forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Pokaż się innym » Skatepark i nie tylko Poprzedni temat :: Następny temat
Skatepark i nie tylko
Autor Wiadomość
Soprano
Bywalec

Wysłany: Nie Cze 17, 2007 11:35

mancini napisał/a:
Soprano nie chodzilo o kult nikona, mam to gdzies i tez caly czas mysle o Canonie zreszta na forum nikona nigdy na ten temat sie nie wypowiadalem. Po prostu jeszcze jedna osoba ma nikona i w ten sposob chcialem ja sciagnac na jakis wypad

Mancini to byl zart, nic ponadto. Choc z drugiej strony sam jestem fanem marki Nikon i nie widze w tym nic zlego. Uwazam, ze "fanowanie" jakiejs marce dodaje tylko "pieprzyku" wielu dyskusjom, a to jest fajne.

pozdrawiam

Podpis użytkownika:

mancini
Bywalec

Osiedle: polne
Wysłany: Nie Cze 17, 2007 11:45

Spoko :) , kazdy wybiera to co mu lezy i odpowiada :)

Ja powiem ze ciesze sie ze przeszedles do "konkurencji" :D bo teraz mam 85 :D ktora jest super :D

Podpis użytkownika:
www.mancini.fotolog.pl

obserwator
Bywalec

Wysłany: Nie Cze 17, 2007 12:14

Noface, to może i ja dodam coś od siebie.
Z punktu widzenia Ciebie jako uczestnika tego lokalnego forum i amatora pstrykania, to:
- fajnie, że pstrykasz, bo to jakieś tam hobby;
- dobrze, że kombinujesz i z kadrami i z kolorystyką, choć nie zawsze są one trafione;
- super, że zabierasz ze sobą nie tylko aparat ale i inne pomocne narządzia (np.blenda);
- fajnie, że eksperymentujesz, bo to nauka dla Ciebie;

Z punktu widzenia Ciebie jako zleceniobiorcy jakiejś tam firmy sportowej, to:
- kolorystyka i zafarby nie do przyjęcia;
- kadry, nie do przyjęcia - już i Soprano o tym pisał
- cienie - totalna porażka, po co Ci ta blenda? skoro nie wiesz jak jej używać - czyli jeszcze więcej nauki przed Tobą;
- są i przepalenia - chyba kłopoty z czytaniem histogramu, bo myślę, że na zdjęciach byś je zobaczył;
- no i tło w kadrach - za Soprano - nie do przyjącia, jako coś co ma iść "do ludzi" na sprzedaż

Reasumując - dużo nauki, dużo nauki i trochę pokory, bo chyba na sprzedaż takich "pstryków" za wcześnie (na pokazywanie ich tutaj - czemu nie)

Podpis użytkownika:

nOF4Ce
Bywalec

Osiedle: Ustronie IV
Wysłany: Nie Cze 17, 2007 23:27

Soprano napisał/a:
Facet trzymajacy blede, czy torba w kadrze tez nie dodaja "profesjonalizmu" sesji

Bo to był backstage...

Podpis użytkownika:

Soprano
Bywalec

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 00:39

nOF4Ce napisał/a:
bo ja robie fotki dla mSportu...zreszta to widac powyzej...ja tam jestem, bo robie im profile...

Ok, widocznie zle cie zrozumialem.
Jak juz zrobisz jakas fotke, ktora nie bedzie bacstage'm, zapodaj gdzies (forum lub digart) chetnie bym sobie popatrzyl.

pozdrawiam

Podpis użytkownika:

Veldrin
Weteran

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 08:19

soprano, Obserwator - Wy z "kadr"-u?

Podpis użytkownika:
Michał Stangret - fotoblog / galeria

obserwator
Bywalec

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 11:23

Veldrin napisał/a:
soprano, Obserwator - Wy z "kadr"-u?

...na to wygląda :)
Pozdrawiam

Podpis użytkownika:

Veldrin
Weteran

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 15:28

Ale mam nosa :D

lol. dopiero teraz zobaczylem linki do strony w profilu..

Podpis użytkownika:
Michał Stangret - fotoblog / galeria

KulMen
Początkujący

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 09:20

Wygląda na to, że niedługo forum.lubin.pl przerodzi sie w foto.forum.lubin.pl ;)
Zaczyna być tłoczno od fachowców w temacie fotografii ;)
Ale ma to sporo plusów, będzie można poznać "konkurencje" ;)

Zauważam w fotografii komercyjnej pewną tendencje. W naszym mieście pewien prym wiedzie znane fotostudio. Oglądając efekty pracy tychże ludzi można stwierdzić, że nie zawsze należy robić zdjęcia artystyczne, często trzeba klepać to co ludziki chcą oglądać. Wiele sesji z imprez i uroczystości wykonanych na zamówienie, moim skromnym zdaniem nie nadaje sie do przyjęcia. Ale klient to kupuje bo jemu się podoba.

Tak samo z całym szacunkiem do forumowiczów, ale pojęcie sztuki i artyzmu jest tak abstrakcyjne, że każdy efekt pracy twórczej można uznać za dzieło sztuki. Kwestia tylko jak to wmówić odbiorcy :)

Często oglądając "dzieła" które wystawiane są w naszych lokalnych galeriach ręce opadają.

KulMen

Podpis użytkownika:

obserwator
Bywalec

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 10:34

...fajnie, fajnie Kulmen :) , mimo szacunku, to co piszesz to jest wyraźnie OT. Zupełnie nie dotyczy tematu tego wątku, więc nie wiem czy miałeś jakiś niezachamowany strumień myślowy czy może chciałeś nam zanalizować lokalną gawiedź pstrykaczy na podstawie implikacji nie wprost.
Chyba Twój post nadaje się na osobny wątek lub nawet - ba! kto wie - dział.
Za to w tym wątku, autor zdjęć chętnie usłyszy Twoją opinię na temat jego zdjęć, chyba nawet coś o nich napisałeś (szacuneczek), więc może chciałbyś coś jeszcze dodać - będzie miło, i jemu i nam.
Pozdrawiam

Podpis użytkownika:

nOF4Ce
Bywalec

Osiedle: Ustronie IV
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 11:11

KulMen napisał/a:
Wygląda na to, że niedługo forum.lubin.pl przerodzi sie w foto.forum.lubin.pl ;)

w ogóle bym sie nie obrazil jak by takie cos powstalo, a to, ze pojawia sie wiecej fachowcow to tylko plusuje. Poznac konkurencje? nie patrze taka kategoria, bardziej interesuje mnie krytyka.

Obserwator: dziekuje za krytyke :) A co do blendy to faktycznie...mam ja od niedawna i cwicze :) mozna powiedziec, ze to jest moje hobby, ale traktuje to nieco powazniej, ale nie znam jeszcze takiego slowa zebym mogl to nazwac czym to dla mnie jest.

Dzieki wszystkim za wszystko :P

Podpis użytkownika:

Soprano
Bywalec

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 16:37

KulMen napisał/a:

To raczej temu forum nie grozi, watki fotograficzne stanowia tylko niewielka czesc calego forum, a szkoda. (Edit)

KulMen napisał/a:
Zauważam w fotografii komercyjnej pewną tendencje. W naszym mieście pewien prym wiedzie znane fotostudio. Oglądając efekty pracy tychże ludzi można stwierdzić, że nie zawsze należy robić zdjęcia artystyczne, często trzeba klepać to co ludziki chcą oglądać. Wiele sesji z imprez i uroczystości wykonanych na zamówienie, moim skromnym zdaniem nie nadaje sie do przyjęcia. Ale klient to kupuje bo jemu się podoba.

A co, ze tak zapytam na odbitkach cie "orzneli" ? ;-)
Nie widze zwiazku tego OT z tematem watku. Moze inny, osobny watek o fotostudiach w Lubinie.

KulMen napisał/a:
Tak samo z całym szacunkiem do forumowiczów, ale pojęcie sztuki i artyzmu jest tak abstrakcyjne, że każdy efekt pracy twórczej można uznać za dzieło sztuki. Kwestia tylko jak to wmówić odbiorcy

(edit)
Nie zgadzam sie z tym twierdzeniem, albo go nie rozumiem.

KulMen napisał/a:
Często oglądając "dzieła" które wystawiane są w naszych lokalnych galeriach ręce opadają.

(edit)

Przestan sobie robic personalne wycieczki, nie podoba sie to ogladaj swoje "arcydziela", ale daj innym spokoj. Chca (chcemy) zamieszczac prosze bardzo, to forum jest publiczne, watek dotyczy prac jednego z forumowiczow, wiec odnos tresc swoich postow do tematu.

Soprano napisał/a:

Przestan sobie robic personalne wycieczki, nie podoba sie to ogladaj swoje "arcydziela", ale daj innym spokoj. Chca (chcemy) zamieszczac prosze bardzo, to forum jest publiczne, watek dotyczy prac jednego z forumowiczow, wiec odnos tresc swoich postow do tematu.

No wlasnie przygadal kociol garnkowi.

Sam sie "wyedytowalem", po przeczytaniu wieczorem tego co napisalem w dzien.

PAX

pozdrawiam

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez Soprano Sro Cze 20, 2007 00:21, w całości zmieniany 1 raz

Dale Cooper
Weteran

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 19:22

Może Wam zrobić nowy temat? O sztuce i artyzmie? Koniec OT.

Podpis użytkownika:
www.gitara-online.pl - Alternatywne Forum Gitarowe

Strona 2 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu