forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » CK Muza » Tydzień Filmu Polskiego Poprzedni temat :: Następny temat
Tydzień Filmu Polskiego
Autor Wiadomość
if_ona
Stały bywalec

Wysłany: Czw Lis 20, 2008 20:29

Dobrze, że Muzie udzieliły się nastroje niepodległościowe - wreszcie pojawiła się w repertuarze "Rysa". Szkoda, że "33 sceny..." Szumowskiej tak późno - nie skorzystam (nad czym boleję, bo ciekawam tego filmu). Nie skorzystam nie dlatego, że po dobranocce idę spać - samodzielny powrót wesołą komunikacją miejską do zacisza domowego po 22 nie zachęca.. Może Muza taxi mi zasponsoruje? Czy nie można było "wymieszać" godziny projekcji polskich filmów?

Podpis użytkownika:

if_ona
Stały bywalec

Wysłany: Nie Lis 30, 2008 21:41

Dziękuję P.T. Muzie za zainteresowanie tematem..

Podpis użytkownika:

slayne
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 05, 2008 11:46

33 godziny to przesadzona wizja rozwoju nieuleczalnej choroby. Z polskiej inteligenckiej rodziny rezyserka zrobila rodzine patologiczna wplatujac to marny czarny humor, ktory smieszny tak nie przystawal do atmosfery filmu.

Sam bylem dwukrotnie swiadkiem dlugiej smierci osob na raka i ten film odebralem jako obraze. Nie polecam wydawac na to kasy na taksowki;p

Podpis użytkownika:

Włóczykij
Nowy(a) na forum

Osiedle: Polne
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 23:36

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, że Polacy kręcą dwa rodzaje filmów:

1) ambitne smuty
2) głupawe komedie (romantyczne)

Żeby nie było samego ot to '33 godzin' nie miałem przyjemności oglądać, ale słyszałem pozytywne opinie :)

Podpis użytkownika:

slayne
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 01:11

Po pierwsze 33 godziny jest przewidywalny, nie ma w nim krzty nowatorskosci i to w zadnym elemencie. Jezeli juz ktos chce cos podobnego ogladac to polecam chociazby francuski "Inwazja Barbarzyncow". Co do reszty to juz pisalem, zenujace zachowanie patologicznej rodziny no chyba, ze o to chodzi aby nabijac sie z czegos co nie jest smieszne. Mozliwe, ze w ten sposob autorka chciala pokazac tragizm, a raczej go podkreslic... mozliwe tyle, ze to juz bylo i jak zawsze jest zenujace.

Podpis użytkownika:

if_ona
Stały bywalec

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 11:41

Filmu nie obejrzałam, więc nie mogę odnieść się do Twoich krytycznych uwag. Kasy na taxi oczywiście nie wydałam - mam węża w kieszeni ;) Mam nadzieję, że znajdę film na torrentach lub jakimś cudem pojawi się w wypożyczalniach..

Poczytałam sporo o tym filmie - wręcz same pozytywne recenzje, nagroda w Locarno http://www.culture.pl/pl/...ia_locarno_2008

Szumowska straciła w 2004 w przeciagu miesiaca matkę (D. Terakowska) i ojca (M. Szumowski) i myślę, że o "nabijaniu się z czegoś [śmierci]" nie może być mowy w tym filmie..

Do poczytania wywiad z Szumowską, który przeprowadziła jej siostra
http://www.styl24.pl/arti...a-zwykla-chwila

Podpis użytkownika:

slayne
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 17:54

To zalezy jaki kto jest, ja go odebralem bardzo zle bo o takim zachowaniu o jakim byla mowa w filmie nawet bym nie pomyslal, a mialem juz do czynienia z rakiem u osob ktore dla mnie duzo znaczyly, to tyle. Za co tyle nagrod niewiem nie mi to oceniac, widocznie tego typu filmy ciesza sie estyma na festiwalach pomimo ich wtornosci.

Podpis użytkownika:

if_ona
Stały bywalec

Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:44

Obejrzałam. Się nie wiedzieć czemu na DKFie pojawił - sala pełna - czyżby ludzkość nie zmieściła się na projekcjach o 21??*

A więc obejrzałam i byłam/jestem pod wrażeniem - świetne kino.
Sceny przy szpitalnej windzie niezłe kolorystycznie.

Jedyny zgrzyt - płaski dowcip o sutannie przerobionej na sukienkę..

----

I zgrzyt techniczny, jeżeli chodzi o filmy z polskimi dialogami - ja chyba jestem już z lekka upośledzona słuchowo, albo tak te filmy są źle udźwiękowione - po prostu nie rozumiem niektórych kwestii wypowiadanych przez aktorów - tak było też przy 'Rysie', 'Ile waży koń trojański?'..

*pytanie retoryczne

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu