forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Dobra zmiana Poprzedni temat :: Następny temat
Dobra zmiana
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 08:02

LOT na czele rokoszu przeciw Lufthansie

19 linii lotniczych, którym nie po drodze z największymi europejskimi potęgami, zawiązało organizację lobbingową.

Polski LOT wziął w Brukseli udział w powołaniu nowej lotniczej organizacji Airlines International Representation in Europe (AIRE), która zrzesza na razie 18 przewoźników. Od lipca dołączy do nich kolejny. W sumie mają oni 575 samolotów i przewożą 120 mln pasażerów rocznie, z czego ponad połowę obsługuje Turkish Airlines.

Pod względem liczby przewiezionych pasażerów LOT ma trzecie miejsce w AIRE - za Turkish i holenderskim tanim przewoźnikiem Transavia. Poza tym do stowarzyszenia weszły linie z organizacji International Air Carrier Association (IACA), do której należą m.in. brytyjski Monarch, portugalski EuroAtlantic, francuski Corsair, hiszpański Wamos Air. Duża część z nich to przewoźnicy czarterowi i niskokosztowi. Od 5 lipca dołączy do nich Ukraine International Airlines (UIA), główny przewoźnik z Ukrainy.

Z tej dziewiętnastki 15 pochodzi z UE. Przedstawiciele linii zapowiedzieli, że organizacja ma charakter otwarty. Nad wejściem zastanawia się rosyjski Aerofłot, co zwiększyłoby znaczenie wczorajszej umowy. Nie wiadomo, czy dojdzie to do skutku z powodów politycznych. Rosjanie zasygnalizowali na razie zainteresowanie AIRE, nie dając jednak ostatecznej odpowiedzi.

Nowa organizacja ma dbać o interesy zrzeszonych linii lotniczych, lobbując np. na rzecz: obniżenia stawek opłat lotniskowych (przed ich ustaleniem każdy z przewoźników musi konsultować ich wysokość z przedstawicielami linii lotniczych), likwidacji monopoli lotniskowych usługodawców i obniżenia stawek opłat handlingowych (chodzi m.in. o odprawę biletową, rozładunek bagażu oraz tankowanie samolotów). Chce również zabiegać o równy dostęp do slotów, czyli dogodnych godzin startów i lądowań, które część portów rezerwuje dla preferowanych przez siebie przewoźników.

Gra toczy się o ogromne pieniądze. Łącznie przewoźnicy lotniczy w Europie płacą z tytułu opłat lotniskowych i nawigacyjnych 70 mld euro rocznie. Każda zmiana stawki przekłada się na poprawę pozycji konkurencyjnej przewoźnika i zmniejszenie jego wydatków. To bardzo ważne dla pasażerów, bo docelowo prowadzi do obniżenia cen biletów.

- Naszym celem jest poluzowanie monopoli dostawców usług i wyrównanie szans przewoźników - twierdzi Gunther Hofman, szef TUI Fly Benelux i obecny prezes AIRE. Ustalenia są takie, że w listopadzie br. zastąpi go Rafał Milczarski, prezes LOT. - Planujemy, żeby AIRE stała się łącznikiem między zrzeszonymi przewoźnikami a instytucjami europejskimi - twierdzi Milczarski.

AIRE to tak naprawdę organizacja lobbingowa, i to konkurencyjna wobec A4E (Airlines for Europe), w której znajdują się tacy giganci jak Lufthansa, Air France-KLM, British Airways i Ryanair. Oprócz nich jest tam rzesza mniejszych linii, których głos jest niesłyszalny (podczas głosowań A4E obowiązuje zasada, że im większy przewoźnik, tym więcej waży jego stanowisko). W AIRE z udziałem m.in. LOT, Turkish i UIA każdy głos ma ważyć tyle samo. W kuluarach wczorajszej imprezy można było usłyszeć, że nowa organizacja będzie alternatywą dla tych, którzy nie chcą być kwiatkiem do kożucha dla organizacji zdominowanej przez hegemonów, jak grupa Lufthansy.

- Zależało nam na tym, żeby być słyszanym na rynku europejskim i mieć pośredni wpływ na regulacje i warunki handlowe. A4E nie dawał nam takiej możliwości - powiedział nam wczoraj Ahmet Bolat, wiceprezes Turkish Airlines. Nieoficjalnie wiadomo, że Lufthansie nie po drodze było z Turkish. Niemiecki przewoźnik z wielkimi portami przesiadkowymi w Monachium i we Frankfurcie nie widział wspólnych interesów z turecką linią, która buduje megahub w Stambule.

AIRE może okazać się sukcesem, ale wiąże się z zagrożeniami. Po pierwsze, Bruksela może liczyć się bardziej z głosem dużych europejskich przewoźników niż tych mniejszych (albo dużych, ale spoza UE - jak Turkish). Po drugie , rywalizacja LOT o własne interesy i pieniądze toczona niezależnie od Lufthansy nie wpisuje się w jedność sojuszu Star Alliance, w którym obaj przewoźnicy funkcjonują.

Umożliwia on przywileje biletowe, np. wspólny program lojalnościowy Miles & More.
LOT zarobił w 2016 r. 303 mln zł netto oraz 184 mln zł na działalności podstawowej. Wcześniej po raz ostatni zysk netto miał w 2013 r., a zysk na działalności podstawowej - w 2014 r. LOT rośnie, od kiedy pod koniec 2015 r. zakończyły się ograniczenia nałożone przez UE w związku z przyjętą przez linię pomocą publiczną. Według ULC w 2016 r. przewiózł 6,8 mln pasażerów, najwięcej spośród przewoźników z Europy Środkowo-Wschodniej. Lider w Europie, irlandzki Ryanair, 116,8 mln.

Komentarze internautów:

~qqa
Ale teraz przynajmniej chce się nam chcieć. Za PO LOT był na skraju bankructwa.

~Prezydent2015
Normalna rynkowa gra. Nie ma się czym p.o.d.n.i.e.c.a.ć.

~taka prawda
Niemcy chcieli zniszczyć LOT przy pomocy swoich agentów którzy założyli w tym celu "Amber Gold" oraz "OLT Expres" całym przedsięwzięciem dowodził agent BND "Oscar"

Czytaj więcej na:
http://biznes.interia.pl/..._campaign=other

*Rodzi się potrzebna konkurencja dla Lufthansy, Air France-KLM, British Airways i Ryanaira...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 08:06

Niemcy i Szwajcarzy boją się repolonizacji mediów. Już mają ogromne straty

– Polskie spółki skarbu państwa nie umieszczają w naszych mediach ogłoszeń, co generuje straty liczone w milionach euro – przyznał w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika „Neue Zürcher Zeitung” dyrektor generalny niemiecko-szwajcarskiej spółki medialnej Ringier Marc Walder.

W piątkowym wydaniu szwajcarskiego dziennika „Neue Züricher Zeitung” opublikowano wywiad z dyrektorem spółki prawa handlowego i wydawcy prasy Ringier oraz członkiem zarządu spółki joint venture Axel Springer Media Markiem Walderem, w którym zapytano go o nastroje w spółce w kontekście tego, że polski rząd stara się, aby kapitał zagraniczny miał maksymalnie 30 proc. udziału w polskich mediach. Przedstawiciel Axel Springer w Europie Wschodniej zadeklarował, że zarząd firmy traktuje sytuację bardzo poważnie, a dyskusja na temat nowelizacji ustawy medialnej w Polsce toczy się już od miesięcy.

Według Waldera ton wobec mediów należących do spółki znacznie się zaostrzył. Spółki polskiego skarbu państwa nie umieszczają swoich ogłoszeń w mediach należących do Ringier Axel Springer, w wyniku czego przedsiębiorstwo ponosi straty opiewające na miliony euro. Walder stwierdził, że podobnie sytuacja wygląda w Serbii, na Węgrzech i częściowo na Słowacji, gdzie rządy rzekomo próbują zniszczyć niezależne media wchodzące w skład spółki, którą zarządza Szwajcar.

Zapytany o zasadność regulacji dotyczących udziału inwestorów zagranicznych w mediach Walder przyznaje, że tego typu przepisy są wprowadzane w wielu zachodnich krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych. Szwajcar zapowiedział również, że mimo trudnej sytuacji jego spółka nie zamierza się wycofywać z polskiego rynku. Jednocześnie wykluczył możliwość współpracy z którymś z polskich partnerów, gdyż jego zdaniem spółka prężnie rozwija się w obszarze cyfrowym, ma dobre rokowania i nie widzi potrzeby porozumienia z innymi spółkami.

Komentarz internauty:

Kaziu
Jeszcze na poczatku 2015 roku w wywiadzie dla szwajcarskiego radia Pan Walder puszyl sie jak to ich "sprawy" (szczegolnie Onetu !) ida w dobrym kierunku ....
Na pytanie prowadzacej dziennikarki czy uwaza ze to jest normalne ze niemieckie media maja 90% rynku medialnego wybuchnal smiechem i powiedzial ze tego typu pytanie nalezy skierowac do pewnych politykow polskich ktorzy im to umozliwili . Byl bardzo pewny siebie doslownie jak butny kolonizator , zapewnial ze nie boi sie o przyszlosc polskiej czesci koncernu gdyz "uklad" polityczny(2015!) jest bardzo korzystny dla dalszego rozwoju ....

Więcej:
http://niezalezna.pl/1007...-ogromne-straty

*Skończył się „korzystny układ” dla niejakiego p. Waldera i spółki i… w końcu zaczynają się bać…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 08:08

PiS chce nowej Gdyni? Inwestuje w terminale nad Bałtykiem

Dzięki inwestycjom w terminale w Gdańsku trzykrotnie wzrosną przeładunki. Nowe nabrzeża powstaną także w Gdyni oraz w Szczecinie i Świnoujściu - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu".

Polskie porty przygotowują się do budowy terminali, a nawet nabrzeży. Jednym z najbardziej zaawansowanych w realizacji bieżących instytucji jest port gdański - pisze "Puls Biznesu".

Jak podaje gazeta, według wstępnych założeń, na nowych nabrzeżach (o powierzchni aż 500 ha) powstaną terminale: pasażerski, drobnicowy, ro-ro oraz masowy.

Inwestycja ma być realizowana we współpracy z partnerami prywatnymi, w formule Build-Operare-Transfer. W takim modelu partner prywatny realizuje inwestycję, zarządza nią przez kilkadziesiąt lat, a następnie przekazuje skarbowi państwa - czytamy.

- Wielu inwestorów jest zainteresowanych przedsięwzięciem - zapewnia Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej.

Zdaniem prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk Łukasza Greinke, jest za wcześnie na wymienianie nazw konkretnych inwestorów, bo rozmowy są prowadzone z kilkoma podmiotami.

Komentarze internautów:

rok
nie jestem za Pis ale przynajmniej wydaje mi sie ze maja jakis kierunek i plan co chca dla polski zrobic poprzednie rzady jakos malo mialy pomyslow albo fantazji by cos samemu wymyslec ale moze sie myle

Anna
To nie PiS chce, a polski naród potrzebuje silnej gospodarczo i militarnie ojczyzny. Jątrzenie tytułami przez wirtualną, zaczyna być ZAŁOSNE.

Wandalita
Dokładnie tak Aniu. Próbuje się wywołać wrażenie, że PiS robi z Polski prywatny folwark a tymczasem dzięki tym inwestycjom takim jak porty, centralne lotnisko, gazociąg z Danii, użeglownienie rzek, przekop mierzei, autostrady zwłaszcza te północ południe jak via Carpatia. To wszystko wzmacnia Polskę i polski naród a osłabia wpływy Niemiec i Rosji

Źródło:
http://www.money.pl/gospo...,0,2334505.html

*Będzie druga Gdynia…?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 08:24

Fabryka Mercedesa na Dolnym Śląsku coraz bliżej. Dziś wmurują kamień węgielny

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki koncernu Mercedes odbędzie się w poniedziałek w Jaworze na Dolnym Śląsku. Weźmie w niej udział m.in. wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Uroczystość odbędzie się na terenie Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor. To obszar, który jest częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”. Teren przeznaczony pod inwestycje liczy tu ponad 460 hektarów.

Zgodnie z planami, budowa fabryki zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok.

Fabryka koncernu Mercedes w Jaworze ma zatrudnić około 500 osób. Na pierwszy etap inwestycji niemiecki koncern Daimler AG chce przeznaczyć ok. 500 mln euro.

Źródło:
https://www.tvp.info/3286...kamien-wegielny

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 08:28

Unijny komisarz: Polsce nie zostaną wstrzymane wypłaty z budżetu UE

– Za nieprzyjęcie uchodźców nie grozi wam wstrzymanie wypłat z unijnego budżetu, choć pojawiają się głosy, że istnieje taka możliwość w perspektywie finansowej po 2020 r. – stwierdził w rozmowie „Dziennikiem Gazetą Prawną” unijny komisarz ds. budżetu i zasobów ludzkich Günther Oettinger.

– Wszczęcie procedury [przeciw Polsce, Czechom i Węgrom – przy.red] było naszym obowiązkiem. Jako Komisja musieliśmy sprawdzić, czy działania państw członkowskich są właściwe z punktu widzenia unijnego prawa – oświadczył. W jego opinii „analizy pokazały, że obecnie trzy kraje zachowują się w sposób sprzeczny z zobowiązaniami UE”.

– Austria to zupełnie inna historia, ponieważ ten kraj zobowiązał się w sposób konkretny do przyjęcie uchodźców w szybkim tempie. Natomiast Polska, Czech i Węgry w sposób zdecydowany sprzeciwiają się unijnym zasadom – dodał.

Zdaniem Oettingera „Polska gospodarka świetnie sobie radzi, a wzrost PKB jest naprawdę dynamiczny”. – Jednak doganianie Europy Zachodniej jest wciąż trwającym procesem. Moim zdaniem Polska po 2020 r. wciąż będzie więcej otrzymywała niż wpłacała do budżetu – stwierdził.

Unia dwóch prędkości

Zdaniem niemieckiego komisarza „Unia Europejska dwóch prędkości jest faktem od wielu lat”. – Weźmy chociażby podział na strefę euro i kraje, które pozostały przy swoich narodowych walutach. Polska może w przyszłej dekadzie, w każdej chwili przyjąć euro, ale nie powinna się obawiać, że jeśli tego nie zrobi, spotkają ją za to konsekwencje związane z funduszami strukturalnymi, a Europa dwóch prędkości będzie narzędziem wykorzystywanym w unijnej polityce – podsumował.

Komentarze internautów:

Jan Baton
Odstawienie od cyca , myślę że Polska by se poradziła. Skromnie ale do przodu , a elity różnej maści zamiast bawić się pierdołami za pieniądze zachodu , by musieli zacząć myśleć poważniej.

Ryszard Kubaszko
Łaskawy pan, ten pan Oettinger...
Teraz czas na złego pana, np. pana Tuska...

Źródło:
https://www.tvp.info/3286...ty-z-budzetu-ue

*Gdyby wstrzymali, odebrali fundusze Polsce, to tak, jakby sobie je wstrzymali, odbierali te jakieś 80%, które do nich wraca - strachy na lachy…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 19:50

Chwalą wyniki polskiej gospodarki. „Biedna opozycja. Jak nie idzie, to nie idzie” - komentują internauci

Polska jest najlepszym przykładem tego, że reformy prowadzą do wzrostu gospodarczego. Zazdrościmy Polsce wspaniałych wyników gospodarczych - powiedział premier Holandii po spotkaniu premierów krajów Grupy Wyszehradzkiej i Beneluksu. Odbywa się ono dziś w Warszawie z inicjatywy premier Beaty Szydło.

- Łączy nas dbałość o wspólny rynek, rozwój gospodarczy, tworzenie miejsc pracy; zgadzamy się też, że niezbędne są reformy strukturalne UE - powiedział premier Holandii Mark Rutte.

Podkreślił, że poniedziałkowe spotkanie w Warszawie jest bardzo ważne, bo odbywa się w szerszym formacie niż grono sąsiadów. Zaznaczył, że przyszłość UE po Brexicie będzie przedmiotem decyzji wszystkich krajów członkowskich. - Podchodzimy do tego dialogu z otwartym umysłem. Bardzo ważne są także rozważania nad przyszłością UE - ocenił.

Holenderski premier wskazał, że większość państw uczestniczących w spotkaniu to ważni partnerzy handlowi Wielkiej Brytanii.

Wielu obywateli mieszka w Zjednoczonym Królestwie, nasze gospodarki odczują skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Uważamy, że Brexit powinien prowadzić do ambitnego i wszechstronnego porozumienia, określającego relacje z Wielką Brytanią

– podkreślił.

Zazdrościmy Polsce wspaniałych wyników gospodarczych

- dodał.

- Grupa Wyszehradzka w okresie polskiej prezydencji pokazała, że jest bardzo aktywnym ciałem; współpracowaliśmy bardzo intensywnie - powiedział z kolei premier Czech Bohuslav Sobotka.

To jest bardzo ciekawe spotkanie. Spotykają się dwie bardzo wyraziste grupy, bo i Wyszehrad i Beneluks to są dwa bardzo silne podmioty w Unii Europejskiej. Bardzo mocno zdefiniowane szczególnie w ostatnim okresie kryzysu migracyjnego mocno wyrażające swoje stanowiska

- mówiła szefowa rządu.

W poniedziałek po południu na Zamku Królewskim w Warszawie w gronie szefów rządów państw V4 premier Beata Szydło zakończy i podsumuje miniony rok prezydencji Polski w Grupie Wyszehradzkiej, w tym zrealizowane inicjatywy. Zwieńczeniem spotkania będzie uroczyste przekazanie przewodnictwa w V4 premierowi Węgier Viktorowi Orbanowi.

Komentarze internautów:

Mirek
A co na to hrabia Bredzisław herbu Walgodecho Komoruski ?!. To on strzępił jęzor że Polska jest izolowana w Europie. To co tu robili szefowie Grupy Wyszehradzkiej oraz Holandii , Belgii i Luksemburga ??. Okazuje się że największym zagrożeniem dla Polski jest RODZIMA TARGOWICA .

Zeus
Dzialalnosc i osiagniecia Polskiego Rzadu i Polskiego Prezydenta na arenie miedzynarodowej sa imponujace. Podobnie jest w polityce krajowej.
Upraszczajac, nabiera sie coraz wiekszego przekonania, ze totalna opozycja w Polsce, zawiaduja agenci wplywu obcych panstw, dla ktorych rozwoj i dobra pozycja Polski jest w ich rozumieniu, szkodliwa dla ich egzystencji.

GA
Trzeba uważać, bo najgorszy sort robi wszystko żeby odzyskać władzę siłą. PiS odbuduje zrujnowaną przez zaprzańców Polskę, a menele zrobią majdan i będą miały piękny i bogaty kraj znów do zrujnowania. Trzeba im patrzeć na lepkie łapy i nie lekceważyć, co pijackie mordy wykrzykują na ulicach i co gnojki wypisują w mediach.

Więcej:
http://niezalezna.pl/1008...ntuja-internauc

*Osamotniona Polska - tym razem z Belgią, Holandią, Luksemburgiem, Węgrami, Czechami i Słowacją...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 19:53

Fitch podwyższa szacunki PKB Polski na 2017 r.

Agencja ratingowa Fitch podwyższyła szacunki dynamiki PKB Polski na 2017 r. do 3,3 proc. - wynika z raportu agencji. Fitch podał pierwsze prognozy wzrostu na 2019 r. - wg agencji wyniesie on w tym okresie 3,2 proc.

"Fitch oczekuje, że PKB Polski w 2017 r. przyspieszy do 3,3 proc. z 2,7 proc. w 2016 r. i będzie napędzany przez mocny wzrost konsumpcji oraz odbicie (wzrostu - PAP) w obszarze inwestycji, z niskiej bazy w 2016 r. Dochodom gospodarstw domowych sprzyjają: mocny rynek pracy (...) oraz wyższe transfery z programu +Rodzina 500 plus+. Wzrost wydatkowania funduszy unijnych od 2017 r. będzie sprzyjać inwestycjom publicznym i prywatnym. Fitch oczekuje nieco negatywnej kontrybucji (do wzrostu gosp. - PAP) ze strony popytu zewnętrznego, w sytuacji, gdy szybki wzrost popytu wewnętrznego stymuluje import" - napisano w raporcie.

W ocenie agencji wzrost gospodarczy w Polsce w latach 2018-2019 wyniesie 3,2 proc. rocznie, głównie w związku ze spodziewanym zacieśnieniem otoczenia monetarnego i fiskalnego. Poprzednio na 2018 r. również szacowano 3,2 proc. Prognozy na 2019 r. przedstawiono po raz pierwszy.

Komentarze internautów:

~zakłopotany :
Co ja mam teraz pisać? SMS jeszcze nie dotarł. Przecież Polska miała z bankrutować , budżet zawalić, wszystkie państwa miały nas omijać wielkim łukiem a tu przyjeżdża sam prezydent Tramp, zamiast do Makreli wybrał Dudę. Miałem pisać, że jesteśmy zaściankiem Europy, ciemnogrodem, niema demokracji bo kodowcy czekają, żeby ich z pałować, i nawet tego nie robi policja, zamiast rannych na noszach, wynoszą na rękach, coś mi tu się nie zgadza. Czy dalej mam pisać, że w Polsce źle się dzieje? Bo już sam nie wiem.

~Polaczek :
I na nic zaklęcia opozycji, tych wszystkich Petrów, Schetynów i Balcerowiczów. Gospodarka się rozwija. Nie ma też co mówić o jakichś zwiększonych kosztach pracy w Polsce, bo w porównaniu do krajów zachodnich to dalej niskie koszty - pomimo ZUS i podatków.
Wystarczy spojrzeć w podręcznik historii jak Ameryka skończyła z kryzysem - nie poprzez zachwalane przez Petru kredyty frankowe tylko przez danie obywatelom pieniędzy na zakupy dóbr wytworzonych w kraju, lodówek, samochodów, radioodbiorników itp. Od tego się zaczęło a później reszta działów gospodarki dołączyła. 500+ to takie danie pieniędzy, które bogaci wykorzystają na wczasy w Grecji ale biedniejsi na zakup podstawowych towarów. 500+ spowodował też odpływ części niewykształconych pracowników z rynku pracy co pięknie skomentował Ikonowicz - "to ile wy płacicie tym ludziom, że dla 500 złotych rezygnują z pracy". Ten odpływ to presja płacowa, która gdyby nie Ukraińcy pozwoliłaby na dalszy wzrosty wynagrodzeń Polaków.

~joni :
Ponieważ jest wzrost więc na stronie tytułowej napisano, że jest zmiana prognozy. Gdyby był spadek napisano by że jest spadek. Takie typowe, prymitywne zagrywy onetu, wp i innych manipulantów

Więcej:
http://biznes.onet.pl/wia...czerwiec/7bn17m

*Agencja zaciska zęby ze złości i podwyższa szacunki PKB dla Polski…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 19:58

Niemiecki podręcznik do historii przeznaczony na makulaturę!

Podręcznik „Geschichte und Geschehen Oberstufe Klasse 11” został wycofany z dystrybucji, a jego ostatnie egzemplarze zostaną oddane na makulaturę. Wszystko z powodu sformułowania „polski obóz”. Reduta Dobrego Imienia otrzymała odpowiedź od niemieckiego wydawnictwa Ernst Klet.

Szkoły w Bawarii, które używają podręcznika „Geschichte und Geschehen Oberstufe Klasse 11” otrzymały propozycję wymianę strony zawierającej sformułowanie „polski obóz”. Pozostałe podręczniki znajdujące się w dystrybucji zostaną wycofane ze sprzedaży i przeznaczone na makulaturę. W swojej korespondencji Tilo Knoche, prezes wydawnictwa Ernst Klet zapewnia także, że jest w stałym kontakcie z ministerstwem kultury Bawarii odnośnie procedury zatwierdzenia zmian w podręczniku.

W związku z zaistniałą sytuacją, za którą wydawcy przepraszają, przygotowana została także dodatkowa lekcja do pobrania dla szkół. Poddaje ona krytycznej refleksji mylne sformułowanie „polski obóz” i wzywa uczniów do aktywnego zmierzenia się z problematycznymi, historycznie i rzeczowo fałszywym pojęciami.

Podjęliśmy interwencję po tym jak Polak, ojciec nastoletniego chłopca przygotowującego się do matury zaalarmował społeczeństwo na Twitterze. Wezwaliśmy wydawnictwo do natychmiastowego wstrzymania dystrybucji podręcznika, wprowadzenia korekty/erraty do aktualnego wydania podręcznika oraz złożenia wniosku u stosownych władz oświatowych kraju związkowego Bawarii o zatwierdzenie wprowadzonej zmiany oraz przeprowadzenie akcji wymiany podręcznika

– mówi Urszula Wójcik, rzecznik prasowy Reduty Dobrego Imienia.

Wyjaśnień domagała się także ambasada polska, zapowiadając jednocześnie kontrolę wszystkich podręczników do historii w Niemczech.

autor: Reduta Dobrego Imienia

Komentarze internautów:

I co? Nie da się?
Można? Można! Dziękuję RDI za przywracanie normalności, prawdy i szacunku dla naszych dziadków. A Niemcy? Cóż, to pragmatycy. Dziś się cofną. Za kilka lat spróbują ponownie.

Gosc
Brawo Reduta. Ale nie nalezy wierzyc na slowo tym wydawnictwom. Jezeli jest mozliwosc sprawdzania przez nastepny rok w szkolach Bawarii, nalezy ja wykorzystac. Jezeli nie, stworzyc.

Źródło:
http://wpolityce.pl/histo...y-na-makulature

*Jeden z efektów walki o odkłamywanie historii...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 20:07

Telewizja Republika ujawnione dokumenty o pracy Ewy Kopacz w Moskwie

– Powtórzę to po raz setny: pojechałam tam jako przedstawiciel rządu ds. opieki nad rodzinami – mówiła jeszcze niedawno była premier Ewa Kopacz, komentując swoją rolę w Smoleńsku w kwietniu 2010 roku. Dokumenty mówiące o działaniach rządu PO-PSL w tym okresie opublikowała dzisiaj Telewizja Republika.

Ewa Kopacz wielokrotnie zapewniała w ostatnim czasie, że jej wizyta w Smoleńsku, niedługo po katastrofie 10 kwietnia związana była z opieką nad rodzinami. Kopacz tłumaczył, że nie pojechała tam jako minister zdrowia i nie rozmawiała o "stanie uzębienia czy wymianie studentów na akademiach medycznych". Na początku czerwca, na uwagę dziennikarza Radia Plus, że uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami obu rządów, była premier zarzuciła mu, że "chce to wiedzieć, że ktoś jest winien". – Ja wiem, że to wygodniejsze… Powtórzę to po raz setny: pojechałam tam jako przedstawiciel rządu ds. opieki nad rodzinami – mówiła była premier na początku czerwca.

Jaka była rola premier Kopacz w Smoleńsku

Dzisiaj Telewizja Republika opublikowała dokumenty opracowanego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 23 kwietnia 2010 r., gdzie w rozdziale „Identyfikacja ofiar” napisano m.in.: “Minister Zdrowia Ewa Kopacz 11.04.2010 r. poleciała do Moskwy i wraz z zespołem pomagała rosyjskim patomorfologom w identyfikacji ofiar katastrofy. W skład zespołu weszli przedstawiciele Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji, specjaliści medycyny sądowej z zakresu antropologii i genetyki oraz eksperci wojskowi, a także pracownicy instytucji rządowych w celu wsparcia logistycznego. Pani Minister wraz ze swoim zespołem powróciła do Moskwy w dniu 21.04.2010 r. w celu dokończenia identyfikacji pozostałych 21 ofiar”.

W dokumencie zaprezentowanym przez Republikę, pokazano też informację o zespole pracującym w tym okresie czasu w Moskwie, w składzie: Tomasz Arabski, Jacek Najder oraz Ewa Kopacz, który jak podano, “zajmował się kwestią organizacji pomocy dla rodzin ofiar tragedii w Smoleńsku oraz ustaleniami związanymi z procedurą identyfikacji ofiar”.

Więcej:
https://dorzeczy.pl/kraj/32907/Telewizja-Republika-ujawnione-dokumenty-o-pracy-Ewy-Kopacz-w-Moskwie.html

*Zdemaskowanie kłamczuchy…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 20:17

Kolejne świetne dane z rynku pracy. Pensje rosną już w tempie ponad 5 proc.

4390,99 zł brutto - tyle według Głównego Urzędu Statystycznego wyniosła średnia pensja w maju. Wzrost w ujęciu rocznym jest bardzo wyraźny, bo aż o 5,4 proc. Warto pamiętać, że oficjalne dane dotyczą wyłącznie firm zatrudniających więcej niż 9 pracowników.

GUS opublikował właśnie najnowsze informacje dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia w Polsce. To jedne z podstawowych wskaźników, które biorą pod uwagę ekonomiści, a także przedstawiciele rządu przy ocenie sytuacji gospodarczej w kraju.

A najnowsze wieści potwierdziły właśnie, że kondycja gospodarki jest bardzo dobra, co przekłada się rynek pracy. Według GUS w maju średnie wynagrodzenie w Polsce było o 5,4 proc. wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. W tym czasie zatrudnienie wzrosło o 4,5 proc.

(…)

Więcej:
http://www.money.pl/gospo...,0,2334676.html

*„(…)wzrost płac jest bezpośrednim efektem coraz wyraźniejszej walki o pracownika, zwłaszcza w sektorze usługowym.”(…)

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 20:34

Nareszcie! Pierwszy samolot dla VIP-ów przekazany w polskie ręce. "Książę Józef Poniatowski" niedługo trafi do Polski. WIDEO i ZDJĘCIA

Pierwszy samolot dla VIP-ów Gulfstream G550 „Książę Józef Poniatowski” został oficjalnie przekazany przedstawicielom polskiego resortu obrony narodowej. MON opublikowało materiały wideo z z testów w locie samolotu. Maszyna niedługo trafi do Polski.

Ceremonia podpisania protokołu odbioru samolotu VIP Książę Józef Poniatowski odbyła się w siedzibie firmy Gulfstream Aerospace Cooperation w Appleton. Wziął w niej udział m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki, który podkreślił, że odbiór maszyny „to wielka sprawa dla Polski”.

Wprowadzenie maszyn Gulfstream G550 do służby i planowane na jesień 2017 roku osiągnięcie przez nie gotowości operacyjnej będzie równoznaczne z przywróceniem przez polskie Siły Powietrzne zdolności do przewozu najważniejszych osób w państwie za pomocą specjalnych samolotów, utraconej po wycofaniu Tu-154M i Jak-40.

Komentarze internautów:

niki
bezpieczeństwo najważniejsze a nie samoloty od kacapów brać tak trzymać

Bartek
Zasługujemy jako naród na to aby nasz Prezydent nie musiał podróżować za granicę jak dziad proszalny np. latającą furmanką w rodzaju 30 letniego Tupolewa z Sowieckiego Sojuza.

Więcej:
http://wpolityce.pl/polit...wideo-i-zdjecia

*Wracają "zdolności do przewozu najważniejszych osób w państwie za pomocą specjalnych samolotów"...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 07:22

Koniec dojenia KGHM

Ostatnio wokół KGHM jest atmosfera zamieszania. Pojawiają się zarzuty, że nowy zarząd spółki zwalnia ludzi PiS i na ich miejsce wracają ludzie PO. „Fakt” napisał nawet, że prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki jest synem chrzestnym Stefana Niesiołowskiego. "Gazeta Polska Codziennie" sprawdziła te „sensacje”. Okazuje się, że to wszystko kłamstwa.

Wzmożone ostatnio ataki na obecne kierownictwo KGHM wiążą się z zaplanowanym na najbliższą środę walnym zgromadzeniem akcjonariuszy spółki. Obliczone są prawdopodobnie na to, że podczas posiedzenia WZA dojdzie do zmian w radzie nadzorczej, a potem do zmian w zarządzie KGHM. Aktualne władze koncernu naraziły się bowiem wielu grupom interesu, rozpoczynając dwa miesiące temu proces zmian w spółce.

W KGHM w ostatnich latach działo się za dobrze w takim rozumieniu, że nawet w czasach dekoniunktury spółka przynosiła zyski. W związku z tym była duża beztroska, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy. Każdego roku na inwestycje i zakupy koncern wydawał miliardy złotych. Dla przykładu, na same usługi doradcze KGHM wydał w ostatnich latach ponad miliard złotych. To skala bez precedensu w polskim biznesie.

To sposób na wyciek pieniędzy ze spółki, albowiem część z nich trafiała do ludzi związanych z lokalnym biznesem, a raczej z układem towarzysko-biznesowym. To często środowisko byłych funkcjonariuszy służb specjalnych, którzy wcześniej odsysali z KGHM pieniądze. Część prezesów płaciła, bo chciała mieć po prostu święty spokój. Ta symbioza trwała przez lata, ale właśnie się skończyła, stąd obecna próba wywołania zamieszania wokół spółki przez ludzi, którzy w ostatnich miesiącach zostali odcięci od zarabiania pieniędzy w KGHM.

Komentarze internautów:

Mirek
To przecież normalne że gdy odgania się świnię od pełnego koryta to świnia drze ryja . Podobnie jest w KGHM. Tam cwaniaki latami żerowali na firmie zarabiając duże pieniądze na zbędnych "ekspertyzach"i innych przekrętach . Największym złodziejstwem były tzw. zagraniczne inwestycje . utopiono miliardy złotych .

scolo
KGHM wydaje za dużo pieniędzy akcjonariuszy na sponsorowanie dziwnych przedsięwzięć i reklam w szemranych gazetach. Przecież każdy w Polsce wie, że jest KGHM i nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na dofinansowywanie szmatławców, które powinny utrzymywać się same.

Źródło:
http://niezalezna.pl/100845-koniec-dojenia-kghm

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 07:28

CBŚP zatrzymało członka włoskiej Camorry

Antonio C., członek włoskiej mafii Camorry został zatrzymany przez funkcjonariuszy rzeszowskiego CBŚP. Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania jeden z najniebezpieczniejszych włoskich przestępców ukrywał się na Podkarpaciu.

Antonio C. w ramach Camorry działał w klanie "Contini". W 2011 roku neapolitański sąd skazał go na blisko 11 lat więzienia za handel narkotykami na międzynarodową skalę i udział w strukturach mafijnych. Na Podkarpaciu ukrywał się od sześciu lat jako przedstawiciel handlowy i przykładny obywatel.

Polscy policjanci we współpracy ze śledczymi z Włoch ustalili jego miejsce ukrywania się. Podczas szybkiej akcji funkcjonariuszy CBŚP Antonio C. w ciągu kilkudziesięciu sekund został obezwładniony. Jak się okazało, posługiwał się dwoma fałszywymi dokumentami tożsamości.

To kolejna taka sprawa w tym roku w Polsce. W styczniu CBŚP w jednej z krakowskich pizzerii schwytała innego poszukiwanego członka camorry.

Więcej:
http://rzeszow.onet.pl/cb...camorry/gr8y26t

*Z działalności służb: zatrzymanie członka włoskiej Camorry - „Na Podkarpaciu ukrywał się od sześciu lat jako przedstawiciel handlowy i przykładny obywatel.”…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 07:31

Festiwal w Opolu jednak się odbędzie. Jest porozumienie miasta i TVP

Telewizja Polska oraz miasto Opole podpisały porozumienie w sprawie wspólnej organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Impreza odbędzie się we wrześniu tego roku.

Przypomnijmy, że w maju prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, po tym, jak z udziału w wydarzeniu wycofało się kilkunastu artystów (m.in. Maryla Rodowicz, Andrzej Piaseczny, Michał Szpak, Kayah, Katarzyna Nosowska, Kasia Kowalska, Urszula, Kombii), prowadzący Tatiana Okupnik i Artur Orzech oraz reżyser trzech koncertów Konrad Smuga, postanowił wypowiedzieć umowę z TVP dotyczącą organizacji festiwalu (pierwotnie miał odbyć się w dniach 9 - 11 czerwca).

Jacek Kurski skomentował taką decyzję w TVP Info:

"Festiwal Polskiej Piosenki jest, on się w tym roku nie odbędzie w Opolu, on się odbędzie w innym mieście; w tym tygodniu ogłosimy, mamy kilka zgłoszeń i jedno potwierdzenie pisemne, kilka zainteresowań nowej lokalizacji" - mówił prezes TVP.

Wśród nowych organizatorów wymieniano m.in. Kielce, jednak ostatecznie władze miasta zdementowały ten pomysł, a Jacek Kurski sprecyzował, że w stolicy województwa świętokrzyskiego odbędzie się w 2018 roku seria koncertów z polską muzyką, która do tej pory nie miała miejsca w telewizji.

Arkadiusz Wiśniewski zapewniał natomiast, że Opole jest w stanie zorganizować festiwal bez pomocy TVP. Prezydent miasta liczył na inne telewizje, te jednak nie wykazały chęci współorganizacji imprezy.

Nieoficjalnie mówiło się, że TVP i Opole ponownie usiadły do negocjacji, gdyż były na siebie skazane. 19 czerwca Centrum Informacji TVP opublikowało oświadczenie, w którym poinformowano, że Festiwal w Opolu odbędzie się we wrześniu.

"Telewizja Polska i Miasto Opole, mając na względzie wieloletnią dobrą współpracę przy organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także żywiąc nadzieję na kontynuację tej współpracy w przyszłości, ogłaszają, iż zawarły satysfakcjonujące obie strony porozumienie.

W związku z tym ustalono, że Miasto Opole udostępni w tym roku TVP S.A prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Amfiteatr, w którym we wrześniu bieżącego roku zostanie zorganizowana przez Telewizję Polską 54. edycja KFPP w Opolu" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Na razie nie wiadomo, jakie koncerty odbędą się w Opolu i kto na nich wystąpi.

Komentarze internautów:

~tomcio
i co na to nasze gwiazdeczki ale was prezydent Opola wystawił hahahaha

~cha
Nie wystawił, to raczej tvkurska teraz szuka kogokolwiek do śpiewania A bilety będą za darmo po urzędach dawane, organizacje mają przecwiczona na marszach popierających rząd

Czytaj więcej na:
http://muzyka.interia.pl/..._campaign=other

*Koniec przeciągania liny... Możni Festiwalu poszli na kompromis, a na durniów wyszli podpuszczeni piosenkarze i piosenkarki, prowadzący i reżyser…?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9730
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 07:43

Partnerstwo Wschodnie tematem rozmów premierów Polski i Szwecji

Premier Beata Szydło spotka się w Warszawie z premierem Szwecji Stefanem Löfvenem. Omówione zostaną sprawy związane z programem Partnerstwa Wschodniego, kwestie bezpieczeństwa oraz wspólne interesy realizowane w UE.

Wizyta premiera Szwecji rozpocznie się o godz.8.30. od powitania przez szefową polskiego rządu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

– Omówione zostaną sprawy ważne nie tylko w kontekście polityki regionalnej, tj: rozwój Partnerstwa Wschodniego, kwestie bezpieczeństwa, ale także interesy wspólne realizowane w UE – poinformował rzecznik rządu.

Jak dodał, „ważnym tematem będzie przyszłość wspólnoty, propozycja jej reformy, a także recepty na rozwiązanie kryzysu UE wywołanego falami migrantów napływających do bram Europy z Bliskiego Wschodu”.

Rzecznik rządu zaznaczył, że jednym z ważnych punktów rozmów będą także tematy gospodarcze i współpracy w zakresie rozwoju start-upów oraz innowacyjnych rozwiązań w funkcjonowaniu przedsiębiorców.

Po spotkaniu z szefową polskiego rządu premier Szwecji złoży kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów Getta oraz odwiedzi Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Źródło:
https://www.tvp.info/3288...olski-i-szwecji

*Premier Beata Szydło spotka się z premierem Stefanem Löfvenem - kolejna okazja dla totalniaków do uprawiania hucpy (premier Szwecji zapewne też przyjeżdża do Polski by poinformować premier Polski o… izolacji naszego kraju na arenie międzynarodowej…)

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 195 z 307  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.