forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Promocja w sieci małego biznesu Poprzedni temat :: Następny temat
Promocja w sieci małego biznesu
Autor Wiadomość
tamicz
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 19:32

Witam prowadzę mały biznes (księgarnia) i chciałabym aby więcej ludzi się o nim dowiedziało. Rozmawiałam z sąsiadką młodszego pokolenia i doradziła mi żebym założyła stronę www i później ja pozycjonowała. Zorientowałam się ile kosztuje strona www ale z pozycjonowaniem mam problem bo wszędzie są podane inne ceny i warunki. Ktoś mi przybliży temat ?

Podpis użytkownika:

aga_a
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 12:31

A więc:
Zazwyczaj firmy nie prowadzą cennika pozycjonowania, bo takie usługi wolą wyceniać indywidualnie. Na taką wycenę składa się: ilość fraz do pozycjonowania, jakie są to frazy (ogólne, lokalne), no i też jaki jest budżet, którym dysponujesz.
Auto też kupujesz mając przeznaczony na to konkretny budżet i pod niego dobierasz wyposażenie.
Dowiedz się też czy firma oferuje audyt i optymalizację strony w cenie pozycjonowania.
Jako, że jedna firma świadczy dla mnie takie usługi co nieco się dowiedziałam i mogę przestrzec: pozycjonowanie za 200 zł jest nic nie warte - będziesz płacił, ale nie zobaczysz rezultatów. I nie decyduj się na rozliczanie za efekt - jest to nieopłacalne, bo firma wtedy działa byle jak, byle osiągnąć szybki efekt i Twoja strona może zostać zablokowana przez Google.
Pozycjonowanie to szereg kosztownych działań, które mają podnieść pozycję Twojej firmy w wynikach wyszukiwania. Jako, że algorytmy Google zmieniają się z dnia na dzień to te działania muszą być prowadzone powoli, ale systematycznie. Pierwsze lepsze wyniki można zobaczyć ok. 3-6 miesiąca.
Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania, to śmiało:)

Podpis użytkownika:

tunka
Bywalec

Wysłany: Pon Paź 16, 2017 10:52

Pozycjonowanie księgarni może byc trudne. Szczególnie,że w sieci jest bardzo duża konkurencja ze strony większych księgarni. Które mają fundusze na tego typu działania....

Co powiesz na fan page na facebooku? Możesz prowadzić na nim różne akcje promocyjne. I na przyklad zamówić dla klientów gadżety. Typu:
http://www.opengift.pl/

Podpis użytkownika:
Pomocna :)

heniutek
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Paź 16, 2017 21:51

Sporo zależy od tego, kto ma ile polotu i pieniędzy przeznaczonych na marketing. Jest jeden świetny przykład, że niskim kosztem można zwojować rynek - drogieria w Myszkowie z miesiąca na miesiąc dociera do coraz szerszego grona klientów. Co miało wpływ na sukces? Na pewno kreatywność personelu.

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu