forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » CK Muza » Dumni z rodziców » 15 rocznica powołania diecezji » Diecezja ... Poprzedni temat :: Następny temat
Diecezja ...
Autor Wiadomość
tomi
Przyjaciel Forum

Osiedle: Staszica/Zalesie
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 23:38

W sumie to się czasem zastanawiam - jakie dla Lubina ma znaczenie iż ustanowiono Diecezje Legnicką.
Niestety mam takie wrażenie, iż dla Lubina, nie ma to żadnego znaczenia, czy się myle?

Podpis użytkownika:
CARPE DIEM ET MEMENTO MORI

polar21
Gość
Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 07:42

powołanie dieciezji ma chyba wieksze znaczenie dla Kościoła niż dla wiernych, ale z władzą - niezależnie jaką - zawsze tak jest

Podpis użytkownika:

crazyhenry
Bywalec

Osiedle: dr Jana Wyżykowskiego
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 12:25

Tomi - diecezje, biskupstwa i inne stopniowanie władzy kościelnej naprawdę nie ma żadnego znaczenia dla zwykłych wiernych. To tylko walka o władzę i mamonę lecącą do kasy kleru z każdej strony. Przecież naprawdę o kant dupy roztłuc te diecezje. co one maja wspólnego z czystą, otwartą, prawdziwą wiarę w Boga? Nic, kompletnie nic. Nawet mohewrowe dewotki nie mają na to pytanie mądrej i logicznej odpowiedzi. Tak więc podsumowując ,dajmy pokój, rozmawiajmy na tematy nasze żywotne, a nie duperelne hierarchiczne sprawy sutannowych ascetów seksualnych. Pozdrawiam całą diecezję legnicką z jej purpuratami zakłamańcami i ich pieskami szczekajacymi ze swoich ambonek.

Podpis użytkownika:
Quo vadis Domine ? Czy byt określa świadomość a niebyt jest nicością ?

Dale Cooper
Weteran

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 13:47

coz za antyklerykalna postawa. nawet ja nie jestem az tak "ostro" nastawiony :]

Podpis użytkownika:
www.gitara-online.pl - Alternatywne Forum Gitarowe

Sakis
Stały bywalec

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 20:02

crazyhenry, proponuje przejscie do Jechowy. Im takie rzeczy nie wadza, bo pozbawili sie chyba podobnej hierarchii.

Podpis użytkownika:

tomi
Przyjaciel Forum

Osiedle: Staszica/Zalesie
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 20:25

ja tam w boga wierze i do tej wiary żadna władza - kler - nie jest mi potrzebna. jednak kontakt z bogiem jest najwyraźniejszy właśnie w kościele, który można nazwać katedrą bazyliką itp, o ile podział na jakieś stopnie władzy (co by nie mówić olbrzymiej organizacji) jest potrzebny to organizowanie jakiś uroczystości jest dla mnie niezrozumiałe z tego właśnie względu że dla naszego miasta niczego nie zmieniło (co innego Legnica). co do kleru to sugerowałbym zdrowy rozsądek, przypadki naganne jakie się niewątpliwie zdarzają nie powinny nam przysłaniać całego obrazu który jest lepszy niż to co przedstawiają np. media. zresztą co to za atrakcja medialna że jakiś ksiądz komuś pomógł (takie ma obowiązki), jak komuś zaszkodził, o to jest ciekawe i godne naświetlenia - takie czasy, pokazuje sie to co szokuje, a nie to co godne naśladowania.

Podpis użytkownika:
CARPE DIEM ET MEMENTO MORI

Tytan1111
Nowy(a) na forum

Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 11:58

Oceniam powstanie Diecezji Legnickiej pozytywnie. Dawniej biskup pojawiał się w mieście takim jak Lubin od wielkiego dzwonu. Teraz, gdy diecezja jest mniejsza, jest to znacznie częściej. I to jest pozytyw. Biskup jest bliżej ludu. Od wiernych też dużo zależy, aby ten mniejszy dystans wykorzystać, a nie zamieć w jakąś wiernopoddańczą szopkę.

Podpis użytkownika:

hmm
Gość
Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 14:47

oj, żeby tylko w kosciele opłaty za śluby, chrzciny i takie inne były trochę niższe, ja wiem że niedźwiadki muszą z czgoś żyć, ale jest za drogo

Podpis użytkownika:

malyyy
Nowy(a) na forum

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 15:06

Może nie tyle NIŻSZE (bo to oczywiste, chociaż zaraz niektórzy pewnie napiszą, że to co łaska i nikt nie zmusza do konkretnej kwoty* :-P ), ale na pewno oficjalne! Ułatwiło by to znacznie życie niektórym duszom :diabel:
Nie wspominając już o opodatkowaniu Kościoła.
Ale to tylko tak BTW ;-)

Podpis użytkownika:
[ malyyy ...jest ten świat! ]

irek
Początkujący

Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 23:39

Czy ktoś zwrocił uwagę że w momencie powstania diecezji legnickiej z rynku zniknęły przetwory spożywcze ze znakiem rybaka.. U nas można było spotkać musztardę,kechup i tym podobne produkty..Piszę o tym bo wszyscy gadają o pieniądzach nic nie wiedząc o tym kto jest wlaścicielem potężnych zakladów przetwórstwa spożywczego w centralnej Polsce...No proszę ...Czy ktoś wie??Mogę się założyć że nikt z z tej naszej diecezji nie wie...

Podpis użytkownika:

irek
Początkujący

Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 08:36

Kiedyś łatwo można było się dowiedzieć jakie roczne dochody osiąga rocznie Państwo Watykan i porównując cienkobolkowe dochody Polski można było sobie wyrobić jakieś zdanie teraz trzeba już sprawdzać w wielu różnych żródłach i poświęcić niemało czasu na to żeby się dokładnie dowiedzieć...Stawiam dobrą dobry trunek temu kto mi napiswze czyje są zaklady których symbolem była głowa rybaka..Amen.

Podpis użytkownika:

Mistake
Bywalec

Osiedle: Polne
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 20:05

Biskupa Rybaka?

Podpis użytkownika:

Ymarg
Gość
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 10:42

Sakis napisał/a:
crazyhenry, proponuje przejscie do Jechowy. Im takie rzeczy nie wadza, bo pozbawili sie chyba podobnej hierarchii.

W woli ścisłości wyznanie to nazywa się "Świadkowie Jehowy". Byłeś blisko ;-)

Podpis użytkownika:

irek
Początkujący

Wysłany: Pon Maj 07, 2007 04:52

Purysta językowy ...mnie to nie przeszkadza ani czystość języka crazy-ego ani firma rodziny Rybaka biskupa zresztą. Czyżby "crazy" miał mocherek na dekielku..?

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi