forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Dobra zmiana Poprzedni temat :: Następny temat
Dobra zmiana
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Lip 13, 2017 17:51

Komisja Europejska przejrzała na oczy! Zamyka procedurę wobec Polski dotyczącą przejrzystości podatkowej

Komisja Europejska poinformowała w czwartek o zamknięciu prowadzonego wobec Polski postępowania w sprawie wdrożenia unijnych przepisów, których celem jest uszczelnienie systemu podatkowego. KE podała, że nasz kraj wdrożył odpowiednie regulacje.

Chodzi o dyrektywę o obowiązkowej automatycznej wymianie informacji w dziedzinie opodatkowania pomiędzy państwami członkowskimi z grudnia 2015 roku. UE przyjęła ją w konsekwencji ujawnienia tzw. afery LuxLeaks, która pokazała, że przez wiele lat władze Luksemburga umożliwiały ponad 300 koncernom płacenie bardzo niskich podatków.

Przepisy mają służyć ukróceniu zjawisk transgranicznego unikania opodatkowania, agresywnego planowania podatkowego oraz szkodliwej konkurencji podatkowej. Pierwsza wymiana informacji między wszystkimi organami podatkowymi UE ma nastąpić we wrześniu bieżącego roku.

W czwartek KE ogłosiła, że przyjmuje z zadowoleniem wdrożenie tych regulacji przez Czechy, Grecję, Węgry i Polskę. W związku z działaniami władz tych krajów KE podjęła decyzje o zamknięciu postępowań o naruszenie prawa UE.

Jednocześnie KE postanowiła przejść do drugiego etapu procedury wobec Bułgarii, Cypru i Portugalii, ponieważ państwa te nie dokonały zgłoszenia wdrożenia przepisów UE. Kraje te mają teraz dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi.

Komentarze internautek:

krystyna@krystyna
Proszę, proszę KE, choć raz się od nas odlepiła. Dlaczego wPolityce zamieszcza takie pozytywne informacje daleko od czołówki ? Żeby mało kto je zobaczył ?

nauczycielka@nauczycielka
To samo zrobią w sprawie relokantów i najnowszej awanturze w sprawie sądów. Polska nie łamie żadnych zasad demokratycznych. Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposób wyboru jej członków oraz sposób wyłaniania sędziów wchodzących w skład Rady określa ustawa z 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa, którą uchwalili Parlamentarzyści ówczesnej kadencji. Teraz mamy rok 2017 i nieco inny skład Parlamentu, który wzorem lat ubiegłych na mocy tej samej Konstytucji RP ma pełne prawo uchwalić nową ustawę. To jest po ludzku bardzo przykre, że Posłowie RP donoszą na własną Ojczyznę oczekując jej ukarania przez urzędników unijnych.

Źródło:
http://wpolityce.pl/polit...osci-podatkowej

*Otworzyli procedurę po to, żeby ją zamknąć...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Lip 14, 2017 14:57

Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą przemycającą imigrantów z krajów arabskich

Grupę przestępczą, która przemycała imigrantów pochodzących z krajów arabskich na terytorium Niemiec i Austrii, rozbiła Straż Graniczna. Grupa, powiązana ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców, mogła przerzucić kilkaset osób. W sprawie zatrzymano 10 osób.

Jak poinformowała kpt. Katarzyna Walczak, rzeczniczka Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, który prowadzi śledztwo w tej sprawie, ustalono w nim m.in., że członkowie zorganizowanej grupy powiązanej ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców nawiązali ścisłą współpracę z działającymi na terenie państw bałkańskich i Węgier arabskimi i afrykańskimi przemytnikami ludzi.

Celem było wspólne organizowanie przemytu imigrantów pochodzących z Syrii, Iraku, Afganistanu i Pakistanu do Niemiec oraz Austrii. Transporty imigrantów, wśród nich kilkuletnich dzieci, odbywały się w trudnych warunkach, jednorazowo do kilkudziesięciu osób, samochodami dostawczymi niedostosowanymi do przewozu ludzi.

Szacuje się, że grupa dokonała przemytu kilkuset imigrantów, od których inkasowano opłaty w wysokości od 300 do 1000 euro

—podała rzeczniczka Śląskiego Oddziału SG.

Przemyt rozpoczynał się z reguły na Węgrzech - w największym w tym kraju ośrodku dla uchodźców w miejscowości Bicske - albo w Budapeszcie i prowadził do Niemiec albo Austrii przez granice Czech, Słowacji i Polski - w zależności od punktu docelowego.

W jednym z przypadków przewożący cudzoziemców kierowca doprowadził na terenie Słowacji do zderzenia z innym pojazdem, powodując wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Rozbicie grupy stało się możliwe dzięki zakrojonej na szeroką skalę współpracy Polskiej Straży Granicznej z Dyrekcją Niemieckiej Policji Federalnej w Pirnie

—podkreśliła kpt. Walczak.

W ramach tej współpracy powołano m.in. polsko-niemiecką grupa dochodzeniowo-śledczą.

W rezultacie między 22 a 27 czerwca funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Krakowie dziesięciu członków grupy przemytniczej. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym, organizowania nielegalnego przekraczania granicy Polskiej oraz granic innych państw Unii Europejskiej oraz fałszowania dokumentów.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze: tymczasowe aresztowanie, poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozór policji.

Śledztwo w tej sprawie Straż Graniczna z Raciborza prowadziła od 2015 r. pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Z piątkowego komunikatu PK w tej sprawie wynika, że wśród zatrzymanych grupy jest jedna kobieta.

Straż Graniczna zaakcentowała ponadto, że w prowadzonych w Krakowie działaniach, poza funkcjonariuszami jej śląskiego oddziału, wzięli udział również funkcjonariusze oddziałów karpackiego, nadodrzańskiego, nadwiślańskiego i bieszczadzkiego Straży Granicznej, a także przedstawiciele służb niemieckich i Europolu.

Źródło:
http://wpolityce.pl/krymi...rajow-arabskich

*Z działalności służb: rozbicie grupy przestępczej przemycającej imigrantów z krajów arabskich...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Lip 14, 2017 15:00

Coraz więcej Polaków decyduje się na powrót z emigracji. Firmy przeprowadzkowe notują wyraźny wzrost zleceń

W pierwszych trzech miesiącach 2017 roku w serwisie Clicktrans.pl zrealizowano prawie trzykrotnie więcej zleceń przeprowadzek do Polski niż z Polski za granicę – wynika z raportu „Przeprowadzki 2017: Jak i dokąd przeprowadzają się Polacy”. 70 proc. zleceń pochodzi z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Klienci najczęściej zabierają ze sobą rzeczy o wadze do 500 kg i zamawiają kompleksową usługę – z pakowaniem i przeniesieniem rzeczy.

Komentarze internautów:

~Emigrant :
Ja wróciłem do kraju z UK rok temu i jestem bardzo zadowolony. Inna sprawa, że jako informatyk zarabiam te same pieniądze w kraju co zrobiłem tam a mam dużo większy komfort w pracy oraz w domu. Wracajcie do kraju bo UK to niestety jest teraz wielki syf a będzie jeszcze gorzej.

~mordotymoja
Czekam i się cieszę, bo PiS obiecywał reformę sądownictwa w kampanii wyborczej. Ta reforma właśnie trwa...

~popieram
Popieram. Pozostało tylko, aby taki stan rzeczy się upowszechnił i ugruntował, poglądy znormalizowały, podziały stopniowo się zacierały, aby Polska z kraju postkomunistycznego, mafijnej młodej demokracji przekształciła się w prawdziwie suwerenne państwo.

~mordotymoja do ~popieram:
Dziękuję ci za ten wpis. Masz rację. Pełna zgoda. Polakom wróciła nadzieja na zbudowanie demokratycznego państwa prawa. Mamy wielką, historyczną szansę, bo na świecie jest dobra koniunktura, a w Polsce rządzą uczciwi politycy. To dlatego w opozycji jest taki straszliwy krzyk, bo wiedzą już, że nigdy nie wrócą do władzy!!!

Źródło:
http://biznes.onet.pl/wia...e-notuja/qdy3mx

*A jednak chyba Polacy coraz częściej nie tylko myślą o powrocie kraju…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Lip 15, 2017 07:55

Senat bez poprawek przyjął nowelizacje ustaw o KRS i ustroju sądów powszechnych

Nowela ustawy o ustroju sądów powszechnych m.in. zwiększa uprawnienia ministra sprawiedliwości przy powoływaniu i odwoływaniu prezesów sądów. O godz. 2.30 w nocy Senat bez poprawek przyjął również nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

• Wcześniej oddalono wniosek wicemarszałka Bogdana Borusewicza, który domagał się odrzucenia całej noweli o Usp
• Ustawy o KRS i Usp trafią teraz do prezydenta Andrzeja Dudy

Za przyjęciem nowelizacji ustawy o KRS głosowało 57 senatorów, a 29 było przeciw.

Wcześniej w głosowaniu oddalono wniosek o odrzucenie całej noweli. Nowela ustawy o KRS przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Ich następców wybrałby Sejm - dziś wybierają ich środowiska sędziowskie.

Z kolei za przyjęciem ustawy o ustroju sądów powszechnych głosowało 57 senatorów, a 29 było przeciw. Wcześniej w głosowaniu oddalono zgłoszony przez wicemarszałka Bogdana Borusewicza (PO) wniosek o odrzucenie całej noweli.

"Robimy dobre zmiany dla Polaków"

Tuż po głosowaniu marszałek Senatu Stanisław Karczewski w rozmowie z dziennikarzami wyrażał przekonanie, że "robimy dobre zmiany dla Polaków, dla tych którzy czekają na dobrze funkcjonujący system sprawiedliwości". Dopytywany, jak jego zdaniem zachowa się w sprawach obu ustaw prezydent Duda, Karczewski odparł: "Na pewno bardzo wnikliwie je rozpatrzy". - Osobiście jestem przekonany, że podejmie dobrą decyzję dla Polaków - dodał.

Bogdan Klich (PO) mówił z kolei, że "arytmetyka zwyciężyła". Pytany, czy liczy na weto prezydenta, odparł, że "prezydent zachowa się jak dobry prawnik, a dobry prawnik powinien opowiadać się po stronie niezależności sądów i niezawisłości sędziów". Obie nowele Sejm uchwalił w środę. W czwartek senacka komisja praw człowieka, praworządności i petycji nie zaproponowała do nich żadnych poprawek.

12 godzin debaty

Debaty nad obiema nowelizacjami zajęły w sumie 12 godzin. Senatorowie PO obie nowele uznali za niekonstytucyjne i zagrażające niezależności sądów. - Jesteśmy w punkcie zwrotnym; obie omawiane ustawy niszczą niezależność sądów- mówił Bogdan Borusewicz (PO). - Nie zniszczą jednak niezawisłości sędziów, bo to zależy od każdego z nich - dodał. Według Borusewicza "skrócenie kadencji członków KRS to poważny problem, który pan prezydent powinien rozważyć, bo on też jest organem kadencyjnym".

- Nie widzę żadnego zamachu na wolność, swobodę i koniec demokracji w Polsce – mówił o noweli o KRS Aleksander Bobko (PiS). Jak dodał, on też ma obawy, co przyniesie reforma sądownictwa, ale trzeba poczekać na efekty. Ocenił, że w dyskusji nad tymi rozwiązaniami "jest sporo niepotrzebnych emocji". - Możemy się różnić, ale co do tego, że sądownictwa wymaga reformy, naprawy jesteśmy chyba zgodni – mówił.

W debacie o Usp wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak mianem "haniebnego" określił porównywanie przez PO sytuacji w Polsce z Turcją, gdzie aresztowano wielu sędziów. - To są fantazje, co państwo senatorowie PO opowiadacie - mówił. - Założenie, że sędziowie będą podatni na sugestie, jest obraźliwe dla sędziów. (...) Być może są "sędziowie na telefon", ale nie wiem, skąd ten telefon dzwoni – powiedział. Dodał, że "sędzia na telefon" powinien natychmiast przestać być sędzią.

- Poprzez nowelę KRS zmieniamy model z korporacyjnego na demokratyczny, oddajemy władzę narodowi; dotychczasowy model KRS był niezgodny z konstytucją - mówił zaś ws. KRS wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Podkreślał, że każdy sędzia "nosi buławę w plecaku" i będzie mógł zostać członkiem Rady. Apelował do senatorów o "porozumienie ponad podziałami i zagłosowanie nad ustawą".

Źródło:
http://wiadomosci.onet.pl...echnych/7ep7x2v

*„Kaczyński idzie po sędziów” - i czas najwyższy…

Salon wyje w obronie Sądu Najwyższego

„Koniec demokracji i trójpodziału władzy”, „wyprowadzanie nas z Europy”, „druga Turcja”, „zamach stanu” „szykowanie Donbasu” – to tylko niektóre określenia, jakich używa opozycja po zapoznaniu się z ustawą o Sądzie Najwyższym. – W programie wyborczym PiS u była reforma wymiaru sprawiedliwości. My dotrzymujemy słowa i to, co obiecaliśmy, realizujemy – stwierdził wczoraj Jarosław Kaczyński, prezes PiS u.

To, co robimy w tej chwili, mówię o tych dwóch uchwalonych ustawach i tej trzeciej zapowiedzianej, to jest nic innego, jak realizacja właśnie tych zapowiedzi. Te zapowiedzi oczywiście odnosiły się do realnych problemów społecznych, realnych problemów naszego życia gospodarczego, publicznego i właśnie społecznego – mówił wczoraj na krótkiej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. Prezes PiS u przypomniał patologie, z jakimi kojarzyli się sędziowie w ostatnich latach, a także wspomniał o przewlekłości postępowań. – To trzeba zmienić. Tego się nie da zmienić bez bardzo daleko posuniętych przedsięwzięć, bez zmian radykalnych, bo nic nie wskazuje na to, by inne zmiany mogły tutaj w jakikolwiek sposób poprawić sytuację. Wydaje się, że nawet w niewielkim stopniu tej sytuacji poprawić się nie da – tłumaczył Kaczyński. Jak przypomniał lider PiS u, władza sądownicza nie przeszła żadnych zmian od 1989 r., a sędziowie nie oczyścili swojego środowiska.

Tymczasem opozycja natychmiast zaczęła głosić narrację o końcu demokracji. Wczoraj z godziny na godzinę jej przedstawiciele się radykalizowali i prześcigali w tworzeniu inicjatyw mających wykorzystać politycznie zapowiedzi PiS u.

Więcej:
http://gpcodziennie.pl/66...ajwyzszego.html

*Wyją, warczą i szczerzą sztuczne kiełki, a karawana idzie dalej...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Lip 15, 2017 08:05

"Gazeta Polska Codziennie": młodzi i wykształceni zamiast TW

- Stajnia Augiasza nie została oczyszczona – mówi "GPC" o kadrach w podległych MSZ placówkach Andrzej Matusiewicz, poseł PiS.

– Dotychczas lustracja obejmowała najwyższych przedstawicieli służby zagranicznej, głównie ambasadorów. Teraz będzie ona wolna od tajnych współpracowników i funkcjonariuszy bezpieki PRL-u. Weryfikacja oświadczeń lustracyjnych obejmie bowiem cały korpus służby – od najwyższego do najniższego szczebla – wskazuje Matusiewicz w rozmowie z gazetą.

Pracownicy służby zagranicznej będą musieli złożyć oświadczenia lustracyjne. Zgodnie z projektem w służbie zagranicznej nie może być zatrudniona osoba, która pełniła służbę na rzecz totalitarnego państwa od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r.

Źródło:
http://wiadomosci.onet.pl...iast-tw/1yg4yxv

*Rusza operacja lustracyjna w MSZ…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Lip 16, 2017 08:06

Platforma chciała wcisnąć Szczerbę do programu w TVP. Jest odpowiedź Rachonia: "Czasy sie zmieniły. Nie wyznaczacie już dziennikarzom gości

Platforma chce ustalać listę gości programów TVP. Michał Rachoń zaprosił do programu „Woronicza 17” Marcina Kierwińskiego, jego partia nie zgodziła się na takie rozwiązanie. Kierwińskiego miał zastąpić Michał Szczerba.

O sprawie poinformował Michał Rachoń na Twitterze, a także w programie „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info.

Dziennikarz zapowiedział, że Szczerba nie weźmie udziału w jego programie. Uznał to za zbyt daleką ingerencję władz partyjnych w pracę dziennikarzy.

Michał Rachoń
Droga @Platforma_org czasy sie zmieniły. Nie wyznaczacie już dziennikarzom gości. Zaprasza ich gospodarz, a nie Przewodniczący @SchetynadlaPO https://twitter.com/platforma_org/status/886320003410264064

Do sprawy odniósł się Jerzy Jachowicz z tygodnika „wSieci”.

Oczywiście, że jeżeli pan sobie tego nie życzy, nie powinien się tutaj pojawić pan Michał Szczerba. Tym bardziej, że prawdopodobnie przyszedłby z zamysłem zrobienia jakiegoś show, a nie wymiany normalnego dialogu z uczestnikami jutrzejszego spotkania

— powiedział dziennikarz tygodnika „wSieci”.

Radek K.
Szczerba miał pewnie rozwalić program #Woronicza17 zrobić z siebie kolejny raz męczennika i wyjść do POdpalaczy którzy mają być pod TVP.

Komentarze internautów:

Bardzo dobra decyzja p. Rachoń
Poseł Szczerba poza "muzyka łagodzi obyczaje" jeszcze nigdy!!! nic mądrego nie powiedział. Kierwiński nie lepszy. ŻADNEGO NIE DA SIĘ SŁUCHAĆ! GONIĆ z TVP!

magda
Poziom p.Scerby poniżej 0. Pisaliśmy często do TVP1 i info , by tego typu gości nie zapraszali bo i tak oglądając ich wyciszamy ich głosy. Brawo panie redaktorze, tak trzymać.

doc
Mam wrazenie ze ten osobnik Szczerba powinien byc zbadany przez psychologa. To jest stan bardzo zaawansowany...

Więcej:
http://wpolityce.pl/polit...nnikarzom-gości

* Czasy się zmieniły również w TVP - trzeba mieć nadzieję, że rzeczywiście na dobre...
"Nie można wyrzucić z programu kogoś, kogo się nigdy nie zaprosiło". PO mówi o cenzurze, TVP o prowokacji - po co w ogóle zapraszać gości (szczególnie Szczerbę, Kierwińskiego, Szejnfelda, Neumana, Halickiego, Trzaskowskiego, Piterę, Augustynowicz), którzy przychodzą tylko po to, by jazgotać - zamiast merytorycznej dyskusji, cały program zdominować swoim odwracaniem kota ogonem (krzykliwym, agresywnym słowotokiem, ciągłym wtrącaniem się i przeszkadzaniem, zagłuszaniem wypowiedzi interlokutorów z przeciwnej partii)…?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Lip 16, 2017 08:15

Średniowieczne zamki Kazimierza Wielkiego powstaną z ruin? „Polska musi być piękna”

Średniowieczne zamki, warownie i fortece we Francji, Włoszech czy Hiszpanii przyciągają turystów z całego świata, ale za sprawą króla Kazimierza Wielkiego powstawały również na ziemiach polskich. Nie bez powodu mówi się, że monarcha „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Niestety w wyniku wojen, pożarów i grabieży z większości z nich pozostały tylko ruiny. Ta sytuacja ma szansę ulec zmianie dzięki Funduszowi Odnowy Zabytków, który ma być przeznaczony na odbudowę średniowiecznych fortyfikacji.

Ten ambitny plan ma szansę powodzenia, dzięki poparciu ze strony partii rządzącej, a konkretnie lidera Prawa i Sprawiedliwości, który uważa, że „wspólnotę Polaków można budować poprzez piękno”. – Stąd Fundusz Ochrony Zabytków, stąd plan odbudowy zamków, które budował Kazimierz Wielki. Polska musi być piękna, bo to jest coś, co konsoliduje naszą wspólnotę – mówił Jarosław Kaczyński 1 lipca podczas odbywającego się w Przysusze kongresu PiS.

Wtóruje mu również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – To spełnienie postulatów konserwatorów, historyków sztuki i miłośników zabytków, głoszonych od lat 70. XX wieku. Dzięki funduszowi będziemy mogli ratować zabytki wymagające pilnej ochrony – zauważa prof. Magdalena Gawin, podsekretarz stanu i Generalny Konserwator Zabytków.

Realizacja planu to ogromne wyzwanie, wszak w Polsce znajduje się aż 419 zamków. Inicjatywa ma co prawda dotyczyć tylko tych powstałych za czasów króla Kazimierza Wielkiego, ale to i tak blisko 50 murowanych warowni oraz 30 fortyfikacji miejskich. Przykłady zamków w Będzinie czy Bobolicach pokazują jednak, że można.

(…)

Komentarz internauty:

Marcin Piątkowski
Ha! 420 zamków jest w Polsce?! To faktycznie Wieża Eiffla nam nie potrzebna by przyciągnąć turystów, do tego jeszcze tyle grup rekonstrukcyjnych i bitew które na tych ziemiach kiedyś się toczyły... potencjał jest tylko trzeba go umieć dostrzec i wykorzystać. W końcu przecież stare miasto w Warszawie też zostało odbudowane z ruin!

Więcej:
https://www.tvp.info/3317...musi-byc-piekna

*Kolejny ambitny pomysł gościa - tym razem w dziedzinie polityki kulturalnej/historycznej - który wymyślił m.in. 500+…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Lip 17, 2017 17:50

Najpierw Trump, teraz brytyjska para książęca. Wzruszające spotkanie z powstańcami warszawskimi

Dziś przed godz. 16 brytyjska para książęca Cambridge Kate i William oraz prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przybyli do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkali się z weteranami II wojny światowej oraz bohaterami Powstania Warszawskiego. Kilkanaście dni temu hołd powstańcom oddał prezydent USA Donald Trump.

Pary książęcą i prezydencką przywitał dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski oraz wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Przed muzeum zebrało się kilkadziesiąt osób, które przyszły powitać Williama i Kate oraz prezydenta i pierwszą damę.

Para książęca oraz prezydent z małżonką oddali też hołd powstańcom, zapalając znicze pod dzwonem „Monter”. Wpisała się także do księgi pamiątkowej Muzeum.

Trzydniowa wizyta pary książęcej w Polsce jest ich pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszą poza krajami Wspólnoty Narodów, w której biorą udział ich dzieci, książę George i księżniczka Charlotte.

William i Kate zostali podjęci przez Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę w Pałacu Prezydenckim. Para książęca spacerowała po Krakowskim Przedmieściem witana przez tłumy warszawiaków i turystów. Media podkreślają bezpośrednie zachowanie księcia. Witając się z warszawiakami zatrzymał się na chwilę przy płaczącym dziecku i zaczął je pocieszać. W Chwilę później William miał już wsiadać do samochodu, ale w ostatniej chwili podbiegł do barierek i uścisnął dłonie jeszcze kilku osób.

Warszawiakom spodobał się jego gest

- podkreśla TVP Info.

Po wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego para książęca weźmie udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie, na którym książę William wygłosi przemówienie.

6 lipca na Placu Krasińskich w Warszawie hołd bohaterskim mieszkańcom stolicy oddał prezydent USA Donald Trump.

Możemy mieć największe gospodarki i najbardziej śmiercionośną broń na ziemi, natomiast jeżeli nie będziemy mieli silnej rodziny, silnych wartości, będziemy słabi i nie przetrwamy

- mówił w swoim przemówieniu amerykański przywódca.

Jeżeli ktokolwiek zapomni o ich wadze, niech przybędzie do jednego kraju, który nigdy o nich nie zapomniał, niech przybędzie do Polski, tu, do Warszawy, niech pozna historię Powstania Warszawskiego

- podkreślił prezydent USA.

Komentarze internautów:

Oko
Wizyta w Polsce przed wizytą w Niemczech, wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego.
To dwie cechy wspólne wizyt prezydenta Trumpa i pary Książęcej.
Przypadek? Nie, nie sądzę.
Nasza historia była albo zakłamywana albo przemilczana.
Dlaczego?
Dlatego, że taki był interes polityczny. To po pierwsze.
A po drugie: bo my i nasze państwo byliśmy pod sowiecko-prlowską okupacją a potem staliśmy się niemiecko-rosyjskim kondominium, pod nadzorem Tuska i jego bandy jurgieltników. Prowadzili skuteczną walkę z naszymi próbami opowiedzenia światu o naszej bohaterskiej historii. Robili co mogli, żebyśmy za wszystko przepraszali i za wszystko się wstydzili.
Dopiero W ROKU 2015 ODNIEŚLIŚMY OSTATECZNE ZWYCIĘSTWO NAD WROGIEM!
Jaki z tego wniosek?
Ano taki, że już nigdy nie wolno nam pozwolić na to,żeby wrogowie wybierali nam rząd i prezydenta!

ja
Boze dzieki Ci za to ze nareszcie po tylu latach mamy normalna (piekna, krolewska) pare prezydencka, elokwentrna, wykwintna, znajaca lad i wyksztalcona. Dzieki Ci, po trzykroc dzieki Ci!!!!

Więcej:
http://niezalezna.pl/1024...mi-warszawskimi

*Dobra wiadomość dla zwolenników realizacji polskiej polityki historycznej...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Lip 17, 2017 17:59

Koniec z promowaniem komunizmu. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o zakazie propagowania komunizmu, która reguluje kwestie usunięcia obiektów budowlanych o charakterze nieużytkowym, np. pomników gloryfikujących ustrój totalitarny. Obejmuje ona też zakazem nadawanie nazw propagujących totalitaryzm np. szkołom.

Nowelizacja przewiduje utworzenie mechanizmów prawnych, które pozwolą na usunięcie z przestrzeni publicznej budowli gloryfikujących ustrój totalitarny. Te kwestie porządkuje już ustawa z 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego poprzez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Daje ona ogólną definicję propagowania komunizmu i wskazuje rozwiązania, dzięki którym zakazane zostało nadawanie przez jednostki samorządu terytorialnego nazw budowlom, obiektom i urządzeniom użyteczności publicznej, w tym drogom, ulicom, mostom i placom, które upamiętniają lub propagują osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny. Ustawa eliminuje także z przestrzeni publicznej już istniejące symbole ustrojów totalitarnych.

W ustawie z kwietnia ub.r. nie została jednak precyzyjnie uregulowana kwestia usunięcia obiektów budowlanych o charakterze nieużytkowym, takich jak pomniki, obeliski, popiersia, tablice pamiątkowe, napisy i znaki. Obecna nowelizacja wprowadza przepis, który określa katalog obiektów budowlanych niezgodnych z ustawą. Dotyczy to m.in. budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, pomników, obelisków, popiersi, płyt i tablic pamiątkowych, napisów i znaków, kopców, kolumn, rzeźb, posągów.

Przepisów ustawy nie stosuje się do pomników niewystawionych na widok publiczny, znajdujących się na terenie cmentarzy albo innych miejsc spoczynku, wystawionych na widok publiczny w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej, naukowej lub o podobnym charakterze, w celu innym niż propagowanie ustroju totalitarnego, wpisanych samodzielnie albo jako część większej całości do rejestru zabytków.

Proceduralnym zabezpieczeniem stosowania ustawy jest przyznanie wojewodom kompetencji w zakresie usuwania pomników propagujących ustrój totalitarny. Wojewodowie będą wydawać decyzje nakazujące usunięcie zakazanych pomników. Warunkiem wydania decyzji będzie, podobnie jak w przypadku nazw ulic, pozytywna opinia Instytutu Pamięci Narodowej. Organem odwoławczym w tych sprawach będzie minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Nowela rozszerza katalog obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, które nie będą mogły nosić nazw propagujących komunizm lub inny ustrój totalitarny o szkoły i ich zespoły, przedszkola, szpitale, placówki opiekuńczo-wychowawcze, instytucje kultury i instytucje społeczne. Zgodnie z nowelą Instytut Pamięci Narodowej będzie miał miesiąc, a w sprawach szczególnie skomplikowanych, nie więcej niż dwa miesiące na wydanie opinii potwierdzającej niezgodność nazwy budowli, obiektu lub urządzenia użyteczności publicznej z ustawą.

Właściciel albo użytkownik wieczysty nieruchomości, na której w dniu wejścia w życie ustawy znajduje się pomnik upamiętniający osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny lub propagujący taki ustrój w inny sposób, usuwa ten pomnik w terminie 12 miesięcy od dnia jej wejścia w życie.

W przypadku wykonania obowiązku, koszty usunięcia pomnika zwraca Skarb Państwa ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest wojewoda, jeżeli właściciel albo użytkownik wieczysty nieruchomości, na której znajdował się pomnik, nie uczestniczył w procedurze wzniesienia tego pomnika. Ustawa wchodzi w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia.

Źródło:
http://wpolityce.pl/swiat...elizacje-ustawy

*Dobra wiadomość dla wszystkich przeciwników komunizmu…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Lip 17, 2017 17:59

Kaczyński dla PAP: projekt ws. opłaty drogowej zostanie wycofany

Zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych - poinformował w poniedziałek PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli" - powiedział PAP prezes PiS.

W środę w Sejmie podczas pierwszego czytania projektu ustawy poseł wnioskodawca Zbigniew Dolata (PiS) powiedział, że ustawa o Funduszu Dróg Samorządowych pozwoli na wybudowanie i wyremontowanie 6 tys. km dróg rocznie. "Przewidujemy, że w Funduszu Dróg Samorządowych będzie kwota około 2,5 mld zł, czyli trzykrotnie więcej niż było do tej pory. Kwota ta pozwoli na wybudowanie i wyremontowanie 6 tys. km dróg samorządowych rocznie, co będzie impulsem rozwojowym dla Polski" - mówił Dolata.

Dwaj producenci paliw w Polsce, czyli Grupa Lotos i Polski Koncern Naftowy Orlen uważają, że wprowadzenie opłaty drogowej nie musi oznaczać wzrostu cen paliw dla klientów stacji.

Źródło:
http://biznes.onet.pl/wia...wycofany/vjrff2

*Dobra wiadomość nie tylko dla wszystkich kierujących – presja ma sens…?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Lip 17, 2017 18:18

Waszczykowski potwierdza informacje o dymisji ambasadorów

Szef MSZ Witold Waszczykowski potwierdził w poniedziałek informacje o odwołaniu trzech ambasadorów. Nie chciał jednak podać przyczyny swojej decyzji.

Chodzi o Tomasza Orłowskiego, który od 2015 r. kieruje placówką we Włoszech, Jerzego Marka Nowakowskiego, który jest przedstawicielem naszego kraju w Armenii i ambasadora przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie Piotra Stachańczyka. O ich dymisjach napisała w poniedziałek "Rzeczpospolita".

"Nie ma takiego zwyczaju, aby podawać przyczyny odwołania ambasadora" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom w Brukseli Waszczykowski. Potwierdził jednak informacje ws. dymisji.

Minister powiedział również, że chciałby, żeby jeszcze w lipcu Sejm zakończył prace nad projektem ustawy o służbie zagranicznej. "Będę przekonywał posłów, żeby pracowali jak najszybciej" - podkreślił Waszczykowski.

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej zakłada, że funkcjonariusze i współpracownicy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa nie będą mogli pełnić służby zagranicznej - ma to dotyczyć osób, które w okresie od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. pracowały lub pełniły służbę, albo były współpracownikami organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu tzw. ustawy lustracyjnej. Stosunki pracy z tymi osobami wygasną w ciągu 30 dni.

(…)

Czytaj więcej na:
http://fakty.interia.pl/p..._campaign=other

*Najtrudniejszy pierwszy krok… po nim powinno już iść łatwiej...

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14739
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Lip 17, 2017 19:52

andros, a dlaczego Twój wpis z godz 18 : 50 , kojarzy Ci się z dobrą zmianą ? To tylko jeden z przykładów, że brniesz na ilość wklejanych wpisów, bez zrozumienia tematu, który zainicjowałeś.

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lip 18, 2017 07:43

NEVIL napisał/a:
andros, a dlaczego Twój wpis z godz 18 : 50 , kojarzy Ci się z dobrą zmianą ? To tylko jeden z przykładów, że brniesz na ilość wklejanych wpisów, bez zrozumienia tematu, który zainicjowałeś.


Chociażby dlatego: "A więc już nie tylko pierogi, dzieci, szkoły, Auschwitz i pamiątki żydowskiego świata (też zasługujące na szacunek). Teraz także Polska i jej historia, i to na pierwszym planie, a nie półgębkiem."

To ostatni przykład wypisywania bzdur pod moim adresem, na który odpowiadam...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lip 18, 2017 07:47

Słynny komornik stracił pracę. Koniec afery ciągnikowej

Komisja Dyscyplinarna przy Krajowej Radzie Komorniczej wydaliła z zawodu Jarosław K. To on był głównym negatywnym bohaterem afery z odebraniem ciągnika rolnikowi.

Jarosław K. nie jest już komornikiem – poinformowała Krajowa Rada Komornicza. To jego asesor - Michał K. - odebrał rolnikowi spod Mławy ciągnik wart około 100 tysięcy złotych. Jak się okazało dłużnikiem był sąsiad, egzekucja była bezpodstawna. Mimo tego pojazd został sprzedany za 40 tys. zł w komisie.

Po zbadaniu sprawy "Komisja Dyscyplinarna przy Krajowej Radzie Komorniczej orzeczeniem z dnia 14 lipca 2017 r. wydaliła z zawodu komornika sądowego Jarosława K. w związku z zarzutami nieprawidłowości, w tym brakiem nadzoru nad przebiegiem prowadzonych czynności egzekucyjnych, m.in. w sprawie, w której dokonano zajęcia i sprzedaży ciągnika rolnika spod Mławy niebędącego dłużnikiem" – czytamy w oświadczaniu.

Orzeczenie nie jest jednak prawomocne i Jarosław K. może się od niego odwołać.

Na początku lipca, jak informowaliśmy w money.pl, prokuratura w Płocku
skierowała do sądu akt oskarżenia wobec asesora Michała K. podejrzanego m.in. o przekroczenie uprawnień przy kilku komorniczych zajęciach, w tym traktora rolnika spod Mławy. Aktem objęto też 7 innych osób, w tym rodziców asesora.

W sprawie analizowano 37 wątków. W przypadku właściciela kancelarii, komornika Jarosława K., zebrany materiał dowodowy został wyłączony do odrębnego postępowania.

Komentarze internautów:

dobre
Dlaczego w Polsce najwyższą karą dla złodzieja powiązanego z politykami jest tylko zwolnienie z pracy ???

Polak
Całe to tałatajstwo komornicze to jedna wielka banda - a ten został ukarany tylko dlatego że media nagłośniły sprawę - dobrze że nie rządzi już ;po; ;psl; bo dalej sędziowie -prokuratorzy i im podobni byliby bezkarni.

Źródło:
http://www.money.pl/gospo...,0,2345573.html

*To koniec tylko jednej z afer – na dziś dobre i to…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lip 18, 2017 07:50

Szara strefa ulatuje z dymem

Uszczelnienie systemu podatkowego przynosi efekty. W ubiegłym roku do Polski trafiło zauważalnie mniej papierosów z przemytu - pisze dziś „Dziennik Gazeta Prawna".

Rynek nielegalnie wytworzonych i podrobionych papierosów zmalał po raz pierwszy od wielu lat. I to wyraźnie - podkreśla "DGP".

Podczas gdy w 2015 r. szacowano go na 7 mld sztuk, to w ubiegłym roku było to 6,16 mld sztuk - wynika z najnowszego raportu KPMG, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

Zdaniem branży tytoniowej szarą strefę udało się ograniczyć dzięki trzem rzeczom. Pierwsza to brak podwyżek akcyzy. Obecnie ceny są stabilne i drugi rok z rzędu spożycie papierosów na osobę wzrosło. "Drugim powodem spadku przemytu są lepsze kontrole na granicach" - komentuje przedstawiciel jednego z koncernów tytoniowych.

Wreszcie, jak dodaje branża, poprawiła się kontrola obrotu suszem tytoniowym. Pozwoliło to ograniczyć liczbę nielegalnych fabryk.

Źródło:
http://niezalezna.pl/1024...ulatuje-z-dymem

*„Rynek nielegalnie wytworzonych i podrobionych papierosów zmalał po raz pierwszy od wielu lat”…

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 208 z 324  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.