forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Ogłoszenia » Inne » Karma dla małego kotka Poprzedni temat :: Następny temat
Karma dla małego kotka
Autor Wiadomość
alinar
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Gru 28, 2015 14:18

Dzień dobry,

Nie wiem, czy powielam wątek, jeśli tak to z góry przepraszam, Jestem szczęśliwą właścicielką kota. Mały dopiero zawita u nas w domu za ok tydzień. Zastanawiam się nad dietą i karmą dla niego. Nie znam się na tym i chętnie dowiem się, jaki jadłospis mają Państwa kotki. Doświadczonych właścicieli chciałbym zapytać na co warto zwrócić uwagę wybierając karmę? Zastanawia mnie także, jak to jest z podawaniem mleka :)

Podpis użytkownika:

rudy102
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Sty 15, 2016 03:26

Można kotkowi gotować mięso, rybę jak i dawać karmę. Oczywiście karma powinna być bez konserwantów, zawierać dużo mięsa jak Power of Nature .

Podpis użytkownika:

witka
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Sty 26, 2016 13:47

zapomnij o podawaniu mleka, koty nie trawią laktozy. Ewentualnie specjalne kupuj. Mój kot lubi surowe mięso, rzadko dostaje kurczaka, średnio lubi. Raz na jakiś czas daję mu coś gotowego, trochę chrupek prevital, czy inną. zamiast mleka, letnią wodę mu podawaj

Podpis użytkownika:

zuzia.gola
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Sie 22, 2016 20:05

Warto wybierać dobrej jakości karmę, sprawdzona i doceniona przez hodowców psów i kotów. Nie wiem, czy czytałaś opinie o rc - Royal Canin jest jedną z najlepiej zbilansowanych karm także dla kotów. Poczytaj opinie i zerknij na fotki kotów karmionych RC http://royalcanin.pl/towidac/ - to powinno przekonać Cie do wyboru tej właśnie karmy

Podpis użytkownika:

Marika
Gość
Wysłany: Sro Sie 24, 2016 09:45

Przy wyborze karmy kieruj się przede wszystkim zawartością mięsa i to już suszonego.U moich kociaków podstawę żywienia stanowią karmy suche Iams właśnie ze względu na skład.Uzupełnieniem diety kociej jest karma świeża,którą podaję im co drugi dzień.Możesz kotu również kupić świeże mięso typu cielęcina czy też podroby.Mleka unikaj ze względu na laktozę chyba,że kupisz specjalne dla kotów.

Podpis użytkownika:

tunka
Bywalec

Wysłany: Czw Sie 25, 2016 11:45

Dla mnie rónież robienie z kota wegetarianina to jakaś porażkaNie znam jednak na szczęście żadnej osoby, która tak by się zachowywała i mam nadzieję,że jest to jakaś urban legentd Ewentualnie sporadyczne przypadki.

Unikam kupowania kotu karmy z supermarketów. Już kilka razy słyszałam,że taka karma to jak fast food dla kota i pomimo tego,że ją bardzo lubi to staram sie kupować lepsze jakościowo jedzenie. Zamawiam karmę Dolina Noteci. Jedna z lepszych obecnie :
https://www.petstation.pl/koty/koty-karma

Tutaj możecie je sobie przejrzeć. Doradził mi to weterynarz.

Podpis użytkownika:

kasio121
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 17:44

Są przeciez specjalne karmy dla młodych kotków. Trzeba zapytać w zoologicznym sklepie, zakupic i problem rozwiazany :)

Podpis użytkownika:
Pozdrawiam

lubinka
Bywalec

Wysłany: Sro Wrz 07, 2016 09:38

Sa specjalne karmy ale można samemu mięsko gotować ;)

Podpis użytkownika:

iwona87
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Maj 01, 2017 21:46

Niestety domowa kuchnia nie dostarcza kociakowi wszystkiego, co mu potrzebne więc jednak karmy i to dobrej jakości. Poczytaj na https://royalcanin.pl/kot/kocieta jak karmić kociaki.

Podpis użytkownika:

krastin
Bywalec

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 12:36

Royal to bardzo dobra karma, tylko nie każdemu kotu zapewne posłuży tzn. niektóre zwierzaki muszą jeść specjalistyczny pokarm przepisany przez weterynarza.

Podpis użytkownika:

minot
Gość
Wysłany: Sob Sie 26, 2017 16:26

Karma dla małego kotka musi zapewnić mu prawidłowy wzrost i rozwój. Można ją wzbogacać suplementami. Bardzo dobry dla kociaków jest vetaminex z vetexpert. Preparat witaminowy do bilansowania dawki pokarmowej.

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu