forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Forum » Propozycje i uwagi » Temat istotny... :-) Poprzedni temat :: Następny temat
Temat istotny... :-)
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 17:29

Proponuję likwidację tematów CK Muza, Wzgórze Zamkowe, oraz Pojedynki. Te tematy nie wzbudzają zainteresowania użytkowników naszego portalu. Dział ,,Pokaż się innym" niech pozostanie, bo każdy może się tam swoimi dokonaniami pochwalić. Też tam jest mały ,,ruch", ale niech zostanie. Co w zamian ? Chciałbym, aby powstał odrębny temat pt KGHM. To największy pracodawca w naszym rejonie, a nie ma swojego działu. Teksty w temacie wrzucane są do ,,Polityka miasta", ,,Hydeparku" i ,,Aktualności". Próbowałem to jakoś skleić do kupy w ,,Hydepark" dając temat ,,Dokąd zmierza KGHM ? ". Lepiej jednak by było, gdyby powstał odrębny temat. Widziałbym też temat ,,Telefony komórkowe". Prawie każdy z nas taki telefon posiada. Wymiana doświadczeń między ich użytkownikami na naszym forum , ożywiła by je. Proponuję również podtemat ,,Sprzedaż-Kupno" komórek. To tak poza działem ,,Ogłoszenia". Mieszkaniec naszego miasta będzie mógł osobiście zobaczyć oferowaną do sprzedaży komórkę, bez kupowania ,,kota w worku", jak to się dzieje czasami na Allegro. W formie dygresji powiem, że dokonałem na Allegro zakupów na kilka tysięcy złotych i ani razu nikt mnie nie oszukał, mimo że dokonywałem wcześniej przelewu gotówki na konto sprzedawcy.
Co jeszcze by zmienić lub dodać ? Hmm... Elektryk, nasz Administrator, gdy zakładał to forum, miał naście lat. Teraz, jak nie kłamią dane, ma 26, ożenił się i stał się ojcem, jak mówili w telewizji.... :-) Zatem dział ,,Nasze Dzieci" mógłby powstać, bowiem wielu użytkowników naszego portalu ma założone rodziny i dzieci. Można by się w tym dziale dzielić swoimi doświadczeniami ( fotkami też ) na temat swoich pociech i dzieci w ogóle.
Motoryzacja też powinna mieć swój temat, a nie ma. Wystarczy spojrzeć za okno i zauważyć ile samochodów pod nim stoi...
Każdy z nas czytając ten tekst lub pisząc, przy czymś siedzi. Może by tak nasi forumowicze zaprezentowali w ramach już istniejącego działu ,,Pokaż się innym" , zrobili fotkę swego ,,stanowiska dowodzenia", czyli swego komputerowego biurka ? I jeszcze jedna propozycja. W tym dziale też każdy mógłby wkleić screen swego pulpitu, czyli desktop.
To tylko kilka z moich propozycji. Nie z wszystkimi musicie się zgodzić. Jeżeli macie odrębne zdanie, lub nowe propozycje, to proszę o wypowiedź. Zachęcam... :-)

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Cze 29, 2012 13:04

Ludzie ! Czy Wy naprawdę nie macie nic do powiedzenia, poza czytaniem, co ktoś inny napisał ?

Podpis użytkownika:

knight-rider
Początkujący

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 10:30

Chyba nie ma sensu, takie fora zamierają, nie mówię ze od razu, ale dziś liczą się tylko specjalistyczne fora. Typowo samochodowe, informatycznie etc. Ogólnikowe jak te wymierają. Co prawda wiele ludzi jeszcze z nich korzysta, ale to nie to samo co kiedyś. Nie znam statystyk forum.lubin.pl ale chyba da się zauważyć że życie tu nie tętni jak kiedyś kilka lat temu.

Usuwanie czy dodawanie nowych działów raczej niczego nie zmieni i trzeba to sobie jasno powiedzieć. Napisałeś motoryzacja, telefony, sprzedaż. Myślę że można spokojnie ująć w cudzysłowiu że "monopol" na to ma allegro. Co prawda jest wiele lokalnych ogłoszeniodawców (np. dział ogłoszeń na lubin.pl z którego korzysta moim zdaniem wiele ludzi).

Bez urazy ale przeczytaj cały swój powyższy post, nie ma on kompletnie zastosowania w dzisiejszej internetowej rzeczywistości. Jakieś dzielenie się stanowiskiem roboczym, doświadczeniami z życia w rodzinie. Ludzie po prosu nie mają na takie rzeczy czasu, po prostu tego nie kupią.

Moim zdaniem jest potrzebna jakaś sonda, zachęta, ale jak widać sam post obejrzało sporo ludzi ale nikt nie napisał nawet zdania. Żyjemy w specyficznym i mocno sprecyzowanym świecie.
Chce coś kupić - allegro.
precyzyjniej : chce kupić auto - otomoto....
chcę się czymś pochwalić - FB, pewnie jeszcze co poniektórzy NK, twittery itd.

Nie widzę po prostu nic innowacyjnego w Twoich propozycjach czego nie mógłbym znaleźć gdzie indziej (czyt. połączenia nerwowe w mózgu przypisały informację że szukajać czegoś 1 elementem zawsze jest allegro, potem jakieś lokalne ogłoszenia - oczywiście trzymając się tematu kupna/sprzedaży).

Nie wiem jak inni, ja od czasu do czasu to zaglądam przez kilka dni, potem znów kilka miesięcy przerwy i tak pętli. I za każdym razem odnoszę wrażenie że to forum wymiera. Być może to moje osobiste odczucie.

Nie chciał bym za chwile usłyszeć od Ciebie słów typu: wcale nie wymiera, przyjrzyj się ilości postów itd.

Chciałbym natomiast aby choć kilkanaście osób powiedziało czy odczuwa to samo co ja.
Myślę że to może być poniekąd kwestią wieku i statusu rodzinnego. Mam swoje 31 lat, rodzinę i sporadycznie tu wracam.

Ciężko poruszać mi się w tym temacie bez jakichkolwiek statystyk tego forum.

Pozdrawiam i cóż zachęcam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami wobec w/w tematu :)

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 14:31

Chwała Ci za to, że wywołany do tablicy, odezwałeś się w tym miejscu. Zgadzam się z większością tego, co napisałeś. Swoje przemyślenia i propozycje przedstawiłem w poście powyżej, więc nie będę się powtarzał. Nie z wszystkim każdy musi się zgodzić, dlatego ucieszyło by mnie, gdyby wypowiedzi w tym miejscu było więcej. Prawda jest też taka, że to forum utrzymuje elektryk i nasze życzenia co do jego formy, nie muszą znaleźć uznania w jego oczach i decyzja zawsze będzie należała do Niego. Jeżeli chodzi o mnie, to zamierzam na forum dalej robić to samo, co robię dotychczas, bo w przeciwnym razie , będzie ono przypominało popularną w każdym sklepie w PRL-u, książkę życzeń i zażaleń :-) . Pozdrawiam.

Podpis użytkownika:

elektryk
Administrator

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 21:58

Bazując na suchych statystykach - nie mogę powiedzieć, że forum umiera.
Co ciekawe od kilku lat odwiedzalność jest na stałym niemal niezmiennym poziomie.
Jak się coś dzieje w mieście - skacze (szczególnie przed wyborami i gdy ksiądz liże piankę), jak nic się nie dzieje - stoi. Niezależnie od tego jaka by nie była - nikt nie pisze!

Jednakże to fakt - statystycznie rzecz biorąc coraz mniej czasu użytkownicy poświęcają na wizytę na stronach forum, jeszcze mniej z nich pozostawia coś po sobie.

Myślę, że jest to taki znak naszych czasów - ludzie po prostu coraz więcej "konsumują", coraz mniej "produkują", coraz mniej mają chęci na społecznictwo albo po prostu nie mają czasu na takie pierdoły. Ot wpadają jak im coś potrzebne, biorą i wychodzą, taki internetowy fast-food.

Co gorsza z reklamą jest podobnie - coraz mniejsze wpływy z reklam zagrażają płynności finansowej forum. Po prostu ludzie przyzwyczaili się już do reklam i bannerów i mało kto klika. Póki co mam w miarę dobrą pracę, więc o przyszłość forum martwić się nie musicie mimo dwójki dzieci i żony na utrzymaniu oraz kredytu do spłacenia. Nigdy nie zakładałem że na tym coś zarobię i nigdy nie zarobiłem ani złotówki, dążę do minimalizacji kosztów - stąd reklamy. Kokosów z tego nie ma (uśmialibyście się gdybym zdradził ile z tego jest pieniędzy :P ).

Mój przedmówca ma rację - internet na przestrzeni kilku ostatnich lat niemiłosiernie się zmienił. Po prostu populacja rozrzedza się w gąszczu informacji, użytkowanie internetu staje się coraz bardziej konsumpcyjne, roszczeniowe, bezproduktywne, egoistyczne itp. itd. Nic na to nie poradzimy. Pamiętam ten internet sprzed 13 lat... to już nie wróci :(

Co do zmiany układu tematów zaproponowanych przez NEVILa - dziękuję za Twoje zaangażowanie w życie forum i cenne propozycje. Rozważałem zmiany o których napisałeś, są one słuszne i z pewnością "zrobiłyby dobrze" porządkując zawartość tego forum. Niemniej jednak sądzę, że nie wpłynęłyby one wcale na ilość wypowiedzi.

Forum od bardzo długiego czasu przestało pełnić funkcję "miejsca spotkań" i wymiany zdań i poglądów (prócz garstki pasjonatów których bardzo z tego powodu cenię) za to coraz bardziej przypomina "archiwum" historii tego miasta i miejsce gdzie ta "garstka" może publikować swoje artykuły, eseje i treści.
Dlatego jestem i będę niechętny dla zamykania/kasowania jakichkolwiek zgromadzonych tu treści, forów i tematów. Twoje propozycje wiążą się z tworzeniem nowych działów, niestety nadmiar treści będzie destruktywny dla czytelności i dostępności zgromadzonych zasobów tego forum. Siłą tego miejsca póki co jest ilość zgromadzonych tu treści. Tylko wynik z googla jest w stanie sprowadzić tu ludzi którzy czegoś szukają, biorą i wychodzą. Zostaną o ile znajdą tu to czego szukają. Ale pomyślę jeszcze co można z tym zrobić aby pisali rozważając Twoje propozycje...

Pozdrawiam!
J

Podpis użytkownika:
Wyświetl mój profil Wyświetl profil użytkownika Jacek Wieczorek

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pon Paź 08, 2012 13:29

Pozwolę sobie wtrącić swoich parę groszy do tej powyższej wymiany zdań.

To fakt, aktualni bywalcy naszego forum w znacznej części - jak sądzę - nie odczuwają potrzeby lub może też nie widzą sensu w tym, by być nie tylko odbiorcami, ale także „producentami” medialnych treści w tym miejscu...I nie dziwi mnie, że niektórych może „przerażać” aktywność naszego forum... No cóż, łatwiej zaistnieć nawet na forum skrytykowaniem niż jakąś sensowną (kreatywną) aktywnością.

Przyglądając się niektórym innym „lubińskim” forum nie można powiedzieć, że nie jest tam zdecydowanie lepiej. Zazwyczaj mało komentowane są artykuły na stronach: Lubin po godzinach, naszlubin, elubin, lubin.naszemiasto, Lubin na co dzień, miedziowe.pl. Natomiast na stronie oficjalnego portalu miasta Lubina, wpisów można spotkać stosunkowo chyba najwięcej. Często jednak użytkowników tego forum ponoszą emocje. Głównie w dyskusjach politycznych pojawiają się tam nie rzadko ekstremalne wypowiedzi nie świadczące o wysokiej kulturze językowej jej autorów i elementarnej kulturze osobistej - jak na mój gust.

Na niektórych lokalnych forach liczba wpisów zwiększa się zwykle po głośnych wydarzeniach politycznych, kulturalnych czy obyczajowych (jak chociażby ostatnio zaistniałe „sensacyjne” otrzęsiny salezjańskie czy wcześniej lansowany smród w mieście).

Czy to nie jest efektem jakiegoś głębiej uwarunkowanego ogólnego marazmu?

Ostatnio nawet - w tak wydawało się istotnej sprawie dla mieszkańców, jaką jest swojski smród w mieście - na pikietę protestacyjną przed UM stawiła się garstka ludzi. Na mecze Zagłębia jeszcze chodzą ludzi, ale mogą przypadkowo dostać gazem łzawiącym po oczach...

Badacze tematu twierdzą, że dla wielu uczestników Internet jest spełnieniem marzenia o równych szansach, realizacją prawa trzeciej generacji praw człowieka (praw kulturowych uzupełniających prawa polityczne i socjalne) — prawa do komunikowania się. Realizacja tego prawa poprawia efektywność działań społecznych, które zależą mniej od zewnętrznej regulacji życia, a bardziej od autonomii jednostek. Każdy użytkownik ma potencjalnie władzę definiowania ludzi, rzeczy, zjawisk, wydarzeń, wedle własnych pojęć i znaczeń. Daje to szanse na demokrację, budowanie podmiotowości, eksperymentowanie z tożsamością.

Wiemy, jak m.in. pisał swego czasu Tadeusz Stojek, że „(...) wizerunek socjologiczny Lubina kształtował się poprzez migracje ludzi z różnych stron nie tylko Polski, ale i Europy. Stąd zawsze był tutaj problem z ukształtowaniem więzi społecznych, identyfikacją kulturową, odczytywaniem przyjmowanych wartości. Wcześniej były próby zaradzenia tym problemom poprzez na przykład działalność Zespołu Pieśni i Tańca „Lubin”. Ludzie śpiewali i tańczyli w nim w wyniku naturalnej potrzeby wyniesionej z domu (o cechach kultury rustykalnej).
W innych obszarach kultury było podobnie. Festiwal Piosenki Francuskiej zaistniał dzięki dawnym imigrantom z Francji i Belgii. Teatr „Świerszcz” powstał wskutek aktywności ówczesnego środowiska artystów w Lubinie. Przewodził im Andrzej Owczarek (obecnie mieszka w Szczecinie), którego chcemy zapraszać na każde wydarzenie kulturalne w Lubinie. Andrzej też był jednym z inicjatorów (może nawet najważniejszym) utworzenia w Lubinie Galerii BWA (dzisiejszego „Wzgórza Zamkowego”).
I tak funkcjonowały dawniej potrzeby kulturalne mieszkańców Lubina. Dzisiaj świat się spolaryzował. Potrzeby nie są już właściwe dla danej grupy społecznej. No, może niektóre... Większość natomiast wynika z konsumpcji.”(...)

Wytwory nauki, techniki (w tym Internet) nie były i nie są ani dobre, ani złe. O ich wartości decyduje dopiero użytek, jaki z nich robi potencjalny użytkownik. Odwrócenie ról z odbiorcy na twórcę treści obiektywnie pozwala zaktywizować użytkowników sieci, pozwala budować dziennikarstwo obywatelskie, daje szanse spełnienia choćby potrzeby przynależności...,
ale czy w Lubinie i na naszym forum również...?

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu