forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Sport » Następca Fibaka - Jerzy Janowicz Poprzedni temat :: Następny temat
Następca Fibaka - Jerzy Janowicz
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lip 17, 2015 19:33

Puchar Davisa: gładka porażka Jerzego Janowicza w Szczecinie

Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek walki z Ukraińcami w Pucharze Davisa. Na otwarcie meczu w Szczecinie Jerzy Janowicz przegrał z Ołeksandrem Dołgopołowem 3:6, 4:6, 6:7 (2-7) i już po pierwszym pojedynku jesteśmy postawieni pod ścianą. W piątek jeszcze mecz Michała Przysiężnego z nominalnie pierwszą rakietą rywali Serhijem Stachowskim.

Więcej: http://eurosport.onet.pl/...czecinie/tzerwz

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 11:40

Janowicz i wybuchy, które mogą słono kosztować

Jeśli Jerzy Janowicz - ogromny talent tenisowy - nie będzie dobrze prowadzony pod względem psychologicznym, a potem marketingowym, to nic więcej z jego kariery nie będzie. Powinien zacząć liczyć się ze zdaniem innych, tych, którzy chcą mu pomóc - mówi Tomasz Redwan, specjalista ds. marketingu sportowego.

Jak wybuchowość sportowca - Jerzego Janowicza - może wpłynąć na jego potencjał marketingowy?

- Janowicz nie jest dobrym przykładem, jak wybuchowość wpływa na karierę. Jest dobrym przykładem złego produktu marketingowego.

Mocna opinia. Jest aż tak źle?

- Bardzo . To jest przykład źle prowadzonej kariery zawodniczej. Prawie każdy trener potrafi zrobić z juniora herosa. Nadwerężyć chłopaka, wycisnąć go jak cytrynę i zostawić, a ten potem nie wie, gdzie ma staw skokowy, a gdzie kolanowy. W Polsce trenujemy juniorów na mistrzów. A na całym świecie się trenuje juniorów, żeby byli mistrzami jako seniorzy.

O Janowiczu ostatnio było głośno, bo rozbił w złości klawiaturę komputera po porażce w "Counter-Strike'a"...

- . już pół roku temu ktoś mówił, że on zamiast trenować, gra w gry komputerowe.

Ponoć i trenuje, i gra.

Więcej: http://www.sport.pl/celeb...-kosztowac.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Sty 07, 2017 16:39

Komentarz:

~TBM do ~Golden Slumbers:

Otóż właśnie, Rodzice Jerzego Janowicza stoją murem za synem, będąc jego głównym sponsorem, a Polska być może dojrzała nareszcie by posprzątać i lepiej sprawy urządzić u siebie, a wykrzyczał to w młodzieńczym paroksyźmie szczerości, ostatnim być może, Jerzy Janowicz! Szanowni krytykujący z kretesem JJ, proszę weźcie pod uwagę, że najbardziej dochodowe dyscypliny sportu wiążą się z największymi nakładami sił i środków. W przypadku tenisa dochodzi do tego ogromna konkurencja. Osiągnięcie w tych okolicznościach 21 miejsca na świecie a nawet lepszego (JJ był już notowany na 18 miejscu w rankingu ATP), jest wyjątkowym i nieprzypadkowym wyczynem. Wykonywanie tak obciążonego stresami, wyrzeczeniami i ciężką pracą zajęcia, jak i wielu innych ciężkich prac, chciałoby się, by było otoczone przynajmniej zwykłym uznaniem. Powodzenia Jerzy, wielkich osiągnięć i radości, także dla nas :)

========================

Jerzy Janowicz: mogę zbierać punkty choćby i w futuresach

Jerzy Janowicz nie przejmuje się tym, że w nowym sezonie przynajmniej na razie będzie musiał startować w drugo-, a nawet trzeciorzędnych turniejach. - Jeśli chcę znowu być w czołówce, to muszę żyć z tym, że muszę wrócić do challengerów - mówi 280. na świecie łodzianin, który rzutem na taśmę załapał się do kwalifikacji w Auckland.

14. miejsce w rankingu, na którym był w połowie 2013 roku, Janowicz pamięta jak przez mgłę. W wyniku kontuzji polski tenisista zaczął spadać na łeb na szyję. Wielkoszlemowy Australian Open będzie ostatnim turniejem na poziomie ATP, w którym Janowicz wystąpi dzięki zamrożonemu rankingowi. Potem Polak będzie musiał liczyć na łut szczęścia, jak teraz w Auckland, albo zejść półkę niżej, do challengerów, czy też futuresów.
- Fajnie jest być z powrotem w Auckland, ale przede wszystkim fajnie jest być z powrotem w tourze. Przez długi czas byłem kontuzjowany, tak więc fajnie jest znów grać w tenisa - powiedział Janowicz cytowany przez "The Age".

- Miałem problem z rzepką, co zaczęło się w trakcie US Open 2015. Nie grałem przez pół roku. Lekarz powiedział mi, że mogłem już nigdy nie wyjść na kort. Ale zacisnąłem zęby. Wróciłem po dwóch miesiącach i pojawił się inny problem z tym samym kolanem. Teraz wracam po raz trzeci. Mam nadzieję, że tym razem będę w stanie grać dłużej niż przez dwa miesiące. Każdy tenisista chciałby grać bez przerwy. Ale ciężko być zdrowym przez cały sezon, nawet Roger Federer miał trochę problemów z kolanami - przypomniał Polak.

Dla notowanego pod koniec trzeciej setki rankingu Janowicza znalazło się miejsce w kwalifikacjach do przyszłotygodniowego turnieju w Auckland. Będzie to jego pierwszy start w nowym sezonie i pierwszy od październikowego startu w challengerze w Mons.

- Nie mogę się już doczekać pierwszego meczu w sezonie. To mój świat. Jeśli chcę znowu być w czołówce, to muszę żyć z tym, że muszę wrócić do challengerów. Nawet jeśli będę musiał grać futuresy, to i tak nie ma to znaczenia, ponieważ jeśli chcę wrócić, to muszę przez to przejść. Straciłem sporo miejsc w rankingu, tak więc muszę uzbierać trochę punktów, ale nie ma to znaczenia, czy na poziomie ATP, challengerów, czy futuresów. Nie ma dla mnie znaczenia, czy w tych mniejszych turniejach ktoś będzie się na mnie specjalnie mobilizował. Nie da się już mniej myśleć o przeciwnikach albo o tym, co o mnie myślą, niż ja. Chcę być sobą i chcę koncentrować się na każdym kolejnym meczu. Fajnie jest być z powrotem w tourze, ale jeszcze fajniej jest wygrywać mecze, i to jest najważniejsze - dodał Jerzy Janowicz.

źródło: http://eurosport.onet.pl/...turesach/zzvk83

Podpis użytkownika:

Strona 8 z 8  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu