prezydentem jedynie jako „wymianę opinii”. Same konsultacje - jego zdaniem - „to jest tylko teatr”.

Uważam, że cały ten teatr, który został stworzony ma sugerować, że będą dobre ustawy

— powiedział.

Obawiam się, że będą podobnie złe, jak te PiS-owskie, tylko może nie tak bezczelne

— dodał polityk.

24 lipca prezydent Andrzej Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

Prezydent podpisał natomiast trzecią ustawę dotyczącą zmian w sądownictwie - o ustroju sądów powszechnych, która m.in. zmienia zasady powoływania i odwoływania prezesów sądów przez zwiększenie uprawnień ministra sprawiedliwości oraz wprowadza zasady losowego przydzielania spraw sędziom.

Reforma sądownictwa była też jednym z tematów ubiegłotygodniowego spotkania prezydenta z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/357725-tak-nowoczesna-traktuje-dialog-petru-nie-bedziemy-popierac-prezydenckich-projektow-spotkanie-z-andrzejem-duda-to-tylko-teatr

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 15:06

Komentarze:

jolo

Brejza i wszystko jasne. Moim zdaniem doszliście do źródła. Czego chcecie więcej? Teraz tylko osoby i sprawa do prokuratury. Inaczej, rozmyją was danymi ze wszystkich szczujni i szamb.

--------------------------------

danek

Należy znaleźć tego , który jest podpisany jako odsłuchujący i ścisnąć mu nabiał, a wszystkiego się dowiemy. Tam były numery służbowe .

==========================

UJAWNIAMY. Czy ABW prowadziła brudną operację w sprawie Amber Gold? Stenogramy obnażają kombinacje tajnych służb Tuska
Sprawa dwóch różnych stenogramów tej samej rozmowy ujawniła fakt, z którego może wynikać, że latem 2012 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadziła podwójną grę w kontekście afery Amber Gold. Czy tajemniczy stenogram, którym wymachiwał w środę poseł Brejza to „fałszywka”, którą spreparowano na potrzeby śledztwa? Dlaczego notatka, na którą powołują się pozostali członkowie komisji została przygotowana tylko w jednej kopii i nadano jej klauzulę „tajna”? Komu zależało na ukryciu ewentualnych kontaktów polityków PO z Marcinem P.?

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w notatce, która zdaniem posłów Małgorzaty Wassermann, Tomasza Rzymkowskiego i Jarosława Krajewskiego, jest oryginałem stenogramu z rozmowy Marcina P. W trakcie tej rozmowy, w której uczestniczy Marcin P. i prawdopodobnie Emil Marat, szef piramidy finansowej zostaje ostrzeżony o działaniach ABW.

E: Jestem panie Marcinie

F: (Marcin P. - red.): Witam panie Emilu

E: Dostałem informację od naszego kontrahenta, jutro w jego firmie mają się pojawić panowie z ABW

E: Aha, nie wiem, czy Paweł panu mówił, Paweł jest kolega ministra Cichockiego, oni byli razem w drużynie harcerskiej Może to jest czas, żeby zadzwonić do niego, co?


Powyższą notatkę sporządzono 29 lipca

F: Nie wiem, chyba tak.

Powyższa rozmowa odbyła się 29 lipca 2012 roku, a stenogram opatrzono klauzulą „tajne”. Co ciekawe stenogram wykonano tylko w jednym egzemplarzu.

**To bardzo podejrzane. Nie powinno się przygotowywać takiego dokumentu tylko w jednym egzemplarzu. Kolejna sprawa to opatrzenie go klauzulą tajności. Powinno się nadać takiemu dokumentowi klauzuli „poufne”. Te dwa zabiegi spowodowały, że stenogram mógł nigdy nie dotrzeć do prokuratury.

– tłumaczy dziś poseł Tomasz Rzymkowski, członek komisji śledczej ds. Amber Gold w rozmowie z Markiem Pyzą w telewizji wPolsce.pl

Poseł wskazuje też na inne kwestie. związane z tym stenogramem. Jest zdania, że powyższy stenogram został przygotowany wcześniej, niż ten którym dysponował poseł Brejza. Świadczą o tym daty i sygnatury na obu dokumentach. P

Od dawna już mówiłem, że ABW uczestniczyła przynajmniej w operacji przykrywania całego przedsięwzięcia, natomiast te dwie notatki są już dowodem na to, że była decyzja o zrzuceniu całej odpowiedzialności na Marcina P.

– tłumaczył poseł Rzymkowski w rozmowie z portalem wPolityce.pl

Z kolei stenogram, który trafił do prokuratury jest krótszy i ma o wiele późniejsza sygnaturę niż ten, który prezentujemy powyżej. Klauzula „poufne” pozwala na dostęp do niego większej ilości osób. Został też przygotowany w dwóch egzemplarzach. Co jednak najważniejsze, w rozmowie z Emilem Maratem, to Marcin P. informuje go o tym, że mają pojawić się w spółce funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To kluczowa różnica, która ma wskazywać na fakt, że to P. stoi za przeciekiem, a nie Marat. Bliskim współpracownikiem Emila Marata był mec. mec. Kunachowicz, który znał ówczesnego ministra Jacka Chichockiego - nadzorującego służby specjalne latem 2012 roku.

Wszystkie te rozbieżności mogą wskazywać na podwójną rolę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w wyjaśnianiu afery Amber Gold. Rodzi się pytanie, czy pierwszy stenogram nie jest potwierdzeniem faktu, że ABW starała się zatrzeć ślady związków ważnych polityków PO z Marcinem P. Wskazują też na to podejrzane działania już po wejściu ABW do siedziby Amber Gold. Jak się okazało, nie zabezpieczono wszystkich danych klientów Amber Gold, także tych, którzy zaciągali pożyczki od piramidy finansowej Marcina P. Wśród bezpowrotnie utraconych danych mogły znajdować się nazwiska osób z pierwszych stron gazet. Marcin P. zeznał przed komisją, że na liście znajdowało się nazwisko Ewy Kopacz. Czy chodziło o byłą premier? Tego już się nie dowiemy. Wczoraj Maciej Wójcik, zastępca ministra koordynatora ds. służb specjalnych, w rozmowie z portalem wPolityce.pl, nie wykluczył, że komuś mogło zależeć na sfałszowaniu stenogramów lub nieuprawnionej ingerencji w ich treść.

**Nie wykluczamy, że jest to element pewnego zaciemniania rzeczywistości.

– przyznał Wąsik.

Pytań wokół działań służb specjalnych wobec Marcina P. i jego piramidy finansowej jest więcej. Miejmy nadzieję, że prokuratura wyjaśni sprawę podejrzanych stenogramów, a Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadzi audyt działań z 2012 roku.

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/357786-ujawniamy-czy-abw-prowadzila-brudna-operacje-w-sprawie-amber-gold-stenogramy-obnazaja-kombinacje-tajnych-sluzb-tuska

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 18:16

Komentarze;

pokrzyw


To typowy przykład, że można mieć wiedzę (medyczną - w jej przypadku) i za grosz mądrości, nawet tej, wynikającej z doświadczenia życiowego, wieku itp. Nie do wiary, jacy durnie Polską rządziły...

-------------------------------

antyfan

Przerzucić Kopacz na wschodnią granice by zaczęła kopać okopy przed ruskimi.

--------------------------------

Andrzej

Moge tak powiedziec bo jestem starszy od niej ty glupia stara babo wnuki bawic nie salony bo nic nie masz do powiedzenia poprostu jestes durna

========================

Kopacz jak ciotka rewolucji: "To nie Schetyna jest dziś problemem. Problemem jest Kaczyński, którego partia zagraża wolności i demokracji"
Sondaże to ostatnia rzecz, którą przywódcy partii powinni się przejmować. Ciężko pracowaliśmy przez dwa lata i będziemy pracować jeszcze ciężej

— powiedziała na antenie TOK FM była premier Ewa Kopacz.

To nie Schetyna jest dziś problemem. Problemem jest Kaczyński, którego partia zagraża wolności i demokracji. Personalia odsuńmy na dalszy plan. Musimy zjednoczyć opozycję, przekonać, że jest alternatywa dla Kaczyńskiego

— grzmiała posłanka PO.

Kopacz starała się bagatelizować temat tarć wewnątrz PO.

W każdej partii są ci, którzy będą mniej lub bardziej lubić swojego przywódcę. Obserwuję Grzegorza Schetynę, jest konsekwentny w chęci odsunięcia Kaczyńskiego od władzy. Dobrze by było, gdyby partia w końcu zaczęła przekonywać do Grzegorza Schetyny, do jego ciężkiej pracy, zamiast go tłamsić – powiedziała Kopacz. - Powtórzę raz jeszcze: to nie Grzegorz Schetyna jest problemem tylko Kaczyński i jego partia

— mówiła.

Odnosząć się do działań Andrzeja Dudy, powiedziała:

Jestem bardzo zadowolona, że pan prezydent zrobił wczoraj krok do przodu i powiedział: tak, zmienię trochę swoją politykę, będę rozmawiał z opozycją. Nie rozpływajmy się jednak. Prezydent dał się wcześniej poznać jako ten, który był przedstawicielem partii, z której się wywodził. Oby nie było tak, że ta chęć współpracy to tylko epizod.

Zaznaczyła jednak:

Ubolewam nad tym, że ustawa o ustrojach sądów powszechnych, która robi wiele zła, została podpisana. Dała ona wielką władzę ministrowi Ziobrze. Sam pan prezydent podkreślał, że nie może tak być, że minister sprawiedliwości ustala, kto może być sędzią, a kto nie.

Ewa Kopacz, która wiedzie lud na barykady przeciw pisowskiej tyranii, najwyraźniej zapomniała, że taka formuła działania już została zweryfikowana negatywnie przez wyborców…

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/357729-kopacz-jak-ciotka-rewolucji-to-nie-schetyna-jest-dzis-problemem-problemem-jest-kaczynski-ktorego-partia-zagraza-wolnosci-i-demokracji

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 23:30

Komentarz;

yomanenko

Ludzie, to trzeba wezwać policję, niech ich wszystkich usunie z miejsca wykonywania prac leśnych. Zagrażają sobie i innym. Jak chcą protestować, niech protestują w Warszawie, Białowieży, albo w innym miejscu. Na obszarze objętym wycinką drzew jest niebezpiecznie i należy ich bezzwłocznie wszystkich usunąć. Jak będą wracać - mandaty. Jak nie pomoże - areszt. Sorry ale głupota lub cynizm (lewactwo protestuje za obce pieniądze) nie zasługują na nic więcej. Żenada

=============================
Kłamstwa ekoterrorystów z Puszczy Białowieskiej zdemaskowane! To WIDEO pokazuje, jak było naprawdę


„Bo ma boleć! Przemoc Straży Leśnej w Puszczy Białowieskiej” – pod takim tytułem „Gazeta Wyborcza” poinformowała o rzekomo „szczególnie brutalnej” interwencji Straży Leśnej podczas wczorajszego protestu ekologów w Puszczy Białowieskiej. „Wszyscy aktywiści przebywali w tym miejscu nielegalnie, a interwencja w żadnym momencie nie była brutalna” – dementują Lasy Państwowe i publikują nagranie z kamer jednego ze strażników, które pokazuje, jak było naprawdę.

Wykręcają ręce i nogi, do tego uśmiechając się cynicznie. Rzuconych brutalnie na ziemię przyciskają łokciami i kolanami. Tak strażnicy leśni traktują aktywistów stających w obronie Puszczy Białowieskiej

– grzmiała dziś „Wyborcza”.

Dziennikarze „GW” przytoczyli słowa Adama Bohdana z Fundacji Dzika Polska i Obozu dla Puszczy o jednej ze „szczególnie brutalnych” interwencji Straży Leśnej.

Łukasz Łyskawka z Poznania został schwytany podczas próby zablokowania forwardera. Rzucono go na ziemię, strażnicy wgniatali jego twarz kolanami w glebę, dusili. Z Puszczy zabrała go karetka. Spędził kilka godzin w szpitalu. Tomografia wykazała krwiak pod skronią. Ponadto lekarz stwierdził zadrapania szyi świadczące o podduszaniu
– opowiadał Bohdan.

Na zarzuty odpowiedziała służba prasowa Lasów Państwowych.

Na powierzchni, na której nagrano film, wycinane były stojące przy drodze martwe świerki, zagrażające bezpieczeństwu. Działania te są zgodne z postanowieniem Trybunału Sprawiedliwości UE. Teren ten jest objęty tymczasowym zakazem wstępu. Wszyscy aktywiści przebywali w tym miejscu nielegalnie


– głosi komunikat.

LP opublikowały również nagranie kamery jednego ze strażników. Widać na niej m.in. „incydent” z udziałem wspomnianego Łukasza Łyskawki, który… biegnie po ściętych kłodach i spada na nie, bowiem próbuję się rzucić pod koła forwardera, a Straż Leśna łapie go w ostatnim momencie przed szaleńczym czynem.

Został powstrzymany przez strażników leśnych. Interwencja w żadnym momencie nie była brutalna

– stwierdza służba prasowa LP.

Strażnicy dodają, że mężczyzna, zablokowany pomiędzy pniami, cały czas się szarpał, obejmował nogami i rękami pnie, kurczowo się ich trzymał, chcąc utrudnić odciągnięcie go przez strażników.

W końcu po chwili został wyciągnięty spomiędzy pni i odniesiony kilka metrów dalej. Straż Leśna po powstrzymaniu mężczyzny, z własnej inicjatywy, wezwała pogotowie. Mężczyzna po przewiezieniu do szpitala i badaniu lekarskim został zwolniony

– czytamy w komunikacie.

Całość akcji można zobaczyć na nagraniu udostępnionym przez Lasy Państwowe.

źródło + video: http://niezalezna.pl/2032...k-bylo-naprawde

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 14:01

Komentarze:

za_pozno

spalą te dokumenty albo je ukryją, zanim sie zbierzecie żeby to zrobić... powinni złodzieje pójść do więzienia, ale znając Polski system sprawiedliwości nigdy tam nie trafią.


------------------------------

jak długo będzie ta ciucibabka


To się po prostu w głowie nie mieści. HGW urządziła sobie prywatne państwo w ratuszu i za nic ma obowiązujące prawo w Polsce.


=========================

Kaleta: Komisja weryfikacyjna ma prawo domagać się dokumentów od HGW, nawet przy pomocy policji i prokuratury. WIDEO
Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie chowa głowę w piasek, jeszcze głębiej niż dotychczas. Komisja ma poszlaki pewnych nieprawidłowości, dlatego wnioskuje o dokumenty do Ratusza. Niestety ten odmawia dostępu do nich. To kluczowe dokumenty dotyczące tego, czy miasto wnioskowało o spadki po osobach, w których sprawach najczęściej byli ustanawiani kuratorzy

— powiedział w studiu telewizji wPolsce.pl Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej badającej sprawę reprywatyzacji.

Jak wyjaśnił, jeśli był kurator spadku, jak miało to miejsce w przypadku nieruchomości przy ulicy Twardej, to miasto mogło zwrócić się o nabycie spadku i nie byłoby reprywatyzacji.

Chcemy sprawdzić, ile było takich spraw i miasto nie chce tej informacji udzielić

— dodał.

Pytany o to, jakie narzędzia ma komisja, żeby przymusić Hannę Gronkiewicz-Waltz do tego, aby te dokumenty wydała, Kaleta przyznał, że na szczęście ustawodawca przygotował się na tę okoliczność obstrukcji pracy komisji. Art. 12 przewiduje, że wszelkie organy administracyjne muszą przekazywać dokumenty, których komisja potrzebuje.

To komisja ocenia, które dokumenty są potrzebne, co jest kluczowe, bo miasto twierdzi, że może przekazać takie a nie inne dokumenty, bo te dotyczą reprywatyzacji, a tamte nie. My doskonale wiemy, że wszystko jest związane z reprywatyzacją w tych dokumentach, o które wnioskowaliśmy

— wyjaśnił.

Jest również art. 13, który pozwala wnioskować do prokuratora o zabezpieczanie w drodze przeszukania potrzebnych dokumentów.

Takie narzędzie komisja posiada, więc spokojnie czekamy na reakcję Ratusza, na przesłanie dokumentów, ponieważ prawo jasno wskazuje, że jest obowiązek, zabezpieczony uprawnieniami komisji i prokuratury, która może wykonać takie zadanie zawnioskowane przez komisję. Trzeba te dokumenty ujawnić i przekazać komisji

— wyjaśnił.

Oznacza to, że może dojść do sytuacji, w której np. dwóch policjantów i prokurator pukają do drzwi warszawskiego ratusza i dokonują przeszukania, aby znaleźć dokumenty, o które wnioskuje komisja. Sebastian Kaleta przyznał, że formalnie taka możliwość istnieje.

Komisja ma takie uprawnienia, żeby taki wniosek do prokuratora złożyć. Komisja chce współpracować z Ratuszem, ponieważ to wspólna sprawa, żeby Warszawa odzyskała zagrabione mienie. Liczymy na to, ze Ratusz się zreflektuje i będzie przestrzegał prawa, bo obowiązkiem Ratusza jest przekazywanie dokumentów. Jeśli tego nie czyni, łamie prawo

— podkreślił Kaleta.

Jeśli okaże się, że Ratusz będzie konsekwentnie zamykał drzwi przed komisją, wręcz obowiązkiem stanie się skorzystanie z tych narzędzi, które komisja posiada


— dodał.

źródło + video: https://wpolityce.pl/polityka/357945-tylko-u-nas-kaleta-komisja-weryfikacyjna-ma-prawo-domagac-sie-dokumentow-od-hgw-nawet-przy-pomocy-policji-i-prokuratury-wideo

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 15:16

Komentarze:

ROBMY SWOJE...!

Pani Posel Anna Siarkowska to JEDNA Z NIEWIELU.. z bardzo niewielu poslow, ktorzy potrafia myslec, odczuwac i wyciagac wlasciwe wnioski bez zacietrzewienia, chamstwa i 'PO'dłosci oraz 'PO'gardy do innych ktorzy DOBRZE PRACUJA DLA POLSKI..! bardzo dobrze ze odeszla z szemranego anty'PO'lskiego Kukiz'15 = 'PO'bis..! WSZYSTKIEGO DOBREGO PANI ANNO..!

-------------------------------------

Anonim

No proszę, kobieta, całkiem ładna, i jeszcze mówi rozsądnie. Takich nam trzeba, dokładnie takich dziewcząt nam trzeba. Porównajcie teraz sobie teraz taką kobietę z jakąś popyrtaną, rozhuśtaną emocjonalnie feministką...

========================

Tak zostali ośmieszeni politycy Platformy. Wystarczyło zaledwie 40 sekund!
Opozycja totalna - od czasu nawałnicy jaka przeszła na początku sierpnia - do walki politycznej wykorzystuje absurdalny argument, że w usuwanie skutków nawałnic nie są zaangażowane Wojska Obrony Terytorialnej. Posłowie Platformy Obywatelskiej "zapomnieli" tylko, że żołnierzy WOT... nie ma na Pomorzu. Za sprawą właśnie Platformy.

Jednym z zadań Wojsk Obrony Terytorialnej jest "ochrona ludności przed skutkami klęsk żywiołowych, likwidacja ich skutków, ochrona mienia, akcje poszukiwawcze oraz ratowanie lub ochrona zdrowia i życia ludzkiego, a także udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego". Ten właśnie zapis wykorzystują politycy opozycji do ataków na rząd i WOT.

To bardzo brzydka gra, w której wykorzystywana jest ludzka tragedia. Poza tym jakoś "zapomnieli", że to właśnie politycy PO uniemożliwili stworzenie oddziałów WOT na Pomorzu.

O tym fakcie przypomniała Platformie Obywatelskiej z sejmowej mównicy poseł koła Republikanie, Anna Siarkowska. Wyjaśniła również dlaczego Wojsk Obrony Terytorialnej nie można przesuwać z jednego terenu na drugi.

źródło+ video: http://niezalezna.pl/2032...edwie-40-sekund

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 19:41


Tak to jeszcze w Opolu nie było nigdy. Festiwal właśnie rusza – z prokuratorem na karku
Skandali wokół opolskiego festiwalu ciąg dalszy. Tym razem dlatego, że impreza rusza pod lupą prokuratury. Dochodzenie to efekt doniesienia, jakie złożyły władze TVP w sprawie postępowania władz miasta. Chodzi o umowę na organizację tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Telewizji nie spodobało się to, że zostały ujawnione tajne informacje.

Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski uważał, że nie ma nic do ukrycia, więc dzielił się informacjami z mediami. – Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, w jaki sposób i na co wydatkowana jest każda złotówka zarówno z budżetu Miasta Opola jak i z budżetu państwa. Tym bardziej, że umowa zawarta została między samorządem a Telewizją Publiczną na bazie pieniędzy publicznych. Urząd Miasta Opola działa zawsze zgodnie z obowiązującym przepisami prawa, w tym przede wszystkim dba o transparentność finansów publicznych – tłumaczy Piotr Letachowicz z biura prasowego opolskiego magistratu.

Władze TVP są innego zdania i rozpętały kolejną awanturę. – Postępowanie dotyczy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, jakie otrzymaliśmy ze strony Telewizji Polskiej. Dotyczy ono ujawnienia tajemnicy przedsiębiorstwa związanej z zapisami w umowie o organizacji festiwalu. W umowie tej miały być klauzule poufne, które zdaniem strony zawiadamiającej zostały ujawnione przez miasto. Na razie prowadzone są przesłuchania świadków – mówi prokurator Mariusz Pindera.

Tymczasem festiwal startuje już dziś. Prezydent Opola zapowiedział, że się na nim nie zjawi i zażartował: "chyba będę go oglądał przez kraty". W ogóle wygląda na to, że niewiele osób się zjawi. Wiadomo bowiem, że TVP ma poważne problemy ze sprzedażą biletów na festiwalowe koncerty.

źródło: http://natemat.pl/217619,...ioslo-na-miasto

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 22:58

Komentarze:

Tyle w temacie


Jestem ciekaw czy którykolwiek z tych śmiesznych sędziów z Luxemburga ma chociażby blade pojęcie o gospodarce leśnej czy sposobie walki z kornikiem drukarzem


-----------------------------

rekin

No to trzeba za to wystawic rachunek dywersantom, a nie udawać, że to normalny taniec dwojga jest. To jest taniec POkąsaniec i trzeba nauczyć przestępców, że własnego kraju się nie sabotuje.

=======================

Dyrektor Lasów Państwowych niewzruszony wobec gróźb KE. Tomaszewski zapowiedział, że nie wykona polecenia dotyczącego wycinki w Puszczy Białowieskiej
Dyrektor Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski zapowiedział, że mimo groźby kar finansowych nie wykona polecenia Komisji dotyczącego wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Polska naruszyła postanowienie wiceprezesa Trybunału Sprawiedliwości UE ws. zakazu wycinki

—powiedziała w poniedziałek pełnomocniczka Komisji Europejskiej Katarzyna Hermann, pokazując obrazy satelitarne i zdjęcia z Puszczy Białowieskiej.

Korzystamy z zasobów leśnych, te zasoby leśne tworzą miejsca pracy, służą człowiekowi

—zaznaczył minister środowiska Jan Szyszko, podkreślając, że polska polityka leśna powinna być „wzorem dla całej Europy”.

Komisja Europejska przesłała do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu oficjalny wniosek o nałożenie na Polskę kary finansowej za brak wykonania decyzji Trybunału nakazującej wstrzymanie wycinki w Puszczy.

Lasy Państwowe w Puszczy Białowieskiej realizują i będą realizować środki tymczasowe z postanowienia wiceprezesa europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 27 lipca 2017 r.

powiedział w środę dyrektor generalny LP Konrad Tomaszewski, odnosząc się do wysłuchania stron przed trybunałem z 11 września.

Mimo przekonania o słuszności naszych racji, doprowadziliśmy do tego, że aż 45 proc. całej Puszczy Białowieskiej, licząc park narodowy oraz rezerwaty i powierzchnie referencyjne na terenie nadleśnictw, jest wyłączonych z jakichkolwiek działań gospodarczych

—podkreślił.

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/358018-dyrektor-lasow-panstwowych-niewzruszony-wobec-grozb-ke-tomaszewski-zapowiedzial-ze-nie-wykona-polecenia-dotyczacego-wycinki-w-puszczy-bialowieskiej

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 10:24

Tak PiS niszczy gospodarkę: Od początku roku w całej UE przybyło 354 tys. miejsc pracy w przemyśle. Z tego 223 tys. w Polsce
Przejęcie władzy przez PiS miało spowodować niewyobrażalną katastrofę w polskiej gospodarce, wzrost bezrobocia i skok deficytu budżetowego do niewidzianych nigdy wcześniej rozmiarów. Tymczasem w drugim roku rządów partii Kaczyńskiego tempo rozwoju naszej gospodarki jest jednym z najwyższych w Europie, stopa bezrobocia rekordowo niska, a budżet kraju po sierpniu wciąż notuje nadwyżkę zamiast deficytu. Powyższe dane potwierdza unijny Eurostat, a zagraniczne agencje ratingowe podnoszą wszystkie swoje prognozy co do Polski. Oto jak PiS zniszczył gospodarkę.

W mijającym tygodniu unijny Eurostat opublikował garść statystyk i informacji na temat rynku pracy w UE. Wszystkie dane są korzystne albo bardzo korzystne dla naszego kraju. W niektórych wypadamy wręcz rewelacyjnie.

W I połowie roku w całej UE przybyło 353,7 tys. nowych miejsc pracy w przemyśle. Z tego aż 223 tys. w Polsce! Poniżej szczegółowe statystyki prezentujące zmiany zatrudnienia w przemyśle dla poszczególnych państw Wspólnoty w okresie od I do VI 2017 r.:

Polska +222,9 tys.
Niemcy +39,0 tys.
Hiszpania +32,8 tys.
Włochy +19,5 tys.
Węgry +16,9 tys.
Słowacja +15,4 tys.
Portugalia +13,5 tys.
Szwecja +11,9 tys.
Grecja +6,0 tys.
Bułgaria +5,1 tys.
Holandia +5,0 tys.
Słowenia +4,0 tys.
Austria +3,6 tys.
Dania +2,0 tys.
Łotwa +1,2 tys.
Cypr +0,3 tys.
Łotwa +1,2 tys.
Malta -0,2 tys.
Estonia -0,9 tys.
Czechy -1,7 tys.
Litwa -2,7 tys.
Chorwacja -3,2 tys.
Francja -3,9 tys.
Finlandia -6,8 tys.
Wlk. Brytania -51,5 tys.
Rumunia -95,5 tys.
Cała UE (28 krajów) +353,7 tys.

Jeśli do tego doliczymy bardzo dobre wyniki produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej, rekordowo niskie bezrobocie, brak deficytu budżetowego (stan na sierpień) oraz ostre wyhamowanie wzrostu zadłużenia, to - mówiąc delikatnie - opozycja była w błędzie ostrzegając na przełomie 2015/2016 roku, że przejęcie władzy przez PiS totalnie rozwali polską gospodarkę.

źródło:http://niewygodne.info.pl/artykul8/03996-Tak-PiS-niszczy-gospodarke.htm

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 12:26

Komentarze:

romana

mam nadzieję że są to ostatnie wywiady żurka nie idzie na niego patrzeć CHAM

----------------------------------

ja

Nic obrzydliwego nie widział ten sędzia w zamknięciu w więzieniu chorego umysłowo za zabranie batona ze sklepu? Hipokryzja TOTALNA!.

-------------------------------

Polak faszysta

W jakiej wysokości kolesie Żurka zasądzili alimenty dla jego dzieci z pensji 8 tys. brutto,ktora podał sądowi?Czy jakikolwiek ojciec gania się po sądach w sprawie alimentów.Czy tylko Żurek tak robi?

==========================

Mocna riposta internauty na słowa sędziego Żurka. Jarzębowski: "KO. Czysty prawy sierp na szczękę"
Rzecznik KRS, sędzia Waldemar Żurek w rozmowie z RMF FM odniósł się do kwestii nagłaśniania przypadków popełniania przestępstw przez sędziów.

Sędzia, która ukradła spodnie, od 12 lat nie sądzi i jest ciężko chora. Atakowanie jej jest obrzydliwe

— powiedział Żurek.

Tak samo obrzydliwe jak pozywanie własnej córki?… czy nie tak samo?… bo nie wiem

— napisał na Twitter w reakcji na słowa rzecznika KRS Krzysztof Barański.

Barański nawiązał do faktu, że sędzia Żurek domagał się zwrotu alimentów od swojej córki.

KO. Czysty prawy sierp na szczękę

— skomentował tę ripostę Sławomir Jarzębowski, redaktor naczelny „Super Expressu”.

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/358021-mocna-riposta-internauty-na-slowa-sedziego-zurka-jarzebowski-ko-czysty-prawy-sierp-na-szczeke

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 18:10

Trzeba to dołączyć do wniosku o reparacje. „Wielotysięczne miasto po prostu przestało istnieć”
Temat reparacji wojennych w ostatnich tygodniach stał się jednym z najczęściej poruszanych przez opinię publiczną. Warto jednak przyjrzeć się opiniom wyrazistym, zdecydowanym, dotykającym sedna sprawy. Ważnym głosem okazało się sejmowe wystąpienie posła Bogdana Rzońcy, który mówił o niemieckim wyroku, jaki zapadł na Jasło.


Chciałem przypomnieć o jednym niezwykłym wydarzeniu dla miasta, w którym mieszkam. 13 września 1944 roku niemiecki starosta Walter Gentz wydał rozkaz zaminowania i zniszczenia Jasła. Z ponad 1200 budynków po trzech miesiącach świadomego i celowego wyburzania zostało 40. 15-tysięczne miasto przestało istnieć

- powiedział wywodzący się z Podkarpacia poseł Bogdan Rzońca.

Parlamentarzysta dodał, że straty wyceniono na 70 milionów przedwojennych złotych.

Niszczenie Jasła nie było skutkiem działań wojennych, ale świadomym działaniem. Każdy, kto wątpi w sens reparacji, powienien zajrzeć w dokumentację dotyczącą zniszczenia Jasła w 97 procentach. Wszystkie osoby kwestionujące potrzebę zadośćuczynienia są w wielkim błędzie

- stwierdził poseł.

Przypomnijmy, kilka dni temu Biuro Analiz Sejmowych wydało opracowanie dotyczące reparacji wojennych, których nasz kraj mógłby dochodzić od Niemiec. Jak podkreślono, "w okresie drugiej wojny światowej Polska poniosła największe, w stosunku do całkowitej liczby ludności i majątku narodowego, straty osobowe i materialne ze wszystkich państw europejskich".

Według powojennych szacunków straty i szkody materialne w mieniu państwowym i prywatnym, spowodowane przez Niemcy w związku z drugą wojną światową, wyniosły ponad 258 mld przedwojennych zł. W przeliczeniu na walutę dolarową wynosiły one około 48,8 mld dolarów amerykańskich, przy zastosowaniu kursu z sierpnia 1939 r., zgodnie z którym 1 dolar odpowiadał 5,3 zł"

– czytamy w opinii BAS.

Więcej w tekście: Ekspertyza w sprawie reparacji wojennych dla Polski. W dokumencie padają konkretne kwoty

Źródło + video: http://niezalezna.pl/2034...zestalo-istniec

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Wrz 17, 2017 16:25

Komentarze:
gosc

BUFETOWA probuje zamydlac nam oczy ale niech wyjasni co robila przed rokiem jak wyrzucala ludzi na bruk i POzbawiala wielu z nich zycia aby tylko zapewnic swej MAFII mozliwosc bezprawnego przejecia!

--------------------------------------------

emeryt

Dajcie inne zdjęcia, bo na tę zadowoloną gębę nie mogę już patrzeć.


-----------------------------------------

Wuj

Dlaczego bardzo dokładnie nie rozpatrywane tych kwestii zanim powstała komisja do spraw reprywatyzacji.Nie ucierpiało by tysiące wyrzuconych na bruk i śp.pani Brzeska by żyła.

------------------------------------------

PO=ZŁODZIEJSTWO i ZAKŁAMANIE

beszczelna ZAKLAMANA bladż platfusiana


============================

Prezydent Warszawy fetuje rok obowiązywania tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej: "Ocaliliśmy ponad 30 budynków, wydaliśmy 115 decyzji"
Moje apele z ratusza są mniej słyszalne, ale w tym gmachu weszła w życie mała ustawa reprywatyzacyjna. Teraz czekam na ustawę, która rozwiąże ten problem do końca

— powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji pierwszej rocznicy obowiązywania tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej.

Ocaliliśmy ponad 30 budynków, które realizują cele publiczne. Pierwszą decyzję odmowną wydaliśmy już 2 dni po wejściu ustawy. Dotyczyła ona liceum Mickiewicza przy ulicy Saskiej. Potem ruszyliśmy „uśpione śpiochy”. Wydaliśmy 115 decyzji dotyczących nieruchomości, co do których złożony został wniosek

— wyliczała prezydent Warszawy.

Wspomniała również o kuratorach, podkreślając, że teraz sądy bardzo dokładnie rozpatrują te kwestie.

Pd 2016 roku wydaliśmy 130 decyzji, z tego 95 to są takie, które były umorzone bądź odmowne, 35 to decyzje pozytywne. Ta ustawa działają

— zapewniała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dodała, że to pierwsza ustawa od 30 lat, która jest konsumowana, jest pewna od strony konstytucyjnej, co stwierdził jednomyślnie stary skład TK.

Wyraziła również swoje ubolewanie nad tym, że kiedy w 2008 roku przedstawiała projekt ustawy reprywatyzacyjnej, rząd, przez zmniejszenie wzrostu PKB i zadłużenie nie podjął się działań.

Ale skoro rząd i pan premier Morawiecki mówią, że jest tak świetnie, to przyjrzy się tym ustawom. Skoro jest tak dobrze, to są środki na to, żeby w ciągu 15-20 lat spłacić właścicieli, którzy upomną się o środki w ramach np. dekretu Bieruta

— stwierdziła.

Jako wielki sukces przypisała sobie to, że miasto skorzystało z prawa pierwokupu do dwóch adresów – na Grochowie i Mokotowie.

Ci mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, bo wykupiliśmy te roszczenia

— powiedziała.

Pytana o to, czy stawi się przed komisją weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji w Warszawie stwierdziła, że jej sytuacja jest jasna i nie będzie brała udziału w tym „teatrze politycznym”. Jednocześnie dodała, że jej wiedza jest do dyspozycji dla wszystkich służb, które są konstytucyjne, stwierdzając tym samym, że komisja, której przewodniczy Patryk Jaki jest niekonstytucyjna.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/358155-prezydent-warszawy-fetuje-rok-obowiazywania-tzw-malej-ustawy-reprywatyzacyjnej-ocalilismy-ponad-30-budynkow-wydalismy-115-decyzji

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Wrz 17, 2017 23:32

Komentarze:

tyle

Biedna , chora kobieta.

------------------------

emce

Jednym z objawów choroby psychicznej jest chamstwo. Sądząc po jej literackich obleśnych wynurzeniach jest to osoba z pewnością chora. Wybaczmy jej więc

-------------------------------

NicoBalladone@NicoBalladone

Pisarka?! Grafomanka jakich w III RP na pęczki! Obnosi się ze swoim bezbożnictwem i śmie pouczać ludzi z kręgosłupem moralnym. Panie, przebacz jej, bo nie wie, co czyni.

============================

Totalna histeria Gretkowskiej. Pisarka atakuje lidera "S" po protestach w Warszawie: Dlaczego jakiś ch%& bez cycków wypowiadał się znowu za kobiety?
Dlaczego wczoraj jakiś ch%& bez cycków wypowiadał się znowu za kobiety? Nie masz nawet mózgu wrzeszcząc, że przywilejem Polek jest nędzna, wcześniejsza emerytura

—czy to wpis anonimowego internauty? Nie, napisała to pisarka Manuela Gretkowska, która tym samym odniosła się do wczorajszego protestu „Solidarności” przed warszawską siedzibą Komisji Europejskiej.

Związkowcy zebrani w Warszawie protestowali przeciwko ingerencji Komisji Europejskiej w sprawę obniżenia wieku emerytalnego w Polsce. Nie spodobało się to Gretkowskiej, która wylała swoje żale na Facebooku. Jej zdaniem niższy wiek emerytalny dla kobiet, to… uderzenie w godność kobiet, które tym samym będą musiały wrócić do zajmowania się gospodarstwem domowym.

W przeciwieństwie do Europejek kochamy zarabiać mniej od mężczyzn. Żyć na garnuszku dzieci i zajmować się wnukami, gdy stare dziady takie jak on, opływające dostatkiem leżą zawinięte w gazetę przed telewizorem. Spieprzaj Dziadu - że zacytuję klasyka - Zamiast cycków, masz otłuszczone dobrobytem cyckory. Jesteś związkowym bonzem na usługach rządu. Nie wycieraj sobie Piotrze Dudo, przewodniczący „Solidarności” (w dużym cudzysłowie) Polkami zdradzieckiej mordy. Plaga tych Dudów. Nie wmawiaj nam tradycji debilizmu, nie szczuj na Europę. Dla ciebie i podobnych, dla patriarchalnych dziadów polskich zawodzących po kościołach kobieta jest przyrządem gospodarczym do usług domowych. Jest też narządem bosko rozrodczym wyposażonym w łono. Żyje dłużej, żeby usługiwać. Taki jest plan boży i PiS-u

—histeryzuje pisarka.

Mogliśmy być za europejskim Palikotem, a będziemy za palisadą ze stuletnich dębów białowieskich. PiS swoimi ustawami już szyje nam jakieś prasłowiańskie gacie. W moim dzieciństwie starzy ludzie słuchali trzeszczącej Wolnej Europy. Nie chcę na starość nasłuchiwać jej znowu. Nie chcę reparacji od Niemców. Jeśli już ktoś jest winien nam tę kasę to Rosjanie. Przejęli ją w latach 50-ych, odpalając mały procent. Resztę niech oddadzą, dorzucą wrak smoleński i odszkodowanie za komunizm

—czytamy.

Oto przykład legendarnej tolerancji i kultury salonu III RP… Pozazdrościć.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/358190-totalna-histeria-gretkowskiej-pisarka-atakuje-lidera-s-po-protestach-w-warszawie-dlaczego-jakis-ch-bez-cyckow-wypowiadal-sie-znowu-za-kobiety

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Wrz 18, 2017 13:59

Afera reprywatyzacyjna. Komisja uchyliła decyzję w sprawie ul. Poznańskiej 14
Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji podczas niejawnego posiedzenia uchyliła decyzję ws. ul. Poznańskiej 14. Prezydent miasta Warszawy nie dołożyła należytej staranności w celu ustalenia stanu faktycznego sprawy.

Zdaniem komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, decyzja w sprawie ul. Poznańskiej 14. została podjęta z rażącym naruszeniem prawa. Dlatego też komisja zdecydowała o jej uchyleniu.

- Komisja orzekła w punkcie pierwszym o uchyleniu w całości decyzji prezydenta m.st. Warszawy z dnia 27 czerwca 2013 r. i odmowie ustanowienia prawa użytkowania wieczystego. Dwa - o nadaniu wyżej wymienionej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Trzy - o uchyleniu w całości decyzji prezydenta m.st. Warszawy z dnia 11 października 2013 r. i umorzeniu postępowania administracyjnego - ogłosił przewodniczący komisji Patryk Jaki.

Komisja badała sprawę tej nieruchomości pod koniec sierpnia. W 2013 r. przekazano ją w użytkowanie wieczyste na 99 lat spadkobiercy dawnych właścicieli, którego reprezentował adwokat Robert N., a decyzję w imieniu prezydent Warszawy podpisał b. wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Jerzy Mrygoń.

Kilka miesięcy po przekazaniu w użytkowanie wieczyste spadkobierca sprzedał spadek Robertowi N. i Januszowi Piecykowi. Jak podawały media, w styczniu 2014 r. sprzedali oni nieruchomość spółkom Jowisz związanym z Grupą Fenix.

Na początku sierpnia tego roku m.st. Warszawa złożyło wniosek o zmianę postanowienia w przedmiocie nabycia spadku.

W trakcie rozprawy mieszkańcy kamienicy zeznali m.in., że prokuratura odrzuciła ich zawiadomienie o nieprawidłowościach w postępowaniu spadkowym, a miasto nie oferowało pomocy osobom zmuszonym do opuszczenia lokali.

źródło + video: https://www.money.pl/gosp...,0,2366525.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Wrz 18, 2017 22:58


Przedsiębiorcy czy posłowie? Choć jest dopiero projekt uchwały o komisji śledczej ws. VAT, już trwają spekulacje, kto w niej zasiądzie
Marek Jakubiak chciałby przedsiębiorców, a Tomasz Rzymkowski Grzegorza Długiego. Posłowie PiS mówią z kolei o członkach sejmowej komisji finansów publicznych. Na giełdzie nazwisk członków komisji śledczej do spraw VAT już jest spory ruch.

Pierwszy oficjalny krok już za nami. Po całej debacie i zapewnieniach o politycznej woli do powołania komisji, która zbadałaby wyciek miliardów z tytułu podatku VAT z państwowego budżetu, posłowie Kukiz ‘15 złożyli na ręce Marszałka Sejmu projekt uchwały w tej sprawie.

Skumulowany poziom luki w podatku VAT w latach 2008-2015 oszacowano aż 262 mld zł.
Pod dokumentem podpisali się jednak nie tylko parlamentarzyści Kukiz ‘15, ale także członkowie Prawa i Sprawiedliwości. I dlatego dokument zyskał konieczne poparcie.

Wedle projektu, komisja ma zbadać działalność organów i instytucji publicznych. Komisja ma się zająć przede wszystkim zbadaniem prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych podejmowanych, które za zadanie miały dbać o wpływy do budżetu. Nie jest bowiem do dziś jasne, kto i w jakim stopniu odpowiada za to, że pieniądze dosłownie wyparowywały i nie trafiały do państwowej kasy.

O tym, że dzieje się źle ministerstwo finansów musiało wiedzieć. Ma stosowne dane, analizuje je. A jeśli nawet nie dało sobie z tym rady, to wyręczali je analitycy i firmy doradcze, które prezentowały całe raporty na ten temat.

Decydenci twierdzili, że mają związane ręce. Dziś natomiast widzimy, po twardych danych i realnych pieniądzach, które trafiają do budżetu, że lukę w podatku VAT da się jednak uszczelnić. Pytanie, czy ktoś nie wiedział, że da się to zrobić, czy nie chciał nic zmieniać. I kto to był?

Właśnie takie wątpliwości ma rozwiązać komisja śledcza. Czy i kiedy powstanie, a także kto w niej zasiądzie, na razie nie wiemy. Wiemy tyle, że jest chęć naprawy zepsutego systemu. I wydaje się, że ta jesień będzie jeszcze obfitowała w kolejne elektryzujące doniesienia na ten temat.

Czy w komisji zasiądą przedsiębiorcy, jak chciałby Marek Jakubiak, czy komisja finansów, jak mówił Tomasz Rzymkowski? I kto ma większą wiedzę na ten temat? Choć przedsiębiorcy wiedzę na temat podatków mają rzeczywiście dobrą, to nie muszą wcale chcieć mieszać się w politykę. Chyba, że znajdziemy przedsiębiorcę polityka. Na przykład samego Marka Jakubiaka. I może właśnie to miał na myśli sam poseł? Może sam chciałby zasiąść w komisji?

Niezależnie od tego, czy będą to posłowie, czy przedsiębiorcy, najważniejsze jest, żeby mieli gruntowną wiedzę na temat przestępczych procederów, jakich dopuszczali się wyłudzacze VAT. Żeby nie czyhali jedynie na polityczną jatkę, a realnie wiedzieli, o co chodzi w podatkach. Po prostu.

źródło: https://wpolityce.pl/gospodarka/358338-przedsiebiorcy-czy-poslowie-choc-jest-dopiero-projekt-uchwaly-o-komisji-sledczej-ws-vat-juz-trwaja-spekulacje-kto-w-niej-zasiadzie

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 277 z 343  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.