forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Pytania do rzecznika prasowego » Oświadczenia majątkowe Poprzedni temat :: Następny temat
Oświadczenia majątkowe
Autor Wiadomość
ŚW
Początkujący


Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 87
Skąd: lubin
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 13:41

Dwa lub trzy lata temu w oświadczeniach majątkowych radnych z naszego miasta, radni wpisywali członków rodziny zatrudnionych za ich kadencji. Np. pan Fil wpisał swoją córkę (plus dla niego :) . A dlaczego teraz tego nie piszą ? Nie chcą czy nie muszą już tego podawać. Była wtedy osobna strona tylko na takie dane, a teraz jej nie ma.

I do kogo można się zgłosić jak jakiś radny skłamie w oświadczeniu majątkowym ?

[ Dodano: Czw Sty 12, 2006 08:14 ]
I mam jeszcze jedno pytanie, dotyczące świąt. Ozdoby na latarniach to fajna sprawa, ale świecące. Teraz nie widać w nocy co one przedstawiają, bo są spalone żarówki. Nie da się tego zmienić ??

Podpis użytkownika:
Tymoteusz Myrda
Nowy(a) na forum


Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 21
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 14:41

Zgodnie z uregulowaniami zawartymi art. 24h – 24l ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym radni byli i są zobowiązani do składania oświadczeń majątkowych mających na celu zapewnienie zgodnego z prawem i interesem danej jednostki samorządu terytorialnego działania osób pełniących funkcje publiczne. Przedmiotowe oświadczenie dotyczą ich majątku odrębnego oraz majątku objętego małżeńską wspólnota majątkową. Jeżeli radny pozostaje w związku małżeńskim i jego majątek wchodzi w skład wspólności małżeńskiej, oświadczenie winno zawierać również dochód z miejsca pracy małżonka. Oświadczenia majątkowe składane są do dnia 30 kwietnia, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego.
Radny składa przedmiotowe oświadczenia przewodniczącemu rady, zaś przewodniczący - wojewodzie.
Osoby, którym złożono oświadczenie, przekazują jeden egzemplarz urzędowi skarbowemu właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej oświadczenie. Analizując oświadczenie majątkowe, urząd skarbowy jest zobowiązany uwzględnić zaznanie podatkowe małżonka osoby składającej oświadczenie.
Art. 24j ust. 2 w/w ustawy nakłada na radnego obowiązek poinformowania osoby, której składa oświadczenie majątkowe o zatrudnieniu jego małżonka, wstępnego (rodzice, dziadkowie), zstępnego (dzieci, wnuki) lub rodzeństwa na terenie danej gminy w jednostce organizacyjnej jednostki samorządu terytorialnego, związku jednostek samorządu terytorialnego. Obowiązek złożenia informacji dotyczy również sytuacji, gdy osoby te rozpoczęły świadczyć pracę lub wykonywać czynności zarobkowe na innej podstawie w spółkach handlowych, w których co najmniej 50% udziałów lub akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego. Obowiązek złożenia informacji dotyczy także przypadku zmiany stanowiska przez małżonka, wstępnego, zstępnego lub rodzeństwo w podmiotach, o których była wyżej mowa.
Ustawodawca przewidział również sankcje za nie złożenie w odpowiednim terminie oświadczenia majątkowego i oświadczeń, o których mowa powyżej. Sankcje te zostały przewidziane w art. 24k przedmiotowej ustawy (powoduje to utratę diety do czasu złożenia oświadczenia lub informacji).
W przypadku podejrzenia, że osoba składająca oświadczenie majątkowe podała w nim nieprawdę lub zataiła prawdę, podmiot dokonujący analizy oświadczenia występuje do dyrektora urzędu kontroli skarbowej właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej oświadczenie z wnioskiem o kontrolę jej oświadczenia majątkowego. W przypadku odmowy wszczęcia kontroli oświadczenia majątkowego podmiotowi, który złożył wniosek w tej sprawie, przysługuje odwołanie do Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej.
Podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy w oświadczeniu majątkowym, oświadczeniach, o których mowa w art. 24j ust. 1, albo informacji, o której mowa w art. 24j ust. 2, powoduje odpowiedzialność na podstawie art. 233 § 1 Kodeksu karnego (kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3).

Podpis użytkownika:
Tymoteusz Myrda
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Lubina
ŚW
Początkujący


Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 87
Skąd: lubin
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 07:58

A pan Pankiewicz nie podał w oświadczeniu z 2006 r że jego córka pracowała w MPO !!!!!!!
Czy zrobicie coś z tym ??

To chyba jest zakazane i nie dozwolone ??

Podpis użytkownika:
polar21
Weteran



Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 651
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 18:01

ŚW napisał/a:
A pan Pankiewicz nie podał w oświadczeniu z 2006 r że jego córka pracowała w MPO !!!!!!!
Czy zrobicie coś z tym ??

To chyba jest zakazane i nie dozwolone ??


cos nie mozemy sie doczekac odpowiedzi.....tak wlasnie wyglada komunikacja z wladzami naszego miasta

Podpis użytkownika:
Wyświetl posty z ostatnich:   
  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  
Please enable / Proszę włączyć JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.