forum LUBIN pl
oficjalne forum miasta Lubin

Sport - ,,Bitwa pod Legnicą" na ringu

NEVIL - Pią Sty 04, 2013 10:54
Temat postu: ,,Bitwa pod Legnicą" na ringu
Bitwa pod Legnicą" na ringu


04.01.2013. Radio Elka
Wkrótce w Legnicy szykuje się ostre bicie. W hali przy Lotniczej odbędzie się zawodowa gala K-1. Pasjonaci sportów walki będą mogli obejrzeć siedem starć Polaków z Rosjanami i Białorusinami.

"Bitwa pod Legnicą", bo tak ochrzczono zawodową galę będzie jednym z ośmiu turniejów eliminacyjnych do finału Grand Prix Russia Open K-1. Organizatorzy zakontraktowali siedem walk w formule K-1, w tym pojedynki legniczan Pawła Biszczaka z Marcinem Angielem ze Świebodzic, Eliasza Jankowskiego z Rosjaninem Sergiejem Lipinetcem oraz Grzegorza Lenarda z Jarosławem Zawodnim. - Chcemy, żeby nasza gala, nie była za przeproszeniem "wiochą", ale zorganizowana na światowym poziomie. Stąd udział renomowanych zawodników z Polski, Rosji i Białorusi. Ściągamy aktualnie najlepszych kickbokserów, tutaj nie będzie ludzi z przypadku, na pewno nie będzie walk, z których musielibyśmy się wstydzić - zapowiada Zbigniew Prych, trener legnickich kickbokserów, pomysłodowca zawodowej gali.

Przy walce Biszczaka z Angielem organizatorzy postawili jednak duży znak zapytania. Legniczanin aż pali się do walki, ale termin gali zbiega się z jego szkoleniem w straży pożarnej. - Cieszę się, że sporty walki będą promowane na ziemi legnickiej. Na pewno będzie to duże widowisko i atrakcja dla kibiców. Kości będą trzeszczeć, będzie się działo - mówi Paweł Biszczak.

Na ringu zobaczymy też pojedynki Artura Maściucha z Białorusinem Artemem Voskoboynikovem, Dawida Kasperskiego z Rosjaninem Adriejem Toftem oraz Mateusza Hiki, reprezentanta Legionu Głogów z Rosjaninem Ivanem Pentką. Jako walkę wieczoru zaplanowano pojedynek Wojciecha Wierzbickiego z Białorusinem Denisem Rayko. Organizatorzy chcą jeszcze zakontraktować trzy walki zawodowego boksu. Legnicka gala odbędzie się 19 stycznia. Impreza będzie biletowana, wejściówki mogą kosztować 30 i 40 zł. (tom)

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/61004/121/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group