forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Pytania do rzecznika prasowego » Kolejne baseny Poprzedni temat :: Następny temat
Kolejne baseny
Autor Wiadomość
ciem
Nowy(a) na forum

Osiedle: Ustronie IV
 Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 09:36

Oczywiście bardzo dobrze, że Lubin się rozwija, co myślę, że widzą wszyscy. Nowe inwestycje, coraz więcej obiektów rekreacyjnych itp.
jedynie komunikacja miejska nie bardzo za tym idzie, ale nie w tym rzecz...

Mianowicie bardzo mnie interesuje sposób działania prezydenta
Musi bardzo lubić pływać, bo decyzja o 3 basenach? Na każdym osiedlu jeden? Chyba lekka przesada. Z jednego końca lubina na drugi jedzie się komunikacją miejska koło 20 minut, wiec czy na prawdę jest potrzeba tworzenia basenu na każdym osiedlu? Moim skromnym zdaniem zamiast budowania aż trzech obiektów o takim samym charakterze można by trochę urozmaicić to zamierzenie, jakim jest kultura fizyczna. Wyrażenie opinii jest oczywiści najłatwiejsze, trudniej już wymyślić coś konstruktywnego...

W mojej głowie już od dwóch lat powraca jedno pytanie. Dlaczego w Lubinie nie powstanie żadne KRYTE LODOWISKO? Zapotrzebowanie na tego typu obiekt jest spore:
1. Lubin może pochwalić się reprezentacją panczenistów, która odnosi wiele sukcesów
2. Zimą kiedy tylko zostaje otwarte lodowisko do południa tłumnie odwiedzają je "wycieczki" ze szkół. Są to szkoły podstawowe, gimnazja, a nawet szkoły średnie.
3. Wieczorami ludzie dla relaksu bardzo często przychodzą pojeździć.
4. Podobnie jak baseny oraz inne obiekty rekreacyjne lodowisko znalazłoby uznanie miejscowych przedsiębiorców, którzy chętnie wykupiliby miejsca dla swoich pracowników.
5. Wielokrotnie spotykałem się z opiniami, że powinny być godziny na lodowisku (dotychczas istniejącym OSiR) przeznaczone dla sportu. Nie chodzi mi tutaj o wolne jeżdżenie w kółko, ale o sporty z tym związane: HOKEJ, JAZDA FIGUROWA, które od pewnego czasu stają się bardzo popularne.

Zostawiam temat do dyskusji. Myślę, że pomysł jest interesujący, a Naszym Władzom pomysłowości w tej kwestii nie brakuje, o czym świadczy ściana wspinaczkowa w SP nr 14.

Pozdrawiam!
Ciem

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu