forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Pokaż się innym » Troche jesieni inaczej ... Poprzedni temat :: Następny temat
Troche jesieni inaczej ...
Autor Wiadomość
KulMen
Początkujący

Wysłany: Pon Paź 08, 2007 19:55

Jesienne motywy z innej perspektywy...
1.

2.

3.

4.

5.

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez KulMen Sro Paź 10, 2007 23:25, w całości zmieniany 1 raz

obserwator
Bywalec

Wysłany: Pon Paź 08, 2007 22:24

No Kulmen, szacun, wreszcie widzę u Ciebie fotografie (IMHO).
Pozdrawiam

Podpis użytkownika:

Veldrin
Weteran

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 08:30

bardzo ladny bokeh, co za szklo?

Podpis użytkownika:
Michał Stangret - fotoblog / galeria

KulMen
Początkujący

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 11:33

Veldrin napisał/a:
bardzo ladny bokeh, co za szklo?

Cześć.
Powiadają, że nie sprzęt robi zdjęcia lecz fotograf , ale to nie do końca tak jest. Warto mieć sprzęt. Szkiełko jeszcze pachnie fabryką ;) . Skusiłem się na Sigme 70-200 2.8 EX i do tego jeszcze telekonwerter 1.4, w tych fotkach akurat konwerter nie był używany. Wszystkie robione na 2.8, w testach czytałem ze podobno trochę mydli przy 2.8, ale jakoś nie zauważyłem na razie problemów.

Sprzęcik po prostu miodzio, jedyna wada to odległość minimalna ostrzenia ponad 1.8m, ale to w końcu tele ;) .

Fotki bez żadnego kadrowania i psucia PS-m.

Dodatkowo polecam użytkownikom Canona 400D wrzucenie najnowszego firmware. Odniosłem wrażenie, ze jest w nim poprawiona obróbka jpg.

Pozdrawiam

KulMen

Podpis użytkownika:

Soprano
Bywalec

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 23:59

KulMen napisał/a:
Cześć.
Powiadają, że nie sprzęt robi zdjęcia lecz fotograf , ale to nie do końca tak jest.

No, nie zgadzam sie, jak zostawilem swoj aparat na tydzien to sam ani jednego zdjecia nie zrobil. :)

KulMen napisał/a:
Warto mieć sprzęt. Szkiełko jeszcze pachnie fabryką ;) . Skusiłem się na Sigme 70-200 2.8 EX i do tego jeszcze telekonwerter 1.4, w tych fotkach akurat konwerter nie był używany. Wszystkie robione na 2.8, w testach czytałem ze podobno trochę mydli przy 2.8, ale jakoś nie zauważyłem na razie problemów.

To przyzwoite szkielko fakt, milem je kiedys z mocowaniem NIKONA i nawet bylem zadowolony. Ale to mniej istotne, bo to watek o zdjeciach.

I tak co do zdjec, to krotko: narescie przyzwoicie KulMen. Fajne jesienne pstryki. Maja klimacik, mala GO i wystarczy.
Po raz pierwszy obezalem twoje zdjecia z przyjemnoscia, a cieszy mnie to tym bardziej, ze dawno sie tu nie udzielales. No to sam sobie podnisles poprzeczke, teraz oczekuje tylko lepiej.

pozdrawiam

EDIT: Numeruj zdjecia. Mi sie najbadzie trojka podoba.

Podpis użytkownika:
"Dzięki internetowi dowiedziałem się, jak wielu idiotów jest na świecie" - St. Lem 1921-2006
Ostatnio zmieniony przez Soprano Sro Paź 10, 2007 00:02, w całości zmieniany 1 raz

KulMen
Początkujący

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 21:36

Cytat:
I tak co do zdjec, to krotko: narescie przyzwoicie KulMen. Fajne jesienne pstryki. Maja klimacik, mala GO i wystarczy.
Po raz pierwszy obezalem twoje zdjecia z przyjemnoscia, a cieszy mnie to tym bardziej, ze dawno sie tu nie udzielales. No to sam sobie podnisles poprzeczke, teraz oczekuje tylko lepiej.

pozdrawiam

EDIT: Numeruj zdjecia. Mi sie najbadzie trojka podoba.

Dziękuję bardzo :)

Fotki robione spontanicznie zawsze wychodzą fajnie :) . To było pstrykanie całkowicie rekreacyjne :) i chyba tak trzeba to zawsze robić ;) .

Najwięcej frajdy to sprawiły mi Wasze opinie :) .

Jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję, że wkońcu wypijemy wszyscy jakieś piwko :)

Co do fotek to mi się najbardziej podoba trawka na foto 4 i liście z 5.

Trawka jest idealna na pulpit do Windows jak się zrobi jej lustrzane odbicie :)

Pozdrawiam

KulMen

Podpis użytkownika:

Azius
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Paź 11, 2007 13:18

fajnie, fajnie a nawet bardzo fajnie.

prawda jest ze fotki spontaniczne czesto wychodza najlepiej, a do tego jescze jak sie zastanawiasz dlaczego takie fajne wyszly to sam nie wiesz. Przeciez wszystko zrobiles jak zawsze, aparat do oka, ustawiles parametry i pstryk. A tutaj taka mila nispodzianka. I o to chodzi, aby technika w zdjeciach byla niezauwazalna, a zdjecia niosly pewien ladunek emocjonalny.

Jak patrze na twoje foty (szczegolnie 1 i ostatnie, ale to gust) to czuje juz jesien. (a o to chodzi)

Sprzet tez jest istotny. Nie osiagniesz pewnych efektow stosujac niedobrane odpowiednio obiektywy. Taka a nie inna glebia, czy takie a nie inne oddanie kolorow. Od wiekow liczylo sie jakie szklo miales zalozone na aparat i jakiego filmu uzywales, teraz filmy zastapily matryce.

pozdrawiam

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez rybolek Czw Paź 11, 2007 15:35, w całości zmieniany 2 razy

Soprano
Bywalec

Wysłany: Nie Paź 28, 2007 23:55

No wlasnie jesien i nas dopadla, lecz skoro KullMen obcykal wszystkie liscie w okolicy to my tak tez jesiennie, ale troche z
"Innej bajki" :) .

Szczegoly to na naszej stronie www.kadr.org.pl

Smutna to pora roku, ta jesien ale coz ...

pozdrawiam

Podpis użytkownika:
"Dzięki internetowi dowiedziałem się, jak wielu idiotów jest na świecie" - St. Lem 1921-2006

KulMen
Początkujący

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 19:19

Soprano napisał/a:
No wlasnie jesien i nas dopadla, lecz skoro KullMen obcykal wszystkie liscie w okolicy to my tak tez jesiennie, ale troche z

pozdrawiam

:) No kurde spodziewalem sie lisci :)

Moim skromnym zdaniem fota nr 2 jest boska :) reszta do szuflady :) i ćwiczymy dalej temat...

Czemu tak sądzę:
1. Zbyt wydumane pozy jak z ASP...
2. Światło trochę za bardzo pokazuje załamania skóry i włoski na rękach...
3. Dziewczyna wygląda na strasznie stremowaną :)
4. Niepotrzebnie widać tekstylia :) można je było ukryć ....

Pozdrawiam

KulMen

Podpis użytkownika:

obserwator
Bywalec

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 21:01

KulMen napisał/a:
Soprano napisał/a:

pozdrawiam

Moim skromnym zdaniem fota nr 2 jest boska :) reszta do szuflady :) i ćwiczymy dalej temat...

Czemu tak sądzę:

Pozdrawiam

KulMen

Witaj, dzięki za krytykę, ale:
Ad.1 Może takie miały być, fotografia to w sumie jest jednak sztuka, a nie pstrykanie i archwizacja czasoprzestrzeni - przynajmniej nie tym razem :)
Ad.2 Tak jak wyżej - to nie jest Glamour i nie dla kasy...
Ad.3 Ja (zresztą nie tylko ja) widzę trochę więcej w jej oczach...ba...na pewno jednak nie stremowanie
Ad.4 Fakt - przyznaję - nie mieliśmy innej możliwości, a że to nie pstrykanie, glamour i popisywanie się znajomością photoshopa - pozostawiliśmy je...w takiej formie

Reasumując - fotografowaliśmy Kobietę w studio, nastrój...staraliśmy się oddać nastrój... - nigdzie nie ma, że to akt czy glamour...

Ale tak jak piszesz...ćwiczymy cały czas, ba - już od dawna - tylko nie tutaj miejsce i czas dla "tych" fotografii...

Pozdrawiam serdecznie

Podpis użytkownika:

Soprano
Bywalec

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 22:23

KulMen napisał/a:

Czemu tak sądzę:

Pozdrawiam

KulMen

Eee tam, to tylko dla rozluznienia klimatu, smutno szaro ....

Ja ponawiam swoj postulat, dajmy spokoj tej krytyce, piszmy co nam sie podoba. Przeca to nie fotograficzne forum, a miejskie :)

ad.1 No chcielibysmy, zeby jak na ASP :)
ad.2 Trza by PS uruchomic
ad.3 Stremowani to my bylismy :)
ad.4 A to juz kwestia naszej marnej moralnosci co my tam na stronce pokazujemy, nie
wszystko zaraz trzeba. Ale stnika juz nie chciala zalozyc, takie zycie ach ... :)

pozdrawiam

A i dawajcie ludzie cus z tej jesieni, zaraz ucieknie i trza bedzie zime pstrykac, a to w rece zimno.

Podpis użytkownika:

Veldrin
Weteran

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 23:02

A mi przeszkadza na tych zdjęciach bielizna wciskająca się w skórę...

A tak swoją drogą:
fajnie móc zobaczyć efekty pracy w studio, o którym dotychczas tylko słyszałem...

Podpis użytkownika:

Veldrin
Weteran

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 23:08

to ja moze tylko takiego jednego pstryka jesiennego zamieszcze...

Podpis użytkownika:

Soprano
Bywalec

Wysłany: Sro Paź 31, 2007 16:51

A to "ziarno" okrotne to ORWO, czy puszka ci tak szumi? :)

A tak powaznie pocos to dziewcze tak "zszumil"? Przeca ona jest wystarczajaco powazna i nie trzeba tu zadnej nostalgii dodawac, zwykla konwersja do B&W imho da naprawde fajny efekt.

pozdrawiam

Podpis użytkownika:

Veldrin
Weteran

Wysłany: Czw Lis 01, 2007 00:40

wersja czysta i ostra tez jest. ta lubie bardziej.

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu