forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Cze 15, 2017 21:12

Komentarze:

Jim

Wcale bym się nie zdziwił, że nie zrozumiał słów pani premier, bo to jest zwykły matoł (o czym już głosno mówili kibice) wyposażony tylko w jeden program mentalny - jak nie podpaść możnym i w którym momencie przywalić słabszym. I to już wsio, całe skomplikowanie tej wybitnie odpychającej osobowości.
----------------------

sympatyk

Myślę że słowo ŁACHUDRY jest zbyt delikatnym dla tych karykatur-kreatur na fotce.

=====================

Tusk i spółka zaatakowali premier Szydło. Po tym komentarzu powinni zamilknąć
Słowa szefowej polskiego rządu wypowiedziane w Auschwitz na swój sposób zinterpretowali Donald Tusk oraz przedstawiciele coraz bardziej kuriozalnej „totalnej opozycji”. Wszyscy zapałali świętym oburzeniem. Na ten bezpardonowy atak postanowił odpowiedzieć Paweł Jędrzejewski. Jego opinię zamieszczoną na Forum Żydów Polskich powinni uważnie przeczytać „król Europy” i spółka. I dobrze ją sobie zapamiętać.

Premier Beata Szydło podczas uroczystości z okazji 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do Auschwitz mówiła, że wstrząsający i haniebny proceder mordu prowadzony w obozach koncentracyjnych na zawsze pozostawił piętno na losach świata.

Szefowa rządu podkreśliła, że wielkim zadaniem dla polityków jest doprowadzić do tego, by „tak straszliwe wydarzenia jak te, które miały miejsce w Auschwitz, a także innych miejscach kaźni, nigdy więcej się nie powtórzyły”.
Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli

– podkreśliła m.in. premier.

Jak zrozumiał tę wypowiedź Donald Tusk, do końca nie wiadomo, ale na Twitterze skomentował ją w sposób następujący: „Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera”

Do ataku przystąpił również Grzegorz Schetyna. „W Auschwitz, miejscu symbolu Holocaustu, należy pochylić głowę i milczeć. Słowa PBS i wpisywanie tej tragedii do bieżącej polityki, haniebne” – napisał.

Swoje trzy grosze musiały oczywiście dodać niezawodne w takich sytuacjach media przychylne „totalnej opozycji”.

Na histerię przeciwników rządu celnie odpowiedział na Forum Żydów Polskich Paweł Jędrzejewski.

Wypowiedź Beaty Szydło jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub nawet sama ideologia) i ich wymorduje. Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli (przede wszystkim Żydów) i III Rzesza wymordowała ich miliony. To się nie może powtórzyć!

– podkreślił.
Nagonka na Szydło, oparta na świadomym przekręceniu sensu jej wypowiedzi, jest przykładem jak zaślepienie nienawiścią (z przyczyn politycznych) odbiera ludziom przyzwoitość

– dodał na zakończenie.

Do wpisu Tuska odniósł się również minister kultury Piotr Gliński.
Jak zauważył wicepremier, informacje przesyłane poprzez „różne stacje przekaźnikowe są zafałszowane”, zwłaszcza, jeżeli coś zostało wyrwane z kontekstu, nadaje mu się inne znaczenie i przekazuje dalej.

Na końcu mamy to, co mamy, czyli zakłamany wizerunek Polski. Tak te manipulacje niestety wyglądają. To jest kłamstwo. To jest uczestnictwo pana przewodniczącego Rady Europejskiej w kłamstwie skierowanym przeciwko Polsce. Tak to trzeba określić

– zaznaczył minister Gliński.

Więcej: http://niezalezna.pl/1006...winni-zamilknac

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Cze 15, 2017 23:58

Komentarze:

bastor

Tfu!usk nie odpuści...Będzie brużdził do śmierci.Gnidy tak mają!

--------------------------

rbk

Donald lubi, gdy wokół jego osoby jest w kraju głośno, bo w Brukseli jest taki, tyci,tyci malutki. Marność nad marnościami.Uzależniony od kaprysów Junckera, który albo klepie go po gębie, albo całuje w usta. Donald nigdy nie wie czego może się po unijnym koledze spodziewać.
-----------------------
franka1968

P.Tusk niech pan nie zapomni wysłać podobne życzenia p.Kopacz na urodziny.

================================

Gorące życzenia od Tuska dla Laska. Internauci mu tego nie darowali
Przewodniczący Rady Europejskiej w ostatnich dniach intensywnie produkuje się na Twitterze. Wczoraj zaatakował premier Beatę Szydło, a dziś złożył życzenia urodzinowe Maciejowi Laskowi. I to życzenia wyjątkowe – pogratulował mu odwagi i wytrwałości… w obronie prawdy. Użytkownicy Twittera odpowiednio to skomentowali. „Jeden zdrajca wspiera drugiego zdrajcę” – napisał jeden z nich.

W wrześniu ubiegłego roku Maciej Lasek został oficjalnie odwołany z funkcji szefa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Wcześniej stał również na czele powołanego w kwietniu 2013 r. propagandowego zespołu, który miał zajmować się wyjaśnianiem opinii publicznej materiałów dotyczących katastrofy smoleńskiej. W tym celu organizowano konferencje prasowe, uruchomiono także specjalną stronę internetową. W rzeczywistości zespół zajmował się przedstawianiem rosyjskiej wersji katastrofy i walką z Antonim Macierewiczem i kierowanym przez niego Zespołem Parlamentarnym ds. Wyjaśnienia Przyczyn Katastrofy w Smoleńsku.

Okazało się, że dziś Lasek skończył pięćdziesiąt lat. Z tej okazji Donald Tusk postanowił złożyć mu życzenia.

W 50-te urodziny @LasekMaciej gratulacje i wyrazy najwyższego uznania za odwagę i wytrwałość w obronie prawdy

– napisał.

Na życzenia Tuska odpowiedzieli internauci. Nie zostawili na szefie Rady Europejskiej suchej nitki.

Więcej: http://niezalezna.pl/1006...go-nie-darowali

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Cze 16, 2017 11:14

Donald Tusk jak „asystent Angeli Merkel”? Lichocka: On uprawia politykę przeciwko Polsce i temu rządowi
Poseł Joanna Lichocka na antenie TVP Info przekonywała, aby Donalda Tuska nie traktować jako polityka, który reprezentuje polskie interesy. Polityk Prawa i Sprawiedliwości w mocnych słowach odnosi się do ostatnich wypowiedzi szefa Rady Europejskiej i nazywa go „asystentem Angeli Merkel”.

Joanna Lichocka zwraca uwagę, że działania Tuska jednoznacznie wskazują na jego relacje z Angelą Merkel. Pod adresem Donalda Tuska padają mocne słowa.

- Donald Tusk, pełniący funkcję asystent Angeli Merkel, nie może mówić niczego innego. Proponuję nie traktować tego polityka jako kogoś, kto reprezentuje polskie interesy. To człowiek, który zawdzięcza swoje stanowisko Merkel i daje dowód, że umie być wdzięczny – mówiła Joanna Lichocka na antenie TVP Info.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości uważa, że Donald Tusk prowadzi „cyniczną grę” przeciwko Polsce i rządowi Beaty Szydło. Lichocka dodaje, że nie będzie sankcji wobec Polski i nie ma podstaw, aby zmusić nas do przyjmowania tych imigrantów.

- Z cynicznej gry Donalda Tuska i PO przeciwko Polsce i polskiemu rządowi [wzięła się nagonka na premier Szydło]. Można powiedzieć: nic nowego pod słońcem. Od wczoraj wszyscy widzimy efekty działania Donalda Tuska i PO w tej mierze. To skandaliczne zachowania, ponieważ tak, jak wczoraj powiedział Dawid Wildstein, że jest to coś odrażającego, że kosztem setek tysięcy ofiar czy milionów nawet Holocaustu na polskiej ziemi Donald Tusk i jego towarzystwo uprawia politykę przeciw Polsce, przeciwko temu rządowi, próbując oczernić polską premier i Polskę. Próbuje grać na nucie antysemityzmu, kompletnego nierozumienia tego, czym jest istota tych słów – mówiła Joanna Lichocka.

źródło: http://niezalezna.pl/1006...sce-i-temu-rzad

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Cze 16, 2017 13:50

Chciał zakpić z premier Szydło, tymczasem internauci wykpili jego. Burza po wpisie Wojewódzkiego na Facebooku
Gwiazda Jakuba Wojewódzkiego ostatnio wyraźnie zblakła. Prezenter TVN pozwolił sobie na uszczypliwość w stosunku do premier Beaty Szydło. Nie przewidział tylko, że spotkają go złośliwe komentarze ze strony internautów. Spodziewał się pewnie poklasku.

Wojewódzki opublikował na Facebooku zdjęcie Beaty Szydło i pytanie do premier.

Szanowna Pani Premier.

Mam tylko jedno pytanie.

Czy Pani jest tak słabo wykształcona czy tak podła ?

Obywatel Jakub Wojewódzki

Wojewódzki nie napisał wprost czego dotyczy jego pytanie, jednak jego słowa zostały odczytane jako komentarz do wystąpienia Beaty Szydło w Auschwitz. Prezenterowi TVN najwyraźniej nie spodobały się słowa o bezpieczeństwie Polski i Polaków!

Czy premier Szydło powiedziała coś niewłaściwego? Zobacz całe przemówienie polskiej premier w Auschwitz! [WIDEO]

Pod wpisem Wojewódzkiego rozpętała się prawdziwa burza. Internauci opublikowali prawie 900 komentarzy. Wojewódzki nie przewidział, że szybko zostanie mu przypomniane wtykanie polskiej flagi w psią kupę. Internauci podkreślili, że akurat on nie ma prawa mówić o tym, co komu wypada.

Pisze facet co wstawia polską flagę w g—no. Może daruj sobie komentarze

JAk cale PO nic nie potrafisz konstruktywnego powiedzieć.. Po co ty się do polityki mieszasz ?.. Rob z siebie klauna w TV

Wojewódzki pogadaj z p. Beatą Szydło na żywo… Ciekawe czy wtedy będziesz taki odważny

Chyba najlepiej by było, gdyby dzielny obywatel Wojewódzki zaprosił panią premier do studia i zadał to pytanie osobiście !

Wojewódzki jak Ci się władza nie podoba to pozostaję emigracja ale gdzie ? Tu w TVNie dobrze płacą

Kuba, te wpisy coraz bardziej obnażają Twoja hipokryzje

—to tylko niektóre z komentarzy pod wpisem Wojewódzkiego.

Hejt i wulgaryzmy pod wpisem Wojewódzkiego są oczywiście naganne, nie sposób jednak nie zaznaczyć, że w wielu sytuacjach on sam je prowokuje.

Więcej: http://wpolityce.pl/gwiaz...go-na-facebooku

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Cze 16, 2017 19:27

Komentarze:

Azet

Ta patologiczna formacja już dawno powinna być zlikwidowana,agresja tych "żołnierzyków" wypiera kompetencję, kulturę i zwykłą ludzką przyzwoitość.
Te środki powinny być przeznaczone na policję, bo to ona jest od strzeżenia porządku!!!
Do straży miejskiej są przyjmowani ludzie niezrównoważeni, często jako policyjne odrzuty, ich interwencje przeważnie powodują jeszcze większe zadymy kończące się agresywnym odwetem.


---------------------------------

piotr

Straż miejska = pasożyt jeden z wielu na organizmie Polaków .
-------------------------------

NiePOprawny

Co niektórym pomyliło się do czego potrzebna jest Straż miejska -przede wszystkim ma strzec bezpieczeństwa mieszkańców a nie być maszynką do zarabianie pieniędzy z mandatów Przecież obywatele - mieszkańcy płacą podatki ale urzędasom ile by nie było kasy to zawsze powiedzą że jest jej za mało a premie nagrody itd do pilnowania porządku zupełnie wystarczy POLICJA tylko trzeba im ograniczyć biurokrację a straże miejskie do likwidacji

=============================

Znika straż miejska
Brak obsługi fotoradarów przesądził o losie części straży miejskich. Z najnowszych danych wynika, że w 2016 roku zamknięto aż 43 z nich.

Z raport MSWiA podsumowujący działalność straży miejskiej, do którego dotarła „Rzeczpospolita” wynika, że liczba oddziałów wyraźnie się zmniejsza, strażnicy podejmują mniej interwencji, a także zdecydowanie rzadziej wlepiają kary finansowe.

W całym ubiegłym roku nałożyli 568 tys. mandatów, czyli o ponad połowę mniej niż w poprzednim - wskazuje raport MSWiA.

W zeszłym roku w kraju działało łącznie 530 oddziałów straży miejskich i gminnych, co oznacza, że było ich o 43 mniej niż rok wcześniej. Zatrudnienie stopniało o 640 osób. Spadkowy trend jest znaczący - w poprzednich latach zamykano od kilku do maksymalnie 11 oddziałów formacji rocznie. Na tym tle miniony rok okazał się rekordowy.

Najwięcej oddziałów - jak podaje raport - zamknięto w Wielkopolsce (łącznie siedem) oraz na Pomorzu i Mazowszu (po sześć w każdym z województw). Powody: wysokie koszty utrzymania straży, niska efektywność - te argumenty wskazywano najczęściej. Co ciekawe gwałtowna rezygnacja z utrzymywania straży miejskich zaczęła się po tym, kiedy od stycznia 2016 r. odebrano im możliwość korzystania z fotoradarów.

źródło: http://niezalezna.pl/100624-znika-straz-miejska

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Cze 16, 2017 21:16

Walentynowicz o tweetach Tuska: "Zidiociał. Całkowicie przesiąkł Brukselą i polityczną poprawnością"
Tusk od samego początku nienawidzi pana prezydenta Dudy, pani premier Szydło i rządu Prawa i Sprawiedliwości, bo prawdopodobnie obawia się, że wszystkie szwindle wyjdą na wierzch- a sporo ich już wyszło- i wszyscy dowiedzą się, że on o tym wszystkim wiedział. W związku z tym atakuje na wszelkie możliwe sposoby, w myśl twierdzenia, że najlepszą obroną jest atak


—mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Janusz Walentynowicz, syn śp. Anny Walentynowicz, współzałożycielki NSZZ „Solidarność”, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli

wPolityce.pl: „Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera”- skomentował na Twitterze przemówienie premier Szydło w Auschwitz Donald Tusk. Nie szokują Pana te słowa?

Janusz Walentynowicz:
Absolutnie uważam, że słowa pani premier Szydło były jak najbardziej na miejscu, one odnosiły się do naszego bezpieczeństwa. I nie ma znaczenia, z której strony jest niebezpieczeństwo. Czy jest ono ze strony jawnego agresora zewnętrznego, czy też agresora ukrytego, który walczy z europejskimi wartościami kulturalnymi i chrześcijańskimi. Tu bezpieczeństwo Polaków jest przede wszystkim najważniejsze. To, że Tusk coś takiego napisał świadczy o jego zidioceniu. Całkowicie przesiąkł Brukselą i polityczną poprawnością, a ponadto- to moja prywatna opinia- jest absolutnym zdrajcą Polski, narodu polskiego i polskich interesów.

Nie uważa Pan, że uderzenie w premier swojego kraju jest wyjątkową podłością?

Dokładnie. Tusk od samego początku nienawidzi pana prezydenta Dudy, pani premier Szydło i rządu Prawa i Sprawiedliwości, bo prawdopodobnie obawia się, że wszystkie szwindle wyjdą na wierzch- a sporo ich już wyszło- i wszyscy dowiedzą się, że on o tym wszystkim wiedział. W związku z tym atakuje na wszelkie możliwe sposoby, w myśl twierdzenia, że najlepszą obroną jest atak. Myślę, że taką strategię właśnie przyjął. Wcześniej czy później ten zdrajca odpowie za to, co do tej pory zrobił Polsce i Polakom.

Jakoś tym się nie przejmuje, bo miał czelność oficjalnie, przy okazji 50-tych urodzin złożyć Maciejowi Laskowi na Twiterze „gratulacje i wyrazy najwyższego uznania za odwagę i wytrwałość w obronie prawdy”. Nie uważa Pan tego za skandal?

Kretyństwo ostatniego rzędu, Tusk spadł poniżej bruku, nie wiem czy można jeszcze niżej. To jest wkurzające, tak bym to określił. Dlatego, że do tej pory w przestrzeni publicznej międzynarodowej funkcjonuje, z tego co wiem, tylko i wyłącznie raport Anodiny. Żadnego kontr raportu nie było. I to dzięki m.in. staraniom właśnie Tuska i jego ekipy, by nie powiedzieć bandy, nic takiego nie przedostało się do mediów międzynarodowych. To jest takie uwiarygadnianie Laska, a co za tym idzie uwiarygadnianie przez tego „króla Europy” całej narracji Anodiny. Robi to chyba tylko po to, żeby mieć jakiś punkt, z którego można się odbić do miejsca, gdzie go nie będzie ścigał.

To znaczy?

Że w tej chwili nawet sam Morozow, główny specjalista od zagadnień technicznych mówi, że samolot rozpadał się w powietrzu. Stąd cała rosyjska narracja i raport Anodiny powolutku sypią się w gruzy. Pomijam już ustalenia naszej komisji badania wypadków, której przewodniczy prof. Nowaczyk. A Tusk próbuje znaleźć sobie bezpieczne miejsce w elitach „brukselsko-europejskich”, bo tam może się w miarę bezpiecznie czuć pod skrzydełkami pani Merkel, pana Junckera i może jeszcze Verhofstadta. Podejrzewam bowiem, że on doskonale wie, co go może czekać w przypadku postępowania prokuratorskiego jeżeli chodzi o organizację wizyty do Katynia i wszystkie sprawy poboczne. On przecież publicznie przyznawał, że bierze to wszystko na siebie, że ponosi wszelką odpowiedzialność za działania rządu po 10 kwietnia 2010 r.

Stanowisko Tuska miało być apolityczne. Tymczasem on po raz kolejny, jako przewodniczący Rady Europejskiej, tę apolityczność łamie, stawiając się wyraźnie po jednej stronie politycznej.

Od momentu wejścia do Brukseli on nigdy nie był apolityczny. Cały czas reprezentował opcję lewactwa i swojej partii, więc o apolityczności w ogóle nie może być mowy. To są puste słowa bez żadnego pokrycia, on ewidentnie działa na szkodę i niekorzyść naszego państwa i naszych obywateli.

źródło: http://wpolityce.pl/polit...na-poprawnoscia

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Cze 16, 2017 21:52

8 mln Polaków musi wymienić dowód osobisty do końca roku. Zrobią to praktycznie nie wychodząc z domu
Od 14 czerwca osoby, które czeka wymiana dowodu osobistego, mogą skorzystać z zupełnie nowego elektronicznego wniosku o jego wydanie. Cały proces jest bardzo prosty i trwa zaledwie kilka minut.

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło nową wersję elektronicznego wniosku o wydanie dowodu osobistego. Większość danych wypełnia się w nim automatycznie, a cała operacja trwa kilka minut. Co ważne, dostępna jest również wersja mobilna serwisu.

Aby skorzystać z formularza, należy wejść na stronę Obywatel.gov.pl, kliknąć w baner i zalogować się Profilem Zaufanym. Jest on niezbędny do złożenia elektronicznego wniosku o nowy dowód. Można go jednak aktywować bez konieczności wychodzenia z domu, np. z wykorzystaniem bankowości elektronicznej.

Więcej: http://next.gazeta.pl/nex...tml#BoxSpecPrze

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Cze 16, 2017 22:17

Zabraknie pielęgniarek w Polsce? ''Zarabiamy tyle, co kasjerki w sklepie, a odpowiadamy za ludzkie życie''
Pięćdziesiąt tysięcy. Nie, pielęgniarki tyle nie zarabiają. Tyle pielęgniarek niedługo pójdzie na emeryturę. Następczyń nie widać. Nic dziwnego. Sprawdziliśmy, jak wygląda ich praca.

W Polsce na tysiąc pacjentów przypada około pięciu pielęgniarek. To jeden z najsłabszych wskaźników w Europie. A niedługo będzie jeszcze gorzej. W najbliższych latach około 50 tys. pielęgniarek wejdzie w wiek emerytalny.

Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, podkreślała w rozmowie z Newserią, że brakuje nie tylko ludzi - ale też pomysłu na rozwój tego zawodu tak, aby przyciągał młodych. Bo teraz nie przyciąga. Dlaczego? Oto dlaczego. Kilka miesięcy temu spędziliśmy jeden dzień na OIOMie. Naszą przewodniczką była pielęgniarka Dorota.

Kiedy ma dyżur, na sen zostają jej zaledwie cztery do pięciu godzin. Z pozostałych dziewiętnastu szesnaście poświęca na pracę. Dla dzieci ma tylko godzinę, tuż przed położeniem ich spać. Zarabia 1400 złotych miesięcznie.

Jest niedziela, godzina 6.40. Spotykamy się przed drzwiami oddziału, na którym obowiązuje bezwzględny zakaz używania telefonów komórkowych. Dorota rozpoczyna właśnie swój 12-godzinny dyżur. Ma 30 lat i od dwóch lat pracuje jako pielęgniarka na oddziale anestezjologii i intensywnej opieki medycznej w jednym ze szpitali na Mazowszu. Wcześniej przez siedem lat była ratownikiem medycznym.

Dziś wstała o 4.30, czyli tak jak zawsze, kiedy ma dzienną zmianę. Mimo to jest uśmiechnięta i wygląda na wypoczętą. - Zdążyłam się już do tego przyzwyczaić, choć na początku było bardzo trudno. Dla mnie 4.30 to jak dla innych 7.00 rano - stwierdza Dorota.

Do pracy jedzie 30 kilometrów, ale zanim wsiądzie do samochodu, musi jeszcze przygotować swoim dzieciom - 7-letniemu synowi i 1,5-rocznej córce - wszystko, co będzie im potrzebne w ciągu dnia. Zobaczy je dopiero po 20.00.

Więcej: http://weekend.gazeta.pl/...cie.html#TRwknd

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Cze 17, 2017 14:51

Komentarze:

PO.N do de

Oj tam, oj tam! Czarna feministka przed pójściem do kościoła musiała sobie chlapnąć, żeby się znieczulić, bo wzdragało nią jak diabła przed święconą wodą.

----------------------------------

Lawina

Na pytanie sądu czym się pani na co dzień zajmuje ta idiotka do sześcianu odpowiedziała: na co dzień zajmuję sië hejtem i mową nienawiści. :) Nagranie jest w sieci na YT. Więc przynajmniej tam powiedziała prawdę kim jest.

-------------------------------

ad

Mieliśmy palikotowców ,mamy nowoczesnych . Nowocześni są sto razy głupsi i równie chamscy .Kiedy to się skończy ,kiedy do Sejmu RP przestanie być wybierana taka hołota ?


=====================

Scheuring-Wielgus oświadcza: Nie jest prawdą, że nawaliłam się jak stodoła
„W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych nieprawdziwymi informacjami na mój temat, pragnę poinformować opinię publiczną o braku jakichkolwiek podstaw do oszczerczych i niezgodnych z prawdą publikacji na mój temat” – napisała w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze poseł Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus. Pismo ma związek z pogłoskami pojawiającymi się w mediach społecznościowych o weselu pod Białymstokiem, na którym bawiła się parlamentarzystka. Jej zachowanie miało bardzo odbiegać od parlamentarnego.

10 czerwca ślub brał Krzysztof Truskolaski, poseł Nowoczesnej, syn prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego (wspieranego przez PO). Był mercedes zaparkowany przed białostocką farą i wielka pompą.Imprezę weselną zorganizowano w pobliskim Supraślu. Co miało się tam wydarzyć?
Wskazuję, że informacje opublikowane przez szereg portali internetowych na łamach ich internetowych wydań (...) redakcje te dopuściły się powielenia nieprawdziwych plotek nie znajdujących pokrycia w jakichkolwiek zdarzeniach, w związku z czym były niezgodne z prawdą i godzące w moje dobra osobiste. W szczególności poprzez powielanie informacji, iż:

"W trakcie imprezy wzmiankowana pani poseł nawaliła się jak stodoła i zaczęła biegać z kieliszkiem wódki wrzeszcząc: Za Smoleńsk!!! Traf chciał, że na sali była inna posłanka .N, pani Barbara Dolniak, której mąż zginął w Smoleńsku. Wielgus została wyprowadzona siłą z sali poza teren budynku i tam kontynuowała imprezę na Twitterze. Cała ta akcja jest tak żenująco zła, że pozostawię ją bez komentarza. Za informację dziękuję DDB"

– napisała w oświadczeniu Joanna Scheuring-Wielgus.

Informacje zawarte w artykułach przedstawiały powyżej powołaną treść jako fakt, jednocześnie godząc w moje dobra osobiste. Z uwagi na fakt braku jakichkolwiek podstaw do przytoczonego powyżej twierdzenia, w związku z ich całkowitym fałszem, wezwałam redakcję do zaprzestania naruszenia dóbr osobistych i opublikowania sprostowania

– dodała poseł.Post adresowany był także do redakcji TVP, która miałaby rzekomo szykować „kolejny szkalujący, kłamliwy materiał na N, na podstawie fejkowej wiadomości”.

Co ciekawe, o partyjnej koleżance Ryszarda Petru rzeczywiście zrobiło się głośno w ubiegłą sobotę, kiedy w Warszawie obchodzono miesięcznicę smoleńską, Scheuring-Wielgus uaktywniła się na Twitterze.

Kochani. Nie jestem aresztowana. Jestem cała i zdrowa

– napisała wówczas.

Wpis został zamieszczony 10 czerwca o godzinie 23.17, niecałą godzinę przed oczepinami podczas ślubu Krzysztofa Truskolaskiego.

W tym wszystkim nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że posłanka zamieściła posta bawiąc się na weselu w Białymstoku

– wytknął „Fakt”.

Byłam na Krakowskim Przedmieściu w sobotę wczesnym wieczorem. Później rzeczywiście wyruszyłam w drogę na wesele do Białegostoku

– wyjaśniła Scheuring-Wielgus „Faktowi”.

Z Warszawy do Białegostoku jedzie się około 2,5-3 godzin. Do protestów Obywateli RP na Krakowskim Przedmieściu doszło 10 czerwca około godziny 20.00.

źródło: http://niezalezna.pl/1006...sie-jak-stodola

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Cze 17, 2017 22:21

Znowu to zrobili! Policjanci znęcali się nad obywatelem Francji, porazili mu genitalia paralizatorem
Co się dzieje z tą policją? Jeszcze nie umilkły echa afery wokół śmierci Igora Stachowiaka zamęczonego we wrocławskim komisariacie, a już mamy kolejne doniesienie o brutalności policji. Tym razem paralizatora użyto wobec obywatela Francji, zatrzymanego podczas Nocy Kultury w Lublinie.

Wydarzenia miały miejsce w nocy z 3 na 4 czerwca w Lublinie. Trzeba jednak przyznać, że w odróżnieniu od wydarzeń we Wrocławiu, w tym przypadku nikt nie zamiata sprawy pod dywan. Zatrzymano już trzech funkcjonariuszy podejrzanych o znęcanie się nad zatrzymanym.

Feralnej nocy policjanci zatrzymali na ulicy nietrzeźwego Francuza. Skuli go, wsadzili do furgonetki i wieźli do izby wytrzeźwień, która znajduje się obok komendy policji. W trakcie podróży 41-letni Marcin G. znęcał się nad zatrzymanym, rażąc jego genitalia paralizatorem. Co ciekawe, urządzenie nie stanowiło jego wyposażenia służbowego i zdaniem prokuratury nie powinien go mieć przy sobie.

Dwóm innym funkcjonariuszom którzy jechali furgonetką, prokuratura stawia zarzut biernego przyglądania się, jak Marcin G. znęca się nad obywatelem Francji. Wszystkich policjantów aresztowano tymczasowo na trzy miesiące, każdemu z nich grozi wyrok nawet 10 lat więzienia.

źródło: http://natemat.pl/210583,...a-paralizatorem

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Cze 18, 2017 16:30


Małgorzata Wassermann: Spółka OLT powstała, by prać pieniądze z Amber Gold. Miała 250 kont w bankach. Komisja zbada dokonywane na nich przelewy
Spółka OLT powstała by prać pieniądze z Amber Gold; w ten sposób prawdopodobnie wyprowadzono nawet 300 mln zł - powiedziała PAP szefowa sejmowej komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS). Portal wPolityce.pl omawia obszernie wypowiedź posłanki

Sejmowa komisja śledcza jest obecnie w trakcie przesłuchiwania świadków związanych z wątkiem lotniczym sprawy Amber Gold.

W połowie 2011 r. spółka Amber Gold przejęła większościowe udziały w liniach lotniczych Jet Air, następnie w niemieckich OLT Germany, a pod koniec 2011 r. w liniach Yes Airways. Powstała wtedy marka OLT Express, pod którą działały linie OLT Express Regional (z siedzibą w Gdańsku, wykonujące rejsowe połączenia krajowe) oraz OLT Express Poland (z siedzibą w Warszawie, które wykonywały czarterowe przewozy międzynarodowe). Linie OLT Express rozpoczęły działalność 1 kwietnia 2012 r.

Odnosząc się do dotychczasowych przesłuchań świadków, Wassermann powiedziała, że wyłania się z nich obraz, iż OLT nieustannie monitorowało sytuację LOT-u i zdawało sobie sprawę, że sytuacja narodowego przewoźnika jest bardzo trudna.

Wszystko wskazuje na to, że nie chodziło jednak o wykupienie LOT-u, bo nie chodziło o wydanie pieniędzy. Chodziło o to, by doprowadzić do upadłości LOT-u i przejęcie jego rynku — mówiła.

Jak przypomniała, ceny biletów oferowanych przez OLT oscylowały pomiędzy 49 a 99 zł podczas gdy w tym samym czasie na te same trasy bilety w LOT kosztowały od 200 do 1200 zł. Każdy miesiąc funkcjonowania OLT Express powodował więc ogromne straty LOT — podkreśliła.

Kompletnie niewiarogodnie brzmią zeznania świadków, specjalistów z branży lotniczej, którzy w ogóle mogli twierdzić, że ten biznes ma jakikolwiek sens. Jeżeli ci ludzie mieli doświadczenie i potrafili liczyć, to byli świadomi tego, że to nie jest biznes nastawiony na robienie pieniędzy. Tym bardziej, że komisja dysponuje materiałem, iż są inni pracownicy tych spółek, którzy od początku określili to, jako pranie pieniędzy — mówiła.

Linie lotnicze były stworzone do wyprowadzania pieniędzy z Amber Gold. Wątek prania pieniędzy, myślę, że on jest jak najbardziej brany poważnie pod uwagę — dodała.

Zaznaczyła jednocześnie, że trudno jednoznacznie powiedzieć jak duże środki zostały w ten sposób wyprowadzone, gdyż w spółkach OLT była prowadzona kreatywna księgowość.

Mówi się o kwocie 300 mln zł, ale to są szacunki, bo trudno jest to wyliczyć. Tym bardziej, że większość przelewów pomiędzy Amber Gold a OLT była opisana jako: +przelew+, +gotówka+, +depozyt+, +dofinansowanie+ — wskazała.

Zwróciła uwagę, że w kontekście przelewów Amber Gold do OLT Express pojawia kolejny „ciekawy wątek”.

Jak to jest możliwe, że banki przez dwa lata obsługiwały te transakcje i nie zauważyły, że te transakcje cechują się czymś, co się nazywa praniem brudnych pieniędzy — podkreśliła.

Jak dodała Amber Gold miało otwartych ponad 250 kont w bankach.

Mamy pewną koncepcję, jakie będą działania komisji w stosunku do banków, ale na razie nie chciałabym uprzedzać faktów — zaznaczyła.

źródło: http://wgospodarce.pl/inf...a-nich-przelewy

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Cze 18, 2017 17:13

Patryk Jaki: Prezydent Gronkiewicz-Waltz czuje strach i lęka się Komisji Weryfikacyjnej. Zawsze uciekała od trudnych pytań
Przypominam, że pani Gronkiewicz-Waltz zawsze unikała odpowiedzi na pytania dotyczące chociażby reprywatyzacji kamienic przy ulicy Noakowskiego 16. Za każdym razem, kiedy próbowano ją o to zapytać, chociażby podczas posiedzeń Rady Miasta, Gronkiewicz-Waltz uciekała, albo wysyłała swojego zastępcę. To pokazuje, że prezydent czuje strach i lęka się pytań Komisji Weryfikacyjnej

—mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

wPolityce.pl: Panie ministrze, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zmienia swojego stanowiska wobec Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, określając ją jako niekonstytucyjną i zarzeka się, że się przed nią nie stawi. Czy zatem Komisja, której Pan przewodniczy, ma już przygotowany scenariusz, w jaki sposób doprowadzić panią Gronkiewicz-Waltz na przesłuchanie?

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości:
Komisja Weryfikacyjna będzie badać wszelkie możliwości, które pozwolą na to, aby jednak prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz stawiła się na przesłuchanie. Zauważmy, że Platforma Obywatelska codziennie zmienia zdanie w tej sprawie, co przypomina nam jej kluczenie w sprawie uchodźców, kiedy jednego dnia mówiła, że jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców do Polski, aby na drugi dzień zmienić swoje stanowisko. Tak samo warszawski ratusz. Jednego dnia słyszymy, że Komisja jest niekonstytucyjna, aby na drugi dzień mówić, że Ratusz jednak wyśle swojego przedstawiciela. Platforma wyraźnie się mota w swoich stanowiskach, dlatego nie wiemy co przyniesie kolejny dzień. Na pewno nie chcielibyśmy sięgać po siłowe rozwiązania, dlatego do końca będziemy zachęcać panią prezydent, aby jednak stawiła się przed Komisją.

Czy w momencie, kiedy przed Komisją stawi się przedstawiciel wysłany przez prezydent Warszawy, będzie to oznaczało, że sama pani Gronkiewicz-Waltz nie będzie musiała stawić się przed Komisją?

Oczywiście, że nie. To jedynie pokaże, że pani prezydent boi się odpowiadać na trudne, szczegółowe pytania. Przypominam, że pani Gronkiewicz-Waltz zawsze unikała odpowiedzi na pytania dotyczące chociażby reprywatyzacji kamienic przy ulicy Noakowskiego 16. Za każdym razem, kiedy próbowano ją o to zapytać, chociażby podczas posiedzeń Rady Miasta, Gronkiewicz-Waltz uciekała, albo wysyłała swojego zastępcę. To pokazuje, że prezydent czuje strach i lęka się pytań Komisji Weryfikacyjnej.

Jak dotychczas ocenia pan współpracę z pozostałymi członkami Komisji?

Dotychczas praca idzie nieźle. Będę robił wszystko, aby wciągnąć w pracę Komisji grupę przedstawicieli opozycji. Wszyscy członkowie Komisji głosują niemalże jednogłośnie, nawet przedstawiciel Platformy Obywatelskiej głosował za wezwaniem przed Komisję Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Nie obawia się Pan, że z niektórymi członkami komisji może mieć Pan podobny problem jak czasem przewodnicząca komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann z posłem Krzysztofem Brejzą?

Widocznie poseł Brejza ma taką rolę. Chcę dać szansę wszystkim członkom Komisji i nie odbierać im z góry tego, że będą chcieli pracować na rzecz państwa. Czas zweryfikuje, kto jakie ma intencję.

Więcej: http://wpolityce.pl/polit...-trudnych-pytan

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Cze 18, 2017 23:43

"W Polsce brakuje odwagi politycznej by wejść w energetykę jądrową"
- Jeśli Polska chce wejść w energetykę jądrową powinna to zrobić w ciągu najbliższych dwóch lat, później może być to bardzo trudne - ocenia prof. Wacław Gudowski z Królewskiego Instytutu Technologicznego w Sztokholmie. Według niego w Polsce brakuje odwagi politycznej do podjęcia takiej decyzji.

- Każdy proces ma swoje okno możliwości, w które jeśli się nie wejdzie wówczas kolejne działania będą droższe i trudniejsze w realizacji. Przed Polską taka szansa właśnie stoi, ale brak jest odwagi politycznej by ją podjąć - powiedział prof. Gudowski. Podkreśla, że "decyzja dotycząca energetyki jądrowej jest decyzją ponadpartyjną, gdyż jest to zobowiązanie na wiele lat".

Przewiduje on, że w najbliższej przyszłości procesy dotyczące rozwoju energetyki jądrowej będą skupione w Azji, gdzie zaangażowane zostanie większość wykwalifikowanych sił. - Oznacza to dla nas, że albo będziemy stać w kolejce, albo trzeba będzie zaoferować lepszą cenę - stwierdził. Według niego, Polska powinna podjąć decyzję w ciągu najbliższych 2 lat.

- Polska boi się, że pełni rolę dokręcacza śrubek w Unii Europejskiej. Wejście naszego kraju w energetykę jądrową może sprawić, że nim nie będziemy, ale za to zostaniemy rzeczywistym stymulatorem rozwoju technologicznego. Uważam, że potencjał intelektualny w Polsce jest dużo wyższy niż w innych krajach - ocenił prof. Gudowski. Według niego, potencjał ten jednak częściowo zmarnowano. - Szkodę, którą wyrządzono, nazywam zmęczeniem materiału: od huraoptymizmu do głębokiej frustracji czy negacji - wyjaśnił.

- Wejście Polski w energetykę jądrową mogłoby odbywać się w ramach współpracy z państwami wschodniej flanki Unii Europejskiej. Razem byłoby taniej, możliwa byłaby wymiana technologii, a także zarządzanie zużytym paliwem. Czasowe składowisko mogło być w jednym kraju, geologiczne składowisko w innym, a sam reaktor w trzecim - powiedział Gudowski. Jak podkreśla "sieci energetyczne są, a prąd elektryczny nie zna przynależności narodowej".

Profesor zaznaczył, że w rejonie Europy Środkowej nie ma wyłącznie krajów debiutanckich na rynku energii jądrowej, jak w przypadku Polski. - Czechy są bardzo zaawansowane i mają jedną z niewielu technologii produkcji kotłów dla reaktorów. Regionalne rozwiązanie byłoby oszczędniejsze, wzmagające kooperację i jedność interesów - dodał.

Miękkie wejście w atom

Zdaniem Gudowskiego innym rozwiązaniem dla Polski byłby zakup reaktora na przykład w Szwecji. - Niemiecki koncert E.on zdecydował się ze względów politycznych na zamknięcie dwóch reaktorów w Oskarshamn na południowo-wschodnim wybrzeżu Szwecji. Nie widzę powodów, aby Polska nie mogła odkupić od E.onu udziału w tych elektrowniach, czyli wejść w energetykę jądrową w miękki sposób. Współudziałowcem tych elektrowni nie są Szwedzi, ale niemiecki E.on oraz fińska grupa Fortum - powiedział.

Według niego zakup szwedzkich elektrowni przez Polskę polepszyłby bilans energetyczny i rozwinął potencjał badawczy. - Oskarshamn to miejsce, gdzie można wytrenować kadrę naukową, gdyż jest tam laboratorium do badań geologicznych. Nie widzę przeszkód, aby Polska Grupa Energetyczna nie mogła złożyć dobrej oferty na kupno reaktora znajdującego się poza granicami Polski - podkreślił.

Reaktor z Korei kosztuje mniej

Pytany o koszt budowy nowej elektrowni profesor odpowiedział, że projekty niemiecko-francuskiej grupy Areva to koszt ok. 6 mld euro. - Oferty koreańskie, które budują reaktory pod klucz z gwarancją na 20 lat eksploatacji, są na pewno tańsze od tych na rynku europejskim. Cena wyjściowa może sięgać od 3 mld euro z możliwością negocjacji. Takie elektrownie powstają np. w Emiratach Arabskich. Jednocześnie powstają nowe firmy m.in. amerykańskie, które oferują pakiet - od reaktora badawczego po reaktor energetyczny. Obecnie najwięcej na rynku energetycznym dzieje się w Azji Południowo-Wschodniej oraz krajach arabskich. Teraz budzi się Afryka - wyjaśnia Gudowski.

Program Polskiej Energetyki Jądrowej ze stycznia 2014 r. zakładał, że uruchomienie pierwszego bloku jądrowego nastąpi w 2024 roku. Już rok później Polska Grupa Energetyczna, inwestor pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, informowała, że pierwszy blok jądrowy ruszy w roku 2029.

W sierpniu 2016 r. resort energii podał, że przygotowuje program budowy elektrowni jądrowej o mocy około 1000 MW, który ma być zrealizowany w ciągu 10 lat.

źródło: http://www.money.pl/gospo...,0,2334456.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 11:10


Szykuje się kolejny skandal. O tym za rządów Platformy nie wolno było mówić. WIDEO
Celnicy ujawnili, czego nie wolno było robić za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Nam nie wolno było ruszać paliw. Myśmy alarmowali już za poprzedniej władzy, że te paliwa wjeżdżają i są sprzedawane bez VAT-u. Nie wolno było tego ruszać – podkreślił na antenie TVP Info Sławomir Siwy ze Związku Zawodowego „Celnicy PL”.

Wicepremier Mateusz Morawiecki wcześniej wskazał różnice w działaniu rządu PiS, a poprzedników – ekipy PO-PSL.

Wie pan, co nasze służby skarbowe zrobiły? W marcu, po utworzeniu krajowej administracji skarbowej skontrolowały 16,5 tysięcy cystern. W tym samym czasie nasi poprzednicy skontrolowali może kilka cystern, może 10 czy 20, a my blisko 20 tysięcy. To jest ogromna różnica. Każda ciężarówka jest sprawdzana, jest konwojowana i potencjalni przemytnicy, nieuczciwi ludzie wiedzą o tym

– mówił minister rozwoju.

Teraz powrócono do sprawy. Sławomir Siwy ze Związku Zawodowego „Celnicy PL” na antenie TVP Info ujawnił, że nie wolno im było ruszać paliw. Mimo że alarmowali za rządów PO-PSL, iż paliwa wjeżdżają do Polski i są sprzedawane bez VAT-u.

Według Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości sprawa, jaką ujawnił celnik, nadaje się na komisję śledczą.

To by pokazywało, że grupy polityków działały w interesie jakiś grupek złodziei, a nie w interesie państwa polskiego

– powiedział Patryk Jaki.

Platforma przekonuje, że sprawę należy skierować do prokuratury. Obwiniają jednak… celników.
Jako funkcjonariusz, jako celnik miał obowiązek powiadomić wówczas organa ścigania i jeśli tego nie zrobił, to popełnił przestępstwo i prokuratura powinna wszcząć postępowanie i zbadać odpowiedzialność tym, którzy mieli rzekomą wiedzę o nieprawidłowościach i nie zgłosili jej w prokuraturze

– powiedział rzecznik PO Jan Grabiec.

Internauci zwracają uwagę, że wyniki poszczególnych państwowych spółek mówią same za siebie.

Lotos zamknął 2015 rok ze stratą 300 mln zł. Rok 2016 zakończył się z zyskiem 1 mld zł.

Orlen zakończył 2015 r. z zyskiem 3,2 mld zł, w 2016 roku zysk – 5,7 mld zł – niemal dwa razy więcej. Wynik Orlenu za pierwszy kwartał 2017 roku to zysk 2 mld zł.

źródło + video: http://niezalezna.pl/1007...ylo-mowic-wideo

Czytaj też: http://wpolityce.pl/polit...-z-szara-strefa

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Pon Cze 19, 2017 13:09, w całości zmieniany 1 raz
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14221
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 12:54

Rządy Tuska i Kopacz wydały aż 276,6 mld zł na spłatę samych tylko odsetek od zaciąganych długów!
Skalę "dojenia" naszego kraju świetnie obrazują statystyki na temat kosztów obsługi długu Skarbu Państwa. Niestety, za czasów rządów PO-PSL problem przybrał wymiar wręcz patologiczny, bowiem aby związać koniec z końcem ekipa Tuska zaczęła masowo pożyczać pieniądze na spłatę starych długów. Konieczność zapłaty gigantycznych odsetek wymuszała zaciąganie kolejnych zobowiązań. Spirala odsetkowa nakręcała się coraz szybciej, w efekcie czego w latach 2008-2015 trzeba było wydać na ten cel aż 276,6 mld zł!

Oficjalne statystyki bilansu płatniczego naszego kraju potwierdzają jedną rzecz - w latach 2008-2015 Polska była najobficiej drenowanym z kapitału państwem Europy! Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy były gigantyczne koszty obsługi długu Skarbu Państwa. Rząd Tuska musiał co roku przeznaczać od 25,5 mld zł (w 2008 roku) do nawet 42,4 mld zł (w 2013 roku) tylko na poczet spłaty samych odsetek od istniejącego zadłużenia.

Tak wysokie koszty obsługi zadłużenia wynikały z dwóch przyczyn. Po pierwsze - całkowite saldo zadłużenia z roku na rok było coraz większe. Tym samym zwiększała się "baza", od której wierzyciele Polski naliczali odsetki za pożyczone pieniądze (jeszcze na koniec 2007 roku zadłużenie Skarbu Państwa wynosiło 501,5 mld zł; na koniec 2013 roku wzrosło do poziomu 838,0 mld zł). Po drugie - i chyba zdecydowanie ważniejsze - banki, instytucje finansowe oraz inne kraje, które pożyczały nam pieniądze nie traktowały Polski rządzonej przez PO-PSL jako w pełni wiarygodnego kredytobiorcy. Stąd oprocentowanie obligacji (tzw. rentowności) oraz kredytów było znacznie wyższe od tego, które funkcjonuje obecnie. Tylko dla przykładu warto wskazać, że przez całą pierwszą kadencję rządu Donalda Tuska średnie oprocentowanie 10-letnich obligacji skarbowych wahało się między 5,5 a 6,0 proc. Obecnie nie przekracza ono 3,2 proc. (a w 2016 roku spadło nawet do poziomu 2,7 proc.). Dzięki temu rząd Szydło na obsługę znacznie większego nominalnego zadłużenia (tj. spłatę odsetek) wydaje mniejsze pieniądze niż rząd Tuska.

To wszystko przyczyniło się do tego, iż w ciągu 8 lat rządów PO-PSL na same tylko odsetki od pożyczonych pieniędzy musieliśmy wydać kolosalną kwotę 276,6 mld zł! Za te pieniądze można by wybudować w Polsce ok. 7 000 km autostrad lub opłacać program Rodzina 500+ przez ponad 10 lat. Niestety, pieniądze te trafiły jako wynagrodzenie na konta wierzycieli naszego kraju. Oto skutki bezrefleksyjnej polityki ciągłego zadłużania kraju.

źródło: http://niewygodne.info.pl...ka-i-Kopacz.htm

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 258 z 335  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.