forum LUBIN pl
oficjalne forum miasta Lubin

Polityka miasta - Bloki na przylesiu !!!!!

Kryzbi - Sob Mar 26, 2005 21:03
Temat postu: Bloki na przylesiu !!!!!
Ludzie! dzisiaj przejeżdżałem na rowerze przez przylesie.... jadąc spoglądałem i spostrzegłem sypiące się balkony!!! to naprawde jest przerażające.... kto wie może niedługo będzie w wiadomościach że płyta balkonowa zleciała komuś na głowe.. te balkony wiszą na tych prętach... strach przechodzić koło tego.. a co pomyślą inni nie z naszego miasta... to wygląda jak powojenne bunkry 8 piętrowe czy ile one tam mają... normlanie kpiny i hańba dla mieszkańców.. ja ogólnie nie chciał bym tam mieszkać.. a jak bym mieszkał to bym na balkon nie wychodził...
vendro - Sob Mar 26, 2005 21:05

Kryzbi, ja mieszkam na przylesiu, na jakiej ulicy widziales te balkony? :) imniej wiecej gdzie:)
Kryzbi - Sob Mar 26, 2005 21:07

niedaleko kielicha.. a dokładnie nie wiem jaka to ulica... pawia bodajże krucza :P bo tylko te ulicy znam z przylesia ;D
vendro - Sob Mar 26, 2005 22:15

to obok kielicha masz tylko Pawia a ulice dalej obok kosciola Orla, a Krucza to ho ho dalej... :)

Na pawiej balkony takie... hmmm nie widzialem szczerze mowiac :D

Kryzbi - Sob Mar 26, 2005 22:19

nie wiem jaka to jest ulica... ale jak się jedzie w strone kielicha to są tam te bloki... takie balkony są jeszcze koło dużego kościoła tam z tymi dzwonami :P bloki są koloru pomarańczowego i troche bialego.. ale to biale to chyba odpadający cynk :D
vendro - Sob Mar 26, 2005 22:32

nom widziales ulice Pawia/Orla, moze i sa te balkony na skraju wytrzymalosci, nie wiem nie przyjzalem sie :D ale poogladam sobie moje bloki :D ten bialy, to bialy - nie odpadajacy tynk (jeszcze :D )

[ Dodano: Sob Mar 26, 2005 22:34 ]
nom widziales ulice Pawia/Orla, moze i sa te balkony na skraju wytrzymalosci ;) , nie wiem nie przyjzalem sie :D ale poogladam sobie moje bloki :D ten bialy, to bialy - nie odpadajacy tynk (jeszcze :D )

Kryzbi - Sob Mar 26, 2005 22:36

hehe pomyliło mi się :P miało być tynk a nie cynk phehe ale ja dzisiaj jestem zakręcony... to się przypatrz następnym razem ;D Ja mieszkam na ustroniu.. na przylesiu bywam raz na tydzień lub na 2 tygodnie i widze co tam się dzieje a ty nic nie spostrzegłes ?? :D
Alien - Sob Mar 26, 2005 23:00

Byłem dzisiaj na skraju Lubina od strony przylesia...i też właśnie zwróciłem uwage na nasze brzydkie bloki...naprawde one są okropne...ale cóż zrobić...naszczeście na duchu podniósł mnie jeden wyremontowany blok...bo wyobraziłem sobie że kiedyś wszystkie bedą takie i bedzie wkońcu ładnie wyglądało...:) tylko kiedy to bedzie... :?: :hihi: sam mieszkam na przylesiu ale moge stwierdzić że jest to chyba najbrzydsze osiedle... :( :|
vendro - Nie Mar 27, 2005 19:25

Kryzbi, rutyna... :D

Alien, w zasadzie... bo najstarsze :|

Kryzbi - Nie Mar 27, 2005 19:27

no może i jest najbrzydsze... ale za to jest największe :P po wybudowaniu tych hipermarketów mogli by się wziąć za remont tych bloków.. to by było chyba najlepsze rozwiązanie ;)
knight-rider - Nie Mar 27, 2005 19:28

ja jestem z Pawiej ;]
potwierdzam fakt że bloki są w stanie opłakanym.
nic nie poradzimy że spółdzielnia nie ma kasy ;/
na szczeście mieszkam w wieżowcu jeszcze nie tak strasznie wyglądającym :D

Kryzbi - Nie Mar 27, 2005 19:36

na szczęscie tych bloków tam jest mało, niektóre są w dobrym stanie, a niektóre to... szkoda gadać :P takie bloki to chyba tylko na ukrainie lub w rocji można spotkać :D
PoLa - Nie Mar 27, 2005 21:04

Kryzbi... ty jeszcze wiele nie wiesz na temat naszego cudownego przylesia :]
Ja mieszkam właśnie na Pawiej. Blok ma 28 lat i nigdy nie był remontowany... wybudowali go i tak stoi. Tynki się sypią... ale to nic :D one pękają... np. ściana w mojej kuchni ... jest pęknięta na całej długości. a balkony? na Wroniej... dosłownie strach na nie wchodzic.
Właśnie Pawia i Wronia... to były pierwsze bloki na przylesiu... je powinni pierwsze odremontować... ale zaczeli od Legnickiej... od bloków które widać jadąc samochodem drogą na Legnice. grunt stwarzać pozór :]

vendro - Nie Mar 27, 2005 21:16

Cytat:
grunt stwarzać pozór :]

a czy nie o to chodzi naszym politykom...

Kryzbi - Nie Mar 27, 2005 21:25

jak bylem na przylesiu zrobiłem zdjęcie jednemu z bloków, jak chcecie to moge ją tu dać tylko niech ktoś ją da na jakiś serwer bo mi padł :D Vendro zajmiesz się tym ? :>
vendro - Nie Mar 27, 2005 21:43

Fotka od Kryzbiego:

Kryzbi - Nie Mar 27, 2005 21:44

Vendro mogłeś napisać kto jest autorem tej fotki... ;)

// dobra, dobra :P
// zmienilem [;

// vendro

Alien - Nie Mar 27, 2005 21:46

no proszę...:) cóż za piękny blok:) napewno na Pawiej Orlej albo Kruczej ... :D :D:D :P
vendro - Nie Mar 27, 2005 21:52

Pawia - daje 100% :D
Kryzbi - Nie Mar 27, 2005 21:54

dam wam podpowiedz..... to jest niedaleko kościoła :D
Alien - Nie Mar 27, 2005 21:58

hehe...:) też myślałem że to pawia...ale krucza i orla też ma podobne bloki...:) ja stawiam na Pawią... :) :P
Kryzbi - Nie Mar 27, 2005 22:00

nie ważne jaka to ulica... poprostu są straszne :D
sleett - Pon Kwi 04, 2005 12:26

Odpadajacy tynk jeszcze nic nie znaczy :) Tynk to tylko taka skorupa. Najwazniejsze, zeby plyta z balkonu dobrze sie trzymala, a te z reguly sie trzymaja, gdyz sa wylewane razem z plyta na pietrze. Sa rowniez dobrze zbrojone, wiec raczej nie ma sie co obawiac. Mysle, ze takie sprawy jak stan techniczny budynkow sa na biezaco monitorowane przez pracownikow spoldzielni. BTW: Przez 2 lata mieszkalem na Orlej (10 pietrowiec), przez 6 lat na Kruczej (SM Nowinka). Zdarzalo sie, ze podczas imprez zabawa przenosila sie rowniez na balkony (krzyczenie do ludzi: "Chodzcie do nas" ;) ) i mimo obecnosci na takim balkonie kilku, kilkunastu osob, balkony nie pospadaly.
elektryk - Pon Kwi 04, 2005 22:58

Faktycznie balkony i wogole bloki na przylesiu wygladaja paskudnie ... szczeze mowiac to to jakis przypadkowy zbior betonowego gruzu ulozonego w ksztalt bloku :P Radni w PIERWSZEJ KOLEJNOSCI powinni sie zajac dofinansowaniem renowacji i remontow wierzowcow w naszym miescie bo to je najbardziej widac ... jestem z ustronia a tam o ile wiem bloki calkowicie zostaly wyremontowane z pieniedzy spoldzielni mieszkaniowej ... ale dopiero po prywatyzacji tejze spoldzielni ... moze i spoldzielnie z przylesia nalezy prywatyzowac i pozostawic wybor spoldzielni mieszkancom osiedli - wtedy moze znalazlyby sie pieniadze ...
polar21 - Wto Kwi 05, 2005 19:54

Alien napisał/a:
w zasadzie... bo najstarsze :|

no w sumie to nie. najstarsze sa bloki tzw. osiedla awaryjnego, czyli te przy ulicy Kosciuszki ciagnace sie do ul. Armii Krajowej. W sumie to sa w lepszym stanie niz niektore na przylesiu, ale nie ma sie co dziwic bo w latach 70-tych budowalo sie duzo, czyli byle jak

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2005 21:22 ]
blok na Pawiej od strony ul. kard. Wyszynskiego

zapomnialem dodac zdjecia:

Aneczka - Czw Kwi 07, 2005 14:06

Ja przestałam zwracać uwagę na wygląd wspaniałych bloków z przylesia....jestem już przyzwyczjona do tego widoku...:]
Alien - Czw Kwi 07, 2005 19:18

Zanim wyremontują te bloki to minie duuużo czasu...na szczescie mój na spowtowej już wyremontowali i dwa inne...:) teraz zaczyna nabierać to ładnego widoku... :D a nie takie obskurniaki... :| tylko niewiem czemu pęka mi sufit :D :P
Kryzbi - Czw Kwi 07, 2005 21:22

fajna fotka, widać na niej wyraźnie w jakim opłakanym stanie są te bloki ...
Alien - Pią Kwi 08, 2005 12:54

I nic na to nie poradzimy... :) może bedą w lepszym stanie...ale dopiero po naszej śmierci...:) więc starajmy się dla naszych wnuków :D
elesde - Pią Kwi 08, 2005 15:29

widoki nie sa piekne:(:(:( te balkony wygladaja tak jak by kazdy byl w innej plaszczyznie
misioo:) - Pią Kwi 08, 2005 21:00

Te bloki w niegługiej przyszlosci same sie rozpadną.....Nikt nie zabiera sie do ich remontów... :( :(:( :diabel: :diabel: :diabel:
elesde - Pią Kwi 08, 2005 21:21

oj nie powiem na lesniej ruszyli z elewacja szarych budynków
vendro - Pią Kwi 08, 2005 21:22

a na Kruczej remontuja wiezowce...
elesde - Pią Kwi 08, 2005 21:25

wiec cos sie jednak ruszyło.......
andros - Pią Kwi 08, 2005 21:48

Chciałoby się zapytać: dlaczego nie w Rynku? :(
Kryzbi - Pią Kwi 08, 2005 23:28

może one tylko tak wyglądaja jak sie na nie patrzy :D a ogólnie sa wytrzymyale :P
vendro - Pią Kwi 08, 2005 23:31

Kryzbi, no raczej. jakos ludzie trzymaja sie na pietrach :)
Kryzbi - Pią Kwi 08, 2005 23:37

ale i tak przydala by sie mala odbudowa tych bloków mimo ze sa wytrzymale :D
elesde - Pon Kwi 11, 2005 14:55

lesna ruszyła :D oby tak dalej:)

Aneczka - Pon Kwi 11, 2005 15:02

Rzeczywiście zaczoł sie remont.....a ja nawet nie zauważyłam pomimo ze z mojego okienka dokładnie widac leśna....ale jaja:P:P:P...mówi sie ze internet to okno na swiat..to prawda bo zamiast zauwazyć ten remont przez okno w domu to dowiedziałam sie dopiero z forum:P:P:P
vendro - Pon Kwi 11, 2005 17:04

ano niech ruszaja, moze i morze i pojda w kierunku Orlej... (oby) :D
Alien - Pon Kwi 11, 2005 18:49

oj zanim dodją do Orlej Vendro to bedziesz miał pra wnuki ... :P :D
Aneczka - Wto Kwi 12, 2005 18:12

Czyli jesli sa juz na lesnej to niedługo;) sokola:D:D:D.... żeby mi tylko windy nie wymienili...bo te nowe co robią są do d***:/:/
Kryzbi - Wto Kwi 12, 2005 18:50

szkoda ze robią te które nie trzeba :P no ale plus dla nich że w ogóle coś robią :D
Alien - Pią Kwi 15, 2005 09:52

Aneczka czemu uważasz że nowe windy są kiepskie? :P niemartw się zanim dojdą do Ciebie to już bedziesz miała prawnuki :P :D
elesde - Pią Kwi 15, 2005 09:55

nowe windy sa spoko :D :D :D
Alien - Pią Kwi 15, 2005 09:57

Też właśnie tak uważam... :) niektóre stare już się prawie rozlatują... :hihi: powinni wszystkie wymienić... i dlatego sie zdziwiłem jak Aneczka napisała że są do d****
elesde - Pią Kwi 15, 2005 11:03

Alien napisał/a:
Też właśnie tak uważam... :) niektóre stare już się prawie rozlatują... :hihi: powinni wszystkie wymienić... i dlatego sie zdziwiłem jak Aneczka napisała że są do d****

moze wychodzi z zasady ze stare sprawdzone :P

Alien - Pią Kwi 15, 2005 19:22

ja dziękuję za takie sprawdzone...:P już się nie raz zacinałem... :D :P
elesde - Pią Kwi 15, 2005 20:18

w starych bynajmniej mozna bylo pojezdzic na dachu;)
Aneczka - Nie Kwi 17, 2005 07:40

Ja tam sie w windzie nigdy nie zaciełam...i nie narzekam na te stare bo mniej czasu trace na jazde nimi....a te nowe marnują muj czas i w nich śmierdzi:/:/:/:/...
misioo:) - Nie Kwi 17, 2005 07:58

No ja ostatnio zaciołem sie w nowej windzie ...fajnie było:P:P:P :diabel: :diabel: :diabel:
Piotruś - Nie Kwi 17, 2005 09:24

... Wszystko się psuje :-(
misioo:) - Nie Kwi 17, 2005 09:35

No ale powoli biorą sie za remonty klatek....np. na ul. sportowej teraz robią coś pod klatkami... :P :P:POby tak dalej :diabel: