forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Dobra zmiana Poprzedni temat :: Następny temat
Dobra zmiana
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Maj 18, 2017 19:55

Sejm: ważny szczyt szefów parlamentów #EUROWAW2017. Debata o wartościach, Via Carpatia, imigrantach... [WIDEO]

Czwartek w Sejmie przy ul. Wiejskiej upłynął pod znakiem Szczytu Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej. Był to drugi dzień spotkań. W Warszawie pojawili się m.in. przewodniczący i wiceprzewodniczący parlamentów: Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Gruzji, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Ukrainy i Węgier.

Więcej:
http://wpolityce.pl/polit...ia-o-odnowie-ue

*Polska staje się liderem Europy Środkowo-Wschodniej...?!

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Maj 18, 2017 20:14

Ambasada RP w Berlinie: będzie kwerenda niemieckich podręczników wz. z "polnische Lager"

Ambasada RP w Berlinie zapowiedziała kwerendę niemieckich podręczników pod kątem "wadliwych kodów historycznych" po tym, jak na Twitterze udostępnione zostało zdjęcie niemieckiego podręcznika do historii, w którym pojawia się określenie "polnische Lager" (polski obóz).

Wczoraj na Twitterze udostępnione zostało zdjęcie niemieckiego podręcznika do historii Geschichte und Geschehen, w którym pojawia się określenie "polnische Lager" (polski obóz).

Udostępniony fragment tekstu odnosi się do "radykalizacji przedsięwzięć antyżydowskich". Autor wyróżnia "kilka faz narodowosocjalistycznego prześladowania Żydów". "Pierwszą fazę z pojedynczymi - mającymi na podstawie zarządzeń nadzwyczajnych pozory legalności - przedsięwzięciami przeprowadzanymi od roku 1933 do 1935, drugą fazę ustaw norymberskich i opartych o nie rozporządzeń i zarządzeń od 1935 do 1938 roku, trzecią fazę pogromów i pierwszych masowych deportacji do »polskich obozów« od 1938 do 1941 roku i w końcu czwartą fazę fizycznego masowego wyniszczania poprzez rozstrzeliwania i gazowania od 1941 do 1945 roku" - napisano.

Konsulat Generalny RP w Monachium w komentarzu pod zdjęciem ocenił zapis z podręcznika, jako "bulwersujący". "Wkrótce będziemy mieli oryginalny tekst podręcznika. »Ostra« interwencja po weryfikacji!" - czytamy we wpisie.

Polska ambasada w Berlinie poinformowała na Twitterze, że wraz z placówkami konsularnymi przeprowadza kwerendę wszystkich podręczników w Niemczech "pod kątem wadliwych kodów" historycznych.

"Polska dyplomacja interweniuje ws. niemieckiego podręcznika do historii. Słowa mają znaczenie" - napisał na Twitterze resort spraw zagranicznych. Udostępniono też film "Words Matter - German Nazi Camps" (Słowa mają znaczenie - Niemieckie obozy nazistowskie).

Komentarz internauty:

~kauczuk :
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Przecież to nie jest niedopatrzenie albo błąd w druku. Za 50 lat przy tak prowadzonej polityce okaże się że naziści to Polacy, którzy mordowali biednych niemieckich obywateli żydowskiego pochodzenia w obozach zagłady. Tu trzeba czegoś więcej niż reakcji MSZ, tu trzeba ostro zaprotestować na arenie międzynarodowej i ostro domagać się od strony niemieckiej wyjaśnień i ukarania winnych. Tylko (ale bez wycieczek pod względem PiS i PO) czy nasz rząd jest w stanie się na coś takiego zdobyć?

Źródło:
http://wiadomosci.onet.pl...e-lager/6ct88c9

*Prawidłowa reakcja ambasady RP w Berlinie, ale wydaje się, że to jednak wciąż za mało…

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14739
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Maj 18, 2017 22:06

andros, do 20 :53. A co to ma wspólnego z ,,dobrą zmianą" ?. Bezmyślnie wklejasz teksty, byle więcej. Nie tylko chodzi o ten, o którym wzmiankuję, ale też o wiele wcześniejszych.

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 07:41

NEVIL napisał/a:
andros, do 20 :53. A co to ma wspólnego z ,,dobrą zmianą" ?. Bezmyślnie wklejasz teksty, byle więcej. Nie tylko chodzi o ten, o którym wzmiankuję, ale też o wiele wcześniejszych.

1.Wybór do Komitetu Wykonawczego WADA przedstawiciela RP - po raz pierwszy w wolnej Polsce - ministra rządu dobrej zmiany sprawił, że Polska znalazła się w awangardzie państw (nowatorsko, niekonwencjonalnie) zwalczających sportowych oszustów.

2.Przyznanie Polsce organizacji Światowego Kongresu Antydopingowego (w konsekwencji starań ministra rządu dobrej zmiany) podnosi prestiż naszego kraju nie tylko w świecie sportu.

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 07:43

Kraków: Rozbito gang handlarzy narkotyków

Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 - to finał działań policjantów krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa.

Funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się hurtowym obrotem środkami odurzającymi. Wśród zabezpieczonych narkotyków znajduje się marihuana, amfetamina i kokaina. 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Funkcjonariusze krakowskiego CBŚP uzyskali informację, że w województwie małopolskim działa grupa przestępcza handlująca hurtowymi ilościami narkotyków. Kiedy policjanci CBŚP poszerzyli swoją wiedzę, ustalili że dilerzy potrafią sprzedać w ciągu doby nawet 20 kg różnego rodzaju środków odurzających.

Grupa działała od 2016 roku w całym kraju i wprowadziła na rynek kilkaset kilogramów narkotyków. "Towar" przemycali z kilku państw europejskich. Po zebraniu dostatecznej ilości informacji na temat handlarzy, funkcjonariusze CBŚP podjęli decyzję o zatrzymaniu ustalonych członków narkobiznesu.

Policjanci CBŚP, wspierani przez funkcjonariuszy z Wieliczki i policyjnych antyterrorystów z KWP w Krakowie, jednocześnie wkroczyli do kilku obiektów, w których przebywali dilerzy. Zatrzymali 10 osób i przeszukali ich mieszkania oraz samochody. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 kg marihuany, 2 kg amfetaminy i 100 gramów kokainy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 350 tys. złotych.

W garażu, należącym do jednego z członków grupy, funkcjonariusze znaleźli broń palną - Magnum 44 i 30 sztuk amunicji oraz 50 litrów wyciągu z ziela konopii. Po dokładnym sprawdzeniu samochodów handlarzy, policjanci odkryli w nich specjalne spreparowane skrytki umożliwiające przewóz narkotyków.

Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie dilerów przekraczające 750 tys. złotych.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, a także handlem narkotykami. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował 8 osób.

Komentarz internauty:

~jan
Wreszcie ktoś się wziął za gangi brawo dla pierwszego w historii Polskiego Rządu

Czytaj więcej na:
http://fakty.interia.pl/m..._campaign=other

*Z działalności służb: zatrzymanie i postawienie zarzutów związanych z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i handlem środkami odurzającymi…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 07:46

Mieszkanie Plus to priorytet prac rządu

- Rząd pracuje nad pakietem ustaw, które mają ułatwić realizację programu Mieszkanie Plus. Program jest obecnie priorytetem - powiedział szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

"To jest m.in. ustawa o funduszu ziemi, czyli, po to, żeby można było pozyskiwać te grunty, które są gruntami Skarbu Państwa, a więc nieruchomości rolnych, czy Agencji Mienia Wojskowego, w celu wsparcia budownictwa mieszkaniowego. I to jest ten pakiet zmian w prawie budowlanym, ułatwiających i przyspieszających ten proces inwestycyjny. I to jest ten pakiet, nad którym w tej chwili rząd pracuje" - powiedział Kowalczyk w Radiowej Jedynce.

Program Mieszkanie Plus

Program Mieszkanie Plus zakłada powstanie tanich mieszkań na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności. Średni czynsz w mieszkaniu na wynajem, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, ma wynieść od 10 do 20 zł za m kw. W opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania stawka czynszu ma wynieść ok. 12-24 zł za metr.

Pierwszeństwo do udziału w programie będą miały rodziny wielodzietne i te o niskich dochodach, jednak prawo ubiegania się o najem mają mieć wszyscy obywatele. Zgodnie z założeniami inwestycje mieszkaniowe mają być realizowane na gruntach pozyskanych z trzech źródeł: jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa, spółek z jego udziałem, oraz inwestorów prywatnych.

Podstawowym celem programu jest zwiększenie dostępu do mieszkań dla osób o dochodach uniemożliwiających ich nabycie lub wynajęcie po cenach komercyjnych. Rząd chce, by w 2030 r. liczba mieszkań przypadających na 1 tys. mieszkańców osiągnęła średnią unijną, czyli 435 mieszkań. Obecnie są to 363 mieszkania.

Innym celem programu jest zwiększenie możliwości zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (ze względu na niskie dochody lub szczególnie trudną sytuację życiową). Chodzi o zmniejszenie liczby oczekujących na najem mieszkania gminnego - do 2030 r. samorządy gminne powinny mieć możliwość zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych wszystkich oczekujących na najem mieszkania od gminy.

Źródło:
http://finanse.wp.pl/mies...23899284194945a

*Już nie tylko 500 plus. Polacy czekają na ten program…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 12:20

Jest konkretna data przejęcia Pekao przez PZU. Miliardowa dywidenda zostaje w kraju

Termin zamknięcia transakcji nabycia akcji Banku Pekao przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju od UniCredit został ustalony na 7 czerwca, podał PZU w komunikacie. To oznacza, że 890 mln zł dywidendy trafi nie do Włoch, ale zostanie w Polsce.

Podpisanie porozumienia z Unicredit o przejęciu kontrolnego pakietu akcji Pekao ma związek z ogłoszeniem o zwołaniu nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy banku na 8 czerwca 2017 r. Zamknięcie transakcji nabycia akcji banku przez PZU i PFR od UniCredit, "ma nastąpić dnia 7 czerwca 2017 r., tj. na dzień roboczy przed NWZA" - napisano w komunikacie PZU.

Umowa została zawarta pomiędzy PZU w konsorcjum z PFR a UniCredit S.p.A. 8 grudnia ub.r. Dotyczy kupna 32,8 proc. akcji Pekao S.A. za łączną kwotę 10,6 mld zł.

- Zakup tej instytucji potwierdza naszą konsekwencję w realizacji strategii PZU 2020, która zakłada silną obecność w polskim sektorze bankowym - powiedział prezes PZU Paweł Surówka, cytowany w komunikacie. - Co więcej transakcja pozwoli na efektywne wykorzystanie kapitału nadwyżkowego PZU, wypracuje dodatkową wartość dla akcjonariuszy oraz, dzięki wykorzystaniu synergii i możliwości współpracy, będzie korzystna dla klientów obu firm.

Miliardowa dywidenda zostanie w kraju

- Z technicznego punktu widzenia jest to aktywo, które w długim okresie będzie generować stabilny strumień dywidend dla Grupy PZU. Jeszcze w tym roku spodziewamy się wpływów z tego tytułu na poziomie ponad 450 mln zł - podał Surówka.

20 kwietnia walne zgromadzenie Banku Pekao uchwaliło, że w tym roku przeleje akcjonariuszom 2,28 mld zł, co stanowi 99,99 proc. zysku netto banku za 2016 rok. Wartość dywidendy przypadającej na jedną akcję banku wynosi 8,68 zł.

Główny akcjonariusz Unicredit, posiadający jeszcze do 7 czerwca 39,06 proc. akcji przeforsował, by dzień dywidendy podobnie jak rok wcześniej został wyznaczony na 21 czerwca, a dzień wypłaty dywidendy na 6 lipca. Transakcja zrealizowana zostanie jednak dużo wcześniej, więc pieniądze trafią nie do Włoch, ale w ręce PZU i PFR.

Michał Witkowski, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PFR, już miesiąc temu wskazywał, że zamknięcie transakcji do 21 czerwca jest "wysoce prawdopodobne". Tak się też stało. Po uzyskaniu wszystkich zgód, włącznie z tą ostatnią od KNF, finalizacja umowy stała się możliwa.

Giełda nie zareagowała jednak na te informacje pozytywnie. Kurs akcji PZU zaraz po otwarciu sesji w środę traci 0,5 proc., a Pekao 0,2 proc. Sprawiedliwości trzeba oddać fakt, że cały rynek traci więcej. WIG20 spada o 0,8 proc.

Komentarze internautów:

60
WIDZICIE PEŁOWCY JAK TO ŁATWO SPRZEDAĆ ZA GROSZE I ILE ROBOTY PRZYSPORZYLIŚCIE PISOWI ŻEBY ODWRACAŁ WASZE PRZEKRĘTY

zubr
Lepiej pozno niz wcale. Brawo PIS i jego ekipa

hdd
Tuskobus sprzedał by i PKO BP aby Polak był niewolnikiem.

Jony Skidka
Pan Morawiecki i jego ekipa powinni dostać nagrodę od Forbsa

On
Nie popieram PIS ale ta decyzja jest trafna. Za niedługo otworzę tam konto.

Henek
Az dziw bierze, ze jeszcze nikt w Brukseli nie protestuje. Nawet krol europy siedzi cicho. A tak niedawno jeszcze mowil, ze polskosc to nienormalnosc ! He he he he he he.

Źródło:
http://www.money.pl/gospo...,0,2319797.html

*Miliardowa dywidenda zostaje w kraju - polskość (nie tylko w sektorze bankowym) zaczyna być normalnością…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 12:49

PGE z warunkową umową na kupno polskich aktywów EdF

Na ponad 4,5 mld zł opiewa warunkowa umowa zakupu aktywów francuskiego EdF w Polsce. PGE Polska Grupa Energetyczna po zakończeniu transakcji stanie się największym dostawcą ciepła w polskich aglomeracjach - poinformowała w piątek spółka.

Dzięki samodzielnemu przejęciu 8 elektrociepłowni w największych aglomeracjach, takich jak Trójmiasto, Wrocław czy Kraków, zlokalizowanych łącznie w pięciu województwach oraz elektrowni Rybnik na Śląsku i blisko 400 km sieci ciepłowniczej w czterech miastach, PGE stanie się największym dostawcą ciepła systemowego w największych polskich aglomeracjach.

Chodzi o elektrociepłownie w Gdyni, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu, Zielonej Górze, Zawidawie i Siechnicy.

"Grupa PGE zwiększa swoje zainstalowane moce cieplne z 3,55 GWt do 7,57 GWt, to jest o ponad 100 proc. Utrzymanie dotychczasowego, raportowanego za 2016 r. poziomu produkcji, zwiększyłoby wolumen produkowanego przez Grupę ciepła o ponad 150 proc. Połączone moce zainstalowane PGE i EDF pozwalają uzyskać Grupie PGE największy, bo 15-proc. udział w rynku ciepła. Zainstalowane moce elektryczne zwiększą się o 25 proc. i osiągną poziom 15,95 GWe" - napisano w komunikacie spółki.

Spółka zaznaczyła, że przejęcie polskich aktywów francuskiego EDF to jej strategiczna transakcja.

- Przede wszystkim pozwala nam ona na ugruntowanie pozycji lidera na rynku energetycznym i daje pierwsze miejsce na rynku ciepła. Transakcja buduje wartość Grupy, a także pozwala z optymizmem patrzeć na rozwój w segmencie regulowanej działalności ciepłowniczej na bazie przejmowanych aktywów - mówi cytowany w komunikacie prezes PGE Henryk Baranowski.

- W obliczu dynamicznych zmian rynku energii elektrycznej, rynek ciepła charakteryzuje stabilne otoczenie rynkowe i regulacyjne. Inwestycje w aktywa ciepłownicze są również zgodne z megatrendem rozwoju energetyki rozproszonej i wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego kraju. Ponadto działania te wspierają realizację celów klimatycznych, wpisują się w postulat poprawy jakości powietrza w miastach oraz ograniczenia niskiej emisji. Są także gwarantem pewności dostaw do klientów po konkurencyjnej cenie - dodaje Baranowski.

Jego zdaniem PGE chce i jest w stanie zrealizować tę akwizycję samodzielnie. "Korzyścią takiego rozwiązania jest możliwość operacyjnego dysponowania cennymi aktywami i kształtowania ich rozwoju zgodnie ze strategią Grupy PGE - podkreśla.

Wartość transakcji dla wszystkich aktywów nabywanych od EDF wynosi 4,51 mld złotych, z czego ok. 2,45 mld złotych przypada na wartość kapitałów własnych, a ok. 2,06 mld złotych - na zadłużenie netto, będące długiem wewnątrz Grupy EDF (zobowiązania polskich spółek EDF wobec francuskiego właściciela). Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych. Na koniec I kwartału 2017 r. Grupa PGE dysponowała środkami pieniężnymi w wysokości 4,6 mld zł.

W ubiegłym roku Grupa PGE wypracowała wynik EBITDA na poziomie 7,4 mld zł. Dla porównania aktywa EDF w Polsce wygenerowały zysk EBITDA w wysokości 1,1 mld zł. Z tej perspektywy, cena przedsiębiorstwa określona na poziomie 4,5 mld zł wpisuje się w standardy rynkowe i w naszej ocenie jest korzystna - mówi Henryk Baranowski.

Umowa ma charakter warunkowy (ang. Conditional Share Sale Agreement, "CSSA"), a zamknięcie transakcji uwarunkowane jest: uzyskaniem przez PGE zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministra Energii, uzyskaniem przez PGE odstąpienia od prawa pierwokupu od Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych oraz uzyskaniem przez EDF zgody na transakcję od odpowiednich władz rządowych we Francji dotyczących nadzoru nad spółkami skarbu państwa i transakcjami na ich udziałach.

11 maja 2017 r. Grupa PGE złożyła indywidualną ofertę na aktywa EDF w Polsce, wyrażając zainteresowanie pełną kontrolą operacyjną i pełną konsolidacją spółek. 19 maja Grupa podpisała umowę zakupu finalizującą trwającą kilka miesięcy transakcję.

Komentarz internautki:

~Renata
Interia jak zwykle manipuluje. To nie Francuzi wycofują się z Polski tylko Polska odzyskuje wyprzedane przez UD, UW, PO, SLD, PSL srebra rodowe. Pomału dochodzimy do sytuacji opiewanej w pieśni Jana Pietrzaka " żeby Polska była Polską".

Czytaj więcej na:
http://biznes.interia.pl/..._campaign=other

*Kolejny przykład, że mimo różnych manipulacji obcych mediów (i nie tylko), polskość zaczyna być normalnością...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 12:54

Uszczelnianie VAT. Orlen na stacjach wesprze działania rządu

- W lipcu na stacjach koncernu pojawią się przezroczyste skrzynki przeznaczone na przedarte paragony.

Jak pisze "Puls Biznesu" skrzynki powstaną z myślą o klientach, którzy nie chcą lub nie potrzebują dowodu zawarcia transakcji. Dzięki temu rozwiązaniu zyskają pewność, że ich paragony nie zostaną wykorzystane w działaniach szarej strefy podatkowej.

W ten sposób, koncern wpisuje się w zainicjowane przez Ministerstwo Finansów działania zmierzające do uszczelnienia systemu podatkowego.

Akcja "Podatkowe Fair Play" ma pokazać klientom korzyści wynikające z uczciwych praktyk podatkowych i zlikwidować ryzyko, że na podstawie pozostawionych przez nich paragonów wystawiane będą tzw. puste faktury, mogące służyć do wyłudzeń podatków VAT.

Pracownicy stacji paliw będą zachęcali klientów do odbierania paragonów. W razie rezygnacji dowód zapłaty zostanie przedarty i w obecności klienta umieszczony w przezroczystym pojemniku. W ten sposób PKN Orlen za pośrednictwem sieci ponad 1700 stacji paliw wspiera działania Ministerstwa Finansów - czytamy w gazecie.

Komentarze internautów:

mol
Dobry pomysł, na pewno będzie to miało jakąś wartość edukacyjną.

ano
to jest wlasnie dzialanie panstwa na oszustow i ok .. niestety daleko nam dzieki min. naszej historii do uczciwosci wzgledem kraju i takie dzialania sa nieodzowne...niestety

dadada
dzieki takim skrzynkom nie zarobi pracownik tylko rzad. BUAHAHAHHA na nierobow 500+

vfdv
Prymitywne myślenie złodziejskie, nie rozumiesz że to wraca do ciebie w postaci dróg, komunikacji, pracy itd..?? Nie zauważyłeś że to teraz praca szuka Ciebie ? Mamy wreszcie właściwy rząd.

Źródło:
http://www.money.pl/gospo...,0,2321340.html

*Wsparcie dla działań rządu ws uszczelniania systemu podatkowego - promowanie uczciwych praktyk podatkowych…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 20:12

Jeden rachunek do ZUS zamiast czterech. Ważne zmiany dla przedsiębiorców już pewne

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która pozwala na opłacanie składek przekazywanych do ZUS na jeden rachunek, zamiast dotychczasowych czterech - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej.

Zmiany przewidują, że każdy przedsiębiorca będzie miał indywidualny rachunek w ZUS, na który będzie przelewał dotychczasowe składki. Teraz są cztery oddzielne rachunki ubezpieczenia społecznego, zdrowotnego, Funduszu Pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Funduszu Emerytur Pomostowych. Odprowadza na nie składki 6,9 mln płatników.

W 2015 r. dokonano 65 mln wpłat - 21,5 mln wpłat na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, 27 mln na ubezpieczenie zdrowotne, 16,5 mln na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Składki trafiają na rachunek wspólny dla danego funduszu, a w przypadku błędnego identyfikatora zapisanego przy przelewie trzeba prowadzić postępowanie wyjaśniające, od kogo pochodzi dana wpłata.

Od stycznia 2016 r. było 281 tys. takich niezidentyfikowanych wpłat na kwotę 328 mln zł i w każdym takim przypadku trzeba było prowadzić postępowanie wyjaśniające. Teraz jeden rachunek będzie przypisany do każdego płatnika. Przez to numer rachunku stanie się nowym identyfikatorem płatnika, nie będzie więc problemu z ustaleniem czyja to wpłata.

Po otrzymaniu składek, zadaniem ZUS będzie rozdysponowanie środków między poszczególne fundusze oraz ich dysponentów. Będzie to realizowane w oparciu o algorytm podziału wpłaty na określone tytuły. W dalszej kolejności nastąpi zaksięgowanie wyliczonych wartości na koncie płatnika składek.

(…)

Komentarze internautów:

~Popo
I jak tam zlodzieje z Po? 8 lat wam nie wystarczylo zeby zlikwidowac ten absurd??

Obojętny eltonjohn
i co da się? I nie dało się przez 25 lat, a teraz jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Więcej:
http://msp.money.pl/wiado...,0,2321697.html

*Pożyteczna zmiana dla niemal 7 mln Polaków…?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 20:15

Za Tuska nazywano ich bandytami, teraz pokazali serce. Kibice zebrali pieniądze na...

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa i nieformalna grupa „Dobrzy (L)udzie przed hitem piłkarskiej ekstraklasy przeprowadzili zbiórkę na zakup nowej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Jak sami kibice pisali przed akcją – Karetki służą tam do przewozu chorych i niepełnosprawnych, w tym noworodków w inkubatorach, do transportu leków, a także do transportu mieszanki do karmienia pozajelitowego. Każda z karetek jeżdżąc po całej Polsce tygodniowo pokonuje średnio 6000 kilometrów, niektóre z tych aut przejechały już ponad PÓŁ MILIONA kilometrów. Pieniądze, które ma CZD, w pierwszej kolejności wydaje na leczenie ciężko chorych dzieci, zakup wysoko specjalistycznego sprzętu medycznego i na serwisy sprzętu. Szpital ma obecnie dziesięć karetek. Najstarsza karetka ma 12 lat. Jedna karetka kosztuje 350 tys. zł. Koszt jest tak wysoki z uwagi na specjalistyczne wyposażenie, bo „pusty" samochód to zaledwie 1/3 tej kwoty Po raz kolejny liczymy na Was nie przechodźcie obojętnie obok puszek, pokażmy jak dobre serca mają kibice Legii Warszawa! – informowali przy pomocy internetu kibice Legii.

Kibice odnieśli sukces bo łącznie uzbierali 47 071 złotych, co stanowi pokaźną kwotę.

To nie pierwsza tego typu akcja. Kibice Legii pod koniec lutego 2016 roku nawiązali współpracę z Centrum Zdrowia Dziecka, na skutek której rozpoczęto odnawianie ścian, które przykryły malunki z bajkowymi postaciami. Wszystko to ma umilić małym pacjentom czas spędzany w Centrum. – Począwszy od korytarzy skończywszy na izolatkach, nasze graffiti i malowania są coraz bardziej widoczne w całym Centrum Zdrowia Dziecka. Każdy z kibiców Legii, każda grupa czy osoba może do nas dołączyć, wystarczyć chcieć pomagać i być dobrym człowiekiem – informują „Dobrzy (L)udzie”.

Kibice przypominają że cały czas można wesprzeć akcję, wpłacając pieniądze na konto: 15 1090 2590 0000 0001 3452 8445 (Bank Zachodni WBK S.A, Fundacja For Life), z dopiskiem Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom "karetka dla CZD".

Komentarz internautki:

Dorota Studzinska
Tusk wszystkich jednakowo wyzywal i wsadzal do wiezien bez wyroku. Media atakowaly srodowisko kibicow bez rozrozniania, nie podobaly sie im transparenty, (Tusk matole, twoj rzad obala kibole) to znieksztalcali obraz wszystkich kibicow wrzucajac ich do jednego worka z marginesem chuliganow. O ich charytatywnych inicjatywach nic sie nie slyszalo, a one zawsze byly, tonic nowego w tym srodowisku, nowe jest to, ze teraz sie o tym mozna dowiedziec i nagle wszyscy zdziwieni ze jest druga strona medalu! Mniej GW i TVN.

Źródło:
http://telewizjarepublika...e-na,48779.html

*Nie ma Tuska, słychać nie tylko o ustawkach czy aresztowaniach kiboli handlujących narkotykami, ale i o akcjach charytatywnych organizowanych przez środowiska kibicowskie…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 20:22

Rewolucja w zawodówkach i technikach

Według ekspertów branży energetycznej ponad 50 proc. kadr jest w wieku 50 lat. – W przedsiębiorstwach widzimy lukę pokoleniową – stwierdził podczas debaty zorganizowanej przez „Gazetę Polską” Sławomir Burmann, przedstawiciel Veolia Energia Łódź SA. W odpowiedzi na brak wykwalifikowanych pracowników resort edukacji przygotował zmiany dotyczące szkół zawodowych.

Od września br. kandydatów do szkół zawodowych i techników czeka rewolucja. Ma bowiem ruszyć tworzenie dwustopniowej szkoły branżowej. Szkoła I stopnia będzie się kończyła egzaminem zawodowym na poziomie szkoły zasadniczej, a szkoła II stopnia egzaminem na poziomie technikum i maturą zawodową. To jednak nie koniec zmian, jakie planuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. – Pozostaje jeszcze nawiązanie współpracy uczelni wyższych i szkół zawodowych z pracodawcami. Walczymy z utartymi stereotypami, że absolwenci szkół branżowych są niższą kastą. Po szkole zawodowej też można mieć dobry status zawodowy – powiedziała Marzena Machałek, wiceminister edukacji narodowej, podczas wczorajszej debaty „Kształcenie zawodowe w energetyce a rynek pracy”, zorganizowanej m.in. przez „Gazetę Polską”.

Od przyszłego roku szkolnego ma się zmienić także liczba godzin poświęcona na praktyki. – W szkole branżowej I stopnia zwiększymy liczbę wszystkich zajęć do 90 godz. Praktyki będą stanowiły co najmniej 60 proc. lekcji. Uczniowie będą więc zdobywali doświadczenie u pracodawcy przez ok. dwa–trzy dni w tygodniu. Ponadto chcemy wprowadzić doradztwo zawodowe – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Jadwiga Parada, dyrektor departamentu kształcenia zawodowego i ustawicznego w MEN.

Z analizy resortu wynika, że obecnie funkcjonujący system w szkołach zawodowych nie jest adekwatny do możliwości uczniów. W technikach jest ponad 500 tys. uczniów, którzy wchodzą na rynek pracy nieprzygotowani. Zaledwie 8 proc. absolwentów techników odbywa zajęcia praktyczne u pracodawców, a jedynie ponad połowa zdaje egzamin zawodowy.

Również zdaniem przedstawicieli branży energetycznej zmiany w szkolnictwie zawodowym są potrzebne. – W przedsiębiorstwach widzimy lukę pokoleniową. Ponad 50 proc. załogi jest w wieku 50 lat. Jak tak dalej pójdzie, to niedługo nie będzie komu włączyć prądu – stwierdził Sławomir Burmann, dyrektor ds. produkcji i zarządzania majątkiem w Veolia Energia Łódź SA.

Jak podkreślają eksperci, w branży energetycznej jest zapotrzebowanie głównie na zawody takie jak technik automatyk czy technik urządzeń i systemów odnawialnych. Wszystkie zmiany dotyczące szkół branżowych mają wejść w życie do 2019 r.

Komentarz internauty:

Hans czyli Jan
Minister Anna Zalewska to obok A. Macierewicza i Z. Ziobry to najlepsza minister tego rządu, dobroczynny wpływ ciężkiej pracy tej Pani na tym pokomunistycznym ugorze docenimy już po kilku latach. A zmiany zapoczątkowane w szkolnictwie zawodowym wpłyną na szybki rozwój kraju w najbliższym dziesięcioleciu

Źródło:
http://niezalezna.pl/9904...ch-i-technikach

*Zmiany w szkolnictwie zawodowym przywracające należne mu miejsce w systemie edukacji oraz dające nadzieję na szybki rozwój kraju w najbliższych latach…

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Maj 20, 2017 08:45

Błaszczak: Skala pomocy rządu PiS dla uchodźców jest 10 razy większa niż rządu PO-PSL

- Polski rząd działa w imieniu obywateli naszego kraju. 74% Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców. Takie są fakty. Przyjmowanie uchodźców zaprowadzi Polskę do katastrofy społecznej - powiedział w rozmowie z RMF FM szef MSWiA, Mariusz Błaszczak.

- Polski rząd działa w imieniu obywateli naszego kraju. 74% Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców. Takie są fakty. Przyjmowanie uchodźców zaprowadzi Polskę do katastrofy społecznej. Zobaczmy, co dzieje się na zachodzie Europy, na ulicach wielu miast można zobaczyć uzbrojonych żołnierzy – powiedział w rozmowie z RMF FM minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak.

- Skala pomocy rządu PiS dla uchodźców jest 10-krotnie większa niż rządu koalicji PO-PSL w 2015 r. Pomagamy też poprzez uszczelnianie granic zewnętrznych Unii Europejskiej

Błaszczak wyraził pewnego rodzaju zdziwienie postawą Donalda Tuska, który również atakuje Polskę w kwestii przyjmowania uchodźców. - Propozycja Tuska i Schetyny sprowadza się do problemu, jaki jest dzisiaj w Grecji, we Włoszech, we Francji, Belgii. Oni chcą przenieść ten problem do Polski i gdyby rządzili, ten problem w Polsce już by był – dodał minister.

Źródło:
http://telewizjarepublika...-psl,48797.html

*Gdyby nie nastąpiła dobra zmiana, mielibyśmy dziś podobne problemy z uchodźcami, jakie mają w Grecji, we Włoszech, we Francji, w Niemczech, w Belgii - jest rząd PiS, nie ma tych problemów z uchodźcami…

Ponad połowa Polaków mówi TAK pracy rządu Beaty Szydło!

Wyniki działalności rządu premier Beaty Szydło od czasu objęcia przez nią władzy pozytywnie ocenia ponad 50 proc. Polaków. Takie dane widnieją w najnowszym sondażu CBOS.

Sondaż przeprowadzono w pierwszych dwóch tygodniach maja. Wynika z niego, że 51 proc. badanych pozytywnie oceniło rząd Beaty Szydło. To o 3 proc. więcej niż w poprzednim badaniu.

Tym którym obecne rządy się nie podobają to 38 proc.

Komentarze internautów:

Zbigniew Maj
Tak, Tak i jeszcze raz Tak

Anna Świątkowska
To najlepsze co nam się trafiło. To najlepszy RZĄD! Taki własnie powinien być Rząd, bo działa dla dobra Polaków!

Piotr Wojtkowiak
Te 38% to jestem ciekawy co konkretnie im sie nie podoba. Mysle ze oni sami nie wiedza bo im sie nie podoba sama nazwa PiS.

Więcej:
http://telewizjarepublika...ydlo,48784.html

*Sondażowa pozytywna ocena pracy rządu - dodatkowy impuls dla działań rządu dobrej zmiany...?

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Maj 20, 2017 08:54

Czarne dni nieuczciwych prezesów. Banki Spółdzielcze z kolejnymi aferami

Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzeń i przekupstwa, jakich dopuściły się byłe prezes i wiceprezes Banku Spółdzielczego w Lesznowoli. Chodzi o ponad 5 mln zł i próbę wręczenia łapówki prokuratorowi. Miesiąc temu do sądu trafiła sprawa wyłudzeń w Ostrołęce. Oskarżona jest prezes banku i jej syn. – Ryzyko nieprawidłowości w bankach spółdzielczych nie jest większe niż w większych instytucjach bankowych – mówi Jacek Barszczewski z Komisji Nadzoru Finansowego.

To właśnie KNF natrafiła na nieprawidłowości w banku w Lesznowoli. Byłej wiceprezes zarządu Zofii W. zarzuca się przywłaszczenie powierzonego mienia o znacznej wartości oraz fałszowanie dokumentacji bankowej, a także nakłanianie innych do przedłożenia nierzetelnych oraz podrobionych dokumentów, które miały istotne znaczenie dla uzyskania pożyczki mieszkaniowej. Z kolei Zofii K., byłej prezes, zarzuca się próbę przekupstwa prokuratora.

„Przestępcze działania podejrzana podejmowała w 2016 r. i 2017 r. w Warszawie za pośrednictwem ustalonej osoby trzeciej, obiecując udzielić Prokuratorowi Prokuratury Regionalnej w Warszawie, nadzorującemu śledztwo (...), korzyści majątkowej w kwocie 200 000,00 zł”

– informuje prokuratura.

Trzy tygodnie temu Dodatek Mazowiecki "Gazety Polskiej Codziennie" opisywał sprawę wyłudzeń w Ostrołęce. Tam chodziło o 800 tys. zł kredytów, łapówki na kwotę 140 tys., fałszowanie dokumentacji i utrudnianie śledztwa. Prokuratura oskarżyła m.in. prezes banku Czesławę S. i jej syna Andrzeja S. Czy dwie takie sprawy w ciągu miesiąca to wskazówka, że banki spółdzielcze są bardziej niż inne narażone na nieprawidłowości?

Komentarz internauty:

jdec
Sledztw to sie prowadzi w Polsce cale mnostwo Tylko jakos skazanych nie ma. Ciagna sie te sledztwa latami, potem procesy sie ciagna latami - a potem wszystko sie umarza - bo sie przedawnilo.

Źródło:
http://niezalezna.pl/9908...lejnymi-aferami

*Sądne dni dla nieuczciwych bankowców, a nie nagrody, odznaczenia...

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Maj 20, 2017 09:01

Kolejny pomysł rządu na uniemożliwienie wyłudzeń VAT!

Wprawdzie dochody z podatku VAT do budżetu państwa „walą drzwiami i oknami”, ale resort finansów kontynuuje intensywne prace nad takimi zmianami prawa dotyczącego tego podatku, które uniemożliwiłyby jego wyłudzanie - pisze Zbigniew Kuźmiuk.

Według zamierzeń ministerstwa finansów projekt zmian w ustawie VAT ma się znaleźć w parlamencie już w czerwcu i musiałby zostać uchwalony jeszcze przed sejmowymi wakacjami, ponieważ banki muszą przez kilka miesięcy przygotowywać swoje systemy informatyczne, tak, aby rozdzielona płatność mogła zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku.

Tzw. rozdzielona płatność (split payment) polega na odprowadzaniu kwoty podatku VAT wynikającej z danej transakcji na oddzielny rachunek bankowy, którego właścicielem będzie w dalszym ciągu przedsiębiorca, ale z ograniczoną możliwością dysponowania zgromadzonymi na nich środkami.

Środki z tego rachunku przedsiębiorca będzie mógł wykorzystywać do transakcji pomiędzy rachunkami VAT, także w relacji z urzędami skarbowymi, a w przypadku zgromadzenia na nim dużych kwot, będzie mógł z nich korzystać także na inne cele, ale po weryfikacji przez organy skarbowe.

2. Wejście w system rozdzielonych płatności dla podatników podatku VAT, co do zasady ma być dobrowolne, ale dla niektórych branż byłby on jednak obligatoryjny, a zakres tej obligatoryjności jest negocjowany z Komisją Europejską (podatek VAT jest podatkiem zharmonizowanym na poziomie unijnym, więc na zmiany przepisów musi wyrazić zgodę KE).

Na pewno obligatoryjnie rozdzielona płatność będzie dotyczyła branż, które w tej chwili objęte są tzw. odwróconym podatkiem VAT (np. obrót produktami stalowymi, paliwami, metalami szlachetnymi, usługi budowlane), ale w ustawie będą zawarte rozwiązania zachęcające do wejścia w ten nowy system rozliczeń tego podatku.

Przedsiębiorców, którzy zdecydują się wejść w system rozdzielonej płatności VAT, nie będą dotyczyły wprowadzone niedawno sankcje z ustawy o podatku VAT (30 lub 100% sankcji od kwoty zobowiązania w sytuacji, kiedy faktura została źle rozliczona), a także tzw. solidarna odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe dotycząca z kolei branż wrażliwych.

Wreszcie wobec takich przedsiębiorców urzędy skarbowe będą stosowały tzw. szybką ścieżką zwrotu podatku VAT, czyli przysługujący przedsiębiorcy zwrot tego podatku, będzie musiał być dokonany w 25 dniowym terminie.

Według resortu przyjęcie tych rozwiązań powinno przynieść dodatkowe wpływy do budżetu już w pierwszym roku od 0,5 do 1 mld zł, a w kolejnych latach wraz ze wzrostem popularności tego rozwiązania powyżej 5 mld zł rocznie.

3. Przypomnijmy także, że w związku z tym, iż ministerstwo finansów podało dane dotyczące wpływów podatku VAT za 4 miesiące tego roku, w tym za kwiecień, które już bez żadnych wątpliwości potwierdzają, że działania uszczelniające system poboru podatku VAT, działają coraz efektywniej.

Wpływy z VAT za cztery miesiące tego roku wyniosły aż 56,8 mld zł i były o blisko 33% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, co więcej w ten sposób resort finansów wykonał już 40% całego planu na 2017 rok i to mimo tego, że wpływy z tego podatku zostały zaplanowane na poziomie 143,5 mld zł, to jest o 13,5 wyższym niż w roku 2016.

Niezwykle ważny jest jednak fakt, że w kwietniu w porównaniu do kwietnia poprzedniego roku wpływy z VAT są o 16% wyższe, a jest to pierwszy miesiąc oczyszczony z tzw. czynników niestandardowych (np. przyśpieszonych zwrotów VAT dokonanych przez resort finansów w grudniu 2016 roku, podczas gdy zwroty przypadały w styczniu i lutym tego roku, czy też likwidacji kwartalnego rozliczania VAT dla dużych podatników).

A więc dotychczasowe zmiany przepisów podatkowych dotyczących VAT już przynoszą bardzo wymierne rezultaty finansowe, a wprowadzenie rozdzielonej płatności razem z Jednolitym Plikiem Kontrolnym i docelowo Centralnym Rejestrem Faktur, doprowadzą eliminacji wyłudzeń tego podatku.

Autor: Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze internautów:

Jan Zaklikowski
Nowe przepisy podatkowe przygotowane przez rzad Dobrej Zmiany powoduja, ze oszusci podatkowi maja coraz mniejsze szanse na skubanie skarbu panstwa, a scisle mowiac polskiego spoleczenstwa. Brawo!!!

Bogusław Łęcina
ideałem by było wprowadzenie równego watu na wszystkie towary i likwidacja wszystkich ulg. Ale wtedy 2/3 urzędników skarbowych musiała by iść na grzybki a na to żaden rząd się nie odważy.

Źródło:
http://telewizjarepublika...-vat,48792.html

*"Dochody z podatku VAT do budżetu państwa „walą drzwiami i oknami”, a mimo to kontynuowane są intensywne prace resortu finansów nad takimi zmianami prawa dotyczącego tego podatku, które uniemożliwiłyby jego wyłudzanie"...

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 177 z 324  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.