forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 12:09

Kazik Staszewski: „Teraz skala inwigilacji jest większa, niż za komuny”

"Wprost" przeprowadza wywiad z obchodzącym akurat 30-lecie liderem Kultu. I dowiaduje się rzeczy ciekawych. Kazikowe wizje przyszłości są bowiem ponure. Staszewski czarnowidztwo ma, jak twierdzi, "po mamie".

Więcej:
http://dzikikraj.interia....iego,nId,626825

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 12:13

Migracja po polsku. Pół kraju pustoszeje

Sześć spośród szesnastu polskich województw ma poważny problem - liczba ich mieszkańców się kurczy. Między 2002 a 2011 r., kiedy odbywały się narodowe spisy powszechne, ubyło im od kilku do ponad 100 tys. mieszkańców. Problem dotknął województw: śląskiego, łódzkiego, opolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podlaskiego - wynika z obliczeń DGP na podstawie danych GUS.

Więcej:
http://biznes.interia.pl/...toszeje,1829104

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 12:43

Eksmisje na bruk

Dach nad głową, to nie przywilej, ale prawo
Kilkadziesiąt osób demonstrowało przed sejmem przeciwko eksmisjom na bruk. W Dniu Lokatora obrońcy praw najemców mieszkań głośno przypominali, że każdej osobie należy się ochrona przed eksmisją.
Więcej:
http://www.tvnwarszawa.pl...rawo,31933.html

Eksmisja w centrum miasta – policja zaatakowała blokujących
Z mieszkania przy ul. Sempołowskiej eksmitowano starszą kobietę. W akcji asystowało kilkudziesięciu policjantów, którzy wynosili aktywistów protestujących w obronie lokatorki. - Ta osoba nie miała tytułu prawnego do lokalu i zadłużyła go na ponad 60 tysięcy złotych - tłumaczy właściciel.
Więcej:
http://lewica.pl/index.ph...-na-bruk-(akt.)

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 11:39

Tak się robi złote interesy w Polsce...naszej kochanej

Amber Gold to sponsor filmu Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie, darczyńca gdańskiego zoo, partner internetowego wydania dziennika „Rzeczpospolita”, faworyt prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i zleceniodawca usług dla syna premiera Donalda Tuska. Właścicielem firmy jest Marcin Plichta vel Stefański, skazany prawomocnym wyrokiem sądu za oszustwa. Jak to było możliwe, że przez ponad dwa lata na rynku finansowym działała parabankowa firma, która nie ujawniła ani sprawozdania, ani faktycznego majątku, a na dodatek jej szefem jest osoba skazana za przestępstwo finansowe?

Więcej:
http://media.wp.pl/kat,10...,wiadomosc.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14739
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 17:28

Posłowie dostaną 8 000 zł ekstra. Na co?

Mało, mało, ciągle mało! Parlamentarzyści ponownie narzekają, że dostają za mało pieniędzy. Tym razem chcą dodatkowo aż 8 tys. zł na prowadzenie biur poselskich. Podwyżkę argumentują chęcią zwiększenia jakości obsługi wyborców, np. na zatrudnienie prawników. Pytanie tylko, czy te ogromne podwyżki nie pójdą przypadkiem na zatrudnianie kolejnych kolesi?!


Ponad 11,5 tys zł miesięcznie na utrzymanie biura poselskiego to stanowczo zbyt małe pieniądze – tak przynajmniej twierdzą nasi parlamentarzyści, którzy już planują rozdmuchać budżet na biura. I rozdmuchać nie jest tu przesadzonym słowem, ponieważ według tygodnika Wprost, kwota jaką chcą dostać posłowie, to ok. 8 tys. zł ekstra!

– To propozycja członków konwentu seniorów. Rozmawialiśmy o tym w kontekście tego, jak podnieść jakość funkcjonowania biur poselskich. Chodziło nam przede wszystkim o to, by sprawić, że pracownicy posłów będą bardziej związani z procesem legislacyjnym i funkcjonowaniem całego Sejmu – powiedział wicemarszałek Jerzy Wenderlich (58 l.).Dlaczego podatnicy mają dopłacać aż 8 tys. zł do każdego parlamentarzysty? Bo „dziadostwo przynosi zawsze duże straty” – ucina polityk.Posłowie dostaną 8 000 zł ekstra. Na co? A może po prostu większe pieniądze przydadzą się na zatrudnienie kolejnych kolesi? Ostatnie doniesienia o nepotyzmie we wszystkich partiach i rozdawaniu pieniędzy publicznych na wynagrodzenia znajomych, nie są przecież nowością.

W 2005 roku głośno było o Zycie Gilowskiej (63 l.), która płaciła swojemu synowi za ekspertyzy prawne z budżetu na prowadzenie biura poselskiego. Poza tym przyznała się do zatrudniania przyszłej synowej.
– Po ślubie chciała się zwolnić, ale miała trudności ze znalezieniem innej pracy – tłumaczyła Gilowska.

Historia lubi się powtarzać, a posłowie lubią wydawać publiczne pieniądze, dlatego może się okazać, że za jakiś czas ponownie usłyszymy o rodzinie i znajomych pracujących w biurach parlamentarzystów.
Tylko tym razem kwoty mogą okazać się dużo wyższe, bo kolejne 8 tys. zł na każdego posła, to ponad 44mln zł rocznie z portfeli podatników.

źródło: http://finanse.wp.pl/kat,...,wiadomosc.html

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 21:29

Klienci parabanku wzięli sprawy w swoje ręce - rozszabrowali biuro

Pracownicy Finroyal nagle zniknęli z biura w Warszawie, zostawiając otwarte drzwi, a klienci wzięli sprawę w swoje ręce. - Dziś rano przyszedł jakiś pan z wielką torbą podróżną i powiedział, że zabierze, co jego. Wszedł do tego jedynego otwartego lokalu i zaczął pakować co popadnie do tej torby – relacjonuje świadek. Potem już tylko było słychać trzask wyłamywanych drzwi.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/kli...70,1,news-detal

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 21:34

Plaga upadających biur podróży - pada ósme biuro

Biuro podróży Mati World Holidays, którego klienci mają problemy z powrotem z wakacji w Hurghadzie, zapowiedziało złożenie wniosku o upadłość. Poprosiło też samorząd woj. śląskiego o pomoc w ściągnięciu do Polski przebywających za granicą turystów.

Więcej:
http://biznes.interia.pl/...padlosc,1829652

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14739
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Sie 08, 2012 08:47

Komentarz internauty pod artykułem:===========================================

Nielegalne paliwo zalewa Polskę. Służby państwowe są bezradne

Nielegalna benzyna i olej napędowy zza wschodniej granicy zalewają Polskę, a do budżetu nie wpływają zyski z akcyzy i VAT. Interweniuje minister gospodarki, który informacje o przemycie przekazał do ABW.

– Mniej więcej od końca zeszłego roku obserwujemy znaczący wzrost szarej strefy na rynku paliw – powiedział nam Leszek Wieciech, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN).

Problem dostrzegło też Ministerstwo Gospodarki, do którego dotarły informacje związane z przemytem paliw i omijaniem opodatkowania.

– Uważamy, że może to negatywnie wpływać na konkurencyjność branży paliwowej w Polsce oraz powodować obniżenie wpływów do budżetu państwa – usłyszeliśmy w biurze prasowym. Sprawą ma zająć się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW).

Słupy, auta i mrówki

Według ekspertów branży paliwowej zjawisko ma wiele odmian. To przede wszystkim handel paliwem przez firmy – słupy, które funkcjonują po dwa miesiące i szybko znikają. Istnieją tylko po to, by sprowadzić paliwo bez konieczności płacenia należnych podatków w kraju. Nie wykonują natomiast obowiązków związanych z realizacją narodowego celu wskaźnikowego w biopaliwach i nie robią zapasów obowiązkowych.

Inna sprawa to istniejący od dawna proceder odbarwiania paliwa (w ten sposób olej opałowy opodatkowany niższą akcyzą trafia na rynek jako olej napędowy) i fikcyjny eksport, np. olejów formierskich dla budownictwa.

– To są produkty o podobnym składzie, co olej napędowy, ale o innym kodzie CN. W praktyce produkty te nie opuszczają naszego kraju, lecz są sprzedawane jako paliwo – podkreśla dyrektor generalny POPiHN.

Szara strefa to również przywóz paliwa zza wschodniej granicy w bakach ciężarówek, autobusów, a nawet samochodów osobowych i dostawczych.

– Mechanizm ten rozwinął się tak bardzo, że istnieje szczególne zapotrzebowanie na te typy pojazdów, które mają fabrycznie wbudowane duże baki paliwowe. Niezależnie od tego samochody są celowo przebudowywane i przystosowywane do przemytu – mówi Leszek Wieciech.

Możliwy jest też następujący mechanizm. Ciężarówka wioząca towary na Zachód przekracza naszą granicę z pełnym bakiem paliwa, które zaraz na ścianie wschodniej zrzuca. Potem kierowca tankuje paliwo na naszej stacji paliw, po to tylko, by zagraniczny właściciel firmy transportowej mógł ubiegać się o zwrot VAT zapłaconego z tego tytułu w naszym kraju.

Jak zauważa Leszek Wieciech np. na granicy litewskiej nie obowiązują żadne limity wwozowe, a gdy pojazd znajdzie się już na Litwie, to może swobodnie przemieszczać się po terenie całej Unii Europejskiej.

– Można powiedzieć, że Litwini zmonopolizowali tranzyt towarów na Zachód Europy – ocenia Teresa Jarzec, naczelnik II Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście.

Największe kwoty do zwrotu z wniosków, jakie trafiają do II Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście, są wykazywane przez przedsiębiorców z zagranicy, świadczących usługi transportowe. Pracownicy tego urzędu, który zajmuje się takimi zwrotami VAT, dokonują analizy pod kątem celowości nabycia paliwa i odbytej trasy na terytorium Polski poprzez badanie umów, zleceń przewozu i innych dokumentów związanych z danym transportem.

– Rzeczywiście obserwujemy coraz większą liczbę nadużyć w zakresie obrotu paliwami – potwierdza Teresa Jarzec.

Sprawa jest na tyle dotkliwa dla branży paliwowej i uczciwie działających na rynku firm, że Polska Izba Paliw Płynnych zamierza przeprowadzić analizę zjawiska.

Halina Pupacz, prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych, twierdzi, że mrówczy handel z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Rosji oraz sprzedaż paliwa bez VAT i akcyzy przez firmy słupy, które zaraz znikają, to duży problem. Dlatego zamierza zwracać się do urzędów celnych i Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego o materiały, które będą służyły do szczegółowych analiz.

– Od trzech lat bezskutecznie zabiegamy o utworzenie ogólnodostępnego rejestru stacji paliw, do którego wgląd w każdej chwili mogłyby mieć np. organy kontroli. Wystarczy, aby właściciel, miał obowiązek umieszczać w widocznym miejscu swój numer stacji z tego rejestru. To bardzo ułatwiłoby wyłapanie nielegalnych punktów, które nie spełniają norm i wymogów – zaznacza z kolei Leszek Wieciech.

źródło: http://podatki.gazetapraw...a_bezradne.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14739
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Sie 08, 2012 12:43

Rząd oddaje gminom drogi, a te niszczeją w oczach

Środa, 8 sierpnia (06:22)

Władza chwali się otwieraniem nowych odcinków dróg i autostrad, kierowcy z zadowoleniem z nich korzystają, ale tego entuzjazmu nie podzielają samorządy, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Chodzi o to, że zgodnie z ustawą o drogach publicznych odcinki dróg krajowych, które zastąpiono nowo wybudowanymi, automatycznie zostają zaliczone do kategorii dróg gminnych. Oznacza to, że gminy z mocy prawa stają się ich zarządcami i muszą płacić za ich utrzymanie.

Od 2007 r. do II kwartału 2012 roku samorządy gminne stały się zarządcą 485 km dawnych dróg krajowych. To "dobrodziejstwo" może kosztować gminy 55 mln zł rocznie. A czeka je jeszcze rychłe przejęcie pod swe skrzydła dalszych 150 km dróg do utrzymania.

Perspektywa nie rysuje się w różowych barwach. Najpewniej te drogi będą stopniowo niszczały i kierowcy zyskają nowe powody do narzekania na ich niską jakość, przewiduje "DGP".

źródło: http://biznes.interia.pl/...-oczach,1829866

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Sie 09, 2012 07:59

Ksiądz wyznaje: mam dzieci, jakoś tak wyszło... :milosc: :pomysl: :obled:

Proboszcz parafii w miejscowości Barda (woj. wielkopolskie) prowadził podwójne życie. Spotykał się z kobietą, z którą miał dzieci - donosi "Fakt".

Więcej:
http://wiadomosci.onet.pl...-wiadomosc.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14739
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Sie 09, 2012 09:45

Janusz Rewiński krytykuje Donalda Tuska


Kiedy Donald Tusk zaczynał być premierem z bożej łaski, latał do domu na wybrzeżu rejsowymi samolotami. I gdzie się ta maniera podziała? Teraz podróżuje rządową maszyną i jeszcze kolegów z rządu zabiera. (...) Ileż to pieniędzy na takie wycieczki tracimy! Toż to skandal - mówi w rozmowie z "Super Expressem" znany aktor i satyryk Janusz Rewiński.Rewiński wzywa premiera Donalda Tuska, by pokazał, "jak się robi oszczędności" i proponuje likwidację wszystkich rejsów za państwowe pieniądze dla członków władz.

- Pani Kopacz przysługuje 100 godz. lotu samolotem. A gdzie ona będzie nim tak latać? Do Radomia i z powrotem? Pociągiem może pojechać. Daleko nie ma - przekonuje.

- Za kadencji miłościwie nam panującego Kaszuba zatrudniono 100 tys. nowych urzędników. Proszę więc, panie premierze, polikwidować te wszystkie specjalne miejsca pracy dla znajomych, żon, matek i kochanek. Niech media dalej szpiegują tych pochowanych po kątach rodzinnych ananasów. Tyle byśmy pieniędzy oszczędzili, że żaden kryzys nam niestraszny - stwierdza satyryk.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Sie 09, 2012 13:46

Jeden człowiek: sześć rad nadzorczych oraz pięć spółek kapitałowych

Prezes Szczecińskiej Stoczni Remontowej GRYFIA był członkiem sześciu rad nadzorczych. Pełnił też różne funkcje w zarządach pięciu spółek kapitałowych.  Przewodniczący zachodniopomorskiego SLD, Dariusz Wieczorek twierdzi że Patryk Michalak, były prezes Szczecińskiej Stoczni nie miał czasu zarządzać tym przedsiębiorstwem. 

Więcej:
http://www.sld.org.pl/akt...pitalowych.html

*Musowo heros i tytan pracy... :obled:

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Sie 10, 2012 21:14

Małe sklepy masowo bankrutują

Dramatyczna sytuacja handlu detalicznego w Polsce - alarmują eksperci. W dobie silnej konkurencji super i hipermarketów właściciele sklepów osiedlowych po prostu bankrutują. Sytuację mogą powstrzymać działania samorządów lokalnych oraz akcje społeczne pokazujące zalety kupowania w małych sklepach czy butikach.

Wiecej:
http://biznes.onet.pl/mal...81,1,news-detal

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Sie 10, 2012 21:20

Fabryka zamknięta z dnia na dzień

Pracownicy Fabryki Maszyn Tarnów (FMT), którzy w piątek przyszli do pracy, zastali zamkniętą bramę zakładu. Właściciel firmy, brytyjska grupa kapitałowa 600 Group Plc, poinformowała ich, że zakład unieruchomiono z powodu fiaska negocjacji z potencjalnym inwestorem.

Więcej:
http://biznes.interia.pl/...a-dzien,1830936

Podpis użytkownika:
   
andros
Przyjaciel Forum


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 9989
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Sie 10, 2012 21:25

Pracownicy banku wyprowadzili 32 mln zł

Trzy osoby zatrzymali policjanci ze stołecznej komendy pod zarzutem wyprowadzenia z jednego z banków ponad 32 milionów złotych. W całym procederze wykorzystywano fałszywe dokumenty i podstępnie uzyskane hasła systemowe. Wśród zatrzymanych jest prezes prywatnej firmy i były dyrektor banku.

Więcej:
http://www.tvnwarszawa.pl...n-zl,54726.html

*Zgodnie z powiedzeniem: ratuj się kto może! :kosa:

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 330  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.